Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) rétisün válasza Bali27 (#10250) üzenetére


rétisün
veterán

másszóval kikapcsolod (tudtommal ez a két lehetőség van, ki- vagy bekapcsolás) tehát kikapcsolod, akkor nem pofázik, cserébe nem véd.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10252) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Erre valaki?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10253) Thrawn válasza manutdzoli (#10252) üzenetére


Thrawn
félisten

Telepítés előtt tuti jó sötét volt, mert nem is volt tálca :D
Egyébként passz, egy képet tudsz lőni róla?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10254) hruodnand válasza apro (#10248) üzenetére


hruodnand
senior tag

Hi!
Ez mind szép és jó, de, ha olyan programot használsz aminél kicsit több idő a leállás, mondjuk egy szerver alkalmazás vagy uTorrent, ahol a memóriából még le kell menteni a maradék információt, akkor ezek mind elfognak veszni, mivel szinte egyből "kill" parancsot ad nekik. Én így tudom. :U

(#10255) Thrawn válasza hruodnand (#10254) üzenetére


Thrawn
félisten

Jól tudod.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10256) apro válasza hruodnand (#10254) üzenetére


apro
senior tag

hali
igazad van de én uTorent progit nem használom és megvagyok elégedve a leállásí idővel.
amúgy nekem az ultimate le van "csupaszítva a sok cullang" tol. igy kb 25másodperc alatt le áll. és az inditás is 45-50.másodperc,ime egy kép amiket naggyábol használok,+ játékok[link]
hali

(#10257) bucilali válasza Thrawn (#10236) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!
Jól tévedsz...
Éppen most aktiváltam egy 32 bites vista biznic kulcsával a 64 bitest...
Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#10258) Thrawn válasza bucilali (#10257) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi a megerősítést! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10259) mafla


mafla
tag

Tud valaki arról,hogy a Vista telepítés után tökéletes mindaddig amíg fel nem rakom az nvidia drivert.Onnantól mielött bejönne a Vista kikapcsolja a monitort .
Xp alatt semmi hiba!!!!
:F :F :F :F :F

---------Michael Schumacher forever--------

(#10260) Thrawn válasza mafla (#10259) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbálj ki egy másikat az nVidia eléggé hadilábon áll a Vista-a driverekkel. (Legalábbis régebben így volt, de ezek szerint még mindig.)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10261) Attila_26


Attila_26
aktív tag

Mért nem lehet ezt a telibevert vistát leszedni a vinyóról csak ha formázom úgy? :W (persze másik vinyón keresztül próbálom) :(((

[ Szerkesztve ]

(#10262) Thrawn válasza Attila_26 (#10261) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért, egy XP-t hogy szedsz le? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10263) qwertly válasza Barthezz2 (#10223) üzenetére


qwertly
addikt

Szia köszi a segítséget majd következőleg próbálkozom mert most legyalultam,hogy nem indult el a Battlefield 2142 és kipróbáltam 5db tv progit egyik sem volt tökéletes :W vagy én nem tudtam beállítani.DE az is igaz,hogy nem szeretem ezeket a média centereket amik olyan lassuk mint a tettük és csak csavarják a winyót.

(#10264) mafla válasza Thrawn (#10260) üzenetére


mafla
tag

Értem de eddig ezzel ment. a legutóbbi nagy frissités után kezdődött és akkor azt hittem az ujrarakás megoldja de nem.

---------Michael Schumacher forever--------

(#10265) Barthezz2 válasza qwertly (#10263) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ez nem olyan lassú mint a nero home pl, és ha a régebbi skint állítod neki még gyorsabb! Remélem neked is megy majd. Egy tipp: a time shifting-et ne kapcsold be, mert az beakasztja rendesen, anélkül minden ok!

Everybody lies.

(#10266) éN79 válasza frames (#10245) üzenetére


éN79
addikt

Jól vetted észre, nálam is szinte csak ebben merül ki az SP1 látható hatása. Valóban elég komoly mértékben begyorsult a leállítás. Remélem ez alapján más is javult benne, bár eddig sem panaszkodtam.

(#10267) Roderic


Roderic
tag

Sziasztok!!
Lenne egy kérdésem!!
Van egy Windows Vistám.
tettem rá kódót a tesoim ellen !! :C
Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet feltörni??(elfelejtettem) mert igazábol azt hioszem hogy van egy ilyen program amit ki kell irni cd-re és be tenni!! és kiirja a kódót!!
Mi a neve ennek a proginak??
Üdv: Roderic

"No pain, No gain"

(#10268) Tomitosz válasza Roderic (#10267) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Ha szerencséd van akkor indicsad el csökkentett módban a gépet. Lépjél be redszergazdaként és a felhasználói fiókban kitudod kapcsolni a jelszavat.

(#10269) Roderic válasza Tomitosz (#10268) üzenetére


Roderic
tag

de nem tudom a kódót baszzus!!
Ez a gond!!
Akkor nem tudod??

