Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Pipó válasza Bali27 (#11489) üzenetére


Pipó
őstag

Helló! Mivel raktad ki az óra alá a cpu és ram használat értékeket? THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11502) Pipó válasza killer76 (#11496) üzenetére


Pipó
őstag

Az R-drive image 4.2 már tudja a 64 bitest, 15 napig ingyenes, teljes funkciójú.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11503) rétisün válasza Bali27 (#11489) üzenetére


rétisün
veterán

normális, abban az esetben ha nem terhelten mutat ennyit. ilyenkor ugyanis a cpu lecsökkenti a szorzót, a hozzá tartozó fesszel együtt. amolyan energiatakarékossági megoldás, hasonló az amd cool'n'quiet-jéhez.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11504) Thrawn válasza Pipó (#11501) üzenetére


Thrawn
félisten

All CPU Meter: [link]
Ha nem dobja ki az oldal mert magyarra vált, váltsd át angolra.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11505) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Ez hihetetlen.. Igaz még nincs fent a Vista sp1, de az XP vitte gond nélkül ugyanilyen BIOS beálitásokkal 3200on a procit, a 64 bites Vista tegnap vitte, majd mikor végeztem a melóval kikapcs, ma reggel bekapcs, és a Boot megfagyot ugyan ugy mint amikor durván magasra álitottam volna ammemóriát.. Mnt a zebra ugy becsikozodott a bootolásnál a kép és megfagyott.. LEhetséges h a Vista ennyire gagyi vagy nálam lehet valai gond?

(#11506) Thrawn válasza Bali27 (#11505) üzenetére


Thrawn
félisten

A Vista érzékenyebb a tuningra. A 64 bites meg pláne.
szerk: Van 64 bites Prime is, teszteld ki azzal.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11507) Pipó válasza Thrawn (#11504) üzenetére


Pipó
őstag

Köszi!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11508) _ak_ válasza Bali27 (#11505) üzenetére


_ak_
addikt

Töltsd ki a cuccosok részt a profilodban.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11509) killer76 válasza Pipó (#11502) üzenetére


killer76
csendes tag

Köszi szépen,megnézem!

Intel 775 core 2 QuadQ6600 2.4, ASUS P5B-E , Geil ultra 4x1024 dual 800MHZ,HDD Sata 2 WD 250Gb, VGA EN9600 GT top 512 Mb/256 bit PCIE, táp Chieftech GPS 500W

(#11510) Bali27 válasza _ak_ (#11508) üzenetére


Bali27
addikt

És oda hogy lehet beirni? MErt a beálitásaimnál max olyanokat lehet kérni hogy emailt kapjak stb. Ha a nevemre kattintok akkor meg csak megnézhetem a cuccost, de szerkeszteni nem tudom..

(#11511) Bali27 válasza Thrawn (#11506) üzenetére


Bali27
addikt

Basszus.. Ezek szerint a 6750es C2D met nem tudom 3.2 re felhuzni Vist alatt?? Hát menjenek a csába de komolyan.. Tényleg ez volt az utolsó h megvettem egy microfos terméket is..:( Ugy meg bántam mint a kutya aki 10 ot kölykedzett..

(#11512) killer76 válasza Pipó (#11502) üzenetére


killer76
csendes tag

Működik!
Találtam egy serial-t hozzá,úgyhogy no 15 nap!!!
Köszi a segítséget!!!!

Intel 775 core 2 QuadQ6600 2.4, ASUS P5B-E , Geil ultra 4x1024 dual 800MHZ,HDD Sata 2 WD 250Gb, VGA EN9600 GT top 512 Mb/256 bit PCIE, táp Chieftech GPS 500W

(#11513) rétisün válasza Bali27 (#11511) üzenetére


rétisün
veterán

nálam 3.4-en megy minden gond nélkül vista alatt, szóval azért nem biztos hogy a vista a hibás mindenért.
az is igaz, hogy divat itt fikázni a vistát.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11514) Gyusz válasza Bali27 (#11511) üzenetére


Gyusz
őstag

Nálam is ugyanannyi tuningpotenciál van a prociban, mint XP alatt. Ott más lehet a gond szerintem.

