Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) jerry311 válasza Smiley (#648) üzenetére


jerry311
nagyúr

nonono
Ez egy nagyon rossz ötlet.

(#652) savior


savior
őstag

A Google Chromet hogy tudom a legegyszerubben beallitani default bengeszonek?
Ha rakattintok hogy default browser vagy 15 dolog feljon, aminel mindnel atkellene allitani.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#653) Smiley válasza zolee001 (#650) üzenetére


Smiley
őstag

Linux-ot en csak server oldalon hasznalok, mert desktop reszen egyszeruen nincs normalisan megcsinalva... ezt hozhatta volna el a Windows egy fasza GUI-val es a hozzavalo cuccokkal. A linux-bol soha nem is lesz rendes desktop, mert penz nelkul es hatarozott iranyok nelkul ez nem megy. Ezen tudott volna nagyon lepni szerintem az MS, es szerintem ezen a user csak nyerhetett volna, ugyanis a fejleszto cegeknek sokkal egyszerubb lett volna az elete... De nem akarom en itt bantani a Windows-t felre ne ertsetek :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#654) Geth válasza Smiley (#653) üzenetére


Geth
addikt

Kicsit olyan, mintha nem olvastad volna el, amit linkeltem :D

[ Szerkesztve ]

(#655) jerry311 válasza Geth (#654) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, write-only módnak tűnik.

(#656) Smiley válasza Geth (#654) üzenetére


Smiley
őstag

Most nyalaztam vegig ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#657) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne.
Lelehet szedni (hivatalos ms forrásból) a jelenleg aktuális magyar w11 iso-t? Vagy mindenképp előbb át kell upgradelni w10-ről? Most akarom ujrarakni a gépet, jó lenne ha nem kéne 2x megtenni (most linux van fent). A gépemre telepíthető a w11.

Köszi.
Sanya

(#658) Doky586 válasza rsanya87 (#657) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem akarsz egy bugos beta rendszert használni mint fizetés nélküli tesztelő akkor maradj a win10 21h1 mellett... :K

(#659) rsanya87 válasza Doky586 (#658) üzenetére


rsanya87
tag

Ennyire bugos? XD

(#660) -Skylake- válasza Doky586 (#658) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hatalmas segitseg volt ez a komment.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#661) Smiley válasza rsanya87 (#659) üzenetére


Smiley
őstag

Developer preview a becsuletes neve... szerintem ezt nem kell tovabb ragozni. ;]
Raadasul magyarul akarod, hogy ha valami baja van akkor veletlenul se tudj utananezni a csoda forditasok miatt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#662) szabonagyur válasza -Skylake- (#660) üzenetére


szabonagyur
félisten

De jogos. Úgy pakolgatja a Win11-et mindenki mintha végső rendszer lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#663) -Skylake- válasza szabonagyur (#662) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nekem is fent van, nekem is bugos de semmi elviselhetetlen. Ami elviselhetetlen az a W10 design 2021-ben. A munkagepemen W10 van, a privaton meg W11, hidd el, kibirok egy resit mikor befagy a talca es nem ugrik fel a hangero allito csuszka. Osszesegeben semmi komoly gondja nincs, most valahol ~2 nap korul lehet az uptime , miota fent van a 22000.51 azota nagyjabol 1 resi volt (az emlitett hangero csuszka miatt) , azert ezzel lehet elni. Meg mindig inkabb ez, minthogy a W10 mappakezelojebe nezegessem a 30 eves ribbont. Vegre valahara elkezdett az MS valami olyat csinalni ami nez ki valahogy, hidd el, ez sokaknak meger napi 2 restartot. Windows egyetlen komoly gondja az volt eddig, hogy okadek szarul nezett ki. Ez a 11 designban egy eros 3as fole, de az eddigihez kepest konkretan megvaltas.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#664) szabonagyur válasza -Skylake- (#663) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem kell túlzásba esni azért :U

Gondolom egész nap a mappa kezelőt nézed azért ennyire feltűnő (jó munkahely lehet).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#665) frewwy


frewwy
tag

Felment egy FX-6300 és nem meglévő TPM mellett az installer kicserélős módszerrel. Sajnos WSL bekapcsolása után x időnként kifagy/kékhalálozik, szóval Dockerrel nem igazán van jóban még, illetve a radeon software írja mindenre, hogy nincs meg semmi játékra sem a minimális követelmény, de ezeket leszámítva egész jó rendszer. Remélem a win10 style start menu registry trükk megmarad.

