Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25601) NFree válasza nyunyu (#25600) üzenetére


NFree
addikt

Azért raktam alulra,a csatikat mert a réz felöl kevés a menet vagy 3 sor, és a csatin nem gumi tömítés van , hanem műanyag s nagyon meg kellett tépni, s nem mertem a rézbe nehogy kihozza a menetet, :R
Ja igen esztétikus a kábelezés :DDD
Nem szépségdíjra utazok hanem csöndes hatékony rendszerre ,utóbbi sikerült ;)

vga

(#25602) nyunyu válasza NFree (#25601) üzenetére


nyunyu
félisten

Rezbol kihozni a menetet :Y
Elobb repeszted el a plexit azzal, hogy tulhuzod...

En egyebkent valahogy igy csoveztem volna, legalabb egy meterrel kevesebb cso tekeregne a hazban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25603) shteer válasza NFree (#25599) üzenetére


shteer
titán

:C

9 óra :DDD az első általában ilyen :K

..szerintem jónak tűnik

(#25604) #97544192 válasza NFree (#25599) üzenetére


#97544192
törölt tag

Sürgősen vegyél egy nagyobb házat. :DDD

(#25605) Pero válasza nemethati (#25598) üzenetére


Pero
senior tag

köszönöm a tanácsokat, eddig úgy nézz ki hogy plexi lesz mert most azzal olcsóbban kijövök. meg szerencsére nem melegszik annyira a gépem. léggel is szobahőmérséklet idleban és tuning alatt sem megy el nagyon 50kof fölé, bár kíváncsi leszek a vízre. én is gondolkozom h az alaplapi vrmet is be kéne venni csak félek h ugrik a garancia.

(#25606) nemethati válasza Pero (#25605) üzenetére


nemethati
senior tag

Nincs mit, remélem segített.
Hát garivesztésről: nekem 2év gari van még a VGA-n, rápattintottam egy EK blokkot, a gyárit meg elpasszoltam....ügyes vagyok? :U
CPU-n nekem is plexis van,de amint lesz rá keret lecserélem!

(#25607) FID válasza zzolika (#25596) üzenetére


FID
őstag

Ez tényleg jól leszűkíti! akkor inkább marad így.
nemethati Arra a tesztre kiváncsi lennék! _Mindenképp szólj :R
Igazából avval a 2métercsővel nem tudok mit kezdeni ami ki lóg a gépből!
Mert a reserator plusnak gyors csatis a tartálya és ha kihúzom a csövet akkor nem jön ki a víz!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25608) Pero válasza nemethati (#25606) üzenetére


Pero
senior tag

köszönöm még 1x
én ezzel most úgy vagyok, hogy a lehető legolcsóbban szeretném megúszni életem első vízhűtését, és itt apróban nagyon olcsón találni plexis blokkokat. aztán majd idővel ha lesz keret meg lehetőség akkor fejlesztgetem a rendszert pl jobb pumpa, vagy említett jobb blokkok. Ami nekem nagy plusz az az hogy remélem csendesebb lesz a gép, bár házon belül lesz "eltüntetve" minden illetve felszabadul 2 memslot az alaplapon, bár azért egy darabig nem adom el a léghűtéses rendszerem.
alaplapra VRM hűtésből is létezik többféle, csak mert ahogy láttam a gd70-emnek nem szokványos a bordafelfogatása.

[ Szerkesztve ]

(#25609) nemethati válasza FID (#25607) üzenetére


nemethati
senior tag

Okés, szerintem ide fogok írni majd az eredményekről!
Ha letekered a kupakot nem lesz vákum, talán kijön a víz, vagy ez ilyen überbrutál zárócsatis :F

[ Szerkesztve ]

(#25610) Pero


Pero
senior tag

ilyesmi blokkot lehet valahol találni? vagy más alternatívát ide való kellene

[ Szerkesztve ]

(#25611) nemethati válasza Pero (#25610) üzenetére


nemethati
senior tag

Itt érdeklődnék a helyedben, lap közepén találsz egy egyedi SC blokkot, vagy esetleg Tody-t kérdezd meg :R

(#25612) FID válasza nemethati (#25609) üzenetére


FID
őstag

Nem teljesen értem a kérdést! De a csövek végén van két műanyag dugó és abban is 2 dugó és ha a belűl lévő dugókat be nyomom csak akkor jön ki a víz.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25613) Pero válasza nemethati (#25611) üzenetére


Pero
senior tag

SC blokkot már megtaláltam, csak kellene neki az a nyúlvány a VRM miatt.

