Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35251) Kvazár


Kvazár
őstag

Ram blokkokról mi a véleményetek? Kell/nem kell?

Most a gépemben 2 ilyen ram van: [link]
Amihez tudnék 5e-ért ilyen hűtőt venni: [link] (Ez x2, mert ugye 2 ramra elegendő)
Viszont gondolkodom azon, hogy vegyek-e még két ramot. Akkor viszont nagyon drága lenne a hűtése, mert a többi kiegészítő viszont drága ehhez.
Erre a gondra megoldás lenne ez a hűtő: [link]

A gépet egyáltalán nem húzom, és a házam is szellős. Szerintetek van egyáltalán szükség ezekre? :F (Bár általában, ha ez a kérdés felmerül az a nem jelenti, hogy nem. Mint pókerban, ha valaki birizgálja a lapját, az be is dobja.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#35252) DaveJr válasza Kvazár (#35251) üzenetére


DaveJr
őstag

Szerintem ha vízhűtés mellett van szellőzése a gépnek (ki/be fújó venti) akkor tök felesleges a hűtése a ramoknak. Pláne ha nem is húzod. Nekem Geil ramjaim vannak gyári bordával és nem tervezem a hűtésüket mert én se húzom. A házból meg majd úgy is kifelé húzza a radiátoron keresztül a levegőt a venti.

Szerintem olcsóbban jössz ki egy jó kis léghűtéses bordával. Pl ezzekkel.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35253) Kvazár válasza DaveJr (#35252) üzenetére


Kvazár
őstag

Léghűtésest semmi képen nem szeretnék, a passzívból meg olyan 3e körül van darabja, ami meg 4 ram esetén 12e. Tody blokkja meg 14e, ami ugye akkor már jobban megérné. Az innova felturbózva meg vagy 17-18e lenne, ami viszont nem is érné meg.

Más:
1:
Egyen-ketten már rendelkeznek ilyen több ramos hűtővel. Annak a felszerelése hogyan történik? Mert ha ragasztja a "blokkokat" a ramokra, akkor hogyan lövi be annak a magasságát, hogy amikor a keresztben lévő összefogót ráteszi ne feszüljön semmi, és szintben legyenek a ramok.
2:
Nem túl nagy terhelés egy ilyen vizes blokk a ram keretnek? Mondjuk, ha Tody 4-esét megvenném, de csak 2 ramra tenném fel (mert nem veszek több ramot), akkor az nem lenne túl nehéz a keretnek? Nem lenne tőle a ram modul kontaktos?
3:
Bár evidens, hogy ezek után, pl. 4 ramos hűtőnél egyszerre kell a helyére pattintani mindet, és kivenni is egyszerre kell kioldani mindet, de ez nem túl nehéz? Nem tud megfeszülni, és elpattanni valami?

Eladó cuccaim: -

(#35254) D1Rect válasza Kvazár (#35253) üzenetére


D1Rect
félisten

2,5K-ért lehet kapni léghűtőt ramra.
0 hangja van, és ha nincs szétfeszelve a ram, tuti nem sül meg.
Nyilván vízzel az egekig lehet húzni, de onnantól melegszik is mint a kazán.
Értelme? Mi lesz gyorsabb?

(#35255) DaveJr válasza Kvazár (#35253) üzenetére


DaveJr
őstag

Pl a kama wing egy egész jó passzív hűtéses megoldás. 1 pár ramra a fekete vagy az alumínium borda 2700Ft. Szóval a 4 modulra összesen költenél 5400at. Sztem nem olyan rossz ár az.

1-re, 3ra a válasz: Ahogy a képeket elnézegettem a Tody féle ramblokk olyan hogy először felrakod a ramokra a lapokat, berakod a helyükre majd utána jön rá a vizes blokk és a csavarozás...magyarán nem egyszerre kell az összes ramot betenni. És valószínű hogy nem ragasztod a lapokat a ramra hanem gap-padet/pasztát használsz ami enged annyi szabadságot hogy picit mozoghasson a ramon a lap.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35256) Kvazár válasza DaveJr (#35255) üzenetére


Kvazár
őstag

Jé az dupla. :B :R
Thx, már meg is rendeltem: [link]
Mivel nem húzom, így ez is elég lesz, és még ramra is marad pénzem :DDD . :R
Köszi. :R

Eladó cuccaim: -

(#35257) Des23


Des23
csendes tag

Sziasztok!

