Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) viktor82 válasza Thrawn (#10350) üzenetére


viktor82
őstag

Nem tudja valaki a Dreamscene-hoz honnan lehet letölteni videókat?

Bocs a kérdésért ,már visszaolvastam!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10352) Bali27


Bali27
addikt

Hát nagyot csalódtam a vistában.. Én barom azt hittem ha megveszem akkor jobb lesz .. Igaz csak Home basic 64 bites...
Audigy2Zs hangkarim van, és az a gondom hogy a hangszórókat minden eggyes restartnál visszaállitja alapra.. Hiába van kijelölve hogy 5.1 nem jelent neki semmit.. Oldalsó hangszórók vissza alapba(azaz letilt), megas és a mély beálitások vissza alapra..
Ugyanakkor az elöbb csak ugy amgátol 70% on pögette a processzort, se a net se semmi nem ment.. Elöhivtam az eszközkezelőt, a tljesitményt, és azt mutatta h minden rendbe van.. A diagram mutatta hogy 70% os procihasználat, viszont semeliyk exere nem mutatott rá.. Ott mindne renben volt.. Kész vagyok.. Sajnos az xp az fényvekkel jobb volt... Valakinek valami ötlete hogy a kurva hangkártyával mit csináljak, mit állitsak be, stb... Hálás lennék.

(#10353) Slipknot24


Slipknot24
csendes tag

sziasztok lenne egy gondom a windows maillal,az hogy hiába is nézem nem tudom beállitani hogy ne nyissa meg automatikusan az e-mailemet ha rákattintasz a windows mail ikonra mindig betölti és el lehet olvasni de én ezt nem akarom mert igy bárki hozzá férhet!segitsetek plz!!

(#10354) mafla válasza mafla (#10264) üzenetére


mafla
tag

Sajnos a probléma ugyan úgy nem szünt meg és csak vista telepítésnél csinálja.
akár 64 akár 32 bites a vista.Ha áddugom bootolás után a dvi kábelt a vidókártya másik csatlakozójáb akkor viszont bekapcsol a monitor de csak 1024x768-ba!!!

Tud valaki arról,hogy a Vista telepítés után tökéletes mindaddig amíg fel nem rakom az nvidia drivert.Onnantól mielött bejönne a Vista kikapcsolja a monitort .
Xp alatt semmi hiba!!!! És eddig semmi gond nem volt a vistával de most kénytelen vagyok xp-t használni.Kérlek segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :F :F :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

---------Michael Schumacher forever--------

(#10355) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Nemrég tettem fel a Windows Vista Business op.rendszert, és előjött egy probléma Internet Explorer 7 alatt.
A probléma az, hogy nem tudok semmit letölteni, viszont weboldalakra fel tudok menni, és meg tudom nézni, de alkalmazásokat nem tudok letölteni, mert hibaüzenetet ír ki (lásd link).
Mitől lehet? :U
Chello netem van, az op.rendszer jogtiszta és aktiválva is van!

Előre is köszönöm! :R

Üdv: Atikusz

Hibaüzenet: [link]

(#10356) Slipknot24 válasza Atikusz (#10355) üzenetére


Slipknot24
csendes tag

ilyet akkor ir nekem mikor egy adott oldalrol tul sok szálon akarok egyszerre letölteni!probáltad már firefox-al,vagy opera böngészövel?

(#10357) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Nekem vmiért nem műkszik az alvó állapot benne, mert mikor visszahoznám alvóból azonnal bluescreen....sőt sztem az 5.1-es fülesnek a driverével (külön hangkarit csinált) sem passzol az SP1 vagy nemtom, mert tegnap skype közben bevágott egy bluescreen+resetet, majd win betöltés közben még 2 szer ugyanazt.....kihuztam a fülest (USB-s) és ment minden rendesen....

(#10358) t-rac


t-rac
senior tag

2 dolog érdekelne engem:
Hogyan lehetne felesleges összetevőket törölni a Vistából hogy ne foglaljon annyit?
és hogy Hogy lehet gyorsítani a rendszert,de úgy értem hogy magát a windowst,szóval gyorsabban nyíljanak meg az ablakok,ne fagyjon folyamatosan stb.?

