Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) éN79 válasza RI/OS (#9991) üzenetére


éN79
addikt

Az oprendszer tökéletesen megy 1 GB rammal, viszont itt az oprendszeren van a hangsúly, egy BF2-t vagy Crysist azért nem eresztenék ekkora ram mennyiségre, ami nyilvánvaló.

(#10002) Bali27


Bali27
addikt

Vistának az alap tüzfaláról mi a véleményetek? Mert most Comododt használok, csak hogy menniyre gagyi, vagy mennyivel jobb mint az xp-s tűzfal..
Torrentezek, meg Online játék, és nem veszélyes oldalakon böngészek..(mint pl a Prohardver.hu:))..

[ Szerkesztve ]

(#10003) éN79 válasza Bali27 (#10002) üzenetére


éN79
addikt

Nálam csak a vista tűzfala (na meg a routeré) és a Nod van fenn a gépen, így nem panaszkodom, nem igazán van fertőzés meg támadás, legalábbis tudtomra még nem jutott, pedig eléggé sűrűn vizslatom a gépet ezek után kutatva (más progikkal is).
Veszélyes oldalakra meg ott a Virtual PC. ;)

(#10004) Bali27 válasza éN79 (#10003) üzenetére


Bali27
addikt

ott a zárójelbe lévő dolog lehet többet ér mint a tüzfal , meg a nod együttvéve:) Uh igy nem ér:D
Engem oylan érdekelne ahol csak mondjuk soima win tüzfal van , meg + 1 virusirtó..

(#10005) Ottoka válasza Bali27 (#10004) üzenetére


Ottoka
őstag

Akkor én vagyok az embered. ;)
Vista normálisan frissítve, beleértve az sp1-et, + saját tűzfal + kaspersky internet security, de abból nem megy minden, csak a file + mail + web rész, az anti spam és tűzfal nincs feltelepítve. És nem fut non-stop.
Pluszba van fönt spyware terminator, meg spyware doctor, de nem fut online egyik sem, ad hoc jelleggel indítom.

Eremény, minimális spyware (akkor is egy warez oldal miatt sztem), vírusom nagyon rég nem volt, még xp-n sem.

Mezőhegyes

(#10006) Thrawn válasza Bali27 (#10004) üzenetére


Thrawn
félisten

A beépített tűzfalt és NOD-ot használok, semmi gondom nem volt még.
Fent van még a Spybot Search & Destroy, de a rezidens védelme nincs aktiválva, néhanapján lefuttatom.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10007) éN79 válasza Bali27 (#10004) üzenetére


éN79
addikt

Nálam is a zárójeles dolog a relative gyakran futtatott Spybot Search & Destroy (rezidens kikapcsolva), mást én sem igazán használok (nagyon ritkán a microsoft féle rootkit felderítő, ha jól emlékszem).

(#10008) Tomitosz válasza Bali27 (#10004) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Én meg Norton Antivirus 2007 használok és annak a beépített tüzfalát. Fura de nem érzem a fogyasztását úgy mint XP-nél :) De elvileg a gyári vista tüzfalnak is jónak kéne hogy legyen...úgy is csak az megy át rajta amit te engedsz be rajta. Az ellen nem véd semmilyen tüzfal :DDD

(#10009) Bali27 válasza Tomitosz (#10008) üzenetére


Bali27
addikt

Igen.. csak az nekem 64 bites Vistán az istennek sem akart felmenni..
32 bit alatt nekem a Zone alarm Internet security mindent vitt.. Csandben megbujt a háttérben, és még kémprogramom sem volt soha, pedig warez és crack oldalakat néha meglátogatok...

(#10010) Bali27


Bali27
addikt

Szerintetetk ezek már benne vannak az sp1 be? [link]
Mert amit belinkeltem frissitás az x64 oldlaáról kiirta h nem telepíthető fel erre a rendszerre.... PErsze már fent vanaz sp1...

(#10011) Bali27


Bali27
addikt

Nem teljesen ide tartozik...
Ha CFOST használok, akkor mielött felraknám a Cfost, van -e értelme, vagy egyáltalán kell a használni ilyen inerrnet optimalizáló programot, mint pl a TCP Otimizer meg társai??? Ugyan is ezek az optimalizálók, az MTU tól kezdve a SACK=2 ig, és néhány prioritást is beálitanak optimálisra.

(#10012) Tomitosz válasza Bali27 (#10009) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Fura..nekem is 64bites a rendszerem...mondjuk én annó 1 éve még találtam egy olyan telepítőt ami kifejezetten vista támogatású volt....Kár hogy nem megy fel neked..pedig tényleg nem látszik meg a gép teljesítményén.

