Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) Barthezz2 válasza Core2duo6600 (#10695) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezzel azért vitatkoznék ugyanis az említett alaplapi hd audióm van, egy barkács végfok 2x120w-os hangfal, és közel egy több 100es hifi hangzását hozza, és nem hiném h egy creative cucctól anyival jobban szólna..

Bali27: mondtam h az álltalad kigyomlált dolgok lehet hogy hiányozni fognak az sp1-nek

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10702) akaido válasza viktor82 (#10617) üzenetére


akaido
addikt

[hsz_10569]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10703) _ak_ válasza Bali27 (#10700) üzenetére


_ak_
addikt

:DD Mondtuk, h nem az igazi a megvagdosott OS, de a poént félre téve nem valószínű, h az okozza a hibát. SP1 és Vlite nem szeretik egymást (még), ha csak újra csomagolod a vistát és nem vagdosod, már akkor nyavalyog.. szal türelem, idővel ez is működni fog.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10704) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

érdeklődni szeretnék hogy a közeljövöben szeretnék operációs rendszert vásárolni.

A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy nekem a windows xp proffesional tökéletessen megfelel, de ha a vistát szeretném választani akkor melyik verzió felelne meg nekem ami "ugyanaz mint windows xp proff " vagy egy kicsivel több ? :F
gondolok itt pl vista home premium vagy a business változatokra.

vagy esetleg maradjak a windows xp proff változatnál és várjam meg az xphez az sp3 javítócsomagot ?

Meg az is számít, hogy játékokat is futtanék alatta, amivel mondjuk jó lenne ha nem lenne problémája.

Mert azért nem mindegy, hogy mire adom ki a lovét.

Bízom benne, hogy tudtok segíteni ebben a dillemában.Előre is köszi aki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10705) _ak_ válasza Motaba78 (#10704) üzenetére


_ak_
addikt

Bár nincs rossz konfigod kérdéses még a ram mennyisége is. Szvsz menne rajta a vista, de én inkább az XP-t ajánlanám, HA fontos az fps, ha csak fun szinten játszol, akkor mehet a vista is, de mindenféle képen akkor járnál jól, ha khm a netről letöltenél egy cd kulcs nélküli vistát amit 30 napig megkötések nélkül próbálhatsz...!

Let's begin, de gozaimasu!

(#10706) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok

Ha kikapcsolom a fiókok felügyeletét, lenn mindig villog nekem a biztonsági riasztás h. tudnáma figyelmeztetést kikapcsolni a nélkül h. visszakapcsolnáma felügyeletet?

Make things work

(#10707) bucilali válasza Core2duo6600 (#10695) üzenetére


bucilali
aktív tag

De jelen estben nem OEM-ről beszéltünk, hanem dobozosról (a Tisztaszoftveres annak számít)..
nincs matrica, csak a számla a lényeg, meg az aláírt nyilatkozat, miszerint az illető "pedagógusi" jogviszonyban van XY intézménnyel és a jogtisztaság a jogviszony idejére szól...
ergo a kapott kulcs érvényes (és jogtiszta) a 32 és a 64 bites változatra is, mint bármely dobozos esetében...
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#10708) bucilali válasza X Factor (#10706) üzenetére


bucilali
aktív tag

nyisd meg két kattintással, és baloldalon találod a riasztás módjának megváltoztatása linket...
katt rá, és úgy állítod, ahogy jó Neked..
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#10709) Superman


Superman
nagyúr

Tervezek egy DDR3-as rendszert. A ramokon és az alaplapon kívül minden ugyanaz lenne. Az eddigi alaplapom Asus Maximus Formula (DDR2), a mostani Asus Maximus Extreme (DDR3) lenne. A kettő között jószervével csak a kezelt ram-ban van eltérés.
Van egy OEM Vista Ultimate-om. ha a fenti változtatást megcsinálom, fogom tudni aktiválni a Vistát? Nem a géphez kaptam, külön vettem meg.

(#10710) Motaba78 válasza Superman (#10709) üzenetére


Motaba78
őstag

Nem tudom miért tervezed lecserélni, te tudod, sebbeségben nincs nagyon különbség a ddr2 illetve a ddr3 között.

Ha nem tudod újra aktiválni akkor már nem érte meg az újítás.

