Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35901) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

De miért nem csinálnak már ? sokkal tartósabban és nem hangosodnak úgy mint a siklócsapágyas.
Tény hogy gépészeti alapszerkezetekből mikor mi is tanultuk néztem is hogy elvileg jobb konstrukció, de szennyeződésre érzékenyebb és kopással hangosodik.

Ma jön meg a tápom , meglátjuk mennyivel lesz halkabb a gép.
Ha nem ő volt a fő bűnös akkor hozatok vmilyen ventiket.
Most így hogy talán elvetem a mindenképpen golyóst, mit ajánlotok jó árasítva?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35902) Fel válasza HalasKYO (#35901) üzenetére


Fel
addikt

300Ft-al többért már nem éri meg a golyóscsapágyas (YL vs. Galcialtech)? Nem értelek... :U

Rosszúl fogalmaztam az előbb... Nem nem gyártanak, henem a "szokványos" PC boltokban nem nagyon kapni őket. Szerverekben és OEM gépekben szerintem inkább ilyenek vannak. (Pl.: Nálunk a cégnél, IBM X Serverben Delta van. Elég érdekes kialakítású, mert csak 3 lapátos, de hatékony és bírja a strapát (24/7@1,5 éven keresztül ment)

(#35903) HalasKYO válasza Fel (#35902) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Nem csak keresem a legjobb alternatívát.
Írtam a fent említett totyikba, is, várom az úriember válaszát.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35904) csib41


csib41
aktív tag

sziasztok segítségetek kérném 1 házilag barkácsolt vízhűtés rendszerhez alapanyag meglenne esztergapad van márcsak szerkezeti ábra kellene igazából ami hasonló teljesítményű mint a gyári termékek ha ismertek vkit aki csinált már ilyet v van tapasztalata a témában kérem segítsen köszönöm :R

(#35905) csib41


csib41
aktív tag

nincsfent senki v nemakartok segíteni? :( bármilyen infót ezzel kapcsolatban szivesen várok :R

(#35906) TaaT válasza csib41 (#35904) üzenetére


TaaT
veterán

mármint blokkot csinálnál házilag? :U
neki pl van tapasztalata [link]
bár én azt mondom használtan kisebb nyűg összeszedni a cuccokat :K

Give them hell Ukraine!

(#35907) csib41 válasza TaaT (#35906) üzenetére


csib41
aktív tag

ezisigaz de az "éncsináltam csakazenyém" érzést nempótolja :DDD de ezt a verziót is megfontolom mert egyszerűbb és gyorsabb bár picivel de drágább

(#35908) TaaT válasza csib41 (#35907) üzenetére


TaaT
veterán

2db Mátyás királyért vettem ezt a blokkot, annyi a nyűg vele hogy 939-es szal még rá kell faragnom a 775-re :)

"éncsináltam csakazenyém" nekem bőven elég ha összerakom a cuccot :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#35909) csib41 válasza TaaT (#35908) üzenetére


csib41
aktív tag

tetszik rossz nemlehet 1 vékony plexilap 4 csavar és mehet a nyúzás :DDD esetleg ha van 1 testvére ugyanilyen árban megvenném :P

(#35910) fsb1000 válasza BullZeye (#35869) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebből a gondolatból a szabályozás hiányzik.

Ha az akvárum vize X fok fölé megy, akkor nem fognak petézni az akármilyen trópusi halaid.
Vagy lehet nézni egy hőmérőt és cigiszünetre menni, ha elérte a határértéket. Gép lemegy alvóba, amig spanglizol.

Ha viszont fullon hajtható napi 24-be a 2 gép, akkor meg a viz nem fogja elérni a kivánt hőmérsékletet vagy csak nagy szerencsével. Náthásak lesznek az ebihalak.

Ha beépítesz szabályozást, akkor a felesleges hő hova megy a gépekből?
Lehetne egy régi nagy vasradiátort az akvárium mellé tenni, és kettős szelleppel átkapcsolni oda a keringést. Amolyan II. Vh. tengeralattjáró fillengje lenne, ahogy 10-15 percenkét tekered a szelep kerekét.

