Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) MasterDeeJay válasza pzstm (#450) üzenetére

Kivéve egyszer amikor egy hibás frissítés cseszte el a dolgokat ( 2004-es buid-ben nekiállt defragolni az ssd-t)

savior
SSD-vel amúgy csak annyi a dolog hogy legyen rajta 10% szabad hely azaz ne legyen fullra telepakolva. De semmilyen extra beállítás nem kell hozzá.

Illetve menjen a trim, bár az inkább 10 éves gépeknél szokott gond lenni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#452) Pyttawrx válasza savior (#449) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

semmit nem kell állítani, annyi van amit ír MasterDeeJay, 10% minimum legyen szabadon

(#453) Visormail


Visormail
addikt

Akik feltettétek ezzel a DirectStorage funkcióval találkoztatok? Benne van már egyáltalán? Külön be kell kapcsolni? Jelzi valahol, hogy alkalmas e rá a gép?
Vagy ezt majd a videókártya programjában lehet?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#454) pzstm válasza Visormail (#453) üzenetére


pzstm
titán

úgy rémlik ebben még nincs benne illetve nvme2 SSD kell neki

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#455) Visormail válasza pzstm (#454) üzenetére


Visormail
addikt

NVME 2.0-ra gondolsz, amit csak nemrég jelentettek be? Ilyet nem olvastam sehol.

[link] DirectStorage requires an NVMe SSD to store and run games that use the "Standard NVM Express Controller" driver and a DirectX12 GPU with Shader Model 6.0 support.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#456) pzstm válasza Visormail (#455) üzenetére


pzstm
titán

jah sorry, akkor csak nvme :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#457) kinder93


kinder93
aktív tag

Ez a tegnapi 22000-es build nekem nagyon tetszetőssé formálta a UI-t. :DD

(#458) hazai


hazai
tag

A Microsoft finomított a Windows 11 gépigényén, búcsúzik a gyűlölt PC Health Check is

A redmondiak már nem ragaszkodnak a TPM 2.0 chiphez, és a processzorokra vonatkozó szigorú megszorításoknak is búcsút inthetünk.

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#459) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

A tálcát hogy lehet kisebbre venni?

Mert ez a módszer már nem játszik: HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced TaskbarSi With the following values: 0 = Small 1 = Medium / Default 2 = Large

Köszi

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#460) dgy2018


dgy2018
újonc

Sziasztok!

Ezzel a 22000.51 verzióval lehetséges a normál W10 Pro (EN) windowt frissíteni?
Ha igen, fog utána a jövőben frissülni a mindenkori aktuális verzióra, amíg el nem érkezik a végleges verzió?

(#461) janaman01 válasza ElektrikusDE (#435) üzenetére


janaman01
addikt

Nem a hivatalosra gondoltam hanem amit most is tesztelgetnek már. De megpróbálok csinálni magamnak egyet

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#462) King Unique válasza hazai (#458) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft finomított a Windows 11 gépigényén, búcsúzik a gyűlölt PC Health Check is
Update on Windows 11 minimum system requirements

In support of the Windows 11 system requirements, we’ve set the bar for previewing in our Windows Insider Program to match the minimum system requirements for Windows 11, with the exception for TPM 2.0 and CPU family/model.
A PC Health Check azonban nem búcsúzik örökre: a redmondiak máris azt ígérik, hogy a Windows 11 rajtját előkészítve már az ősz során visszatérhet, addig pedig az operációs rendszer gépigényének hivatalos leírását ajánlják helyette.

Vagyis egyelőre csak az Insider Preview verzióknál nem érvényes ezentúl a TPM 2.0 és CPU megszorítás, ellenben a végleges Windows 11-verzióhoz lehet majd ugyanúgy kelleni fog. :))

[ Szerkesztve ]

(#463) Geth válasza King Unique (#462) üzenetére


Geth
addikt

Árnyalják:
By providing preview builds to the diverse systems in our Windows Insider Program, we will learn how Windows 11 performs across CPU models more comprehensively, informing any adjustments we should make to our minimum system requirements in the future.

