Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35151) OC válasza laccczka (#35150) üzenetére


OC
őstag

Alphacool Ultraflexibel 10,3/7,5

Ha további, üzleti jellegű kérdésed van, akkor azt priviben, vagy az aprón, nem ide való.

(#35152) laccczka válasza OC (#35151) üzenetére


laccczka
tag

Na kérem ez a gyorsaság :D
Le a kalappal Ön előtt. :R

Köszönök mindent.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35153) Kvazár válasza laccczka (#35152) üzenetére


Kvazár
őstag

Ha kipróbáltad a tapasztalataid megoszthatnád velünk is. 10/8-asok ;)
Ha + véleményed lesz, lehet én is vevő lennék majd rá.

Más:
Valakinek van tapasztalata/véleménye erről a csőről: Masterkleer tubing PVC 10/8mm (5/16"ID) UV-active silver?

Eladó cuccaim: -

(#35154) Kvazár válasza Kvazár (#35153) üzenetére


Kvazár
őstag

Megint más:

Ismeri valaki a Zalman ZM-RWB1 blokkot? Tapasztalat/vélemény?
Ilyet tervezek venni, de nem tudom ér-e valamit. Vagy csak egy nagy szívás mert csak egy a hozzá tartozó GPU blokkon lévő klipsz tartja a helyén meg valami öntapadós hővezető tapasz lenne hozzá alapesetben.
Apropó öntapadós hővezető tapasz, tud valaki ilyet valahol? Mert, ha használtan veszem kedvezőbb áron, akkor a srác nem tud ilyet adni, ami nélkül meg ugye nem tudom ráfogatni a vidkarimra. :(

Eladó cuccaim: -

(#35155) DaveJr válasza Kvazár (#35154) üzenetére


DaveJr
őstag

Ez most egy kis reklám lesz de nálam tudsz venni hővezető ragasztószalagot és gap-padet/thermal-pad-et. [link]

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35156) laccczka válasza Kvazár (#35153) üzenetére


laccczka
tag

Szia!

Megrendeltem, meglátjuk mi lesz a konklúzió. Mindenképpen tovább fogom adni a tapasztalataimat.

VILÁG 10/8-ASAI EGYESÜLJETEK!!! :DDD

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#35157) 04ahgy válasza jones965 (#35124) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A szivattyúnak van szívó és nyomóága. Fellép a kettő között differencia, ha közvetlen a szivattyú előtt / után kezded az áramlási keresztmetszetet szűkíteni. Mindkét hatásra máshogy reagál a rendszer.
Szivacs van, írtam is.
Tanácsotokra hallgatok természetesen, máshova tettem a szivattyút.
De eredendően ilyen vagyok, szeretem az elméleti fejtegetéseket. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35158) lacko99 válasza Kvazár (#35154) üzenetére


lacko99
csendes tag

Ha megnézed a képet látszik hogy van egy pár apró buborék :)
Rá adásul a zalman oldaláról való a fotó, úgy látszik a zalmanál nem tudnak légteleníteni :)

(#35159) HalasKYO válasza 04ahgy (#35157) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Őszintén megmondom én tanultam 2 szemeszterig hőtant termodinamikát áramlástant,de egy számítógépes vízhűtésnél ez felesleges..

Nyomáskülönbség természetesen van ,de nem akkora hogy buborékok legyenek a rendszerben. Mint fentebb írták az sokkal nagyobb nyomáson jön létre.(Itt szinte ez elhanyaloható)
Szerintem amit te mondasz az az, hogy levegőt szív, mert örvénylik ami szerintem a túlvezérelt pumpa..

A feltöltőtartályt azért nem szokás a nyomó ágba tenni , ha logikusan gondolkozol ott nagyobb a nyomás, viszont a feltöltőtartályban van levegő ami összenyomható gáz (Gáznak a tulajdonsága hogy a rendelkezésre álló teret egységes nyomáson igyekszik kitölteni)
Viszont ha ide "nyom" a pumpa akkor ezt is "összenyomja".. emiatt nincs értelme...plusz terhelés stb és turbulencia ami a tartály be ki csonkja körül nem szerencsés.(és ha ehhez hozzávesszük a jócskán túlvezérelt pumpát..)
Ha a szívóba teszed akkor ez nem lép fel .

