Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Romeo23 válasza antikomcsi (#10799) üzenetére


Romeo23
tag

Akár telepítés után is tudod, vistában van ilyen partíció baszogtató progi :)

Project Torque nickem: PeArp80

(#10802) alsa


alsa
csendes tag

Van még valami ötlet a Vista telepitéssel kapcsolatban satára?

(#10803) josephin


josephin
csendes tag

Hali!
Vistát használok és valami miatt letiltotta a c2d procim egyik magját. Valaki találkozott már ezzel? Hogylehetne visszahozni?

(#10804) rétisün válasza josephin (#10803) üzenetére


rétisün
veterán

mit értesz azon, hogy letiltotta? nem látod az eszközkezelőben, vagy a feladatkezelőben a teljesítmény fülön? pontosabban csak egyet látsz a kettőből?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10805) alsa


alsa
csendes tag

Nem kellene sata vezérlő?

(#10806) josephin válasza rétisün (#10804) üzenetére


josephin
csendes tag

A feladatkezelőbe is csak 1 mag teljesítményét jelzi kettő helyett és az eszközkezelőben is csak 1 mag látszik.
de a biosban megnéztem ott mindkettőt kiirja, ebből gondoltam, hogy valami az oprendszerrel van

(#10807) rétisün válasza josephin (#10806) üzenetére


rétisün
veterán

próbáld meg azt, hogy az eszközkezelőben letiltod/eltávolítod a procit, aztán restart.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10808) antikomcsi válasza Romeo23 (#10801) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na? Ezt nem is tudtam!? :B

Köszi az infót. Még nem használtam vistát. most látom elérkezettnek az időt egy próba telepítésnek. :B

És ez a rendszer alól piszkálása a partcicáknak nem olyan "veszélyes" mint 98-nál, és xp-nél?

Nem tudom, mert soha nem voltam híve az ilyen utólagos darabolásnak. Ha viszont ezt vistán megoldották, annak nagyon örülnék.

(#10809) josephin válasza rétisün (#10807) üzenetére


josephin
csendes tag

próbáltam, de úgy sem jó :(
az everest amugy kiirja mindkét mag hőmérsékletét, csak a rendszer nem használja az egyiket vmiért

(#10810) westlake


westlake
félisten

bocs, ha mar volt :B

Play nice!

(#10811) bucilali válasza alsa (#10805) üzenetére


bucilali
aktív tag

Gondoltuk, a SATA vezérlőn már rég túlvagy... :B
Floppyról be neki, oszt hadd menjen

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#10812) D.Zoli


D.Zoli
csendes tag

Valaki tudja esetleg, hogy honnan lehet letölteni Vista Ultimate-hez magyar nyelvi csomagot? Hogy ezentúl az angol vista magyar legyen????????

Nem sikerült a magyar nyelvi csomagot feltenni az Angol Windows Vista Ultimate re.Valakinek van infója hogy lehetne még is megoldani???A Windows Updaten kereszül próbáltam nem jött össze...

Esetleg egy link?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#10813) Thrawn válasza D.Zoli (#10812) üzenetére


Thrawn
félisten

Máshol nincs, csak Update-n.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10814) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Na szóval,nem csinál a gépem semmit,és az oldalsávban a memóriánál azt mutatja hogy a 2045mb memróriából 1762mb-ot zabál.Ez hogy lehetséges?Semmi tömörítés,semmi telepítés,semmi letöltés nincs.Az ég világon semmi.Ma már nem először csinálja ezt.Újraindítom és vissszaáll a rendes memózabálásra :F

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10815) Thrawn válasza manutdzoli (#10814) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez így természetes. Előtölti neked a sűrűbben használt programjaidat, hogy ha valamelyiket használni akarod ne a vinyóra kelljen várnod. Ha valami programnak memóriára van szüksége, azonnal felszabadít neki. De ezt már kismilliószor leírtuk...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10816) manutdzoli válasza Thrawn (#10815) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Bocs,nem tudtam.Azt hittem valami rendellenesség :B

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10817) rétisün válasza D.Zoli (#10812) üzenetére


rétisün
veterán

a windows ultimate extrák között lesz, nem a sima update-n jön.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10818) D.Zoli válasza rétisün (#10817) üzenetére


D.Zoli
csendes tag

A Windows Ultimate Extra nál nincs lehetőség, hogy letöltsem a nyelvi csomagot...elnavigál a microsoft oldalra..ahol ha letöltöm a nyelvi csomagot..elinditom...utána kiirja, hogy ehhez a rendszerhez nem lehet felrakni...VISTA..hoz nem lehet feltenni a saját updata-t nevetséges.

