Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Doky586 válasza Geth (#348) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Öreg gép mindig akad. :B

De emiatt nem fogok mindenkit arra kérni hogy kapcsolja ki az ahci-t és telepítsen bonyolultan XP-t csakmert van a világon egy működő P4 gép. :W

[ Szerkesztve ]

(#352) Geth válasza Doky586 (#351) üzenetére


Geth
addikt

Pontosan nem értem, hogy váltottunk xp-re :DDD

(#353) King Unique válasza Nagymelák (#328) üzenetére


King Unique
titán

Nem, a Rufus a GPT-UEFI sémánál alapértelmezetten eleve FAT32-re - az a standard UEFI boot esetén - formáz, ami úgy biztosan Secure Boot kompatibilis, meg a kiszivárgott W11 dev ISO-nál is mert abban nincsen 4 GB-nál nagyobb méretű fájl, NTFS-re UEFI-nél max. akkor ha az install.wim nagyobb 4 GB-nál, viszont az utóbbi pont Secure Boot inkompatibilis lehet, ami egy másik válaszban nemrég már el lett magyarázva.

(#330) BiP:
NTFS-sel UEFI módban akkor működik, ha támogatja olyan fájlrendszerű pendrive-ról a bootolást az UEFI firmware, lásd a linkelt választ. + A Rufus UEFI-NTFS megoldásával, de az utóbbinál pont szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására.

[ Szerkesztve ]

(#354) King Unique válasza isti732712 (#331) üzenetére


King Unique
titán

Micsoda bulváros cím, cikk. :D :C
Teljesen evidens, hogy ha kijön idén a kész W11 ISO, akkor megoldható azzal (is) W10 alól az in-place upgrade és a W11 clean install is, ingyen beaktiválód a W11 a W10-nél már meglévő digitális licenccel, nem feltétlen kell 2022 Q1 vagy tovább várni, amíg W10-re a Windows Update magától felajánlja a W11 funkciófrissítést. Már látom előre, hogy itt is majd lehet magyarázni n+1 alkalommal olyan alap dolgokat a hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni és W10, W11-et telepíteni téma mellett, mint a hogyan kell upgrade-elni újabb Windows-verzióra... :))

[ Szerkesztve ]

(#355) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

valaki tudna adni egy megbízható linket? Mert youtubeon meg ilyen helyeken találtam linkeket, de valahogy nem találtam őket megbízhatónak.

Előre is köszi!

Galaxy S23 256GB Cream

(#356) King Unique válasza Simivok (#355) üzenetére


King Unique
titán

Mármint mégis mihez, W11 Dev ISO-hoz, WhyNotWin11 programhoz, Microsoft-féle PC Health Check alkalmazáshoz? :D :))

(#357) isti732712 válasza King Unique (#354) üzenetére


isti732712
aktív tag

Már látom előre, hogy itt is majd lehet magyarázni n+1 alkalommal olyan alap dolgokat a hogyan kell pendrive-ra telepítési adathordozót készíteni és W10, W11-et telepíteni téma mellett, mint a hogyan kell upgrade-elni újabb Windows-verzióra...

Szerencsére nekem nem kell elmagyarázni,hiszen egyértelmű, hogy adott a lehetőség és nem kell megvárni az update felajánlását.
Erre írtam az előbbi hsz ben hogy "megoldható" :))
Az természetesen más kérdés, hogy lesz itt bőven gond a fejekben hogyan kell upgrade-elni,bár ez is tök egyszerű,mert ez kb olyan mint mikor 21H1-ről 21H2 re frissíted az os-t.

A cikket csak olvasmányként osztottam meg,főleg azoknak akik várják a messiást és nem ismernek más alternatívát :D

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#358) BiP válasza King Unique (#354) üzenetére


BiP
nagyúr

PCWorld-től nem szabad többet várni.

Egyszerűen arról van szó, hogy aki azt várja, hogy magától frissüljön fel a rendszer, annak többet kell várnia.
Ez a része hasznos infó volt - én legalábbis nem tudtam eddig - úgyhogy volt információmorzsa is.
Aki a megjelenéskor fel akarja tenni, az megoldja, és hivatalos toolokkal meg is tudja majd oldani.
Akinek meg n+1-edszerre is magyarázni kell, az meg jobb, ha nem is kezd bele.

