Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35551) sylard8 válasza Delta-Laca (#35548) üzenetére


sylard8
tag

töltőállomáson lehet GlycoShell-t kapni?
megelégedés alatt mit értesz?

(#35552) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Hali

EZT fel lehet varázsolni s1156-ra?
köszi

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#35553) sylard8 válasza MontyCrew (#35552) üzenetére


sylard8
tag

30.000 HUF-ért olcsóbban is kilehet hozni,persze ahhoz itt kell válogatni ph-n,de sztem megéri.

(#35554) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

ezt a fajtát tudom, nem mondom mennyiért, de elég olcsón, de most pl 1366os procim van, de jöh héten lesz 1156osom, és arra kellene végülis a hűtés.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#35555) DaveJr válasza MontyCrew (#35554) üzenetére


DaveJr
őstag

Nagy valószínűséggel nincs a gyári szettben 1156-os lefogató. Nem tudom hogy használt rendszerről van szó vagy zsír új. Mert lehet hogy az újnál már belerakták az új foglalathoz valókat. De ha régi...és elnézve a képet akkor tuti nincs gyári felfogató...max csinálsz egyet vagy vhol keresel olyat ami jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35556) Kvazár válasza MontyCrew (#35552) üzenetére


Kvazár
őstag

Alaplap függő! Az ASRock lapokon pl. van 775-ös furat a procinál, hiába 1156-osak.

Eladó cuccaim: -

(#35557) Delta-Laca válasza sylard8 (#35551) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Igen, én is benzinkútnál járva vettem;), megelégedés alatt meg azt értem, hogy használat során nem koszolódik, mint anno pl. az Innovatek cucca, amiben kis idő után fehér "vízispermák" jelentek meg...:B

Üdv.: Delta-Laca

(#35558) sylard8 válasza Delta-Laca (#35557) üzenetére


sylard8
tag

színtelen folyadék a glycoshell?

(#35559) Joshi válasza sylard8 (#35558) üzenetére


Joshi
titán

Kék színű, bekeverve a királykékhez hasonló.

(#35560) Oxi


Oxi
aktív tag

Bugyikékre szinezi az átlátszó csöveket. Gyönyörű lesz. :DDD

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35561) sylard8 válasza Oxi (#35560) üzenetére


sylard8
tag

tapasztaltatok változást korábbi adalékokkal szemben?glycoshell hozott pár fokot vagy pedig csak simán jó és nem engedi elszaporodni a mindenféle kártékony "kórokozót"..?

(#35562) Oxi válasza sylard8 (#35561) üzenetére


Oxi
aktív tag

Tudtommal minél több az adalék a vízben, annál rosszabb a hőkapacitása, tehát a glycoshell-től nem lesz hatékonyabb a vízhűtésed, viszont nem fog benne elszaporodni a szerves élet és korrodálni sem fog. :K

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35563) sylard8 válasza Oxi (#35562) üzenetére


sylard8
tag

kszi.
kár hogy szinezi a deszti vizet.

(#35564) gyurczy válasza Oxi (#35562) üzenetére


gyurczy
őstag

Azért a clearflex falán a kis fehér trutymó ellen nem véd.

(#35565) MontyCrew válasza DaveJr (#35555) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Találtam olyan 1156 os lapot amin van 775ös hűtőfoglalat, innentől egyenes út! majd jelentkezem ha kész leesz első vízhűtésem, köszi a gyors segítséget azért! :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#35566) Oxi válasza gyurczy (#35564) üzenetére


Oxi
aktív tag

Az micsoda és mi az ellenszere?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35567) ImI87


ImI87
őstag

Egy 4 gigára húzott, megfeszelt i7 920 + ATI HD 6950 kombóhoz milyen/mekkora radit érdemes venni? :F HF rendszerhez, D5 pumpával, a radira 700-800 rpm körüli ventik mennének. Írhatnátok konkrét típusokat is, amik jók, de nem az extrém drága kategóriába tartoznak.

