Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35651) HalasKYO válasza TESCO-Zsömle (#35648) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Én is láttam fókuszban:D De akkor is azt gondoltam hogy ez már az épelménjűsg határát súrolja... (de fülről :U )

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35652) DigitXT válasza gyurczy (#35649) üzenetére


DigitXT
félisten

Mi volt ez a csodafolyadék, csak nem Zalmi, mint nálam?:DDD

(#35653) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

5/3-as csőhöz keresek toldót és könyököt. Műanyag is jó, csak olcsóbb legyen mint Aquatuning-on, mert sok kell.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35654) gyurczy válasza DigitXT (#35652) üzenetére


gyurczy
őstag

Használtan vettem a blokkot. Nálam ioncserélt + glykoshell volt benne.

(#35655) AssAssynn válasza DaveJr (#35643) üzenetére


AssAssynn
őstag

DaveJr: Köszi (:

sylard8: Tényleg poén lenne .D Csak az a baj, hogy a csatlakozók többet érnek, mint két tábla csoki (:

laccczka: Muszáj lesz, mert a teteje nem zár jól, s mellette szemerkél a víz (: Egyébként nem szoktam, de miért kérdezed?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#35656) laccczka válasza AssAssynn (#35655) üzenetére


laccczka
tag

Először is mert tetszik a találékonyság, másodszor pedig az érdekel,hogy szoktad-e mozgatni az egész gépet és bírják-e a csatlakozók, tömítések a mozgatást, utaztatást?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35657) G.I.JOE válasza gyurczy (#35654) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Használt blokknál első a szétszedés! Bár gondolom erre már Te is rájöttél! :)

Más: Szerintetek egy Heatkiler rev2.5-ös blokk rendesen le tudna hűteni egy i5 750-es procit? Lenne tuning is, háá jóhogy!! :K

(#35658) gyurczy válasza G.I.JOE (#35657) üzenetére


gyurczy
őstag

Rá bizony, elégedett is vagyok az eredménnyel. Már csak az a vajúdás tárgya, hogy szerezzek réz tetőt rá, vagy maradjon a fekete... a rézzel kicsit jobban hűt, a fekete meg megy a gpu full cover blokkhoz. :))

(#35659) Oxi


Oxi
aktív tag

A VGA blockból általában csak a két csonk látszik, úgyhogy a design szempontjából nincs jelentősége.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35660) G.I.JOE válasza Oxi (#35659) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Na de néki egy Microcool Banchetto 101-e van! :)

(#35661) gyurczy válasza G.I.JOE (#35660) üzenetére


gyurczy
őstag

Egyrészt, másrészt elég, ha én tudom, hogy nem stimmel, már ez is elég. :)

(#35662) ImI87


ImI87
őstag

Tudnátok ajánlani egy oldalt, ahol sok vízhűtéses gépról van fent kép? :F Most tervezgetem a rendszert, és jó lenne ötleteket meríteni........ :U

(#35663) ImI87


ImI87
őstag

És tegyük fel, hogy 9x120-as MoRa3 radit a falra szerelnék fel (párhuzamosan), a ventik a fal felé fújnák a levegőt. Mekkora helyet kéne hagynom a fal és radi között, hogy optimális legyen a hőleadás?

(#35664) Shkiz0 válasza ImI87 (#35662) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ITT találsz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35665) DaveJr válasza ImI87 (#35663) üzenetére


DaveJr
őstag

Ha falra akarod szerelni akkor jobb ha szívod a radiról a levegőt így nem kell túl sok helyet hagyni mögötte egy 10 centi is bőven elég. Klímák kültéri egységeinél is szívják a hőt a hőcserélőről és ott kb 20-30 centire vannak a faltól.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35666) Oxi válasza G.I.JOE (#35660) üzenetére


Oxi
aktív tag

Első ránézésre nem tudtam eldönteni hogy ez mi. :DDD Másodikra sem. :B

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35667) ImI87 válasza DaveJr (#35665) üzenetére


ImI87
őstag

OK, értem, köszi. :R

És a Mora2 / Mora3-nál megoldható, hogy 2db 200cm-es ventit ráfogatni úgy, hogy gyorskötözőt használnék? Tehát a lamellék között át lehet dugni?