(#666) jerry311 válasza -Skylake- (#663) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na itt van a gond az egész fejlesztéssel, illetve a felhasználói igényekkel.
Nem baj a szarul működik, csak nézzen ki jól, vagy legalább látszódjon modernnek. :W

(#667) King Unique válasza -Skylake- (#663) üzenetére


King Unique
titán

Egy előzetes, Insider Preview Dev verzióról beszélünk ami tesztelésre való és hivatalosan majd csak október 20-án, azaz kb. 4 hónap múlva jelenik meg a végleges W11, Windows Update-en terjesztve meg 2022 Q1/Q2 körül, vagyis eleve nincs miről beszélni, általános mindennapi használatra jelenleg pl. a W10 adott mint kész és stabil Windows, ennyi... A dizájn meg szubjektív is, nekem speciel bőven megfelel, tetszik és kellően modern a W10 féle is, ahol bár vannak jó elemek a W11-ben is, de eddig nem vagyok annyira hasra esve az utóbbitól, meg nem mintha elsődlegesen ezen múlva hogy melyiket kellene használni, meg hogyan néz ki a mezei fájlkezelő ami helyett sokan 3rd party programot használnak a kétpaneles megjelenítés és egyéb funkciók miatt, pláne nem az átlagos usereknél.

[ Szerkesztve ]

(#668) arabus válasza rsanya87 (#659) üzenetére


arabus
addikt

A rendesen telepitett win nem bugos egy bugot sem találtam eddig.
Azok akik mókolták a telepitőt meg a követelményeket ott lehet bugos hiszen a gépük nem felel meg.
Nincsen magyar verzió belőle az is mókolt!
Ha tetszik gondolom eltudod az ikonokat kattingatni angolul is.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#669) King Unique válasza rsanya87 (#657) üzenetére


King Unique
titán

Vagy engedélyezed W10-nél az Insider Preview buildeket és úgy upgrade-elsz a W11 Insider Preview Dev buildre, vagy letöltöd egyéb forrásból a jelenleg aktuális W11 22000.51-es ISO-t és azzal csinálsz W10 alól in-place upgrade-et vagy pendrive-ról bootolva clean install-t, lásd egy másik hozzászólásban lévő letöltési linket.
Az meg gondolom remélhetőleg megvan, hogy végleges W11 megjelenés leghamarabb majd csak október 20. körül várható, W10-re a Windows Update pedig majd 2022 Q1/Q2 körül fogja felajánlani a W11-et, vagyis jelenleg csak a W11 előzetes tesztverzióit lehet használni, mint az előbb már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#670) Parallaxis válasza arabus (#668) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nincsen magyar verzió belőle az is mókolt!

Már, ha a Microsoft fordítását mókolásnak hívjuk, tekintve, hogy van belőle magyar verzió WU-ról frissítve, minden ügyeskedés nélkül is.

--

Egyébként van benne még bug jó pár, de semmi olyan, amivel ne lehetne együtt élni (a Windows 10 sem volt hibátlan, ott is voltak bugok, pedig az éles rendszer).

[ Szerkesztve ]

(#671) wetsom válasza Parallaxis (#670) üzenetére


wetsom
tag

Na jah, WU-ról is magyar verzió jön le, persze még nem 100%-os a fordítási állapot, de jól van ez így.

(#672) Semplar


Semplar
őstag

Most álltam vissza Win10 -re, de semmi rosszat nem mondhatok a Win11 -re csak kicsit lomhább volt, mint a 10. Valószínű kevés már neki a 3gen CPU és a DDR3. Fut rajta, de már(vagy még) nem erre optimalizált. Azért jó betekintés volt, nem bántam meg. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#673) Visormail válasza vlevi (#596) üzenetére


Visormail
addikt

Valóban a biosban engedélyeztem az fTPM-et és még alatta a Trusted computing menüpontban is kellett egy engedélyezés, így már a whynot11 kipipálta.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#674) OddMan


OddMan
őstag

A tálca jobb oldalán lévő (input indicator) eng feliratot hogyan lehetne eltűntetni?
Amúgy egyetlen keyboard van beállítva a gépházban, a magyar, de mégis kettőt jelenít meg a tálcán. :F


[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#675) szabonagyur válasza OddMan (#674) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az alsó képen ha a pontokra rámesz nem hozza fel a többit? Win10 alatt is így volt, hog ha angol rendszeren telepítéskor magyar billentyűt választottál, akkor volt 2 jelzés is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#676) OddMan válasza szabonagyur (#675) üzenetére


OddMan
őstag

Ott lehetne törölni az adott billentyűnyelvet, de mivel csak egy van így nem lehet.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#677) jerry311 válasza OddMan (#674) üzenetére


jerry311
nagyúr

Settings --> Taskbar --> Turn system icons on or off --> Input indicator. (legalábbis win 10-ben)

