Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) gezatata válasza vPhis (#25495) üzenetére


gezatata
aktív tag

ismersz még hasonló munkákat
szívesen átnézném azokat is

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#25502) Olekgsxr válasza shteer (#25499) üzenetére


Olekgsxr
tag

Én is emlékszem mikor még a D5-öt 21K ért lehetett volna megvenni,(akkor kicsit sokalltam érte a zsét) most meg már 30 körül van az ára. És én még azt hittem, hogy valamivel majd olcsóbb lesz., hát tévedtem. Szal most már tuti nem fogok venni.
Prímán el vagyok a DDC Ultrámmal.

Épp ma tettem rendbe a gépemet, szétszedtem a pumpát, hogy megtisztítom hátha van benne valami szutyok, de szerencsére totál tiszta volt. Szerintem még kiszolgál jó ideig :U .

(#25503) NFree


NFree
addikt

Hali , nos ajánljatok már nekem valami tuti folyadékot , ami nem fehéredik el, s nem buborékosodik , mert most jöttem haza nézem a gépet, tiszta fehér a víz gondolom nyálkás és tele van bubival, 3.5 hetet ment így a gép , és a lényeg így a szivattyú iszonyatos hangot ad ki magából, mit csináljak, hogy jó legyen? a héten szedem szét megint mert bővítem egy pár cuccal s ha összerakom akkorazt akarom , hogy tuti legyen.
:R :R :R

vga

(#25504) Olekgsxr válasza NFree (#25503) üzenetére


Olekgsxr
tag

Én ioncserélt vizet használok, Valvoline Super-Coolantal (a rózsaszín színűt) ,8:2-be keverve.

Papírtörlőn keresztül nem árt megszűrni a lötyit, mert észrevettem, hogy az üvegben a maradék aljára valami szmötyi gyült össze.Ez az első szűrés után már nem jött elő. Azóta is ugyan azt a folyadékot használom, és minden rendben van vele. Szal nálam bevált.
Hozzáteszem ahányszor szétszedtem a rendszert mindig át szűrtöm a "vizet".
Annyit még, hogy a csövek azért egy idő után kissé megfehérednek,( ami engem idegesített) de semmi komoly, de tapasztalataim alapján csőtől is függ, hogy mennyire fehéredik ki.
A fehéredés a mai nappal megszüntettem. :DDD
[link]
Remélem valamennyit tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#25505) NFree válasza Olekgsxr (#25504) üzenetére


NFree
addikt

Kipróbálom köszi szépen, :R mert nagyon idegesít , hogy hangos így a szivattyú :W :W :W
rettenetes hagja van :(((

vga

(#25506) Olekgsxr válasza NFree (#25505) üzenetére


Olekgsxr
tag

Akkor vagy levegős vagy trutyis a folyadék.
Nálam az elején hangos a szivattyú, amikor levegős még a rendszer.
Nem szoktam sajnálni az időt, hogy kilégtelenítsem a rendszert.
A dög nehéz házat forgatom, döntöm ide-oda, szivattyú ki-be, azt várás, azt minden elölről, azt a végén minden bubi eltakarodik.
És onnantól már nincsen hangja.

(#25507) NFree válasza Olekgsxr (#25506) üzenetére


NFree
addikt

Az a bibi én is megcsinálom , de letaknyosodik a víz s utánna meg felbubisodik, a szivatyú meg mint egy kávédaráló a trötyis víz miatt,
mielőtt kimentem melózni akkor cseréltem le a vizet meg öblítettem át az egészet, 3 napig renben is volt , de most hogy hazajöttem ez fogadott :(((
:R

vga

(#25508) NFree válasza NFree (#25507) üzenetére


NFree
addikt

Ma cseréltem sima csapvízre, 2 napig ugysem lessz tovább, a lényeg ez is egyből bubisodik :W de halkabb 3x öblítettem át meleg s hidegvízzel 2x b@szott meg az áram de hogy miér :U mondjuk a táp pówer benne volt a mosogatóba :DDD
Teljesen tanácstalan vagyok de legalább ismét hallom a rapi hangját eddig teljesen elnyomta :)

vga

(#25509) #97544192 válasza NFree (#25508) üzenetére


#97544192
törölt tag

Lol. Azert ha a mosogatoban matatsz, a tapra vigyazz, mert megcsap a 230V, es tobbet nem nyomat majd senki 9800GTX+ eredmenyeket a 3DM06 topikba, Bagiran kivul. :DDD