(#464) janaman01 válasza King Unique (#462) üzenetére


janaman01
addikt

Rájöttek hogy nem nagyon lesz majd az aki hivatalosan is haaználni fogja :))

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#465) King Unique válasza janaman01 (#464) üzenetére


King Unique
titán

Lenni nyilván lesz, hisz pl. még itt és más topikokban is többeknek oké volt a kompatibilitás, meg ha már egy ideje másról sincsen szó csak a W11-ről és annak kipróbálásáról aminek végleges változata még hivatalosan meg sem jelent, max. esetleg nem annyi amennyit szeretnének elsőre, ezért módosíthatnak a követelményeken, tették meg most az Insidernél. :))

(#466) janaman01 válasza King Unique (#465) üzenetére


janaman01
addikt

Persze nyilván lesz pár fanatikus , de ha világ átlag össz lakosságát nézed akkor ez igen csekély ..😃
De mindegy is...innentől már tényleg csak a magam úgymond szórakoztatására baszaxok vele mert nálam a proci illetve a tpm volt a kérdéses pont :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#467) Smiley válasza King Unique (#462) üzenetére


Smiley
őstag

En nem nagyon hasznalok windows-t otthon, sot annyira nem is erdekel a vilaguk... de azert az a vicc kategoria volt, hogy az otthoni melos gepem ami 7700k+32GB+1TB NVMe az szerintuk nem kepes futtatni a w11-et.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#468) Pyttawrx válasza Smiley (#467) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha elolvasnád a rendszerkövetelményt látnád miért írja/írta. Nem a teljesítmény miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#469) Smiley válasza Pyttawrx (#468) üzenetére


Smiley
őstag

Jah a TPM miatt, hurra... azt meg had dontsem mar el en, hogy akarom-e titkositani az egesz rendszerem vagy sem. Meg az apple se ilyen agressziv.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#470) King Unique válasza janaman01 (#466) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha a világ össz lakosságát és windowsos felhasználói bázisát nézed, akkor azért annyira nem lesz csekély, nem pont nem pár userről lesz szó. :N Egyébként kompatibilitási követelmények ide, kompatibilitási követelmények oda, először nyilván amúgy sem fog akkora szeletet hasítani a tortából a W11, de ha majd elkezdik erővel WU-n teríteni, még idén jönnek a hivatalosan W11 kompatibilis, azzal előtelepített gépek is, követelményeken is véglegesen lazítanak stb., akkor felgyorsulhat. :))

(#471) King Unique válasza Smiley (#467) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem nagyon használsz otthon Windowst és nem is érdekel, akkor a W11 sem érint, vagyis akkor esetedben amúgy sincs miről beszélni itt. :D Egyébként meg világosan le vannak írva a rendszerkövetelmények, miknek kell teljesülni.

(#472) King Unique válasza savior (#449) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha pl. az ilyen és ehhez hasonló beállításokra célzol, akkor ezekre már 10 évvel ezelőtt sem volt okvetlenül szükség SSD használatánál, sőt már a W7 idején sem és ott is maradhattak az alapértelmezett beállítások, meg így értelemszerűen W10 és W11 rendszereknél pláne, ami egy másik topikban már el lett magyarázva. Max. pl. ezeket szokás lecsekkolni, de normál esetben ezek is rendben szoktak lenni, a szabad területnél gyári OP megléte esetén akár 3-5 % is elég és nem feltétlen kell 10-15%, stb.

