Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) Motaba78 válasza Core2duo6600 (#10898) üzenetére


Motaba78
őstag

akkor pontosítok olya vista verzió amiben megtalálhatók a win xp proff minden funkciója és max több funkció lehet benn kevesebb nem .( vista home premium ? én erre gondoltam hogy ez állna legközelebb hozzá.)

ö úgy tudja igazolni, hogy ő is valamilyen papirt kapott a microsofttól.(nem számla)

[ Szerkesztve ]

(#10902) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani progit vista alá a peerguardian helyett?
Nálam igencsak hibásan működik, van mikor el sem idnul, van mikor fut de nem blokkol semmit és néha még működik is persze :)
És mostanában folyton blokkolja a nod-ot mikor frissítene.

Szóval egy alternatív program kellene ami tudja azt amit a peerguardian.

Köszi előre is!

(#10903) DaDy0219


DaDy0219
tag

Egy kis dilemmában vagyok!
Jelenleg 32 bites Vistát használok.Most fogok egy új gépet összerakni, amiben 4GB RAM lesz.
Erősen gondolkozom, hogy 64bites Vistát fogok használni a RAM-ok miatt, mivel, ahogy olvasgattam a 64 bites rendszer fogja látni mind a 4 gigát és egyéb alkalmazásoknál annyi memóriát használ, amennyi kell neki, ellentétben a 32 bitessel, ami csak maximum 2 gigát fog használni egyéb alkalmazásoknál.Lényeg, hogy érdemes-e csak a RAM-ok miatt levátani a rendszert /egyébként a processzor AMD 5200+ X2 lesz/, ha igen mi van a programokkal?Azt tudom, hogy a drivereknek 64 biteseknek kell lenniük.
Olvastam 64-bites böngészőről is, ez mennyire lényeges?
játékoknál mi a helyzet?

(#10904) Thrawn válasza DaDy0219 (#10903) üzenetére


Thrawn
félisten

A driverek a legfontosabbak. Ha találsz 64 bites programot az gyorsabban fog dolgozni a 32 biteshez képest, de utóbbiak is elfutnak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10905) Fire/SOUL/CD válasza Motaba78 (#10901) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

nehéz kérdés, mert még az XP Home és a XP pro összehasonlítása is kitenne simán egy jó vaskos könyvet, nemhogy az XP pro és a vista home premium-é.

annyiban tudok neked segíteni, hogy menj fel ide
http://www.microsoft.com/hun/technet/?article=f0c8cf69-ae4c-4b1b-b333-9feeda419509

az első fejezetet nézd át, lehet hogy mindenre nem kapsz választ de sok dologra biztos.

ezt a linket egyébként mindenkinek ajánlom, azoknak akik nem ismerik, akik azt hiszik hogy ismerik és azoknak akik ismerik a vista-t, mert mindenkinek rengeteg újdonsággal szolgálhat. és nem túl gyakran fordul elő hogy ingyenes egy ilyen könyv.

remélem választ kapsz a kérdéseidre!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10906) viktor82


viktor82
őstag

Szevasztok.Olyan problémám van,hogy semmilyen virtual meghajtó programot nem tudok (deamon,alcohol,)telepiteni ugyan az a hiba üzenet jelenik meg!
[link]
Nem tudom mi lehet,de szerintem a vista töltött le valami frissitést mert eddig xp-n működöt,és több verziót is próbáltam!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10907) Fire/SOUL/CD válasza viktor82 (#10906) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. tömörítsd ki vagy másold ki a DT (daemon Tools) telpítőjét egy 63 karakternél nem hosszab útvonalra pl c:\a
2. töltsd le a www.duplexsecure.com címről az utolsó SPTD-t
3. szakíts meg minden hálózati kapcsolatot
4. a használt vírusírtót az kapcsold ki(nod-nál kilépés, pandanál automatikus védelem bezárása stb.)
5. telepítsd a letöltött SPTD-t
6. indítsd újra a gépet
7. telepítsd újra a DT-t

ez DT 4.08 verzióig müködött ennél nagyobbnál még nem használtam ezt a módszert!