"No pain, No gain"

(#10270) AMD Power


AMD Power
titán

Most már több mint egy hetes a Vistám. Imádom. Nagyon jó. Ahhoz képest ,hogy mennyire szidták.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10271) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Erre nincs valakinek ötlete?? :F [link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10272) s7evcsenko válasza rétisün (#10239) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Miért nem a magyar Ultimate-ot töltöd le, és akkor nincs ilyen gond? :F

Kérdés:
Olvasgattam itt a sorok közt, és arra jutottam, hogy ha Vista mellé (ugyanazon winyó, másik partíciójára) felrakok egy XP-t, akkor a Vista boot-ja ugrik!! :W
Mint ha azt szűrtem volna ki, hogy van erre megoldás, viszont nem jött le nekem ez annyira egyszerűnek... :B
Szóval szeretném én felrakni azt az xp-t, de azt is szeretném ha a jelenlegi vista sértetlen maradna. :K
Valaki legyen kedves privátban, vagy akár itt, érthetően (tudatlan énemnek) leírni, hogy pontosan hogy is kell csinálnom a telepítést és a helyreállítást... :F
Előre is köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10273) pok.tom


pok.tom
aktív tag

vista 64bit lát 8giga memót?

(#10274) s7evcsenko válasza tupacamaru (#10271) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem lehet, hogy az a 20GB-os partíció kevéske neki?
Nekem 50GB-os partíción van, és csak 20GB a szabad hely, pedig még csak 1 hete telepítettem újra... :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10275) éN79 válasza s7evcsenko (#10272) üzenetére


éN79
addikt

Ha másik merevlemezen van az a particio, amire az xp-t akarod rakni, akkor véleményem szerint húzd le a telepítés erejéig a vistás merevlemezt, így első körben nem tud belenyúlni a bootmenüjébe. Utána nyilván biosból ki tudod választani hogy melyik merevlemezről bootolj, és vista alatt pl. a vista boot pro nevezetű programmal konfigurálhatod a bootmenüt.

rétisün pedig már elég sokszor linkelte, hogy elvileg ha vista után felrakod az xp-t és nyilván az xp felülírja a vistás bootmenüt, akkor vista telepítő lemez be, majd javítás-t kell választani. Sajnos nem tudom, hogy ebben az esetben alapból berakja e az xp-s indítási lehetőséget is az bootmenübe, ha nem akkor ismét maradt a vista boot pro.

(#10276) rétisün válasza s7evcsenko (#10272) üzenetére


rétisün
veterán

felrakod az xp-t, aztán bootolás vista dvd-ről, a "számítógép javítása (repair your computer)" -t kiválasztva tudsz a vistával csináltatni bootomenüt, hogy ki tudd választani, melyk rendszer induljon. ehhez asszem kétszer kell vista dvd-ről bootolni, eljutni ehhez a laphoz, és ezt választni.

másik megoldás: easybcd program.

ezen a fülön kiválasztod a "reinstall vista bootloadert", nyomsz egy "write mbr"-t, aztán meg is van.

azért nem magyart töltök, mert olyat nem találtam :B különben is, abban nincs kihívás :D

éN79:ugy látszik, nem lehet elégszer leírni, egy-két naponta be kell linkelni valakinek :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10277) vfo7


vfo7
senior tag

Na, föltoltam a Pistára az SP 1 RC 1-et. (Build 6001.18000 x32) Nálam teljesen problémamentesen műxik, pontosabban semmit se vettem észre. Drivergond nincs, az Audigy 2ZS hangkártya is megy, igaz 5.1-ben nem használom. Rendszerindítás-leállás ugyanolyan gyors, mint előtte.

Kérdés: Igaz, hogy ez az SP 1 verzió időkorlátos? És ha igen, akkor mit szól a végleges SP 1-hez? :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10278) Tomitosz válasza Roderic (#10269) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Bocsi...elfelejtettem hogy itt nem olyan mint az xp-nél...mert ott külön volt a felhasználó és a rendszergazda :(((

(#10279) rétisün válasza vfo7 (#10277) üzenetére


rétisün
veterán

annyiban időkorlátos, hogy (asszem) 30 napig nem érdeklődik cd-kulcs felől, amennyiben nincs aktiválva a vista, amire felteszed. a végleges ugy tudom letolja ezt az rc1-et, mielőtt települne.

apropó: mióta fenn van az sp1, mintha nem találna semmit az update. másnál is ez van?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10280) Bali27 válasza rétisün (#10251) üzenetére


Bali27
addikt

Rakd fel a Vista managert.. Ott van vagy 4 fajta lehetöség az UAC használatára...
Max, normal, silent, és kikapcs.. + néhány opcionális beálitás még... Én az itteni silent módod kérdeztem h van e valakinek tapasztalata. Mivel beraktam silent módbba.. elvileg most is vd, viszont semmit sem pofázik!!!

