Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35751) nyunyu válasza balazs_t (#35730) üzenetére


nyunyu
félisten

- másrészt 2 teljesen külön körösre akarom csinálni a rendszert (1kör- CPU és alaplap, 2kör- 3db VGA GTX280)

Mivel a GTX280 fogyasztasa joval tobb, mint egy tuningolt CPU-e, igy inkabb ugy kene csovezni, hogy 1. kor: CPU+alaplap+GTX280, 2. kor 2xGTX280

Mondjuk azt meg mindig nem ertem, miert kell koronkent egy Mora+tripla radi :))

Most nezegettem, mit bir a hutesem, 1.5V-n jaratott Phenom II@3500MHz + GTX460@910/2200-at 50C-n tartotta a Mora2 a 4V-n jaratott YL ventivel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35752) sylard8 válasza Razermazer (#35750) üzenetére


sylard8
tag

rendeled, vagy itthon is belehet szerezni a háztól különálló részt ami tartani fogja a pumpa+radi+tartályt?

(#35753) TaaT válasza Razermazer (#35750) üzenetére


TaaT
veterán

állat az a kis állvány, csak nehogy berezegtesse a szivattyú :)
a gyorscsatikkal volt itt vkinek tapasztalata és nem vált be ha jól emlékszem :B

Give them hell Ukraine!

(#35754) Razermazer válasza TaaT (#35753) üzenetére


Razermazer
őstag

Szóval

Sylard8: Ezt még itthon nem forgalmazza senki Tody is csak fekvőket forgalmaz az nekem nem jó nem tudom rárakni a cuccokat. Így rendelek vagy tőle vagy Sub-tól az aquatuningtól rendelik ők is.

Taat: Hát a d5 nem arról híres hogy rezgetne, de elkerülvén a problémát az állvány aljára, és a d5 alá finom szilikon kerül így kizárjuk még a lehetőségét is. Szóval nem a legjobb megoldás hmmm, hát pedig közvetlen kapcsolatot nem akarok, a tisztítás és könnyebb szerelhetőség miatt, meg a mobilitás miatt. Jó lenne több tapasztalat vele kapcsolatban. Mert légtechnikánál nagyon jól működik, ereszt szűkíti a rendszer áramlását vagy mi problem volt? Tulajdonképpen ez egy gyors kuplung, nem is gyors csati. Meglátjuk megkérdezem a mestereket is majd ha rendelem mi a véleményük róla.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#35755) zH. válasza Razermazer (#35748) üzenetére


zH.
senior tag

huh, ez nagyon ütős lesz. :C

just be

(#35756) universiti válasza Razermazer (#35748) üzenetére


universiti
csendes tag

Hy!
Kiváncsi vagyok mien lessz a rendszered készen.A leírtak alapján jónak kell lennie.Igyekezz vele mert várjuk a fejleményeket,mert minél több a tapasztalat annál jobb mindenkinek. ;)

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35757) sylard8 válasza Razermazer (#35754) üzenetére


sylard8
tag

okés az elképzelés jó, várjuk az eredményeket.

(#35758) balazs_t válasza HalasKYO (#35735) üzenetére


balazs_t
tag

Köszönöm a tippet! Asszem abból 22centis ventiből beszerzek kettőt én is. Igyekszem befejezni, de mióta van család, ez "picit" háttérbe szorult. Azt is terveztem, hogy ha jól sikerül a cucc, akkor írok belőle egy kisebb cikket, képekkel a fázisokról, hátha vannak még hasonló őrültek akiket érdekelne. :)

(#35759) universiti


universiti
csendes tag

Kedves balazs_t
Mind őrültek vagyunk!! (Sokak szerint mert tudatlanok) Vizet raktunk a gépeinkbe!!!!(csak jóó értelemben) :))
:Y
Ugyhogy majd írjál cikket,hogy te is terjeszd vele az igét a WC-ról!!

[ Szerkesztve ]

WC:D5-öt és Mazda hátsó fűtés radi 2*120mm (full v.réz 10/9mm csövek alkotják),házi készítésű CPU blokk 2000Ft-ból + sok meló,A csend volt a lényeg nálam!!

(#35760) sylard8 válasza universiti (#35759) üzenetére


sylard8
tag

ÚGY VAN! :D

(#35761) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Sziasztok!