---

Ha az akváriumban nincs hőre érzékeny élőlény, akkor a dolog müxik szanályozás nélkül is, mert a rendszer mindig talál egy egyensúllyi állapotot.
Sok paramétertől függően a környezeti hő és a CPU/GPU IHS hőmérséklete között....

(#35911) TaaT válasza csib41 (#35909) üzenetére


TaaT
veterán

az a plexilap 11mm vékony :D
ha mégis nekilátsz marni akkor sztem egy meglévő konstrukciót kell lemásolni :K
csak ez az 1 volt :B
bár van 1 csipset blokk is [link]

Give them hell Ukraine!

(#35912) helkis válasza csib41 (#35907) üzenetére


helkis
addikt

megy pü.. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35913) csib41 válasza TaaT (#35911) üzenetére


csib41
aktív tag

gyárikról sajnos nemtaláltam méreteket és így nehéz belőni
a plexilapot meg úgyértettem h 1-2mmes plexilap rá 4 lyuk a csavarnak meg 2 a csöveknek és lelehet fogatni csak így csúnyább de lefogja:DDD
a chipset blokkot meg pont így terveztem el csak gondolom más a mérete a tervnek és ennek de a belső elrendezés ugyanez :R

(#35914) csib41 válasza helkis (#35912) üzenetére


csib41
aktív tag

ment pü :)

(#35915) universiti válasza sylard8 (#35899) üzenetére


universiti
csendes tag

Szasztik mind a2-en
itt 1700- az 1201-es és az még 3v-ról is megy[link]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35916) universiti válasza csib41 (#35905) üzenetére


universiti
csendes tag

Szia
nézd meg az oldalam, én is szinte ithon csináltam, csak a gumitömítés nútját csináltam én is
fémesztergán,apropó hogy lenne fémesztergád,mert készülök a v2-es blokkra és csak az a baj hogy ahol volt ott már tönkre tették a marhák akik nem értettek hozzá,és nincs kedvem + fizetni esztergályosoknak, érted mire akarok kilyukadni,nem lenne nagy baj valahogy megoldani a hozzájutást,hogy kb fél órát használhassam(megmunkáló szerszámomat viszem),csak legyen négypofás tokmány hozzá!
[link]
Csak kérdés volt mert ha nem akkor bocsi,de remélem segítettem!
páá

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35917) TaaT válasza universiti (#35916) üzenetére


TaaT
veterán

az a cpu blokk eléggé hogyismongyam :DDD
szép hogy saját munka meg minden de sztem egy átlagos léghűtés hozná ezeket a hőmérsékleteket töredék áron teljes csendben :B

Give them hell Ukraine!

(#35918) csib41 válasza TaaT (#35917) üzenetére


csib41
aktív tag

igazság szerint még a ramokat is vízzel akarom hűteni szerintem ez a legnehezebb része az egész melónak egyedül a procin gondolkozok h veszek 1 blokkot rá mint csinálok mert mégse küldeném halálba a leendő 1090T-met :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35919) TaaT válasza csib41 (#35918) üzenetére


TaaT
veterán

nagyon melegednek? mert ha nem akkor sztem felesleges a ramokat vizezni, vegyél rá vmilyen ramhűtő bordát :K

Give them hell Ukraine!

