Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Gomez1984 válasza Romeo23 (#11350) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

azt már próbáltam.
Meg a driverekkel is variáltam de semmi.............

(#11352) Romeo23 válasza Gomez1984 (#11351) üzenetére


Romeo23
tag

Nincsen túlhajtva vagy alulfeszelve a rendszer?

Project Torque nickem: PeArp80

(#11353) Gomez1984 válasza Romeo23 (#11352) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

őő semmi sincs hajta ...
De. egyedül a procin emeltem 400 Mhz-t. Az lehet a gond hogy nem adtam rá plusz feszt?
De akkor nem fagynia kellene? meg ujraindulnia?
Everestbe stesszeltem is . ott nem hibázott

[ Szerkesztve ]

(#11354) HEMP


HEMP
aktív tag

Hali,
meg tudná vki mondani, hol lehet letiltani az "egyes adatcsomagok cimzését" -azt hiszem packethead-nek hivják- hogy csökkenthessem vele a pingem? XP-nél működött, vista alatt is megvan ez a lehetőség? Remélem érthető voltam... :U

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#11355) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes esetem volt a Firefox + Vista kombinációval (ha már volt róla szó anno, akkor bocs): Amennyiben bármilyen külső alkalmazás egy http linket próbált megnyitni, hibaüzenetet kaptam: "A Windows nem tudja megnyitni a(z)..." (Windows can not find...)
mod: Ez csak akkor fordult elő, ha a firefox éppen nem futott, és a linkkel hívtuk meg. A hibaüzenet ellenére a FF elindult.

Mivel nem csak az én gépemen találkoztam ezzel a problémával, ezért itt egy megoldás.

Ki kell törölni a következő registry kulcsokat:
HKEY_CLASSES_ROOT\HTTP\shell\open\ddeexec
HKEY_CLASSES_ROOT\HTTPS\shell\open\ddeexec
HKEY_CLASSES_ROOT\FirefoxURL\shell\open\ddeexec
HKEY_CLASSES_ROOT\FirefoxHTML\shell\open\ddeexec

Remélem másnak is hasznos lesz!

Csak saját felelősségre!!! A mellékhatások elkerülése végett kérdezze meg orvosát, gyógyszerészét, mit ajánl a rendszergazdájának...

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#11356) Core2duo6600 válasza Pipó (#11246) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha 4:3 as a monid, akkor 1280*1024 a beállítáa ami ennek megfelel

(#11253) FireShadow
Utorrent beállítás függő tuti, hogy a hdd re teszi, ha toltes közben nem fogy a hely, akkor előre lefoglalta neki ha így van beállítva, ez a célszerübb, mert ekkor nem ér az a meglepetés, hogy hirtelen elfogy a hely, és ezért leáll a töltés
a vista cash és page file hoz semmi köze

(#11255) ToBeY
Contacts mappában tárolja, minden ember egy file ebből következik, hogy aki nem kell letörlőd és kész

(#11259) Bali27
Meg a Your unintsaller is jó

(#11262) fjani
Torrent treckereken elérhető
pl. isohunt.com

Van egy olyan változat ami egy DVD 5 os lemezen van rajta mind a 32 mind a 64 bites mindegyik változata ezt kellene leszedned winbeta.org féle, instalnál ha nem írsz be kódod akkor 30 napig megy...

(#11264) Bali27
Hényas hsz ben tetted fel ?

(#11270) Zalaymate
Ha a linuxot felteszed akkor ő csinál neked egyet, nem kell az vistajét szerkeszteni
Grubot fog feltenni, jó, és ha megszokja az ember akkor könnyű beállítani is
Nekem pl, most azért van fent a lin, hogy legyen grubom
a linuxot alig használom

(#11279) Koszta

A gépeddel szvsz nem érdemes átállni a vistara a cpu a gyenge
és a vistanak hogy igazán erőben érezze magát kell 2 giga ram
HOgy érdemes - feltenni, persze hiszen csak így tudod meg hogy szereted - e vagy sem
ha cput kicseréled egy erősebb 2 magosra és teszel bele még ramot akkor kényelmesen el fog futni a vista
Tüzfal nem kell bele, jó a sajátja
sokkal okosabb mint az xp jé volt

(#11307) ToBeY
Igen xp alatt adta nekem elő többször, nem tudtam rájönni az okára, ma már nem használom a pinnacle karimat....
Elindítod a tv néződ, majd kilépsz és jó lesz

(#11346) Bali27
Nekem is csinálta , majd kékképermyő lett a vége, nem game alatt
mai napig nem tudom, hogy mi volt az oka

(#11349) Gomez1984
Akár ram hiba is lehet a vga karin is akár

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11357) Romeo23 válasza Gomez1984 (#11353) üzenetére


Romeo23
tag

Próbáld meg a ram-okat tesztelni, pl orthos-blend, vagy prime-blend, vagy memtest86.

