Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) easy...rider válasza Játékos (#10350) üzenetére


easy...rider
őstag

kicsit fentebb be van linkelve az újabb terv. vagy megtaláltad csak félreértelek? :B
de itt van újra

Volt egy olyan ötlet Tuja1-től h a közepén bemegy, a két sarokban meg ki.
Így a közepére tennék egy szűkítőt csak fordítva, csatlakozónak, h nagyobb felületen érkezzen a víz.

[ Szerkesztve ]

(#10352) Játékos válasza easy...rider (#10351) üzenetére


Játékos
addikt

Akkor jól emlékeztem. :K Szerintem felesleges az a S-kanyar! :K
Kíváncsi vagyok, milyen lesz... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10353) szacsee válasza Játékos (#10352) üzenetére


szacsee
nagyúr

A hőfokaimról mi a véleményed? Terheljem még?
Azon filóztam, hogy mérek egy szobahőt, aztán bedobom az érzékelőt a tartályba...leterhelem 3-4 órára, annyi idő alatt tuti beáll és a vízhő külömbségéből nyáron lehet következtetni a majdani vízhőre...a progik által detektált hőfokokból kapok egy sufni delta T-t amiből ki tudom számolni, hogy nyáron mi lesz..
Ez egy jó alternatíva, vagy nem? (megközelítőleg) :F :R

(#10354) varga911 válasza rolko (#10344) üzenetére


varga911
senior tag

Tody blokk felejtős. Olcsón akarsz jót akkor XSPC, amúgy pedig D-Tek Fuzion, Swiftech Apogee és társai. Ne felejtsd el, ez egyszeri beruházás, nem kell évente cserélni. :)

(#10355) yakuza.tora válasza szacsee (#10346) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A GPU esetében nagyon jó kis érték az! Nekem még a gyári hűtés van a 88GTS-en és az ATI Tool szőrős kockája pillanatokon belül 75-76 fokra viszi föl a GPU-t! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#10356) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Fémből gyártanak olyan átalakító idomot, amely 6,5-ö belső méretrő megy föl 8-asra?

(#10357) Nyugdíjas válasza Amoroso (#10356) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

10/8 ---> 8/6 átalakitóra gondolsz esetleg?
Vagy minek a belső átmérője,amit teccik mondani?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10358) Nyugdíjas válasza Amoroso (#10356) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

már megen remekel a motor :(((
dupla post, sorry...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10359) Amoroso válasza Nyugdíjas (#10358) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Pontosabban 9,6/6,4 ---> 10/8-ra.

(#10360) Nyugdíjas válasza Amoroso (#10359) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ammeg milyen méret az a 9,6/6,4?:F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10361) Amoroso válasza Nyugdíjas (#10360) üzenetére


Amoroso
aktív tag

(#10362) Nyugdíjas válasza Amoroso (#10361) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jólvan már fiam:DDD, dehát mérnem ezzel kezdted? Szerinted az a cső nem tágul? Ez simán 11/8-hoz való cső. Ennyi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10363) varga911


varga911
senior tag

Csőből tudnátok nekem ajánlani valami nagyon kerményfalút ami nem törik meg kis ívek esetén sem? Most 13/10-es csöveket használok, és kell a merevítőrugó CPU-ról NB-re mert törik. :(

(#10364) Amoroso válasza Nyugdíjas (#10362) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Értem, ok még az a kérdésem lenne, hogy ezek / Schnellkupplung / Belső mérete ugyanaz, és csak a csőcsatlakozási felületük más méretű? Itt a bal 3. és a jobb 2.-ra gondoltam

(#10365) Nyugdíjas válasza Amoroso (#10364) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A falvastagság a limitáló tényező, mert maga a cső tud tágulni, a fala viszont nem nagyon összenyomható, illetve ha meg vékonyabb a fala, akkor nem fogja a hollander. "Schnellkuplung"-ban meg nem érdemes nagyon gondolkozni:D

szerk.: főleg nem műanyag gyorscatiban

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10366) rolko válasza szacsee (#10349) üzenetére


rolko
őstag

Ahha, értem.... láttam hogy Zalman készít majd g92-re hűtést.... ezek a Zalman vga blokkok mennyire jók? Most a quadom 3,2őn megy.... ez az Enzotech nagyon szép blokk de nagyon drága :( A pumpákról tudsz valami linket adni? :R és eselteg nem tudsz valami helyet ahol olcsón beszerezhetők az ilyen cuccok :R