(#25614) nemethati válasza FID (#25612) üzenetére


nemethati
senior tag

Értem, akkor szerezz egy 2 centis csődarabkát, nyomd bele, kupak leteker és jön a víz :C

(#25615) nemethati válasza FID (#25607) üzenetére


nemethati
senior tag

Most kezd leesni mi is a problémád tulajdonképpen - kicsit lassú vagyok mostanában...
Esetleg ha valami csapot beiktatnál a rendszerbe? Cső kijön a gépből - csati+csap+csati - megy a tartályba, így el tudod zárni a blokkokat, a tartályból meg nem folyik a víz, így 3 részben már kényelmesen tudnád szállítmányozni!

[ Szerkesztve ]

(#25616) C^^


C^^
őstag

Üdv ismét!

Mit lehet akkor csinálni a rendszerrel, ha egyszerűen nem akar légtelenedni? A tartály szerintem kicsi, és a szívó ág egyből átszippantja a levegőt a nyomó ágból. Tettem bele szivacsot, nem segített. Kéne valami jobb tartály? (lack of money... :U )
Ezen kívül habosodik a hűtővíz, mint állat. (Glycoshell+ioncserélt víz 1:10) Gondolom erős a szivattyú, és kicsi a rendszer ellenállása. (Laing DDC - CPU, NB, VGA blokk) Nem lehet ezt valahogy leszabályozni? (Ventivezérlőre nem merem rákötni.)

Kicsit kezd elegem lenni az egészből...

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#25617) nemethati válasza C^^ (#25616) üzenetére


nemethati
senior tag

Habosodás azért van, mert a szivacson keresztül szívja át a vízet, picit eltömíti az ágat, 1x nekem is iszonyatosan bedurvult :DDD
Így látatlanban nehezebb okosat mondani, töltsd fullra a tartályt, ellenőrizz minden csatlakozót megint, ha nem akar légtelenedni akkor valahol gáz van, nekem radim tömítése eresztett pl! Tekerhetsz teflonszalagot is a menetekre, az sosem árt, és pár kép v link a rendszeredről sokat segítene. :R
A rendszer ellenállása megfelelő, szerintem más lesz a ludas..

[ Szerkesztve ]

(#25618) iCeAgE válasza C^^ (#25616) üzenetére


iCeAgE
tag

Látatlanul tényleg nehéz segíteni, de egy próbát megér...

A szivattyú után (vagy két blokk között) cseréld le az egyik csövet kisebb átmérőjűre. Ezzel megnő a rendszer ellenállása, amitől jobban fog dolgozni a szivattyú. Kisebb lesz a térfogatáram, talán egy picit emelkednek a hőfokok, de így megszűnhet a habosodás.

gondolkozz.com

(#25619) C^^ válasza nemethati (#25617) üzenetére


C^^
őstag

"Habosodás azért van, mert a szivacson keresztül szívja át a vízet..."
Szivacs nélkül is csinálja. :( Viszont én nem tömködtem bele a szívóágba a szivacsot. Bele kéne?
Szivárgást igazából kizárnám, annak szerintem egy hét b4sz4kodás után észrevettem volna a nyomait. (Igen, ennyi ideje szórakozok vele.)

Egyébként köszi a választ, és neked is iCeAgE. Viszont sajnos szűkebb cső nincs itthon. Ez 10/14-es.

Itt egy kép a rendszerről. Azóta meg lett cserélve a tartályon a két cső, tehát a "szívószálas" ágból ->NB->szivattyú->VGA->CPU->radi->tartály
Így tudtam megoldani a csövezést törés nélkül.