(#35568) DaveJr válasza MontyCrew (#35565) üzenetére


DaveJr
őstag

Oké rendben. Az is egy megoldás:) Kíváncsi leszek mire lesz képes az a vízhűtő szett (aki ismeri ne lője le a poént). Majd rakj fel pár képet.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35569) Oxi válasza ImI87 (#35567) üzenetére


Oxi
aktív tag

Szerintem 4 egységnyi radival kell számolnod( egy db 4-s, vagy 2db 2-s, vagy egy db 3-s és egy egyes) a kiépítési lehetőségtől függően. Tartok tőle hogy egy db hármas radi, ami még önmagában jól kezelhető méretű, 700-800-n pörgő ventikkel már túl magas víz hőmérsékletet eredményezne.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35570) LBandi válasza Oxi (#35569) üzenetére


LBandi
aktív tag

Amúgy mi számít magas vízhőmérsékletnek?
Nálam le vannak most télen tekerve a ventik ~600-ra és jópár óra játék után sem megy 50C fölé sem a vga sem a proci (max 51-52C de csak egy pillanatra) viszont a víz hőmérséklete ekkor ~32C körül szokott lenni (a szobában 20C van).
A legmagasabb amit vízhőnél mértem az 36C volt, az is másféll óra IBT közben (800-as ventikkel).

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#35571) Oxi válasza LBandi (#35570) üzenetére


Oxi
aktív tag

A 40C feletti vízhőmérséklet számít magasnak.

Szerk.: nálam most 21C a szobában, 25C a vízhőmérséklet és 33C, 29C, 34C és 30C a négy procimag hőmérséklete. Egyetlen egy db 600-s fordulatú 14cm ventivel támogatva. :))

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35572) sylard8 válasza gyurczy (#35564) üzenetére


sylard8
tag

fehér trutyi kialakulását nem lehet megakadályozni?
én nem clearflex-et használok,csak sima bolti csövet és annak az oldalán is megjelent ez a fehér szörny,de gondolom ez nem csőfüggő,persze,hogy nem az. most pár hónapja uj csövek vannak a rendszerben illetve kitakarítottam a blokkokat és azóta semmi,bár előtte,mielőtt az uj csöveket installáltam:) volna, szépen ecettel átmostam a rendszert.
kövezzetek meg,de eddig jol működik. tényleg kell valami adalék,mert a proci blokkban összegyűlt nem kis mennyiségű szerves anyag és teljesen eltömítette a marásokat.

(#35573) ImI87 válasza Oxi (#35569) üzenetére


ImI87
őstag

Mondjuk az a bajom, hogy mindent a ház (CM HAF-X) belejébe kéne tenni, kívülre nem akarok rakni semmit. :U Ennek a tetejébe csak egy 3x120-as radi férne el. És mi lenne a helyzet egy 60mm vastag 360-as radival, pl Phobya G-Changer 1.2-vel? Még az is kevés lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#35574) Nippon válasza ImI87 (#35573) üzenetére


Nippon
őstag

Nem biztos, hogy elég a G-Changer 1.2, az XSPC RX jobb, főleg 500-800-as fordulatnál.
Szerintem nem ártana +1 szimpla radi, a hátsó ventihelyen elfér. Ha ez nem tetszik akkor egy slim dupla a HDD keretre csavarozva.

(#35575) ImI87 válasza Nippon (#35574) üzenetére


ImI87
őstag

Értem, akkor nincs mese, lesz egy 1x140-es a hátsó ventihelyre..........

(#35576) Oxi válasza LBandi (#35570) üzenetére


Oxi
aktív tag

Ez egy nagyon jó teljesítményű rendszer. (Csak zsugorítani kellene :K )

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35577) ImI87


ImI87
őstag

Mé az is kérdés, hogy hengeres tartály legyen, vagy ilyen 5,25 helyre szerelhető. Tetszik ez az EK Bay-Spin, csak az a baj, hogy két helyet foglal (ami önmagában jó), viszont kétoldalon vízszintesen a közepén nincs olyan bevágás, ahol elférnek a kis fülek, amik hagyományos esetben a az optikai meghajtókat alulról megtámasszák. Ezeket a füleket nincs kedvem hajlítgatni, meg levágni, úgyhogy ez gyakorlatilag kiesett. Ugye jól látom a helyzetet? :F

Van még hasonló dual XSPC márkából, azon van kivágás.

Alapvetően melyik fajta tartály jobb/rosszabb, a hengeres, vagy a CD-helyre szerelhető?