Van egy CoolIT ECo ALC rendszerem.Kérdésem az lennne hogy lehet e a rendszerbe még egy 1es radiátort kötni érdemes e ill bírni fogja e pumpa? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#35762) jozef72


jozef72
tag

Heló mindenkinek.
Kb. másfél éve megy a rendszerem,az utóbbi időben fagyogat játéknál.
Lehet esedékes lenne egy folyadék csere,bár alapban 38 fokosak a procmagok.
A [link] tartalmazza a gép komponenseit.
Biztos a porral lesz a gond,de azért meghallgatnák egy két véleményt.

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#35763) TaaT válasza Norb3rto (#35761) üzenetére


TaaT
veterán

corsair H50-ből láttam már olyat hogy vki megpótolta még egy single radival :U

Give them hell Ukraine!

(#35764) sylard8 válasza jozef72 (#35762) üzenetére


sylard8
tag

csinos a gép! szép munka :R

(#35765) sylard8


sylard8
tag

pár hsz-szel ezelőtt volt egy kérdésem,hogy érdemes-e nagyobb csőméretet használnom..?
jelenlegi 10/8
várható valami plusz, vagy a pumpának is jobb ha nagyobb a csőátmérő?
problémám nincsen a rendszerrel.

előre is köszi!

(#35766) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Szerintetek i5 760-nál illetve i5 2500K-nál (még nem döntöttem, de valszeg utóbbi) próbálkozhatok majd a jelenlegi Heatkiller rev2.5-ös blokkommal? (asrock lapba menne, szóval a lefogató marad, ami állat :R )

(#35767) Razermazer válasza sylard8 (#35765) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát helkis mester ajánlása szerint a 10/8-a csőméret akkor jó, ha nincsen sok kanyar és elágazás törés tehát sok az egyenes. Mindenképpen jobb a nagyobb csőméret a pumpának pláne, a radi a legnagyobb ellenállást kifejtő egység a rendszerben. Bár egy ddc 1t-nek nem gond mert van ereje. Nagyobb csőméret kisebb pumpa fordulatszám csendesebb működés, lassabb áramlás. Tehát ha az első részben említettek nem állnak fent, szerintem nem kell cserélni.

universiti: Hát azon vagyok, de nézzük csak meg mi is hiányzik, a cső az fekete lesz mert ezüsthöz jól passzolmondjuk ő bár bármilyen gyártóé megteszi 4 méter ha kell akkor sokat mondtam, csatlakozók hogy puccos legyenezek lesznek 4 darab kell, a vizes blokk kettő között vacilálok de az ezüstös nikkel nagyon tetszikő lesz a nyerő, két ilyen kuplungamit mutattam fentett, ez a radiállvány ezt is mutattam fent, adapter kell mert szűk helyen vagyunkezekből legalább 4 darab mivel még nem szűkítik le az átmérőt, gondolkodtam 60fokosba is de az már szerintem szűkít nagyonő az de szerintem bár a képen nem látszik, jól van fotózva szűkít rendesen. A többi megvankareszblokk hátlap, pumpa, tartály radi, megvan. Víz algamentesítővel korroziógátlóval megvan lehet még kell 1 liter mert a radi szép nagy. Ja igen amit kihagytama gyorskuplunghoz. Várható időtartam jövőhét után rendelem meg a cuccokat, tehát míg megjönnek 1 hét március idusára talán elkészül. Rendesen kell rá költenem hehe, de mondjuk a blokk a legdrágább, ha azt nem kéne az jó lenne, de nincsen egy épkézláb blokkom ami lenne annak sajnos repedt a közbelső része. Beszéltem Todyval a reparáláson meglátja mit tud vele tenni, de nem biztos hogy megy majd, lepostázom neki bízom benne. Hát így vagyunk talán nem hagytam ki semmit. Szóval nem számolni mert sok lesz :DDD :)) egyszer élünk de legalább szép lesz hatékony lesz csendes lesz.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#35768) sylard8 válasza Razermazer (#35767) üzenetére


sylard8
tag

hááát nem tudom,ha belegondolsz: az MB tele van szerelve blokkal szal CPU->FET->NB->SB.ezáltal nem sok egynes rész van a rendszerben.
a pumpám ddc-1plus T 10W jelenleg,mivel 18W-bol lett moddolva

(#35769) #16939776


#16939776
törölt tag

Készen van a gépem:Képek :))

Tody56-tól jöttek az alkatrészek :R

(#35770) #16939776 válasza laccczka (#35747) üzenetére


#16939776
törölt tag

A legtöbb érzékelő 7-800Rpm fölött hajlandó csak látni, illetve nem szabad ingadoznia a fordulatszámnak, különben szintén 0-át mutat.