Project Torque nickem: PeArp80

(#11358) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Videókártya szerintem kizárva, mert a mostanit 3 mnapja vettem, és az előző radeonnal is ezt művelte pár játék.
A proci feszén megprobálok emelni.
A memtesztel kapcsolatban viszont lenne pár kérdésem.:
Ezekkel a progikkal mind a 4 ramomat tudom egyszerre tesztelni?
Nem egyesével kell? (remélem nem)
Meg mennyi időt vesz igénybe kb.

(#11359) Romeo23 válasza Gomez1984 (#11358) üzenetére


Romeo23
tag

Ha a gyári feszültség van beállítva a procnak, akkor szerintem +400MHz-et azon bírnia kell. De lehet hogy tévedek, majd kijavítanak. Szóval várj a feszemeléssel, mert lehet hogy csak feleslegesen növeled majd a proc hőmérsékletét. Az orthos és a prime95 az összes ramot teszteli egyszerre szerintem. Ha pár órát megy a teszt, akkor stabil a ram. A Blend tesztet válaszd ki, mert az mozgatja meg a ramot a legjobban.

Project Torque nickem: PeArp80

(#11360) Jhonny06 válasza rétisün (#11336) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hol van ez a lemezkezelő? Sehol sem találom. :F

(#11361) Bali27 válasza Core2duo6600 (#11356) üzenetére


Bali27
addikt

Your unintsaller nem rossz.. a 2. kedvencvem.. Vista manager be épített is nagyon jó.. De ugy vedttem észre hogy a Total Uninstall a legalaposabb.. PErsze lehet h másnál meg az nem válik be.. Szoftverkörnyezettöl függ, vagy h melyik programot szedted le..

"(#11346) Bali27
Nekem is csinálta , majd kékképermyő lett a vége, nem game alatt
mai napig nem tudom, hogy mi volt az oka"
Ujraraktad a Vistát ezután, vagy csak restart, és soha többé nem volt hasonló sem?

(#11362) Pipó válasza Core2duo6600 (#11356) üzenetére


Pipó
őstag

Köszi, megoldottam omegával. Az 1280*1024 az 5:4 (kisebb TFT-k) Az oválist ad kör helyett.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11363) zsiga667


zsiga667
addikt

Be lehet valahogy állítani az Auto Update-et hogy az újraindítást nem igénylő frissítéseket telepítse szó nélkül (pl. Defender adatbázis-frissítései), amihez restart kell (tapasztalataim szerint nagyjából minden egyéb) azt meg csak töltse le és szóljon hogy telepíthetem ha akarom?

Illetve megoldható valahogy hogy ne rinyáljon minden indításnál a rendszer hogy ki van kapcsolva az UAC?

32bit-es, magyar, Business.

(#11364) Bali27 válasza zsiga667 (#11363) üzenetére


Bali27
addikt

Keresd meg a Vista managert.. Minden gondod megoldódik..

(#11365) Noxy válasza zsiga667 (#11363) üzenetére


Noxy
veterán

Nem.
4 opcíó van. Döntsd el te, melyik jó neked.

Start menü / Vezérlőpult
Biztonsági Központ
Bal oldalt lent katt a A biztonsági központ riasztási módjának módosítása
Válaszd ki, hogy csak ikont szeretnél látni a tálcán, vagy semmilyen értesítést nem kérsz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11366) HiperG válasza Noxy (#11365) üzenetére


HiperG
addikt

Igen,azt állitsd be,hogy semmilyen értesitést nem kérek!

(#11367) rétisün válasza Jhonny06 (#11360) üzenetére


rétisün
veterán

jobbklikk a sajátgépen (vagy ahogy vista nevezi, számítógép), kezelés

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11368) Bali27


Bali27
addikt

Hát.. Aki ilyen munkát mint a Vista ki mer adni a kezéből nyilvánosan akasztatnám fel...
Már a faszom teli van az egészzel.. Ennyire még rosz vételt soha se csináltam..
Már azt hittem h mindent megism4rtem mit szabad felrakni meg mindne.. Kb vagy 10x raktam iylenek miatt vistát...Ma reggel a THE BAT nevü levleező program tökéletesen ment.. Lementem dolgozni,(irodába több éve megy) hazajöttem , és mikor töltené be a Batot azt irja ki hogy a Bat/Mail könyvtárat nem tudja létrehozni.. Ujraraktam a BAtot.. Ugyan ez amradt..

