Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) mAtech válasza LordX (#11195) üzenetére


mAtech
aktív tag

Remek. :C Köszönjük meg ismét a MS-nek a fenomenális termékét.
Így marad a vinyóra mentés, majd onnan átmásolás penre.
Vagy esetleg más támpontot tudsz adni?

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#11202) bucilali válasza Pheadar (#11200) üzenetére


bucilali
aktív tag

És ha így próbálnád az & jelet?
bár sok alkalommal nem igazán kellemes..

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#11203) FireLord


FireLord
aktív tag

Az természetes hogy ha nem csinálok semmit a vinyó akkor is pörög?! :S Kikapcsoltam az indexelést, az automatikus töredezettségmentesítést is de ez elég idegesítő!

(#11204) bucilali válasza bucilali (#11202) üzenetére


bucilali
aktív tag

kicsúsztam a modból... :(((
bal Alt+a numerikuson 38...elengeded az alt-ot, és beíródik az & karakter..

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#11205) Pheadar válasza bucilali (#11204) üzenetére


Pheadar
tag

B-tervnek tökéletes, köszönöm
mostanra olyan állapotba kerültem, hogy ha törik, ha szakad, megszelídítem az ATI-t ;]
szóval szívesen fogadok még ötleteket (pl. hogyan lehetne előhozni a speciális beállításokat), köszi előre is

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#11206) Core2duo6600 válasza mAtech (#11194) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én kikapcsoltam az UAC ot, ez volt az első, oda menthetek ahova csak akarok.....

(#11197) Pheadar

ctrl+alt+c
Próbáld így
bal oldali mind a 2

(#11203) FireLord

Igen, majd megnyugszik
Ha a toredezettségmentesítést kikapcsoltad, meg az indexelést akkor swap file lal játszik
Nálam mind a 2 be van kapcsolva és boot után 10 perccel kb megnyugszik
de van hogy hamarabb
amikor telepítettem akkor 2 hétig tekert egyfolytában

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11207) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#11199) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Valaki segítsen please, nincs valami takarító progi vista alá ami kitörölné egy játék progi benmaradt fájljait :F :R

téma még mindig ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#11208) Tomate válasza HoReSz1975 (#11207) üzenetére


Tomate
veterán

Vezérlőpult-->Programok és szolgáltatásokban kellett volna megpróbálni letörölni, vagy ha ott van még töröld ki onnan is. Ugyanabba a mappába akarod telepíteni mint ahol volt? Telepítsd teljesen máshova mint ahova eredetileg rakná. Ha megteheted másik winyóra próbáld.

(#11209) Tomate válasza Pheadar (#11205) üzenetére


Tomate
veterán

Itt van egy kis instrukció, remélem ezekután már sikerülni fog :))

(#11210) mAtech válasza Core2duo6600 (#11206) üzenetére


mAtech
aktív tag

:R
Kipróbálom.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#11211) Tomate válasza Pheadar (#11205) üzenetére


Tomate
veterán

Vagy csináld így:D

[ Szerkesztve ]

(#11212) HEMP


HEMP
aktív tag

Sziasztok,
lenne egy érdekes gondom: O&O defragot használok, hogy karban tartsam a vinyóm, de minden egyes alkalommal miután helyreraktam és újrainditottam, szinte ugyanúgy 43%ban szét van hullva a vinyóm... A fragmentált részek mindegyike valami system volume informationt tartalmaz! Ez mi a franc és miért csinál velem ilyet a kedves MS??

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#11213) HoReSz1975 válasza Tomate (#11208) üzenetére


HoReSz1975
őstag

nem engedi még odáig sem a telepítő, a hibát azonnal kiírja még a könyvtár választása elött :O

(#11214) Thrawn válasza HEMP (#11212) üzenetére


Thrawn
félisten

Futtass le egy offline defrag-ot ha tud ilyet az O&O. Emlékeim szerint tud, bár én PerfectDisk-et használok. Ezekhez a fájlokhoz nem fér hozzá Vista alatt, csak betöltődése előtt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11215) TIV válasza HEMP (#11212) üzenetére


TIV
tag

Thrawnnak igaza van, ezek a rendszer-visszaállítás fájljai.

(#11216) _ak_ válasza TIV (#11215) üzenetére


_ak_
addikt

A rendszer visszaállítás fájlai feltételezhetően elérhetőek, de pl olyan mint a page fájl csak offline, ezért nem tudod azt win alól csinálni.

HEMP: Nekem sem vált annyira be a O&O, perfect tényleg jobb ;) , persze az is végzi a dolgát, lehet h te is abba hibába estél, h már nincs egyszerűen annyi hely a partíción, h eltudja rendezni a fájlokat..