(#35920) zH.


zH.
senior tag

Erre a kártyára jó lenne ez a blokk?

just be

(#35921) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Kinéztem ezt:
[link]

sima nem PWM es verziót , mert KazeMaster pro ra kötném rá. vélemény?
CM stacker kdd rackjére is jó ez vagy atta a keretes verzió kell ?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35922) universiti válasza TaaT (#35917) üzenetére


universiti
csendes tag

Hy!
Persze nem a leg szebb a világon,viszont 2000- volt az(2500-ért már ugyanakkora 99,9% tiszt v.rezet kapsz,csak azt még nehezebb megmunkálni) anyag az már más kérdés hogy 1 órát fűrészelgettem meg vagy 20ó. csiszolgattam + 3 óra a belső kialakítás ,de volt egy 3000-ft os spire levegős hűtőm az 1,5év mulva megadta magát és nem volt halk,ha te a cooler master hyper szerű hűtőkre gondolsz akkor mondhatod azt hogy azok 5000-től felfele vannak,és lehet hogy hozná ezeket a hőmérsékleteket, de azért azok is elég hangosak tudnak lenni,delegalábbis nem 600-800 rpm-en(szinte passzív) mennek az biztos,mint most az én vízhűtésem,nekem ez így megérte a laingd5+blokk anyag(Radim 0ft-volt és kellőképpen megfelelő),mert úgy csicsikálok mint akit fejbevertek mikor megy a visszatöltés este,és ez a léghűtéssel nem így volt.Most a leghangosabb a monitorom beépített tápja mikor be van kapcsolva :)) mert istentelenűl sípol,de ezt már nem építem át :DD ,bár volt aki még azt is újra gyártotta magának,hogy ne sípoljon neki.
:D

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35923) TaaT válasza universiti (#35922) üzenetére


TaaT
veterán

nem a dizájnnal van a baj, a sárgaréz hővezető képessége kb negyede a vörösréznek, nem véletlen hogy cpu blokkoknak max a fedelét csinálják belőle (vagy plexiből, vagy műanyagból stb...)
a belső kialakításnak egyetlen előnye hogy nincs nagy ellenállása, de nem is ad át sok hőt a víznek sztem...
addig amíg össze nem áll a vízhűtésem, 2500ft-ért vettem egy CM Hyper TX3-at, 600-at forgó AC F9 PWM ventivel... ~0 zaj, tűrhető hőmérsékletek :U

azért elismerem a belefektetett munkát, energiát és a kitartást :R

én is próbálom lent tartani a vízhűtésbe invesztált pénz mennyiségét (valszeg ezért nincs még kész :DDD )

Give them hell Ukraine!

(#35924) csib41 válasza TaaT (#35919) üzenetére


csib41
aktív tag

alapból vannak rajtuk hőelvezető lapok de mint bővítésként belőnék 1 ilyet is csak a cicoma kedvéért :DDD
és mivel full passzív gépet akarok minden ventit kiakarok cibálni a helyéről amit lehet :)

(#35925) 3RROR


3RROR
aktív tag

Hello.Van valakinek valami tapasztalata erről a lötyiről?:Aqua Computer Double Protect Ultra 1l -BlueMotion UV active

Ez csak adalék vagy csak ezt használhatnám víz helyett?

(#35926) csib41


csib41
aktív tag

most lehet kiröhögtök DE! :DDD mosógépszivattyút épített már be vki a rendszerébe?