Ha elfogadsz egy javaslatot akkor csak egy próba erejéig nézd meg 12V ról a szivattyút és a szívó ágba tenni a feltöltőt jól teletöltve és így talán nem lesz buborékos...

Ha igen akkor ott vmi más szól bele...

Nekem is DDC+ om van és egy próbáig összeraktam Pumpa->CPU blokk -> feltöltő tartály->pumpa... csak azért hogy megy e a pumpa mikor megvettem.
Olyan erős a pumpa hogy akkor örvényt csinált a rendszerben hogy folyamatossan szívott levegőt is.Nem volt egy szép hangja... (MINDEZ 12Von!!!) viszont ha elkezdtek kézzel összenyomni a csövet (mesterséges ellenállást létrehozva) jobban terheltem a pumpát, csökkent az áramlási sebesség és máris nem szívott levegőt.

Ha bekötöttem volna a radit + a VGA blokkot valszeg ugyanezt elértem volna.
De mivel még várok pár alkatrészt így csak ezen tapasztalatom tudom megosztani.

Ha megcsinálod a fent említett próbát akkor próbáld ki azt is, hogyha kicsit összenyomod a csövet arra hogyan reagál.
Mint fentebb írta jones965 szinte lehetlen az hogy vmivel is jobb hűtésed legyen ilyen keringetésnél.. egy DDC bőven elég 12V on... mivel 1gpm fölött (amint DDC nagyobb rendszereknél is átalában röhögve tud) nem hosz semmi előnyt a nagyobb áramlási seb.

Ha vmiben tévednék, elírtam vmit, vagy vki máshogy gondolja ossza meg , én is csak ember vagyok tudok tévedni.És abból tanul mindenki. Bocs hogy hsszú lett... :R

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35160) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Üdv mindenkinek!

A téma engem is izgat, "friss vizesként" :D főleg a légtelenítés része.
Van valami bevett módszer erre?
Pár napja raktam össze életem első vízhűtését, és megy is gond nélkül, de tegnap éjjel véletlenül meglöktem a gépet, bugyogott egyet a radi, aztán még egy csomó buborék kijött belőle! Után kellett töltenem :Y pedig azt hittem, tele van a rendszer.
Hogyan szoktátok ellenőrizni?

Viszont azóta +3-4 fokkal jobban hűt :D vagy -3-4 fokkal, nem is tudom melyik a helyes kifejezés...

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#35161) OC válasza Kvazár (#35153) üzenetére


OC
őstag

Azt hiszem, nekem hamarabb van tapasztalatom..sajnos. :(

Elkezdtem szemezni a csővel és támadt egy sanda gyanúm, ami be is igazolódott.

Ugyebár csak kicsit (0,3mm-rel) nagyobb a cső külseje, mint 10mm, tehát ezzel nincs is gond.
Azonban a belseje csak 7,5mm, ami pedig 0,5mm-rel kisebb, mint 8mm.
(Ugye itt a 10/8-as csövekhez hasonlítom.)

A két különbség összege (kacifántos egy megfogalmazás, tudom) már 0,8mm, ami majdnem annyi, mint a 11/8-as cső esetén.

Szóval fogtam a csövet és megpróbáltam 10/8-as csatival használni.
Azt kell mondjam: lehetetlen! :(

Szóval ez a cső, 11/8-cal használandó (ezt a shopba is beszúrom).

(#35162) Kvazár válasza OC (#35161) üzenetére


Kvazár
őstag

Bocsi, de most melyikről beszélünk? :F Innova az 1,3-as falával, vagy a Masterkleer tubing PVC 10/8mm (5/16"ID) UV-active silver-ről? Ami elméletben rendesen 10/8-as.

Szerk.: Ááá, már látom, arról a csőről, amit a srácnak ajánlottál. Az az ami nem jó a 10/8-as csatikhoz. Oks. Thx. :R :R (Átlátszóból úgyis az innovára szavazok.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#35163) DaveJr


DaveJr
őstag

Sziasztok!