NAGYON FONTOS!!!

EZT A MÓDSZERT CSAK SAJÁT FELELŐSÉGEDRE HASZNÁLD, EGYES RENDSZEREKEN (XP, VISTA) SÚLYOSAN KÁROSÍTHATJA A TE ÉS SZÁMÍTÓGÉPED EGÉSZSÉGÉT!!!!

HA MÉGIS KIPRÓBÁLOD EZT A MÓDSZERT, ÚTÓLAG SEMMILYEN REKLAMÁCIÓT NEM FOGADOK EL!

VEDD FONTOLÓRA, TÉNYLEG VESZÉLYES JÁTÉK LEHET!!!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10908) rétisün válasza Fire/SOUL/CD (#10907) üzenetére


rétisün
veterán

te így telepitetted a DT-t? ez mennyiben jobb (más) egy sima telepítésnél? (ami mondjuk eddig mindig működött nálam)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10909) viktor82 válasza Fire/SOUL/CD (#10907) üzenetére


viktor82
őstag

Le tudnád irni,hogy mivel lehetne kitömöriteni mert winrar csak becsomagolást ir!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10910) Fire/SOUL/CD válasza viktor82 (#10909) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

hali!
azt írtam hogy tömöritsd ki vagy másold ki.
értelemszerűen ha csak egy exe az egész akkor azon nincs mint kitömöríteni(ebben az esetben)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10911) rétisün válasza viktor82 (#10909) üzenetére


rétisün
veterán

társítsd hozzá a winrar-t.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10912) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#10910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

elöször csak azt próbáld ki (ha akarod) hogy ne egy nagyon hosszú elérésű könyvtárból futtatod, hanem csak pl c:\aaa -ból

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10913) viktor82 válasza Fire/SOUL/CD (#10912) üzenetére


viktor82
őstag

OK!Megcsináltam sikerült ,most meg ezt irta ki induláskor
[link]
használtam 32bites vistát is az nem csinált ilyen velem,pedig nagy szükségem lenne a demonra sok image file-m van,most mi tévő legyek!Erre van megoldás!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10914) Fire/SOUL/CD válasza viktor82 (#10913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

hali!

mit csináltál pontosan?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10915) viktor82 válasza Fire/SOUL/CD (#10914) üzenetére


viktor82
őstag

Azt amit leirtál csak a deamon legújab verziójával mivel nem találtam 64 bites 4.08-ast!Lehet a panda a ludas leveszem felteszem a nod-ot és megcsinálom mégegyszer!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10916) Fire/SOUL/CD válasza viktor82 (#10915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

ezer bocs, de nekem eszembe se jutott és az utolsó hozzászólásodból sem derült ki hogy x64-es a vista

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10917) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#10916) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

akkor ne csinálj semmit!

innét töltsd le a 64 bites daemont és elméletileg minden oké lesz!!!

rögtön írj hogy mire jutottál.

http://www.start64.hu//index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=73

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10918) hendrixsl


hendrixsl
csendes tag

Hello,power dvd-et hasznalok,de az mkv-fajlokat nem jatsza le,ezt meglehet valhogy oldani?az media player-be a legszebb minosegu az mkv,de ott nem szol 5.1-be.
Koszi.