Mivel azt a tanácsot kaptam, hogy a húzott i7 920 proci + 6960 VGA lehűtéséhez nem lenne teljesen elég egy tripla radi, kéne még hozzá egy szimpla vagy egy dupla, ezek viszont együtt már többe kerülnek, mint egy 9x120-as nagy radi, akkor inkább vennék gy ilyen nagy dögöt, és feltenném a gép mellé a falra.

Más:
Előre is bocs, de mostanában fogok jönni pár kérdéssel. Már régóta olvasoma fórumot, és ebből próbáltam tanulni. De vannak még dolgok, ahol kéne tapasztalati infó.

Most éppen erről:
Tody56 v3 Extreme CPU blokk. Ár/érték aráányban mennyire jó? Csak mert ez 12K, míg a gyári blokkok kb 18-22K körül vannak, amik tetszenek. (pl EK Supreme HF)

(#35668) sylard8 válasza ImI87 (#35667) üzenetére


sylard8
tag

miért nem keresed meg, biztos készséges lesz és küld majd neked screen-t tuningról.
VAGY
sztem van pár eladó cpu blokk Tody mestertől itt ph-n használtan és az eladó fórumtárs is biztos tud majd neked érdemben segíteni.

(#35669) Ghandi válasza TESCO-Zsömle (#35653) üzenetére


Ghandi
aktív tag

5/3-as? Hova használsz ilyen csöveket? Mi süritett levegös automatizálásnál használtunk ilyeneket(igaz azok szorítóanyás csörögzitésüek),de itt magyarországon sem olcsobb :(

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#35670) Shkiz0 válasza ImI87 (#35667) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Már mondtam a múltkor, hogy nem tudom ki volt aki szerint nem visz el egy húzott I7-et és egy 6950-et egy tripla radi, de biztos nincs igaza.
Akkor is írtam és most is, hogy 3800-on megy az i7, a vga alapon, a hőmérsékletek meg idle így alakulnak.

A vízem 33.5 fokos a szobában 25-26 fok van, a radin a ventik ~450-et pörögnek, a d5 1-es állásban van.
Igaz nekem 5850-en van de szerintem a 6950-el se lehet sokkal melegebb, ha egyáltalán melegebb. De hét végén jön a blokkom, szóval akkor tudok majd szolgálni adatokkal.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35671) AssAssynn válasza laccczka (#35656) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm szépen, megtisztelsz :B
Egyébként nem szoktam mozgatni a gépemet, legfeljebb amíg a polcon port törlök alatta, vagy ilyen. De még csak pár napja van beszerelve a vízhűtésem, szóval nem tudok biztosan mondani, hogy hogy bírják (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#35672) Oxi válasza Shkiz0 (#35670) üzenetére


Oxi
aktív tag

Egy óra szőrös fánk és Linx egyidejű, legalább 40 percen keresztül való futtatásakor hogyan alakulnak a hőfokaid?

Ha a D5-d 1-s fokozaton megfelelően látja el a feledatát, azt tudom mondani hogy teljesen feleslegesen költöttél rá egy valag pénzt.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35673) Oxi válasza Oxi (#35672) üzenetére


Oxi
aktív tag

Túlbonyolítottam. :DDD Szóval 40 perc.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35674) Shkiz0 válasza Oxi (#35672) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ha megjön az új blokkom és bekerül a 6950 is akkor megnézem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35675) ImI87 válasza Shkiz0 (#35670) üzenetére


ImI87
őstag

Természetsen olvastam, és nem azt mondom, hogy nem hiszek neked, de kaptam itt is olyan véleményt, hogy nem elég, és beszéltem 2 ismerőssel is, akiknek hasonló a gépük, és náluk is van a tripla mellett valami.
És ha egyszer rászánom a nem kevés pénzt, akkor inkább legyen túl jó, mint kevésbé jó. Elég lehangoló lenne, ha a kész rendszer az első nagy próbánál "elvérezne".