Egy oszcilloszkóppal kellene megnézni hogy menyire "ugrál" a jel egy hagyományos ventilátorhoz képest.

Kiküszöbölni nem nagyon tudod...

(#35771) laccczka válasza #16939776 (#35770) üzenetére


laccczka
tag

A dualradin lévő egyik ventit az alaplap CPU venticsatijába csatlakoztattam. Idle 400-500 rpm.

Ezek szerint ingadozik a pumpa fordulatszáma vagy legalábbis a jel nem egyenletes fordulatot közvetít.

Érdekes. :U

Ma is tanultam valamit. :)

ui.: szép a vasad :)

[ Szerkesztve ]

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35772) sylard8 válasza #16939776 (#35769) üzenetére


sylard8
tag

grat.
szép,rendezett :R

(#35773) sylard8 válasza laccczka (#35771) üzenetére


sylard8
tag

ez szarkazmus akar lenni? :DDD

(#35774) #16939776 válasza laccczka (#35771) üzenetére


#16939776
törölt tag

A pumpa vissza van szabályozva?

Egy rotoros-optokapus áramlásmérőt fejlesztettünk még nagyon nagyon régen :DDD

(#35773) sylard8: Külön sorokba rendezte(hangsúlyozás), így kétlem :N

[ Szerkesztve ]

(#35775) balazs_t válasza #16939776 (#35769) üzenetére


balazs_t
tag

Gratula, nagyon szép kompakt. Egyszerű és nagyszerű :R :C

(#35776) HalasKYO válasza #16939776 (#35769) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Drágaszááágg!!! :D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35777) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na úgy néz ki végre valahára pénteken itt a blokkom a 6950-re, bár volt egy kis csúszás, de már úton van.
Majd tolok fel képeket.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35778) gyurczy válasza Shkiz0 (#35777) üzenetére


gyurczy
őstag

Priviben jöhetne, hogy mit, honnan, épp váltanék én is.

(#35779) Shkiz0 válasza gyurczy (#35778) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem titok, szóval ide írom.
Szóval ilyen lesz, és onnan ahonnan most linkeltem, Tody56 közbenjárásával.
Szerintem keresd meg mert asszem jön az enyémen kívül még egy EK acetál, csak az nincs nikkelezve.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35780) gyurczy válasza Shkiz0 (#35779) üzenetére


gyurczy
őstag

Az nekem ötös is lenne.

(#35781) PetiCalvus


PetiCalvus
csendes tag

Sziasztok! Tudtok abban segíteni, hogy az Asus P5B-E alaplapomra, az északi hídra milyen felfogatású vízhűtő blokkot tudok tenni? "Bekasztós" felfogatású a gyári hűtő. (http://img.neoseeker.com/v_image.php?articleid=1980&image=7).

(#35782) HalasKYO válasza Shkiz0 (#35779) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Nekem jön nikkel acetál. GTX 470 re...

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35783) HalasKYO válasza sylard8 (#35768) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Megkérdezhetem hogy csináltál 10W osat a 18 W osból ? kiváncsiság :)

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35784) Fel válasza PetiCalvus (#35781) üzenetére


Fel
addikt

Ez szerintem jó lenne: XSPC

HalasKYO: A DDC nyomtatott áramkörén egy forrasztás adja a különbséget a sima és a plusz verzió között. Ezt az összekötést kell megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#35785) OC válasza PetiCalvus (#35781) üzenetére


OC
őstag

A legegyszerűbb szvsz a Zalman blokkja: [link]

Persze attól is függ, hogy milyen csövezést használsz.

(#35786) sylard8 válasza PetiCalvus (#35781) üzenetére


sylard8
tag

sajna p5k NB is ilyen f.stalicska, de meglett oldva :)
ilyet nehéz találni,inkább otthoni barkácsolással kiküszöbölhető, egy már meglévő blokkot valahogy rábírni,hogy ott is maradjon :)

(#35787) sylard8 válasza HalasKYO (#35783) üzenetére


sylard8
tag

DDC mod
nem egy bonyolult feladat :) , cserébe viszont nagyon meglepő a hanghatás és sztem tökéletes a teljesítmény is kielégítő.