(#10359) rétisün válasza mafla (#10354) üzenetére


rétisün
veterán

azt próbáltad, hogy csökkentettt módban indítod, és ugy állitod be a kívánt felbontást? valószínűleg az a baj, hogy olyan felbontás (vagy frissítési érték, ez inkább crt-nél számít) van beállítva, amit nem tud a monitorod.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10360) viktor82 válasza t-rac (#10358) üzenetére


viktor82
őstag

:DD
Mindent!Vagy vásárold meg a basic-t abban nincs semmi!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10361) Polllen válasza t-rac (#10358) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kezdésnek ez:
[link]
(a szolgáltatások között nyugodtan kikapcsolhatod, amiket nem használsz)

Telepítés előtt a méretet és szolgáltatásokat vlite-tal tudsz kiszedni, de csak óvatosan :U .

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10362) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, eltünt az asztalról a lomtár ikonja :(
Hogy tudom visszatenni?
Köszönöm.

® visions created with passion

(#10363) kali válasza Uzmany (#10362) üzenetére


kali
legenda

(#10364) rétisün válasza Uzmany (#10362) üzenetére


rétisün
veterán

jobbklikk az asztalon, testreszabás, asztali ikonok módosítása (lassan gépelek :D )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10365) CSorBA


CSorBA
őstag

Tudnatok ajanlani valami jó partition kezelő programot 64bites vista alá? Olyasmint mint a PartitionMagic 8.0 (csak ez nem kezeli a vistát... :( )

(#10366) Thrawn válasza CSorBA (#10365) üzenetére


Thrawn
félisten

Paragon Partition Magic 9 vagy Acronis Disc Director.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10367) CSorBA válasza Thrawn (#10366) üzenetére


CSorBA
őstag

hűű, van már 9? (vagy ez más már?) :) Meglesem... De úgy érzem fent fog állni utána is a problémám, de vázolom előre, legyen mind gondolkodni :)
1, 160as wd winyo, 2,5 éve xp rajta.
2, Átparticionál 120(xp maradt) - 30 (Vista ment)
3, Tök jol megy mindkettő, de rájöttem, kevés a 30giga vistara
4, sebaj, átméreteznés, lemezkezelés vistában, tök jó, van kicsinyítés
5, kicsinyit, de csak 255 megát, hopp, pedig van 26giga hely az xp mellett... Nah, de azzal a 255megával sem tudok mit csinalni, mert nem tudom beolvasztani.. sebaj...
6, akkor xp alól proba partition magicel, ahogy eddig csinaltam.. Mi a fene, mit lát? Egy egész nagy dinamikus lemezt, nem látja egyszerűen h. 2 felé van osztva... ráadásul ír rá BAD-et...(CHDISK semmit nem talált sehol, és müxik mindkettő) Azért linkelem a képet:
Partiton Magic
lemezkezeles

Köszönöm, hátha találunk megoldást a problémára, most letöltöttem közben a paragon probaverzioját, meglesem azzal..

(#10368) Thrawn válasza CSorBA (#10367) üzenetére


Thrawn
félisten

Valószínűleg a 8-as nem tud mit kezdeni a Vista-s lemezkezelő művével, a 9-es vagy az Acronis már remélhetőleg igen. A partíciók variálását én mindig partícionálóprogrammal csinálom, a beépített lemezkezelőt maximum létrehozásra vagy törlésre használom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10369) mafla válasza rétisün (#10359) üzenetére


mafla
tag

próbáltam én már mindent

---------Michael Schumacher forever--------

(#10370) CSorBA válasza Thrawn (#10368) üzenetére


CSorBA
őstag

nem jutottam előrébb :( nem engedi zsugorítani ez sem, csak 255megát.. miben ütközhet meg?

(#10371) Thrawn válasza CSorBA (#10370) üzenetére


Thrawn
félisten

A resize nem megy? próbáld ki az Acronist, hátha.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10372) CSorBA válasza Thrawn (#10371) üzenetére


CSorBA
őstag

működik, csak valami miatt 255megát tud lecsípni csak... pedigtöbb hely van rajta..
(most meg a bootválasztó is elkurtam.. helyreállítottam vista dvdrol, de most az xp-t nem látja..., ezen ügyködök előtte kicsit..)

(#10373) Atikusz válasza Slipknot24 (#10356) üzenetére


Atikusz
senior tag

Megpróbálom Firefoxszal!
Hamarosan írok!