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11217) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Sorry a hülye kérdésért de: Mit jelent az hogy X86-os vista és ki fogja e tudni használni a 64bites procimat?

(#11218) Thrawn válasza aviator (#11217) üzenetére


Thrawn
félisten

Az X86 a 32 bites változat, az X64 meg a 64 bites.
Az X86 fut a 64 bites procidon.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11219) Pheadar válasza Tomate (#11209) üzenetére


Pheadar
tag

Köszönöm, mostmár tudom, hogy ez az az ablak, amit még soha ebben az életben nem láttam. :R Nem tudom miért. (Ezért nem kellett volna előretelepített gépet venni?)

Eltávolítottam a CCC-t, hogy utána tök szűz beállításokkal újrarakjam. Na ez nem jött be, az Update Manager már hülyére frissíti magát meg a drivert (a Steam játékos nemtudommit nem hagyom neki), de a CCC-t nem tudom felrakni. Mindenesetre működik az &.

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#11220) _ak_ válasza aviator (#11217) üzenetére


_ak_
addikt

x86= 32bites rendszer, ha nem tod, h ez mit jelent, akkor ez az amit neked telepítened kell :) és igen éppen eléggé kitudja használni a procidat.

egy x64es (64bites) rendszer még jobban ki tudná használni, de ez megtévesztő kijelentés, mert valójában a programokon múlik, mivel nem tudtad mi az h x86, ezért gondolom nem használsz 64bites progikat, így elég egy 32bites rendszer neked. bár én meglepően pozitívan csalódtam a 64bit vistában, de amint látod van azért vele 1-2 probléma és nem árt egy kis felhasználói tapasztalat az optimális működéshez ^^

Let's begin, de gozaimasu!

(#11221) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

vistánál nem lehet 3 napnál régebbi rendszervisszaállítás csinálni :F

(#11222) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Tudnátok mondani nekem boot manager progit ?
Olyat ami windows alol kell indítani, beállítani, De ne a Windows beépítettjét használja, mert linuxot, és ha sikerült feltennem MAC os t is akarok indítani vele
Olyan kéne mint ez , vagy ehhez hasonló

[link]

Korábban a Win98 as időszakban ilyen volt a powerquestnek bootmanagere talán pqbootnak hítvtak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11223) dunc


dunc
nagyúr

Melyik is az a progi amivel tesre lehet szabni az xp telepitőt?

(#11224) Thrawn válasza dunc (#11223) üzenetére


Thrawn
félisten

nLite

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11225) dunc válasza Thrawn (#11224) üzenetére


dunc
nagyúr

kösz

(#11226) _ak_


_ak_
addikt

i'm clueless. Mecury Messenger, amint indítom az exe-jét, a mercury.exe működése leállt, kész és ennyi sehogy sem tudok tovább lépni. java6updt3 fent van..

Let's begin, de gozaimasu!

(#11227) akaido válasza Core2duo6600 (#11222) üzenetére


akaido
addikt

http://www.osloader.com/
http://gag.sourceforge.net/
http://martin.hinner.info/mbtmgr/
http://btmgr.sourceforge.net/about.html

(Nem biztos, hogy Vistával is műxenek.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11228) SonyBlade


SonyBlade
csendes tag

Van a Vistával egy kis problémám! Belépek és bármikor bármit csinálok, másolok, vagy áthelyezek, telepítek....mindig írásvédett minden, és csak akkor engedi a műveletet megcsinálni, ha rendszergazdaként nyomok rá! De alapból rendszergazda vagyok, mivel csak egy fiók van! Mit tehetek ilyenkor?
Illetve még annyi, hogy van egy régebbi billentyűzetem, és ha feltelepítem a driverét, akkor megöli a vistát! Így viszont nem mennek a bill plussz gombjai! (Pedig van bőven)
A Rendszergazda probléma megoldásra nagyon szükségem lenne!

by SonyBlade

Asus M2N-E ; AMD X2 4800 ; Geil Value Kit 2x2GB (800Mhz) ; 8600GT TwinTurbo ; by SonyBlade

(#11229) Tocika


Tocika
aktív tag

Hali! olvastam itt a forumon hogy a vlite nem igazán tudja beintegrálni az sp1-et a telepítőbe.
ez a probléma megoldódott már vagy van valami más progi amivel bele lehet hegeszteni ?