Elkezdtem gondolkodni azon, hogy én is építek magamnak vízhűtést a gépembe.
Nagyjából átolvastam a topikot, és lenne jó néhány kérdésem :)

Először is a rendszer amihez kéne a hűtés.

CPU: AMD Phenom x4 9750 (2.4GHz)
VGA: ASUS 4870x2

Na és akkor a kérdések.

Mekkora radiátor kéne ehhez? Jelenleg nincs tuning, és nem is nagyon tervezem.
Erősebb proci biztos lesz, de gondolom ha az is 95W TDP-s lesz, akkor max rögzítő keretet kell cserélnem.

A másik a VGA hűtése.
Ehhez már néztem több megoldást, de nem tudom melyik lenne a jobb.
Vagy veszek egy full covert ami csak ehhez jó pl:
[link]
Vagy a másik megoldás amin gondolkodom egy hűtőborda+2 GPU blokk mint itt [link]

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#35258) TaaT válasza Des23 (#35257) üzenetére


TaaT
veterán

1 tripla, vagy 2 dupla radi és marad egy kis tartalék is ;)

Give them hell Ukraine!

(#35259) lacko99 válasza Des23 (#35257) üzenetére


lacko99
csendes tag

Egy nagy radi mindig jól jön. Lehet hogy később mást is akarsz vizezni vagy más géped lesz,
és akkor kellhet a nagy radi.
És szerintem a radiátor az amin nem szoktak spórolni szvsz ;)

A full cover blokknak az az előnye hogy a kártyán lévő más melegedő alkatrészeket is hűti, pl: fesz szabályzók, memóriák stb.
Az a hátránya hogy csak egy fajta kártyára lehet rárakni.

Az univerzális blokknak az az előnye hogy bármilyen kártyára fel lehet tenni.
De csak a grafikus magot hűti.

(#35260) Samanbacsii válasza DaveJr (#35248) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali! Ghandi..
Nekem volt ilyen tápom. (Aláírásban kofig+link) Az akkori konfigomból csak a vga változott, ez adta meg a kegyelemdöfést a tápnak. A 4870x2-t nem bírta már. Jelenleg is így néz ki a gépem csak a táp cserélődött. Nem mondtam le vizes tápról ez a cél. :)
Ennél nem kell gondolkozni a fogyasztáson....
De ezt már vmi új gép fogja megkapni... ;] Nekem fontos volt, lehetőleg minden vizes legyen.
:R
Egyébként az új Silentmaxxok sem "rosszak" a 22A -es ággal... csak kell vinni pénzt... :U

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#35261) OC


OC
őstag

A héten szüncsin vagyok ugyan, de ez sokakat érdekelhet itt:


PC Vízhűtés Apró

(#35262) zH.


zH.
senior tag

Ez a Zalman lötyi tényleg írtó szar. Többszörösen ioncserélt vízzel van higítva ,megállítom a gépet és az egész cső tele van nagy buborékokkal. :U rohadt hangos tőle a pumpa.. tudtok valami normális minőségű folyadékot ajánlani?

[ Szerkesztve ]

just be

(#35263) Des23 válasza lacko99 (#35259) üzenetére


Des23
csendes tag

Köszi, a válaszokat.

Akkor az 1 szimpla radi a gép hátán, hogy a belső 12-es venti hűtse nagyon felejtős? :(

De mért kéne a mostaninál nagyobb rendszert hűtenem egyébként?
A proci 95W fölé már nem nagyon megy, a 2 GPU 300W lehet max, tehát ennél többet már nem fog fogyasztani a rendszerem.
Legalábbis nagyon remélem :)

Keresgéltem a neten, de sajnos semmi infót nem találok arról, hogy 400W TDP-t mekkora radi hűt le.