Nem sokára elkészül (végre) az én vízhűtés rendszerem is. Egy olyan technikai kérdésem lenne hogy milyen sorrendben kössem be a blokkokat?
Az ábrán látjátok nagyából az alakatrészek elhelyezkedését.
A CPU egy E8400 T56 V3 Extreme blokkal, a GPU egy 9800GT EK-FC 8800GT blokkal.

Én az első megoldást favorizálnám, mert így egy rendes kört tudna leírni a víz ami (lehet h én gondolom rosszul) akár a gravitáziós keringést is elősegíti így a pumpának is könnyebb dolga lesz (javítsatok ki ha tévedek:) ) plusz kevesebb csövet kell használni.

Ti melyiket javasoljátok?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35164) Kvazár válasza Kvazár (#35162) üzenetére


Kvazár
őstag

Gondoltam megnézem, hogy hogyan hajlik az én Innova, és az Asetek cuccaimhoz kapott minta cső.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#35165) jones965 válasza DaveJr (#35163) üzenetére


jones965
Modder

Jó a meglátásod, az 1 verzió a befutó.
Fölösleges túlbonyolítani a csövezést.

(#35166) DaveJr válasza jones965 (#35165) üzenetére


DaveJr
őstag

Akkor az nem számít sokat hűtés szempontjából hogy alkalom adtán melegebb víz jön ki a GPUból és megy a procira, mint fordítva (CPUról GPUra)? Itt most Idle állapotra gondolok.
Terhelésnél nem jobb a CPUról GPUra áramló víz? Vagy ilyenkor se számít sokat?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35167) jones965 válasza DaveJr (#35166) üzenetére


jones965
Modder

Nem mérhető a különbség.
Számolj utána: van egy rendszered, amiben a térfogat áramod 300 l/h.
Ebben a rendszerben van 1,5 l folyadék, ami ugye elméletileg adott óra alatt 200x fordul meg a hűtési körben.
Ehhez jön a rendszered pl.: 300 W leadott hőteljesítménye ( tételezzük fel, hogy ezt mind át is veszi a víz).
Ettől a ponttól lehetne megint egyenlet szintre felállítani a számítást, figyelembe véve a hőcserélő ( radiátor) disszipáció képességét, valamint a hűtő közeg ( levegő) hőmérsékletét és szállított légmennyiségét.
Szépen ki lehet számolni, hogy adott térfogat egységnyi folyadék mennyi hőt vesz fel 1 óra altt, valamint mennyit tud a környezetébe leadni.
És még nem vettük figyelembe a folyadék hőtehetetlenségét, mivel a különböző adalék anyagok is befolyásolják ( nem jelentősen) ezt a hatásfokot.

(#35168) DaveJr válasza jones965 (#35167) üzenetére


DaveJr
őstag

Egy egyszerű "nem számít sokat" válasz is elég lett volna :) de azért köszönöm hogy részletesen magyaráztad el a dolgot.

Másik kérdés: az AntiCorro folyadék használata mennyire ajánlott? Boltok leírásában azt írják hogy különösen ajánlott...mi a valós életben ezzel kapcsolatban a tapasztalat?
Plusz a valvoline tényleg javítja a hővezetést?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35169) jones965 válasza DaveJr (#35168) üzenetére


jones965
Modder

Én az anticorro adalékot egyszer használtam, utána pár hónapja a blokkokban kicsapódások jelentkeztek. Évek óta noname fagyálló adalékot desztillált vízzel használok, minden gond nélkül.

(#35170) danati válasza DaveJr (#35168) üzenetére


danati
senior tag

Azt nem tudom, hogy a valvoline tényleg javítja-e a hővezetést, de azt igen, hogy én már több mint egy éve használom ugyan azt az 5%-os valvoline keveréket és eddig minden rendben volt vele. Néhány napja alakítottam át kicsit a rendszert, de a víz még ugyan olyan mint amikor beletöltöttem. Sehol nincs kicsapódás, nem algásodik...

(#35171) Kvazár


Kvazár
őstag

Radiátor elrendezésben szerintetek az javít vagy ront a rendszeren, ha 2 teljesen eltérő radit párhuzamosan, vagy sorosan kötök be a rendszerbe. Az egyik 3x12-es, a másik 2x12-es. Az számomra is világos, hogy párhuzamos kötés esetén nem fog akkora ellenállást jelenteni, de vajon a rendszer hatásfoka romlani fog?