(#25620) Mlacee


Mlacee
tag

Sziasztok,

Régebben a téma szorgos olvasója voltam, akkoriban anyagi okok miatt a saját vízhűtéses rendszerem nem jött össze, de idén szeretném megvalósítani, ehhez kérem a segítségeteket.

A rendszer amit terveztem eddig:
Viscool v2es CPU blokk
Viscool Chipset blook
Viscool GPU blokk

(www.viscool.com)

A gond az, hogy a V2es blokkot már nem gyártják, az egyes pedig nem tetszik plexitetővel, valami hasonló árú megoldást keresek helyette.

Pumpának Hydor L 20as pumpát gondoltam.

Két radiátorom van, az egyik egy nagyméretű klímából származó radiátor a fél gépházat elfoglalja, soros vörösrézcsövezésű, 41x28x4 centis, a másikat a gépház tetejébe szánom, két alacsonyfordulatszámú 12centis fannal rajta, méretei körülbelül 26x14x4 , két soron 8 cső fut párhuzamosan keresztül rajta, teljesen alumínium. Jelenleg ecetben ázik hogy megszabaduljak a vízkőtől :)
A kiegyenlőítő tartályt magam fogom elkészíteni.

A kérdésem, hogy a pumpa megfelelő-e egy ilyen méretű rendszerhez, illetve hol találok jó ár/arányú processzor blokkot.
A jelenlegi konfigurációmat tökéletesen lehűtené bármi, főleg ekkora hőleadó felülettel, de én hosszú távra terveznék.

Pumpánál fontos hogy halk legyen.

[ Szerkesztve ]

Will work for FSB!

(#25621) Mlacee válasza Mlacee (#25620) üzenetére


Mlacee
tag

Gondolkodok hogy Subcoolingról rendelem a proci és vga blokkot. Még olcsóbb is mint a Viscool és a szlovák kollégák hozzáállása amúgysem nyerte el a tetszésemet.

Tudniillik szlovákiai vagyok, irtam nekik hogy az oldaluk szlovák verzióján lévő árak ilyen 30 euróval többe kerülnek átszámítva több tétel esetén mint az angol verzió árai, valamint itt már korona nem is létezik. A válasz az volt, hogy az árak továbbra is koronában értendőek számomra , viszont most le állt a gyártás.

Szóval NB és VGA blokk valszeg Viscoolos;
kérdés maradt a pumpa és a processzor blokk.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Will work for FSB!

(#25622) FID válasza nemethati (#25615) üzenetére


FID
őstag

Hát én oda tervezem a csapokat ahol ki jön a gépből a cső.
MÁS:
Tud valaki nekem olyan dupla radit ajánlani amiből a radihoz képest a csonkok nem derékszögbe jönnek ki hanem egyenesen a radi síkjában.
Remélem érthető :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25623) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Hali all!

Egy kérdés a tapasztaltabb kollégákhoz:
Nagyon úgy tűnik hogy a hűtésemhez vagy egy nagyobb radira, vagy két szimpla radira lenne szükségem. És itt jön be a kérdés. Ha vennék +1 single radit a meglévő single radi mellé, és mondjuk a 2 sima radimat sorbakötném akkor hasonló hatást érnék el mint egy dual-radival?

Igazából itt a variálhatóságon is lenne a hangsúly. Ugye eddig a rendszerben egy cpu és egy gpu+vram hűtő van. Az előzőek alapján, hatékonyabb lehet a hűtés, ha mondjuk így helyezném el a rendszert?: pumpa -> radi -> cpu -> radi -> gpu+vram -> tartály
Vagy a két radit egymás után kössem, és akkor kb egy dualradi szintjét elérhetem... reményeim szerint.

Másrészt lehet nem ártana kicserélnem az Antarctica blokkot. Vmi tipp hogy mire? Minnél "költséghatékonyabban" gondolkodnék;) mégiscsak "válság van". Ergo valószínűleg mondjuk itt ph!-n venném meg. Na de mégis milyet?

