Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25551) shteer válasza FID (#25549) üzenetére


shteer
titán

passzolom a kérdést

..szerintem jónak tűnik

(#25552) Brenyo válasza Silex (#25550) üzenetére


Brenyo
tag

Írtam már OC-nek , össze is állított nekem egy szuper cuccost 54992Ft-ból (csak CPU) :K

(#25553) Sn00PiG válasza #41635072 (#25536) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Új vidikari kerül a rendszerbe, ezért most stagnál a gép, így pontos hőfokokat nem tudok még írni. Amint kész a rendszer, akkor ha van rá igény pakolok ide eredményeket:)

Más: nb/sb akkor sztem meg lesz oldva todytól. De RAM-ra se lenne rossza blokk, viszont mivel 2db ramom van csak dual channelben, ezért a tody féle megoldás igen költséges lenne, mivel az több ramra van tervezve(4-6). Erre valami megoldás?

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#25554) Erdei88 válasza Sn00PiG (#25553) üzenetére


Erdei88
veterán

Lehet venni különálló ramblokkot is. Itt néz szét, szerintem OC bármelyiket be tudja neked szerezni

(#25555) nemethati


nemethati
senior tag

Üdvözletem Mindenkinek!
Végre sikerült összeraknom a jó kis vízhűtésem (adatlap), de: proci terhelve nem megy 40fok fölé, viszont VGA a 60at súrolja :Y
Szerintetek hol lehet a gond? Nemsoká jön 2 12es venti rá,most 3x8as pörög rajta! Érdemes lenne megcserélni a csövezést: VGA majd CPU verzióra?
Ilyen radim van, kicsit jobbra számítottam így elsőre, de lehet elnéztem valamit :U

(#25556) Joshi válasza Erdei88 (#25548) üzenetére


Joshi
titán

A linkelt szivattyúk között durván 10k különbség van, ha nem gond a max összeget kiadni akkor mindenképpen a D5 vario a nyerő az 5 fokozata miatt (halk de a későbbi bővítést is elbírja). Ha kevés a lé akkor egy DDC is jó lesz, igaz én sokallom érte a 16k-t, akkor inkább D5. :U

nemethati: a radi lesz a hunyó, nagyon sűrű a lamella nincs párhuzamosítva és nem utolsó sorban elég kicsi. Ennél még egy jobb fajta 120-as dual-radi is jobb lenne, de a helyedbe én egy triplát használnék. :K

[ Szerkesztve ]

(#25557) DeadMen válasza Joshi (#25556) üzenetére


DeadMen
tag

Egyetértek a kollégával. Megéri a különbséget. Nekem először DDC volt. Amint lecseréltem a dupla radimat egy mo-ra 2-re elkezdett hangoskodni,és nagyon erőlködni,pedig csak 3 blokk volt a rendszerben. A D5 óta csönd van:)

Ui: Ha ddc-t veszel,úgyis le fogod egyszer cserélni D5-re ;)

[ Szerkesztve ]

(#25558) nemethati válasza Joshi (#25556) üzenetére


nemethati
senior tag

Igen...én is erre gondoltam!
A következőre gondoltam: tartály - pumpa - VGA - 12es radi - CPU - 12es radi - tartály
Pumpa elbírná simán + természetesen ventik is lennének a radikon, így nem is kéne kokszon menniük! Vélemény? ;)
Köszi a segítséget :R

(#25559) nemethati válasza nemethati (#25558) üzenetére


nemethati
senior tag

Vagy inkább 1 triplaradi és kész?
Mindenhol másképp látom a sorbakötést...én inkább a VGA-t szeretném hűvösíteni mert az több fps,procit nem akarom az egekbe húzni, így az kapná először a jó kis "hideg" lötyit. Nektek melyik módszer vált be? :R Vagy nem is számít annyira :F

(#25560) Sgor válasza nemethati (#25558) üzenetére


Sgor
tag

Ha az egyik radi dupla lesz, akkor ok! De két single, akkor pörgetni kell a ventiket rendesen!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#25561) nemethati válasza Sgor (#25560) üzenetére


nemethati
senior tag

Hali, gondolom akkor az utcsó radi lenna dupla....az a helyzet hogy arra jelenleg nem nagyon van budget :(