(#11515) rétisün válasza Bali27 (#11510) üzenetére


rétisün
veterán

fent, a fekete sávban az "adataim"-nál tudod beírni a konfigod, aláírást, ilyesmiket.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11516) Lortech válasza Bali27 (#11511) üzenetére


Lortech
addikt

Nem a tuningra érzékenyebb, hanem _legfeljebb_ az instabil hardverre. Nem azért, de ha hibázik egy hardver, akkor az minden oprendszeren instabil (ez pedig elfogadhatatlan), legfeljebb nem jön ki a hiba vagy ritkábban. Nehogymár a szoftver legyen a hibás, hogy lefagy az instabil hardvered miatt. :W

Thank you to god for making me an atheist

(#11517) Noxy válasza Lortech (#11516) üzenetére


Noxy
veterán

Ja meg ha visszaolvasnál látnád, hogy mit buhernyákol a Vistával. ;]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11518) zölcsi


zölcsi
tag

Hali egy olyan gondom lenne, hogy nem tudok drivert telepíteni, hivatalos inter oldalrol szedtem le mégis ezt irja ki:

A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez. Szerezze be a megfelelő illesztőprogramot a számítógép gyártójától.
A telepítő leáll.
OK

Probáltam rendszergazdaként is, ugyis ugyan ez van...

elöre is kösz a helpet

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#11519) atilius válasza zölcsi (#11518) üzenetére


atilius
tag

Attól, hogy hivatalos oldalról szedted le még nem biztos, hogy be van vizsgálva.
Kapcsold ki a vista csak beviszgált drivert engedjen telepíteni funkcióját. Vista 64 esetében ez nem egyszerű feladat.

Nem az ember választja az órát, hanem az óra az embert.

(#11520) Andrewhouse válasza atilius (#11519) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hali

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a homebasic kb mennyi hellyet foglal???

(#11521) zölcsi válasza atilius (#11519) üzenetére


zölcsi
tag

höm, azt hol kell?

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#11522) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Hi 5! Az miért van hogy a 80GB-os C partíciómat nem tudom 100GB-ra növelni? A 320GB-os wincsimet 300-nak ismeri. A D meghajtó 220GB. 20 GB-t szeretnék lecsípni és a C-nek adni. Fordítva működik hogy a c-ből szedek le és a D-be olvasztom. Acronis Disk Directorral próbálkoztam.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11523) Gyusz válasza Pocak89 (#11522) üzenetére


Gyusz
őstag

Rendszerpartíciót emlékeim szerint nem lehet átméretezni, nekem legalábbis eddig még nem sikerült. Talán max zsugorítani engedte, de növelni biztosan nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#11524) Pocak89 válasza Gyusz (#11523) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Tehát ha nem lenne rajta oprendszer akkor engedné. Erre lenne egy megoldásom. Csináltam egy boot cd-t Acronis Disk director és true image van rajta. Csak az a probléma vele hogyha a Disk directort elindítom róla boot állapotban akkor nincs egér!! :Y A true Imagenál pedig van. Mind a kettő a legfrissebb verzió. Vkinek ötlete? :F

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11525) Edween válasza Pocak89 (#11522) üzenetére


Edween
őstag

Hi! A Paragon Partition Manager-rel nekem sikerült, kb 2 hónapja méreteztem a c-t 40GB-ról 50GB-ra. Azt viszont elég volt kivárni mire befejezte a méretezést, ment úgy 4 óra hosszat. De felhívom a figyelmedet, hogy meg felelő mennyiségű szabad helynek kell lenni-e a d partíción, mert rengeteg fájlt kell másolnia majd vissza írnia, hogy létre jöjjön a megnövelt partíció. :K

(#11526) Thrawn válasza Pocak89 (#11524) üzenetére


Thrawn
félisten

Billentyűzettel is el lehet molyolni benne.
A Windows-os miért nem jó? Emlékeim szerint simán megcsinálja de újra kell hozzá indítani a gépet. Boot után és a Windows betöltődése előtt megcsinálja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11527) zölcsi


zölcsi
tag

Hol lehet a "bevizsgált drivert engedjen" funkciót kikapcsolni ?