(#25510) bim


bim
veterán

az i7 proci körüli furatok távolsága mennyi?
valaki infót róla please. :B

(#25511) NFree válasza bim (#25510) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem x58 alaplap vagy core i7 topikban hamarabb válaszolnak, de engem is érdekel :R

vga

(#25512) shteer válasza NFree (#25508) üzenetére


shteer
titán

ha a sima víz is bubisodik, akkor a szivattyú levegőt szív a tartályból - amitaz örvény okozhat. a megoldás: akvarisztikai szivacs

..szerintem jónak tűnik

(#25513) NFree válasza shteer (#25512) üzenetére


NFree
addikt

Kösz :R honnan tudok szerezni, kisállatkereskedés? :F
de egyébként azért mert piszok gyors eggyenlőre , nem tudom ha a héten lessz időm, akkor még vizezek ezt azt , lehet akkor már egy kicsit leterheli a szivattyút s nem lessz vele gondom :F

vga

(#25514) C^^


C^^
őstag

Sziasztok!

Összeraktam az első vízhűtéses rendszerem, azonban szerintem még levegős.
(Egyelőre tesztfázisban megy a rendszer, nincs alaplapra, vga-ra, stb.-re kötve a táp.)
Egyrészt a tartályban "zubog" a víz, másrészt a CPU-VGA csőszakaszon "taknyos" a víz, és a szivattyút megmondom őszintén hangosnak érzem egy kicsit, de gondolom majd elcsendesedik, ha lelégtelenedik a rendszer. Mit csináljak? Rázogassam a radit, és a szivattyút?

A másik pedig, hogy a táp miatt a radinál kicsit meg van lapulva a cső. Tényleg nem vészes, nem törés van benne. Ez így még rendben van?

Köszi a válaszokat előre is.

(#25515) shteer válasza NFree (#25513) üzenetére


shteer
titán

elképzelhető, hogy nem lesz gondod több blokkal de ne vedd biztosra - igen, elvileg ott lehet kapni ahol halakat is :D

ilyen laza szerkezetű cucc

..szerintem jónak tűnik

(#25516) Narancs válasza C^^ (#25514) üzenetére


Narancs
őstag

Az a baj, hogy zajosak a képeid, és nem látszik rajta az egész rendszer. Például, hogy milyen és hol van a radi, hova tetted a légtelenítő tartályt, stb. Ezek hiányában nehéz válaszolni.
1. levegő - nekem két skoda radim volt, állandóan bugyogtak, végül az volt a megoldás, hogy nagyon picit meg kellett dönteni őket. Vízszintes helyzetben a levegő megrekedt bennük valahol, kicsit bedöntve rögtön kibuzgott. Így is szereltem fel végül, kicsit ferdén. Amúgy néhány perc alatt ki kéne jönni az összes levegőnek, ha már órák óta gluggyug, ott már valami para van szerintem.

2. hangos a pumpa: nekem is az volt. Először mindenféle szivacságyra ültettem, de nem segített jelentősen. Aztán kilaláltam, hogy beleintegrálom a légtelenítő tartályba, így a víz megfogta a hagját.

3. takony: nekem is volt, sosem szűnt meg teljesen, nem tudom igazából mi az. Én azt hittem, a skoda radikból jön, elég undi.

Beauty is pain

(#25517) C^^ válasza Narancs (#25516) üzenetére


C^^
őstag

Köszi a választ.
Tudom, bocsánat a képekért, gyorsan telefonnal kattintottam őket.
A radi egy tripla Alphacool Nexxxos a ház tetején, a tartály az elején van az 5,25"-ös helyeknél felcsavarozva.