(#10374) CSorBA válasza CSorBA (#10372) üzenetére


CSorBA
őstag

nah, sikerült elkurnom a bootolást.. xp nem indul :( EasyBCD sem segített, szerintem fogom és újrarakom a vistát, és szépen xpről le is szedek mindent... :/

(#10375) rétisün válasza CSorBA (#10374) üzenetére


rétisün
veterán

először állitsd helyre az xp-t (javítókonzol, fixboot, fixmbr), és utána bootolás vista dvd-ről, számítógép javítása. így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10376) Atikusz válasza Slipknot24 (#10356) üzenetére


Atikusz
senior tag

Firefoxszal sikerül, minden jó, gyorsabb a böngészés is!
Reméltem, hogy az IE7 talán jobb lesz mint elődjei, de mégsem!
Köszi!

Üdv:
Atikusz

(#10377) rétisün válasza Atikusz (#10376) üzenetére


rétisün
veterán

és akkor az operát még nem is próbáltad :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10378) Bali27 válasza viktor82 (#10360) üzenetére


Bali27
addikt

Nagyon tévedsz..én megvettem a 64 bites Basicot.. Alapbol 1100megát foglal.. Nem tudom h mi a jó K annyát foglal ez el ennyit a memóriából.. a FOLYAMATOKAT ÉS A TELJESITMÉNY ADATOKAT NÉZEM, ELVIELG MAXIMUM 400 MEGÁT FOGLALHATNA EL!!! Ehelyett 1100at alapbol.. (prefetch kikapcsolva, superfetch csak programokra van beálitva)
És van egyolyan problémám hogy installkor az Officexp re azt irta ki hogy 1200 megát akar feltetnni.. NA mondom szar Ofiice, és letöröltem.. Aztán meg ovlasgattam és kiderült hogy max 250MB az office felisntallálva.. Ez a szutyok meg 1200at irt ki.. Ez mitöl lehet? Ennyire gagyi a 64 bit?

(#10379) Bali27


Bali27
addikt

A másik meg hogy a Hangszórók hnagszínét miért állitja minden restart után vissza alaphelyzetbe ez a szutyok? Nagyon elegem van belőle.. Ez volt az utolsó jogtiszta Microfos termékem az tuti..

(#10380) Atikusz válasza rétisün (#10377) üzenetére


Atikusz
senior tag

Jó lesz ez a Firefox! :DD

(#10381) Atikusz


Atikusz
senior tag

Csak azt nem tudom még, hogy mivel aktiválva van a windows, és majd venni fogok új alaplapot, procit meg memóriát, hogy akkor nem fogja ismeretlenként/hibásnak látni a kódot a windows?

(#10382) viktor82 válasza Bali27 (#10378) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem ultimate 64bit van,és 1500-2000 memóriát használ,és nem tudom mire!De ez van,ha a 4 gb-t ki akarod használni hát akkor kell nekünk!32 bites vista 800-al beérte!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10383) Bali27


Bali27
addikt

ááááá.. Ez gyalázat még sp1 el is...
A HL2 vel szerettem volna játszani.. Meg van az eredeti steamen stb.. 64 bit mode active megminden.. Erre kilép a játékbol kb fél óra után és ezt irja ki.. [link] Természetesen a Vista talál megoldást.. Azt mondta hogy Uninstalláljam.. De eddig aminek iyen baja volt mindenre azt mondta:D

(#10384) rétisün válasza Atikusz (#10381) üzenetére


rétisün
veterán

ha oem vistád van,akkor ujra kéne majd aktiválni, amit viszont nem fog engedni, mivel az oem csak egy gépre telepíthető. alaplap cserénél vszont uj gépet fog "látni"

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10385) Atikusz


Atikusz
senior tag

Ja, és tud valaki jó "takarító" programot windowsra? :))

(#10386) Bali27 válasza viktor82 (#10382) üzenetére


Bali27
addikt

Ki akarom használni? A 32 Bites vista max 2gb / alkalmazás.. 64 bites akár 4 vagy annál több.. Ha van 4 gigád, de 2 gigát elévesz a vista akkor 2 Gb marad 1 programra.. Magyarul ha 32 bites Xp be veszel 2,5 GB ramot akkor ugyn ott vagymint a 4 gigával a Vista x64 nél???

(#10387) Core2duo6600 válasza viktor82 (#10351) üzenetére


Core2duo6600
veterán

wmv mpeg1 és mpeg2 öt eszik meg

(#10352) Bali27
Igaz nekem alaplapim van, de semmi gond nincs vele, ultimate van x64 ben most
de a 32 bites home preniumon sincs ilyen gondom

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10388) Bali27 válasza Atikusz (#10385) üzenetére


Bali27
addikt

format a neve..

