Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) pzstm válasza polonic (#8950) üzenetére


pzstm
titán

január 29, brazíliába szóló meghívó....semmi extra...simán Surface Pro lesz az....

MWC-n kizárt hogy bármilyen MS telefont bejelentsenek. Ha lesz valaha is Surface phone, az külön eventen lesz bejelentve.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8952) btudos válasza polonic (#8950) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ha lesz Surface Phone (józan ésszel azt mondanám hogy nem lesz, mert a partnerektől vonnának el vásárlókat, amit nem engedhet meg magának a MS, de hát Surface tablet is van...) akkor azt biztosan külön eseményen mutatják be, úgy könnyebb hype-ot generálni .

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#8953) zsírsámán válasza btudos (#8952) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ja pl holnap feltesznek az MS oldalára egy fekete fehér kockát, alatta egy számlálóval h 500 nap van hátra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8954) btudos válasza zsírsámán (#8953) üzenetére


btudos
Topikgazda

Addig kapnak a WP8-as készülékek frissítéseket? ;]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#8955) zsírsámán válasza btudos (#8954) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ja és kiirják h "the other beta test is over" ;], majd megjelenik a surface phone, ami az egyedüli teló lesz, ami támogatja a WP9-et...

[ Szerkesztve ]

(#8956) daniel909 válasza btudos (#8952) üzenetére


daniel909
addikt

cáfolták már párszor a surface phone-t

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#8957) pzstm válasza daniel909 (#8956) üzenetére


pzstm
titán

linket, ahol MS kimondja, hogy nem, nem lesz surface phone....mert S. Elop már mondott olyat interjún, hogy nem tenne rosszatt a WP versenynek, sőt Foxconn gyárból is szivárogtak pletykák, nyilván pletyka szinten már olvastam, hogy nem, nem lesz, de amíg határozotttan nem utasítják el,addig a levegőben van(és ez nagyon jó marketing amúgy)

(most őszintén, bejelentés előtt hányan fogadtak volna, saját MS márkájú win8-as tabletre?)

(most viszont kisebb összegben fogadni mernék, hogy a Surface mint márkanév, egy frissen kialakított/kialakítandó brand, amitpár éven belül szélesebb körben, több termék esetében is be akar futtatni MS....tudod: Devices & Services ;) de nem szeretném topikot offolni, szóval sorry mindenkitől)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8958) crey válasza pzstm (#8957) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A Windows Phone topikban miért is lenne OFFtopik egy lehetséges WP-t futtató Surface Phone? ;)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8959) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Arról van már valami info, hogy wp7-en mi lesz az integrált messengerel március 15 után?
Ugye ekkor szűnik meg a messenger szolgáltatás, és olvad egybe a skype-al. Viszont a régi messenger kliensekkel nem lehet majd bejelentkezni.
Vajon wp7-en is lesz skype-al egybeolvadás, és kapunk skype integrációt?

(#8960) Воланд válasza tejeskifly (#8959) üzenetére


Воланд
titán

almodj kiralylany! :DDD

ugyan ugy fog "mukodni" minden, ahogy eddig.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8961) pzstm válasza tejeskifly (#8959) üzenetére


pzstm
titán

nem. Nem a szolgáltatás szűnik meg, hanem a kliens.

on March 15th the official desktop Windows Live Messenger client will be blacklisted from accessing the Messenger service, so the app will stop working and users will have to use Skype. However the back-end will continue to operate, allowing the client in Windows Phone to continue to work, presumably along with the Modern-UI client for Windows 8 and other third-party apps.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8962) pzstm válasza crey (#8958) üzenetére


pzstm
titán

hát mert teljes spekuláció illetve kis okfejtés a miért igen miért nem témában. Még csak az sincs, hogy olyan névvel majd valamikor lesz valami...gondoltam hátha valakinek nem tetszik, nem kíváncsi arra mit hablatyolok össze

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8963) daniel909 válasza pzstm (#8957) üzenetére


daniel909
addikt

nincs hivatalos cáfolat, de szerintem max akkor fogják bevállalni ezt, ha a surface tabletek népszerűek lesznek (eddig ugyebár rengeteg negatív visszhang jött a sajtótól, ugyh ez elég valószínútlen)
másrészt meg legelőbb a wp9-el jöhetne, mert a wp8 referenciatelefonja már a HTC kezében van, így felesleges lenne még egy referenciakészülék. az, meg hogy esetleg kijönne wp 8.5-el a SP, és frissíthető lesz wp9-re, elég vad álom, hisz a wp9-el jönni fog új hardver lista, amit viszont a wp8 nem fog támogatni.