(#11369) Jhonny06 válasza rétisün (#11367) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi!

Free Space-nek látja, azaz akkor most eltűnt róla minden adat? Nem akarok hozzányúlni, hátha lehet vele valamit kezdeni, de a lemezkezelő elvileg nem lát rajta semmit, pedig nem telepítettem rá a Vistát, az tuti.

(#11370) Jhonny06


Jhonny06
veterán

RAW-nak érzékeli, mindenképpen formáznom kéne, ha használni akarom. Basszameg, magától elszállt?

(#11371) Noxy válasza Bali27 (#11368) üzenetére


Noxy
veterán

Mi van?
Bakker nekem az XP meg a Vista is 1 ugyan azon, Bat/Mail mappát használja. (D:\Program Files\The Bat!\Mail\) Telepíteni is csak azért kellet, hogy a mailto:, .MSG, .EML, .VCF társításokat a Bat kezelje, ne a Vista.
Valamit ott te bekavartál.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11372) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Szevasztok kijött már a VISTA SP1. Ha kijött már magyar?

(#11373) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Vistánál hogyan lehet kitörölni Speciális beállitások/Speciális/Índitás és helyreállítás/Beállítások/Alapértelmezett operációs rendszer -t :F

Mármint nekem 1 helyett 3 van ott, és a nem odavalót ki szeretném iktatni :F

:R

(#11374) Bali27 válasza Noxy (#11371) üzenetére


Bali27
addikt

Az irodába nekem ia a Bat/Mail van állitva, meg itthonra is.. Mondom .. reggel müködött még.. Semmit nem installáltam fel, gépem e van védve.. Elmentem melózni, hazajöttem erre nem indul.. És kkirja hogy nem tudja létrehozni a BAt/Mail könyvtárat.. Igaz már létre van hozva... és vannak is benne levelek..:(

(#11375) Bali27


Bali27
addikt

Viszot tegnap este futtattam a Vista maanger registry tisztítóját.. Vagy 400 hibás bejegyzést talált.. Lehet az cseszett el valamit? De akkor ha lerontott akkor csak a Batot? Mert minden más müködik...

(#11376) Noxy válasza Bali27 (#11375) üzenetére


Noxy
veterán

Vista maanger registry tisztítóját

Ez hol van a Vistában?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11377) Bali27 válasza Noxy (#11376) üzenetére


Bali27
addikt

Sehol.. Az egy külön program..

(#11378) Noxy válasza Bali27 (#11377) üzenetére


Noxy
veterán

Aki ilyen munkát mint a Vista maanger registry tisztító, ki mer adni a kezéből nyilvánosan akasztatnám fel... :DDD
Értve vagyon? Nincs bent backup? Egyből gyalul?
Nem csodálkozom, hogy már 10x raktad fel a Vistát.
Jó barkácsolást.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11379) Bali27 válasza Noxy (#11378) üzenetére


Bali27
addikt

THX :B

(#11380) rétisün válasza Jhonny06 (#11370) üzenetére


rétisün
veterán

nézd meg valamilyen partícióbuheráló progival (partition magic, paragon drive manager, paragon partition manager, stb) hátha tud valamit kezdeni vele. ha nem lett felülírva más adatokkal, elvileg viszaállitható

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#11381) Noxy válasza HoReSz1975 (#11373) üzenetére


Noxy
veterán

Ezzel pld: VistaBootPRO
De nehogy benézd. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11382) D.Zoli


D.Zoli
csendes tag

Sziasztok...
HELP
Van egy Logitech QuickCam Fusion...feltelepit..Vista 64bitre...A Messenger még sem látja...MIÉRT? A Vistával van gond? Kiirja hogy az eszköztelepitő sikertelen volt..holott felrakta....

[ Szerkesztve ]

(#11383) TIV válasza HoReSz1975 (#11373) üzenetére


TIV
tag

ez segíteni fog:[link]

(#11384) TIV válasza birozoli7800 (#11372) üzenetére


TIV
tag

még nem, de észre fogod venni, felrakják winupdate-re márc közepén, remélhetőleg ekkor már a magyar verzió is kijön.

(#11385) TIV válasza Bali27 (#11377) üzenetére


TIV
tag

millióan hisznek abban, hogy ha vmi hiperszuper program kitöröl 400 bejegyzést a regedit-ből (a 350ezerből) ami szerinte nem fontos, akkor majd nem kell új cpu-t venni mert gyors lesz a gép és óhepidéj. általában ezek a szoftverek olyan listákat törölnek ki, mint pl. "az előzőleg megnyitott fájlok listája" stb...de ettől gyorsabb a gép aligha lesz.