(#10819) rétisün válasza D.Zoli (#10818) üzenetére


rétisün
veterán

most hogy mondod.....tényleg mintha ilyesmi lett volna (régen csináltam már ezt magyarítást)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10820) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

HA a my Computerben bemegyek egy mappába, ahol filmek vannak
Némelyiknél mutat kisképet, a filmből, máshol nem ?
Mi ennek az oka, a file ok formátuma megegyezik, mindegyik a cyberlink powerdirectorral készült
MPEG2 esek

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10821) viktor82 válasza D.Zoli (#10818) üzenetére


viktor82
őstag

SP1-t használsz?Mert,ha igen visszaolvasva már volt róla szó,hogy a javitó csomag telepitése után nincs lehetőség nyelv letöltésére egyenlőre!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10822) D.Zoli válasza viktor82 (#10821) üzenetére


D.Zoli
csendes tag

Igen....

Ha leszedem...felrakom a magyar nyelvi csomagot? és utána SP1-et szerinted jó lenne?

(#10823) viktor82 válasza D.Zoli (#10822) üzenetére


viktor82
őstag

Igen úgy jó!Nekem is igy lett magyar letöltöttem a frissitéseket utána a nyelvet majd legvégül az sp1-t!És mikor fent volt az sp1 akkor eltüntek a nyelvek az ultimate extrákból!Sok szerencsét!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#10824) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Hogyan lehet kirakni az asztalra explorer és email és dokumentum iconokat nem parancsikonként hanem közvetlenűl link-ként

(#10825) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék távoli asztal kapcsolatot beállítani az én és a szomszédom gépe között. Nekem XP-m van neki Vistája. Ennek ellenére lehetséges a dolog?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#10826) D.Zoli


D.Zoli
csendes tag

Sziasztok.
Remélem vki tud segiteni. A Tuner fórumban senki.

Lenne egy Pinnacle PCTV 110i kártya.
A renddszer Vista 64bites...felismeri. A Pinnacle-hoz kapott telepitő nem rakja fel a Pinnacle Media Centert...ugyanis az csak XP alatt megy. Sehol sem találok olyat ami jó lenne hozzá. A Vista azt irja ki, hogy a legfrissebb van telepitve.

Na már most a Vista Media Center amugy meg sehol sem találja a Tuner not found
The TV signal cannot be configured because no tuner hardware was detected. Please ensure your hardware is correctly installed. If you do not have tuner hardware you may purchase atuner online from Windows Marketplace.
Most akkor mit is csináljak?

(#10827) Thrawn válasza D.Zoli (#10826) üzenetére


Thrawn
félisten

A Pinnacle Media Centert próbáld XP kompatibilitási módba feltelepíteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10828) D.Zoli válasza Thrawn (#10827) üzenetére


D.Zoli
csendes tag

Bocsi...de azt hogy tudom?
Csak Vista van fent...annyira nem vagyok spiler benne...

(#10829) Thrawn válasza D.Zoli (#10828) üzenetére


Thrawn
félisten

Jobbklikk a telepítőn -> Tulajdonságok -> Kompatibilitás -> Futtatás a következő kompatibilitási üzemmódban

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10830) AMD Power


AMD Power
titán

Lefagy a Vista a frissítéstől

Nekem tök jól megy eddig.

Eddig mindenkinél ok a SP1-s Vista?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10831) Thrawn válasza AMD Power (#10830) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam jó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10832) HiperG válasza Rambovits (#10825) üzenetére


HiperG
addikt

Szerintem lehet.

(#10833) Slax válasza D.Zoli (#10828) üzenetére


Slax
senior tag

Nekem sem sikerült életre hívni, hiába raktam fel a legújabbat. Elindításkor kéri, hogy telepítsem vagy futtasam a .NET framework 2.0-át. Elvileg a keretrendszer folyamatosan fut, de ha megnézem a Vezérlőpult-Felügyeleti eszközök-Szolgáltatások-nál, a .NET nem fut, kézi indítási módban van. Átállítottam automatikusra, vagy kézzel indítottam el (csökkentett módban is hiába), akkor sem fut. Mindig leáll a futása. Így kénytelen vagyok Chris TV-t használni. De ha sikerül működésre bírnod, írd be ide. :)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#10834) Rambovits válasza HiperG (#10832) üzenetére


Rambovits
senior tag

Meg tod mondani mik ennek az előkészületei? Tehát hogy lemeek hozzá, ott bekapcsolom ha megtalálom, azt utánna itthon nekem kell vmi állítanom, vagy csak kapcsolódnom hozzá? Esetléeg lehet akadály ha routerük is van?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#10835) Rambovits