szóval én nem nagyon hiszek ebben az egészben. (főleg h a gyártók is hisztiznének egy sort a bejelentés után..)

oké, majd elolvasom, viszont az objektív tesztek szerint (akár külföldi akár magyar) egy félkész termékről van szó ami majd egyszer lehet jó lesz, de még nem ér fel az iPad-hez, akivel ugye versenyeznie kell...

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#8964) pzstm válasza daniel909 (#8963) üzenetére


pzstm
titán

(eddig ugyebár rengeteg negatív visszhang jött a sajtótól, ugyh ez elég valószínútlen

hát ezt így nem mondanám...

Olvasd el ezt a legalaposabb magyar Surface tesztet:
Felszínes viszonyom a Microsofttal…

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8965) daniel909


daniel909
addikt

az normális, hogy a belső memória dinamikusan változik állandóan? tehát például újraindítom, és van 100mb szabad helyem. leteszem az asztalra 3óra múlva már csak 60mb. újraindítom, és megint 100mb. ez csak egy leegyszerűsített példa de ez mindenkinél így van? és mi okozza?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#8966) Bogyó bá' válasza pzstm (#8964) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szuper a cikk, végig olvastam! Sajnos - érintőképernyő híján - egy kicsit még mindig idegenkedek a váltástól, pedig egyelőre nagyon jó áron lehetne a - jogtiszta - Win7 HP-met Win8-ra upgradelni az asztali gépemen. Kicsit félek a programkompatibilitásoktól is, elsősorban a CAD-programokra gondolva (az asztali gépem egyben a kenyérkereső eszközöm is). Félek attól is, hogy ami "tapizással" magától értetődő, az egérrel/billentyűvel sokkal körülményesebb lenne.
Véleményed szerint be merjem vállalni a váltást?

Tavaly, az első publikus beta megjelenésekor feltettem az egyik itthon kallódó gépre (most is rajta van), de egy-két napi ismerkedés után nem sok kedvem volt használni, annyira idegen - és unpraktikus - volt minden, hogy azóta sem próbálkoztam újra. (Magyarul az a gép sem volt bekapcsolva vagy 8 hónapja...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8967) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Hol tudom beállítani, hogy ha hívás közben más is hív, azt jelezze ki a telefonom, valamint lehessen váltani is a hívások között? Sajnos nem csak, h nem tudok váltani hívások között, de nekem ki sem jelzi ha hívnak miközben telefonálok. Tehát nem jelenik meg a nem fogadott hívás. HTC 8Sről van szó.
Lumia 710nél ez alapból működött, de itt hiába keresem, nem lelem a beállítást.
Tudnátok ebben segíteni?

(#8968) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Edigital Lumia 920: 199.900 Ft :Y De legalább már kapni :DDD

Everybody lies.

(#8969) Воланд válasza Barthezz2 (#8968) üzenetére


Воланд
titán

expansys-nal is ennyi. es van piros... a fenebe....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8970) StLui


StLui
veterán

Erre esetleg, mert lehet inkább ide illő kérdés volt !?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8971) pzstm válasza Bogyó bá' (#8966) üzenetére


pzstm
titán

simán bevállalnám :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8972) Barthezz2 válasza Воланд (#8969) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szerintem eszeveszett drága..

Everybody lies.

(#8973) saiyajin válasza nauro (#8967) üzenetére


saiyajin
senior tag

Hmm, én se találok beállítást a hívás várakoztatásra, és nagyon furcsa, hogy ha felhívom magamat a másik telefonomról miközben telefonálok a lumiáról, akkor nem azt jelzi, hogy foglalt, hanem 'hívás elutasítva' és a hang jelzés is más mint foglaltnál.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#8974) crey válasza Bogyó bá' (#8966) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Fél éve használok W8-at két gépen, melóhelyen asztali gép, elsősorban irodai programok, itthoni desktop pedig Edius editor, LightRoom és Photoshop (meg játékkok)

Miután a Metro UI (fuck you modern UI) tartalmaz néhány csökött megoldást , így desktop only módban használom az esetek 99%-ban.