(#678) OddMan válasza jerry311 (#677) üzenetére


OddMan
őstag

Na ilyen a 11-ben nincs, de megtaláltam a megoldást, bár azt még nem egészen értem, hogy miért pont ezt az opciót kellett ehhez bepipálnom. Pirossal jelöltem.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#679) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Sziasztok. Na, én is felraktam a legújabb verziót, szokni kell, elég sok a változás azért.. Meg h félig magyar félig angol.. Na majd fejlődik :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#680) InterWave


InterWave
csendes tag

Ez az "új" GUI tényleg "metro"szexuális...hányinger a köbön...a Windows 95 design funkcionálisabb (volt) és mai napig abból élnek...MIkor ráhúzták az NT 4-re már akkor imádta mindenki...vajon régebbi Server változatokon miért nem volt a cukormáz alapból...mert a szarnak se hiányzott...az lesz a legnagyobb baklövés ha jó lesz "under the hood" és köcsög kinézete lesz...mert eddig úgy néz ki...a Linuxos tábor jogosan röhög.

(#681) attilav2 válasza InterWave (#680) üzenetére


attilav2
őstag

Android-Win10 keverék gui (start menü az android app listájára hajaz), android appokat is képes lesz majd futtatni idővel(erről írnak a neten), egyébként egy átskinezett win10-nek tűnik első benyomások alapján.

Nekem sima telepítésnél kiírta hogy az én gépemre (X4 860K, Asus A88X, 8GB, RX550) nem megy fel.
Trükkösen kellett felraknom.
Találtam ezt a youtube videót az ebben látott lépéseket követve simán felkúszott virtualbox alá(bekapcsoltam az efi-t a virtuális gép alatt mert a videóban efi-s telepítésről ír, és 3GB ramot adtam neki). A Dev.build.21996.1.Consumer.Edition.x64 -et sikerült a videóban részletezett trükkel felraknom, a későbbi és a végleges verzióknál lehet hogy nem fog működni. Akinek a hivatalos követelmények alatt van a gépe vagy csak azt mondja a telepítő hogy erre a gépre nem megyek fel, akkor nyugodtan próbálja ki a videóban bemutatott módszert(veszíteni nem veszít vele, legfeljebb nem bootol be :)), nekem virtuális gépre így viszonylag gyorsan felkúszott.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#682) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Na feltelepítettem, némi trükkel! Tiszta telepítés! :))
Konfigomat érdemes megnézni!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#683) Semplar válasza Johnny001 (#682) üzenetére


Semplar
őstag

MB, CPU szinte ugyanaz. Kíváncsi leszek, nálad lomhább lesz -e, mint a Win10.:)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#684) Johnny001 válasza Semplar (#683) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Még csak ismerkedünk, de már sikerült kikapcsolni, úgyhogy türelem :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#685) koby11h


koby11h
aktív tag

Megáll az eszem, nincs több kék halál (BSoD) a Windows 11-ben?
Búcsú a kék haláltól
Vagy itt is csak Dark mode lett bekapcsolva? :) Black Screen of Death...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#686) arcitec válasza koby11h (#685) üzenetére


arcitec
addikt

Nem olvastad el a cikket? Csak épp átvált "Fekete halálra". hahahaha jó jó a windows csak épp messze nem tökéletes. Annyire túlbonyolították, hogy nem bírtak a sok katyvasz program
fejlesztgetésével, hanem egy újat (részben újat) kellett kreálniuk (win11) ami majd a bevezetéstől is csak részben lesz kész és jó... ;]

(#687) King Unique válasza arcitec (#686) üzenetére


King Unique
titán

Honnan tudod, neked már elküldte a Microsoft a végleges W11-et, vagy van időgéped és fél évvel előbbre jársz? :))

[ Szerkesztve ]

(#688) King Unique válasza koby11h (#685) üzenetére


King Unique
titán

Micsoda bulváros cím, elsőre azt hinné a user, hogy maga a BSOD szűnik majd meg, de nem, csak a kék háttérkép. :D Meg ugye a W10-nél van/lehet zöld alapon GSOD és piros alapon RSOD is, azt nem írták azokkal mi lesz a W11-nél, azok is biztos befeketülnek. :))

(#689) OddMan válasza Semplar (#683) üzenetére


OddMan
őstag

Tiszta telepítést csináltam és érzésre nekem gyorsabbnak tűnik, mint a W10.
Eddig még semmilyen komolyabb hibába nem ütköztem, bár a gépházban akadnak kisebb problémák, de eddig még mindent be tudtam állítani.