Eladó cuccaim: -

(#35172) DaveJr válasza danati (#35170) üzenetére


DaveJr
őstag

Köszönöm a válaszokat. Valószínű, hogy majd fatertől kérek napkollektorhoz való folyadékot. Az réz és alumínium alkatrészeken is keresztül megy és nem korrodálja. Egy próbát megér majd:)
Persze majd egy darab csővel megnézem hogy mit szólnak egymáshoz:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35173) DaveJr válasza Kvazár (#35171) üzenetére


DaveJr
őstag

Párhuzamossal az a baj hogy nem egyforma a két radiátor ellenállása...a víz pedig szeret arrafelé menni amerre könnyebb. Így lehet hogy a kisebb ellenállású radidon keresztül fog csak áramlani a víz.
Max úgy lehet párhuzamosítani hogy a kisebb ellenállásúnál csőszorítót használsz h szabályozd az ellenállást...de ez jó játék lenne:)

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35174) HalasKYO válasza Kvazár (#35171) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Én ha józan paraszti ésszel gondolkodom azt kell mondjam a párhuzamos a jobb.

Az ok egyszerű. kisebb az ellenállása és mivel párhuzamos, tételezzük fel hogy azonos a 2 radiátor ellenállása (tudom hogy nem az) akkor kb fele akkora sebességgel fog a hűtő közeg áramlani , 2x annyi ideje van lehűlni... Gyakorlatban szerintem talán ha 1 fokot jelent, de csökken az ellenállás is... Emiatt szerintem megéri.
Pl egy D5 ös pumpának nem mindegy az ellnállás mert meredek a görbélye...

Blokkot már nincs értelme mert ott pont az a lényeg hogy minél többször forduljon meg a friss víz benne.

( A mora radik is többszörösen párhuzamosítottak :) )
Remélem tudtam segíteni.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#35175) Kvazár válasza HalasKYO (#35174) üzenetére


Kvazár
őstag

Én is így gondolkodom, de tartok attól amit DaveJr mond sajnos az is sanszos.
Egyébként a két radi: Asetek 3x12-es, és Innova 2x12-es.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#35176) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

Sziasztok, ezt meg kell osztanom veletek...
Jó-is meg nem is hogy van egy Asus GTS250 -em DK kiadás. (ez számomra jó)
Rossz: Hogy húszon sok ezer hozzá a hűtőblokk, FullCover.

Innovatek G92 Full-cover VGA blokk 5.000 Ft -megvettem, elvittem esztergályoshoz, és meg oldotta....

képekben próbálom illusztrálni, mindent le pasztáztam, hogy minden hozzá ér a kellő helyekre. Hát igen.... Sikerült. Mondhatom.

Nem szívesen nevezném házi barkács, gányolásnak, titeket is kérlek ne mondjátok rá.
De azért véleményt elfogadok..

Amit még kérdeznék, gap pad, memória, és a blokk közé kell? Mivel pont passzolnak egymásra.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#35177) jones965 válasza Kvazár (#35171) üzenetére


jones965
Modder

Számtalanszor volt már téma a párhuzamosítás kérdése a topikban.
Röviden a válasz: 1 szivattyúval felejtsd el. Az egy tévhit, hogy a párhuzamosítás miatt a radiátorokban megnő a folyadék tartózkodási ideje, és ezért jobban le tud hűlni.
Egy körröl beszélünk, így a térfogatáram csak megoszlik a párhuzamosított ágon, de az össz hatásfok nem fog változni, sőt inkább romlani fog.
Ráadásul mint feljebb is írták, különböző ellenállású hőcserélő alkalmazása párhuzamosítás esetén, csak a kisebb ellenállásúban lesz áramlás.

Akit mélyebben érdekel a téma, olvassa el. Érdemes!

(#35178) jones965 válasza jones965 (#35177) üzenetére


jones965
Modder

Bővebben.
Aki nem sajnálja az időt rá.