(#11230) rétisün válasza SonyBlade (#11228) üzenetére


rétisün
veterán

szóval az van, hogy igazából nem vagy rendszergazda, hiába csak egy felhasználói fiók van. a mindent megerősítősdit a vezérlőpult/felhasználói fiókok felügyeleténél tudod kikapcsolni. drivereket (meg ugy általában mindent) célszerű rendszergazdaként telepíteni (jobbklikk, futtatás rendszergazdaként)

Tocika: így csináld

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11231) Tocika válasza rétisün (#11230) üzenetére


Tocika
aktív tag

Köszike
már csinálom is

(#11232) SonyBlade válasza rétisün (#11230) üzenetére


SonyBlade
csendes tag

Az a pláne, hogy a fiókleírásban Rendszergazda vagyok :)
De még is kérdezősködik! Nem is olyan egyszerű ez a rendszer mint gondoltam!
Meg kell még szokni!
Más ötlet? Bár újraindítom, hátha összejön a változás!
Azért köszi!

Asus M2N-E ; AMD X2 4800 ; Geil Value Kit 2x2GB (800Mhz) ; 8600GT TwinTurbo ; by SonyBlade

(#11233) Tocika válasza rétisün (#11230) üzenetére


Tocika
aktív tag

Még egy kérdés.
A Windows AIK csomag az felmegy a magyar vistára is?
vagy csak az angolhoz?

(#11234) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok!

Sokan írják, hogy feltették a Vistához a SP1-et, sőt, akad, aki az Update-el szedte le.
Nos. Nekem nem jön le és nem is találtam.
Segítenétek egy linkkel és egy kis tanáccsal, hogy hogyan fogjak hozzá?
Szívesen kisérletezgetnék vele...

És még két kérdés:
- Miért áll le a Winamp, ha közben a Clone CD-vel DVD-t írok ki?
- Miért áll le minden alkalommal a FlatOut 2, ha szabályosan lépek ki a játékból.
Hibaüzenet fogad mindkét esetben...

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11235) kali válasza TigerCat (#11234) üzenetére


kali
legenda

(#11236) dunc


dunc
nagyúr

Nekem még mindig nem jön az a rühes sp1 :W

(#11237) rétisün válasza Tocika (#11233) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, én nem használtam ezt a módszert.

dunc: előtte legalább kettő másik frissítés jön, és mindegyik után manuálisan kell indítni az update-n a további frissítések keresését.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11238) dunc válasza rétisün (#11237) üzenetére


dunc
nagyúr

Akkor se :W

(#11239) rétisün válasza dunc (#11238) üzenetére


rétisün
veterán

kis segítség....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11240) TigerCat válasza kali (#11235) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi,
Asszem ezt ikább kihagyom. Nekem kicsit magas...
Ennyire nem vagyok hozzáértő! :)
Ja és kiegészíteném a fentieket:
A Winamp csak akkor fagy, ha először elkezdek írni a CloneCD-vel és utána indítom a zenét.
Illetve, csak indítanám, mert hibaüzenet kiséretében belehal az indulásba.
...
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11241) ALI_G


ALI_G
veterán

Ha a SATA-s alaplapomhoz a vezérlő nincs a vista telepítőn, akkor telepítés közben pendrive-ról fel lehet neki rakni?

(#11242) viktor82 válasza ALI_G (#11241) üzenetére


viktor82
őstag

Igen fellehet,mikor a patricióknál fog tartani a telepités ott van valami olyasmi,hogy cd,floppy vagy pendrivről a driver felrakása!Igy most pontosan nem tudom ,de én is igy csináltam!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#11243) ALI_G válasza viktor82 (#11242) üzenetére


ALI_G
veterán

ok, thx.

(#11244) Biga123


Biga123
addikt

Hi..
Valakinek van ötlete mért nem megy a RefLock Vista 64-alatt?
Vagy esetleg valami más..?
Ami működik is... ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11245) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Xp alá felnyomott programok elindításával lehet valamit kezdeni, ha azt írja rá, hogy érvényteln a párhuzamos konfigurációja?

I am having fun staying poor.

(#11246) Pipó


Pipó
őstag

Üdv! Most raktam fel először a Vistat, x64 magyar business verzió. Az istennek se találom a Forceware beállításokban az 1280*960 felbontás beállítást. 171.20-as driver van fönn.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11247) rétisün válasza Pipó (#11246) üzenetére


rétisün
veterán

jobbklikk az asztalon, testreszabás, képernyőbeállitások.
vagy csak konkrétan az 1280x960 nincs a beállítások között?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11248) Pipó válasza rétisün (#11247) üzenetére


Pipó
őstag

Csak az nincs, pedig mivel 4:3 a monitorom (és xp alatt is azt használok, ahol van) itt is azt akarom. 1280* 720, 768, 1024 van, de 960 nincs.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11249) rétisün válasza Pipó (#11248) üzenetére


rétisün
veterán

akkor passz (nálam 32 bitesen van ilyen felbontás, bár téged ez most asszem nem
vigasztal 169.25-ös forceware)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11250) dunc válasza rétisün (#11239) üzenetére


dunc
nagyúr

Kösz de mit is keresek? :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.