D5 lenne a pumpa, az tuti. De úgy látom az összes gyártó ad ki átcimkézett D5-öt. Ezek teljesen megegyeznek belülről, csak a csatlakozók kialakítása más, vagy v.mi egyéb különbség is? (Van ugye spéci tetővel is, stb.)

(#35676) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#35674) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tessék Vízhő 35.5C
Szóval hogy is van ez akkor? :U

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35677) ImI87 válasza Shkiz0 (#35676) üzenetére


ImI87
őstag

Akkor mégis megleszek egy jobbféle tripla radival? :F :DD

Most akkor kinek higgyen az egyszerű ember, akinek még sosem volt vízhűtése? :U

(#35678) Oxi válasza Shkiz0 (#35676) üzenetére


Oxi
aktív tag

A procid alapfesz. alatt megy. Mi lenne, ha 1,25V-t vagy 1,4V-t kapna? A VGA-d energiagazdálkodását tekintve egy elég jól sikerült példány, ami annyit tesz hogy 106W-l fogyaszt kevesebbet terhelés alatt, mint pl. az én VGA-m, a 4870X2-s.

Szóval a rendszered, ami hőtermelésben elég csirke, annyira felfűti a hűtővizet hogy a procid terhelés közben éppen hogy a 70C-s határ alatt marad.

Ez szerinted egy jó eredmény? Mi lesz nyáron? Persze, beveted a tartalékot: mehetnek a ventik 1200-s fordulaton.

Én ennek alapján nem merném másoknak jó szívvel ajánlani az egy tripla radis vízhűtést. Persze ez csak egy szvsz.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35679) gyurczy válasza ImI87 (#35677) üzenetére


gyurczy
őstag

Na ha van nem sürgős a vásárlás, akkor holnap tolok neked tesztet: i7+5870 (1000@1,275V/1300@1,25V) kombó tisztességes tuning mellett tripla radival.

[ Szerkesztve ]

(#35680) Oxi válasza Shkiz0 (#35676) üzenetére


Oxi
aktív tag

Az I920-s proci 3800MHz-n és 1,15V-n 133W-t, míg 3800MHz-n és 1,4V-n 193W-t disszipál.
60W különbség adódhat csak abból hogy valaki egy gyengébb procit fog ki.

Kalkuláció innen.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35681) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Sziasztok!

Hamarosan megjön OC-től rendelt NB, SB, meg MOSFET blokk, egy ASUS P6T WS PRO-ra raknám.
Mivel ennyire még sosem szedtem szét alaplapot, az lenne a kérdésem, hogy hogyan essek neki? :Y
Eléggé rá van gyógyítva, ahogy néztem, nem szeretném elkúrni... :(

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#35682) ImI87 válasza gyurczy (#35679) üzenetére


ImI87
őstag

Egyáltalán nem sürgős, jövő hónapra tervezem.
De köszönöm, ha tesztelsz nekem, több szem többet lát............

Oxi - Shkiz0
Nem akartam vitát generálni, de jó lenne megtudni, hogy az említett cuccokhoz mennyi/milyen radira lenne szükségem.

A procin jelenleg egy Prolimatech MegaShadow 1db 1200-as ventivel, és amikor 4 gigán nyomtam a LinX-et (kb 1,21V fesszel), akkor közel volt a 80 fokhoz a proci. Ha meglesza víz, (és egy viszonylag komolyabb rendszert raknék össze), akkor elvárnám, hogy 15-20 fokot nyerjek. Ez azért reális elvárás, ugye? :F

A VGA-val ugyanez a helyzet, terhelés alatt az is eléri a 80 fokot, és jó lenne 60 körül tartani őt is vízzel.

Persze fontos a blokk is, (amik jófélék lesznek), de a radi is legalább annyira. Ezért nagy kérdés, hogy belülre tegyek tripla+szimpla felállást, vagy legyen külső 9x120-as?

(#35683) TaaT válasza ImI87 (#35682) üzenetére


TaaT
veterán

a 9x120-asban van tartalék :C

Give them hell Ukraine!