[ Szerkesztve ]

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#11528) Pocak89 válasza Thrawn (#11526) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Mert most az lenne a lényeg hogy nem lenne OS a gépen. Hanem a cd-ről indított progival kéne csinálnom. Ott meg már próbáltam billenytűzettel, egy darabig ment is csak eljött az a rész amikor ki kell jelölni egy mappát ahova másoljon és azt egyszerűen nem tudtam billentyűzettel megcsinálni. :(

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11529) Thrawn válasza zölcsi (#11527) üzenetére


Thrawn
félisten

Minden bootnál F8.

Pocak89: Másoljon? Mit? :F

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11530) Pocak89 válasza Thrawn (#11529) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Hát ami a partíción van. Annak létre kell hozni/meg kell adni egy mappát hogy oda másolja a tartalmát. Vmi ilyesmit írt.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11531) Pipó


Pipó
őstag

64 Business verzió alatt akarok csinálni egy teljes partíció mentést, de amikor meg akarná csinálni, a másik vinyót (amin xp van) szintén rendszerpartícióként érzékeli, így mindkettőről akar egyszerre mentést csinálni. Ez elől (most így "D") nem lehet kivenni a pipát (szürke és nem aktív), csak a többi partíció elől.

Meg lehet oldani, hogy az XP-t ne mentse le? (sokkal több helyet foglal úgy, ráadásul szerintem ha meghalna a vista és az xp-nek kutya baja sem lenne, akkor azt fölöslegesen állítaná vissza)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11532) Thrawn válasza Pocak89 (#11530) üzenetére


Thrawn
félisten

Ugye nem a True Image-ot használod partícionálásra?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11533) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Egy másik topicban már felvetettem a problémámat, ami röviden annyi, hogy a 3D-s alkalmazások, főleg a játékok nem mennek azon a képfrissítési frekin (100HZ), amit a CCC-ben beállítok. Ki lett próbálva legalább 3féle alkalmazás, ami lockolja a frissítési értékeket, de egyiket sem veszi figyelembe a rendszer. Aztán utánanéztem és bár feltelepítettem, mégsincs a gépen a monitor drivere (Syncmaster 795MB).
Gondolom csakis ez lehet a probléma forrása, viszont nincs hozzá sehol Vista alá Driver.. :O
Mit tehetek ilyen esetben? Létezik rá v.milyen félmegoldás?

Előre is köszönöm a választ!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11534) Thrawn válasza commanDOS (#11533) üzenetére


Thrawn
félisten

A 765MB-hez fel tudtam tenni az XP-s drivert ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11535) klambi


klambi
addikt

Srácok nem lehet megváltoztani ezt a csúnya zöld töltést jelző csíkot a vindowsban valahol? :F :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11536) Thrawn válasza klambi (#11535) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem is csúnya :((( :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11537) commanDOS válasza Thrawn (#11534) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát nálam sajna nem műxik az XP-s :U
És 60Hz-en elég sz@r játszani, mondhatni lehetetlen, 10 perc és folyik ki a szemed.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11538) raziel01 válasza commanDOS (#11537) üzenetére


raziel01
veterán

Én már 4 éve 60 Hz-en játszok. Semmi gond nincs. Szemem még soha nem fájt, pedig volt, mikor 5-6 órát is ültem a gépnél.