#356 King Unique : Köszi. Nem tudtam, hogyan hozzam a tudtára, hogy ha kér valamit, akkor írja is le, hogy mit :)

(#359) Simivok válasza King Unique (#356) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi szépen, w11 dev iso kellett csak:D

Galaxy S23 256GB Cream

(#360) MasterDeeJay

Mi van azokkal az országokkal ahol saját TPM-et használnak?
Mondjuk Kínában ahol TCM van helyette.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#361) King Unique válasza isti732712 (#357) üzenetére


King Unique
titán

Igen, sejtettem, csak megjegyzésként írtam hozzá. ;)
Egyébként igen, egyértelmű, meg a konzumer szoftverletöltőoldalon a W10-hez hasonlóan gondolom lesz majd W11 is, az utóbbihoz való frissítési segéd és MCT amikkel szintén megoldható az upgrade, stb.
Meg az lehet majd érdekes, hogy akiknél inkompatibilis a hardverkonfiguráció pl. a TPM hiánya miatt, ott a Windows Update eleve fel sem fogja ajánlani a W11 funkciófrissítést, vagy bedobja a Safeguard Holds-ot hogy majd érkezik valamikor és lehet várni. + A terjesztés, remélhetőleg nem a korábbi GWX módszerrel, ahol majd az "X" beleegyezést jelent, hanem csak választható frissítésként a gépházban, ami a célverzió módosításával ignorálható is akár, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#362) Geth válasza MasterDeeJay (#360) üzenetére


Geth
addikt

Valahol írták, hogy ott ez a követelmény máshogy alakul.
China edition :)

(#363) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Gigabyte b450 aorus elite alaplapom van, tpm foglalat van rajta, de chip nincsen benne. Akkor nekem a windows 11 így esélytelen lesz?
Ahogy nézem sehol sincsen készleten ilyen chip ehhez az alaplaphoz. Pc állapot ellenőrzésnél persze azt írja, hogy nem alkalmas a windows 11-hez a gépem.

AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz
Sapphire Radeon RX 550 4GB Pulse
16GB 2666MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL16
3TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII
120 Gb ssd
Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap

[ Szerkesztve ]

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#364) Garada válasza Regiee (#363) üzenetére


Garada
őstag

Nézd meg a processzor támogatási listában, hogy szerepelsz vagy sem.
Bizonyos Ryzen processzorban mint az enyémben is (Ryzen 5 3600X) van fTPM (firmware-based Trusted Platform Module) és az elég a TPM kompatibilitáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#365) koby11h válasza Geth (#362) üzenetére


koby11h
aktív tag

CE jeles Windows?, hogy mik vannak... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#366) isti732712 válasza King Unique (#361) üzenetére


isti732712
aktív tag

Egy kicsit bátorkodom továbblépni ebben a dologban,és egy kérdésem lenne hozzád!

Ugye adott a win10,aztán majd megjelenik a win11,na most én egy olyan dolgot találtam ki,hogy megmarad a win 10 hiszen sokáig támogatott,de mellé másik ssd re felraknám a win11 et(mikor majd megjelenik) :)
A kérdésem a következő lenne,ezt hogyan és miként lehet megoldani? Mert tudom hogy meglehet hiszen win10 mellé is lehetne rakni egy másik win 10 et csak minek :DD
De itt más lesz a szitu,mert ugye adott egy használható belakott win 10, és talán nem frissíteném le egyből hanem párhuzamosan futtatnám külön külön a rendszert és ha már a win 11 elért abba a szakaszba,hogy leválthatom vele a win 10 et akkor elhagynám és csak maradna a win 11!
Van értelme egyáltalán annak amit írtam? :D :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#367) arcitec válasza Garada (#364) üzenetére


arcitec
addikt

Úgy tűnik NEM elég, mert az enyémben is van Z390 M Gaming és a jelen állás szerint,kellene bele a modul, csak csatlakozási lehetőség miért lenne elég? Na meg hogy jön ide a proci, ehhez a TPM problémához? :U U.I És igen, égen földön nincs elérhető modul jelenleg.
Nem gondolnám, hogy enélkül ne tudna működni a win11. Nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#368) zolee001 válasza isti732712 (#357) üzenetére


zolee001
őstag

Igen és majd a 2 db csoki áráért árult licencek jók-e témák özönlenek majd

(#369) isti732712 válasza zolee001 (#368) üzenetére


isti732712
aktív tag

Az lehet,de fárasztóbb olvasni 3. napja egy bios beállítás szenvedését szerintem :D

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#370) Garada válasza arcitec (#367) üzenetére


Garada
őstag

Én Windows 11 ready vagyok.
Benne vagyok a támogatási listában és az fTPM elég hozzá, nem kell külön modul AMD vonalon. A processzornak pedig azért van köze a TPM problémához mert nem szükséges külön TPM modult tenni, az ahhoz szükséges blokkot a processzor tartalmazza. :)

(#371) King Unique válasza isti732712 (#366) üzenetére


King Unique
titán

Most valójában mi a kérdés, hogyan kell Windowst telepíteni, hogyan kell dual boot telepítést csinálni és használható-e 1 PC-n a 2 db Windows ugyanazzal a licenccel - lásd egy másik topikban leírtakat - , vagy mi? :))

(#372) isti732712 válasza King Unique (#371) üzenetére


isti732712
aktív tag

dual boot telepítést csinálni! Ez a konkrét kérdésem

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#373) arcitec válasza Garada (#370) üzenetére


arcitec
addikt

Aha, Köszi. Ellenben a processzor lista erről nem szól, (többségében), szóval ha kiírta neki, hogy nincs TPM akkor nincs is talán benne.

