Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) wwhy válasza #16820480 (#11300) üzenetére


wwhy
veterán

Próbáltad rendes, gyári, jogtiszta telepítőről és nem vliteos vacakkal ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11302) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Akadt egy kis problémám a nero 8.2.8-al... Már egy hónapja használom hiba nélkül, erre a minap indítani akarom, és egy ablak fogad, hogy nincs cd kulcs, itt megadhatom, itt megvehetem stb...de van kulcs! Oda kattintok ahol meg lehet adni, és ott is van, újra megadni nem tudom...
General cleantool-al leszedtem a nerot, futtattam párszor ccleanert, majd telepítés indít...most se fogadja el a kulcsot...ezt nem értem.
Hol tárolhat még adatokat a nerorol? Rendszervisszaállítás nem megy, akár melyik pontot választom. Valakinek valami ötlete?

Everybody lies.

(#11303) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#11302) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Közben megoldodott, de azért ha vki tudja mi lehetett a baj, megoszthatná velem, mert azt nem tudom hogy mitöl lett jo..

Everybody lies.

(#11304) viktor82 válasza Barthezz2 (#11303) üzenetére


viktor82
őstag

Ez a probláma volt nálam is ,feltettem a 7.10-t és már nincs ilyen baj!és szerintebb stabilabb a 8-as nál!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#11305) cskamacska válasza HiperG (#11291) üzenetére


cskamacska
addikt

És az lenne a hihetetlen akció benne, hogy 1000 forinttal drágábban adják most az OEM Vista-t mint különben? ;]

Win Vista Home Prem HU 32 bit Otthoni felhasználóknak
A legújabb technológia Most! 23.400 Ft

OEM Windows Vista Home Prem 32-bit Hun 1pk DVD 22 400

Reménykedtem, hogy valami szoftver legalizációs zakció keretében olcsóbb, de igazad lehet :O

más: Vajh miért kapjuk mi gyarló magyarok sacc/kb 30-40 ezer forinttal drágábban a dobozos Home Premiumot, mint USA-beli felebarátaink? :U
Itt 68-80 ezer forintba, ott 38-43 ezer forintnyi dollárba kerül. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11306) róland válasza cskamacska (#11305) üzenetére


róland
veterán

Talán mert errefelé jobbak a fizetések. ;]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#11307) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki találkozott már olyan esettel hogy,32bites Vista alatt összeakad a tv tuner (pinnacle pctv stero) hangja és realtek HD audio?Betölt a win majd elkezd sisteregni a hang, újrarakom a tv tuner drivert ok minden.Vagy ha nem rakom fel a realtek drivert akkor is jó.Ja olyan is van hogy kikapcsolom a tv néző progit, (Dscaler) de hang tovább megy.

(#11308) #16820480 válasza wwhy (#11301) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez ellen 3 indokot tudok felhozni:
1. működött rendesen a vlite-os verzióval. (most ugyanazzal nem megy...)
2. nincs felesleges 8-9 gigám csak az alaprendszernek
3. és ez a leglényegesebb: itt lényegében lehetetlen beszrezni az eredeti gyári verziót. :)

egyéb ötlet?

(#11309) Bali27


Bali27
addikt

Még hogy jó a Vista...
Csak nyomtatni nem lehet vele.. Ki kelett tapasztalni h melyik defragot lehet felrakni mert defrag után elszált a aprticióm néhanapján.. Meg ahsonló apróságok. De a nyomtatás nagyon megviselt, mivel nekem az elég fontos dolog.. Csak hát már megvettem ezt a szart, de gondolkodok abban hogy visszateszem az xpt.. (64 bites Home Basic)

(#11310) Bali27


Bali27
addikt

Ja. Nem vagyok teljesen kezdő.. Minden leetőséget átnéztem nyomtatás szempontjából.. Igaz akor idöm nem volt ujabb 64 bites HP drivert keresgélni.. De az alappal amit nagyon szépen felismer.. elvielg mennie kelett volna.. A nyomtató meg se mukkant.. Xpre rádugtam és ott azonnal ment minden..
xp mivel régi, sokkal bejáratottabb.