(#10367) Nyugdíjas válasza rolko (#10366) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Eddig(G80) használhatóak, sőt ár/érték arányban nagyon jók voltak a Zalman blokkjai. Kifejezetten ajánlotnak is mondhatnám,ha nem lenen fix a csatlakozó mérete.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10368) r-chee válasza tsar (#10308) üzenetére


r-chee
őstag

Te vakegér, saját írásodra nem emlékszel??

"2. Ezt a két elektródpotenciálú helyet kösse össze mozgásképes ionokat tartalmazó elektrolit." Vagyis pl mozgó vízmolekulák. Állóvízzel meg nehéz lenne bármit is csinálni :) Ott a pont :((( .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#10369) Amoroso válasza Nyugdíjas (#10365) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Schnellkuplung - erre azért gondoltam, mert ilyenem már van a rendszerben, és ha csőméretet szeretnék váltani egyszerűbb ott átállni nagyobb keresztmettszetre, legalább is gondolom. Vagy bárhol a csövezésben válthatok következmény nélkül keresztmettszetet? Vagy nem is tanácsos váltogatni? Egyébként tágítani akarok, nem szűkíteni.

(#10370) Pulsar


Pulsar
veterán

Játékoson kívül kinek volt még G80-as Zalman blokja eladó? Bocs az offért!

(#10371) RockHaRD válasza Pulsar (#10370) üzenetére


RockHaRD
addikt

nekem volt ugy 3 hónapja :DDD

(#10372) Játékos válasza Pulsar (#10370) üzenetére


Játékos
addikt

Van az apróban egy srácnak, csak alkudni kell belőle :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10373) Játékos válasza Játékos (#10372) üzenetére


Játékos
addikt

Ha igaz, akkor ez lesz...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10374) Pulsar válasza Játékos (#10372) üzenetére


Pulsar
veterán

ok, köszi, csak itt ketten is el akartátok Laraxior-nak adni, azért gondoltam, hátha.. de kösz :R

(#10375) Reset Elek válasza r-chee (#10368) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Drága vándorkémikus barátom!

A tisztánlátás kedvéért megjegyezném, hogy van egy másik feltétel is, mégpedig hogy a két fémnek fémesen érintkeznie kell. Magyarán, hogy a két fém között (és nem az elektrolitban) szabadon áramolhassanak az elektronyok. Ez is szükséges feltétele az elektrokémiai korróziónak. Mint a másik három feltétel.

Remélem világos...

Mellesleg, ha nem tudod helyesen értelmezni a "mozgásképes ion" fogalmát, akkor talán még korai számodra ebben a témában vitába bocsájtkozni.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#10376) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Fotózgattam kicsit : Vízhűtés darabokban :))

még nem komplett a szett de már csak napok kérdése azthiszem :DD

(#10377) B@bL3ve5 válasza Lucif-R (#10376) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

szép szép szép...annyi MX-2-vel 3 gépet is bekenhetsz :D

(#10378) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Ha a rendszeremben 35-ig fel tudom fűteni a vizet, /egy 12-es radival/ akkor ha beépítek még egy 12-est, mennyivel csökkenhet a víz hőfoka?

(#10379) Samanbacsii válasza Lucif-R (#10376) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:C
Nálam is lesz T idom de csak légtelenítés és feltöltés miatt. Szóval csak átfolyik majd a víz rajta. De esetleges szivárgást így nem lehet majd orvosolni. Arra gondolok, (látom elég szorosan van benne ) hogy a víz lassan beszivárog a két cső közé és akkor kilazulhat. De nagyon tetszik a "TVÍzió" és a megoldás is. :K

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#10380) P00By válasza Lucif-R (#10376) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem értem, hogy lehet ezt kibírni, ott vannak a cuccok és nem szerelni(jó tom nincsen meg minden), monnyuk Balika911 állapotát sme tudom elképzelni, biztos tele van a keze hegekkel :DDD