(#25562) X@b3e


X@b3e
addikt

Srácok, 13/10 csatlakozómérethez létezik derékszögű toldó? Ha igen, hol találok olyat? :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#25563) jozef72 válasza nemethati (#25561) üzenetére


jozef72
tag

A gyors áramlás miatt lényegtelen a sorrend, a proc a legnagyobb hőtermelő,azért szokták arra kötni először a hűs vízet,de kötheted a VGA-ra is.Max.1-2 fok külömbség lehet az első és utolsó blokk között.A hűtőket én sorba kötném.Dualradit kapsz 6 körül,használtat,de ha nem akarod elkapkodni akkor gyüjtögess egy vastagabb kivitelre. :R

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#25564) nemethati válasza jozef72 (#25563) üzenetére


nemethati
senior tag

Köszi!
Na majd akkor ha meglesz minden csinálok 1 tesztet minden lehtséges verzióval, meglátjuk melyik a jobb megoldás.

(#25565) Erdei88 válasza X@b3e (#25562) üzenetére


Erdei88
veterán

Erre gondoltál?

(#25566) X@b3e válasza Erdei88 (#25565) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem, toldóra, aminek mind a két végén 13/10 csőhöz illő gyorscsati van :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#25567) Erdei88


Erdei88
veterán

(#25568) NFree


NFree
addikt

(#25523) bim , (#25524) shteer
Köszi fiúk :R

Holnap kezdek neki a full víznek ha megjönnek a cuccok, remélem estig végzek s lessz is eredménye. Ha tudok csinálok egy pár képet, felteszem de nem kell csodákra számítani csak ,egy egyszerű rendszer lessz remélem :R

vga

(#25569) nemethati válasza NFree (#25568) üzenetére


nemethati
senior tag

Az egyszerű rendszer is lehet bonyolult :) saját példa,látod én is azt hittem hogy "hűdeha böszme radi" azt lehet ha kiveném a rendszerből, jobb eredmények lennének :))

(#25570) X@b3e válasza Erdei88 (#25567) üzenetére


X@b3e
addikt

Igen, ez az, csak kicsit közelebb ha be lehetne szerezni, az jó lenne :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#25571) Erdei88 válasza X@b3e (#25570) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem vannak itt pH-n olyan emberek akik bármit be tudnak szerezni! De OC-t illetve Tody56-ot kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#25572) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Tudom, hogy ez a nem az apróhirdetés topic, de itt van a célközönség, szóval eladnám a konfigom, amin ilyen hűtés van:

Liang DCC plus pumpa
Nexxox Extreme III + II radi
Heatkiller chipset + cpu blokkok
Zalman vga blokk

Képek az adataim között.

Thx és sorry az off-ért, csibe

[ Szerkesztve ]

(#25573) shteer válasza nemethati (#25561) üzenetére


shteer
titán

8k körül lehet kapni triplát az aprókban

..szerintem jónak tűnik

(#25574) nemethati


nemethati
senior tag

Csibe az nem Laing véletlenül :DDD
Szerintetek egy Hydor L20 elbír 4 ilyen 12es radit :F :Y + 1 CPU és VGA blokkot?

(#25575) nemethati válasza shteer (#25573) üzenetére


nemethati
senior tag

Nézegetem folyamatosan,köszi tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#25576) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!
Tudnátok segíteni??? Egy olyan kérdés merült fel Erdei88 kollégában, hogy szeretné megvásárolni az én pumpám, amin 1/2" a csatlakozó, és rámegy-e 13/10-es cső????
Köszi!

Bogyóka

(#25577) FID válasza shteer (#25551) üzenetére


FID
őstag

Hát ezt találtam és ezek szerint jó! (elvileg) [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25578) nyunyu válasza DeadMen (#25557) üzenetére


nyunyu
félisten

Amint lecseréltem a dupla radimat egy mo-ra 2-re elkezdett hangoskodni,és nagyon erőlködni,pedig csak 3 blokk volt a rendszerben. A D5 óta csönd van :)

D5-ot milyen fokozaton jaratod?