[ Szerkesztve ]

(#11311) Poctar


Poctar
senior tag

Nem rég kapcsolatba kerültem egy új notival és rajta egy Vistával....
A kérdésem az lenne, hogy miként kell aktíválnom (Vista és az első lépésekre lennék kíváncsi, hogy működjön rendesen a gép).
A matrica rajta van a gépen, így gondolom nem lesz gond a jogtisztasággal.
Csak egyszerűen klikkelgetek és kitöltöm az adatokat? Vagy esetleg van valami nehezebb golog is benne?

(#11312) Slax válasza Bali27 (#11310) üzenetére


Slax
senior tag

Vista 64 HP felraktam. Nem volt nyomtató (HP DJ 3920). Sehogy. :( Aztán bedugtam az usb kábelt, és minden flottul megy. Most ezzel nem célzok semmire, mert itt én voltam a láma, az biztos. Példának mondtam, hogy bizony itt ment a dugd be és használd elv.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#11313) kali válasza Slax (#11312) üzenetére


kali
legenda

vista home premium x64 esetében őskori canon i250 nyomtató rádug -> felismer -> települ -> működik! biztonság kedvéért kerestem direkt megfelelő illesztőt és feltettem, de valóban működött már anélkül is :C

(#11314) _ak_ válasza Bali27 (#11310) üzenetére


_ak_
addikt

Csak a "poén" kedvéért 3. éve porosodó 640C-t rákötöttem én is és legnagyobb meglepetésemre, még a patronok sem száradtak be teljesen... tehát pöccre ment minden.

----
Valaki? 11298

---
Btw gondoltam felteszem a Dream Scene-t h mégis milyen, és csillagos 5öst neki, neki nagyon tetszik! :D

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11315) Thrawn válasza _ak_ (#11314) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó neked, a 670C sehogy nem megy :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11316) _ak_ válasza Thrawn (#11315) üzenetére


_ak_
addikt

Te milyen vista-t használsz? Lehet a basic vistákkal van vmi.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11317) Thrawn válasza _ak_ (#11316) üzenetére


Thrawn
félisten

Vista Ultimate SP1 X86.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11318) _ak_ válasza Thrawn (#11317) üzenetére


_ak_
addikt

Találtam egy jó kis oldalkát, másoknak is jól jöhet még (csak h feltűnő legyen ^^). [link] BALINAK IS!

Itt az áll, h: "HP Deskjet 670c - works with pre-installed driver for 660c" Szóval lehet a nyomtatóval van vmi, vagy ki tudtad próbálni máshol/XP-n?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11319) Thrawn válasza _ak_ (#11318) üzenetére


Thrawn
félisten

A nyomtató tökéletesen működik XP-vel, nem kell külön drivert sem feltenni hozzá. A HP oldaláról Win95/98/2000-hez van csak letölthető.
Megpróbálom a 660c beépített driverével.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11320) Thrawn válasza _ak_ (#11318) üzenetére


Thrawn
félisten

Imába foglalom a neved, működik! :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11321) _ak_ válasza Thrawn (#11320) üzenetére


_ak_
addikt

Te is sokszor segítettél! :R

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11322) Thrawn válasza _ak_ (#11321) üzenetére


Thrawn
félisten

Most már leszedhetem az XP-t, semmi másért nem volt fent ;]
A scanneremmel is nyűglődtem, de arra meglett a megoldás, csak a registrybe kellett beletúrni a drivertelepítés idejére, azután mindent vissza lehetett állítani :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11323) Noxy


Noxy
veterán

Hali

Múlt héten tesztelgettem a Vistákat. (vista.x86.retail nem buherált, én választom ki melyiket akarom felrakni)
Home Prémium (eng) felmegy a 2. frissítésel az összes drivert leszedte az 5 éves noteszomhoz (audió, modem, SIS Agp) + még letöltött 1 frissítést a Netgear 108Mbps wifi kártyához amitől rögtön ezen a sebességen csatizott a routerhez. (xp alatt nem ment soha sem rendesen)
Vista Ultimate (hun, én integ.. bele a telepítőbe az összes frissítésel 1ütt) felrak, és nem frissíti, vagy is nem tölt le semmilyen drivert a notihoz. Ezt nem értem, hogy miért?
Azért meg oldottam. :DDD
Home Prémium lementettem (R-Drive Image) a képfájlt becsatoltam, meghajtónak driver keresésnél meg adtam neki a Home Prémium/Widows mappát. Meg is találta, és szépen fel is rakott mindent. Most hibátlanul fut minden. :)

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11324) Thrawn válasza Noxy (#11323) üzenetére


