Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17274) fsb1000 válasza KaYaK (#17270) üzenetére


fsb1000
nagyúr

KaYaK:
Sajnos ebben nem tudok autentikus tanácsot adni, mert nekem nincs alkatrész ismeretem.
de... csakis 1 köröst!!!! És minnél erősebb szivattyú, ami akár szabályozható is (Laing D5-öt vennék)
1 radi vagy 2 radi.... Az sem mindegy hova akarod elhelyezni ház oldalára, kivül/belül felül? Ez esztétikai kérdés is!!
De lehet hogy olyan radiból, mint ami nyugdijasnak van elég 1 db is, de annak az árából kijön 2-3 olcsóbb is... Nehéz kérdés ez.....

1 db triplával kezdenék és aztán mégegy, ha az a bizonyos dT nem megy 15°C alá terhelésnél, azaz a víz tartósan 40°C felett van. A Cpu mag hőmérséklet ilyenkor 50-60°C vagy felette.....
De ez csak egy vélemény... ki kell próbázni.

HIJ: grat a rendszeredhez, léghűtéshez képest 12-16°C-t nyertél, ami nem kevés szerintem.
Valahogy meg kéne mérd a vízhőfokot. A CPU hőmérsékletek mire vonatkoztak? Kupakra vagy a CPU magra? nem mindegy....
Ha a magra, akkor szerintem nem rosszak a 43-44°C értékek!!!. 20 fokos vizzel 35°C-t értem el..

A vizes rendszerek tehetetlénsége rendkivül nagy.
Ha a ventit feljebb tekered, akkor lehet hogy csak percek múltán jelentkeztik változás a CPU hőmérsékletben. Figyeld vagy 10 percig loadnál (prime) - pár fokra számíthatsz max.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.