(#10919) lúzer válasza Fire/SOUL/CD (#10917) üzenetére


lúzer
veterán

SPTD, mi ez?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#10920) viktor82 válasza Fire/SOUL/CD (#10917) üzenetére


viktor82
őstag

Innen töltöttem le én is,ez nem a 4.09-es mert leakarod tölteni a legújabbat ajánlja fel!De szerintem működni kell a legújabbnak!
Amúgy meg rájöttem,hogy is működik,mikor telepitem elindul,de amint restart már nem indul és hibaüzenet!Most gyorsan feltelepitem a fontos progikat ami image fileban van azt holnap folytatom,de szerintem a pandának lesz köze hozzá!Mit gondolsz?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10921) Fire/SOUL/CD válasza viktor82 (#10920) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

nemcsak a pandának, minden olyan programnak ami un. nyomonkövetési funkciókat használ. ezt most részletesebben had ne írjam le. ilyen "elven működnek a vírusirtó motorok, kernel debuggerek stb. ezért írja ki a daemon a telepítésnél hogy innentől kezdve(az SPTD miatt) ilyen elven működő debuggerek nem fognak üzemelni.

Honap folytatjuk

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10922) viktor82 válasza Fire/SOUL/CD (#10921) üzenetére


viktor82
őstag

Rendben,majd holnap ma tettem ujra 64 bitet,xp alatt comodo+avast pro+spyswepper-t használtam!Ott men probléma nélkül!Na szevasz!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10923) Core2duo6600 válasza marcee (#10899) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amikor XP vel használtad akkor ugyanezzel a géppel volt ?
Feltetted a intel oldaláról leszedhető chipset drivert ?
Valóban nem kell az USB eszközhöz pen driver hdd stb ... driver
nekem 64 bites ultimate n is gond nélkül mentek

(#10901) Motaba78
Igen az home prenium lehet a megfelelő választás
De abban pl. a csoport házirendszerkesztő /gpedit,msc/ nem érhető el

(#10909) viktor82
Innen szedd le, mind a 2 höz jó
Minden progit csak annak hivatalos oldaláról ....
[link]

(#10918) hendrixsl
AC3 filtert tedd fel az felel a sok csatornás hangzásért, amennyiben ac3 a mozid hangja

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10924) Fire/SOUL/CD válasza hendrixsl (#10918) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

szevasz!

külföldi oldalakon kerestem a probléma után és azt olvastam a fórumokon hogy egy Haali Media Splitter nevű codec kell a dologhoz, így elméletileg le tudja játszani a Power DVD.

innen letöltheted: http://www.videohelp.com/tools/Haali_Media_Splitter

remélem ez megoldja a problémád.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10925) noobsaibot


noobsaibot
tag

Szevasztok!Most használok először vista-t(frissítve),de forceware instal után fekete képernyő fogad!Már 3 driverrel próbáltam és a driver cleaner sem segített(XP alatt minden tökéletes).Valaki valamit?

Xiaomi MI8

(#10926) hendrixsl válasza Fire/SOUL/CD (#10924) üzenetére


hendrixsl
csendes tag

Koszi a segitseget,Igy se mukodott,mar mindenfele codec cuccot kiprobaltam,de nem a legjobb,pl: jet audival szol az osszes hangfal,csak nem olyan szep a kep mint media playerbe,amibe nem szol mindegyik hangfal.
Audigy2-om van.audio consol-ba bevan hangolva. Ha valaki tud megoldast irjon.koszi.

(#10927) hendrixsl válasza hendrixsl (#10926) üzenetére


hendrixsl
csendes tag

Sikerult megoldanom,bealitottam a realtek hd integralt hangkartyam,es igy jol mukodik.:D

[ Szerkesztve ]

(#10928) balee4


balee4
csendes tag

Van egy "kis" gondom a Vista-val, szóval nem mükszik a hang, a hangkártyám alaplapi, Realtek HD Audio, feltettem a legfrissebb drivert, a Windows úgy észleli, hogy tökéletesen mükszik, semmi ütközés stb., de bármit állítok be hangot nem képes kiadni magából, persze XP-n tökéletesen működik. Eléggé idegesítő, így kvázi használhatatlan a rendszer. Vki tud vmi megoldást? (gép: Gigabyte P35 DS3, Core 2 Duo E6750, 2GB 800MHz RAM, Gainward Geforce 8800GT Golden Sample)

(#10929) Fire/SOUL/CD válasza balee4 (#10928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

szeva!

