Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) akaido válasza ALI_G (#11100) üzenetére


akaido
addikt

:R Igen, bocsánat, és azért szerkesztettem a hsz-t.
A Softmod driverrel is! nekem egy Radeon 9800SE gyönyörűen működött mind a 8 pipával, igaz XP-n.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11102) ALI_G válasza akaido (#11101) üzenetére


ALI_G
veterán

és azzal a sys fájllal mit kell kezdeni? :F

(#11103) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szeretném megkérdezni, mitől van az, hogy amióta feletettem a Vista-t (pár napja), a gépem sokkal lassabb lett, mint előtte?

Volt már Vista fent nem is egyszer eddíg ilyen gond még nem volt. Indításkor is a betöltés, a programok indítása, minden kb. 2x-3x olyan lassan zajlik, mint kellne. Játékban is (rFactor) félpercenként beszaggat egy fél másodpercre a kép, nagyon lassan tölt be mindent, hogy a netezésről ne is beszéljünk...

USB-n történű adatmásolás is szépen belassul, mi a fax lehet? A vinyó, amin a rendszer van egy 160GB-os SATA2-es Seagate Barrcuda...

mod: cpu, memória használat teljesen normális, viszont a vinyó elég gyakran és hosszan tölt

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11104) akaido válasza ALI_G (#11102) üzenetére


akaido
addikt

Lehet nem jól emléxem már, tehát bocs:
A ..\windows\system32\drivers\ati2mtag.sys-t írd felül ezzel a techpowerup-os verzióval.
Ha ez nem működne, akkor a normál Vista Catalyst driver kitömörítése után a driver könyvtárában keresd meg ezt a fájlt és ott írd felül, és így indítsd a telepítést.
A Riva Tuner progival is engedélyezheted ezt a patch-et.

[A Radeon 9500-nál így működött]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11105) kopac


kopac
csendes tag

szevasztok!
gyújtsatok lámpát és áruljátok el, hogy lehet a beérkező cuccok (pl.msn-en átküldött kép) futtatásának blokkolását letiltani. a vista nem engedi a kicsomagolást. próbálkoztam tűzfallal kikapcsolni, meg windows mailel is de semmi.. :F
további szép napokat!

(#11106) Core2duo6600 válasza kopac (#11105) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mit értesz kép alatt ?
Mert ha a fotóra gondolsz mit akarsz azon kicsomagolni ?:

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11107) Core2duo6600 válasza Motion_Blur (#11103) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Talán felszedett valami férget
Próbáld meg reinstalálni, ill. a driverekkel játszani ujabbat régebbit
különösen a VGA és a chipset HDD vezérlő környékén
És nézd meg, hogy tiszták - e a coolerek és a hűtőbordák

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11108) Motion_Blur válasza Core2duo6600 (#11107) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi a tanácsokat, de a másik vinyón szerencsére még fent volt az XP, nem szenvedek tovább :)

"És nézd meg, hogy tiszták - e a coolerek és a hűtőbordák"

Ez miez? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11109) Thrawn válasza Motion_Blur (#11108) üzenetére


Thrawn
félisten

Arra célzott, hogy valami komponens túlmelegedhet ha a porcicák eluralkodnak a géped fölött :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11110) Dundy válasza kopac (#11105) üzenetére


Dundy
tag

Arra gondolsz, amikor fogadtál egy fájlt MSNen, majd amikor ráklikkelsz kiírja, hogy akár veszélyforrás is lehetett volna az adott fájl és ezért letiltotta, törölte a rendszer?

Ezt ha jól emlékszem az MSN beállításokon belül vmelyik biztonsági résznél kellkikapcsolni.

Ha erre gondoltál és továbbra sem találod szólj, s megnézem.

(#11111) gombavadasz


gombavadasz
tag

Sziasztok!

Vista alá milyen vírusírtót javasoltok?

Nod 32 nem vált be.

Akár fizetős is jó 1 évre előre 10E körül.

Nem nekem lesz, köszi :)

(#11112) kali válasza gombavadasz (#11111) üzenetére


kali
legenda

Kaspersky :C

(#11113) dunc válasza gombavadasz (#11111) üzenetére


dunc
nagyúr

avast avast
regisztrált 1 évig müködik ingyenessen.
Regisztráció

[ Szerkesztve ]

(#11114) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Van a gépembe egy SATA HDD, van rajta XP, van egy IDE HDD tegnap telepítetem rá VISTA 64bit-et.