(#35927) universiti válasza TaaT (#35923) üzenetére


universiti
csendes tag

Igen ez így igaz ahogy mondod,de az oldalon is leírtam hogy vörösrézzel kezdtem és azért fürödtem vele be mert rohattúl kenődik megmunkáláskor(elvittem a méh-be,hogy visszakapjam a pénzem)két blokkhozz való anyagot elszúrtam már a túlméretre alakításnál,ekkor jött az hogy sárgaréz mert tudtam hogy az mindenképp lessz a rendszerben(D5 tető),de fémesztergályosok mondták hogy azt sokkal könnyebb megmunkáni, és a vörösréz sárgaréz ütközés ígyis úgyis lessz mert ugye a radim fullv.réz,de ezért lessz majd v2 blokk, ugyan ezzzel a felépítésel(csak találnom kell valakit aki engedi haszn.a fémesztergályát 1-2 borért v. sörért v. valamiért),csak vörösrézből,mert már jobban tudom hogy mit lehet a rézzel kezdeni mint anyaggal.És legalább nem alumínium,mert az esztergályosok abból akarták volna megcsinálni,úgy meg már három kül. fém lenne a rendszerben és az megint csak nem jó.Most jelen pill. idle víz30fok a proci 35 , full víz33 proci 50-52 21-22fok a szobában ,ezt a léghűtések csak magasabb fordulaton képesek hozni 85w tdp-nél vagy többnél,nem pedig 5 voltról hajtva ami kb 600-800 rpm-et jelent, és a vörösréz blokk majd szerintem csak kb,1-2 fokot javít majd a proci hőmérsékletén,de majd meglátjuk.Aztán ha meglessz a v2-es blokk OLCSÓN ELADOM MAJD ezt ,had legyen valakinek egy egyszerű de olcsó blokkja amit rálehet fabrikálni erősebb procira is,de ez még odébb van,szertném megtudni hogy mien a telj. erőssebben :DD ,vagy legalább egy teszt erejéig elvinni és megnézni kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35928) csib41 válasza universiti (#35927) üzenetére


csib41
aktív tag

pü-ben kérhetek néhány paramétert a blokkról v ez ilyen szakmai titok? :DDD :P :R

(#35929) universiti válasza csib41 (#35926) üzenetére


universiti
csendes tag

szerintem az hangos,akkor már inkább egy hydor l20,megy nagy is az amit mondasz, szerintem legalábbis,én a teszteléshez használtam l20-ast havertól kaptam kölcsön amelyiket nem használta csak tartalék volt(ő neki egy baromi nagy trópusi halas akváriuma van abban használ hasonlót),de lehet eladná ha akarod meg kérdem(talán már 4000-5000 ért a tied lehetne bolti ára asszem 8000 körül van és még garis is ha minden igaz.

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35930) universiti válasza csib41 (#35928) üzenetére


universiti
csendes tag

megy PÜ kicsit késöbb

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35931) csib41 válasza universiti (#35929) üzenetére


csib41
aktív tag

megy pü

(#35932) fsb1000 válasza csib41 (#35926) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt még nem, de vizórát már igen, hogy pontos értéket kapjak a térfogatáramról!

A mosógép szivattyúk szerintem túl erősek, zajosak és meg kell oldani a 220V kapcsolást.

(#35933) sampe


sampe
aktív tag

üdv minden kedves topikolónak:)

a segítségeteket szeretném kérni abban, hogy tudnátok e linkelni 1-2 oldalt ahol részletesebben találok a vízhűtés elvi működéséről és az alkatrészekről pár hasznos információt

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#35934) gyurczy


gyurczy
őstag

Üdv mindenkinek!

Volt egy kis fejlesztés a masinában, és a phobya tripla kevésnek bizonyul a 950+6970 kombóhoz, némi prime+furmark után a vízhőfok 38,1°C-ra kúszik fel, amit picit sokallok, mi lesz, ha nyár lesz, és 30°C.

A kérdés: elég lenne egy single radi kiegészítésnek (ezt könnyen, jól be tudnám építeni), vagy kéne egy dupla inkább (ez is beépíthető, de kicsit macerásabb).

Konkrétabban: phobya single 60mm vs nexxos extreme dual 45mm.

Tanácsokat kérnék, köszönöm!

(#35935) Csavez™


Csavez™
veterán

Hi!
Most cserélem le a kártyáimat 580-ra,480-as(EK Water Blocks EK-FC480 GTX )-ja jó az 580-ra?

Egy-két forumon olvastam,hogy rámegy és a hőfokok is jól alakultak?
Lehetséges ez?

ddr5 2x24@8400 ram kit eladó

(#35936) Csavez™


Csavez™
veterán



Én nem látok különbséget.

ddr5 2x24@8400 ram kit eladó

(#35937) gyurczy válasza Csavez™ (#35936) üzenetére


gyurczy
őstag

Az eltérés nem ezen az oldalon lesz. A gyártók szemétládák, valószínűleg odébb van fesszabályzó, valamelyik ram-sor, esetleg azok nyáktól való kiállása tér el. Pici apró dolgok, ami miatt esélyes, hogy faragni kell.