(#473) hfeco01


hfeco01
tag

Én próbálom megérteni hogy mi abban a jó hogy például egy tömörített fájl kibontásához mi a francért kell még egy opciót megnyitnom.
Azt az apróságot már nem említem hogy a Deffender indításnál állandóan sárga felkiáltójelet dob mondván hogy a minták beküldése ki van kapcsolva. És hiába kacsolom be, nem jegyzi meg a beállítást. Lehet hogy ez csak nálam van így?!
Azonkívül a W 10-ben, sőt még a kiszivárgott W11-ben is volt olyan hogy automatikus oszlopszélesség a fájlneveknél. Hát én itt ilyet nem találtam!
Valahogy ez nálam úgy jön le hogy úgy tették letisztultabbá a fájlkezelőt hogy az a egyszerűbb kezelés rovására ment.
Remélem nem hagyják így!

(#474) Geth válasza Smiley (#469) üzenetére


Geth
addikt

Perpill nem kötelező titkosítani.

(#475) Pyttawrx válasza Smiley (#469) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak halkan: azt írtad, hogy nem érdekel a win... akkor nincs is miről beszélni. ;)

(#476) hfeco01


hfeco01
tag

Még egy apróság. Ez a fájlkezelő teteje világos témánál.
Az ablak bezárása még csak megy, mert a sarokban van az X. De ha le akarom tenni a tálcára, csak úgy találomra kattintgatok.

[ Szerkesztve ]

(#477) janaman01


janaman01
addikt

Na meg is csináltam a 22000.51 hu-hu isot... megy is felefele szépen :))

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#478) Nemo1001 válasza janaman01 (#477) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

szia azt le írnád hogy csináltad

(#479) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!
Ezt a win11et úgy kell kb elképzelni, mint ahogy a mac-ek esetében is:
ez egy frissítés, ha a géped már nem bírja, akkor megrekedsz a legutóbbi frissítésnél és kész. Nincs több foltozás stb., igaz?
Kösz.
piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#480) King Unique válasza piadex2 (#479) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 11 egyrészt eleve egy új Windows, nem egy szokásos funkciófrissítés Windows 10-re, még ha lehet is majd Windows Update-en keresztül upgrade-elni rá. Másrészt ha maradnak a mostani rendszerkövetelmények és valakinél nem támogatott a jelenlegi hardverkonfiguráció Windows 10-zel, akkor is használható és támogatott marad rajta 2025-ig a Windows 10. Sőt, pont az utóbbi miatt nem feltétlen kellene itt ennyire parázni, a Windows 11-re sem feltétlen kell azonnal váltani, meg amire a Windows 10 támogatása véget ér, addigra lehet épp amúgy is hardvert fejleszt (pl. új, kompatibilis alaplap, CPU), vagy kompletten új, kompatibilis asztali PC-t, laptopot vesz a user, akár Windows 11-tel előtelepítve, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#481) janaman01


janaman01
addikt

most ugye megcsináltam magamnak a 22000.51 es iso t...a Hu-hu t de csak vannak benne angolrészek, aki hivatalosan frissitett annak is van?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#482) BiP válasza King Unique (#462) üzenetére


BiP
nagyúr

Én tegnap délután kerestem a Health Check-et, már nem volt fent.

De nem is baj, úgyis egy nagy kalap szar volt.
Kiírja, hogy nem elég a gép, de egy szóval sem írja, min bukik el a dolog, nehogy a user tudjon rajta javítani.
No comment. Egyszerűen nem lehet ilyen 1 bites szoftvert kiadni.

(#483) BiP válasza King Unique (#470) üzenetére


BiP
nagyúr

Nagy lépés volt új Win-ként kiadni. Most napok óta erről beszél mindenki, felbolydult az Internet. Mindenki meg akarja nézni, ki akarja próbálni.
Ha csak simán jött volna egy 21H2, akkor mindenki csak legyintett volna egyet.

(#484) Nagymelák válasza janaman01 (#481) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Igen vannak angol részek.

(#485) lck válasza isti732712 (#459) üzenetére


lck
senior tag

Nálam ezzel a TaskbarSi bejegyzéssel továbbra is ugyanúgy is működik. (22000.51 ver.)

