Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) dunc válasza rétisün (#11239) üzenetére


dunc
nagyúr

Mit kell letölteni ....a q anyjukat ennyire túlbonyoritani!!! :W

(#11252) bucilali válasza dunc (#11251) üzenetére


bucilali
aktív tag

a #11235 neked is jó lesz...

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#11253) FireShadow


FireShadow
senior tag

hali

nemtom hogy ez inkabb torrent vagy mi, de inkább vista és a cache/pagefile dolgokhoz talán több köze van.

lényeg: töltök egy filet, lejön belöle pár giga de sehol sincs ez fizikailag. legalábbis én nem találom. utorrentbe 256 mega cache van beállitva, 2345MB az 1 szem pagefileom mérete(a performance optionsban ezt irja a total paging file size for all drivesnál, bezzeg task managerbe 4313-at ír), és van 2 giga ramom

illusztráció

kérdés hogy ilyenkor hol van az a 2+ giga adat? már memóriába se fér... amúgy miért van ennyire sok ram lefoglalva? 90%+? latszik h nem futtatok annyi programot... a pagefile modified ideje meg 6órával ezelőttöt ir. most akkor mi történik itt? azóta nem lapoz vagymiii áá nem értem ezt

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#11254) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hi @ all

Még mindig ezzel szívok :O
[link]

Registry takarítás nem segít :(

:F

:R

(#11255) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Windows mail-ből hogy tudok címjegyzékből kapcsolaltott törölni?

(#11256) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Ma megint sirhatnékom volt a 64 bites jogtiszta Home Basicom miatt.. Igazt tegnap raktam ujra, mert a Diskeeperrel való defragolás után (raid0 ám van) kékhalállal indult5 a win., és akár mit csináltam csökkentett mód stb nem lett jó..
Ma nyomtatnom keleltt volna.. Van egy HP 3940 es nyomtatóm.. USb be bedugtam.. MInt egy ÁLOM!!! A mp tört része alatt bent volt felismerte a nyomtatót stb.-. Üzemkész..
Csak amikor nyomtatni akartam volna akkor meg sem mukkant a nyomtató.. Kiirta h papiradagolási hiba.. Hugom laptopjára rádugtuk.. Ott xp van.. Ott azonnal müködödtt..
Tudnátok segitni hogy mi lehet a baja?

(#11257) Bali27 válasza Bali27 (#11256) üzenetére


Bali27
addikt

Vagy ha driver nem jó akkor gratulálok Billéknek.. 700mega nyomtatódruiver van alapbol a vistába, ha ki nem gyomlálod Nliteal.. Ha kigyomlálod, akkor meg az sp1 nek mondhatsz búcsút.. Nagy szar van itt..

(#11258) Bali27 válasza ToBeY (#11255) üzenetére


Bali27
addikt

Használj Batot.. Van magyarítástól ketzdve minden hozzá.. LEgbiztosnágosabb, nagyon gyors és egyszerű.. Nekem a több fiókot Winmailbe nem siekrült normálisan beálitani az Istenért se..

(#11259) Bali27 válasza HoReSz1975 (#11254) üzenetére


Bali27
addikt

Szerintem amit a hibajelentésnél kiir, azt a könyvtárat töröld.. Vagy helyezd át elöször máshova.. MAjd registry cleaner meg stb..(ccleanerrel pl) Aztán vannak tök jó uninstall programok, amik automatikusan midnen szemetet leszednek, registryböl, winyorol, mindenhonnan.. Nekem a Total Uninstall vált be legjobban, és megy 64 es vista alatt is..

(#11260) dunc válasza bucilali (#11252) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem segit.

(#11261) dunc


dunc
nagyúr

Eredeti home preiumom van de nem jön le az sp1. Honnan lehet egybeleszedni mert sem a cmd,s módszer nem jó sem a download centerbe lévő.
Ezek vannak fent. [link]

[ Szerkesztve ]

(#11262) fjani


fjani
tag

Sziasztok! Le lehet-e tölteni a vista 30 napos próbaverzióját a microsoft honlapjáról?Vagy máshonnan ? Szeretném kipróbálni mielőtt megvásárolnám , és persze nem buherált példánnyal ismerkednék először, inkább a hivatalos próbaverzióval ha van rá lehetőség.