32-bites a vista?
vista ready esetleg az alaplap?
mi a verziója a realtek drivernek?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10930) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Másnak se működik vistába ez az időjárás kijelző?Nekem tök hülyeségeket ír ki és nem is nagy frissit.Tegnap este 11kor még mindig 14C fok volt nálam :D

(#10931) balee4 válasza Fire/SOUL/CD (#10929) üzenetére


balee4
csendes tag

A Vista igen 32 bites, az alaplap persze Vista-ready, a gépet január közepén vettem.
A Realtek driver verziója 1.80, netről húztam le, mert a korábbi 1.66-assal sem mükődött a hang.

(#10932) rétisün válasza ToBeY (#10930) üzenetére


rétisün
veterán

mér, végülis jó idő volt nem? :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10933) pszihó


pszihó
aktív tag

esetleg valaki erre
[link]

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#10934) Fire/SOUL/CD válasza balee4 (#10931) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

a realtek oldalán most egy 1.87 verzió van, 2008.02.19 dátummal.

hátha segít!

cím:
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10935) balee4 válasza Fire/SOUL/CD (#10934) üzenetére


balee4
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#10936) ToBeY válasza rétisün (#10932) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jó az idő az tény! De 2napig 14 fok és éjszaka is, az vicces picit :)

(#10937) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

Létezik olyan progi mint a peerguardian, ami vista kompatibilis? A peerguardian nálam hibásan fut vista alatt.
Tudnátok ajánlani alternatív programot?

(#10938) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Létezik ilyen processzor figyelő esetleg hőmérséklet kijelző sidebar-ra?
Nem az alapra gondolok, hanem valami digitálisra

(#10939) Fire/SOUL/CD válasza balee4 (#10935) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

üdv újra!

elöször is nem szertnék lekezelőnek vagy okoskodonak tünni, de egy pár tapasztalatot had osszak meg veled.

1. volt olyan alaplapi(mindig realtek-et értek alatta) hangkártya ami sehogysem lehetett rákötni pl genius surround rendszerre, bárhova dugtam a csatlakozókat mindig más színű kimenetet jelenített meg a kártya beállító progija. beraktunk egy audigy-t az még csont nélkül ment

2. alapban lehet hogy 7.1 re konfigurálja magát, sztereóban pl winampal lejátszott mp3 esetén nem szól, mert vagy nem a megfelelő kimenetbe van dugva a hangkábel, vagy a hangkártyát kell beállítani 2.0-ás konfigra...

3. olyan is előfordult hogy a felhasználó a gép un. front panel-be dugta a hangkábelt, de ez le volt tiltva. a hangklártya beállításaiban szerepelhet valami ilyen front panel engedélyezése, back panel letiltása, az alaplap könyvében nézd meg, mert vannak olyan esetek hogy csak akkor szól elöl, ha hátul le van tiltva vagy nincs rádugva semmi

4. mindezek ellenére olyan esettel is találkoztam amikor csak hátul szólt, a front panelen meg nem, hiába állítottam be az alaplap könyvébe leírtak szerint.

természetesen ezek a "hibák" csak akkor jelentkeznek ha a kártya valóban jelen van, tehát ha elindítasz a winampon egy zenelejátszást, akkor nem az íródik ki hogy "nem tudja inicializálni a hangrendszert" vagy valami hasonló. le kell hogy játsza a hangot csak nem hallani.

remélem ezen tapasztalatok tudnak segíteni a problémán.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10940) Pocak89 válasza ToBeY (#10938) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Az everest progi támogatja a sidebar funkciót. Minden hőmérsékletet kiir. És mindent be tudsz állítani pl. mit jelenítsen meg stb.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#10941) Aggressive


Aggressive
csendes tag

Sziasztok!

