Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ricsi99 válasza Fred23 (#900) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez a hiba ,verzió ,meg éppen van e sapka rajtad függő lehet... én 4 gépre raktam fel és ez a hiba nálam nem ál fent... rengeteg "teszt file" van az egyik hdd-m és mindig megtalálja :D ,nem győzőm a kivételek közé felvenni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#902) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Windows 11 latest update disables Windows 10 Start Menu hack

https://www.windowslatest.com/2021/07/10/windows-11-latest-update-disables-windows-10-start-menu-hack/

Cirbolya_sentinel

(#903) BiP válasza Cirbolya_sen (#902) üzenetére


BiP
nagyúr

Imádom, hogy az MS erre fordítja az erőforrásait.

Anno az AeroGlass készítője (win7 glass felület Win8-hoz, majd 10hez) is ezen bosszankodott, hogy minden builddel variáltak valamit a skinezésen, meg foltoztqk be trükközési lehetőségeket, mintha direkt szivatnák.

(#904) Doky586 válasza BiP (#903) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win11 még csak egy teszt-rendszer. Nyilván a MS azt akarja hogy az üj funkciókat és új kinézetet teszteld. Nem érdeke senkinek hogy a régi win10 kinézetet használd..

Azt talán majd jövőre megengedi.. :U (amikor már nem teszt-rendszer lesz)

[ Szerkesztve ]

(#905) Zoz válasza Cirbolya_sen (#902) üzenetére


Zoz
őstag

Még szerencse, hogy az Open Shell működik továbbra is :) (csak be kell kapcsolni a Replace Start button opciót)
Remélem lesz majd valami Classic Taskbar progi is, mert ez az új valami förtelem... :U

(#906) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Szeretném feltenni a topicban linkelt utolsó iso-t egy lenovo l470-re.

Sajnos ha csak a windows usb tool-lal hozom létre a pendrive-ot, akkor aktív secure boot mellet nem hajlandó elindulni a telepítő (nem bootol a gép).

Odáig jutottam, hogy fat32-es partícióra kell tenni a tartalmat. A baj az, hogy van 4+GB méretű file az iso-ban. Erre is találtam megoldást, hogy hogyan kell darabolni ezt a file-t (dism), de ez sajnos error 3 hibával nem működik. Erre már nem találtam megoldást.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudok telepítőt csinálni :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#907) King Unique válasza kleinguru (#906) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtak, + ha esetedben az UEFI firmware csak FAT16/32 fájlrendszereket támogat, akkor az install.swm fájlokra darabolást az alábbi útmutató szerint.

(#908) Doky586 válasza kleinguru (#906) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az én alaplapom ismeri az ntfs-t is: [link] + TPM kicselezés [link] [link]. Csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#909) zolee001


zolee001
őstag

@Echo kolega tollából
https://drive.google.com/file/d/1kShuPMypzrOyDQ0bhBXi1ixVMAtqfBb_/view?usp=sharing
Valaki rakja már jól látható helyre a hogyan kell 2021-ben egy nyamvadt Windows telepiteni

(#910) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok! ;)
Érdeklődni szeretnék, hogy az OPREND oldalára felkerült Insider build mennyire számít biztonságosnak? :U
Nem túlságosan ismerem, viszont "normálisnak" tűnik, gondoltam rákérdezem mégis azért előtte tőletek.
Itt a linkje is: [link]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#911) Doky586 válasza Norbi887 (#910) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van frissebb: [link]

(#912) kleinguru válasza King Unique (#907) üzenetére


kleinguru
addikt

Hálás köszönet :R !

Az volt a hibám a dism résznél, hogy nem command line ablakban csináltam.

Most már működik.

Doky586: Az L470 korábbi, trükközni pedig nem akartam jobban :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#913) Doky586 válasza kleinguru (#912) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy elévült a matek tudásom, de a 4. generáció szerintem korábbi (régebbi) mint a 7. generáció. :U

[ Szerkesztve ]

(#914) Sinu


Sinu
senior tag

Hang kimenet gépházon kívüli gyors váltására van valami lehetőség? W10-nél ha a hangszóró ikonra kattintottam jobb alul, akkor egyből ki tudtam választani a kimenetet.

No Future

(#915) kleinguru válasza Doky586 (#913) üzenetére


kleinguru
addikt

Velem van a baj :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#916) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#917) BiP


BiP
nagyúr

Még mindig nem értem, hogy miért ilyen google drivera feltöltött akármikyen iso-kqt qkartok feltenni, ahelyett, hogy magatoknak generálnátok le.