Semmi különbség Windows 7 és Windows 8 közötti napi használatban, de komolyan...max. Ki- és bekapcsoláskor.

A "start menu" viszont sokkal okosabb lett.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8975) Tybee000 válasza crey (#8974) üzenetére


Tybee000
aktív tag

szerintem is minden képen megéri w8-ra váltani, kompatibilitás problémák nem lesznek

(#8976) nauro válasza saiyajin (#8973) üzenetére


nauro
aktív tag

És te megkapod, h kerestek hívás közben? Nagyon fontos lenne a dolog, lévén céges telefon, elég kellemetlen, ha egy két hívás így kimarad.. Lumia 710nél gond nélkül ment ez a dolog alapból. Ez valami szoftveres bug lehet?

(#8977) AMD Power


AMD Power
titán

Túl óvatos volt a Nokia
A finnek beismerték, hogy sokkal jobban teljesíthettek volna, ha nem becsülték volna alá a keresletet

Erre alapozva írtam már nem 1x ,hogy a Q1 ,Q2-ben is növekednek majd az eladások.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8978) saiyajin válasza nauro (#8976) üzenetére


saiyajin
senior tag

Jah, azt elfelejtettem írni, hogy L710-esem van, mégis az van, amit írtam. A hívás listában nincs nyoma, hogy történt valami miközben telefonáltam, és ugye telefonálás közben se jelez semmit, hívás értesítő pedig nincs beállítva ehhez a kártyámhoz sajnos.

[ Szerkesztve ]

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#8979) Maateeo válasza saiyajin (#8978) üzenetére


Maateeo
aktív tag

nekem jelez a HTC hívás közben, ha hívnak miközben telefonálok.

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#8980) nauro válasza saiyajin (#8978) üzenetére


nauro
aktív tag

Ez nagyon különös.. Akkor nem tudom, h mitől függhet..

(#8981) saiyajin


saiyajin
senior tag

Csináltam egy újabb próbát és most pedig nekem is jelzett, hogy bejövő hívás van, és szépen kicsörgött a másik vonal amiről hívtam. Nem tudom akkor mi lehetett az előbb. Viszont akkor ehhez beállítás tényleg nincs sehol?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#8982) Воланд válasza Barthezz2 (#8972) üzenetére


Воланд
titán

tudom. lehet veszek majd egyet a t-nel dominoban, ha lesz piros, meg kijon meg egy-ket update a telefonra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8983) kolosanyi válasza btudos (#8948) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azért ICS-től már teljesen jó a gyári droid erőforrás kezelése is, felette mégjobb. (Persze egy jó főzött ROM, custom kernellel, finomhangolt procival, memóriakezeléssel, emelt BUS sebességgel és feszültségállítással nagyon jó tud lenni, majdnem annyira, mint a WP gyári állapotban... ;] )
Mindenesetre most már van összehasonlítási alapom, ki merem jelenteni, hogy a droid jó, sőt egyre jobb lesz. Ennek ellenére olyan a WP-hez képest, mint valami hobbisták által összetákolt vacak. Sokkal minőségibb benyomást kelt a WP (meg persze az iOS is). Még akkor is, ha itt sem fenékig tejfel az élet.

(#8984) pushalias válasza AMD Power (#8977) üzenetére


pushalias
addikt

Az a baj, a beszállítóikkal is gond van.

Honor 9 / HP 8470P

(#8985) AMD Power válasza pushalias (#8984) üzenetére


AMD Power
titán

Elég baj! A Nokia helyében a nyakukra lépnék... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8986) legiaap


legiaap
nagyúr

Gyerekek, most úgy őszintén hol a fenében vannak az appok? Naponta csekkolom a Store-t és semmi új dolgot nem tolnak fel. Kezd dühíteni a dolog. Meg amúgy sem történik semmi sem WP8 fronton.
Bevették a leszarjuk gombot?
:o

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8987) busman_ válasza legiaap (#8986) üzenetére


busman_
tag

milyen appok? nonstop vannak új cuccok. Mi hiányzik? Mi nincs? (egyedül a nagygémeknek van híján a rendszer minden más van több verzióban is)

(#8988) crey válasza busman_ (#8987) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Muhaha... R u fuckin' kiddin me? :D

Most így blikkre csak ilyesmik jutnak eszembe: Teamviewer, Steam, működő Foursquare, működő Skype vagy például Waze. Ezeket napi szinten használom iOS alatt.

