Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Zoz válasza janaman01 (#548) üzenetére


Zoz
őstag

Ha volt a gépen már megfelelő kiadású Win10 aktiválva, akkor az alapján (ahogy egy Win10 újratelepítésénél is) automatikusan aktiválja magát.

(#552) King Unique válasza Silverboy (#549) üzenetére


King Unique
titán

Én ezt pontosan tudom, nem újdonság, a W10 topikban is már többször volt téma (példa). A poén pedig az, hogy elvileg lesz W10-hez is 21H2 eleve más buildszámmal, pont nemrég volt arról szó a másik topikban, vagyis akkor 2 db 21H2 lesz, egy W10-es, egy W11-es... :F :D

Az mellékes, hogy a rendszergazda éppen hol van, elérhető-e vagy sem, azon hsz, válasz lényege az volt, hogy Education és Enterprise (LTSC) kiadásoknál írja azt a microsoftos tool és ott reális is az a szöveg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#553) zolee001 válasza isti732712 (#550) üzenetére


zolee001
őstag

The 2021 Microsoft Product Roadmap

Windows 10/11
21H1: Released
21H2: Second half of 2021
Windows 11: October 20.2021

(#554) King Unique válasza janaman01 (#548) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a hardveren a Windows 10 adott kiadása (Home/Pro/egyéb), meg Microsoft-fiók használata esetén, akkor létrejött a hardverazonosító alapján a digitális licenc, utóbbinál a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc. Ahol ugyanazon kiadásra történő in-place upgrade és clean install esetében a Windows 11-nek is automatikusan aktiválódni kell a Windows 10 digitális licencével, ugyanazon kiadás újratelepítésénél a termékkulcsot sem kell újra megadni és automatikusan aktiválódni fog a rendszer, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál, stb.
Ahol nem aktiválódott automatikusan a Windows 11, ott vagy nem volt (megfelelően) aktivált a frissítési alap és nem volt digitális licenc, vagy nem a digitális licenchez tartozó kiadás lett telepítve a Windows 11-nél, vagy bugos az Insider Preview buildnál az aktiválás, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#555) Parallaxis válasza King Unique (#552) üzenetére


Parallaxis
addikt

poén pedig az, hogy elvileg lesz W10-hez is 21H2 eleve más buildszámmal

Nálam már az van:

(#556) janaman01 válasza King Unique (#554) üzenetére


janaman01
addikt

Értem köszönöm!
Zoz : neked is!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#557) savior


savior
őstag

Meglehet azt valahogy csinálni, hogy indításkor ne kérjen se pint, se jelszót?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#558) BiP válasza King Unique (#552) üzenetére


BiP
nagyúr

akkor 2 db 21H2 lesz, egy W10-es, egy W11-es.
És ez miért is probléma? Vagy miért furcsa?
Pl. Windows 10-ből is van 1909 meg Windows Serverből is van 1909.

(#559) PuMbA válasza King Unique (#552) üzenetére


PuMbA
titán

W11-ből nem lesz 21H2, mert a 21H2 lesz maga a végleges Windows 11. Nem hiszem, hogy számolni kéne egy operációs rendszer életét a megjelenése előtt.

[ Szerkesztve ]

(#560) King Unique válasza Parallaxis (#555) üzenetére


King Unique
titán

Aztán hogyan, külön ISO-val upgrade / clean install / egyéb módszer, csak mert a W10 frissítéseknél hivatalosan még nincsen feltüntetve 21H2 és 19044-es build, nálam 21H1 19043.1081 build van? :F
Egyébként milyen praktikus, ha 1-gyel nő 21H2-nél a buildszám és 19044, vagyis ez is Enablement Package lesz, akkor a W10-nél már 4 db verzió - 2004, 20H2, 21H1, 21H2 - fog futni ugyanazokkal a havi kumulatív frissítésekkel, tud spórolni a Microsoft. :D :))

(#561) King Unique válasza PuMbA (#559) üzenetére


King Unique
titán

Ha sikerült elolvasni és értelmezni az előbb leírtakat, akkor a W11 screenshoton lévő 21H2 verziószámról volt szó, + éppen nemrég szemléltette más a W10 21H2-t, és nem, nem a W11 lesz W10-re a 21H2, meg pláne a ha buildszám is eleve eltérő... :B

(#558) BiP:
Na és ki írta hogy probléma, meg miért ne lehetne furcsa, ha eredetileg a W10-nél volt szó 21H2-ről? :))

[ Szerkesztve ]

(#562) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok a win 11 et már le lehet tölteni hivatalosan?

Média creatorral vagy hogy?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#563) King Unique válasza Angel2014 (#562) üzenetére


King Unique
titán

The 2021 Microsoft Product Roadmap

Épp nemrég írták, hogy majd október 20-án lesz végleges W11, jelenleg max. az előzetes W11 Insider Preview buildek próbálhatók ki, tölthetők le..