Kezd elegem lenni a D5 Solar suvito hangjabol...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25579) nyunyu válasza TomiLi (#25576) üzenetére


nyunyu
félisten

pumpám, amin 1/2" a csatlakozó, és rámegy-e 13/10-es cső????

Vizvezetekes boltban vett 1/2"-1/4" szukito megfelelo tomites utan beteker, aztan szokasos G1/4 HF csati?

Vagy ha D5 830N kivitelrol van szo, akkor kell ketto 1/2"-es karmantyu vagy konyok is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25580) shteer válasza nyunyu (#25579) üzenetére


shteer
titán

Swieftech MCP655

műanyag, ráhúzós csatija van - sztem rámegy

..szerintem jónak tűnik

(#25581) nyunyu válasza shteer (#25580) üzenetére


nyunyu
félisten

Aha, akkor 810N kivitel, nem 830N.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25582) Silex válasza TomiLi (#25576) üzenetére


Silex
aktív tag

Nagyon kell mahinálni, de rámegy, nekem is ez a kombó van. Szokásos móka nedvesíteni a csatit (vagy hőzsír) hajszárítózni a csövet. Én bevágtam egy kicsit a cső elejét, mondjuk a tygon az nem szakad, így húztam rá. Ami gond az a perem a szivattyúcsonkon én attól megszabadultam... ;]

(#25583) Silex


Silex
aktív tag

Azért vszinű ha elég ügyes vagy különösebb drasztikum nélkül is megoldható.

(#25584) TomiLi válasza Silex (#25583) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget Mindenkinek! :R :R :R

Bogyóka

(#25585) shteer válasza nemethati (#25575) üzenetére


shteer
titán

nincsmit, még olcsó ramblokkra is rátalálhatsz ;]

..szerintem jónak tűnik

(#25586) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

Valaki esetleg azt nem tudja, hogy mi a mérete annak a csőnek, ami az Asetek szettekhez vannak? Igazából csak az a lényeg, hogy milyen csövet lehet használni a speciális gyorscsatihoz.
Szeretnék tygon csöveket venni, de nem tudom hogy mi a méret, és hogy be tudom-e építeni

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#25587) shteer válasza Sn00PiG (#25586) üzenetére


shteer
titán

az asetek push-in csatlakozóihoz megfelelően merev falú cső kell, különben ereszthet - a tygon megfelelő lehet - a gyári waterchill csövek 10-es külső méretűek

..szerintem jónak tűnik

(#25588) syC válasza TomiLi (#25576) üzenetére


syC
addikt

Egy másik alternatva: [link]

(#25589) Sn00PiG válasza shteer (#25587) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

+1
Nagyon köszi a segítséget.

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#25590) Pero


Pero
senior tag

üdv,
erősen gondolkozom h átállok vízhűtésre, csak sajnos még abszolúte "műveletlen "vok ilyen témában. az adatlapomban lévő konfighoz kéne, VGA-t nem akarom rákötni, max CPU ill chipsetet, legalábbis egyenlőre. egy passzív tartályban gondolkozom, egy DDC1-Tpumpával meg mondjuk tripla radival. blokkon még gondolkodom, mert látom van sokféle akár itt ph-n is, de itt jönn képbe h nem értek hozzá.
illetve amit akartam kérdezni, h folyadéknak mit érdemes beletenni? desztillált víz,+vmi adalék?
előre is köszönöm az útbaigazítást

(#25591) Bivaly válasza syC (#25588) üzenetére


Bivaly
tag

Vagy: 1 2 ;)

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#25592) syC válasza Bivaly (#25591) üzenetére


syC
addikt

Uhh szegény D5, jól ráfaragott :)

(#25593) Erdei88 válasza Bivaly (#25591) üzenetére


Erdei88
veterán

Bátor ember vagy. Én nem mertem volna ezt megcsinálni, inkább a tető!

[ Szerkesztve ]

(#25594) Bivaly válasza Erdei88 (#25593) üzenetére


Bivaly
tag

Olcsóbb volt kölcsönkérni a menetfúrót, mint venni új tetőket.

syC: Rá bizony, de így legalább olyan csövet teszek rá, amilyet akarok. :D

Life begins at 140!

