Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Aggressive válasza gyiku (#10950) üzenetére


Aggressive
csendes tag

Ezen az alternatíván már gondolkodtam, csak gondoltam hátha megtudok vmi okosat, de akkor lehet ez az alternatíva lesz:) köszi a segítségeket:)

(#10952) gyiku válasza Aggressive (#10951) üzenetére


gyiku
nagyúr

szerintem nem lesz gond vistas driverrel, most mar naggyabol mindenhez van driver. 32biteshez tuti, de mar a 64esekkel sincs annyi gond, mint mondjuk 1 eve. giga meg ad magara, csinal rendes drivereket. azt mondom proba cseresznye :)

hüllő

(#10953) Bali27 válasza DaDy0219 (#10903) üzenetére


Bali27
addikt

4 gigád van.. Én is vettem vistát.. MOst ovlasftam hog yaz xp sp3 már 3 giga/processt tud.. Uh szitne jobban megéri mint a vista ha nem használsz dx10et..

(#10954) marcee válasza Core2duo6600 (#10923) üzenetére


marcee
addikt

"Amikor XP vel használtad akkor ugyanezzel a géppel volt ?
Feltetted a intel oldaláról leszedhető chipset drivert ?
Valóban nem kell az USB eszközhöz pen driver hdd stb ... driver
nekem 64 bites ultimate n is gond nélkül mentek"

Másik gépen ment XP-vel. Intel Chipset driver fent van, de a legújabb a P965-höz 2007.09.24-ei. Így jobban belegondolva ban még egy pendrive is, ami néha hülyéskedik, de több másik hibátlanul megy.
Újra kipróbáltam inf reinstall után: felismerte, telepítette, meghajtó betüjeletosztott ki neki, majd ott lemattult az egész rendszer, USB kábel kihúzásával pedig magáhoztért és szórta a hibaüziket, meg javítási javaslatokat, csak akkor már nem volt mit javítani a rendszerben...

\m/

(#10955) #56573440 válasza Aggressive (#10951) üzenetére


#56573440
törölt tag

akor a progi szar. mentsd le a drivert, ha nem ismeri fel alapon akkor felteszed és megy is rendesen. ha xp alá teszed be akkor nem biztos hogy észreveszi, de vista alatt tutira mennie kell. csapj bele szerintem de mentsd le a drivert tuti ami biztos

(#10956) Core2duo6600 válasza marcee (#10954) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Még megér egy próbát, hogy a mostani gépedre megpróbálsz feltenni egy xp ét, hogy azzal megy - e rendesen, ha nem akkor gari ...

Nekem P5B deluxe van, lényegében ugyanaz a lap ami chipsetet illeti, semmi gondom nem volt vista alatt az USB és kutyukkel

Még annyit érdemes a biosban megnézni, hogy hispeedre van - e állítva az USB sebessége

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10957) Bali27


Bali27
addikt

Akit érdekel 2008. februári 64 bites firefox..[link]

(#10958) gyiku válasza Bali27 (#10957) üzenetére


gyiku
nagyúr

flash nelkul mit kezdjek vele? :)

hüllő

(#10959) Bali27 válasza gyiku (#10958) üzenetére


Bali27
addikt

Semmit.. Csak régebben valaki nagyon kereste.. Most beadtama linekt h van iylen is.. AMugy én is a 32 bites Operát használom.. Pár napja jött ki a 9.26.. Sztem magasan a legjobb böngésző lett... Még a Safarira vagyok kiváncsi milyen lehet.

(#10960) gyiku válasza Bali27 (#10959) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt tudom, hogy o/a fan vagy :D

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10961) gyiku válasza gyiku (#10948) üzenetére


gyiku
nagyúr

erre vki vmit? :U

hüllő

(#10962) Bali27 válasza gyiku (#10960) üzenetére


Bali27
addikt

Hát igen.. MOdnjuk várom a válaszokat arra a kérdésre hogy pl miben jobb pl a Firefox, vagy az Ieklónok pl mint a maxthon vagy iylesmi.. MErt még nem jöttem rá.. Használtam firefoxot is. De van jobb is:)

(#10963) Bali27


Bali27
addikt

A Vista memóriadiagnosztizáló eszközt multkor elinditottam poénbol.. Megfelelöen müxik a Vista(64 bites és 4x 1 giga ram) de a teszt során 29% nál memóriahibát irt ki.. PErsze végigcsinálta, és amikor feljött a rendszer , ránéztem a memdiagnosztikára, azt irta ki hogy hivjam a memória gyártóját... Most ezek hülyének néznek vagy Billék épp egy kimeritő Goa party után írták bele a memóriadiagnosztizáló eszközt az Op rendszerbe???
Hivjam fel a GEILT.... jó vicc..