Elméletileg nem tudod újraaktiválni, mert az OEM termék alaplaphoz kötött, és mivel másik lesz benne nem valószínű. :(

xpnél megoldható, vistánál nem hiszem

[ Szerkesztve ]

(#10711) Bali27 válasza _ak_ (#10703) üzenetére


Bali27
addikt

Azért még teszek egy próbát.. Most cak tényleg a sallangot szedm ki.. Mert ebböl a wmp és a teljesitményméárő(pontozó) cucc is ki lett szedve.. MOst benthagyom és tényelg csak a fölösleget szedem ki... Kiváncsi vagyok.. Ha ugfy sem akkor használom a teljes gagyi nagy óriás elkurt op rendszert... (elkurt= nagy, sok ramt eszik.. V liteos verzió fele annyt , nem tudom miért)

(#10712) Core2duo6600 válasza Barthezz2 (#10701) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezesetben, szvsz az a helyzet, hogy a HD audio elég jól sikerült, de találkoztam már olyan hangkarival, aminem botrányos volt a hangja.... ugyanarra az erölködőre kötve mint egy live, ég és föld volt...

(#10710) Motaba78

Megpróbálhatod felhivni az MS t hogy beszart a lap, ha szerencséd van, akkor mondanak egy másik kódot
De nem éri meg jelenleg, már csak azért sem, mert a DDR3 as ram még drágább mint az DDR2 es
sebességben még nincs különbség legalábbis a valós alkalmazásoknál
Én azt mondom, inkább 4 Gb ram DDR2 mind 2 GD DDR 3 as
r5áadsául a lapod az igen tuti darab, szvsz használd addig mig be nem krepál

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10713) Superman válasza Core2duo6600 (#10712) üzenetére


Superman
nagyúr

De ez nekem szól. :DDD

(#10714) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy a cod4-et hogyan tudom elindítani a vista ultimate 32bit-es verzión???

Valami hibaüzenetet küld és nem indul el...mi lehet a baj?

vga 8600gt...driver 169.25 vista

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#10715) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Tegnap még bootolt dvd-ről a vista,mostmár nem :W F12,bootolás CD-ROM-ról,és utána kezd betölteni ami fentvan a gépen op.rendszer.Még azt se írja ki hogy nyomjon egy billentyűt a lemez betöltéséhez.Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10716) Richter36 válasza zed1983 (#10714) üzenetére


Richter36
őstag

Estleg ha megosztanád veleünk azt a hibaüzenetet :F
Lehet akkor könnyebb lenne a segítség.

(#10717) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, avi valamint mkv kiterjesztésű filmekhez mely kodeket kell feltennem Vista használata esetén?
Köszönöm a segitséget előre is.

® visions created with passion

(#10718) ZéZé@PH válasza Uzmany (#10717) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Mondjuk ezt. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#10719) ZéZé@PH válasza zed1983 (#10714) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Cod4-es fórumokon keresd a megoldást, valamikor régebben linkeltem itt néhány oldalt, keresd vissza, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#10720) ZéZé@PH válasza manutdzoli (#10715) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Valami kábel nem csúszhatott szét?
Vagy Bios beállítás?
Próbáld meg más bootolható optikai lemezzel is, ha azzal nincs gond akkor a lemezzel van valami.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#10721) fullextra


fullextra
tag

valaki valami ötlet az előző oldalon lévő kérdésemre?
köszönöm

(#10722) Core2duo6600 válasza manutdzoli (#10715) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Könnyen lehet, hogy bekrepált a drive od
nézd meg egy másikkal, vagy másik gépben a korongot, hogy bootol -e, ezzel nem teszel kárt a másik rendszerben

(#10721) fullextra
Xp korong betesz
boot /CD ről/
minden partició töröl
reboot /Cd ről /
uj particó csinál, ha több kell akkor többet, ha csak 1 et akarsz akkor 1 et
reboot /CD ről

majd kiválasztottra telepítés

Így mennie kell

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10723) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok nem találom mit kell letölteni,hogy meglegyen az sp1?

(#10724) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. A V-liteban amikor beállitom a Vista könyvtárát, mi az "N" jelölés? Home BasicN stb...[link] Sehol sem találok semmi magyarázatot

[ Szerkesztve ]

(#10725) Romeo23 válasza Bali27 (#10711) üzenetére


Romeo23
tag

Na kíváncsi vagyok mire jutsz, én egy Home Basic-et módosítottam, így lett 1,1Gb :)

Project Torque nickem: PeArp80

(#10726) Bali27 válasza Romeo23 (#10725) üzenetére


Bali27
addikt

És frissít sp1re?
Igaz én Vista managerrel felturboztam kicsit a Vlite visztát, de az sp1 et elkezdte letölteni, majd 19% nál megállt és kliirta h kellene k frissitések még... Nekem elég ilyen 4 gigás is...