Thrawn
félisten

Pont ezért ódzkodok a ki tudja ki által integrált telepítőktől :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11325) Noxy válasza Thrawn (#11324) üzenetére


Noxy
veterán

Az eredeti nem volt buherálva.
Amit meg csináltam, azt csak magamnak.
Ja lehet ha nem integrálok nem lett volna gond, de mind1 mert megtudtam oldani

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11326) TIV válasza viktor82 (#11048) üzenetére


TIV
tag

(jóég vmi ezer éves üzire válaszoltam)

[ Szerkesztve ]

(#11327) Bali27 válasza Slax (#11312) üzenetére


Bali27
addikt

Nem tudom.. Én sem akarok semmire célozni de elolvastad amit már 2 napja irok? Be volt dugva minden.. Még az usb is.. KLülönben nem ismerné föl a nyomtatót sem.. AMugy ugyan ugy.. (ugyan azzal a szisztémával és lelkesedéssel, erővel) bedugtam hugom xps laptopjába.. Ott felraktam a hozzá adott cdröl a drivedrt és ment tökéeltesen..

(#11328) Bali27 válasza _ak_ (#11318) üzenetére


Bali27
addikt

No.. Windows Vista RTM Hardware Compatibility List.. Magyarul ezeket támogatja?
Mert az én HP 3940esemet is felismerte.. Igaz nincs rajta ezen a listán..
Flottul feluismerte, állitgattam a tulajkdonságokat stb stb. MInden rendbe volt.. Csak amikor inditottam a nyomtatást akkor meg sem mukkant a nyomtató (USB is be volt dugva :F )

(#11329) _ak_ válasza Bali27 (#11328) üzenetére


_ak_
addikt

Egész véletlenül nem ez a probléma? [link] A hátsó alaplapi USB-be dugtad a nyomtatót?

Let's begin, de gozaimasu!

(#11330) Bali27 válasza _ak_ (#11329) üzenetére


Bali27
addikt

Tény és való hogy hátra is beduigtam , de előre is.. Hátul nem az összesbe próbáltam beledugni.. Majd akkor kipróbálom a többibe is.. Köszi

(#11331) _ak_ válasza Bali27 (#11330) üzenetére


_ak_
addikt

Igazából akár merre googlézok, mindenhol abba ütközök, h a HP egyszerűen nem készítette el hozzá a vista drivert, így vagy várni kell vagy egy másik drivert használni, mint Thraw, de ezek a postok kb fél évesek, így ha felismeri gond nélkül, akkor vmi más baki lehet.. az előző linken van pár tipp, ha azokat végignyomod, akkor utána tudsz esetleg több segítséget kapni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11332) Slax válasza Bali27 (#11327) üzenetére


Slax
senior tag

Azért mondtam, hogy nem célzás, és én voltam a láma (tudni kell beismerni). És azt is kikapcsoltad, hogy nyomtatás fájlba?

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#11333) Bali27 válasza Slax (#11332) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.. Nem vettem célzásnak, csak addig ide nem írnék segítségért mig meg nem gyözödtem róla hogy tényleg az én hibámon kivül van gond.. Amugy a nyomtatás fileba be sem volt kapcsolva, meg ha belett volna scak észrevezem hogy nevet kér, meg helyet hogy hova nyomtassa :B

(#11334) Slax válasza Bali27 (#11333) üzenetére


Slax
senior tag

Én belefutottam olyan hibába OpenOffice-nél, hogy a nyavalyás Microsoft XPS document writer valami halandzsa .xpi-be mentett kérdés nélkül (hiába választottam ki a hp-t nyomtatásra). Újrarakás után már nem volt gond, akkor már választhattam a hp nyomtatót is.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#11335) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Volt 3 partíció a gépemen. 1: XP ( C: ) 2. Vista ( D: ) 3. Letöltések ( E: ) Kitöröltem a D: partíciót, mert elromlott rajta a Vista, erre amikor telepítés után bejelentkezek látom, hogy eltűnt a Letöltések ( E: ) partíció. Se az XP, se a Vista nem látja. A kérdés pedig az lenne, hogy hogyan lehetne ezt visszavarázsolni? :)

[ Szerkesztve ]