[ Szerkesztve ]

(#10964) viktor82 válasza Core2duo6600 (#10923) üzenetére


viktor82
őstag

Most működik,remélem később sem lesz probléma!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10965) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Az a nagyon guszta PERFLOGS könyvtár amit kidobott a fökönyvtáramba a vista az mire szolgál. 0.98Mb .. Nagyon idegesit.. Le lehet törölni vagy iylesmi?

(#10966) RI/OS válasza gyiku (#10948) üzenetére


RI/OS
őstag

frissiccsé bioszt :D elég erősen kétlem, hogy egy 43fokos alaplapban egy 32fokos proci lenne :D amúgy hi :D

[ Szerkesztve ]

(#10967) RI/OS


RI/OS
őstag

sp1 inkompatbilis programok listája :[link]

[ Szerkesztve ]

(#10968) apro válasza Bali27 (#10965) üzenetére


apro
senior tag

hali
nekem Vista Ultimate van fent és abban a könyvtárban nekem nincs semmi 0Mb.és mégis működik jól a Vista
itt egy kép róla.[link]
hali

(#10969) cousin333 válasza Bali27 (#10959) üzenetére


cousin333
addikt

"Pár napja jött ki a 9.26.. Sztem magasan a legjobb böngésző lett"

Az Opera 9.25-höz képest? ;]

"Még a Safarira vagyok kiváncsi milyen lehet."

Hát tedd fel és megtudod. Nekem nincs vele különösebb bajom. Kb. egy gyorsítót ivott alap Firefox néhány érdekes megoldással, meg furcsa effektekkel...

"We spared no expense"

(#10970) Ipk18


Ipk18
csendes tag

Nem jött össze az SP1 Windows Updaten keresztüli lecsalogatása, pedig 3 napig próbálkoztam vele. Így a 64 bites Ultimate-re szereztem egy 36 nyelvű telepíthető verziót (KB936330-X64), ez szűk másfél óra alatt fel is ment. Egyelőre nem vettem észre semmi különosebb változást, az aktiválást sem bántotta. Lefuttattam előtte is a 3DMark06 Prof.-t, 1024x768-ban 3902 pontot adott, utána meg 3816-ot, nagyjából hibahatáron belül. Úgy néz ki, rosszabb semmiképp nem lett, hogy mennyivel jobb, az majd a használat során kiderül.

(#10971) no01ricsi


no01ricsi
tag

Sziasztok

Van esély, mód arra hogy Vista 64 bit alatt 32 bites programot futtasak?

A problémám a következő: nincs 64 bites driver a tuneremhez(Pinaccle PCTV Pro)

Válaszotokat előre is köszönöm

PSN ID: PRicsi83

(#10972) cousin333 válasza no01ricsi (#10971) üzenetére


cousin333
addikt

32 bites programmal semmi gond nincs, a 32 bites driver viszont nem jó.

"We spared no expense"

(#10973) no01ricsi válasza cousin333 (#10972) üzenetére


no01ricsi
tag

Akkor valahogy másképp kell megoldanom pedig nem szeretném visszatenni a 32 es változatot.
köszi

PSN ID: PRicsi83

(#10974) medvegy


medvegy
aktív tag

üdv, nemrég tettem fel a Vistát, egész jó, sőt határozottan teccik. Volna két témába vágó kérdésem.

Az autómatikus indítási listából jónéhány programot kiszedtem (msn, skype, nero etc) mert csak lassítják a windows indulását, erre a vista állandóan figyelmeztet egy a tálcáról felugró üzenettel, hogy windows indítópult bizonyos programjait letiltotttam ejjmileszmost. Valakinek van valami tippje, hogy tudom lelőni ezt a figyelmeztetést mert kezd már idegesíteni??

Valakinek volt már olyan, h a skype-on a bejövő videó képe megfagy, nem mozdul vista alatt, pedig xp alatt jó volt? Több emberrel is próbáltam és mindig ez a a helyzet. Ha igen plíz ossza meg velem ez irányú tapasztalatait... :))

thx

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#10975) #67688960 válasza no01ricsi (#10971) üzenetére


#67688960
törölt tag

Miért a 32-eshez van driver?