(#35578) DaveJr válasza ImI87 (#35577) üzenetére


DaveJr
őstag

Én speciel csináltattam egy tartály 5,25-ös helyre.
Így néz ki:

Ez mondjuk másfél magas és nem ér ki az elejéig a háznak csak a takaró lemezig. De 8 deci víz fér bele ami bőven elég.
Akár csináltathatsz is. Szerintem nincs különbség henger vagy 5.25-ös tartály között. Mind2 jó. A lényeg csak az hogy hova helyezed el.

Ja és 3000Ft-omba került.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35579) Oxi válasza DaveJr (#35578) üzenetére


Oxi
aktív tag

"A lényeg csak az hogy hova helyezed el."- mert ezen keresztül töltődik majd fel a rendszered. Tehát könnyen hozzáférhető helyen kell lennie.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35580) gyurczy válasza Nippon (#35574) üzenetére


gyurczy
őstag

Nippon: Az említett radival hűtöm a konfigomat, 3dMark Vantage alatt 3800@1.184V és 900/1200 órajeleken a vízhőfok 23°C-os szobában 32°C, alapon 30.5°C. Azt, hogy folyamatos terhelés mellett hová állna be nem tudom.

ImI87: Ha érdekes, és lesz kis időm nyomhatok hosszabb tesztet (prime + furmark), hogy legyen komolyabb mérési adat is.

Szerk:
DaveJr Anyagot hol szerváltál hozzá?

Oxi Hogy a frászba ilyen hűvös a cucc? :Y Mennyi víz megy abba a Reserator-ba? 10 db Cape cora-val és egy quad extreme radival se ment 28°C alá a vízhőfokom.

[ Szerkesztve ]

(#35581) Nippon válasza gyurczy (#35580) üzenetére


Nippon
őstag

Melyik radival, milyen ventikkel, milyen fordulaton? 4-4.2Ghz környékén magasabb feszültség, esetleg bekapcsolt HT mellett már lehet gond.
Persze ezen lehet segíteni magasabb fordulatú ventilátorokkal, de ha a csendesség is szempont, akkor érdemesebb picit túltervezni a rendszert.

(#35582) gyurczy válasza Oxi (#35571) üzenetére


gyurczy
őstag

Pitsa! Lejárt az időlimit.

Oxi: 25°C vízhőfok mellett 33-34°C odavág. nálam 30.5°C vízhő mellett 39-40°C. Réz a Heatkiller-ed? Milyen paszta van alatta? Ahogy néztem a teszteket az LT nem roszabb ennyivel...

Nippon: Phobya G-Changer tripla 3 db 770-et forgó Arctic Cooling AF12025PWM ventivel. 4000@1.28V HT on 25 perc prime alatt 33.5-re tolta fel a vízhőfokot, bár ott a VGA nem játszott.

DaveJr: Értem. Csípem az efféle egyedi cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#35583) DaveJr válasza gyurczy (#35580) üzenetére


DaveJr
őstag

Elmentem a legközelebbi plexishez akit találtam a neten...vagyis olyanhoz akik ragasztanak plexit (nem sziloval) és lerajzoltam hogy mit szeretnék, méreteket milyen vastag anyag és 3 nap múlva mehettem is érte. Ahol csatlakozóknak van menetfúrva ott 10mm-es anyag a többi helyen 5mm-es az anyag. Lyukat furattam rá aztán itthon menetfúróval megcsináltam.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35584) Nippon válasza gyurczy (#35582) üzenetére


Nippon
őstag

Linx-et próbáltál? Játékok alatt tesztelted? Kíváncsi lennék rá, bár ott inkább a VGA jár maxon.

(#35585) Oxi válasza gyurczy (#35582) üzenetére


Oxi
aktív tag

Coollaboratory Liquid Pro-t használok már rég.

Most 35C a víz és 40C, 37C, 41C és 38C a procimagok(24C a szobában).

Szerk.: igen, réz a Heatkiller és felpolíroztam a proci kupakját is.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35586) sylard8 válasza Oxi (#35585) üzenetére


sylard8
tag

mx2-től drágább?

(#35587) gyurczy válasza Oxi (#35585) üzenetére


gyurczy
őstag

Nippon: A 7-8 közötti agylövés közben tolok tesztet.

