Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) PitLee válasza gyulank (#295) üzenetére


PitLee
őstag

Ui: most olvasom 296-ot, hát akkor nem tom mi van nálad, mert nálam is csak annyi, mint 288-ban van.
Amire "Doky" utalni akart az a 8.képeden van a
"Clear Security Boot keys"
azaz a
"Biztonsági rendszerindító kulcsok törlése"
ha igent nyomtál, akkor törölted őket.

Engedélyezed a SB-t a #288 szerinti 2. lépésben, majd 3. lépés szerint meg installálod, loadingolod, telepíted, beolvasod..ect a kulcsokat, majd a 4. lépés szerint ezt elmented ennyi elvileg

Az alapok, hogy mi is ez
"A Secure Boot egy UEFI szolgáltatás.
Arra találták ki, hogy a bootfolyamatot biztonságossá tegyék.
UEFI-vel ellátott alaplapok esetén az operációs rendszernek nagyobb hozzáférése van a hardverhez, gyakorlatilag a hardverhez direktbe tud betölteni egy újabb firmware-t, ha jónak látja.
Ennek megvannak a kockázatai.
Köztük például az, hogy firmware szinten lehetségessé válhat egy vírusfertőzés, vagy egy keylogger telepítése. A gond ebből az, hogy az ilyen rejtett “ajándékok” a víruskeresők által szinte megtalálhatatlanok, így a felhasználó nem érezheti magát biztonságban.
Itt jön közbe a Secure Boot.
Ha ez engedélyezve van, akkor az UEFI rendszer csak akkor enged egy illesztőprogramot betölteni, ha az digitális aláírással rendelkezik.
A digitális aláírásnál megkötés, hogy egy ismert 3. személynek kell kibocsájtania az aláírást."
https://www.webmaster442.hu/mi-az-a-secure-boot/

[ Szerkesztve ]

(#302) DellFan válasza janaman01 (#298) üzenetére


DellFan
csendes tag

A BitLocker meghajtótitkosításhoz kell neki.

A Windows 10 funkciószintű követelményei: [link]
"A BitLocker meghajtótitkosítás (csak a Windows 10 Pro vagy a Windows 10 Enterprise rendszerben) a platformmegbízhatósági modul (TPM) 1.2-es vagy újabb verziója és a Trusted Computing Group (TCG) szabványával kompatibilis BIOS vagy UEFI szükséges. A BitLocker használható a platformmegbízhatósági modullal nem rendelkező eszközökön is, de szüksége lesz egy indítókulcsra, amely egy cserélhető eszközön, például egy USB flash-meghajtón található. A TPM 2.0 és az InstantGo támogatása szükséges, ha automatikusan titkosítani szeretné a helyi meghajtót, amikor az Azure Active Directory (AAD) szolgáltatáshoz csatlakoztatja az eszközt. A számítógép gyártójánál érdeklődhet arról, hogy az eszköz támogatja-e a TPM megfelelő verzióját és az InstantGo szolgáltatást az adott esetben."

[ Szerkesztve ]

(#303) gyulank válasza PitLee (#301) üzenetére


gyulank
addikt

De még mindig nem tudom, mi az a sok minden amit a 3-ba írsz... Nyilvánvaló volt, hogy azt nyomtam, és ha 0 lett volna mind, akkor nem indulna a linux se... Az a baj, hogy itt csak a hülyének nézés megy, és hiába írok akármit, úgy állnak hozzá, hogy biztos nem tudom, csak írom, tehát nem úgy van, ahogy írom. Azért mutattam meg, mert azt vártam, hogy majd a hülyeség helyett azt írja valaki, hogy mit kéne csinálnom, valami pluszt. A generáljak kódokat az egy leokézás. Legalább háromszor kérdeztem, hogy mi a beolvasás például. De ha meg semmi, csak azt az egy lépést írjátok le 8 szóval, akkor meg megint csak ott tartunk, hogy én mondtam egy nappal ezelőtt is, hogy generáltam, meg, hogy a linux elindul, de ti mondjátok, hogy ezt kell csinálni. De még most se derült ki, hogy ennyit kell csinálni, vagy be kell olvasni meg stb.. Mert direkt úgy írjátok, hogy ne derüljön ki, és hiába kérdezem, nem válaszoltok a kérdésemre.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#304) Geth válasza gyulank (#250) üzenetére


Geth
addikt

Amíg vársz, eszembe jutott, hogy PreLoader-rel volt már, hogy toltam be plusz aláírást az adatbázisba (kényelmesebb így, mint firmware-ből). De ez is angol, szóval nem segít.