Nem jeleneik meg a Menü, hogy kiválasszam melyik OP szeretném indítani. Van amikor a VISTát indítom, akkor kék képernyő és valami Registry hibát jelez meg System32 könyvtárra hivatkozik, de a VISTA 64bit-ben van System32 könyvtár?

Mi lehet a megoldás, hogy tudjam normálisan használni mind a 2 oprendszert?

Köszi!

www.windydigital.hu

(#11115) Barthezz2 válasza szelesjanos (#11114) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát ha ugy raktad fel a vistat, hogy közben az xp-s winyó is be volt kötve akkor lennie kellene boot-menünek(kivéve ha dvd-bootal telepítetted a vistat, mert akkor ha jól tudom nem csinál)
ha betöltéskor kiválasztod hogy épp melyik winyórol bootoljon be akkor sem megy?
ötlet hogy bootolj vista dvd-ről és ott válaszd a javítást, vagy szerezz be egy easybcd v vistabootpro nevü programot és azzal tudsz csinálni bootmenüt ahol tudsz választani.

Everybody lies.

(#11116) gombavadasz válasza dunc (#11113) üzenetére


gombavadasz
tag

Köszi, megnézem.

(#11117) dunc válasza szelesjanos (#11114) üzenetére


dunc
nagyúr

Kösd ki az xp vinyot,majd boot vista dvd inditási javitás,nézd meg bejön -e az vista?
Majd kikapcs xp winyo beköt nézd meg bejön-e a vista?
Majd easybcd és hozz létre egy boot képernyőt ahol választhatsz az oprendszerek között.
Azt azonban elképzelhetönek tartom,hogy nem fog müködni jól stabilan a vista 64 bit.

[ Szerkesztve ]

(#11118) Guseppe


Guseppe
tag

Szasztok!

Társulok a nem megy a netem szekcióba. :)
Új dlink wifi-s routert vettem, mert notihoz jutottam. A notin Vista ficeg, az asztali gépemen XP. Nem dhcp-t állítottam be hanem kézzel mindent és láss csodát, az asztali gép hasít a neten, de a vista-s noti csak a routert látja. Előtelepített vista Acer notebook. Leszedtem minden internet security progit, kikapcsoltam a gagyi tűzfalat. De nem látom a netet. Érdekesség még, hogy pingelni sem lehet a routert a notimról, de böngészőből tökéletesen elérem az általam beállított ip címen. Asztali gépen minden tökéletes!
(Érdekesség még, hogy dhcp-vel is ugyan ez a helyzet a notitn, sőt ha közvetlen utp-re dugom akkor is) Találkozozz már valaki Vista alatt ilyen buggal?

(Természetesen be van állítva default gateway, dns stb)

Ötletek?

Thx,
Gus

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#11119) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki, honnan tudnék letölteni egy Vista Business-t? Van egy Microsoft Campus szerződésem, jelszóval, mindennel, csak éppen a program nincs fizikailag a birtokomban. (Mert hogy csak a licenszet kértem kiküldeni, hogy spóroljak).

Aquila non captat muscas.

(#11120) Core2duo6600 válasza Hegyirabló (#11119) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha megvan a cd key ed, amivel aktiválni tudod, akkor lekapod a torrentről és használod
vagy felhivod az MS -t és megkérdezed, hogy honnan lehet leszedni, mert biztos le lehet

Vagy a tisztaszoftver.hu -n a elérhetőségek egyikén érdeklődsz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11121) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Nos visszatértem és ismét beállok a "nem megy a netem vista alatt laptopon" sorába.

Minden lehetséges módot kipróbáltam még a hálózati eszközöket sem engedem neki lekapcsolni energia takarákosság címén!

Nos akkor pontosítsuk a felállást a netem megy működik,de ahogy alvó állapotba kerül és ébresztem már nem látja a vezeték nélküli hálózatot viszont ha újra indítom azonnnal jó!!

De nem akarom,hogy folyamatosan menjen ha aludhat is! Xp-n nem volt ilyen problémám!!

Vki segítsen!!!

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11122) Aljas


Aljas
csendes tag

Hülye probléma:
szeretném elkerülni, hogy az egérmutatóm NE legyen áttetsző!!!
MERT amikor a szöveg feletti mutató van, az gyakorlatilag láthatatlan így a laptopomon. (Főleg a "glassy" kijelzőjével :( )

Amúgy szépen átállítottam az egérmutatókat valami hagyományosabbra, és működött is a dolog, egészen az első képernyővédő beindulásig, vagy a gép újraindításáig... a mutatók megmaradnak azok, amit beállítottam, csak éppen visszaáll az átlátszóság... :(

Mit lehetne tenni?
(Amúgy ez csak egy Vista BASIC, és még le is van szedve minden beállítható megjelenítési plusz dolog - bár ezek kb. pont azok, amik egy XP-ben is voltak már)

Hess rémes árny. Szörnykép, riogató! Hess!

