Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) TIV válasza Andrewhouse (#11395) üzenetére


TIV
tag

csöv... jól hallottad.
- egyszerre 3 alkalmazás futhat, aminek van grafikus felülete (pasziánsz, winamp, notepad :D)
- not accepting incoming network-connections (mi-a? nincsen engedélyezve bejövő hálózati kapcsolat? a net az micsoda?)
- max 1GB memória
- max 250GB merevlemez
- csak 32bites változat van
- It supports only AMD's Athlon XP, Duron, Sempron and Geode processors, and Intel's Celeron, Pentium III processors and certain models of Pentium 4.

na ennyi...ui: van itt egy kis trükk erre a 3limites dologra ([link]), de elég macerás, akkor inkább már home basic.

[ Szerkesztve ]

(#11402) AMD Power


AMD Power
titán

Hülyéskedik az Windows mail. Ahányszor belelépek annyiszor megszakad a net kapcsolat. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11403) smints


smints
csendes tag

Sziasztok
Tegnap este Sp1 esitettem magam!
Kicsi javulást érzek a rendszerben!
Nemtom érdekel e titeket de ha igen innen letudjátok szedni:
Magyar vistára: [Magyar SP1]
Angol vitára:[Angol SP1]

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#11404) rétisün válasza AMD Power (#11402) üzenetére


rétisün
veterán

nincs véleltlnül kipipálva a "kapcsolat bontása küldés és fogadás után" ?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11405) WonderCSabo válasza smints (#11403) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez mennyire legális? Tudtommal csak áprilisban fog megjelenni.

(#11406) Noxy válasza WonderCSabo (#11405) üzenetére


Noxy
veterán

Semennyire, de majd sokat fog kérdezni ebben a topikban. ;]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11407) Gyusz


Gyusz
őstag

A nyári egy hónapos használat után újból visszatértem Vistára, immár egy kicsit erősebb géppel és SP1-el. Akkor sem volt sok gondom az oprendszerrel, csak pl.: a fájlok másolása/installálás elég nyögvenyelős volt, főleg kisebb fájlok esetén. SP1 felment 45 perc alatt (talán hamarabb is, csak ennyi idő után néztem rá a gépre), érezhető némi gyorsulás, pl.: driverek telepítésénél nem gondolkodott már annyit, mint SP nélkül. Ha nem lesz semmi idegesítő galiba, akkor marad a Vista, már nagyjából tudom mit hol kell keresni, na meg nekem az Aero is tetszik :DDD

(#11408) WonderCSabo válasza Noxy (#11406) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Letöltöttem, de asszem inkább nem rakom fel... Mikorra várható a hivatalos? Mertén csak ködösítős infókat olvastam...

(#11409) éN79 válasza Noxy (#11406) üzenetére


éN79
addikt

A microsoft download notification már úgymond hivatalosan felkínálja az AIK-t az SP1-hez, a linken meg ha jól láttam "csak" egy SP1 file van, abban mi a nem legális?

(#11410) Pipó


Pipó
őstag

Felraktam az első játékot 64 bites Vista alá (WSOP Poker2008). Indításkor nem találja a d3dx9_35.dll-t.
Próbáltam ikonról és mappából is xp sp2 kompatibilitással indítani. de ugyanez a hiba. Mi lehet a gond? A játék a telepítés végén rákérdezett, hogy akarom-e a directx 9-et telepíteni, amit elutasítottam, mivel gondolom, hogy azért van a kompatibilitás fül.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11411) Pipó válasza Pipó (#11410) üzenetére


Pipó
őstag

Na, ahogy utánaolvastam a vistámban régi a dx9. (Nincs sp1 fenn) Fel lehet telepíteni x64-es vistára dx9c-t?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11412) Core2duo6600 válasza Pipó (#11411) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen fel lehet tenni vistara a dx9 et, nem az a gondod, hogy régi, hanem az, hogy nincs, mert a dx 10 van benne
a 2 egyutt használható de nincs átjárás, ha mind a 2 fent van, és game szereti a 10 est akkor azt részesíti elönyben már ha szerencséd van :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11413) Core2duo6600 válasza WonderCSabo (#11408) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én még le sem szedem, majd akkor ha az ms től lehet leszedni a letöltési központon keresztül
Már megszívtam, jó alaposan azóta ingyenes progit csak a hivatalos oldalról.....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11414) kali válasza Core2duo6600 (#11413) üzenetére


kali
legenda

pontosan :K mivel néhány külföldi fórumon már integrált trójaival adják akciósan az sp-t :Y