[ Szerkesztve ]

(#10013) Bali27 válasza Tomitosz (#10012) üzenetére


Bali27
addikt

Ja antivirus.. Benéztem.. Én az Internet securityre gondoltam.. Sorry.. De az Internet security tényelg enm emgy fel. ANtivirust nem próbáltam.. Akkor inkább már comodo vagy alap vist atüzfal, avast+ Windows Defender...

(#10014) zsigee válasza Bali27 (#10004) üzenetére


zsigee
tag

Hi!
Nekem csak Vista tűzfal+Avast!antivírus.
Ennyi, eddig semmi támadás nem volt, kb tavaly július óta.
Azóta még konfigcsere is volt, nem telepítettem újra, nem volt egyetlen összeomlásszerű sem.
Részemről ennyit a Vistaról.
Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#10015) rétisün


rétisün
veterán

nálam is vista tűzfal+nod32 van, a multkor besz*ptam (szó szerint :((( ) valami spybouncer nevű valamit, nem annyira virus, inkább valami spy/malware bizbaszt. spyware terminator megtalálta, de valahogy nem bírtam leírtani......még jó, hogy rendszeresen elmentem a rendszereket (xp és vista is van a gépen) csak a legutolsó mentés visszaállitása segített.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10016) Bali27 válasza rétisün (#10015) üzenetére


Bali27
addikt

Értem.. Nekem Win defender van, Avast, meg Comodo.. Gondolkodom benne hogy ha majd lesz Win reinstall(ez a tesztelésre kelett:D) akkor majd ez a 3 véf... Vgay az ellen nem véd?:))

(#10017) akaido válasza VinoRosso (#9732) üzenetére


akaido
addikt

Úgy tudom a MAC cím klónozás Kábelnetes szolgáltatásnál műxik, és Neked ADSL-ed van.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10018) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nem biztos hogy ide illik, de a géphez kaptam egy Norton Internet Security-t és szeretném átállítani:
1. Lássam a hálózatban a többi gépet, mert nem látom - gondolom a tűzfal az oka, mert a munkatársam gépe ami szintén Vistás, simán lát mindent, én meg semmit
2. A kimenő e-maileket ne ellenőrizze, mert lassú - ha kikapcsolom, gyorsabban mennek el a mélek?
3. Az Office dokumentumok megnyitásakor vírusellenőrzést futtat, ami szintén nem nagyon kell nekem
Köszi előre is!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#10019) akaido válasza zsigee (#10014) üzenetére


akaido
addikt

Comodo 3.0 + Avast Home + aSquared free

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10020) zsigee válasza akaido (#10019) üzenetére


zsigee
tag

:Y
Már hallottam erről a Comodo dologról, de nem ismerem, hol találom meg a legegyszerűbben? Esetleg egy link? Csak megnézném...
aSquared free, ezt nem ismerem. De megismerhetem, miért is ne :C

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#10021) frames válasza zsigee (#10020) üzenetére


frames
tag

(#10022) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Raid0-át használok, és azt szeretném megkérdezni hogy ha az Intel Matrix Soratage managerben a Kötet szintű visszíró gyorsítótárat engedélyezem akkor tényleg egyszer csak magától elszálhat az egész raid???

(#10023) zso73


zso73
veterán

Felraktam az SP1-et a Vista Home premiumra /32 bites./ Ettől még most sem kezeli a 4GB ramot. Még a béta SP1 az oka? Vagy nem rakták bele a W 2003 kernelt? Vagy esetleg állítani kell valamit?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10024) Thrawn válasza zso73 (#10023) üzenetére


Thrawn
félisten

4 GB ramot kezel a 32 bites _ÖSSZESEN_! Az SP1 nem béta, és a Server 2008 kernelre cseréli a jelenlegit (többek között).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10025) apro válasza zso73 (#10023) üzenetére


apro
senior tag

hali
már elkéstem,megelöztek.
hali

[ Szerkesztve ]

(#10026) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Nektek semmi baj nincs az SP1-gyel?Néha nálam van olyan,hogy telepítek egy játékot,és várnom kell vagy 10percet mire bejön hogy install.Meg a net ugyebár,msn van,skype van,de mozilla,explorer semmi.Újraindítom a gépet és tökéletes minden. :UÉrdekes

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10027) Barthezz2 válasza manutdzoli (#10026) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem a nettel nincs baj, ilyet még nem csinált, a játéktelepítés(v akármi) rendszergazdaként telepítve, nekem sp1 elött is csinált ilyeneket..
Sp1 után ami elöjőtt gondom, hogy 100%-on ment a proci vmi .net... miatt, de csak 1x, meg a nero home vmi öszetevője is ezt okozta, azt meg letiltottam, ugysem használom..