A 2 kérdés adott, tippeket várnék radi/cpublokk ügyben :)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#25624) Sn00PiG válasza Sn00PiG (#25623) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Oh drága kenyér... elszívtam egy cigit és már nem tudok szerkeszteni.
Eszembe jutott még egy kérdés ami foglalkoztat.
Mi van akkor, ha egy single radinak mind2 oldalára raknék ventit? Az összecsapó levegő nem termel elektromosságot vagy ilyesmi? nem voltam túl jó fizikából.
Ráadásul itt is felvetődnek kérdések;)
sry mindenkitől hogy ennyi mindent kérdezgetek, csak jelenleg még nem vagyok jártas a témában, de remélem sikerül bele rázódni, ehhez kell a segítség :)
Szóval ami még felvetődhet: a radim a gép hátuljára lett szerelve, ott van a legjobb helyen a 12 centis ventinek való furatokon pihen. Node arra a ventit hova érdemes rakni? a gépbe befele fújjon a radin keresztül, kifele fújjon, vagy kétoldalról?
Esetleg úgy összehozni a ventiket, hogy befeleventi->radi->befeleventi? vagy az meg abszolút hülyeség?;)

Szóval 3 kérdés:
2single radi VS. dualradi
kétoldali ventillátorozás?
cpu blokk-milyetholmennyiértolcsón?;););)

Köszi mindenkinek aki segít, akit meg zavarok a hülye kérdésekkel attól mélymeghajlós elnézést:)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#25625) NFree válasza nyunyu (#25602) üzenetére


NFree
addikt

igen inkább a plekszi repedjen, ne a blokk menjen szét, a csövezésnél fontos számomra, hogy a proci a tartályból friss vizet kapjon, így ez a megoldás maradt :R

(#25603) shteer
egy kicsit el is ment tőlle a kedvem, de majd legközelebb gyorsabb leszek remélem :D

(#25604) BR4D
jövőre talán , ha veszek corei7-et az majd talán megérdemel egy nagyobb házat eggyenlőre marad ez, idén rengeteget költöttem gépre, asszem itt a vége erre az évre. :R

vga

(#25626) nemethati válasza C^^ (#25619) üzenetére


nemethati
senior tag

Szívóágba nem kell szivacsot tömni természetesen, csak akkor ha szép, tejszínű vizet szeretnél tele kicsi buborékokkal.
Nekem is ilyen tartályom van, a nem "szívószálas" csonkját kösd rá a pumpád szívó csonkjára közvetlenül! A többi blokkot pedig sorban ahogy szeretnéd, lehet megoldja a problémát, ha tudod próbáld meg :R
A változtatott tartálybekötésed azért sem túl szerencsés, mert a meleg víz ugye alulról-felfelé vándorol a tartályban, nálad meg pont onnan szívja a vizet!

(#25627) nemethati válasza Mlacee (#25620) üzenetére


nemethati
senior tag

Üdv, az L20-as jó alternatíva 3 blokk és 1DB 12es dualradi esetén. Nekem is az van, ezeket még gond nélkül elbírja, talán még +2 blokkot is, de akkor már hangokat is adna a fájdalmainak!
A radiknál talán a legfontosabb a lamellák sűrűsége. Nem jó ha túl sűrű, mert azokon át is kell fújni a levegőt, különben a radi magát fogja "melegíteni'! Klímaradi
A rendszeredhez én ezt választanám, megfelelő vízszállító magasság, elfogadható vízszállítás, viszont drágább mint az L20. Azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy szegény L20 meghalna ekkora radiknak még a látványától is! Blokk ügyben nézegesd az aprót, ár/értékben az a legjobb szerintem :R

(#25628) shteer válasza C^^ (#25616) üzenetére


shteer
titán

a legfontosabb kérdés ilyenkor: milyen szivacsot raktál bele? :)

..szerintem jónak tűnik

(#25629) shteer válasza Sn00PiG (#25623) üzenetére


shteer
titán

igazából mind1 hogyan kötöd sorba, én az egyiket 2 blokk közé kötném

tipp blokkra: T56 extreme :)

a radik 2 oldalas ventizése növeli a hatékonyságot :K lehetőleg azonos fordulaton menjenek, és inkább kifelé - egész picit rosszabb hatásfokú a befelé fúvó megoldásnál, de nem tolja tele a házat meleg levegővel, hanem szellőzteti