(#305) Pyttawrx válasza mefistofeles (#296) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pont ezt mondtam én is, hogy vkit keressen, mert így csak futjuk a köröket. Feleslegesen.

(#306) Pyttawrx válasza gyulank (#303) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tényleg nincs egy ismerősöd, aki megcsinálja neked? Nem hülyének nézünk, de ennyi útmutatás után sem vagy előrébb, akkor hagyd. Vagy vmi baj van az eszközeiddel, vagy te nem csinálsz jól vmit, biztos apróság lesz. De ezek szerint, kell oda vki, aki ott látja majd ezt.

(#307) gyulank válasza Pyttawrx (#306) üzenetére


gyulank
addikt

Dehogy nem. A semmiről írkálsz regényeket ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnál.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#308) Pyttawrx válasza gyulank (#307) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még neked áll feljebb….
sok mindenkitől kaptál választ: linket, útmutatást stb… mi kell még? Ezt már látni kell.
De igen, mi nem segítünk, mi nézünk le… kb 2 napja megy ez, és próbálunk segíteni, ami átlagba max 10 perces dolog, (kávéval). Tehát látni kell vkinek. Vagy hiba van nálad és nem lehet megcsinálni, vagy vmi bagatel dolog.

(#309) gyulank válasza Pyttawrx (#308) üzenetére


gyulank
addikt

Most is mást beszélsz.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#310) zolee001 válasza gyulank (#309) üzenetére


zolee001
őstag

Megvárod amig megjelenik majd veszel egy gyártó által elöre telepitett gépet,megkiméled magad és minket is

(#311) gyulank válasza zolee001 (#310) üzenetére


gyulank
addikt

De nem én tehetek arról, hogy ti mást beszéltek, mint amit kérdezek. Amúgy mindegy, mert én tudom, hogy nincs semmi beolvasás meg semmi, mert vagy alapra állítom, vagy nullázom... De ti úgy csináltok mintha ez nem így lenne, és ln lennék a hülye. De ha én lennék a hülye akkor is úgy csináltok, hogy nem mondjátok meg, hogy mi a beolvasás, csak, hogy nem csináltam... Egyébként is az én kérdésem az volt, hogy hol vannak a kulcsok amik jók... Mert fájlból is be lehet tölteni külön-külön... Mert nyilván az alappal csak a linux indul, és nem én vagyok a hülye, ha nem fogjátok fel, mert eldöntöttétek, hogy jobban tudjátok, hogy mit csinálok, meg mit tudok, mint én. Nem én vagyok a hülye, és nem én csinálok mást meg hülyeséget, ha nektek olyan egyszerű logikai dolgok nem esnek le, mint amik az UEFI-t bizonyítják, vagy ami azt bizonyítja, hogy nem nulláztam le, pl. hogy a Linux bebootol.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#312) savior


savior
őstag

Helló. Van már teszt verzió?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#313) Pyttawrx válasza gyulank (#311) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amúgy a kulcsos kérdésedre is kaptál választ....
A másik meg pl nekem sosem kellett ilyen kulcs, és minden gépre felmentet az OS-ek. Tehát én arra a kérdésedre nem tudom a választ, hogy hol vannak a jó kulcsok.

És még 1x segítőszándékkal, ezt már látni kell mert így nem lehet, vagy ha jobban tetszik én így már nem tudom, ennyi BIOS állítgatás után.

amúgy nullázd a bios-t, azért jegyezd meg kb mik voltak beállítva. Kezd előlőről.