A microsoft honlapján néztem de nem találtam ha tudtok küldjetek egy linket.Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11263) _ak_


_ak_
addikt

Valaki aki x64el küldi, megnézné nekem,h EZ, megy-e nála vagy sem. java kell hozzá, nálam egyből leáll mielőtt elindulna.. :F :)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11264) Bali27


Bali27
addikt

Valaki tudna a nyomtató problémára irni valamit? Ha már itt vagyunk... Hasonló eset? :F

(#11265) Drizzt válasza Drizzt (#11245) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Erre valami ötlet? Egyébként rosszul írtam, a párhuzamos konfigurációja helytelen. De pl.: CoD4 simán tudja pont ugyanúgy kezelni Vista alatt magát, mint XP alatt, mindössze a grafikán akar állítani.

I am having fun staying poor.

(#11266) HoReSz1975 válasza Bali27 (#11259) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Azt már probáltam, hogy törlöm a könyvtárat és registry takarítóval takarítok, vagy 3 -at is probáltam, de ha a könyvtárat törlöm akkor ezt adja fel:

kép: [link]

kiprobálom a progit amit írtál Total Uninstall 4.6.1 Multilinguage [link]

[ Szerkesztve ]

(#11267) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

nem keres a progi, pedig beírom neki ezt a Pro Evolution Soccer 2008 -at :O

(#11268) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hi!

Na nekem egy olyan gondom lenne, hogy:

Jelenleg Vista fut a gépemen, de van rajta XP is, mert annó csak ki akartam próbálni a Vistát, de annyira megtetszett, hogy azóta alig használtam az XP-t .

A Vistát az XP alól raktam fel egy teljesen külön partícióra, így nincs semmi gond a 2 OP rendszerrel.

Viszont programozási érdeklődésem miatt, kellene egy Linux!

Namost, hogyan lehetne azt megoldani, hogy a gépről levarázsoljam az XP-t és helyére (a partíciójára) felkerüljön egy Linux?????????????

Tehát először is hogyan tudnám leszedni az XP-t? (Simán Fromatáljam a partícióját? :F )

Másodszor Vista mellé simán fel tudom tenni a Linuxot úgy, hogy bootképernyő marad, csak nem XP-t tudok majd a Vista mellett választani, hanem Linuxot??????
:F :F :F

Előre is THX!

(= Zala =)

(#11269) dunc válasza Zalaymate (#11268) üzenetére


dunc
nagyúr

Formázd le az xp winyoját,majs szerkeszd a vista boot menüjét.
Majd linux telepitővel csinálj linuxos fájlrendszert,telpitsd fel és a linux csinál boot menüt.(jóval inteligesebben mint a windows)

(#11270) Zalaymate válasza dunc (#11269) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Rendben, már csak annyi kérdésem lenne, hogy hogyan tudom szerkeszteni a Vista BOOT menüjét? :F

THX! a segítséget! :R

+ A Linux tudja majd kezelni az NTFS fájl-rendszerű partíciómat?
(Mert van 1 XP, 1 Vista és egy Adat partícióm, amin képek, filmek zene,...van. Szóval ezt Linux alól látni fogom? :U Illetve elérhető lesz? És nem módosít rajta semmit, nehogy a Vista valamit rinyáljon! )

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#11271) dunc válasza Zalaymate (#11270) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem tudja kezeli az ntfs-t ext 32 kell neki,szerintem ha ennyire nem vágod akkor ne állj neki a linuxnak,mert egyrészt adatvesztés lesz a vége másrészt meg alinux nem annyira felhasználó barát ,javaslom ,hogy látogass el néhány linuxos topikba.
De az alapkérdésedre válaszolva ha leformáztad a winyot amin a xp van,azútán vista telepitő és inditási helyre állitás ,akkor visszaáll az alap boot.Látni fogja de alapba nem be kell mountoltani neki a meghajtokat mert a linux alapba csak azt látja amit használ (ezzel is sok eröforrást takaritt meg)
De mielött bármit csinálsz go linux topik!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#11272) Zalaymate válasza dunc (#11271) üzenetére


Zalaymate
senior tag

THX! :R

(= Zala =)

(#11273) Pipó


Pipó
őstag

Most aktiváltam a tisztaszoftveres 32 bites kóddal a 64-est (business) , úgyhogy ezek szerint tényleg elfogadja. Most már csak valaki segítsen, hogy csináljak forceware alatt 1280x960-as beállítást, mert hiányzik a driverből a manage custom resolution.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11274) fjani


fjani
tag

11262-re tud valaki megoldást?