Bugyogni nem bugyog, mostmár elég konzisztens, csak a szivattyút hallom, viszont a takony továbbra is ott van, azon az egy ponton, a tartályban pedig örvény van egészen a tetejéig. Esetleg engedjek le belőle, vagy tegyek bele olyan akvarisztikai szivacsot, amiről kicsit előbb volt szó?

[ Szerkesztve ]

(#25518) jozef72 válasza Olekgsxr (#25504) üzenetére


jozef72
tag

Csinos a gép. :R
A szűrés okos gondolat. :C

(#25514) C^^:Én a Shell fagyállóját használom,deszt vízzel,1 liter desztvíz,1deci fagyálló.3 hónapja megy és nincs takony![link]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#25519) C^^ válasza jozef72 (#25518) üzenetére


C^^
őstag

Köszi neked is.
Egyre gyanúsabb, hogy a hűtőfolyadék lesz a ludas, úgyhogy venni fogok glycoshellt, keverek normális folyadékot, ezt meg leengedem+átmosom a rendszert. :R

(#25520) NFree válasza shteer (#25515) üzenetére


NFree
addikt

Nos köszi , lehet szerzek akkor olyat is, holnap ha oc-vel találkozunk megkérdem :R

vga

(#25521) Brenyo


Brenyo
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Aquagate MAX hűtést. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Megéri azt az 50e-t vagy annyiból már sokkal jobbat össze lehet állítani?

(#25522) syC válasza Brenyo (#25521) üzenetére


syC
addikt

Annyiból már vízhűtést is vehetsz :)

(#25523) bim válasza NFree (#25511) üzenetére


bim
veterán

(#25524) shteer válasza NFree (#25520) üzenetére


shteer
titán

talán van is neki készleten :K

..szerintem jónak tűnik

(#25525) Brenyo válasza syC (#25522) üzenetére


Brenyo
tag

Ez vízhűtés :DDD [link]

Ha ez Phenom-al kompatibilis , akkor AM3 al is? :F

[ Szerkesztve ]

(#25526) Olekgsxr válasza jozef72 (#25518) üzenetére


Olekgsxr
tag

Köszi. :B
Hát igen a papírtörlő megszűri rendesen , csak várni kell még átfolyik rajta a folyadék, de tutira hatásos.
Már évek óta ugyan azt a folyadékot használom, gond nélkül.

Szilvia a vízhűtés barátja!

(#25527) Saint válasza #97544192 (#25492) üzenetére


Saint
aktív tag

szia ,, szerintem nem nehéz megcsinálni ha már megvetted az alapanyagokat és megvannak a kilukasztott rácsok is... csak méretre vágod a csöveket és ráteszed a könyököket aztán a rézrácsokat és végén a másik oldalról is a könyököket,, nem nehéz csak egy kicsit babra munka.. amit én nagyon szeretek csinálni,,,, azz biztos, hogy a következö radim egy ilyen lessz de olyan, hogy a ház oldalától felkanyarodik a ház tetejére is, igy növelve a höleadást,,,, jövöre biztos, hogy megépitem és fel is rakom majd a képeket róla....és szerintem olcsóbban is jön ki mint ha veszek egy mora 2-öt megint, és nem lessz 2 radi hanem csak egy nagy,, és megpróbálom feketére le-eloxáltani... na mindegy majd ha elszánom rá magam akkor töltöm fel a fázisok képeit is.. szia :Y :R

Gigabyte X99 Gaming 5P, I7 - 5820K- 3,3 GHz, 32GB Corsair 3000, 1080 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, Popcorn A-500, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#25528) Olekgsxr válasza C^^ (#25514) üzenetére