(#11386) ZéZé@PH válasza D.Zoli (#11382) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Nekem QuickCam-em van Vista x64 alatt tökéletesen működik.
Csak a messengerben nem működik vagy egyáltalán nem?
Talán próbáld meg rendszergazda jogokkal futtatni a telepítőt.
Jobb klikk -> run as administrator
A másik: Biztos hogy 64 bites drivert tettél fel?

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#11387) zsiga667 válasza Noxy (#11365) üzenetére


zsiga667
addikt

Köszönöm, működik. :) (Hogy a fenébe nem vettem észre... :W )

(#11388) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok! A hétvégétől fogva már én is Vista használó vagyok. :) 2 kérdésem támadt: hogyan lehet lecserélni a fájltípusokhoz tartozó ikonokat? Lehet vhogy javítani a játékokbeli teljesítményt? Több kérdésem is van, de azokat hosszú lenne most leírni... :) Előre is köszi a választ!

(#11389) ChiliChili


ChiliChili
tag

Aktiváltam a Client for NFS-t a gyorsabb fájlelérés reményében, de egy (vagy) több lépés még hiányozhat, mert ha meg akarom osztani a kívánt könyvtárat, vagy fájlt, az NFS Attributes fül nem jelenik meg. A service aktív és fut. Mit kell még tennem, hogy a megosztásokban alkalmazni tudjam ezt a szolgáltatást?
Xp alatt egyszerűen fel kellett telepíteni az Ms féle megoldást és minden működött, viszont Vistán elvileg már integrálták a dolgot, mégsem működik. (Vista ulti 64-bit)

Vista

Xp NFS

[ Szerkesztve ]

(#11390) Core2duo6600 válasza Bali27 (#11375) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én a helyedben megpróbálnám azt, hogy ujra teszem a vistat
egy origgal, nem vlite ossal , és semmi regiszti csesztető progit nem használnék
esetleg egy antivirust és kész

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11391) KINIZSI


KINIZSI
tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni?
Probáltam feltenni a Vistát ,előszőr a 64-bitest:
Felkészülés atelepítésre,aztán előjön egy kék függönyszerű képernyő és semmi!
Az egeret tudom rajta mozgatni,de nem történik semmi!
Aztán a 32-bites verziót próbáltam,annál ugyanez a helyzet!
Előre is köszi,üdv!

(#11392) ZéZé@PH válasza KINIZSI (#11391) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Túl türelmetlen vagy. Várjál. Attól hogy nem látsz semmit települ az. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#11393) Pipó


Pipó
őstag

Üdv! A google toolbart 64 bites explorerre fel lehet tenni valahogy?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#11394) D.Zoli válasza ZéZé@PH (#11386) üzenetére


D.Zoli
csendes tag

Köszi....már megoldodott.Igen 64 bites-t tettem fel. Más gondok voltak.
Sehogy sem akarta felismerni, hogy USB-n csatlakozva van. De már jó :)

(#11395) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Engem igazából a Windows Vista Starter változat kéne ami kisteljesítményű gépekre való, igazából laptopra kéne........
Az lenne a kérdésem hogy ebben milyen korlátozások vannak amik ténylegesen fő korlátozások közé tatoznak, hallodtam hogy egyidejüleg nem futatható 3. program vagy hog yis van ez???

Köszönöm a válaszokat

(#11396) ZéZé@PH válasza Pipó (#11393) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Csak ha van belőle 64 bites verzió, ugyanez a helyzet a flash-el és hasonló kiegészítésekkel is.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#11397) ent


ent
őstag

Nagyon nagy help skacok. Vista egyszerű kötetet látni fogja XP? :R :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#11398) _ak_


_ak_
addikt

Total Uninstall egy álom progi :DD, ha tényleg annyira kitakarít a program után.. Amivel meg óvatosan az a Registrry Clean Expert, olyan hatékony, h a kiterjesztés hozzárendeléseimet is kipucolta.. :/ (persze nem a program hibája, csak már rég találkoztam ilyennel és a fene se hitte volna, mondjuk 230hibás bejegyzést talált tune up és ccleaner után, de h ebből mennyi volt a helyes..? :) )

Let's begin, de gozaimasu!

(#11399) Core2duo6600 válasza Andrewhouse (#11395) üzenetére


Core2duo6600
veterán

[link]
Itt van egy összehasonlítás a vista változatokról
Startert nem látok közte

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11400) TIV válasza Core2duo6600 (#11399) üzenetére


TIV
tag

rossz oldalon keresgélsz...
ms lacy wiki

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.