(#11275) rétisün válasza fjani (#11274) üzenetére


rétisün
veterán

amíg csak RC verziók voltak, addig lehetett letölteni, amit tavaly jun 30-ig (ha jól emlékszem) tudtál használni, a microsofttól kapott kulccsal. per pillanat már csak a kölcsönkért/torrentről/innen-onnan letöltött verziók vannak, amit cd-kulcs beírása nelkül 30 napig használhatsz (nem kell megadniacd-kulcsot telepítésnél). a 30napot még 3x lehet ujraindítani, tehét 120 napig próbálgathatod a vistát.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11276) k. válasza HoReSz1975 (#11266) üzenetére


k.
őstag

Én a registry mechanic 5.2-t használom.Van 7es is szal az is jó de az hibával kilép :F .Nekem az akkor is talált 800 érsd nyolcszáz hibát mikor a ccelaner meg a többiek 0át jeleztek.Én még nem láttam olyat hogy 1gb rammal hiretelen igy begyorsuljon a vista.
Mod irtam privit..

(#11277) Bali27


Bali27
addikt

Látom itt senki sem nyomtat 64 bites vistával.. Amugy uj rivauner 64 bit ha érdekel valakit...[link]

(#11278) Bali27


Bali27
addikt

Ahogy olvastam elég hibás cucc:( Megy vissza a 206 os..
[link]

(#11279) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!
Most szeretnék majd formatálni, és feltenni Vistat, persze ha megéri.

Ebben szeretnék pár dolgot kérdezni:
1. Sok mindent lehet hallani Vistaról, jót rosszat vegyesen. Igazából nekem is fel van most téve Xp is, Vista is, de mivel a programjaim 95%-a Xp-re volt telepítve, ezért ezt használom. Érdemes-e átállni Vistara, vagy inkább még az Xp-nél maradni? (A gép konfigot, ha érdekel, megtalálod profilomnál)

2. Vista SP1. Érdemes felrakni, erről is hallok midnen félét.

3. Milyen tűzfalat ajánlotok? Vagy jó alapból már a beépített is? Nekem most xp-n kerio van, de annak nincsen még vista kompatibilitása. Mert letöltéseknél elég fontos lenne, fogjon, de ne korlátozzon sokat, ne kelljen vele szenvedni, amíg átenged valamit.

4. CoD : UO fog rajta futni? Vagy legalábbis van ember akinek fut? Mert elvielg vista "teszt" pogram alapján nem kompatibilis, de olvastam már egy-két nem biztos, hogy megbízható helyen, hogy igen. Fontos lenne, klán miatt. (Akkor már ugye Team Speak-re is rákérdezhetek...:))

Egyenlőre ennyi lenne.
Előre is köszi szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#11280) fjani válasza rétisün (#11275) üzenetére


fjani
tag

Köszönöm megpróbálom hali

(#11281) k. válasza Koszta (#11279) üzenetére


k.
őstag

Szóval :
1. El fognak a progik futna(nagyrészük tuti) viszont lasabb lesz a gép.ÉRdemes 2gbra a ramot feltolni hidd el meghálálja.
2.Én már felraktam az RTM-et konkrétan semmit sem vettem észre.Szerintem érdemes feltenni mert biztonsági réseket foltoz be.
3.ÉN kaspersky internet securityt (7.0ás verzió) használok ami hibátlanul fut a vistán.Nem fagyogat kis tűzfal beállitással komoly kis örzővédő lesz belőle.
4. Nem tudom nem játszom.