(#35938) AirBooms válasza Csavez™ (#35935) üzenetére


AirBooms
addikt

Tudtommal nem megy rá.

(#35939) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

:Y :Y :Y :Y Mi az amire nem elég 3 db 480 as meg egy 460 as ?:O:O:O
Vagy csak hideg van és kell az a plussz hő ? :DDD

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35940) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

jó reggelt, bevallom nem olvastam át ezt a párezer hsz-t, kérdésem az lenne, hogy a mai, modern (sandy bridge/i5-2500/vga6850) cuccokat lehet-e hatékonyan/biztonságosan vízhűtéssel ellátni?
ha igen, van vmi gyári cucc a teljes hűtésre? (5-6 éve menők voltak a zalman reserator tornyai pl.)

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#35941) gyurczy válasza Sixkiller6 (#35940) üzenetére


gyurczy
őstag

(#35942) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Csak érdeklődés szinten teszem fel a kérdést.
Érdekelne valakit egy P6T sorozatra való alaplapi szett?
(Lehet váltanék SB-re, és ha így lenne feleslegessé válna a számomra.)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35943) wakü


wakü
csendes tag

Sziasztok!

Laing pumpával kapcsolatban szeretnék infót kérni. Eddig csak azzal az egyel volt dolgom, amim nekem van nemrég, így nincs összehasonlítási alapom. Egy Laing DDC1 Plus. Használtan vettem, most szereltem össze a rendszert és elég hangosnak találom.

Mekkora hangja van egy ilyen pumpának, mennyire kellene csendesnek lenni? Youtube-on próbáltam keresni videót, ami kifejezetten ezt demonstrálja, de nem igazán találtam.

:F

Zoli

(#35944) sylard8 válasza wakü (#35943) üzenetére


sylard8
tag

18W-os az nagyon hangos!

(#35945) Sixkiller6 válasza gyurczy (#35941) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nem mintha az általad liknelt hsz bármiben is előremozdítani a kérdésemet, de azért köszönöm

- no es importante -

(#35946) PetiCalvus válasza sylard8 (#35944) üzenetére


PetiCalvus
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#35947) gyurczy válasza Sixkiller6 (#35945) üzenetére


gyurczy
őstag

Ha elolvasod, hogy miről szól a hsz, illetve mire volt válasz, akkor mindjárt választ kapsz a "Van valami gyári cucc a teljes hűtésre" és a Zalman-os kérdésedre. A biztonság és hatékonyság kérdése kicsit több utánaolvasást igényel, de nem megoldhatatlan feladat. Ha ellátogatsz Tody vagy OC oldalára, akkor leírásokat, teszteket is találsz, ha kérdezel válaszolnak, és minőségi rendszert tudsz összerakni magadnak.

(#35948) Sixkiller6 válasza gyurczy (#35947) üzenetére


Sixkiller6
őstag

hát Tody-s és OC-s linkkel azért már egyszerűbb a dolgom. köszönöm szépen a helpet!

- no es importante -

(#35949) gyurczy válasza Sixkiller6 (#35948) üzenetére


gyurczy
őstag

Igazán nincs mit. Elnézést, ha kicsit offenzív voltam, de eléggé sokan esnek be olyan kérdéssel, ami minden héten felmerül, és a gugli sem barátja mindenkinek, pedig...

(#35950) Sixkiller6 válasza gyurczy (#35949) üzenetére


Sixkiller6
őstag

igazad van, nyilván én is guglival kezdtem, de a számtalan különböző modell-infó között nem igazán találtam explicite olyan tudnivalókat, hogy pl egy sandybridge-re, iCore-2500ra ezek jók és használhatók-e. a két említett oldalon továbbérdeklődtem
thx még1x

- no es importante -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.