(#11539) Thrawn válasza commanDOS (#11537) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld eszközkezelőből frissíteni, betallózva azt a mappát amiben az INF fájl van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11540) commanDOS válasza raziel01 (#11538) üzenetére


commanDOS
senior tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy mákod van.
CRT moncsin igen gyilkos az alacsony képfrissítés, 100Hz alatt nem is igen ajánlják.
(TFT-nél szinte mindegy..). Ráadásul a kép is eltorzul alacsony refresh értéken.
Nekem nagyon zavaró :U egyrészt, mert bántja a szemem, másrészt csúnya a kép, harmadrészt meg nem normális jelenség, a monitor tudná a 160HZ-et is és xp alatt ezzel nem is volt gond soha :((

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11541) klambi válasza Thrawn (#11536) üzenetére


klambi
addikt

jólvan kinek a pap kinek a papné...én szeretném kicserélni...hollehet? :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11542) Thrawn válasza commanDOS (#11540) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt a 160Hz-et milyen felbontásban tudja? Mert én ezt találtam róla:
600x1200 @68Hz
1024×768@85Hz
1280×1024@75Hz

klambi: Fogalmam sincs, ha tippelni kellene akkor azt mondanám, hogy sehol. Talán valami 3dparty programban amiben a kinézetet (skin/theme) át lehet szabni van ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11543) commanDOS válasza Thrawn (#11539) üzenetére


commanDOS
senior tag

Furcsa, mert azt írja, hogy a driver naprakész és már telepítettem a megfelelő illesztőprogramot. Sőt tudja a monitor típusát is...
Akkor ezt végképp nem értem.
Próbáltam a RefreshLock progit (nem vált be); RivaTunerben is beállítottam (ez sem műxik);
Tettem fel Ati Tray Tools-t, természetesen ez sem műxik. Viszont érdekes, hogy kétszer megesett, hogy kilépve a játékból a monitor átment Standby-ba és egy HZ feliratot dobott az OSD-re. Reset, játék indít és megy 100HZ-en. Kiléptem, vissza és megint 60Hz...
Teljesen ötletszerűen keseríti meg az életem.

1024*768-ban, ezt néztem több helyen is, viszont a 100Hz-et 1000%, hogy tudja, 3 éveígy használom. Másik érdekesség, hogy ha olyana játék, h külön be lehet a menüben állítani a frissítési értéket, akkor gond nélkül viszi a 100hz-et..

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11544) Thrawn válasza commanDOS (#11543) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez esetben passzolok. Én azt sem tudom milyen frissítéssel játszok, de még sosem zavart.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11545) bucilali válasza klambi (#11541) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!
Futtatásba: msconfig-->rendszerindítás fül-->nincs folyamatjelző..
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#11546) commanDOS válasza Thrawn (#11544) üzenetére


commanDOS
senior tag

Énsem tudtam, amíg működött. telepítésnél belőttem, utána már azt sem tudtam eszik vagy isszák, elvolt szépen, most az új konfigon Vista-val meg használhatatlan.
Hátha akad v.kinek v.mi ötlete vagy lehet van más is, akinek volt hasonló gondja...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#11547) Pipó válasza commanDOS (#11546) üzenetére


Pipó
őstag

Nekem NV alatt az omega driver oldotta meg a problémámat, nekem az 1280x960-at nem lehetett beállitani. Az omega viszonylag jól állitható.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11548) Sipi16


Sipi16
senior tag

Helló!
Vettem tegnap egy gépet és Basic van rajta. Az lenne a problémám, hogy az XP-s gépről átmásolt dokumentumokat megnyitni. (.doc-os kiterjesztés) Milyen programot kéne szereznem?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#11549) Gyusz válasza Sipi16 (#11548) üzenetére


Gyusz
őstag

Talán a Wordpad is megbírkózik vele, de van pl.: Word Viewer is link meg néhány ingyenes irodai alkalmazás is elboldogul vele (bár nem tudom melyik mennyire helyesen jeleníti meg a dolgokat).

[ Szerkesztve ]

(#11550) Sipi16 válasza Gyusz (#11549) üzenetére


Sipi16
senior tag

Köszi most ezt a "Word Viewer"-t kipróbálom. Szerkeszteni is lehet vele?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.