(#10281) éN79 válasza rétisün (#10279) üzenetére


éN79
addikt

Nálam az SP1 telepítése óta ezek jöttek le:
tehát volt valami forgalom mégiscsak

(#10282) vfo7 válasza rétisün (#10279) üzenetére


vfo7
senior tag

Aktivált a Vista. :K

Az Sp1-et a windows-update kínálta fel, mert valahol a neten találtam egy registry-bejegyzést, amit beírva másnap megjelent az Update-n az SP 1 fenti verziója. Már nem emléxem, hol, de utánanézek :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10283) vfo7 válasza éN79 (#10281) üzenetére


vfo7
senior tag

Én is azt vettem észre, hogy mindenféle frissítés jelent meg az SP 1 install után. De előtte is teljesen rejtélyes volt számomra, hogy a picipuha milyen logika szerint tolja a frissítéseket, mert amikor vista install és aktiválás után elindult az update, nem töltött le túl sokat, csak a második-harmadik menetben jött le a java. Aztán az sp 1 után még egy pár. Vajh ki érti ezt .... :F

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10284) s7evcsenko válasza rétisün (#10276) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ezt a easybcd programot XP-ről kell indítani?
Mert ugye a vista nem fog működni... :U
Bár az első verzió szimpatikusabb, csak félek, hogy a helyreállítás belekavar a dolgaimba.. :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10285) pok.tom


pok.tom
aktív tag

senkinek nincs 8gigája vista alatt?

(#10286) Bali27 válasza pok.tom (#10285) üzenetére


Bali27
addikt

Általában sztem még aki dolgozik annak is untig elég a max 6 giga.. de a 64 bites Home Basuic ami nekem van támogatja a 8 gigát.. az összes többi ami utána jön, azok meg még többet... Nekem 4 van és frankón használja..

(#10287) frames válasza éN79 (#10266) üzenetére


frames
tag

Örülök, hogy nem vagyok egyedül, más változást én sem nagyon vettem észre, talán gy kicsit stabilabb lett a rendszer, de ez minden...

(#10288) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!
Ez a frissítés jött már le valakinek?
KB936825
Mióta lejött, mintha csökkent volna a videokártya teljesítménye és kicsit lassabban bútol be.
Valakinek tapasztalat?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10289) rétisün válasza s7evcsenko (#10284) üzenetére


rétisün
veterán

én nem vettem észre, hogy a helyreállitás okozott volna bármilyen zűrt, pedig használtam már nem egyszer. az easybcd megy xp alól is, .net keretrendszer (vagy mi) kell hozzá, de az valószínűleg amugy is fenn van, mert elég sokminden használja.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10290) s7evcsenko válasza rétisün (#10289) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor nekiesek! ;]
Ha nem írnék 1 órán belül, akkor baj van... :W
Ebben az esetben hadjáratot indítok a fórumozók ellen! ;)

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#10291) rétisün válasza s7evcsenko (#10290) üzenetére


rétisün
veterán

az csak valami egyéni hiba lehet, ebben az esetben a géped alkatrészeit gyártóknak/forgalmazóknak kéretik hadat üzenni :) nálam még nem volt belőle galiba.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10292) éN79 válasza s7evcsenko (#10290) üzenetére


éN79
addikt

A javítás opció választása nálam sem okozott még semmiféle galibát, rendszerelcseszést, úgyhogy bizakodhatsz. ;)
Ráadásul GRUB által felülírt boot particiót is kvázi ennek segítségével sikerült valahogy újjávarázsolnom (na meg közben xp boot lemezről le kellett formatálnom a linuxos particiót, de utána a vistás javítást kellett választanom. Hétvégi programnak kétségtelenül jó :) )

[ Szerkesztve ]

(#10293) rétisün válasza TigerCat (#10288) üzenetére


rétisün
veterán

2007.08.03-óta van fenn nálam, viszont azóta már a negyedik videókártyát nyúzom, szóval a teljesítményben nem tudok viszonyítani.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10294) AMD Power válasza éN79 (#10281) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt a jobb oldali "ablakot" mivel tudom előcsalni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10295) rétisün válasza AMD Power (#10294) üzenetére


rétisün
veterán

vezérlőpult, a windows oldalsáv tulajdonságai.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10296) AMD Power válasza rétisün (#10295) üzenetére


AMD Power
titán

Megvan!:)

Most már ok.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10297) rétisün válasza AMD Power (#10296) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, erre más is panaszkodott. sajna ebben nem tudok segíteni, én nem használom az oldalsávot.......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10298) AMD Power válasza rétisün (#10297) üzenetére


AMD Power
titán

Már ez is megvan! :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10299) #96302336


#96302336
törölt tag

Sziasztok.
Olyan gondom van, ha készenléti állapotból indítom a gépet, akkor a tuneremen nincs kép, csak hang. Ez akkor is jelentkezik, ha kkikapcsolva minden Aero beállítás. Ha normál módon indul a gép, akkor ez a probléma nem jelentkezik. legújabb szoftver, és driver telepítve a tunerhez, az sem segít. XP alatt ilyen gond egyáltalán nem volt.
Mit csináljak? :F
A tuner Leadtek Winfast TV2000 XP-rm

(#10300) Fooler89 válasza Fori23 (#10177) üzenetére


Fooler89
őstag

és nem tudsz valami külső klienst ami ugyanezt a "protokollt" használja?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.