Olekgsxr
tag

A légtelenítésnél nem haszontalan, ha az egész házat elfekteted azt vissza , szivattyút többször ki-be kell kapcsolni. Az is hasznos, ha a pumpát a kimenet felé megemeled, és kicsit megkocogtatod, így az apróbb bubik könnyebben kimenekülnek a belsejéből. Majd elindítod.
Én így szoktam csinálni. Egy hátránya van a folyamatnak, hogy másnapra izom lázam lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25529) jozef72 válasza Saint (#25527) üzenetére


jozef72
tag

Véleményem szerint birka türelem,borzasztó nagy kitartás,már-már elhivatottság,és sok-sok pénz kell hozá.És nem árt egy kis kézügyesség,és gyakorlati tapasztalat a fémipari alpképzésen túl.meg egy nagybácsi akinek van cnc technológiája,és fűtésszerelvény boltja.Ha a te munkaóridat nem számolod sehova akkor sem hinném hogy olcsó mulatságról beszélhetünk.De mindenképpen egyedi termék lesz.
Minden elismerésem ha belevágsz,ha pedig végigcsinálod akkor dupla elismerés.
Nagyon sok fáradtságos óra telik el míg a kész portéka képeit büszkén mutatod majd be Ph-s bajtársaidnak.Sok sikert kívánok! :R

[ Szerkesztve ]

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#25530) nyunyu válasza Olekgsxr (#25526) üzenetére


nyunyu
félisten

Szilvia a vízhűtés barátja!

Nalad is elfogy egy guriga minden egyes atepitesnel a tocsa felitatasara?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25531) nyunyu


nyunyu
félisten

Kerdes: DDC Pro mennyivel halkabb, mint egy 5-oson visito D5?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25532) Olekgsxr válasza nyunyu (#25530) üzenetére


Olekgsxr
tag

Te az igazság az, hogy szerencsére sikerül megoldani kevés tócsával. :)
Szal nem vérzik el a beteg.

(#25533) Joshi válasza Brenyo (#25525) üzenetére


Joshi
titán

Az első gyári szett ami jónak tűnik és még tetszik is, a tartály olyan Bioshock-os. :D

(#25534) #41635072 válasza Joshi (#25533) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez egy lófing rohadt drágán!
Ennyit a 10K környéki léghűtők is tudnak!
Ennyi pénzért egy jó kis szettet tudnál üsszehozni CPU-VGA-NB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#25535) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Na hali mindenki!

Bár mindenki megpróbált lebeszélni róla, mivel "az Asetek Waterchill egy ótvar sz@r egybevízhűtés", ehhez képest jelentem nekem nagyon bevált a dolog. A pumpa valami fantasztikus, légtelenítés elég gyors volt, USB-ről szabályozható 2 bekötött venti, ami igen hasznos amikor lefekszek aludni, de a seed pl még megy... 0-ra teszem mindkettőt, és olyan mintha lagymatag szél fújását hallanám egy betontömbön keresztül :):):)

A radiátor bármelyik szimpla radival felveszi a versenyt, többet nem is akarok a dologra áldozni. Esetleg majd beszerzek egy plusz radit.

Az Antarctica CPU blokk tényleg nem a legjobb, DE!...
Kipróbáltam ugyanezt a szettet egy D-tek Fusion V2-vel, terhelten 2 fokkal alacsonyabb a proci... Megérné lecserélni? Hát persze hogy nem :N

Kaptam még egy Zalman GWB-3+RWB-1 kombót, ami ugyebár gpu+ram hűtőként szolgál. Szintén nagyon jó szolgálatot teljesítenek, abszolút meg vagyok vele elégedve.

Ezt a komplett szettet vásároltam egy itteni kollegától, colin81-től, 21.000Ft-ért.

Végszó: Drága volt? Vízhűtéshez képest nem. Hatékony? Rendkívül. Csendes? Nagyon.
Ha valaki tud olcsó megoldást nb/sb blokkra GigaP35-DS3-hoz akkor azt elfogadnám még bele. köszi nektek, bocs a bevauért:)
Bár nem vagyok túl nagy szaki, de azt hiszem ennél több nem kell nekem. Vagy mégis?;)

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#25536) #41635072 válasza Sn00PiG (#25535) üzenetére


#41635072
törölt tag

Attól függ mi számít hatékonynak. Hőfokok?