Oxi: Azért 4-5°C különbség odavág. Én MX2-vel csináltam fel, nem hiszem, hogy ennyit számítana a paszta. A réz tető tán 1-2°C. Lehet ki kéne takarítsam, vagy nemtom. :F

(#35588) Oxi válasza sylard8 (#35586) üzenetére


Oxi
aktív tag

Sajnos magyar Coollaboratory forgalmazót nem találtam hirtelen, de egy fecsinyi most 14$( 2700Ft), míg az MX2 1900Ft körüli áron kapható. Én évekkel ezelőtt vettem az E-Bay-en.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35589) Nippon válasza gyurczy (#35587) üzenetére


Nippon
őstag

Köszi!

Biztos, hogy nem lesz jobb 4-5 fokkal az MX2-nél...

(#35590) Oxi


Oxi
aktív tag

Liquid Pro 2-3C + Polírozás 2-3C + Réz Heatkiller 1-2C = 4-5C bőven megvan.

Mint mindenben, itt is a részletekben bújik meg az ördög. :DDD

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35591) Ghandi válasza Oxi (#35585) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Állitólag ez a Coollaboratory Liquid Pro tényleg jó hatásfokú(én még nem használtam) csak azt irják róla hogy iszonyatosan összeragasztja a felületeket és nagyon beleeszi magát a fémbe.Erröl neked tapasztalatod? Vetted már le a hűtöt a prociról azóta?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#35592) Oxi válasza Ghandi (#35591) üzenetére


Oxi
aktív tag

Ez igaz. A felhordása is pepecs meló, de az eltávolítás az igazi kihívás (főleg, ha több hónapig nem volt szétszedve a két érintkező felület). A mostani procimat azért políroztam fel, mert a léghűtő levétele után egyszerűbbnek tűnt így megszabadulni a Liquid Pro maradványaitól... :D

Ettől függetlenül továbbra is a Liquid Pro-nál maradok.

A fém procikupakot tudja erőteljesen kötni a réz hűtőkhöz. Viszont a kupak nélküli csupasz szilikonra nem tapad, csak baromira jól közvetíti a hőt. Pl. az alaplapi chipset hőmérséklete ugyanannyi, mint a keringő vízé! Nincs +1-2-3C különbség sem.

Szerk.: néha van 1C.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35593) Ghandi válasza Oxi (#35592) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Párszor elgondolkodtam ezen a Liquid Pro-n mert pár külföldi oldalon az eredmények nagyon kecsegtetök voltak,még az MX-2-re is rávert kicsit(MX-4 összehasonlitást nem láttam vele) és sok külföldi user is jó eredményeket irt fórumokon.Na de ott nem igazán tértek ki erre a részére. Kicsit utána olvastam magyar oldalakon és azt hiszem OC irt egy cikkében ezt a tulajdonságát amitől megilyedtem.A procikupakot nem akarom levenni,igy akkor marad az MX-2 esetleg beszerzek majd MX-4-et idővel.
De örömmel olvasom hogy a hövezetö képessége tényleg olyan jó :R

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#35594) jones965 válasza Ghandi (#35591) üzenetére


jones965
Modder

Alátámasztás képpen egy teszt a hővezető pasztákról.

#35592) Oxi: miért is lenne sokkal melegebb az alaplapi chip, mint a víz? Attól a 10~ egynéhány wattnyi hőtermeléstől?

[ Szerkesztve ]

(#35595) TaaT


TaaT
veterán

egy külföldi tesztben láttam hogy a coolink chillaramic ugyanazt a teljesítményt nyújtja mint az mx2, töredék áron :) most mx2-t használok de utána tuti a coolink lesz... :K

Give them hell Ukraine!

(#35596) DaveJr válasza TaaT (#35595) üzenetére


DaveJr
őstag

Én Coolinket használok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz csak léghűtéshez használtam eddig de nekem nagyon bevállt. 10g kerül kb 1200Ft.
Itt egy teszt róla: [link]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35597) gyurczy válasza Nippon (#35589) üzenetére


gyurczy
őstag

Nippon: Na megvolt a teszt. Nem volt cérnám 4000-en megtalálni a stabil beállítást, úgyhogy 40 perc szarakodás után visszaálltam a már bevált 3800-ra. Ezek után már csak a FurMark tépte az idegeimet, a kis rohadék 1 óra után lefittyedt, úgyhogy újraindítottam. Miután már 5 perce nem változott a vízhőfok lőttem a screenshot-ot is. Egy korai próbálkozás is megvan, azt is feltolom. A vízhőfok 2ó prime + 20 perc furmark után 36.3-on stabilizálódott. A venti fordulatoknál a CPU a 3 12-es venti fordulatszáma a radin (alaplap pwm beállításon automatikusan variálja), a második érték a vízpumpa fordulatszáma, a harmadik egy 92-es venti ami a lapot fújja (Microcool Banchetto-n a felső venti).