(#10976) stangli


stangli
senior tag

sziasztok!

tudtok abban segíteni, hogy miért nem akarja a Vista telepíteni az Ashampoo nevezetű tűzfalat? freeware és szerintem megbízgatóbb mint az alap tűzfal... és ezt szívesebben használnám mint a microsoftét... azt írja ki hogy töltsem le a legujabb verziót... letöltöm... instal... ismét ezt írja ki... egyszerűen nem engdélyezi... miért bírálja felül az én döntésemet? plíííz help :R :R :R

(#10977) rétisün válasza stangli (#10976) üzenetére


rétisün
veterán

futtasd a telepítőt rendszergazdaként (jobbklikk az .exe-n, futtatás rendszergazdaként), esetleg kapcsold ki a telepítés idejére a felhasználói fiókok felügyeletét.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10978) stangli válasza rétisün (#10977) üzenetére


stangli
senior tag

megpróbáltam mind2verziót de így sem telepíti... hanem az újabb verziót kéri :W
valahogy nem tudja kezelni az ashampoot, a total commandert sem tudja nórmálisan kezelni ahogy elnézem...

(#10979) rétisün válasza stangli (#10978) üzenetére


rétisün
veterán

total commandert naponta hsználom, szóval azzal biztos nincs gondja a vistának.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10980) no01ricsi válasza #67688960 (#10975) üzenetére


no01ricsi
tag

Igen van és használtam is, tudom lehet hogy ez kicsit hihetetlen de van :DD

Szerény véleményem szerint(és még sztem sokan vagyunk így, nem is lesz 64 es, ahogy fejlesztik a szoftvereket)

PSN ID: PRicsi83

(#10981) stangli válasza rétisün (#10979) üzenetére


stangli
senior tag

müködni mükszik, csak felülről a második ikonsor nem látszik mintha nem is létezne... abból a sorból csak a becsomagolás, notesz ikon látszik a többi nem :F
nem tom mit lehetne kitalálni ezellen... főként az ashampoo orvosolására :W

(#10982) Core2duo6600 válasza stangli (#10981) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A 7 es totalcommandert kapd le, az megy a vistan rendesen
a 6 os nak nálam sem volt ikonsora

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10983) stangli válasza Core2duo6600 (#10982) üzenetére


stangli
senior tag

akkor megpróbálom a 7-el :R

(#10984) t-rac


t-rac
senior tag

Nem tudtok valami minialkalmazást az oldalsávra ami kijelzi a GPU,Videokártya memória,proci hőmérsékletét? Az everestes nem jó mert ahhoz futni kell a programnak is.

(#10985) stangli


stangli
senior tag

no megvan a probléma forrása, gondoltam szólok nektek... az ashampoo nem futatható vista alatt :W így az alap marad egy ideig :O

(#10986) gyiku válasza RI/OS (#10966) üzenetére


gyiku
nagyúr

nemar, pedig kedztem orulni, milyen huvos :D
na majd nezek vmit, gigahoz szokott lenni wines biosfrissites? :F

hüllő

(#10987) gyiku válasza stangli (#10985) üzenetére


gyiku
nagyúr

comodo miert nem jo? az megy, 64biten is :K

hüllő

(#10988) gyiku válasza t-rac (#10984) üzenetére


gyiku
nagyúr

az engem is erdekelne, foleg hogy everest nekem nem olvassa ki gpu tempet :)

hüllő

(#10989) stangli válasza gyiku (#10987) üzenetére


stangli
senior tag

gondolom a comodo alatt a Commanderre gondolsz... nekem a 6.02 verzió van, hogy jól emlékszem :B és az 16bites :U

(#10990) gyiku válasza stangli (#10989) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem total commander, hanem a comodo firewall :)
azert nem artana felrakni vmi ujabbat :)

hüllő

(#10991) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

No nekem egy olyan problémám van, hogy egy régi winyóról kéne átmenteni a cuccokat a gépemre, de a régi winyó a mappáit nem engedi megnyitni, mert hogy nincs hozzá jogosultságom, mert nem én vagyok a tulajdonos!