(#25537) Brenyo válasza #41635072 (#25534) üzenetére


Brenyo
tag

Hááát...
Ha nagyon ráérsz össze tudnál írni nekem egy ilyen szettet 50-55e körül?
Nemhiszem hogy kijönne... :(

Amire kéne:
AM3 cpu
2× 4890
MSI 790FX-GD70

Előre is köszi! :R

(#25538) #41635072 válasza Brenyo (#25537) üzenetére


#41635072
törölt tag

Háát most nem nagyon érek rá, de nekem sikerült egy éve. Persze nem 4890-re. Vafyis 55-ből sztem simán össze lehet hozni. Bár AM3 még eléggé új. :U Olyan blokkot még nem is látok, pedig összedobtam vóna valamit.
www.aquatuning.de oldalon te is nézelődhetsz. Én is onnan rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#25539) Brenyo válasza #41635072 (#25538) üzenetére


Brenyo
tag

Köszi!
Azthiszem AM3 ra ugyanaz megy mint AM2+ ra , ugyanis AM3 ból még léghűtést sem láttam...
Valaki meg tudna erősíteni?

(#25540) #41635072 válasza Brenyo (#25539) üzenetére


#41635072
törölt tag

Húúú, hát a fos euró miatt tényleg nem valami jó most, de beszéld meg nyugdíjassal, hogy mennyiért vállalná.

https://www.aquatuning.de/shopping_cart.php/bkey/895b0e9088512112bd9cb3e8fc7a283c
(nem megy a linkelés)

[ Szerkesztve ]

(#25541) Brenyo válasza #41635072 (#25540) üzenetére


Brenyo
tag

65 még belefér , de ebben még nincs vga hűtés , ami + 50e :DDD

(#25542) shteer válasza Sn00PiG (#25535) üzenetére


shteer
titán

:C

én erre az idézett mondatra nem emlékszem :) én is szereltem ilyen rendszert, valóban nem rossz - sőt még Nyugdíjas faterjának a P4-ét is antarctica hűti

talán Tody tud a délire adni blokkot

..szerintem jónak tűnik

(#25543) #41635072 válasza Brenyo (#25541) üzenetére


#41635072
törölt tag

Má elvileg benne van.
Sztem kérdezt meg nyugdíjast. 65-ből tuti kihozza ezt a konfigurációt. :D
(A ramblok egyszerűségétől és olcsóságától nem kell megijedni, bőven elvisz minden kártyát! Tapasztalat!)

[ Szerkesztve ]

(#25544) Brenyo válasza #41635072 (#25543) üzenetére


Brenyo
tag

Rendben , köszi szépen!

(#25545) FID


FID
őstag

Egybe gyűjtöttem az eddigi képeket a gépről! [link]
Bár még mindíg nem találtam kampós chipset blokkot! Segítsen valaki. :Y :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25546) shteer válasza FID (#25545) üzenetére


shteer
titán

egy ilyen nem jó?

..szerintem jónak tűnik

(#25547) FID válasza shteer (#25546) üzenetére


FID
őstag

Köszönöm! :R Már apróban itt láttam csak a nevét nem tudtam!
Még azért nézegetek hát ha van még valami jobb.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25548) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok! Kicsi vízhűtés upgrade van nálam folyamatban. Már megvettem mindent viszont a pumpa terén tanácstalan vagyok! A következőket néztem: 1 , 2 , 3 <-- erről semmit nem tudok, 4. Ezek lennének. Érdemes-e 600l/h-nál nagyobbat venni? Procit, ramot és alaplapot tervezem vizezni. NexXxoS Xtreme III radim, Tody56 blokkom, XSPC 250es tartályom, HF csatik és 13/10es csövek. Nekem fontos lenne a kinézet is és max 23k-t szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#25549) FID válasza shteer (#25546) üzenetére


FID
őstag

Találtam még egyet! Mivel nekem majdnem minden zalman ezért ezt választanám!
Csak kérlek nézd meg, mert látok a tarozékain egy kereszt tartót és 2 kampót gondolom ez is jó nekem. Csak meg akarok róla bizonyosodni:[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25550) Silex válasza #41635072 (#25543) üzenetére


Silex
aktív tag

Nyugdíjas már nem boltol, ha minden igaz, de ott van OC! Nyugdíjas is OC-t ajánlja! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.