(#10381) P00By


P00By
nagyúr

(#10382) Samanbacsii válasza P00By (#10380) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:D Hát az embertpróbáló állapot... Én nem is bírtam ki. Még mindig "jönnek" az alkatrészek...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#10383) Soak válasza P00By (#10381) üzenetére


Soak
veterán

Elég határozott rendszer... brutális ,hogy emberek mennyi pénzt áldoznak erre a hobbira :)

(#10384) Thrawn válasza P00By (#10381) üzenetére


Thrawn
félisten

Skulltrail powa! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10385) P00By válasza Soak (#10383) üzenetére


P00By
nagyúr

Elég szépen tetszett fogalmazni :D Külföldön más a helyzet...igaz ez még úgyis igen durva!
Motorozni kell az az igazi pénznyelő ;]

(#10386) tsar válasza r-chee (#10368) üzenetére


tsar
aktív tag

Köszönöm ezt a megtisztelő címet. :R :DDD
A többit Reset Elek megválaszolta.

(#10387) Nyugdíjas válasza Soak (#10383) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem sz@rral gurit a csóka az biztos:D
Amugy meg gondolom nem 3műszakban hegeszt valahol Borsodban:DDD(jó, tudom, hogy külföldi kép:U)...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10388) szacsee


szacsee
nagyúr

Vettem egy dobozkát, amíg nem lesz elég kesh, vagy inkább elképzelés a tartályomról..
Egyenlőre ezt használnám ideiglenesen...1L folyadék fér bele....
Az elképzelésem az lenne, hogy valamiképp az aljára valami csonkot, kiömlőt barkácsolni, hogy a szivattyú végre feltöltéskor ne bubis vizet kapjon..
Esetleg van valakinek ötlete, hogy miképp csináljam, hogy ne eresszen?
Anno a 120L-es skodámban bekrekált az ablakmosó motorja és egy itthon találtat tettem rá, de mivel azon volt egy csonk a tartályt átböktem és belenyomtam a csonkot, na az nem eresztett, pedig a magyar aszfaltot nem kell bemutatni.
Most viszont kicsivel több érték van képviselve a gépembe, ezért valami bolondbiztos megoldást keresek...
Ötlet, vélemény? :R

[ Szerkesztve ]

(#10389) rolko válasza szacsee (#10388) üzenetére


rolko
őstag

Szépen kivágod a tartályon a csonk helyét, beleteszed majd a csonk körül az edény belső és külső falán körbenyomod FBS-el (szilikon tömítő/ragasztó), tuti nem fog ereszteni ;)

(#10390) Lucif-R válasza Samanbacsii (#10379) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nálam mindenképpen kell T vagy Y. Y-t szinte sehol nem találtam ami tetszet... ezt meg a Prakitban ( Lurdiháznál :P meg még vettem csőszorítót, meg csőtartót, csiszat papirokat 2000es nem volt :( , meg fekete L polc tartót a radinak... meg csavarokat (de azokat benéztem mert rövidek lettek) a DDC-hez :( meg fekete sprayfestéket meg vettem műanyag T-ket is ( akinek kell 2db műanyag T elem 10es belsővel 12es külsővel az jelentkezzen ;) )) A réz T-nek 15mm külső átmérője van de alig van 0,5-1mm a fala szal ponty jó. Szivárogni nem fog ( nem ajánlom neki ;] ) mert majd amikor beépítem körbenyálazom a csövek végét sziloplasztal és úgy rakom bele a csövet a T idomba az megköt olyan 24 óra alatt hogy többet ki nem bányászom belőle... illetve majd finoman száradás után kis kap egy vékony kenetet a széleinél. Amúgy nekem is bejön ez a rézTvizionálás :K :)) :U

B@bL3ve5: lekaparásztam az MX-2 -es pasztás tubus ról a ragasztót... :((( nem kellett volna... vagy nem tom de hogy kb a 8cm-s tubusból 1cm van csak felöltve az gyász... :Y :((( :(( jó is hogy kettőt vettem. Yakuzának igértem a második tubust ha nem fogom használni de sztem kelleni fog... :(((

szacsee: Nézegettem Pratikban üveg téglát tartálynak... de mivel már jön egy EK multi pontos móka :DDD igy letettem róla... de láttam benne lehetőséget... olyan 1 - 1,5 víz talán elfért volna benne... csak az üveget necces fúrni de jónézett volna ki sztem :)

más:
Nekem most per pill a HK -TANK jön be a cuccok közül a legjobban... olyan mint valami futurisztikus póklábú tank két löveggel ellátva, amúgy a belseje sem hétköznapi... érdemes megnézni :D a többi cuccot hétfőre várom... nb meg sb meg még nem tom mikor lesz... bár azon is dolgozok/dolgoznak :B