(#918) janaman01 válasza BiP (#917) üzenetére


janaman01
addikt

Nem akármilyen iso...én generáltam, a hivatalos ból ..csak megspóróltam a többieknek ( gondoltam ha magamnak megcsináltam akkor megosztom hátha kell valakinek)...de le is törölhetem.....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#919) bzoley válasza BiP (#917) üzenetére


bzoley
veterán

Ok, nem érted. De miért dicsekszel vele?

(#920) King Unique válasza BiP (#917) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom a Windows Insider Preview letöltésre (ha éppen működik), valamint UUP RG, UUP dump és társaira célzol, ahol igen, az utóbbi forrásokból letölthető CMD eszközzel valóban generálható jelenleg 22000.65 W11 Dev ISO is. :K
Vélhetően azért, mert ha más már összedobta és feltöltötte valahova - ami ugye köszönetre méltó - , akkor úgy egyszerűbb és kényelmesebb többeknek, meg azért nem akármilyen tákolmány ISO-k azok, hivatalos forrásból valók. :))

[ Szerkesztve ]

(#921) BiP válasza janaman01 (#918) üzenetére


BiP
nagyúr

Miattam aztán ne töröld le. Tudom, hogy Te csináltad, követem a topikot.
Csak csodálkozom, hogy ilyen erős a bizalom a topikban, hogy a mások által megosztott drive linket szó nélkül elfogadják. Örülök neki.
Bár szerintem - kiemelem: szerintem egyszerűbb sajátot generálni saját igény szerint, és nem szívni azzal, hogy milyen egyedi beállítások mellett nem települ.

(#922) szabonagyur válasza BiP (#921) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rengetegen torrentezik is le a különféle ISO-kat, sajnos.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#923) Jani18


Jani18
aktív tag

Jött egy update. 22000.71 link

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#924) niof válasza Sinu (#914) üzenetére


niof
addikt

Audio Switcher. Évek óta használom, ingyenes, és az insider alatt is működik. Én 3 kimenet közt váltogatok vele. Csak rá kell kattintani a tálca ikonjára, és a sorban a következőre vált.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#925) zolee001


zolee001
őstag

Nem értem én sem az okát,Azure trial ingyen,mintegy 3:55 mp egy Windows Client deploy és használatra kész
30 nap után ha valakinek annyira a szivéhez nö letölti a vhd állományt és helyben megy

(#926) -Skylake- válasza Zoz (#905) üzenetére


-Skylake-
addikt

Amugy fel tudnatok vilagositani, hogy ha az egyetlen fontos szempont amit kituztok magatok ele az az, hogy barmi aron de valahogy csak osszeszopjatok, hogy csinaljatok az uj rendszerbol egy Win7-et, akkor minek rakjatok fel az insider disztrot ? Meg 5 evig (ami egy fel evtized) szo szerint minden tamogatast tovabbra is megkap a Win 10. Minek szenvedtek a 11-el, aminek az egyetlen valodi elonye a kinezete (mert belul majdnem pontosan egy sima Win10) , ti meg itt vert hugyoztok, hogy valahogy, barhogy, de eltuntessetek belole az egyetlen valodi fejlesztest.
Megmagyarazod ezt legyszike ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#927) Cs1csó válasza -Skylake- (#926) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Magamban ezt kb. már levezettem: az UWP vagy egyéb app sosem érdekelt, mindig helyi fiókkal használom, az hogy a tálca vagy a fájlkezelő kicsit más nem érdekel úgyhogy nem is tettem még fel.

(#928) MasterMark válasza -Skylake- (#926) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt minden új oprendszernél eljátssza egy réteg.

Switch Tax

(#929) zolee001 válasza MasterMark (#928) üzenetére


zolee001
őstag

A servert mint desktop os használás mintha kiment volna a divatból,régebben az is nagyyon menö volt mert "jobban szól" meg gyorsabb stb marhaságok

(#930) szabonagyur válasza -Skylake- (#926) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt megkérdeztem és kaptam is "választ" ha visszanézel. Lényegében szerintem a menőzés, hogy Win11 elég ahhoz, hogy felrakják sokan már most.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#931) szabonagyur válasza Doky586 (#916) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kipróbáltam nem támogatott eszközön, TPM a hiány. Sajna továbbra is azt a hibaüzit dobja fel, mint a reg használata előtt. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#932) Zsolty20 válasza Jani18 (#923) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ismert hibák résznél :D
The button to rename your PC doesn’t work in this build. If needed, this can be done using sysdm.cpl.