Everybody lies.

(#10028) Rambovits


Rambovits
senior tag

Nah most visszatértem az XP-re,( a vistához kevés a driver a cuccaimhoz), leformáztam a vista particioját, és visszatértem a korábban használt xp-mre. Nah a kérdésem a következő: hogy tom eltüntetni a boot managert?:D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#10029) cousin333 válasza manutdzoli (#10026) üzenetére


cousin333
addikt

Használsz uTorrentet?

"We spared no expense"

(#10030) Thrawn válasza Rambovits (#10028) üzenetére


Thrawn
félisten

Bootolj be az XP telepítőről, a javítást választva a parancssorba írd be, hogy fixboot majd fixmbr.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10031) akaido válasza zsigee (#10020) üzenetére


akaido
addikt

Mivel a Comodoi varánusz GYIK-ról kaptál linket így csak az a-Squaredhez linkelek. A free verziónak nincs állandó védelme, de kézi keresésre megfelel.
[http://www.emsisoft.com/en/software/free/]
"Remove infections of Trojans, Spyware, Adware, Worms, Keyloggers, Rootkits, Dialers and other malicious programs."

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10032) manutdzoli válasza cousin333 (#10029) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nem használok.miért?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#10033) Bali27


Bali27
addikt

64 bites vistám van.. Szerintetek megéri a WIn media playert használni, xvid, és divx install kiséretében, vagy inkább ilyen alternativ megoldások jobbak mint pl az MPLAYER , vagy KMPLAYER stb??, Eddig a 2. híve voltam.... CSak érdekel hogy kinek mi vált be...

(#10034) gyiku válasza Bali27 (#10033) üzenetére


gyiku
nagyúr

sztem jobbak. smplayer van nekem fenn, vagy 120 mega, mert benne van minden codec. visz mindent. mp3ra meg winamp.

hüllő

(#10035) ent


ent
őstag

Sziasztok! biztos volt róla szó :B , de ha nem akkor mondom, hogy Camus az (www.tisztaszoftver.hu) oldalán hírdeti a felsőoktatásban részt vevő egyéneknek (hallgatók) vista árusítását.

Kérdésem, ez mit jelent, kell akkor az árusított csomaghoz venni legalább egy alap OEM-et, hogy fel tudjam telepíteni?

Campus FAQ:
A Campus szerződés az alábbi szoftvertermékekre vonatkozik:
Microsoft Windows Vista Business frissítés (otthoni felhasználók)
Microsoft Windows Vista Enterprise frissítés (intézményi felhasználók)
Microsoft Office 2007 Professional
Microsoft Windows XP frissítés
Microsoft Office 2003 Professional
Microsoft Windows XP frissítés
Microsoft Office 2003 Professional
Microsoft Visual Studio .NET
Microsoft Core CAL Klienshozzáférési jog
Microsoft Windows Server
Microsoft Exchange Server
Microsoft SQL Server
Microsoft Sharepoint Protal Server
Microsoft ISA Server

"A telepítőkészletben teljes Windows van?
Igen, a Campusban elérhető összes telepítőkészlet technikailag teljes Windows telepítőt tartalmaz.

Milyen nyelvi verziók vannak a szerződésben?
A Campus szerződés lehetővé teszi az érintett szoftverek magyar verziójának használatát.

Milyen verziókra kötötték a szerződést?
A Campus szerződés lehetővé teszi az érintett szoftverek aktuálisan legfrissebb verziójának haszálatát, vagy igény szerint bármelyik korábbi verzió használatát is. Ha korábbi verziók telepítőkészletére van szüksége, kérjük keresse fel a Campus szerződés viszonteladóját, akinek elérhetőséget megtalálja a http://www.tisztaszoftver.hu/felsooktatas/?m=kapcsolat címen

Mit jelent a Core Klienshozzáférési jog (CAL)?
A Core CAL a tűzfalon belüli munkaállomásokhoz szükséges alapvető kiszolgáló-összetevők ügyfél-hozzáférési licenceinek új módja. Az aktuális verzió a következő komponensek ügyfél-hozzáférési licencét tartalmazza: Windows Server, Sharepoint Portal Server, Exchange Server és Systems Management Server 2.0.)

Szükséges-e legális oprációs rendszer (frissítési alap)a Campus szerződésben található Windows frissítés jogtisztaságához?Új hardver vásárlása esetén az OEM (Original Equipment Manufacturer) konstrukciót javasoljuk, amely kedvező áron biztosítja az operációs rendszert (és így a jogtiszta Windows frissítési alapot) az új számítógéphez."