(#374) Geth válasza Garada (#370) üzenetére


Geth
addikt

Intel vonalon ugyanez, PTT-nek hívják fTPM helyett.

(#375) PuMbA válasza Garada (#370) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tartalmazza a blokkot. fTPM = firmware TPM, azaz szoftveres :) Ha a blokkot tartalmazná, akkor simán TPM lenne a neve, ami hardveres.

[ Szerkesztve ]

(#376) isti732712 válasza King Unique (#371) üzenetére


isti732712
aktív tag

King Unique lásd egy másik topikban leírtakat -
Megvan szuper elolvastam!!!

Köszi

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#377) zolee001


zolee001
őstag

Akiknek ez a szivfájdalmuk:

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig] “BypassTPMCheck”=dword:00000001 “BypassSecureBootCheck”=dword:00000001

Save .reg ként dupplaklatty

(#378) Garada válasza PuMbA (#375) üzenetére


Garada
őstag

Sorry, igazad van, zöldségeket beszéltem, abszolút szoftveres felállásról beszélünk. :K

#370 UEFI, Secure Boot, TPM ez a 3 kombó szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#379) janaman01 válasza zolee001 (#377) üzenetére


janaman01
addikt

Igen most ezzel megy fel épp...csináltam is róla egy videót akit érdekel...az szoljon és berakom a linket
Szeretek kisérletezgetni... :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#380) Zoz


Zoz
őstag

A jelenleg ismert verzió könnyedén felvarázsolható bármire, amin a Win10 elfut, akár egy Core 2-re is :) [kép]
No UEFI, no TPM, no Secure Boot, no DX12 VGA...

Kérdés, hogy a végleges kiadásban mennyire szigoruan lesznek ezek a rendszerbe bedrótozva... de ha lesznek egyes cégeknek/országoknak engedékenyebb kiadások, akkor várhatóan továbbra is csak a telepítőt kell mókolni.

(#381) zolee001 válasza Zoz (#380) üzenetére


zolee001
őstag

Még 1x
Microsoft: OEMs can still ship some Windows 11 PCs without TPM

(#382) arcitec válasza janaman01 (#379) üzenetére


arcitec
addikt

Azt hogy is, mert megcsináltam de semmi ... hatása

(#383) King Unique válasza Zoz (#380) üzenetére


King Unique
titán

Módosított ISO-val, install.esd fájl cseréjével, appraiserres.dll fájl cseréjével, ByPass registry hack módszerrel eddig is telepíthető volt a megadott rendszerkövetelmények megléte nélkül a W11 dev ISO (21996.1), ez nem újdonság. :N Itt az lenne a hír, ha mindenféle mókolás nélkül működnie a követelményeknek nem meglepő hardverkonfigurációkon, meg amiken egyébként a W10 elfut.
Ja, az jó kérdés, hogy mi lesz a véglegesnél, változnak-e addig a rendszerkövetelmények, meg pláne úgy, hogy magának a W11-nek, vagy legalábbis annak előzetes verziójának az alapvető működéséhez egyik sem okvetlenül szükséges, amit a saját példád is jól szemléltet. :))

[ Szerkesztve ]

(#384) Zoz válasza King Unique (#383) üzenetére


Zoz
őstag

Igen, erre céloztam, hogy magának a rendszernek nincs szüksége a rendszerkövetelményekben előírt sok hülyeségre :) Így - egyelőre - felesleges pánikolni a nem W11 kompatibilis gépeken.
Nem tudni, hogy a végleges kiadásban beleépítik-e mélyebben ezeket a dolgokat. De ha lesznek kivételek, akkor olyan nagyon mégse, maradhat az amit most látunk, hogy csak a telepítő nézi, a rendszert meg nem érdekli.

(#385) janaman01 válasza gyulank (#250) üzenetére


janaman01
addikt

https://youtu.be/4ZkWMtpJ_U0

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#386) Apucy01 válasza janaman01 (#379) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia!

Megnézném a videót.
Köszi :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#387) BiP válasza Garada (#378) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam disabled a Secure Boot, a WhynotWin11 mégis zöld (Secure boot supported), és a Health Check is OK-t jelez.

(#388) Indiant válasza janaman01 (#385) üzenetére


Indiant
addikt

Honnan van ez a multi iso?