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25630) Tuja1 válasza Sn00PiG (#25624) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Visszatértem :DDD több mint 1 év után.
Bevált a rendszer :))

Szóval : "Mi van akkor, ha egy single radinak mind2 oldalára raknék ventit? "
A ventik egymás ellen dolgoznának, eredmény csőd ;)

Azt sem javaslom, hogy két ventit egymásra aplikáld ( hogy majd megduplázódik a levegő szállítás) mert itt is a hatásfok rovására megy.Gyakorlatialg 2 venti egymáson rosszabb mint 1.

"Szóval ami még felvetődhet: a radim a gép hátuljára lett szerelve, ott van a legjobb helyen a 12 centis ventinek való furatokon pihen"

és milyen jó lesz neki ha a gépből szívja a ragira a meleg levegőt ;]
de az sem jobb ha a radikról nyomatod a gépbe a meleget.

Ha a helyedben lennék, akkor kiépíteném a gépben a rendszert.
2 furat a gép oldalán, ott kivezetném a csövet, amelyre gyorscsatit tennék.

A gép oldal lemezére távtartó csavarral kb 5-8cm-re kiemelném a radit és rácsatlakoznék vele a gyorscsatikra.

vagy teheted az alaplap felől a radit, ilyenkor nem kell gyorscsati, mert ritkán kell levenni azt az oldalt.Vagy ha már úgy is leveszed akkor már valószínű alaplap csere is van (vagy nagyjavítás amikor úgyis meg kell bontani a vízkört.

Na most jön a szentségtörés :DDD

a CPU-t Zalman ZM-WB2 CPU blokk hűti 2k
a VGA-t Zalman ZM-GWB 8800 GTX\ULTRA 8k
a szivattyú hailea HX-2000A 2,7K (akváriun szivattyú) :DDD
fogyasztás: 7w
1m szállítási magasság
szállítási mennyiség :600l/h

A radi egy 10L diszperzites vödör 2 furattal a tetején :DDD

Eddig sosem bírt a víz felmelegedni :))

De ha találok olcsón radit, felrakom a gép oldalára, ahogy írtam.

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#25631) nemethati válasza Sn00PiG (#25623) üzenetére


nemethati
senior tag

Hali: "pumpa -> radi -> cpu -> radi -> gpu+vram -> tartály"
Nem pumpa -> CPU -> radi -> GPU,VRAM -> radi -> tartály :F
Radik bekötését illetően: single a CPU után -> többi blokk -> végére pedig 1 dual!
Szerintem ugyanazt érnéd el 2 single sorbakötésével, mint 1 dual radival, de a blokkok után kösd be. Vegyél a dual-t és kösd be úgy, ahogy írtam, nemsoká jönnek a radijaim és tudok majd pontos mérési adatokkal is szolgálni :R

(#25632) nemethati válasza shteer (#25629) üzenetére


nemethati
senior tag

És az egymással szemben fújó ventik nem fognak nagy szélzajt kelteni :F

(#25633) nemethati válasza Tuja1 (#25630) üzenetére


nemethati
senior tag

Az említett szivattyúval én is szemeztem régebben, ár/érték viszonylatban verhetetlen :)

(#25634) shteer válasza nemethati (#25632) üzenetére


shteer
titán

természetesen nem egymással szemben gondoltam :D úgy lezárják egymást

..szerintem jónak tűnik

(#25635) shteer válasza Tuja1 (#25630) üzenetére


shteer
titán

Szóval : "Mi van akkor, ha egy single radinak mind2 oldalára raknék ventit? "
A ventik egymás ellen dolgoznának, eredmény csőd

ő sem úgy gondolta, hogy egymással szemben :)

és milyen jó lesz neki ha a gépből szívja a ragira a meleg levegőt

mi melegíti fel a ház belsejét, ha a fő hőtermelő egységeket blokkok hűtik?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25636) nemethati válasza shteer (#25635) üzenetére


nemethati
senior tag

"Az összecsapó levegő nem termel elektromosságot vagy ilyesmi?"
Szerintem meg nagyon is úgy gondolta :DDD (persze a ventik közt azért ott figyel a radi..)