Az univerzális blokkal így nézne ki a kártya, tehát minden kapna hűtést.

(#35264) Des23 válasza Des23 (#35263) üzenetére


Des23
csendes tag

Közben találtam olyan oldalt ahol megtudtam nézni mekkora radi kell.
De abból meg az jött le nekem, hogy igazából nem csinálok semmit a gépben csak 3db 12cm-es ventit átpakolok máshová. :(

Most van 1db 12-es venti a procin, 3db 8-as a VGA-n, meg egy 12es házban de annak meg ugye maradnia kell ha bent van minden.
És ezek már most is le vannak szabályozva.

Bocsi, csak közben eltűnt a szerkesztés gomb

(#35265) lacko99 válasza Des23 (#35264) üzenetére


lacko99
csendes tag

Én csak tanácsot adtam.Te döntöd el hogy mit veszel.
Melyik az az oldal ahol megnézted hogy mekkora radi kell?
És akkor most végül melyik fajta blokkot veszed? univerzálist?

(#35266) helkis válasza OC (#35261) üzenetére


helkis
addikt

ez mekkora jó! :R dobtam is fel pár cuccot.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35267) DaveJr válasza Des23 (#35263) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem felejtős...csak sokat nem fogsz elérni vele...lehet h a ventidet maxon kell majd járarnod hogy hűvös maradjon minden. A tripla radi azért is jó mert úgy nem lesz 100%-osan leterhelve és lehet halk rendszert építeni. Én is azért vettem triplát mert nálam a csendesség volt a szempont.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35268) Des23 válasza lacko99 (#35265) üzenetére


Des23
csendes tag

A Swiftech.com -on a radiknál van diagram és ott néztem meg.

Ez egy 2-es és egy 3-as radi diagramja. Ebből gondolom, hogy a majd 400W-at miatt 3-as kéne nekem.

(#35269) #16939776 válasza Samanbacsii (#35260) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az nem rosz:) CWT 1,2KW-os bele van benne. Corsair HX1000W(van egy belőle itthon) és társai :B

A levegős változat is nagyon ott van, igaz fele ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#35270) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

lassan összeáll nálam is egy vízkör, külső tartállyal (nincs az az isten, h az én házamba még vmi elférjen).
Kérdésem a következő: leeresztésnél ill. feltöltésnél mi a követendő technika, hogy ne pancsoljam össze a gépet? Érdemes esetleg egy csapot beszerezni?
gondolok itt arra, hogy a szivattyúnak nem tesz jót, ha szárazon jár...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#35271) helkis válasza rlazol (#35270) üzenetére


helkis
addikt

a tartály a pumpa előtt legyen, a tartályt feltöltöd hűtőfolyadékkal, majd egy külső tápról indítod a pumpát.. addig amíg a tartályban lévő vizet el nem dolgozta, ha kiürült akkor megállítod, majd megint feltöltöd, vagy ha gyorsan utána tudod tölteni a vizet az mégjobb, de ahhoz szvsz gyakorolni kell.. aztán járatod-járatod a rendszert, meglesed valahol nem ereszt-e, ha nem, akkor elkezded forgatni a radid, hogy az összes bennrekedt levegő távozzon, értelem szerűen, ezt kompenzálni kell vízzel.. ha belejöttél az egész nem tart tovább 10-15percnél.. ha folyamatos a vízellátás és nem habzik semmi, akkor rákötheted a gép tápjára és indulhatsz is vele.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35272) laccczka válasza helkis (#35271) üzenetére


laccczka
tag

...és egyből rájössz, hogy amit eddig csendesnek hittél az mégsem az :D

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35273) D1Rect válasza laccczka (#35272) üzenetére


D1Rect
félisten

.... vagy rájössz, hogy valamit kezdeni kell a szivattyúval. :DDD

(#35274) laccczka válasza D1Rect (#35273) üzenetére


laccczka
tag

ööö...én a ventikre, tápra, vinyóra gondoltam :D

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35275) rlazol válasza helkis (#35271) üzenetére


rlazol
addikt

Értem, köszönöm!