(#10727) rétisün válasza dunc (#10723) üzenetére


rétisün
veterán

ez alapján tudod update-n keresztül letölteni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10728) Romeo23 válasza Bali27 (#10726) üzenetére


Romeo23
tag

Azt csak holnap fogom tudni kipróbálni. Na de most neked akkor az SP1 netről való letöltése áll meg? Vagy amikor telepíted azt az 5xxMb-os letöltött SP1-t?

Project Torque nickem: PeArp80

(#10729) Bali27 válasza Romeo23 (#10728) üzenetére


Bali27
addikt

Sajnos letöröltem azt az sp1et amit anno letöltöttem, mert megtaláltam hogy kell a winupdateröl letölteni... SZóval amikor Win Updateröl töltöm le akkor áll meg 19% nál..
A Vlite elején amitlinkeletm kép alapján az "N" betű nem tudod véletlen mit jelent? MErt a vistám az OEM..

[ Szerkesztve ]

(#10730) Bali27


Bali27
addikt

Megvan--A Windows Vista Home Basic N funkciói megegyeznek a Windows Vista Home Basic alapfunkcióival, ez a rendszer csupán abban tér el, hogy nem tartalmazza a Windows Media Player alkalmazást és az ahhoz kapcsolódó szoftvereket, mint például a Windows Movie Maker. Emiatt audió CD-lemezek és egyéb médiatartalmak lejátszásához, lejátszási listák létrehozásához, médiatartalom hordozható eszközökre való átmásolásához, fényképek otthoni hálózaton való megosztásához és más, médiával kapcsolatos műveletek elvégzéséhez külön kell médiakezelő programot telepítenie.

Ha nekem nem kell Win Media Player.. Akkor az N-t telepitsem? Mert Irtózom tőle...

(#10731) Bali27


Bali27
addikt

Csak az sp1 komálja -e hogy nics WMP??? Gondolom csak belekalkulálták az N es verzsönbe is meg az sp1 be is hogy van N es verzióé és arra is fel kell mennie..

(#10732) Romeo23 válasza Bali27 (#10731) üzenetére


Romeo23
tag

Szerintem fel kell menjen az sp1 akkor is ha nincs WMP, más miatt állt az meg 19%-nál.

Project Torque nickem: PeArp80

(#10733) Bali27 válasza Romeo23 (#10732) üzenetére


Bali27
addikt

Te miket tiltottál le hogy 1,5 giga lett?
Mert nekem uyg a fontosak .. hát legalább 4 giga marad ami tényleg oylan.. Neked melyik sp1 ment fel? A file, vagy az updates?

(#10734) Romeo23 válasza Bali27 (#10733) üzenetére


Romeo23
tag

Csak holnap fogom tudni kipróbálni az SP1 felrakását. Nekem le van töltve egy ilyen sp1 fájlom van: Windows6.0_KB936330_X86.exe. Ezt fogom megpróbálni megetetni a Vlite Vistámmal. Leszedtem amiket te is, csak a media playert meghagytam, tehát hangok, nyelvek, tábla pc, játékok kiszedve. Ja és csak Home Basic verziót mentette el ISO-ban, azért ilyen kicsi, mert erről a lemezről csak ezt lehet majd telepíteni.

Project Torque nickem: PeArp80

(#10735) Bali27 válasza Romeo23 (#10734) üzenetére


Bali27
addikt

Tudnál adni linket hogy honnan lehet letölteni? Nekem ugyan ez a file kéne cak 64 bitesben..

(#10736) Bali27 válasza Bali27 (#10735) üzenetére


Bali27
addikt

Teljesitmény indextöl nem rakta fel esetleg?

(#10737) Romeo23 válasza Bali27 (#10735) üzenetére


Romeo23
tag

Az a helyzet, hogy torrentről van :B Ez nem segíthet neked?

Project Torque nickem: PeArp80

(#10738) Bali27 válasza Romeo23 (#10737) üzenetére


Bali27
addikt

Letöltöttem, de azt irta ki hogy errea windowsra nem lehet felinstallálni.. Lehet mert magyar vagy fene tudja:( De a sima vlite nélkülire felmet az updates sp1.. csak a vliteosra nem.. Viszont +1 frisitést felraktam a vliteosra.. Ami a vga kártya puffer túlcsordulásást akadályozza meg... Csak szarrá törtem advedt.. Most csinálok új vliteot.. kicsit jobban lefargok belőle...

(#10739) Balipapa


Balipapa
csendes tag

Van egy régi alaplapom Asus P4p800-x és nemtalálok hozzá Hang drivert mert bevan integrálva AC 97 !! ha találtam is vista drivert nemakar müködni .PLZ help

(#10740) dunc válasza rétisün (#10727) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello nem nyert jött úgyan 3 frissités de egyik se az sp1.
live mail
live writer
Live fotótár ezek jöttek.