(#25637) Tuja1 válasza shteer (#25635) üzenetére


Tuja1
aktív tag

a DS3 északi hídját ( a hűtőbordás) fogd meg :B én 5mp nem tudom rajta tartani a kezem.

Aztán a fesz.szabályzók a CPU-körül.

A 9800GT a tápcsati felöl a 4db "kocka" (fesz.szabályzó lehet) ha nem hűti a VGA blokk. Ezt se kell tapizni. 125C° vannak hitelesítve gondolom nem véletlenül. :DDD

Ezekhez képest az alaplap által mért dél híd 40-50 foka, a HDD hője, már elenyésző.

És ha a nyári nagy meleget vesszük figyelembe (amikor igazán szükség van a hűtésre) zárt házból sztem lazán 40C°-os levegővel hűtené a radikat.

"ő sem úgy gondolta, hogy egymással szemben :)" bocsánat nekem első olvasatra ez jött le :B

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#25638) shteer válasza Tuja1 (#25637) üzenetére


shteer
titán

szvsz ezek nem termelnek akkora hőt, ami jelentősen növelné egy folyamatosan szellőztetett ház hőjét, kétlem h így 40fokra melegedne ezektől

én csak ebből sejtettem, hogy egy az irány: befeleventi->radi->befeleventi

..szerintem jónak tűnik

(#25639) Tuja1 válasza shteer (#25638) üzenetére


Tuja1
aktív tag

puding próbája az evés :C

Én (ha lenne radim) az alaplap felöli házoldalra tenném, távtartóval kiemelve a radit.

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#25640) Mlacee válasza nemethati (#25627) üzenetére


Mlacee
tag

(szerk:képek átcsinálva linkekké)
Kösz szépen a választ, jelenleg alternatív megoldást keresek pumpa ügyben, egy kicsit erősebbre lesz szükségem szerintem , de árban már túl magasan járok ahhoz képest, ahogy a tervezés elején álltam költségvetés ügyileg.

Itt van pár kép a radikról, megjegyzem a már egy hete tartó ecetes subickolás előtt készültek (sokkal jobban néznek ki azóta):

A két radiátor
Kisebb közelről
Csövekben lévő szalagok
Kisebb csövei

A nagyban hűtőolaj van és büszkén mondhatom hogy többórányi munka után már mindkét felén egyenesek a lamellák :)

A kisebb radiátorra két 12 centis fan megy rá forditva tehát a radiátor a CD-rom helyén lesz fent, rajta pedig ez a két ventillátor lesz forditva és szivják le róla a meleg levegőt a házból felfelé amin is lesz két kör furat. A kicsi lamellái nagyon sűrűk, a ventillátor kb fél centi távolságra lesz a raditól (ahogy a két oldalán lévő tartóelem van,mert pont nem fér rá miatta a két 12es venti, meg egy kicsit távolabb is akartam a szélzaj miatt).
A nagyobbik radiátoron 14 cső fut keresztül, sorba kötve. Szerintem ehhez egy 1000 liter/órás pumpa lenne jobb. Körbekérdezősködök akvarisztikai üzletekben hogy mi a kínálat.

Dobtam a Viscoolos terveket és Subcoolingos blokkokat tervezek. Két méter cső remélem elég lesz (1m UVs , 1m sima), noha UVs csövet nem találtam a kinálatban igy az a második helyről lesz rendelve(nem tudom mennyire ismeritek www.tichepc.sk).

A tartályt a nagy radiátor elé szánom, de kérdés hogy ha nem a rendszer legmagasabb pontján van akkor mennyire szolgálhat jó légtelenítő és feltöltőként. Lehet a feltöltéshez fúrnom kell egy DangerDen féle lyukat a gépház tetejére és elágazással belevezetni a fenti radiátor elé egy csövet.