tehát abból nem lesz baj, hogy az indítás pillanatában a szivattyú még "száraz"? Igaz, oda kerül először a víz és kb 10 cm a távolság, de akkor is...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#35276) helkis válasza rlazol (#35275) üzenetére


helkis
addikt

na igen még egy dolgot nem említettem, hogy a fenti képlet csak akkor működik, ha a tartály nem csak a pumpa előtt, hanem magasabban is van! tehát a víz szépen odacsordogál a pumpa szívóágához így maximum 1s-ig van víz nélkül a pumpa pl itt egy régi képem ahol jól látszik miről beszélek: [link]
de akár le is írhatnád miből fog összeállni a rendszer, vagy pár kép is jöhet az elképzelésről, úgy egyszerűbb segíteni.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35277) TESCO-Zsömle válasza laccczka (#35274) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ebből a felsorolásból a ventit a tápot és a vinyót is ki lehet húzni, ha az ember tudja mit válasszon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35278) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Jéé egy Stacker St-01 :)
Ilyenem van nekem is csak kicsit hátrébb lesz a szivatyú, meg egy dobozban :D
A HDD hűtő itt silentbox ?
Ebben milyen lötyi van ?

Jah még annyi hogy egy Magicool 480 es ( négyzett alapu 4 db 12 cm eshez való) akarok a ház jobb oldalára egy alul lemezből hajtani ami tartja illetve mellé a 125 ös tartályt (tody féle)

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35279) helkis válasza HalasKYO (#35278) üzenetére


helkis
addikt

húú, ez már nincs meg.. :B azóta már a 4. vizes gépemet gyúrom.. :)
akkor is és most is ilyen folyadék van benne: 9:1-es víz@shell fagyállókeverék

a hdd blokk: igen egy dual silentbox volt, na onnantól tényleg kellett figyelni a ház ledjét, hogy most be van-e kapcsolva a gép vagy nem.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35280) #16939776 válasza HalasKYO (#35278) üzenetére


#16939776
törölt tag

A magicool 480-as...

Nekem volt hozzá szerencsém(From: OC)
És nem jött be, ahogy rábarmolták azt a rozsdamentes lemezt venti-tartó gyanánt :W

Girbe-gurba volt, mert a lemez túl-méretesre sikerült, és az a célszegecs nem viccelt.
Illetve össze volt kenve valami barna ragaccsal, a történet meg koronázásaként.

ja a lemezen túloldalán nincs felfogatási lehetőség :U

Maga a hűtő jó volt, lefúrtam a lemezt és alkottam rá egy keretet, elment itt PH-n. A tag elégedett volt vele :))

Ez persze nem reprezentatív :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35281) laccczka válasza TESCO-Zsömle (#35277) üzenetére


laccczka
tag

Ez így igaz :K

Bár hozzátenném, hogy mikor a tápomat vettem (csifi 420 dualfan kb.7éve) akkor még az halknak számított. Akkoriban még nem volt elterjedve a víz sőt még a procihűtők is porszívóhangon működtek. :D

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35282) HalasKYO válasza helkis (#35279) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

helkis:Gondolkodok hogy én se veszek 2k ért kész cuccot hanem inkább majd jó kis fagyi + desz víz keverék... Hosszú távon se csinál bajt ?
Majd ha kész lesz teszek fel én is képet.
De egyenlőre a VGA t várom ha megjön arra kell egy full cóver blokk (renderelésnél nem mindegy...)

Duracellm...: Nekem 2 dik vizes cuccom volt már asetek extremem , de azt nem raktam fel a gépre, csak porososdott aztán eladtam.(nem volt jó a cpu a a blokk és más okok)

Most ez van . egyébként nincs kizárva hogy amit te eladtál azt köztes emberen keresztül én vettem meg. Erről le van vágva. nem is zavar mert 1 22cm es yatelong fog rajta hajtóművest játaszani észveszejtő 650-750rpm el (130cfm)

Utána meg ha lesz zsém akkor egy mora 3 9x140 es (talán a meztelen passzívitás miatt) + ez is megtámogatva a yate longal...:D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35283) Joshi válasza HalasKYO (#35282) üzenetére


Joshi
titán

"Gondolkodok hogy én se veszek 2k ért kész cuccot hanem inkább majd jó kis fagyi + desz víz keverék... Hosszú távon se csinál bajt ?"