(#35179) DaveJr válasza NaNorbert (#35176) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem lett rossz. A célnak megfelel:)
Ha mindenhol megfelelően hozzáér mindenhez a blokk akkor nincs szükség gap-padre. Az csak felemelné a blokkot és akkor a GPUhoz nem érne hozzá rendesen.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35180) Oxi válasza jones965 (#35167) üzenetére


Oxi
aktív tag

Ezt a 300l/h térfogatáramot honnan vetted? D5-l max. fordulatszámon pumpált high flow csatis, 13/11-s csövezésű Heatkiller blokkokkal szerelt rendszerben sincs meg ennek az 1/3-a sem.
Csak remélni tudom hogy az okfejtésed többi része nem tartalmaz hasonló túlzásokat... :U

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#35181) Fel válasza Oxi (#35180) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem az csak egy szemléltető példa volt, nem valami konkrét rendszer mért adata... :U

[ Szerkesztve ]

(#35182) Kvazár


Kvazár
őstag

Valaki szerelt már össze két radit? [link]
Összecsavarozási ötletekre lennék kíváncsi.

Eladó cuccaim: -

(#35183) Fel válasza Kvazár (#35182) üzenetére


Fel
addikt

Egy XSPC RS240-est és egy RS120-ast szereltem már össze a második ábrád szerint (ventik a két radi között). Rövid csavarokat használtam; házhoz kapott nagyfejű, "thumb-screw" csavarokat. Így sem fértek el rendesen ezért egy ventit egy radihoz csak 2 csavarral rögzítettem. Képem sajna nincs...

(#35184) jones965 válasza Oxi (#35180) üzenetére


jones965
Modder

Elég baj lehet az neked, ha a rendszeredben ennek csak az 1/3 térfogatárama van meg.
Az már hőcserélés szempontjából nem éri el a léghűtés szintjét sem.

Számolj csak utána. ;]

Az aláírásod elég helytálló ez esetben.

[ Szerkesztve ]

(#35185) jones965 válasza Kvazár (#35182) üzenetére


jones965
Modder

Olvasd el ezt a tesztet.

(#35186) Kvazár válasza jones965 (#35185) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx, felettébb érdekes. :R :R
Azt, hogy mi-miért van azt kb. értem/megértem. De sajna ellentmondás van, abban amit itt mindenki hangoztat, és a teszt végkimenetele között. ;]
Elsőnek nézzük a táblázatot:

Minden szép és jó benne, csak az a gond, hogy a végkimenetel szerint, és a srác folyadék irány/hőmérséklet jelölése szerint a rendszerben a folyadék hőmérséklete nem állandó, sőt nagyon is eltérő, hisz csak felcseréli a folyás irányt a szendvicsben és máris a legrosszabb lesz az eredmény.

Most viszont sajna gondolkodhatom mi tévő legyek, mert a gépben nincs elég hely a 2 radi számára ahhoz, hogy egymástól elszeparálva helyezzem el. Pedig mind a 2-t felszeretném használni. :O Porosodik már épp elég cuccom a polcon.

Szerk.:
Megnéztem jobban a táblázatot. Na jó, annyira nem, de azért számít a sorrend.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#35187) Joshi válasza Kvazár (#35186) üzenetére


Joshi
titán

Nem értem hogy mi a problémád, építsd meg úgy a rendszeredet hogy még nem építed fixen a házba. Így sok variációt kipróbálhatsz és tesztelhetsz minden más teszt eredményétől függetlenül. A gyakorlat mindennél többet ér elhiheted, pont azért mert minden rendszer valamilyen szinten egyedi így egyedi körülményeket teremtenek. A tapasztalatokat pedig mindenképpen várjuk. :K

(#35188) TaaT válasza jones965 (#35185) üzenetére


TaaT
veterán

tetszik az a nagy szendvics a gépház tetején :D

Give them hell Ukraine!

(#35189) NaNorbert válasza TaaT (#35188) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Ez egy picit túlzás annak a szerencsétlen processzor -nak...

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#35190) Kvazár válasza Joshi (#35187) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks. Az lesz.

Csak alapvetően összecsavarozási technikákért jöttem most. :) Tehát, hogyan tudnék két olyan lemezt összecsavarozni, ahol egyik lyuk sem furatos, és a poén kedvéért fedésben is vannak. Már egy összeszorítós, rezgéscsillapítós megoldást kitaláltam, így ez is mindegy.