Secure boot on (enabled)
PTT on (enabled)

Csinálj egy ú iso-t:
GPT
UEFI (NEM-CSM)
FAT32

(#314) zolee001 válasza gyulank (#311) üzenetére


zolee001
őstag

Autos halad az autopalyan,a radio bemondja,hogy vigyazat egy orult szemben megy a forgalommal.
Mire az autos:Mi az hogy egy,az osszes szemben jon
Mivel az itt levok kepesek egy OS-t feltelepiteni ami Windows nevre hallgat te pedig 2+ napja kinlodsz, akkor a szavajarasoddal elve; na ki a hulye?

(#315) pzstm válasza savior (#312) üzenetére


pzstm
titán

Insiderek héten kapnak

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#316) gyulank válasza Pyttawrx (#313) üzenetére


gyulank
addikt

De érteném a lenézést, ha bármi plusz infót kapnék. Valamit amit nem tudok. De ha nem ez a helyzet, márpedig nem, akkor nem fogom azt mondani, hogy de, csak azért, hogy jobban érezzétek magatokat. Egyáltalán nem passzol a szembe autós hasonlat. Konkrétan semmit sem javasoltok, csak azt a semmit úgy teszitek, mintha hülye lennék, nem tudnám megcsinálni, pedig a kérdés előtt is megtettem magamtól, és nem is lehet máshogy csinálni... Az engem nem érdekel, hogy ti azt képzelitek, hogy tudjátok, hogy én nem tudom, hogy mit csinálok.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#317) mefistofeles válasza gyulank (#316) üzenetére

Ki nézett le?
"ha bármi plusz infót kapnék"
Két napja kapod a tippeket, infókat. Úgy látszik ezt sem veszed észre.....
Továbbra is azt mondom, hogy ehhez ott kellene lenni, Nem látunk mindent és így egyszerűen vakon megyünk a céllövöldébe.
Egyébként meg ha nem kapsz semmi "plusz infot" akkor miért jössz újra és újra? Látod, hülyék vagyunk hozzá.
Utoljára még megkérdezem (mert nem olvastam, hogy válaszoltál volna) Bios alaphelyzetbe állítás és úgy a SB bekapcsolása megvolt? Új ISO kiírása megvolt?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#318) gyulank válasza mefistofeles (#317) üzenetére


gyulank
addikt

Hányszor kellett volna meglennie? Ahányszor írja valaki? Egyszer megvolt...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#319) mefistofeles válasza gyulank (#318) üzenetére

Látod... még te vagy pökhendi......
Mint írtam én nem olvastam, hogy közölted volna, megvolt. ha olvasom nyilván nem javaslom ismét. de részemről befejeztem a diskurzust. Tudatlan vagyok és nem tudok segíteni. Én kérek elnézést!
További jó próbálkozást!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#320) Pyttawrx válasza gyulank (#316) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gondolom ezt nem nekem címezted…..

(#321) gyulank válasza mefistofeles (#319) üzenetére


gyulank
addikt

Milyen próbálkozást? Mindenki csak ezt mondta. Nem volt még második dolog amivel lehetne próbálkozni, amit valaki mondott volna. Csak ezt írja mindenki úgy, mintha ezt nem tudtam volna azóta se megcsinálni. Meg mikor nem ezt írja, akkor konkrétan azt írta, hogy leírta, csak nem tudtam azóta se megcsinálni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#322) Nagymelák válasza zolee001 (#314) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Én így csináltam (Asus Z170 gmaing pro)
Készítettem egy Pent rufussal
GPT
UEFI
NTFS
Gép újraindít.
BIOS-ba be.
Átállítottam UEFI bootra.
Kikapcsoltam a Secure bootot, töröltem az addigi kulcsokat.
Mentés (F10)
Újraindítás.
Bekapcsoltam a Secure bootot.
Generáltattam új kulcsokat.
Mentés (F10)
Újraindítás
Boot sorrendnél pendrive kiválaszt.
Mentés (F10)
Újraindítás
Pendrivérol indul.
Win11 telepít
Fél óra múlva boldogan használom.