:R

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#10036) gyiku válasza ent (#10035) üzenetére


gyiku
nagyúr

de ez nem jar le 2 ev utan?

hüllő

(#10037) CSorBA


CSorBA
őstag

Hali nekem az lenne a problémám, h. mindig fel akar telepiteni egy ilyet: KB937287 (ez az sp1 elvileg, nem?) Le is fut az installja a frissítésnek, aztán egy kis idő elteltével megint jelzi h. elérhető ez a frissítés.. A historyban az látszik, h. már 4szer feltette...Vmi ötlet? (64bites Vista)

(#10038) Bali27 válasza CSorBA (#10037) üzenetére


Bali27
addikt

Az nem a végleges..Amiről te beszélsz az a Build 6001.17036
Még Beta

(#10039) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

megprobalom megegyszer, hatha vki tudna morzsanyi infoval szolgalni :)

hsz1 hsz2

(#10040) Thrawn válasza #54715584 (#10039) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet érik egy friss telepítés :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10041) #54715584 válasza Thrawn (#10040) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen, sajnos ezt mar mondtak...
de akkor asszem inkabb xp lesz, mint vista :)

(#10042) _ak_


_ak_
addikt

Találkozott valki már összehasonlító tesztel vista x64 alatt IE64 vs FF Minefilde 64? Régebben vmi gondom akadt az FF ezen verziójával, de most elindult és ez is szimpatikus, legalábbis az Addon-okat és greasemonkey scriptjeit nézve. Így ha nincs vagy minimális előnye van az IE64nek biztonsági szempontból, akkor visszatérnék a rókára. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#10043) Thrawn válasza _ak_ (#10042) üzenetére


Thrawn
félisten

Ilyen tesztet nem láttam, de ha az UAC ki van kapcsolva akkor az IE ugyanolyan biztonságos lesz mint a Firefox (védett mód hiánya). Ha a Firefox jobban tetszik használd nyugodta, én is azt teszem :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10044) Bali27 válasza _ak_ (#10042) üzenetére


Bali27
addikt

Varázsszó.. Opera:) x64 alatt én is használtam.. Ráadásul tegnap találtam hozzá backup programot.. A skinezéstölé kezdve a leveleiden át, a könyvjelzőketés az összes beálitást 1 gombnyomással lemented, és ugyan ezzel az eleganciával akár más opera verzióra is visszarakthatod. Ugyan oylan lesz mint ahogy lementetted..Professional.. Nem beszélve róla h gyorsabb , és kényelmesebb ah asznáalta mint a FF nak..

(#10045) _ak_ válasza Thrawn (#10043) üzenetére


_ak_
addikt

Az lesz, igazából bár be van kapcsolva az UAC, (már ott tartok, h természetes, ha kérdez vmit), ez a védett mód működését nem igazán tapasztaltam ki, vagyis volt 1-2 oldal ahol újat kérdezett, de persze ott épp nem kellett volna.

Let's begin, de gozaimasu!

(#10046) Thrawn válasza Bali27 (#10044) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet, hogy varázsszó de csak azért, mert nem próbáltad még ki a Firefox 3-at :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10047) _ak_ válasza Bali27 (#10044) üzenetére


_ak_
addikt

Ha van 64 bites verziója és lehet rajta futtatni greasemonkey addont, akkor azt is kipróbálom. :)

Let's begin, de gozaimasu!

(#10048) zerga~ válasza munky (#9951) üzenetére


zerga~
csendes tag

Feltettem de ugyan ugy csak 59 és 60. Notim van(DELL 9400) szerintem a vistas tft driver a ludas. mert egy csomo mindent nem enged valtoztatni(raadasul sokkal tobb felbontas volt xpn mint vistan)

felvételi 08'

(#10049) Nunder válasza ent (#10035) üzenetére


Nunder
őstag

Haver is innen szedte az xp-jét! Neki nem nem kellett semmilyen alap cucc csak le kell szedni reggelés után! Addig él a hozzáférés lehetősége amíg felsőoktatásban aktív résztvevő vagy tehát hallgató. Mihelyt a jogviszonyod megszűnik akkor már nem használhatod! Addig viszont semmi gond nincs vele.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#10050) gyiku válasza _ak_ (#10042) üzenetére


gyiku
nagyúr

ff minefilde? ez muxik rendesen? mert ff bon echot raktam (az is 64bites), csak egyszeruen nem tudom beleinstallni a flasht. se auto, se manual :( amugy faxa lenne :K

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.