Eladó cuccaim: -

(#35191) D1Rect válasza TaaT (#35188) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezderonda...

(#35192) lacko99 válasza TaaT (#35188) üzenetére


lacko99
csendes tag

Hány vinyó van a gépben? jól látom 4? hány giga összesen?

(#35193) helkis válasza lacko99 (#35192) üzenetére


helkis
addikt

ez valszeg egy netről levadászott kép.. :K a fórumlakók ilyen rondát nem alkotnak.
egy ilyen műremek inkább a németekre vall.. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35194) helkis válasza helkis (#35193) üzenetére


helkis
addikt

tévedtem: francia.. :U

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#35195) Ghandi válasza helkis (#35194) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Jobbnál jobb alkatrészekből van a gépe de az összeszerelés....
Az a tartály a tetején valami hányadék és a ghetto RAM cooling :DDD
Ha csak az alaplapot és a proci árát nézem...nem igaz hogy nem tudott volna venni még egy normális RAM hűtőt ahelyett az odalemezelt 8centis venti helyett.
Pénz van az látszik és ennyi :D
Bazzeg két rossz CD-n áll a monitor! :DDD

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#35196) zH.


zH.
senior tag

sziasztok!

én is csatlakoznék a vízhűtésesek táborához ,3 napja van meg ,ez az első rendszerem.

blokk
tartály
radi
ddc1t plus + plexi cover
folyadék
cső
a csatit elnéztem, a csöveket öngyújtóval tágítottam ,nagyon masszívan rajta van.

most kezdtem el nem rég tesztelgetni:

pumpát mennyire szabad melegedni hagyni? tegnap megfogtam pár óra net után és nagyon forró volt. most egy 12cm-s venti van közvetlen mellette ,így maximum langyos.
illetve a hőfokot meddig szabad felvinni? nem szeretném túlhajtani/túlhúzni , holnap finomítok még a feszültségeken ,órajelen.

végül itt egy kép:

just be

(#35197) jones965 válasza zH. (#35196) üzenetére


jones965
Modder

A szivattyú melegedése nem természetes dolog.
Okozhatja elektromos probléma ( tekercs zárlat), vagy pedig túlzott rendszer ellenállás, amit a linkelt képen elnézve kizárnék.

(#35198) DaveJr


DaveJr
őstag

Nem durva egy kicsit a 77 fokos proci mag hőmérséklet?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#35199) Kvazár válasza jones965 (#35197) üzenetére


Kvazár
őstag

A DDC-knél egy bizonyos melegedés természetes. Az enyém is 32 fokos, míg a víz csak 28 fokos. (Mérem a pumpahőt is külön, mert túl sok az érzékelőm. :) ) Ezt a hőmérséklet különbséget viszont fixen tartja.

Eladó cuccaim: -

(#35200) helkis válasza zH. (#35196) üzenetére


helkis
addikt

alapvetően a proci feszültsége határozza meg a hőfokod, bátran adhatsz neki, csak győzzed hűteni.. ezek a 77fokos magok már szerintem közel vannak a határhoz..

az egyik általános probléma első vizeseknél, hogy a prociblokkot nem húzzák meg eléggé.. pedig ezzel jobban ráfekszik a blokk a kupakra, és onnan jobban leveszi a meleget, kivéve, ha mindegyik felület domború.. ezt úgy lehet könnyen kitalálni, hogy a blokk talpa meleg-e terhelve, ha igen akkor rendben van.. ha nem akkor végig kell próbálni, más más leszorítóerővel a lefogatót, ha nem hozza az eredményt akkor meg kell nézni mennyire domborúak a felületek, ekkor marad a polír..

érdemes jobb minőségű pasztát is alkalmazni, víznél 1-2fok akár 100-200mhz is lehet +ban..

pumpamelegedés: rakj rá egy blokkot :D újonan vetted vagy használtan? ha az utóbbi akkor kipucoltad-e előtte, ha nem megfelelő folyadékkal volt használva, esetleg lehet benne olyan lerakódás, amitől nem tud szabadon menni a központi mágnes, vagy esetleg rosszul lett összerakva.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.