(#564) PuMbA válasza Angel2014 (#562) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, majd először lesz még októberben egy "Megjelent a Windows 11" cikk a PH-n, azután igen :)

[ Szerkesztve ]

(#565) janaman01


janaman01
addikt

oké rendben....majd én eldöntöm mit akarok :))

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#566) BiP válasza King Unique (#561) üzenetére


BiP
nagyúr

Senki nem írta, hogy probléma. Akkor ez pipa.
Már alapból az furcsa, hogy egy Feature Update-ből (a közvélemény számára) egyik napról a másikra új windows lett. Emellett már eltörpül szerintem, két 21H2 is lesz, vagy hogy eredetileg a Win10 "kódneve" lett volna csak.

Screenshotra utalva: Nem tudjuk, hogy ez (21H2) Win11 esetében megmarad-e, vagy csak még nem írtak át mindent. Ahogy az eredeti Win7-nél sem volt 1507, csak utólag aggatták rá a könnyebb azonosíthatóság érdekében.
De ha tippelni kéne, akkor szerintem marad.

[ Szerkesztve ]

(#567) BiP válasza janaman01 (#565) üzenetére


BiP
nagyúr

Én most kaptam egy Insider emailt, hogy mivel a gépem az ellenőrzésük alapján nem felel meg a Win11 követelményeknek, önkényesen átraktak Beta-ról Release Preview csatornára. Köszi.
(megj: szerintem a vmware nem tetszett neki)

[ Szerkesztve ]

(#568) King Unique válasza BiP (#566) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ilyen alapon értelemszerűen nem kellene kérdezni se hogy miért az ha senki nem írta, a linkelt screenshotok pedig egyértelműek és hogy azokra utalva miről volt szó, ennyi.
Az a Win7 meg gondolom W10 akart lenni, utóbbinál volt 1507 a kezdő verzió és annál az alábbi screenshot alapján valóban nem írták először, csak a 2015-öt, meg a 10240-es buildszámot. Amúgy meg igen, jelenleg nem tudjuk előre, ki tudja mit alkot, mit módosít még októberig a Microsoft, majd akkor kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#569) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Elvileg ezt kiszedték..vagy mégsem?
Letöltött iso, fentebb linkelt oldalról. Insider is ugyanez..


[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#570) BiP válasza King Unique (#568) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, Nyilván Win10 akart lenni, bocs. Csak már ez is annyira rég volt :)

Az eredeti felvetésre: Nincs komoly jelentősége, csak egyszerűen az hogy ott a 21H2, nálam nem ütötte meg az ingerküszöböt, hiszen épp abból lett a Win11, ez a felirat meg egyszeűen ott maradt, (vagy meg is hagyják talán). Ezért nem értettem egyszerűen a "rácsodálkozást".
Főleg, hogy több rendszerből is lehet azonos időszakkal jelölt "kódnév", így az, hogy Win10-ből is lett volna, és Win11-ből is lesz, hát, mondhatni magától értetődő az elmúlt hét történései alapján. Ám lehet, hogy érdekes ez, csak én vagyok kiégve :)
Vagy csak megártott a meleg.

[ Szerkesztve ]

(#571) pzstm válasza janaman01 (#565) üzenetére


pzstm
titán

nálam ez csak warning szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#572) janaman01 válasza BiP (#567) üzenetére


janaman01
addikt

Hát én egyelőre a dev en vagyok a kis i5 6th gen procimmal....kiváncsi vagyok mikor kapok levelet tőlük :D

pzstm: ha lehet hinni az előrejelzéseknek akkor a te figyelmeztetésed hamarosan el is tűnik, az enyém meg tuti bevörösödik és letilt mindent :DD

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#573) King Unique válasza Hafy75 (#569) üzenetére


King Unique
titán

Tudtommal a rendszerkövetelmények lazítása egyelőre csak az Insider Preview programra vonatkozik, lásd egy másik válaszban elírtakat. Ha letöltöd a W11 Dev ISO-kat és azokkal próbálsz W10 alól in-place upgrade-et, vagy pendrive-ról bootolva clean install-t, akkor eleve leáll a telepítés a rendszerkövetelmények megléte híján, de szükség esetén megoldható egyéb módon, lásd ugyancsak egy másik válaszban leírtakat.

(#574) isti732712 válasza janaman01 (#565) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nálam teljesen jó :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#575) Hafy75 válasza King Unique (#573) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Köszi.
Akkor az Insiderben miért nem megy? Nem felel meg. Gép leírás az aláírásban.

Na!!!

(#576) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Aki felrakta mindenkinél szorakozik a defender virusirtó kézel kell bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#577) NY_A válasza Hofeher (#576) üzenetére


NY_A
őstag

Nálam igen.

(#578) isti732712 válasza Hofeher (#576) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nálam is.