(#11123) LordX válasza Hegyirabló (#11119) üzenetére


LordX
veterán

Magyarorszogi egyetemi hálózatokból (Hungarnet?) elérhető a software.eik.bme.hu FTP szerver, és minden Campusos cuccot le lehet róla szedni.

(#11124) k.


k.
őstag

Szerintetek letilthatom az autostart progik közül a defendert?KAspersky internet security-t és spyware doctort használok.Emelett semmi értelme.

(#11125) HiperG válasza k. (#11124) üzenetére


HiperG
addikt

Szia!

Nyugodtan leállithatod. szerintem..... :D

(#11126) HiperG válasza Aljas (#11122) üzenetére


HiperG
addikt

Start menü---->Vezérlőpult----->Egérmutatók------>Ott próbálgasd állitgatni a dolgot. :K

(#11127) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Köszi köszi mindenkinek! :)) :R

Aquila non captat muscas.

(#11128) kalosiszilar válasza viktor82 (#11045) üzenetére


kalosiszilar
csendes tag

en nem izgulnak azzal, hogy mennyi memoriat eszik a vista, ha 4gb fizikaim van. :D

hajra pozsony, hajra felvidek!

Budog geci naci vagyok es bombagyar.hu-t olvasok!!!

(#11129) HiperG válasza kalosiszilar (#11128) üzenetére


HiperG
addikt

:Y

Ez most komoly?

(#11130) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok!

Történtek változások HDD téren, szóval a probláma a kövi:

Szeretnék egy Boot Menüt csinálni, hogy ki tudjam vélasztani, hogy melyik OP induljon el.
Van egy C: drive van rajta XP, először ez lett telepítve, SATA HDD-n van.
Van egy D: drive van rajta VISTA 64bit, ez lett másodiknak telepítve, egy SATA HDD-n van.

VistaBootPRO és EasyBDC van, kellene egy leírás valamelyik programról (nem baj ha szájbarágós mert nem nagyon csináltam még ilyet), hogy elkészíthessek egy BootMenüt.

A Segítséget és a vállaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

www.windydigital.hu

(#11131) rétisün válasza szelesjanos (#11130) üzenetére


rétisün
veterán

egy vinyón van a két oprendszer, ha nem, le volt huzva valamelyik vinyó a telepítések során?

elindítod a progit (esybcd), a "manage bootloader"-re kattintasz bal oldalon, akkor ezt látod. itt az "reinstall vista bootloadert" kijelölöd, "write mbr"-t nyomsz. ezután már lesz egy bootmenüd

viszont ennek a módszernek is működnie kell(ene): bootolás vista dvd-ről, "számítógép javítása (repair your computer)" -t kiválasztva tudsz a vistával csináltatni bootomenüt. (mondjuk fura, hogy ha xp után lett telepítve vista, miért nem csinált a telepítésnél bootmenüt)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11132) tkesy


tkesy
őstag

Lenne egy kérdésem:

Mi történhet akkor, egyre sűrűbben kékhalálozik el az oprendszer nvlddmkm.sys -re meg egy rakás memóriacímre hivatkozva? a kékhalál előtt néha még közli, hogy leállt a videókártya driver, és megpobálja ujrainditani, de nem sikerül neki és jön a kékhalál.... vagy még közölni se tudja, mert egyből jön a kékhalál...
szoftveres hiba? vagy kezd megdögleni valami a gépben?
a legutolsó whql 169.25 driver van fenn a kezdetektől fogva, meg x64-es Vista, minden frissítéssel, (kivéve az a 3 SP1 re való átálláshoz tartozó frissités).

konfig: P35C-DS3R, E6400@3.2GHz, 4*1GB DDR2-800, EVGA 8800GTX, 2*250GB RAID0 + 2*500GB HDD, Corsair VX450, Vista x64

5let :F mert így sokmindenre nem tudom használni a gépet... :(

előre is thx

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#11133) LordX válasza tkesy (#11132) üzenetére


LordX
veterán

nVidia driver gond. XP vagy AMD videokártya... :(

(#11134) Barthezz2 válasza rétisün (#11131) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Anno mikor én ugy raktam fel xp mellé a vistat, hogy vista dvd-röl bootolva indítottam a telepítést akkor nekem sem csinált, csak akkor ha xp alól indítottam a telepítést.