(#35684) Shkiz0 válasza Oxi (#35678) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az X2-őt ne hasonlítsd se az 5850 se a 6950-hez. Eleve 2 gpu, még szép hogy jobban melegszik.
Ha nekem lenne akkor valószínűleg én se javasolnám a tripla radit.
De nekem már megvan egy ideje a wasser, és nyáron se szokott különösebb gond lenni.
És mivel Imi87-nek is 6960 lenne ezért szerintem neki is elég lenne a tripla.
Meg jut eszembe azért a radim, nem épp a csúcskategória, mert csak egy Nexxxos Extreme, abból is a tripla. Azért vannak ennél sokkal jobb tripla radik is.
Másik dolog hogy ennek a furmak + linx vagy prime dolognak se látom értelmét, mert soha nem fog akkora terhelést kapni a rendszer. Természetesen kitesztelni a cuccokat jó, de a mindennapok során úgy sem tudja majd úgy letermelni.
Ennek ellenére viszont veheti a MO-RA-t szíve joga, és azt én is elismerem hogy abban van tartalék, de én legalább 2 okból nem venném. 1: Az ára, 2: volt már házon kívüli radim és mozgatásnál csak nyűg, mig a mostani tripla kényelmesen elfér a házon belül.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35685) G@ß! válasza Oxi (#35672) üzenetére


G@ß!
őstag

Lehet h a csendre ment a srác... :)

(#35686) Oxi válasza G@ß! (#35685) üzenetére


Oxi
aktív tag

Egy jó érzékkel összeállított, beállított gépe van, ez kétségtelen.

Shkiz0: Nyílván a legcélszerűbb megoldás egy önálló tripla radi. Csak én nem vagyok meggyőződve arról hogy ez pl. az én rendszeremhez hasonló kazán hűtését megfelelően el tudná látni.

Várjuk meg a gyurczy tesztjét.

[ Szerkesztve ]

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35687) Nippon válasza Oxi (#35686) üzenetére


Nippon
őstag

Egy tripla radi el tud vinni egy ilyen rendszert, csak kérdés, hogy van-e értelme...
A vízhűtés macerás, ezért szerintem igazán akkor éri meg foglalkozni vele, ha lényegesen halkabb és hatékonyabb rendszert építünk belőle a léghűtésesnél.

[ Szerkesztve ]

(#35688) Oxi válasza Nippon (#35687) üzenetére


Oxi
aktív tag

Azért javasoltam a 4 egységnyi radit, mert nálam bevált: 2 dupla radival és egy 600-n pörgő ventivel tudom halkan hűteni a fentebb említett kazánt.
A tripla radis rendszer megfontolt összeállítást igényel, működhet, mint azt sok példa mutatja, de nincs benne sok tartalék.
Szerintem a MORA típusú, 9-12 ventis monstrumoknak nincs értelme.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35689) Nippon válasza Oxi (#35688) üzenetére


Nippon
őstag

Én is ezt írtam korábban! Az előzőt pedig véletlenül címeztem neked, igazából ImI87-nek szól.

(#35690) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Nekem hét vége, vagy jövő hét elején jönnek meg a cuccaim.
Nekem a fogam fáj egy MoRa 3 9x140 re :D ráteszem majd a mostani 4x120 asról a 220 as YateLont aztán forog 300 at és csók :D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35691) balazs_t válasza Oxi (#35688) üzenetére


balazs_t
tag

Mostanság akarom befejezni otthon "a nagy művet" egy 2 tripla radi és 2 MORA radis gépházat, és megütötte a "fülem" (vagy a szemem :) ) amit írtál, hogy ezeknek a monstrumoknak nincs értelme. Miért gondolod, hogy nincs értelme? Csak kíváncsiságból, mert nekem előtte volt egy tripla radis próbálkozásom, de nem igazán jött, be. Alapbeállításokkal nagyon jó volt, de amint tuningoltam rajta picit (procin és VGA-n) szépen látszott hogy kevés a hűtés és szépen kezdett bemelegedni. (hozzáteszem hogy a qx9650 és 9800 illetve később GTX280 SLI konfig volt alatta. )

(#35692) ImI87 válasza Nippon (#35687) üzenetére


ImI87
őstag

Pont ilyesmire gondoltam én a #35682 hsz-ben. Ha lúd, legyen kövér! Hogy ha már megcsinálom a vizet, akkor legyen minden tekintetben jobb, mint a lég. Végre talán csendes lesz a gép, és még sokkal halkabb is.