(#323) koby11h


koby11h
aktív tag

Micsoda fordulatok... egy csomó mindent "tanultam" az elmúlt 2+ napban!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#324) Pyttawrx válasza gyulank (#321) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Próbáld meg a #322HSZ-ben leírtakat.

u.i.: Bár elvileg ezen is túl vagy, mert ezt én is írtam, csak a kulcsok törlése nélkül, mivel nekem az nem kellett

[ Szerkesztve ]

(#325) Geth válasza Nagymelák (#322) üzenetére


Geth
addikt

Most mindjárt leírja sírva, hogy ezeket már megcsinálta.
Inkább az a furcsa, hogy egy csomó más opciót teljesen ignorál, pl. másik gépen megy-e a pendrive, más ember ránézett-e már a lapjára, próbálta-e kézzel betolni az MS kulcsait, adtam linket a PreLoader-re, azzal is lehet hash enrollt csinálni, stb.
Vagy írhatna az asrocknak, ez eszembe se jutott eddig, pedig kézenfekvő.

[ Szerkesztve ]

(#326) isti732712 válasza gyulank (#321) üzenetére


isti732712
aktív tag

Igazad van! A többiek nevében nem nyilatkozhatok,de a sajátomban igen! Én vagyok a hülye és nem értek hozzá,nem tudom a te szintedet elérni ha belepusztulok akkor sem,ez már az a szint amikor a kérdést sem értem,nem hogy meg tudnám válaszolni,a beszélgetéseket elnézve te egy tökéletes ember vagy,csak éppen mi "én" nem értem értjük mit szeretnél!
Valami más idősíkon helyezkedsz el ezért valóban lehetséges ,hogy a te bios-odba bár nem is kell semmi,és nem is lehet beállítani semmit mert a te idődben már a win11 is elavult oprendszernek számít,meghajlíthattad a tér időt, ezért nem értjük egymást!

Mindenkinek kellemes szép napot!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#327) gyulank válasza Geth (#325) üzenetére


gyulank
addikt

A csomóból az elsőt nem tudom kipróbálni, de miért is kéne? Jónak kéne lennie ezen is... A másodikat sem, de ha ugyanazt csinálná mint én, akkor hiába tudnám. A harmadikat meg úgy mondod, mintha tudnom kéne, hogy mi a PreLoader, meg az entroll. Viszont kérdeztem, hogy hol vannak a kódok, mert ugye meg lehet adni egyenként kulcsfájlt, ezt tudnotok kéne, de írtam is. És senki nem tudott kulcsot, csak azt ismétli mindenki, hogy állítsam alapra a BIOS-t, mintha köze lenne más beállításnak ehhez, hogy generáljak alapbeállított kulcsoikat, és mentsem el kilépésnél, meg, hogy 1 partíció legyen a pendrive-on, az is FAT32, és GPT legyen, ne MBR, és úgy másoljam rá a telepítőt, és válasszam az UEFI-t bootkor. Ezt mind így csináltam minden kérdés nélkül, és azóta is ezeket írják, hogy nem tudom. Ez így van. Azt kéne mondanom, hogy nem így van? De még mindig nem tudom, hogy mik a MS kulcsai, úgy pedig kézzel hogy tolnám be, még ha tudnám is használni azt amit írtál? És nem nekem írta, és nem is mondtam volna rá semmit. Egyébként nem ennyire nem biztosítottam túl, hogy minden lépésnél újraindítsam, hogy mentsem külön a SB bekapcsolását, majd a kulcsok defaultra állítását. Gondoltam, azt kell mentenem, ami változik. A TPP-t se kapcsolhatom be anélkül, hogy bekapcsolnám a SB-t, még se kell újraindítanom hozzá.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#328) Nagymelák válasza gyulank (#327) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

De nincsenek szerintem MS kulcsok, a BIOS generál valamit és annyi. Viszont a boot pendrivot szerintem GPT-ben nem FAT32-re kellene állítani, a rufus is átállítja NTFS-re mikor beállítod az UEFI-bootot.