(#11336) rétisün válasza Jhonny06 (#11335) üzenetére


rétisün
veterán

nézd meg a lemezkezelőt, mit mutat. ha szerencséd van, megvan a partíció csak pl. nincs betűjele. ha nincs szerencséd, akkor az E:-re telepitetted a vistát, akkor bizony köszönj el tőle szépen. ha mégis megvan, és a lemezkezelő nem tud vele mit kezdeni, akkor meg valami partícióbuherálóprogival (partiton magic, paragon hard disk manger, paragon partition manager, stb) helyre tudod állitani.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11337) rétisün válasza Jhonny06 (#11335) üzenetére


rétisün
veterán

második

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11338) rétisün válasza Jhonny06 (#11335) üzenetére


rétisün
veterán

harmadik ugyanabból a hsz-ből :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11339) wwhy válasza #16820480 (#11308) üzenetére


wwhy
veterán

részemről sajna ennyi :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11340) Ipk18


Ipk18
csendes tag

Felraktam az SP1-et a 64 bites Ultimate-re. Nem szoktam a Vista méretét nézegetni, de most megnéztem, 17,5 giga a kicsike. Ebből 10 giga a winsxs mappában. Úgytudom, a frissítés után a régi, lecserélt fájlokat a rendszer elraktározza valahol. Hol lehetnek ezek és nem lehetne-e valahogy törölni őket a karcsúsítás érdekében?

(#11341) mexel


mexel
veterán

Csak egy gyors kérdésem lenne, nincs időm sajnos visszaolvasni: A vistám állandóan kerregteti a vinyót, folyamatosan megy szinte. Indexelést már kikapcsoltam, mi lehet az oka?

(#11342) Slax válasza mexel (#11341) üzenetére


Slax
senior tag

Ha beírtad volna a keresőbe (balra fent), már tudnád. Gonosz leszek, és kivárom, mit találsz. :K

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#11343) sid87


sid87
senior tag

Üdv!

Érdemes szerintetek feltenni a Vistát?

64 bites miben másabb? Elég analfabéta vagyok még a témában..

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#11344) kali válasza Ipk18 (#11340) üzenetére


kali
legenda

Ipk18; vsp1cln.exe

sid87 1; igen! 2; 4 gb feletti memóriát is kezel!

[ Szerkesztve ]

(#11345) Bali27 válasza Slax (#11334) üzenetére


Bali27
addikt

Igen.. Tudom h az office fura egy tákolmány.. De most Indesigne-ba, Photoshopba, és Wordbe is próbáltm.. MInd1.. Hadjuk.. Majd próbálkozok az USB dugdosással.. Csak most hugomnál van fent mert kell neki folyamatosan..

(#11346) Bali27


Bali27
addikt

Tegnap volt egy érdekes dolog, amit nem tudtam hova tenni.. igaz régebben is volt 1x... Szóval játszottam.. Egyszer csak elkezd akadozni a hang, meg a kép.. És nem javult meg..Kiléptem asztalra. Proci kb 90% on pörgött, memória stb rendben voltak.. De a proci 90% on.. Eszközkezelő, folyamatok, teljesitményfigyelésnél a grafikonon mutatta a 90%ot, de a szöveges résznél lent azt mutatt ah mindern rendben.. Nem irta ki h melyik program hajtja szét a procit.. Már iylen 1x volt.. Restart, és jó lett.. Valkinek hasonló élmény?

[ Szerkesztve ]

(#11347) Noxy válasza Bali27 (#11346) üzenetére


Noxy
veterán

Nem irta ki h melyik program hajtja szét a procit..

Process Explorer v11.11 Ez ki listázza.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11348) Bali27 válasza Noxy (#11347) üzenetére


Bali27
addikt

Köszi.. Szuper!!
A PID fül az mit jelent benne? A CPU melett? És ha a prioritást átállitom akkor az csak a köv restartig érvényes vagy meg is marad?

(#11349) Gomez1984 válasza Bali27 (#11348) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Sziasztok
Egy kis segítség kellene:

A vistám elég sok játék alatt azt csinálja, hogy futtatás közben egyszercsak kidob az asztalra egy ilyen üzenettel:

A PROGRAM HIBÁT OKOZOTT, EZÉRT LEÁLLT.

És bezárja a progit.
Mitől lehet????????

:W :O

[ Szerkesztve ]

(#11350) Romeo23 válasza Gomez1984 (#11349) üzenetére


Romeo23
tag

Próbálj meg az ilyen játékokhoz patch-et letölteni, hátha segít.

Project Torque nickem: PeArp80

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.