(#11415) _ak_


_ak_
addikt

AZ valós, h az SP1 után még nem jelent meg frissítés? :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#11416) Bali27


Bali27
addikt

[link]A segitségeteket szeretném kérni.. Azaz a véleményeteket..:)
Vista maangerben van egy Services optimalizálás-- itt a kép amiket letiltottam..
Azóta nem rakja ki a hálózati ikont.. És ha visszakapcsolok mindent eredetibe, akkor sem.. Igaz most tényleg kevés ramot eszik, gyorsa boot, és eleve nagyon gyors a rendszer.. (NEM Vliteos verzió)

(#11417) Pocak89 válasza _ak_ (#11415) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Nekem SP1 van és azóta is szed le frissítést. Igaz nem olyan gyakran. :)

A Winamp vista alatt csak nekem megy szarul? A legtöbb bezárásnál jön a hibaüzi hogy nem válaszol.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11418) rankesz válasza Pocak89 (#11417) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem még nincs fent az SP1, de nem tapasztaltam semmilyen hibát winampnál.
Én amúgyis inkább Foobart használok, szerintem tegyél vele egy próbát, megéri ;)

(#11419) _ak_ válasza Pocak89 (#11417) üzenetére


_ak_
addikt

:F Meg tudod nézni, h mik jöttek ki azóta? Nálam egy junk filter, meg egy realet lan driver és semmi más..

A winamp meg müxik nálam rendesen..

Bali27: Asztal/jobb klikk/tulajdonságok és jobb fönt asztali ikonok módosítása.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11420) Gyusz válasza Pocak89 (#11417) üzenetére


Gyusz
őstag

Nálam az 5.50-es verzió óta néha dob egy hibaüzenetet bezárásnál (a legújabb verziók is). Vista alatt egyelőre nem próbáltam, de nekem XP SP2-vel csinálta, úgyhogy talán a Winamp hibája.

(#11421) Pocak89 válasza rankesz (#11418) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Az SP1 elött is problémás volt a winamp. De főleg most leszedtem egy skint az winamp oldaláról. Nagyon tetszik ötvözi a bento skint a régebbi kinézettel. Ehhez kellett egy plugin is. És sajna azóta nagyon gyakori ez az eset. Egyébként ez az: [link]
Lehet majd a kövi wianmpban javítva lesz.

erre vki? [#11189]

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11422) Sir Fisher


Sir Fisher
tag

Üdv!

Esküszöm használtam a Google-t, meg itt a keresőt is de nem találtam választ, ezért kérdezek :)

Egy cimborám vett egy notebookot Vistával, de vissza akarja kapni a jó öreg Xp-jét.
Bootoltam az XP CDról, de nem ismeri fel a vinyot ahova telepíthetné, (vagy újra particionálhatnám). Gondolom azért van mert már új file rendszert használ a Vista (nem olvastam IT híreket 2 éve :))
Hogyan tudnám felrakni neki az XPt? Vistában van lehetőség NTFSre lefomázni a vinyót? - bár nincs particionálva, magam alatt meg gondolomk nem engedi hogy vágjam a fát...

Szóval valami megoldás kéne.
Köszi előre is!

Öt sört mindenkinek!!!

(#11423) Pocak89 válasza Sir Fisher (#11422) üzenetére


Pocak89
aktív tag

A Vista is NTFS-t használ.(még legalábbis) Nem lehet hogy a sata miatt szórakozik. Hallottam már ilyenről.

[ Szerkesztve ]

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11424) Pocak89 válasza _ak_ (#11419) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Nekem ezeket szedte le az SP1 óta:
[Teteje]
[Alja]

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11425) apro válasza Sir Fisher (#11422) üzenetére


apro
senior tag

hali
Mert a notin Satás a vinyó és az XP a Sima) azért nem ismeri meg
a megoldás (olyan Xp-t kell telepíteni amibe bele van integrálva a SP2)
a másik aVista telepit. Cd-jén lehet NTFS-re formázni, de akkor sem tudod sima Xp-t feltenni mert vagy flopi, vagy Pendr. ról telepited az illesztö progit a sata vezérlöhöz.
A vista azért megy fel mert az már alapból ismeri a SATA vezérlőt (ill. a satás vinyókat)
hali

(#11426) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.
Arra lennék kiváncsi hogy 64bites Vistán, RAID 0 ba lévő winchestert, kell-e, vagy lehet e Defragmentálni.. Ha igen akkor mit használtok?