Soroljak még? Nagyon van még hiva fejlődni...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8989) Pttypang válasza Maateeo (#8874) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja, SD az nálam mindig memóriakártya marad.. :DDD :W
Akkor sorry :)

Everybody lies.

(#8990) busman_ válasza crey (#8988) üzenetére


busman_
tag

skype, forsquear van és működnek is, teamviewer-t nem ismerem de ha remote desktop elérés akkor arra is van alternatíva. Steam nincs de nem tűnik egy nagy durranásnak, waze-t szintén nem használom de navigáció is van dögivel.

(#8991) busman_ válasza crey (#8988) üzenetére


busman_
tag

van hova fejlődni ez nyilvánvaló, senki nem kérdőjelezi meg. De kb 2éve megy a platform, az ios 5? Nyilván nem éri be 2 év alatt, főleg hogy a wp8 még csak most startolt. De szépen fejlődik és nő az érdeklődés. Látod te iphone-os van mégis a wp fórumban irogatsz. Én is iphone-ról váltottam és vagyunk még páran. Jó lesz ez, sőt máris jó:)

(#8992) Oppenheimer válasza busman_ (#8991) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Még zöldfülű wp user vagy, azért vagy ilyen optimista :K

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8993) BotaN


BotaN
senior tag

Ha mar hianyzo appokol volt szo en meg mindig egy rendes zene lejatszora varok, eq-val, stb de sehol semmi meg hirben se. Marad az xbox music ami egy kalap sof.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#8994) kolosanyi válasza BotaN (#8993) üzenetére


kolosanyi
veterán

Zenére tényleg nem a legjobb a WP, de miért is akar mindenki EQ-t? Nem attól lesz jó egy lejátszó, az esetek nagy részében csak ront a hangképen a hangszínszabályzó. Meg úgy általában az összes szoftveres "hangzásjavító" marketing marhaság. Beats, Doby mobile, XLoud, ClearAudio+, meg stb marhaságok. Ha jó minőségben akarsz zenét hallgtni, ahhoz jó DAC + AMP páros kell, meg egy rendes füles (10-15 körül már bőven találni jókat, de 10 alatt is el lehet csípni).
Egy rendes lejátszó az kb olyan, mint a Neutron Music Player. Droidos lejátszó, de van port BB-re, illetve lesz WP8-ra is. Na ezzel már mindjárt más a helyzet. Itt a link hozzá (bocsi, telóról vagyok):
http://neutronmp.com/

(#8995) Воланд válasza BotaN (#8993) üzenetére


Воланд
titán

vegyel nokiat, abban van. kulsos fejlesztok szerintem nem irhatnak ilyen appot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8996) Barthezz2 válasza Воланд (#8982) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem meg egyre jobban viszket az ujjam az egéren, hogy rendeljek egy nem-wp telefont. És az a baj, a jelenlegi készülékkínálat/árazás sem nagyon győzköd a maradás mellett..

Everybody lies.

(#8997) busman_ válasza Oppenheimer (#8992) üzenetére


busman_
tag

Az vagyok, wp8at pörgetem és a nehézségek ellenére sokkal élvezetesebb használni mint bármelyik másik platformot.. Appok jönnek folyamatosan én úgy veszem észre, a sw updatek kicsit lassúak de vannak. Wp7rol nem beszelek, mert az egy más tészta nem véletlen nem vettem olyat, de a wp8ban elég sok a pontenciál.

(#8998) crey válasza busman_ (#8991) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Én WP user voltam/vagyok, és onnan váltottam iOS-re... Csak én az a bosszantó állatfajta vagyok, aki megmondja a véleményét, és nem kertelget, ráadásul próbálja lekaparni az arca elől szubjektív lila szűrőt.. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8999) Nescafé válasza crey (#8998) üzenetére


Nescafé
őstag

Én is wp-s voltam most nemrég váltottam iOS-re nem bántam meg. :)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#9000) busman_ válasza crey (#8998) üzenetére


busman_
tag

Wp7 gondolom a kezdetektől, nem ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.