Ha ezt átállítom a mappa tulajdoni lapján, akkor semmi gond és megy, e van vagy 300 mappa! :(((

Szóval ezt hogyan lehetne esetleg az egész winyó talajdoni lapját megváltoztatni? Vagy esetleg egy gyökérmappát, hogy a benne levőek is változzanak??????? :F :F :F :F :F

Op rendszer: Vista Ultimate

H.E.L.P. Please!!!!! :O :O :O :O :O

(= Zala =)

(#10992) Dundy


Dundy
tag

hátha valakit érdekel :)

[link]
dátum: 2008. február 25.
irta: Ady Krisztián (ady.krisztian@hwsw.hu)
rovat: szoftver, rövid hírek
________________________________________
A Microsoft figyelmezteti a kalóz Vistát használókat, hogy az SP1 már blokkolja az ismertebb trükköket

[Techworld] A Windows Vista első szervizcsomagjának megjelenése előtt egy újabb frissítéssel teszteli az operációs rendszer legalitását a Microsoft. Mint az ismert, két széleskörűen használt kalózmódszer ellen védekezik az SP1, az ezeket alkalmazó felhasználókat előre figyelmeztetik.
A Windows Vista SP1 a BIOS-átírásos és a 30 napos próbaidőszakot 2099-ig kiterjesztő trükkök ellen már fel van készítve, így az ezekkel üzemelő operációs rendszerek a szervizcsomag március közepi, április elejei települését követően másképpen viselkedhetnek. A Microsoft fel szeretné hívni ezeknek a felhasználóknak a figyelmét erre, így az SP1 előtt egy Windows Update rendszeren letöltődő alkalmazással vizsgálni és figyelmeztetni -- megoldást javasolni fog.
Alex Kochis, a vállalat Eredeti Windows, Valódi Előny (Windows Genuine Advantage) programjának menedzsere szerint a vállalat ezzel a még ebben a hónapban letöltődő, vizsgáló és figyelmeztető szoftverrel nem fogja blokkolni, kikapcsolni ezeket a trükköket, így azok az eslő szervizcsomag településéig még működhetnek, némi haladékot adva ezzel a felhasználónak a rendszere legalizálására.
A detektáló szoftverrel együtt egy eltávolító alkalmazást is elérhetővé tesznek a redmondiak, az arra mutató linket a szoftver is prezentálja majd a felhasználónak. Ez az alkalmazás a jövőben integrálva lesz a kalózkodást detektáló csomagokba is. A Windows Vista első szervicsomagját telepítve ezekre a rendszerekre a felhasználónak aktiválnia kell operációs rendszerét, az OEM BIOS-os trükköt használók 15 nappal később kapnak figyelmeztetést.
A Windows Vista SP1 március közepén öt nyelven (angol, német, francia, spanyol, japán) lesz elérhető a Windows Update és a Microsoft Update szolgáltatáson keresztül, de március közepe és április közepe közötti időben a Microsoft az SP1 lokalizálásán is dolgozni fog, így az év negyedik hónapján a magyar nyelvű szervizcsomag is megérkezhet a felhasználókhoz.

(#10993) gyiku válasza Zalaymate (#10991) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem lehet bepipalni valahol, hogy alkonyvtarakban is? vagy az csak totalcommanderben van? :F

hüllő

(#10994) gyiku válasza Dundy (#10992) üzenetére


gyiku
nagyúr

szep. nekem fennvan sp1, kalozpistan, es muxik a bioshack :)

hüllő

(#10995) Zalaymate válasza gyiku (#10993) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Az a gond, hogy a belépés megatgadása az almappáknál jelentkezik és azokat meg ugye csak egyenként tudom átállítani! :(((

A Total Commander meg egyszerűen nem tud mit kezdeni a mappával és nem nyitja meg, de nem is szól semmit! :((

Valami mentő ötlet???? :U :U

(= Zala =)

(#10996) gyiku válasza Zalaymate (#10995) üzenetére


gyiku
nagyúr

bebootolsz xp lemezrol, dos prompt, copy *.* ? igy atmaszik a masik vinyora, csak lehet nem felejti el a dirjogokat? :F

hüllő

(#10997) Zalaymate válasza gyiku (#10996) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Ezt lehetne részletesebben?

Van fent a gépen XP is, szóval, ha az alatt lenne ötlet, akkor jöhet az is!!!!!!

(= Zala =)

(#10998) gyiku válasza Zalaymate (#10997) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha xp alol masolod masik vinyora, akkor a vista mit szol hozza? ugyanezt? xp-ben nem tudnad levenni a jogokat?

hüllő

(#10999) Zalaymate válasza gyiku (#10998) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Megpróbálom. :U

(= Zala =)

(#11000) Core2duo6600 válasza Zalaymate (#10991) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát kihasználod az öröklödést és a gyokéren állítot be tulajnak magadat
Ha nincs az öröklödés bekapcsolva akkor marad az egyesével jogokat adogatni

Jó szorakozást :))

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.