Ha minőségi fagyállót használsz akkor tuti hogy nem lesz gond, én már évek óta a Shell fagyállót használom de még nem volt vele gondom. Az arányt be kell tartani vagyis min 10% de túlzásokba se szabad esni, állítólag a Valvoline is jó.

(#35284) helkis válasza HalasKYO (#35282) üzenetére


helkis
addikt

egy kisebb gond volt/van vele, de lehet az aktuális cső volt a probléma, ez pedig az hogy megszínezte a csövet.. ezért is lett most fehér csövem.. :)

illetve amit nem árt tudni, hogy ha egy használt cucc is van a körben, azt célszerű kimosni rendesen használat előtt, mert biztos hogy nem ugyanolyan hűtőfolyadék volt előtte használva vele, mint amit mi fogunk, így nagyságrendekkel csökkenthető a sok furcsaság a rendszerben.. illetve maximalizálható a blokkok hőleadása a közeg felé :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35285) #16939776 válasza HalasKYO (#35282) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak simán rárakod a ventit, vagy csinálsz valami keretet hogy ne szökjön el a levegő?

Ha maximális a légnyomás akkor megy át a legtöbb levegő a radin :U

Maximális :DDD

(#35286) rlazol válasza helkis (#35276) üzenetére


rlazol
addikt

Fölötte lesz, nagyjából, ahogy a képen van - a szivattyú a ház alján, de a tartály a ház oldalán. A rendszer jelentős részben nem gyári cuccokból áll: a tartály, a blokkok, a HDD torony egyediek. A szivattyú egy Laing DDC-1PlusT, a radi egy Magicool Slim Single 120, előtte egy 12cm-es ventivel. Még pár szükségtelen kütyü (vízhőmérséklet ellenőrző és áramlásmérő) teszi teljessé a rendszert. A csövezés 10-es belsejű, a csatlakozók gyári HF-ek.
Pár hegesztés még hiányzik, mielőtt tesztelhetném az egészet, épp az utolsó átgondolásokban vagyok, még lehet módosítani dolgokon. Elvileg 2 hét és beindul, képet addig nemigen fogok tudni adni...

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#35287) HalasKYO válasza helkis (#35284) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

helkis: Fehér csövem lesz nekem is csak azt nem tudom hogy 10/16 vagy 13/19... jah Masterkleer. <-- Erre adhattok tippet. Van 4db D-tek HF csati és 4db Tody féle (réz) illetve most hozatok még 2t majd ami szintén tőle csak a nikkelezett.

Használt az egész, hogyan és mivel kéne kimosni ? Sima desz víz? vagy kapjam szépen szét és 96% os alkohol? ;] ;]

Duracellm...: Bakker tényleg igazad van köszönöm:) így igen csinálok rá először is két hajtótt U profilt ami a háthoz fogja, és 1 négyzetet ami rácsavarozok a radira, benne egy akkor kör kivágva mint a vetni kerete, és hajrá...

De egyenlőre még matyi bácsi(k)ra várok hogy legyenek testvérei (anyagi godnok ) mivel a vga most nagyon kellett (hirtelen elmebaj)

De ha minden jól megy még januárban víz kerül a gépbe aztán, csak pislog mint Atlantisz :D

A valvoline ill a shell fagyiálló cumót kúton vagyem vagy vmi kék fehér, vagy pirosfehérzöld nagyáruház is jó ?
A 10% alatt miért nem jó ? Fölötte gondolom károsíthat vmit, de alatta? Nem elég pl 5% hogy ne legyen alga, élet a vízben?