Arra senki nem írt semmit, hogy a -15-20 fok (halk működés mellett) elérhető dolog mondjuk 100K befektetéssel, vagy ez túlzott elvárás? :F

(#35693) Nippon válasza ImI87 (#35692) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem egy Apogee XT blokkom van, 55 fok környékére le lehet vinni vele egy 920-ast 3800-on egy jó triplával. Persze ha rommá van feszelve, akkor biztos több, de azt egy léghűtő meg sem fogja, legfeljebb durva fordulaton.

(#35694) Shkiz0 válasza G@ß! (#35685) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A fő szempont az volt, nem vagyok HC tuningos.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#35695) Oxi válasza balazs_t (#35691) üzenetére


Oxi
aktív tag

Milyen megfontolás alapján emelted a radik számát egy db tripláról két db tripla+ két db Mora-ra?

A sok radival az a baj hogy sok venti kell rájuk és akkor már egyáltalán nem csendes a konfig. Viszont hiába van sok hagyományos radi, ventillátor nélkül nem hűtenek. Szóval a túl sok radi nem fogja egy határon túl jobban hűteni a cuccot, csak a setup méretét, zaját és fogyasztását növeli, hatékonyságát nem.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35696) TESCO-Zsömle válasza Ghandi (#35669) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van egy 6-csatornás perisztaltikus szivattyúm. Ahhoz kéne, mert a gyári toldók megsínylették a régi csövek eltávolítását. Egyébként lemértem, és inkább 4/2-es lesz az. Külső toldás nem jó, csak olyan jöhet szóba, amilyet linkeltem, mert nem megy bele a pumpa csöveibe a kerettől.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35697) nyunyu válasza Oxi (#35695) üzenetére


nyunyu
félisten

A sok radival az a baj hogy sok venti kell rájuk és akkor már egyáltalán nem csendes a konfig. Viszont hiába van sok hagyományos radi, ventillátor nélkül nem hűtenek.

Boven eleg 1 Mora2/3 meg egy lassan porgo 22 centis venti egy atlagos konfighoz.

En gepemet a Mora2 passzivan viszi netezeskor ~40 fokos vizzel, 1 ora OCCT tapteszt utan felment a viz 58C-re.
Ugyhogy inkabb visszadugtam YL 22 centist, most 4V-on jar, igy ment a viz max 40C-re.

Most a videokartya tekercseinek a nyikorgasa a leghangosabb a gepemben, masodik a tapventi, aztan a vinyo, negyedik a D5@1, utolso a YL venti.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35698) DigitXT válasza nyunyu (#35697) üzenetére


DigitXT
félisten

utolso a YL venti
Magyarán semmi értelme a passzív üzemnek - ellenben
az 58 fokos víz elég gyilkos szvsz minden alkatrésznek.

(#35699) gyurczy


gyurczy
őstag

A Capce Cora milyen teljesítménnyel rendelkezhet? 10 db elvinne egy 130W TDP procit alapon? Érdeklődik egy srác, és nem tudok mit mondani neki.

Szerk: Kicsit több időm lenne tesztelnék egyet, úgyis át akartam variálni a vízkört, bekötöttem volna csak passzívba a rendszert, hogy mi történik.

[ Szerkesztve ]

(#35700) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Kérdés:
Az alábbi képen látható, hogy a chipset hűtésének kialakításánál, a CPU hűtőventilátorának légáramát figyelembe vették. Ha vízhűtést teszek a CPU-ra, az azt jelenti, hogy a chipset légmozgás nélkül marad. Szerintetek túlmelegedhet ettől? (Ha kiegészítem egy ventilátorral akkor minek a vízhűtés? ;) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.