Rambovits
senior tag

Illetve azt hol kell beállítani hogy neten keresztül tudjak a gépére csatlakozni?!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#10836) Digital


Digital
addikt

Be lehet úgy állítani a Windows Mail-t,hogy a megjelölt levélszemetet küldje vissza a feladónak? Az azonnali törlés opciót megtaláltam.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10837) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok valami megoldást a windows memória felhasználásának állítgatására? 2 giga memóm van, de játék közben a felhasznált fizikai memória nem megy feljebb 54%-nál, miközben a gép örülten tölt és még néha még lagolok is tőle. Természetesen ha letiltok néhány háttérfolyamatot valamivel jobban megy és a mem felhasználás is visszaesik, de minek van 2 gigám ha felét elvből nem használja, hátha kell valami másnak? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10838) Polllen válasza Polllen (#10837) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kiprobáltam a lapozófálj kikapcsolását...Restart után azt írja a beállításoknál, hogy nulla, de 2 gigát azért használ... :DDD és a fizikai memória használáta így már játék alatt eléri a 63 %-t...khm-khm

De legalább már kevesebbet darál a gép és gyorsabban indul...Lehet ez azért, mert így fix mérete van, míg eddig a windows maga kezelte, növelgette és csökkentgette a méretét?

config: 3400+ Sempron, 2 GB Ram, 400GB Samsung HDD SataII, HD2600XT

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10839) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Tönkre mennt a vista-m. Csütörtökön volt 1 "net szakadásom" és azóta kampec. Lassú a rendszer, msn, FF, nem indul, kijön az ablak h leállt az adott program stb..Nincs kedvem újra rakni valakinek vmi ötlet.? Hja és az IE meg működik.. :((( :O
Ha újra teszem a FF-ot meg az msn-t akkor se megy... :F

An odyssey through the realm of consciousness.

(#10840) Bali27


Bali27
addikt

Szaisztok.. Ez nem tudom hogy melyik fórumba tartozna.. Valamiylen szinten ide ha igy kérdezem hogy: A Vista tud kezelni egyszerre 2 billentyüzetet? Vagy külön kezelni ha mondjuk az egyik sim amgyar a másik meg angolra van beálitva? Azért kérdezem mert játéknál jól jönne 1 plusszbillentyüzet amit be lehet programozni.. Bár sztem elég baromság a kérdés. :C

(#10841) Core2duo6600 válasza Rambovits (#10825) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, lehet
Xpén frissiteni kell a távoli asztal progijait a winupdate ről

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10842) Loretto válasza Core2duo6600 (#10841) üzenetére


Loretto
veterán

Nekem anno minden gond nélkül ment a Remote Desktop, xp-ről mászkáltam Vistas gépre, nem kellett semmit sem frissítenem.

Rambovits: arra a gépre, amire be akarsz jelentkezni, egy jelszóval ellátot felhazsnálói fiókot készítsen az ismerősöd, megfelelő jogokkal ellátva, majd csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#10843) Skyer


Skyer
senior tag

Az mér van hogy a FRAPS szerint a Videofutáskor 25-30fps között van a játék a kép mégis zavaroan lassú mintha szaggatna. Néha lefut egy viszintes csik is mint amikor az üveg megtörik olyasmi kinézetű, mintha kettéoszott lenne a kép.. Vistám van. Go 7600 as VGA val.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#10844) ToBeY


ToBeY
nagyúr

#10824 Erre valaki valami okosságot? :U

(#10845) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Szerintetek ezen a gépen hogy futna a Vista?
-Intel Celeron A - 2,4 GHz (128kb L2)
-512 MB DDR II (400MHz)
-nVidia Geforce 4 MX 440 128MB

(#10846) Thrawn válasza netmesterke (#10845) üzenetére


Thrawn
félisten

Nyögvenyelősen...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10847) universal


universal
tag

josephin:

Akkor neked nem 2 magos procid van! Mármint nem 2fizikális mag hanem 2virtuális magod van. Ha úgy vetted hogy Core2Duo akkor vidd vissza és cseréltes ki.

(#10848) Thrawn válasza universal (#10847) üzenetére


Thrawn
félisten

(válasz gomb?)

2 virtuális mag HT-s procinál lehet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10849) ZéZé@PH


ZéZé@PH
aktív tag

Valaki használta már a Businessben, Ultimateben található beépített ftp szerver szolgáltatást? Adhatna pár tippet a konfigoláshoz mivel parancssorosan kell és most speciel nekem jelenleg ez gondot okoz. :DDD

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#10850) éN79 válasza AMD Power (#10830) üzenetére


éN79
addikt

Nálam is hibátlan, eddig.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.