(#329) BiP válasza DellFan (#255) üzenetére


BiP
nagyúr

Hú, jópár verziót ugrott a napokban.
Nekem egyedül a TPM-et pirosozta, minden más zöld. Microsoftos Health Check annyit írt, nem okés.
Biosban szépen bekapcsoltam az AMD prociban lévő fTPM-et, most már zöld az is, és a Microsoftos tool is OK-t jelez.
Érdekesség: Mindeközben a Secure Boot végig disabled a BIOSban.

(#330) BiP válasza Nagymelák (#328) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt a FAT32-t én se értettem, szerintem NTFS-sel is mennie kéne.
Sőt, FAT32-nél van egy 4gigás file korlát, nem tudom a win11-es wim belefér-e.

#327 gyulank : az a gond, hogy elbeszéltek egymás mellett. Te nem írod le egyértelműen, hogy mit csináltál meg ("nyilván megcsináltam", ja, csak nem írtad le a többieknek), hogy haladsz, stb. csak utalgatsz (csomóból első, második.stb.), a többiek meg kénytelenek találgatni, mert nem tudják, hogy a felsoroltakból mit csináltál meg, mi a jelenlegi statusz.
Kulcsok: nem merem biztosra mondani, de az eddigiekből azt vettem ki én is, hogy nem kell kulcsokat külső helyről betöltened, hanem csak legeneráltatod a biossal. (lásd #322).
De ezek szerint ezt a lépés még nem volt meg. (nem tudjuk).
És nem tudom, mennyire számít, de nekem pl. nem aktív a Secure Boot, mégis minden csupa zöld.

(#331) isti732712


isti732712
aktív tag

Windows 11-re frissítenél? Többet kell várnod, mint gondolnád [link]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#332) Pyttawrx válasza gyulank (#327) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hogy jön ide az ms kulcs. Én most ezt nem igazán értem, ezt beismerem.
Mert az MS és az SB kulcsok az két külön dolog. Szeretnék választ kapni arra, hogy hova szeretnéd beírni az MS kulcsot

(#333) Geth válasza gyulank (#327) üzenetére


Geth
addikt

Jónak kéne lennie ezen is...
Híres utolsó mondatok :)

Nem kell tudnod mi az a PreLoader, linkeltem korábban cikket (ehhez nem kellenek kulcsok, a PreLoader-rel betöltöd az MS .efi-jének a hashét a Secure Boot adatbázisba).
Kérdezted, hol vannak az MS kulcsai, linkeltem.
Asrocknak írtál már?

#332 Pyttawrx
45x leírták neki, hogy mit kell csinálni, de Nála ez nem működik. Olyan mintha az MS kulcsait nem vagy rosszul helyezi el a firmware a Secure Boot adatbázisába, ezért nem tudja validálni az MS binárisait. A Linuxé elindul, de mivel ez 2 külön kulcs, ezért csak 1 kulcsot érint a probléma.
Az MS kulcsait (azokat a kulcsokat, amivel az MS efi binárisa alá van írva, remélem nem valami más kulcsra gondolsz...) kézzel is be lehet tolni, az MS oldalán elérhetőek (linkelve volt).
Alternatív megoldás, hogy PreLoader-rel (linkelve volt) az érintett binárisok hash-ét betolja az ember az adatbázisba (egyszeri művelet, amíg nem reseteli a Secure Boot adatbázist).

[ Szerkesztve ]

(#334) Pyttawrx válasza BiP (#330) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én így csináltam.

De igen NTFS-el is megy :)

(#335) BiP válasza isti732712 (#331) üzenetére


BiP
nagyúr

"vagy esetleg benevezhetnek a bétatesztre, vállalva a korai változat hátrányait."
Ha novemberben meglesz az "RTM", akkor már nincsenek a korai változatnak hátrányai, ugyanazt a verziót kapják, mint a többiek.

(#336) Pyttawrx válasza Geth (#333) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ah, ezt még nekem nem kellett használni (Az MS kulcsait (azokat a kulcsokat, amivel az MS efi binárisa alá van írva, remélem nem valami más kulcsra gondolsz...) kézzel is be lehet tolni, az MS oldalán elérhetőek (linkelve volt), így nem is értettem mit szeretne.
Köszönöm a pontos leírást. :R

(#337) margithid


margithid
veterán

Ellenőriztem az egyik notebookomat, hogy alkalmas e a Windows 11 használatára.
Azt írja nem.
Intel core i5 2520m, 6 GB ram, zr GB ssd.
Erre elvileg fel kéne mennie, nem?