(#10741) rétisün válasza dunc (#10740) üzenetére


rétisün
veterán

csak próbálgasd szorgalmasan, nálam így lett sp1.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10742) Barthezz2 válasza Bali27 (#10738) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én komolyan mondom nem értelek... Már napok óta a vlite-os vistákat csinálod, és a hsz-eid alapján sztem már vagy 3 verziót csináltál. Most meg nem megy az sp1..hát lehet h nem véletlenül van benne a vistában az ami benne van? Mekkora winyód van? Enyire szükséged van arra a pár giga helyre hogy megéri enyit vackolni vele? Nekem van egy 160-as winyóm, és azon terpeszkedik az ultimate sp1 majd 10 gigán, de valahogy mégis elfér, használom amire kell és jól megvagyunk...hiba nélkül. Ne érts félre, a te dolgod, csak érdeklődöm..

Everybody lies.

(#10743) HiperG válasza Balipapa (#10739) üzenetére


HiperG
addikt

Lehet nem ez a legjobb megoldás de ha végképp nem tudnak segiteni,illetve nem találsz akkor vegyél bele egy hangkarit 1-2 k-ért.

(#10744) Bali27 válasza Barthezz2 (#10742) üzenetére


Bali27
addikt

Eddig 1 Vistát csináltam.. nem a hely izgat legjobban. Hanem láttam hogy kivettem a sok szart belőle és 2x olyan gyorsan bootol, és fele annyi memóriát eszik.. AMugy a WINDOWS 7 et mivel magyarázod hogy tök kicsi lesz, és modulokba leht hozzá megvenni a cuccokat.. Sztem iylen téren a vvista nagy melléfogás.. És hogy véletlen vagy nem véletlen.. PErsze h nem véletlen, csak rád eröszakolnak minden szart...

(#10745) HiperG válasza Bali27 (#10744) üzenetére


HiperG
addikt

Windows Vista Ultimate.

Csak simán.

Ezt rakd fel teljes verzióba valami olyan fajtát amivel nincs baj és stabil.

Ez 100%,hogy jól fog neked működni,de enme kell mellé más rendszer csak ez az egy.

(#10746) Barthezz2 válasza Bali27 (#10744) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Windows 7...ugye most viccelsz? Már próbáltad, láttad, úgy hogy biztos voltál benne hogy a sevent látod? Kicsi lesz? A miniwin-re gondolsz? Hát igen, az egy kernel...önmagában még egy ablak megjelenítésére sem képes, de igaz, így magában kicsi.. És nem hinném hogy egy 2009-10ben megjelenö op majd kevesebb cuccot használna mint egy mai.. Részenként vehetö..hogy?
Nekem 30-40% ramot eszik több nap uptime után, és eddig mindig volt szabad ha kellett, és nem érzem hogy lassú lenne, pedig sztem szarabb gépem van mint neked..

Everybody lies.

(#10747) Bali27 válasza Barthezz2 (#10746) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.. Igazad lehet.. Akkor meg a legutolsó érvem hogy engem tényleg zavar hogy ha indokolatlanul van fent egy csomó oylan dolog amit sosem használtam és nagy valószinüséggel sosem fogok.. SZóval jobban érzem iylenkor magam ha sikerül iylen progit létrehozni... De most ez lesz az utolsó próbálkozás.. most csináltam meg a 2. vlioteot.. Ha sokerül ok, ha nem akkor nem próbálkozok tovább..

(#10748) AthlonXP válasza Balipapa (#10739) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hali. Utánanéztem az alaplapodnak az Asus honlapján és én annak alapján nem úgy vettem ki, mintha abban ac97-es hangcodec lenne. Persze a lap a tied és lehet, hogy én nem néztem vmit félre. :B
Mindenesetre, ha ac97-es driver kell vista alá, akkor nézz szét ezen az oldalon: [link]

Nekem Nforce 2-es Abit lapom van ac97-tel és az innen szedett driverrel szépen megy vista (Home Prémium 32bit) alatt is, bár az 5.1-et nem sikerűlt beálítanom (mondjuk én nem is használom ;) ).
Remélem ez a driver neked is jó lessz, bár a lapod alapján nem hiszem, de ac97-nek ezzel mennie kéne ( ha meg nem, úgy kijavít majd vki :D ).

(#10749) HiperG válasza AthlonXP (#10748) üzenetére


HiperG
addikt

Itt a segitség.

Nézd meg. ;)

(#10750) Thrawn válasza AthlonXP (#10748) üzenetére


Thrawn
félisten

Neked Realtek kodek van a lapodon, neki meg ADI AD-1888.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.