(#486) isti732712 válasza lck (#485) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nálam nem mert nincs is olyan mappa hogy advanced

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#487) mefistofeles válasza janaman01 (#481) üzenetére

Ez az ilyen korai verziók varázsa. Valószínűleg még sehol sem találsz full magyarosítást, majd ha lesz jönni is fog.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#488) mefistofeles

Igazából az, hogy egy korai verzió hozzáférhető "bárkinek" az többet árt mint használ. Nyilván nem tökéletes a rendszer még nem is lehet az. ha valaki egy komplett 11-et vár és utána elkezd nyavajogni azt tovább adja a haverjainak és egy hét múlva lesznek olyan körök ahol már el lesz könyvelve, hogy a win 11 szar. Mindezt a hivatalos megjelenés előtt fél évvel.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#489) King Unique válasza BiP (#482) üzenetére


King Unique
titán

Az a legelső verzió volt, azóta már kiadtak újabbat is, ami már kiírta mi a probléma. ;) Bár nem olyan részletesen mint pl. WhyNotWin11, az igaz...

(#490) janaman01 válasza Nagymelák (#484) üzenetére


janaman01
addikt

:R :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#491) lck válasza isti732712 (#486) üzenetére


lck
senior tag

Kiexportáltam neked : Ha gondolod importáld a mappát.
[link] ( jobbra fönt letöltés )

[ Szerkesztve ]

(#492) isti732712 válasza lck (#491) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm!!!
De közben rájöttem :DD Annyira néztem hogy nem láttam semmit :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#493) janaman01


janaman01
addikt

Ha valakit érdekel 10.2000.51 hu-hu win11
Most csináltam rufussal...tudjátok telepiteni ntfs el ezért a biosban security boot ki!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#494) King Unique válasza janaman01 (#493) üzenetére


King Unique
titán

NTFS fájlrendszer értelemszerűen max. akkor kell a pendrive-ra, ha nagyobb az ISO-ban az install.wim fájl 4 GB-nál, meg. ha támogat UEFI módban NTFS-t az UEFI firmware és akkor nyilván a Secure Boot is maradhat bekapcsolva, egyéb esetben totál felesleges és jó a FAT32 is - meg pendrive-ok és memóriakártyák flash meghajtókra alapesetben amúgy is nem naplózó fájlrendszer való, lásd pl. FAT32 és exFAT - , Rufus is alapból FAT32-re formázza GPT-UEFI módban a pendrive-ot és akkor Secure Boot kompatibilis ellenben UEFI-NTFS módnál ki kell kapcsolni, stb., lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat.

Egyébként köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

(#495) janaman01 válasza King Unique (#494) üzenetére


janaman01
addikt


ezért is irtam...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#496) Geth válasza janaman01 (#495) üzenetére


Geth
addikt

Ez több SKU? Toltál rá cleanup-ot export előtt? Kicsit nagynak tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#497) King Unique válasza janaman01 (#495) üzenetére


King Unique
titán

Igen, én meg azért írtam, linkeltem az előbb, hogy ha támogatja az UEFI firmware, akkor NTFS-re (vagy akár exFAT-ra) formázott pendrive-ra elég csak rámásolni 1:1-ben a fájlkezelőben felcsatolt ISO tartalmát és ennyi, vagy install.swm fájlokra darabolás után mehet FAT32 alapon is és mindkét esetben maradhat bekapcsolva a Secure Boot. ;)

(#498) janaman01 válasza King Unique (#497) üzenetére


janaman01
addikt

Ja értelek mostmár leesett :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#499) janaman01 válasza Geth (#496) üzenetére


janaman01
addikt

Igen több :))

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#500) Geth válasza janaman01 (#499) üzenetére


Geth
addikt

Toltál rá cleanup-ot export előtt? Kicsit nagynak tűnik :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.