Paszta kérdés: Én MX-2 -t használok, de van itthon MX-3 is, de azt egyszerűen képtelenség normálisan felhordani, ilyen sűrű trutyi, ami nem tapad a kupakra, csak tologatja az emberfia.

Oxi A polírozás szvsz nem hoz ennyit, csak ha kifejezetten fos a kupak. Q9550-em lepolíroztam anno, és annyit ért, mint halottnak a langyos beöntés. A réz kupak és a paszta viszont állhat, de ilyen áron a Liquidpro-t inkább nem próbálom ki.

(#35598) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Gyerekek nem akar valaki mostanában blokkot, venni a kártyájára?
Csak mert lehet én vennék egyet kintről, és ha többen vennénk, akkor eleve olcsóbb lenne, plusz a szállítási költségen is osztozhatnánk.

Illetve valaki tudna linkelni nekem olyan tesztet ahol a 6950-re való blokkokat tesztelik?

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35599) ImI87 válasza DaveJr (#35578) üzenetére


ImI87
őstag

Jó ötlet, a célnak megfelel, csak hiányolom róla a rögzítési lehetőséget, és a könnyen elérhető feltöltőnyílást. Viszont legalább nagyon olcsó megúsztad, ezek a gyári megoldások elég húzósak......... :(
Persze nem dobálom én sem a gépet, de azért v.hogy érdemes rögzíteni szerintem. Meg én nem is a legalsó helyekre tenném, hanem középre., szóval alulról sem tartaná semmi.
A feltöltést én meg úgy képzelem, hogy meglazítom a rögzítést, kicsit kibuktatom a ház elejéből, és ott kicsavarom a dugót, és már mehet is bele a cucc. Ezért is jobban tetszenek az 5.25-ös tartályok, mert egy feltöltéshez vagy utántöltéshez nem kell szétbarmolni a gépet.

gyurczy:
Végülis neked akkor milyen radi van? A Phobya vagy az XSPC? Szívesen vennék egy mérést, meg részletes véleményt.

Más:
Már hónapok óta olvasgatom a topikot, mert régóta tervezgetem, hogy bevizezem a gépet. Sokat tanultam már innen, nagyjából össze is állt a fejemben, hogy miket kellene vennem. Ezügyben később majd még kérek tanácsokat............... (talán nem is keveset. :B )

Viszont a tervezéshez még lenne egy kérdésem. Az időszakos leeresztést hogy szoktátok csinálni egy komplett vizes rendszeren? :F Szóval hol érdemes/célszerű megbontani a rendszert, és technikailag hogy megy ez? Ha pl a legalsó ponton kitekeünk egy csatit, akkor a víz magától kicsurog? Vagy a pumpával meg kell hajtani?
Én olyat találtam ki (persze lehet, hogy hülyeség), hogy közvetlenül a pumpa után beépítenék egy T elosztót, és a merőleges részére tennék egy 20-30 cm csövet meg egy lezáró dugót. Normál működés esetén egyenes szakaszon menne a víz, amikor meg le kell ereszteni, akkor a lezért részét kinyatnám, kilógatnám a gépből, a másik végét elszorítanám, és a pumpát járatva szépen kinyomná az összes vizet a rendszerből. Ez szerintetek mennyire jó, vagy célszerű? :F

Sematikusan így képzeltem el:

ImI

[ Szerkesztve ]

(#35600) gyurczy válasza ImI87 (#35599) üzenetére


gyurczy
őstag

Phobya

Ott vannak a képeken a mérési eredmények. Mérek én, csak mondd meg mit.

Szerk:

Vélemény: A radival végülis elégedett vagyok, a 36,3-as vízhőfok sztem teljesen ötös, quad radi+10 db cape cora 5-6 óra COD4/5 után 35.5 körül tetőzött, ahhoz képest teljesen oké, és ott a proci nem is volt húzva.

Házon kívüli rögzítésre az én megoldásom ez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.