(#11282) PH 5.5 válasza Koszta (#11279) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

UO, TS tökéletesen megy, közel egy éve vistán nyomom, gond nélkül.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#11283) Lucyenn


Lucyenn
csendes tag

vista egy fos...

Szavazz Magyarországra és küldd tovább a címet >>> http://www.thevotenation.com <<<

(#11284) rétisün válasza Lucyenn (#11283) üzenetére


rétisün
veterán

miért is?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11285) Thrawn válasza Lucyenn (#11283) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszönjük a tartalmas hozzászólást!
Ezért már megérte regisztrálnod :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11286) bucilali válasza Thrawn (#11285) üzenetére


bucilali
aktív tag

Biztos azt hitte, a Chat-re rgisztrál.. :D
ott vannak ilyen mélyenszántó hozzászólások..

[ Szerkesztve ]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#11287) Pipó


Pipó
őstag

A feladatkezelőben hogy tudom előcsalni a többi fület (alkalmazások, teljesítmény stb) Valamikor xp-n tudtam, de már elfelejtettem.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11288) rétisün válasza Pipó (#11287) üzenetére


rétisün
veterán

duplakatt a felső szélén.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11289) blacky36 válasza Pipó (#11273) üzenetére


blacky36
tag

HI!
169.25 omega driver, pont ilyen miatt tettem fel én is, tökéletesen műkszik! :DD

(#11290) cskamacska


cskamacska
addikt

Üdv néktek!

Van itten egy érdekes akció féle:
Win Vista Home Prem HU 32 bit Otthoni felhasználóknak
A legújabb technológia Most! 23.400 Ft

Ebben van valami SzoftverABC-s sunyiság, vagy tényleg 32 bites dobozos magyar Vista-t adnak OEM árban? :F (OEMeknek és UPGrédeknek más az ára)

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11291) HiperG válasza cskamacska (#11290) üzenetére


HiperG
addikt

Véleményem szerint ez OEM változat. :U

[ Szerkesztve ]

(#11292) HiperG válasza blacky36 (#11289) üzenetére


HiperG
addikt

169.28 is van már a Bird3d.com-on!

Csak azért mert ez a legfrissebb.

(#11293) HiperG válasza Lucyenn (#11283) üzenetére


HiperG
addikt

Vista nem fos csak érteni kellene hozzá! :K

(#11294) HiperG válasza Lucyenn (#11283) üzenetére


HiperG
addikt

Ezért tényleg megérte regisztrálnod :(

(#11295) Sylar666


Sylar666
csendes tag

Sziasztok! Ha már volt erről itt szó, akkor elnézést kérek - nem találtam. Sikeresen telepítettem a 64 bites Vistat, de nagyon éhes...noha gyöbnyörűen működik. Lehet, hogy kevésnek bizonyul a 40 Giga, amit elkülönítettem a rendszerpartíciónak. Mert erre másznak rá a programok is, Office stb. Ezt a partíciót nem is engedi megnövelni a Vista (nyilván azért mert aktív). Kérdésem: a Vista telepítőlemezén van- e ilyen funkció? Hogyan kell a bootolást csinálni, nem lesz-e baja utána a rendszernek? Át kell - e állítani valamit ebben az esetben a BIOS-on? Ha igen, pontosan hogyan? Várható - e adatvesztés, ha kiterjesztem 60 Gigára? Vagy esetleg érdemes - e ezzel a programmal próbálkozni: Acronis Disk Director Suite 10? Előre is köszönöm a segítséget!

Aquila non captat muscas.

(#11296) SonyBlade válasza Lucyenn (#11283) üzenetére


SonyBlade
csendes tag

Még hogy "fos" a vista!
Kipróbáltad már? Megvan hozzá a teljesítmény? Láttad/érezted a különbséget?
Ha mindez megvolt, és még mindig "fos", akkor kicsit elüt az izlésed mindenki másétól!
Ha meg nem, akkor mit szólsz bele olyanba, amihez nem értesz!