(#11427) Thrawn válasza _ak_ (#11415) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem. Pl a Defenderhez most jött ki egy frissítés (ami már a 9. mióta feltettem az SP1-et), ezenkívül még a Silverlight a Live bejelentkezési segéd és az Outlook levélszemétszűrője is frissült.

Bali27: Lehet és szerintem időnként kell is.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11428) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Tegnap óta elkezdett olyanokat csinálni a vista, hogy sokszor kétpercenként megfagy a kép, beakad a zene, majd monitort ki be kapcsolja, aztán kiirja, hogy a képernyő illesztőprogram nem válaszolt, majd utána helyreállt. nagyon idegesítő, és szerintem nem is tesz jót a videokarinak....már próbáltam omega driverrel, a karihoz kapott driverrel is, mindegyikkel csinálja...eddig is ugyan ezek a driverek voltak fent és nem volt gond, lehet az a baj hogy most a tv kimenetre rá van kötve egy tv? mert előtte egyszer sem csinálta, viszont azt nem tudom hogy rögtön utána kezdte-e el elzt csinálni...
valaki tudna valami megoldást?

Everybody lies.

(#11429) _ak_ válasza Thrawn (#11427) üzenetére


_ak_
addikt

Defender le van tiltva nálam, elég ha kaspersky szűri, az outlookhoz és a hálókártyához is jött 1 amióta fent van.. én biztonsági csomagra gondoltam v. pl:

-Update for Windows Vista for x64-based Systems (KB943411)
-Frissítés a Windows rendszerhez (KB110806)

Ilyesmi nem jött ki azóta?

bali27: tudnál dobni egy linket a Vista magaerről, én egy másikat találok meg folyton.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11430) Bali27 válasza _ak_ (#11429) üzenetére


Bali27
addikt

persze.. privibe megy..

(#11431) Bali27 válasza Thrawn (#11427) üzenetére


Bali27
addikt

És melyik defragot jaavslod? metrt utoljára ujra kelett raknom miattaa rendszerem, mivel foylamatosan kékhakéllal indult( Diskeeper volt fent)

(#11432) toroki


toroki
csendes tag

Üdv!
Van egy Dell előre telepített Vista Home Basic. Gyárilag Home Basicon nem megy az aero, de állítólag rá lehet venni a rendszert, regisztrációs trükkel. Valakinek sikerült már Home Basicen futtatni az aerot? Esetleg lehet hogy előre telepített a Vista azért nem megy? Egy gyengébb asztali gépen ezzel a módszerrel már sikerült (Athlon +2200, 512 MB, GF Fx 5700)

Olcsó, gyors, megbízható, ezekből egyszerre csak kettő igaz...

(#11433) Bali27 válasza toroki (#11432) üzenetére


Bali27
addikt

Nem lehet megcsinálni.. A lacy.hun is kint van.. Irtam a srácnak és ő is mondta h nemlehet megcsinálni.. PERsze megpróbáltam.. ÉS nem jött össze..

(#11434) Thrawn válasza Bali27 (#11431) üzenetére


Thrawn
félisten

Perfectdisk-et.

_ak_: Nem látok biztonsági frissítést.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11435) _ak_ válasza Thrawn (#11434) üzenetére


_ak_
addikt

Köszönöm, erre voltam kíváncsi, csak már kezdet gyanús lenni a dolog, de akkor tényleg nem jött ki még semmi..
Vista manager és comodo nem szeretik egymást, kénytelen vagyok letiltani a defense+-t addig.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11436) Bali27 válasza Thrawn (#11434) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.: felraktam a Perfect disket.. Jónak tűnik.. De van még 1-2 dologamit nem értek.. a defragnál van olyan hogy Smartpalcement, Consolidate Free space, és Only defrag..
A Smartplacementbe benne van a CfreeSpace és az Only defrag is? vagy az egy külön valami? MErt a smartplacement után még a free spacere azt irta ki hogy (POOR)

(#11437) LLKobe


LLKobe
veterán

Vista alatt még mindíg nem megy a TV-out az nvidia kártyákon? Vagy senkinek nem okozott ez gondot rajtam kívül? Én csak ezért nem váltottam Vistára, mert nap mint nap használnám a tv kimenetet, csakhát nem megy...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11438) #54715584 válasza LLKobe (#11437) üzenetére