Nem biztos, h jó topikba írok de hátha mégis. Leszedtem a Windows Vista Upgrade Advisort, h megtudjam futna-e rendesen a gépen a vista, minden okés lett de a hálókártya vmi miatt nem tetszett neki. Azt írja, h töltsem le a legfrissebb illesztőprogramot hozzá. Ezt meg is tettem leszedtem neki a legfrissebb drivert (szerintem) [link] amire azt írják, h vistára is jó, ha jól értelmeztem. Ellenőrzés képpen megint lefutattam a Upgrade Advisort hátha megoldódott a probléma, de nem:(
A kérdésem az lenne, h bolond ez a Upgrade Advisort és ne foglalkozzam vele? mert ha feltenném a vistát akkor jelen pillanatban nem lenne netem a hálókártya miatt:S Vagy már van olyan ügyes a vista és ezt a drivert magától is felismerné?

(#10942) ToBeY válasza Pocak89 (#10940) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És hogyan tudnám hozzáadni az everest cuccait sidebar-hoz?

(#10943) #56573440 válasza Aggressive (#10941) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha a cuccokat kitöltöd az adatlapodon akkor lehet hogy nem kell gondolatolvasónak lenni hogy kitaláljuk ;)
nekem eddig minden gépen ment a vista, vga szinten egy integrált intel 3100.is elég az aero és minden más kezeléséhez is.
hálókarit meg tedd be a cuccokhoz, akkor valszeg meg lehet mondani hogy fog e menni. (de gyártó szinten is meg lehet nézni van e vista driver hozzá)

(#10944) ToBeY válasza ToBeY (#10942) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megtaláltam :)

(#10945) Aggressive válasza #56573440 (#10943) üzenetére


Aggressive
csendes tag

Nem sűrűn fórumozok, h kiírkáljam, h milyen gépem van. Ez elöbb igaz rontottam, h nem írtam ki, de egy Gigabyte GN-WP01GS típusú vezeték nélküli hálókártyáról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#10946) Aggressive


Aggressive
csendes tag

A Link amit küldtem az elöbb azon a legujabb drivernél elméletileg támogatja a vistát. azt tettem fel, de az advisor nem érzékeli a változást.

(#10947) #56573440 válasza Aggressive (#10945) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor a javasolt keresés a "Gigabyte GN-WP01GS vista driver" a googliban és első helyen köpi is ki hogy mi a szitu. ha minden igaz ő az
javasolt a google használata mert csodákra képes;)
ugyanez igaz a vga ra is. nekem azt mondta anno a gtxre is hogy not supported aztán felmtent csont nélkül. ha megmondod mire kellene akkor azt is ki lehet sakkozni hogy menne e valszeg minden gond nélkül kezelné

[ Szerkesztve ]

(#10948) gyiku válasza Pocak89 (#10940) üzenetére


gyiku
nagyúr

nekem az everestben nincs gpu homerseklet, pedig ccc kiolovassa a hofokot valahonnan. masik, lehetseges, hogy a cpu 2-3 ora cod4 utan 32, a lap meg 43 fok legyen? :U gyari huto, meg elol egy 12es ami becuppantja a luftot, hatul meg 2 db 8 centis auspuff :)

hüllő

(#10949) Aggressive válasza #56573440 (#10947) üzenetére


Aggressive
csendes tag

Igen, és itt az első letölthető dolog az a 12,83 megás fájl. Ezt szedtem le, és ezután elindítottam az advisort és semmi változás. egyébként az home premiumot szeretném majd telepíteni. a hálókártyára értetted, h mire kellene? azért kellene, h legyen netem. ha meg nem erre akkor bocsi:)

(#10950) gyiku válasza Aggressive (#10949) üzenetére


gyiku
nagyúr

sztem ecceru a helyzet. mondjuk leghostolod a mostani oprendszert, pista felrak, es ha nem muzerol, visszaghost. pl. vagy csak siman visszarakod (gondolom xp-t), nem fog artani 1 friss telepites :)

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.