Sztem nagyon is jó, csak még rá kell jönni mindenre, amire az XP-ben is kellett anno! Mert ugyebár az sem csak úgy állítódik be magától, fejből megy minden! Itt is meg lesz, csak idő kérdése....
Addig meg Én is ide fogok járni "Okosodni"! :R

Asus M2N-E ; AMD X2 4800 ; Geil Value Kit 2x2GB (800Mhz) ; 8600GT TwinTurbo ; by SonyBlade

(#11297) Sylar666 válasza SonyBlade (#11296) üzenetére


Sylar666
csendes tag

Az enyém nagyon gyors (64 bites Ultimate). De kapott 4 Giga RAM-ot, meg sok más egyebet. Az első benyomásaim nagyon jók, csak azt a fránya rendszerpartíciót lehetne kicsit megnagyobbítani...:)

Aquila non captat muscas.

(#11298) _ak_ válasza Sylar666 (#11297) üzenetére


_ak_
addikt

Acronis Disk Director, ha nem tévedek én is azzal nagyobbítottam meg.. ;)

----

Anybody? #11226 Nem kell telepíteni sem semmit, csak kitömöríteni és mennie kéne, de nem akar, googléztam eleget, de nem találtam semmit.

Let's begin, de gozaimasu!

(#11299) LordX válasza Sylar666 (#11295) üzenetére


LordX
veterán

Lehet, hogy a 64 bites más, de a 32 bitesben nálam simán engedi megnagyobbítani a rendszerpartíciót a Vista a lemezkezelőben. Arrébtolni nem lehet partíciót, szóval ha van mögötte közvetlenül egy másik, akkor a miatt nem enged nagyobbítani. Én úgy oldottam meg, hogy lecsökkentettem a 2. partíciómat amennyire csak az adatok engedték, csináltam mögé egy harmadikat, átmásoltam mindent, és töröltem a 2.-at. Ez után már engedett rendszerpartíciót növelni. Másik gépen nem volt ehhez elég hely, ott a Paragon Partition Manager-t használtam.

(#11300) #16820480


#16820480
törölt tag

sziasztok!
újra akadt egy problémám.

az a helyzet, hogy pár napja elkezdett haldokolni a Vistám (időnként állandó stabil adatfolyam ment kifelé a gépról, változó, de mindig stabil sebességgel, miközben az Eset tűzfal szerint semmi nem forgalmazott /svchost sem/, de a task managerben meg látszott tisztán, hogy valami megy ki a gépről. illetve néha úgy felment 100%-ra a cpu terheltsége, hoyg az egeret alig tudtam mozdítani), ezért újratelepítettem. gondoltam, hogy akkor már beleteszem az összes azóta megjelent update-et is vlite-tal. fel is ment, de utána egyszerűen nem volt hajlandó a webkamerámat telepíteni, pedig ugyanazt a drivert használtam, amit előtte. próbáltam leszedni hozzá újabb drivert is, de azzal sem ment, sőt mási kamerát sem sikerült feltenni. ezek után fogtam, és újraszerkesztettem a vlite-os képet, mert azt hittem, hogy biztos valamit kihagytam, ami kellett a kamerához. ekkor már a telepíés sem futott le rendesen (a végén, amikor már a login képernyőnek kellett volna betöltődni, akkor kiírta, hogy "frissítések telepítése 3/3, 0% kész, kérjük ne kapcsolja ki a gépét", majd rögtön újraindult, és ezt végteleln ciklusban).

ezek után visszatettem azt a változatot, amivel még biztosan ment a kamera is, amiben nem voltak frissítések. a helyzet az, hogy most is ugyanazt a hibát adja a kamera telepítésénél:
The drivers for this device are not installed. (Code 28)
The required section was not found in the INF.
To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver.

erre google segíségével találtam egy ilyen megoldást:
It is due to a corrupted usb.inf file. The key for printers and for imaging devices in the registry were empty. I believe that this is related to your problem with the camera.

csak az a helyzet, hogy az usb drivere az még szeptemberi, azóta nem adtak ki frissebbet, szóval az is biztos ugyanaz, mint amivel még ment régebben.
tudnátok segíeni, hogy mi lehet a hiba? még a bios frissítésre gyanakszom, az volt ami változott az utóbbi időben. okozhat az ilyen hibát?
a gépem amúgy az aláírásban szereplő Latitude D630.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.