Everybody lies.

(#11135) szelesjanos válasza rétisün (#11131) üzenetére


szelesjanos
tag

Szia!

Köszi, kipróbálom!

Külön Hdd-n van a két OP.
Nem volt lehúzva az XP-s vinyó.

Baj?

www.windydigital.hu

(#11136) rétisün válasza szelesjanos (#11135) üzenetére


rétisün
veterán

nem baj, csak furcsállom, mert nekem eddig mindig lett bootmenüm, akárhogy telepitettem. akár dvd-ről bootolva, akár xp alól indítva.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11137) 3x3y


3x3y
aktív tag

A Boot-menű automatikusan készül. Teljesen mindegy, hogy tiszta telepítést választ az ember, vagy XP alul löki fel a Vistat.

PF

(#11138) ALI_G


ALI_G
veterán

vmi bibi van. Ugyanazt csinálja mint múltkor a Vista telepítő.
Elindul, kiírja,h ogy másolgat, aztán ott marad az a kékes képernyő és nem csinál semmit.
Miért nem tudom úgy telepíteni?

Múltkor is XP-ből kellett telepítsem, de most ez nem járható út.

Már ez a kép se jön be:

Windows is loading files...Ez a fekete képernyő az utolsó ahol dolgozik, szépen felrakj, aztán semmi. Nem jön be az ablak, csak a nagy háttér. :(

[ Szerkesztve ]

(#11139) ALI_G


ALI_G
veterán

need help!

(#11140) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogy lehet beállítani hogy ha egy linken lévő email címre kattintok akkor hajlnadó legyen elindúlni a windows mail? :U

(#11141) rétisün válasza ToBeY (#11140) üzenetére


rétisün
veterán

az van beállitva alapértelmezett levelezőprogramnak? explorert használsz?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11142) ALI_G


ALI_G
veterán

az XP-t hogy tudom eltávolítani, ha már fent lesz a Vista? (lehet telepítem XP-ből, mert mégiscsak megtudnám oldani)

(#11143) ToBeY válasza rétisün (#11141) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az van beállítva igen és IE használok.Még is mikor egy linken lévő mail címre kattintok ezt dobja fel
"A művelet nem hajthatü végre,mert az alapértelmezett levelező program nincs megfelelően telepítve."
Egy windows mail-en mit kell telepíteni,ami alapból a win része? :F

[ Szerkesztve ]

(#11144) ALI_G


ALI_G
veterán

nagyszerű. XP-ből se tudom telepíteni. :W Nagynehezen találtam neki SATA-s drivert a silicon image oldalán (múltkor nem emléxem, hogy kellett-e volna).
És most meg ezt kaptam:

(#11145) #65675776 válasza ToBeY (#11143) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a Mail-ben van már létrehozva fiók?

(#11146) ALI_G


ALI_G
veterán

Létezik, hogy hibásan jött volna le a Vista HUN az MSDN oldaláról? :F
Azt találtam mindössze, hogy hibás fájlok voltak a DVD-n és azért dobott ilyen hibát. Letöltötte a srác torrentről, összehasonlította a HASH-t és nem stimmelt neki. Kijavította és felment...

(#11147) ToBeY válasza #65675776 (#11145) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mármint a levelező programban?Ott van 2 fiókom is létrehotzva.

(#11148) Thrawn válasza ALI_G (#11146) üzenetére


Thrawn
félisten

Előfordul, főleg ha fel volt telepítve az nVidia-s tűzfal.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11149) ALI_G válasza Thrawn (#11148) üzenetére


ALI_G
veterán

Zone alarm + avast van fent.

(#11150) Core2duo6600 válasza tkesy (#11132) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Próbáld meg, hogy egy innen leszedett vga drivert teszel fel
AZ AMD vga kari nem igazán megoldás....
163.75 ös van nekem fent ezzel nincs semmi gond igaz nem játszom, nincs időm rá

(#11144) ALI_G
Próbálkozz meg egy angol nem hegesztett vista koronggal, olyannal amin semmi vlite meg ilyenek....
A torrent oldalakon kering egy olyan, hogy vista x86-x64 egy dvd 5 os korong az összes vista verzíóval ....
Igen létezik, hogy hibásdan jött le, nekem anno a win 2000 re az egyik sp vel volt ez, ami bosszantott mert akkor még kismodemmel telon megy a net és 300 megat a semmiért ....

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.