(#10391) varga911 válasza Lucif-R (#10390) üzenetére


varga911
senior tag

MX-2-ből nagyon kevés elég, hasonlóan az AS5-höz. Egy 3/4 vízcseppnyi elég egy procira, annyira jól kenhető. Szvsz legalább 30 felpasztázáshoz elég egy tubus, tekintve hogy több van benne mint az AS5 tubusában.

(#10392) Lucif-R válasza varga911 (#10391) üzenetére


Lucif-R
senior tag

meglássuk... mint ahogy a vak is mondta... :DDD (CSATT) villanyoszlop... :W :DD

(#10393) varga911 válasza Lucif-R (#10392) üzenetére


varga911
senior tag

Az egyik legjobb kenési eszköz a mutatóujjad, csak utána ne hagyd rászáradni hanem mosd le. :)

(#10394) tsar válasza szacsee (#10388) üzenetére


tsar
aktív tag

Veszel egy ilyet meg két tömítőgyűrűt vagy O-gyűrűt valamilyen pneumatika boltban, beszereled a doboz aljába és olyan csatlakozót tekersz bele amilyet szeretnél.
Ha fagyállót használsz én nem ajánlom a szilikonos tömítőt, én is majdnem megjártam vele :W

(#10395) lpc válasza szacsee (#10388) üzenetére


lpc
tag

Ötletek:
1 - ha elég vastag a fala, akkor menetet bele - abba meg csatit;
2 - ha vékony a fala, akkor műgyantával kiöntöd, hogy vastagabb legyen alul majd 1. pont;
3 - csináltatsz vagy szerzel G1/4 anyát, és a csatit azzal rögzíted belülről;
4 - ha fém és forrasztható vagy heggeszthető az anyaga akkor...
-most hirtelen ennyi.

(#10396) szacsee


szacsee
nagyúr

Kösz skacok az ötletet, a hozzávalókat tegnap már összeszedtem.. :B
Valszeg az lesz amit kiagyaltam, hogy 1/2"-1/4" átalakító belülre, és lyukon keresztül hoghflow csati O gyűrüvel..(mint tsar, vagy lpc ötlete).a szívóoldalon, a nyomón pedig a tartály oldalán felül fúrok lyukat, majd a csövet átdugom rajta...itt csak arra kell figyelnem, hogy a folyadékszint a 2 nyomócső alatt legyen.
Kösz mindenkinek az ötletet: rolko, tsar, lpc :R

(#10397) szacsee


szacsee
nagyúr

Gyérökök, gyertek hőbörögni, új piacért!
Csak finom hangnemben... ;]
A dealer már csatlakozott.. :R

Mod uraknak elnézést, hogy így toborzom a kérelmezők táborát, de nekünk megkönnyítené nagyon az életünket egy új albazár.. :K .kösz a megértést! :D
Peace!

[ Szerkesztve ]

(#10398) B@bL3ve5 válasza Lucif-R (#10390) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

nah látod azt nem néztem.
-3/4 vízcseppnyi?? :F :Y én egy vizcseppnyit raktam a procira ;]

(#10399) Lucif-R válasza B@bL3ve5 (#10398) üzenetére


Lucif-R
senior tag

één nézztem :D igyexxxem minnél kevesebbet kenni de inkább eleget... kézzel meg nem nyúlok bele... nem zsírozom össze a cuccot inkább majd valami kis műhanyag spatulával tolom szét... ( vagy magnumos pálcával :DDD )

Sokat kell kenni: cpu gpu 8gpumemo sb nb mosfet1 mosfet2

Nude majd kiderül... :K :U

(#10400) B@bL3ve5 válasza Lucif-R (#10399) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

nah ha a GPU memókra olyan sokat kensz meg is érdemled h kettőt elhasználj :D bőven elég lesz a cucc mindre....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.