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35288) helkis válasza HalasKYO (#35287) üzenetére


helkis
addikt

szvsz elég a 16/10-es.. hogy mivel mosd le? először is keress egy már nem használatban lévő fogkefét, azzal jól be lehet nyúlni a tüskék/marások közé is, a mosószer meg attól függ, hogy milyen anyag van belediffundálva a blokkodba.. a gumi-tömítéseket elég ha elmosod sima csapvízben, a fémre meg rámehetsz bármivel.. a műanyagokra általában nem tapad fel semmi..

shell-cuccot, csak shell kúton kapsz.. asszem 1200huf volt 1liter, de azzal sokáig el lehet lenni.. ez egy már 33%-osan bekevert cucc, valszeg ezért alakult ki hogy ebből 10% kell, persze megpróbálhatod 5%-al is, ezesetben várjuk a visszajelzést, hogy sikerült a dolog! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35289) HalasKYO válasza helkis (#35288) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Jó akkor még szét fogom szedni , de most készülnöm kell vizsgára, aztán meg a vga blokk még nincs meg... csak cpu blokkom van +vga... a vga az új lesz, egy EK full cover. A procc egy D-tek fuzion. Radit nem kell tisztítani ? pumpa?:)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35290) TaaT


TaaT
veterán

nem semmi :DDD [kerti slag Rulz]

Give them hell Ukraine!

(#35291) Kvazár válasza TaaT (#35290) üzenetére


Kvazár
őstag

Igazi HF rendszer! :)

Eladó cuccaim: -

(#35292) HalasKYO válasza TaaT (#35290) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

:Y A ház elején a ventik se gyengék :D

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35293) universiti


universiti
csendes tag

Sziasztok
A D5-nek a tengelye ilyen kelllegyen mint a képen (nem teljesen kéne beboritsa a tengelyt a kerámiának)?
Annak szól aki már látott ilyet.

és a forgórésznek ilyennek kell lenni belülröl?

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35294) helkis válasza universiti (#35293) üzenetére


helkis
addikt

kerámiából csak a golyó van, az rendben van.. de a mágnesen lévő trutyikat le kellene takarítani, mielőtt bekötöd.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35295) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok, szeretem egy ilyet: [link]
Erre hajaz leginkább: [link]

Szerintetek mennyire jó egy ilyen? Valaki használt már ilyet?

Eladó cuccaim: -

(#35296) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Van itt vki aki EK blokkot használ (fullcover) ?
A kérdésem az hogy adnak e hozzá termal pag/gap et ? Illetve tapasztolatokat véleményt is szívessen meghallgatom.

Illetve egy rejtéj.

Miért van POM és acetál külöm EK nél? Csak számomra tűnik úgy hogy a 2 anyag 1 és ugyanaz ???:Y Illetve akril
akril
acetalPOM
nikkel acetál

Én a nikkel acetállal szemezek vélemény ?:)

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35297) szacsee válasza HalasKYO (#35296) üzenetére


szacsee
nagyúr

OC jobban tudja, de szeritnem elírta véletlenül.
Gyártó oldalán ha meglesed, akkor utótag nélküli blokkoknál réz talp plexi tető.
Acetal: réz talp fekete POM tető.
Acetal Nickel: nikkelezett réz talp fekete POM tető
Nickel: nikkelezett talp és plexi tető

(#35298) DaveJr válasza HalasKYO (#35296) üzenetére


DaveJr
őstag

Adnak hozzá gap-padat:) Legalábbis én kaptam a 88GT-s blokkhoz.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35299) helkis válasza HalasKYO (#35296) üzenetére


helkis
addikt

nagyon pöpec az acetal+nikel kombó, most nézem, ide még nem is linkeltem a legfrissebb szerzeményem: [link] [link] :)

ja és természetesen adnak hozzá gappadot, viszont neked kell méretre vágnod amivel lehet azért p@csölni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35300) HalasKYO válasza helkis (#35299) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Hát nem semmi. Backplate hogyhogy vettél hozzá ?:D
Látom téged se kell a szomszédba küldeni ha gépről van szó:D
Azt hittem a hátsó lemez csak feketében van.

Az hogy pöcsölni kell vele nem baj azt hiszem meg fogja érni.. holnap jön meg a vga.. aztán összesítem mennyi az annyi és rendelem a maradék vizet....:D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.