Ez milyen már :))

(#933) ricsi99 válasza BiP (#921) üzenetére


ricsi99
addikt

Sokan azt se tudják hogy kell ilyesmit csinálni..... s ha már egy addikt-ban sem lehet megbízni akkr a fene megette az egészet :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#934) Zoz válasza -Skylake- (#926) üzenetére


Zoz
őstag

Azért mert amikor majd elkezdik kitolni az embereknek, és folyamatosan csöngeni fog a telefon, hogy jajlefrissültagépemutálomeztazújszartcsináldvisszaolyanramintvolt... addigra legyen tapasztalat, hogy mit lehet visszacsinálni, és mit nem. Meg úgy általában ismerkedés, hogy mit hova rendeztek át...

Amúgy egyik gépen módosítás nélkül használom, másikon meg "megszelidítve".

(#935) Doky586 válasza szabonagyur (#931) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam 4.gen i5 procin +reg trükköt használva csak akkor dob hibaüzenetet ha Legacy(bios) módban bootolok rá. A telepítési leírásom uefi boot módot ír elő!

Régebbi procin nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#936) niof válasza -Skylake- (#926) üzenetére


niof
addikt

Én mondjuk szimpla kíváncsiságból raktam fel a legkevésbé "jelentős" gépemre (HTPC). Igaz, nem akarok belőle más rendszert csinálni. Épp ellenkezőleg. És jó látni, hogy hogyan fejlődik, mire odaér, hogy frissítésként megjelenik mindenkinél a gépházban. Plusz persze az sem lesz hátrány, hogy tudok majd válaszolni kérdésekre, mikor majd a haverok is elkezdik használni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#937) isti732712


isti732712
aktív tag

Jó szar lett :W update után

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#938) szabonagyur válasza Doky586 (#935) üzenetére


szabonagyur
félisten

UEFI-ben van Win10 rajta es secureboot is megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#939) Cs1csó válasza isti732712 (#937) üzenetére


Cs1csó
félisten

A monitorod natív felbontásán használod a rendszert? Egy monitor vagy több? Valamilyen felskálázást használsz, DPI állítás stb.? Tippre nekem ekkor szoktak ilyen anomáliák lenni.

(#940) zolee001 válasza Zoz (#934) üzenetére


zolee001
őstag

cmd,power shell és kit érdekel a gui agyrém
ncpa.cpl a hálózat és pont telibe xarom milyen settinges förmedvényt gányoltak össze,éppen milyen néven és hol az amugy is 10!!! éve félkész foskazal
Nyilván ez nem az itt megtalálható véristvánok asztala akik egy nyomorult os-t képtelenek feltelepiteni

Bár itt is vannak meglepik,pl szivesen találkoznék azzal az idióta barommal aki a Windows Firewallt átkereszteli Windows DEFENDER Firewallra és emiatt fut hibára a parancs
Egyik verzióban igy hivják a másikban ugy,agyrém

(#941) Doky586 válasza szabonagyur (#938) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutatnál egy whynotwin képet?

(#942) szabonagyur válasza Doky586 (#941) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rakok be holnap persze.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#943) isti732712 válasza Cs1csó (#939) üzenetére


isti732712
aktív tag

Egy monitor, nincs felskálázás Dpi alap,minden alap, update előtt jó volt update után lett ilyen fos :W

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#944) BiP válasza ricsi99 (#933) üzenetére


BiP
nagyúr

Sokan azt se tudják hogy kell ilyesmit csinálni.
Többször be volt linkelve a 2 megbízható oldal, ahol olyan iso-t csinálsz katt-katt-download módon, amilyen éppen kell. Magának megcsinálja az iso-t.
De aki nem tudja, az meg miért rak fel dev rendszert?
Na mindegy, mindenki azzal játszogat/ szivatja magát (kívánt rész aláhúzandó), amivel szeretne.

Mindegy, töltse mindenki a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#945) Doky586 válasza szabonagyur (#942) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így tudod ellenőrizni a telepítőben hogy tényleg UEFI módon bootoltál-e: [kép]
Még mielőtt begépeled a CMD-be a "notepad"-ot. Csak a felső két zöldel aláhúzott sor kell. Ha 0x2 az eredmény akkor OK. (ha nem akkor ne is folytasd)

[ Szerkesztve ]

(#946) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, feltoltam a dev-es telepítőt, minden kompatibilisnek tűnik, egy valami döglik meg, a DOSbox. :DDD Ezzel vajon mit csináltak.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#947) Floyd80 válasza Floyd80 (#946) üzenetére


Floyd80
addikt

Megvan, kompatibilitási üzemmódban elindul.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#948) westlake


westlake
félisten

Nem hazudtak, nincs kihagyás gomb friss telepítésnél. :(((

Köpedék Windows 11.

Play nice!

(#949) MasterMark válasza westlake (#948) üzenetére


MasterMark
titán

Kicsit továbbmész:

Switch Tax

(#950) westlake válasza MasterMark (#949) üzenetére


westlake
félisten

És mégis mivel megyek kicsit tovább? :D

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.