(#389) janaman01 válasza Indiant (#388) üzenetére


janaman01
addikt

Egy kollegától kértem letöltési linket

Más: ha már win 11, nektek se tűnik el a tálca ha mondjuk a netflixet kiarakom nagyba...vagy mondjuk( a régi képnézőt integráltam ebbe is, azaz benne is van tulajdonképpen) és megnyitok egy képet akkor a tálca ott marad..és úgymond összeér a képnéző és a tálca is. Csakis akkor tűnik el ha beállitom hiddenek...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#390) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Egyébként ez a kiszivárgott iso frissült is valakinél újabb verzióra, vagy ez ilyen zsákutca?
(gondolom nem a legújabb verzió szivárgott ki)
"Az ön PC-je nem felel meg a Windows11 hardverkövetelményeinek. A csatornalehetőségek korlátozottak lesznek."
Win10-en Insider-ben TPM mentes gép ezt írja. Csak a kiadás előtti csatornát választhatod.
Ezért gondolom, hogy lehet zéró frissítés fog érkezni a buherálva felrakott rendszerekre. :(

(#391) janaman01 válasza Pirosász (#390) üzenetére


janaman01
addikt

Nálam már szedett le frissitést
Net framework defender stb
Nyilván nem ezt hagyom meg ha kijön a rendes verzió..egyelőre csak ismerkedek vele
Alapok ugyanazok mint a win 10 rn..ugyanúgy benne a régi képnéző..reg fájlal előcsalogatható..stb szerintem kicsit rugalmasabban is fut

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#392) Nagymelák válasza janaman01 (#391) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A rendszerhez frissítést?
Vagy csak illesztőprogramokat?

[ Szerkesztve ]

(#393) King Unique válasza Pirosász (#390) üzenetére


King Unique
titán

Újabb Windows 11-verzióra jelenleg akkor frissülhet, ha egyrészt belépsz az Insider Preview programba és ott megfelel a hardverkonfiguráció a rendszerkövetelményeknek. Másrészt értelemszerűen akkor, ha majd hivatalosan is megjelenik ez a Windows 11 és elkezdik teríteni a Windows Update-en. :)
Általános frissítések amúgy érkeznek erre a 21996.1 buildre, lásd pl. Defender + .Net kumulatív, illesztőprogram-frissítések, havi kumulatív frissítés (CU) még elvileg nem jött az kérdéses, stb.

[ Szerkesztve ]

(#394) zolee001 válasza Pirosász (#390) üzenetére


zolee001
őstag

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ WindowsSelfHost \ UI \ Selection

Change the text in the UIBranch key to DevChange the text in the ContentType key to MainlineChange the text in the Ring key to ExternalThen navigate to: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ WindowsSelfHost \ Applicability
Change the text in the BranchName key to DevChange the text in the ContentType key to MainlineChange the text in the Ring key to ExternalExit the registry editor, reboot and you should find yourself in the Dev ring, and be ready to receive the first Insider builds of Windows 11

[ Szerkesztve ]

(#395) janaman01 válasza Indiant (#388) üzenetére


janaman01
addikt

https://www.mediafire.com/file/qn3b0vvf0mcob6c/Windows_11_By_Notereview.zip/file

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#396) _DiEGO_ válasza King Unique (#30) üzenetére


_DiEGO_
őstag

westlake

Nem csak egy fórumtárs, hanem sokkal több annál !
Jah csak nehéz elismerni ? :))
rossz beidegződés, jellegzetes magyar virtus

Igencsak sokfele sokan köszöngetik meg a munkáit :R

(#397) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Nekem azt jelezi ez a tool, hogy nem alkalmas rá a gépem.
i5-8400
16 GB DDR4
500GB Nvme Samsung SSD
Gigabyte B360N wifi alaplap

A boot ugyan legacy, és ezzel így a secure boot is ki van kapcsolva. Talán ez lehet ami nem tetszik neki? :F

[ Szerkesztve ]

(#398) King Unique válasza _DiEGO_ (#396) üzenetére


King Unique
titán

:F

Talán tudnunk kellene egyéb dolgokról is úgy hogy semmi konkrétumot nem írsz, meg miért is nem jó egy fórumon a fórumtag megnevezés és mi azzal a baj, csak mert te azt mondod otthon a fotelből? :B :))

(#399) Indiant válasza janaman01 (#395) üzenetére


Indiant
addikt

:C :R Köszi, kipróbálom.

(#400) JamesHun


JamesHun
addikt

szerintetek ha a tpm miatt alaplapot (és ezzel procit és ram-ot) kell cserélni jó fej lesz az MS és a legális kulcsomat valahogy újra lehet éleszteni az új konfiggal?

SeriesX: JamesSHun

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.