Habár a régi menü számomra sokkal funkcionálisabb volt, nekem az az érzésem, hogy a régi control panel-es mmc ablakos menüt még mérnökök fejlesztették, ez az új gépház pedig már inkább ilyen marketinges fejlesztésnek tűnik. Persze ezzel is együtt lehet élni, de a régi menürendszerben mindent százszor egyszerűbben meg lehetett csinálni és sokkal átláthatóbb volt. Nekem ez az új design kevésbé jön be, tényleg ránézésre szebb, mint a régi, de engem jobban érdekel a használhatóság.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#690) arcitec válasza King Unique (#687) üzenetére


arcitec
addikt

Neeeem, kell ahhoz időgép a win10-hez sem kellett - lásd még most sincs kész - csak egyszerűen a józan paraszti eszem, meg a tapasztalata... :o ;] :P
U.I De azért most ki fogom húzni újratelepítés nélkül a win11 végleges megjelenéséig és akkor az majd megye felfele tisztán szűzen oszt majd meglátjuk... ;) :B :R

[ Szerkesztve ]

(#691) Doky586 válasza koby11h (#685) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tehát a Blue helyett Black lesz.
Már csak e miatt is érdemes váltani..! :U :W

arcitec: majd a DeLoreanbe épített fluxuskondenzátor megoldja ha eléri a 88 mph-t.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#692) zolee001 válasza Doky586 (#691) üzenetére


zolee001
őstag

A pc forum nevezetü szennylap "munkatársaival" 1 a baj,tul sokat voltak vidéken és nem fejlödött ki az agyuk

Egyébiránt a Vista bétákban (longhorn) akkoriban pedig piros volt a kék halál

(#693) King Unique válasza arcitec (#690) üzenetére


King Unique
titán

De, a W10 már nyilván kész van, annak verzióinál voltak eddig is hivatalos megjelenések, a W11 ami még nincsen kész, utóbbiból vannak jelenleg csak Insider Preview buildek, nem feltétlen kellene keverni a kettőt. :B
Ha nem akarsz W11 előzetes verziókat tesztelni, akkor igen, valóban az lesz a legjobb, ha megvárod a kiadásra szánt véglegeset. :K

(#694) wetsom válasza zolee001 (#692) üzenetére


wetsom
tag

Kedvencem tőlük "Megint baj van a Windows 10-el", közben a probléma a felhasználók 0,00001% érinti.

(#695) arcitec válasza wetsom (#694) üzenetére


arcitec
addikt

Nem kell szamárságokat irkálgatnod, nem idevaló, főleg olyat adatot nem, amit nem tudsz prezentálni. Minden más magyarázat próbálkozásod is u.a kategória. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#696) kymco


kymco
veterán

Nálam sajnos nem jött össze a frissítés a dev csatornán. Egy alap win10-re raktam fel a dell latitude 7470 notimra. Csak a proci volt sárga a whynotwin11-en, a 6. generációs I7.
A frissítés rendben lefutot, de az újraindulás után az asztalon megjelenő ikonokon kívül más nem nagyon volt elérhető. A tálca üres volt, csak jobb szélen a defender ikonja csücsült, de nem lehetett megszólítani egy egérgombbal sem. Az asztali ikonokra kattintva egy elég lassú folyamatban próbálta a megfelelő alkalmazást megnyitni, pld egy jpeget a beépített eszközével. De nem sikerült. Újraindítás után még ennyit sem tudott. Sajnos ez a dev build még nagyon nem fekszik a notimnak... Reménykedem, hogy lesz még jobb a helyzet.

www.refujvaros.hu

(#697) BiP válasza kymco (#696) üzenetére


BiP
nagyúr

Érdekes módon nálam is üres volt a tálca.
Vagyis üresnek látszott, mert a nem látszó ikonokra rá lehetett nyomni, és végignyitogatva megjelentek az ikonok is.

(#698) kymco válasza BiP (#697) üzenetére


kymco
veterán

Én is próbáltam láthatatlan ikonokat keresni a tálcán, de én nem jártam sikerrel.

www.refujvaros.hu

(#699) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Sziasztok,

Alapértelmezett böngészőt hogy tudok beállítani?

Mert egyesével minden egyes webkiterjesztést átállítani az cumis, vagyis csak úgy találtam rá.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#700) InterWave válasza attilav2 (#681) üzenetére


InterWave
csendes tag

Ez lesz a követlező Vista/Win 8...a Win 10-el megmentették a menthetőt de ilyen MacOS-féle köcsögséget akarnak a nép torkán letolni, lesz ebből még népfelkelés..."ebbű baj lesz more". Az ahogy a 9-es számot kihagyták de inkább ahogy ezt magyarázták, kész röhej volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.