(#10389) Atikusz válasza rétisün (#10384) üzenetére


Atikusz
senior tag

Hmm, ez nem lesz jó. Majd felkeresem a céget ez ügyben aki küldte a szoftvereket, mert ez igazából campusos vista! :DD
És szerintem/remélem adni fognak új aktiváló kódot! :(((

(#10390) viktor82 válasza Bali27 (#10386) üzenetére


viktor82
őstag

Ez igaz,de már kell a vista!Rá kényszeritik az embert!Már csak azárt is vettem 4gb -t mert nincs ára,és megy fel a ddr2-s ramok árai,és ha már van mért ne lássam mind a négyet!És azért csak mondjuk ki,hogy szép ez a vista!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10391) Core2duo6600 válasza Slipknot24 (#10353) üzenetére


Core2duo6600
veterán

View / Layout

Itt ki tudod a betekintő ablakot kapcsolni, ha az kell, hogy jelszót kérken, akkor használj egy másik progit The Bat, vagy Outlook ott lehet ilyet beállítani
Vagy talán lehet, hogy lehet jelszot hozzárendelni a windows mail futtatásához, de nem hiszem

(#10376) Atikusz
Nincs az IE vel olyan sok gond, már elég gyors is, nem lehet, hogy az adott oldalt éppen firefoxra csinálták ?
tehát hogy a többi ne tudja megnyitni ?..

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10392) Bali27 válasza viktor82 (#10390) üzenetére


Bali27
addikt

Olvastad a fentebbi hozzászólásaimat? Igen .. szép de használhatatlan.. Kb 10 perc alatt a 2. HL2 engines játékbol dobott ki.. ÉS eredeti, +sp1...
Mi a faszt csináljak már hogy tudjam használni???

(#10393) Core2duo6600 válasza Bali27 (#10392) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elösször is rakd ujra ugy hogy nincs rajta az sp1 mivel nem adták még ki, nincs készen
Másodszor
ne nézd, hogy mennyi a szabad ramot, mert prefetsz meg ilyesmik miatt
nem érdemes kikapcsolni meg úgyszintén nem érdemes

És min 2 giga ram kell a gépedben hogy legyen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10394) Bali27 válasza Core2duo6600 (#10393) üzenetére


Bali27
addikt

KB 4x raktam ujra.. Nincs az a pénz amiért ujraraknám.. Sp1 megegyedül 1-2 driver ujrarakását jelenti roszabb esetbe mert az a hibája.. De másba nem különbözik a végleges sp1töl. 4 gigám van

[ Szerkesztve ]

(#10395) CSorBA válasza rétisün (#10375) üzenetére


CSorBA
őstag

nem tudom helyreállítani az xp-t, mert az xp telepito cd nem lát elérhető partíciót.. (ezek a parancsok mennének a vistás javitokonzolon is? )

(#10396) viktor82 válasza Bali27 (#10392) üzenetére


viktor82
őstag

Én sem akartam a jó bevált xp-t ledobni!Használtam sokat a vista32bitet tetszett,csak sokszor belassult majd meglássuk mit mutat a 64 bit!Eddig nincs vele gond!

És az SP1-et ajánlod,nem merem feltenni, féllek !Stabil?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10397) Bali27 válasza viktor82 (#10396) üzenetére


Bali27
addikt

Igazábol amikor az SP1 et feltettem akkor nem szüz vostára tettem.. Akkor annyi volt h a hangkarit ujra fel keltt installálni.. Ha szüz vistára telepitem akkor semmi gond nincs vele.

(#10398) viktor82 válasza Bali27 (#10397) üzenetére


viktor82
őstag

Tegnap telepitettem,de már teletömtem progival!Azt hiszem marad úgy ahogy van!És majd megjelenik hivatalosan letöltődik a frissitésekkel?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10399) bucilali válasza CSorBA (#10395) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!
Helyre tudod az XP-t is, csak floppyról be kell adnod neki a sata drivert a telepítés kezdetén..
Utána látni fogja..( látom, sata vinyóid vannak, az XP meg alapból nem látja őket..)
Ezért integráltam a sata drivereket az XP telepítőbe, mert sokat szívtam vele..
Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#10400) CSorBA válasza bucilali (#10399) üzenetére


CSorBA
őstag

kipróbálom..
de azt nem értem, h. régebben akkor miért látta? :F
nah, mindenekelőtt kipróbálom most úgy...
(szerintem ígyis ugyis leszedem majd az xp-t, de a regeditből kéne pár cucc előtte, pl cd kulcsok... és ezért jó lenne ha még elindulna..)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.