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#579) pzstm válasza isti732712 (#574) üzenetére


pzstm
titán

nekem minden van de CPU az csak 6th gen, azért sikít szerintem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#580) isti732712 válasza pzstm (#579) üzenetére


isti732712
aktív tag

Az nagyon valószínű, az enyém: 9th Gen

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#581) Parallaxis válasza King Unique (#560) üzenetére


Parallaxis
addikt

Aztán hogyan, külön ISO-val upgrade / clean install / egyéb módszer

Sehogy, tegnap simán lefrissült erre WU-n keresztül. (Kiadás előtti csatornán vagyok az Insider-ben.)

(#582) mefistofeles

Egy újabb tapasztalat.....
Insiderként két napja feltettem a win 11 buildet, mindenféle gond és probléma nélkül, és azóta is úgy használtam. Ma processzort cseréltem (Rizen3 helyett Ryzen5) és azon kívül, hogy biosban újra be kellett állítanom a securebootot és az egyéb nyalánkságokat, a rendszer problémamentesen felállt és ugyanolyan rmekelül működik!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#583) Kupszi


Kupszi
aktív tag

A windows 11-re a VGA driverek hogy reagálnak? Egyátalán fellehet tenni rá, vagy felismeri?

Engem is furdal a kíváncsiság, és ha működne rajta a megszokott appjaim akkor végülis eltudnék vele lenni, megjelenésig akár.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#584) Hofeher válasza Kupszi (#583) üzenetére


Hofeher
aktív tag

asus tuf FX506 laptop
amd 21.6.2
nvidia 471.11
mind2 müködik rendesen insider 11 van fenn.

frissités után az amd drivert mint minden buildnél újra fel kell rakni annyi.

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#585) Kupszi válasza Hofeher (#584) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nekem AMD a VGA is azzal vajon rendbe lehet?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#586) King Unique válasza Parallaxis (#581) üzenetére


King Unique
titán

Ja hogy Insider, az más, én a normál frissítési csatornára és W10 buildekre céloztam, utóbbin még nyilván nincsen 21H2.

(#587) Hofeher válasza Kupszi (#585) üzenetére


Hofeher
aktív tag

ryzen 4600H cpu + 1650Ti van a gépben mind2 működik nekem.

21390 elvileg 21h2 elméletileg arról frissitetem win 11 insiderre 22051

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#588) janaman01 válasza isti732712 (#580) üzenetére


janaman01
addikt

Gondolom ha regeditben átirom a procit, az még nem hiteti el velük hogy az is van benne....
Most nincs kedvem piszkálni amúgy se a regeditet...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#589) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Vissza az egész!

A gépem nem felel meg a minimum követelménynek? What? 5600X Proci X570 Lap és 5700XT kártya??? Magyarázza ezt el valaki?

2xxx szériás procitól felfele állítólag, nekem az stimmel. Akkor mi a bibesz?

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#590) pzstm válasza Hofeher (#587) üzenetére


pzstm
titán

olyan build amit írsz még nincs. 22000.51 ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#591) pzstm válasza Kupszi (#589) üzenetére


pzstm
titán

nyilván secure boot és TPM is be van kapcsolva/van a gépedben ;)

Illetve néztél egy health check appot is, vagy ha most azt visszavonták akkor a githubos megoldást ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#592) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Most nézem 5600X benne van a support listába... Akkor most mi is van? :F :F :F

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#593) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok,

Nem tudjátok véletlen, hogy a tálca ikonokat hogyan lehet szétválasztani?
Meg van nyitva pl. a böngésző, de 3 külön ablakban akkor azokat ne egy ikonnal jelezze a tálcán.

Nem találtam meg rá a beállítást és hiányzik :(

No Future

(#594) pzstm válasza Sinu (#593) üzenetére


pzstm
titán

Win11-en már sehogy

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#595) savior


savior
őstag

Win 10ben volt a tálcán időjárásjelentés. A 11-ben ezt belehet valahogy kapcsolni?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#596) vlevi válasza Kupszi (#589) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az esetek túlnyomó részében a TPM le van tiltva a BIOS (UEFI)-ben Nekem R5-3600 van, B450 alaplappal, és csak ennyit kellett tenni, hogy kompatibilis legyen.

(#598) adika4444 válasza pzstm (#594) üzenetére


adika4444
addikt

Őszintén bízom benne, hogy visszahozzák az állítási lehetőséget. Én amióta tudom, hogy szét lehet dobni az alkalmazásokat, azóta úgy használom. Most bekapcsoltam a csoportosítást, de szörnyű...

üdv, adika4444

(#599) kleinguru válasza adika4444 (#598) üzenetére


kleinguru
addikt

2 napja szokom, ha valamiből 1-nél több van indítva, akkor átláthatatlan, kezelhetetlen. Várom vissza én is.

Ezzel együtt viszont visszaállítottam középre a tálca elemeket, mert ha ilyen kicsik, akkor talán tényleg jobb középen :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#600) Kupszi válasza pzstm (#591) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Oké,

Sikerült, a TPME-t is be kellett kapcsolni pluszba.

Tetszetős a rendszer.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.