Megyek vissza kutakodni a neten, hátha olcsóbb lesz a dolog :)

[ Szerkesztve ]

Will work for FSB!

(#25641) shteer válasza Tuja1 (#25639) üzenetére


shteer
titán

nálam is lesz pudingpróba nyáron - igaz a hdd-n kívűl minden vizezve van. de kifelé fújó ventik :K

..szerintem jónak tűnik

(#25642) shteer válasza Mlacee (#25640) üzenetére


shteer
titán

felület az van bőven :)

szivattyúból Laing-ot tudom ajánlani

tartály mehet alulra is, nem kell a legmagasabb ponton lennie - enyém mindig lent volt

..szerintem jónak tűnik

(#25643) nemethati válasza Mlacee (#25640) üzenetére


nemethati
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni: nekem ugyanilyen "kicsi" radim van, mint neked....proci terhelve 40 VGA 60 fokos :Y
Jelenleg 3x 8as venti fújja/fújná át rajta a levegőt, ezt a műveletet kb. a feléig el is tudja végezni....ha te "szívatni" akarod, szerintem esélytelen, akkor már ventit se rakj rá! Érdekességként, amikor nem vvoltak rajta ventik ugyanilyen értékeket produkált, házba nincs beépítve a rendszer, mert tesztelem még, de mi lenne ha benn lenne :U Jobbra számítottam a raditól,de már jönnek az újak :)

(#25644) Mlacee válasza shteer (#25642) üzenetére


Mlacee
tag

Kösz a válaszokat. Tartály akkor lehet feltöltő is ha a tetejére teszek zárható nyílást?
Gondolom akkor csak működő pumpa mellett lehet feltölteni aztán után-öntögetni ha kell.

nemethati Ez érdekes, bevallom kicsit elszomorítottál. A radiátor szerintem is túl sűrű hogy keresztül legyen fújva, de mindenképp akarok aktív hűtést is az egyik radiátorra és ez a szívós duplaventi szerintem jó ötlet volt, de lehet hogy harmatgyenge lesz. :(

Will work for FSB!

(#25645) nemethati válasza Mlacee (#25644) üzenetére


nemethati
senior tag

Hát, majd meglátjuk! Addig is sok sikert, de pumpából mindenképpen egy nagy szállítómagassággal rendelkezőt vegyél! :R

(#25646) OC válasza C^^ (#25619) üzenetére


OC
őstag

Szia!

Bocsi, lehet, hogy félreértettem ezt a mondatod ""szívószálas" ágból ->NB->szivattyú->VGA->CPU->radi->tartály", de ugye a szivattyú szívó csonkjához a tartály "cső nélküli" csonkjától érkezik a víz?

Szabályozni simán lehet ventiszabival, csak arra kell figyelni, hogy a szabályzó tudjon elbánni a teljesítményével (azt hiszem a régebbi Zalmanok ilyenek voltak).

Viszont ha kipróbálnád, hogy kikpacsolt állapotból indul-e 7V-on, akkor lehet, hogy szabályozgatni sem kéne, csak röcögne szépen 7V-on.

(#25647) shteer válasza OC (#25646) üzenetére


shteer
titán

a szivattyú szívó csonkjához a tartály "cső nélküli" csonkjától érkezik a víz

a képen úgy látszik :K

..szerintem jónak tűnik

(#25648) shteer válasza Mlacee (#25644) üzenetére


shteer
titán

:K mindenképp legyen zárható

..szerintem jónak tűnik

(#25649) OC válasza shteer (#25647) üzenetére


OC
őstag

A képeken valami ilyesmi vehető ki, de gondoltam biztos, ami biztos.

Egyébként a szivacs milyensége és a tartályban való elhelyezése sem lényegtelen.

(#25650) nemethati válasza OC (#25646) üzenetére


nemethati
senior tag

Igen, eleinte úgy volt,a cső nélküli csonkból ment a víz,(az a jó) de utána megcserélte.
Szivacs: minél "lyukacsosabb" lehetőleg ne mosogatóból vágott, hogy megfogja a bubikat, jól tudom :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.