#54715584
törölt tag

nalam siman mukodott a tv-out

kerdes: gondolom mar soxor volt, de azert megis :)
mennyivel gyorsabb a 64 bites, mint a 32 bites?
1 magos 64 bites procim van
most 64 bites xp-t hasznalok, eleg gyors, foleg a lemezmuveleteknel

(#11439) Thrawn válasza Bali27 (#11436) üzenetére


Thrawn
félisten

A Smart használati idő szerint is sorbarendezi a fájlokat, a sűrűbben használtakat a vinyó elejére teszi. A Free space szerintem azért poor, mert kevés helyed van, vagy a szabad helyek össze-vissza vannak a vinyódon. Ráeresztheted azt is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11440) LLKobe válasza #54715584 (#11438) üzenetére


LLKobe
veterán

És a vga-n melyik csatira volt kötve a tv? Svideo, vagy DVI, vagy vga? Mert az Svideo-n át nem megy. ÉS melyik drivert használtad?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11441) #54715584 válasza LLKobe (#11440) üzenetére


#54715584
törölt tag

s-video kimenetet hasznalom
nekem akkor nem ment at a kep, amikor veletlen a csatlakozoban meggorbult az egyik lab
de egyeblent gond nelkul mukodott

(#11442) LLKobe válasza #54715584 (#11441) üzenetére


LLKobe
veterán

Na erre nagyon kiváncsi lennék, mert nekem sehogy, semmilyen driverrel, semmilyen progival nem ment. A VGA tökéletes, a kábel tökéletes, most is használom XP-n és pöccröff, de Vistán sehogyse megy. Melyik drivert használod?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11443) LLKobe válasza Bali27 (#11431) üzenetére


LLKobe
veterán

A lgjobb: [link]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11444) Pocak89 válasza LLKobe (#11443) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én perfect Disk 2008-at használok meg vok vele elégedve. Az o&o régen nagyon tetszett még a 8-as verzió xp alatt. Aztán ez a 10-es tetű lassan csinálja a dolgát. :((

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#11445) Barthezz2 válasza LLKobe (#11437) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

nekem a 7600gst-vel svideon keresztül megy gond nélkül, csak a control panelba be kellett állítani a kimenő jel tipusát és akkor szines is volt(anélkül nem) viszont most gyakorta leáll a videókari és befagy kép, hang majd helyreáll(mint pár hsz-el előbb irtam)....nemtom mitöl van, de én a tvout-ra gondolok...itt még nem kaptam választ

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11446) Bali27 válasza LLKobe (#11443) üzenetére


Bali27
addikt

Én is azt használtam. De próbáld meg 64 bites vista alá feltelepíteni.. ;) nem fog menni. Ja.. PErfectdiskbe be van jelölve metadata stb stb.. Defrag után a Metadatára 26% (Poor)-t ir ki.. De monom még egyszer h Raid0 ba van a cucc.. nem lehet h az a gond, mert ott 2 winchester dolgozik össze ugy hogy a file egyik része az egyik , másik fele meg a másik winchesteren van ..??

(#11447) #54715584 válasza LLKobe (#11442) üzenetére


#54715584
törölt tag

mindig a legujabb driver volt font
egyebkent a beallitasokban minden rendesen be van allitva?

(#11448) _ak_ válasza Bali27 (#11446) üzenetére


_ak_
addikt

Van 64bites verziója is az O&O-nak, de nem tud offline defragot csinálni, ezért kell nekünk a Perfect Disk. Miután lefutott a C: defragja kiír egy riportot és ott ahol a metadata infót látod, alatt van egy start/run (nem tom pontosan) gom, azzal elindíthatod az offline defragot (természetesen restartolja magát és boot elöt kb félperc alatt helyrepofozza)

Let's begin, de gozaimasu!

(#11449) Thrawn válasza Bali27 (#11446) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem. Az a baj, hogy azokhoz csak akkor fér hozzá ha nincs betöltődve a Vista. Csinálj egy Offline defragot is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11450) Noxy


Noxy
veterán

Áruljátok már el mennyivel jobb ez a parasztvakító defrag, mint a Vista sajátja. :U
1-2 topikot már olvastam ezzel kapcsolatban, ahol csak gondok voltak utána.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.