(#338) BiP válasza margithid (#337) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, hogy bírná futtatni, de a tesztprogi biztosan azt fogja írni, hogy nem elég. (már csak a proci miatt is, UEFI, TPM is szóba jöhet).
Nézd meg a WhynotWin11-gyel, hogy mik hibádzanak, ez tételesen írja, a Microsoft tesztelője nem túl bőbeszédű.

(#339) isti732712 válasza BiP (#335) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ha novemberben meglesz az "RTM", akkor már nincsenek a korai változatnak hátrányai, ugyanazt a verziót kapják, mint a többiek.

Ez így igaz,gondoltam megosztom hasznos lehet :))
Bár igazán engem nem túlzottan zavar mikor jelenik meg frissítés formályában,mert ha kijön az RTM akkor nyilván bármi megoldható :K

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#340) zolee001 válasza Nagymelák (#322) üzenetére


zolee001
őstag

Az én methodusom,iso file pendrivera,bedug,esetlegesen "press any key to boot.." next,next finish

(#341) Nagymelák válasza zolee001 (#340) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Feltételezvén hogy a kolléga már telepített rendszert ennyire részletesen nem akartam leírni a menetét a dolognak. Én a pendrivet be sem dugom a gépbe csak a tetejére rakom, eddig mindig települt a rendszer. :)

(#342) zolee001 válasza Nagymelák (#341) üzenetére


zolee001
őstag

:)
Na erre 10 pont :)
Mentve :)

(#343) zolee001


zolee001
őstag

Microsoft: OEMs can still ship some Windows 11 PCs without TPM

Azért van az a pénz amiért az MS szemet huny ,csak el kell adni azt a sok hulladékot ,nem ám a gyártók nyakán maradjon
Tisztára Vista éra feeling,akkor az intel kérte ,hogy a használhatatlan gépek is legyenek Vista kompatibilisek

(#344) pzstm válasza Nagymelák (#341) üzenetére


pzstm
titán

jah hát persze...bedugott pendrive-al könnyű ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#345) margithid válasza BiP (#338) üzenetére


margithid
veterán

Ez már nem is fog változni?
Felejtsem el a Windows 11et?

(#346) isti732712 válasza Nagymelák (#341) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ez ott van :D

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#347) Doky586 válasza BiP (#330) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Régi(?) gépeken csak a fat32-t ismerte az uefi. Ezért írtam a tesztet [link]. De ma már nem számít hogy a pendrive MBR vagy GPT, nem számít hogy fat32 vagy ntfs vagy exfat, az se számít hogy be van-e kapcsolva a secureboot, nem számít hogy windows vagy linux, a pendrive bootolni fog [link] és telepíthető.. :K

[ Szerkesztve ]

(#348) Geth válasza pzstm (#344) üzenetére


Geth
addikt

Mi a poén? ;]
(UEFI HTTP Boot :P)

#347 Doky586
Ma már nem számít? A régi lapok szublimáltak? :D

[ Szerkesztve ]

(#349) gyulank válasza Doky586 (#347) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor az enyém olyan régi? exFAT-ot nem látta egyáltalán.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#350) BiP válasza margithid (#345) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont erről megy a diskurzus, hogy az MS azért várhatóan lazábban fogja venni ezeket a feltételek, mint amennyire elsőre hangzik.

Magától szerintem biztos nem fog frissülni, de nem kell elfelejteni, mert valahogy biztosan fel lehet majd rá varázsolni.
Kérdés, hogy érdemes-e. Nyújt-e bármi olyan előnyt, ami miatt mindenképp frissíteni szeretnél? Miben nem elég a Win10?
Sőt, asszonynak tök hasonló notebookja volt, 2520m csak 8GB rammal, meg zr (64?) GB SSD helyett 128, de már arra se raktam Win10-et, hanem inkább 8.1-et, mert gyorsabban ment rajta.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.