(#35788) #16939776 válasza sylard8 (#35787) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van mérhető különbség a így hőfokokban???
mert hogy hangosabb az biztos :))

[ Szerkesztve ]

(#35789) LBandi


LBandi
aktív tag

Egy gyors segítség kellene:

A prociblokk sűrű lamellás hőcserélő részébe lerakódott trutyit mivel célszerű/könnyű kitakarítani? Köszönöm előre a segítséget!

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#35790) helkis válasza LBandi (#35789) üzenetére


helkis
addikt

pl: szobatársad fogkeféje.. :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35791) sylard8 válasza #16939776 (#35788) üzenetére


sylard8
tag

nem próbáltam,mivel akkor még nem volt hozzá tartályom :( ,így csak azt teszteltem,hogy mennyire hangos és nagyon annak bizonyult :(( .

(#35792) sylard8 válasza LBandi (#35789) üzenetére


sylard8
tag

a Ram Freezer jó választásnak bizonyult?
jól teljesít vagy inkább szép :) ?

(#35793) 3RROR


3RROR
aktív tag

Hello emberek.Kéne egy kis segítség, főleg a debreceni kollégáktól.Kéne pár minta különféle csövekről.főleg 11x8 vagy 10x8-as kéne.Ha valaki tudna segíteni az PÜ-be jelezze és megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#35794) laccczka válasza #16939776 (#35774) üzenetére


laccczka
tag

Nincs visszaszabályozva.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35795) #16939776 válasza laccczka (#35794) üzenetére


#16939776
törölt tag

És csak egy sárga madzag megy az alaplapra, piros fekete meg a tápcsatlakozóba?

tudom hogy amatőr: bármelyik csatlakozásnál 0-át ír ki??? CPUfan PWRfan CASEfan?

[ Szerkesztve ]

(#35796) zippofcy


zippofcy
senior tag

A xenonomra ráraktam egy régi Thermaltake Bigwatert már vagy 2 éve (GPU+CPU, szal nincs venti benne). Hibátlanul üzemel de nincs rajta semmi ellenőrzés.

Ezért most szerkoltam hozzá olcsón vízhőmérő + átfolyómérőt (Thermaltake Flow TX Plus), de nagyobb a csatija, 9.5mm ID van ráírva a speccre. Szal még a vastagabb csövem, a 10/8-as se megy rá. Épp hogy kicsi. Szal akkor valszeg ez a 9.5 mm a belső átmérő lenne.
Mindenesetre a 10/8-asnál eggyel nagyobb méret kéne rá. 11/9 ?

Vhogy be akarom iktatni a rendszerembe, szóval ha lehet akkor 8/6 mm -> 9.5mm átalakító kéne nekem 2 db, meg fél méter 9.5mm-es cső. (elvileg a tartály és a szivattyú közé kell rakni, oda meg ez kell)

Ha ilyen nincs akkor megfelelne két 10/8 -> 9.5mm átalakító is, meg fél méter 9.5mm-es cső.
(akkor a proci + tartály közé kerülne)

Ha vki tud eladót írjon privit vagy válaszoljon itt, köszi.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#35797) Samanbacsii válasza zippofcy (#35796) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szia!
Elnézést ez csak "mutatja" az átfolyást de nem méri, ugye?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#35798) LBandi válasza sylard8 (#35792) üzenetére


LBandi
aktív tag

Nem tudom hogy annak köszönhető-e hogy a ramjaim 30-50C között üzemelnek. Amúgy inkább design funkcót láttam benne elsőként, de sztem azért hűt is valamit.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#35799) #16939776 válasza zippofcy (#35796) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem tudsz vele áramlást "mérni" csak vízhőmérsékletet. :U

Le lehet rajta cserélni a fittinget.

[ Szerkesztve ]

(#35800) zippofcy válasza #16939776 (#35799) üzenetére


zippofcy
senior tag

De azt látom ha leáll a pumpa :) Meg sípol ha eléri a beállított hőmérsékletet.

Csak nem tudom berakni, fene a hülye Thermaltake-be, hogy 2 vagy 3 különböző csőátmérőt használ.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.