(#25595) FID


FID
őstag

Azt szeretném megkérdezni h melyik lenne a jobb sorrend?
Cpu--)NB--)Vga Vagy Cpu--)Vga--)NB
A másik h valami olyasmire lenne szükségem mivel nekem a gépen kívül van a radi.
Hogy létezik e valami olyasmi hogy ha szállítanom kell a gépet akkor csak lehúzom a csöveket és nem folyik ki a viz. Nekem a vga mellett jönnek ki a csövek.
Valami ilyesmire gondoltam:[link]
Ez Thermaltake Aquarius 3 hoz van. Nekem volt ilyen hűtésem és ez nagyon tetszett belőle.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#25596) zzolika válasza FID (#25595) üzenetére


zzolika
aktív tag

Igen, van ilyen gyorsoldó csatlakozó: link
Hátránya: leszûkíti a keresztmetszetet, nem olcsó.

(#25597) nemethati válasza FID (#25595) üzenetére


nemethati
senior tag

Elviekben mindegy a sorrend, mivel az áramló víz hőmérséklete majdnem azonos a rendszerben. Nemsoká' jönnek a radijaim és összeröffentek egy kis tesztet, engem is érdekel hogy is néz ez ki a gyakorlatban :R
Szállítást illetőleg: le szokták engedni a vizet a rendszerből, szerintem nem szükségszerű, hacsak nem ilyen Ace Ventura-s szállítási módot alkalmazol :)

(#25598) nemethati válasza Pero (#25590) üzenetére


nemethati
senior tag

Hali,
blokk ügyben "fúlcávör"-t vegyél ne plexiset, jobban felveszi a keletkezett hőt, típus/márka: mindenkinek más :)
Folyadék: desztvíz vagy sima ioncserélt
Adalék: 1. alkohol - valamilyen szinten párolog, idővel után kell tölteni, hővezetés maximum
2. fagyálló - az is jó, csak Glycoshell legyen pl. az nem képez fehér trutyit idővel
3. Valvoline supercoolant: sokak favoritja, keni a pumpát is+hővezetés
Adalékok általánosságban: megkezdenek minden ragasztást + alkohol áll. (ezt nem tapasztaltam) megeszi a plexit, de ha az nincs jó választás lehet, persze a gyógyszertári változat.
Személyes véleményem ha adalékot is használsz, azt max azért érdemes hogy ne algásodjon a rendszer, amihez nem 2 hónap kell....ja korróziógátlót tegyél bele (bár mire korrodálna 6x lecseréled)
Én sima ioncserélt vízzel nyomom+antikorró!
1 dolog még: UV lötyik bekeményítik a PVC csöveket és megrepedeznek, ha esetleg olyat is akarsz ne pr@ktikeres csöved legyen! :U

(#25599) NFree


NFree
addikt

Na asszem kész vagyok mindenféleképp, neki fogtam ma.
[Ezeket] építettem még ma hozzá az eddigi rendszerhez, 1db enzotech nb blokk, 2db subcoling fet blokk, és egy ek water blokkot a 9800gtx-emre .
[Alaplap blokkokkal]
[Itt már a hellyén]
[Dzsumbuj] :DDD
Sajna a kicsi ház miatt , nem nagyon férek még így sem, de szerintem első nekifutásra nem rossz, a vga-n hozott a legtöbbet load45 fok :DD :C
Egy tripla radi táplálja a rendszert 2 db 12-es ventivel

Még annyi az első feltöltésnél kicsit eláztattam a cuccost mert az nb és az eggyok fet engedett :B :W :W
De megoldottam :DD délután 2-kor kezdtem neki most végeztem 11-kor :Y

[ Szerkesztve ]

vga

(#25600) nyunyu válasza NFree (#25599) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem lett volna egyszerubb kitekerni a 2 dugot a VGA blokkbol, es annak helyere berakni a 2 csatit, masik 2 lyukat meg ledugozni?

Egyresz legalabb fel meterrel kevesebb cso kene, masreszt nem lenne ennyire kusza a csovezes.
Tapkabelek elrendezese is kifejezetten esztetikus :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.