Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) Bulitt válasza Játékos (#10750) üzenetére


Bulitt
őstag

Jóvan na én csak hülyültem. Jól eset egy kis röhögés, ennyi. :) Befejeztem

Jócakát holnap melló

(#10752) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

[link] <-- nem jó ötlet volt? :(

(#10753) sihu


sihu
tag

ehhez az álltalatok ajánlott rendszerhez kéne egy GT blokk

laining DDC
Nexxxos extreme III
xspc cpu blokk
Noise isolator AGB

ez akk egy jó rendszer???? és még a vga blokkon kívül annyit, h mekkora csöveket és h mien csatikat pakoljak bele???

(#10754) B@bL3ve5 válasza sihu (#10753) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

full ugyan ez a cucc van nekem is csak ki lesz hama egészítve egy MO-RA val. csakis High Flow csatik s min 10es belsejű csövek... ;) :R

(#10755) Laraxior válasza sihu (#10753) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem is 11/8as csövekkel és extrem radival :DDD

10es belsejű cső elég macerásan meg fel a DDC-re.nagy neki nem? :F

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#10756) B@bL3ve5 válasza Laraxior (#10755) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

attól függ meik DDC-t veszi. nekem a P12van kettő darab High- Flow csatival s rajta egy 19/13as cső. király minden :)

(#10757) sihu


sihu
tag

és mien vga blokkot ajánlanátok????? gt-hez kéne

(#10758) shteer válasza sihu (#10757) üzenetére


shteer
titán

6600gt vagy 8800gt? ;]

8800GT-re most az EK a mneő cucc, csak 22k körül leledzik

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10759) sihu válasza shteer (#10758) üzenetére


sihu
tag

nyílván 8800, egy ilyen ref hűtőjét nehéz leszedni???

(#10760) shteer válasza sihu (#10759) üzenetére


shteer
titán

nem nehéz, csavart kitekered és leveszed róla

..szerintem jónak tűnik

(#10761) szacsee


szacsee
nagyúr

Na kissé kimerült vagyok...megcsináltam párhuzamosítva a rendszerem.
Pofozni kell rajta még...kinézet, egyéb apróságok... ;]
A hőfokok viszont frankók lettek.. :K
Vizisperma nálam is befigyelt, a prociblokk tele volt trutyival.. :W

(#10762) Thrawn válasza sihu (#10759) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem nehéz.

szacsee: Milyen folyadékot használsz amiben vizig..i van/lesz?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10763) shteer válasza Thrawn (#10762) üzenetére


shteer
titán

biztos saját keveréket, titkos recept alapján ;]

múltkor, hogy kivettem a cpu-blokkot, enyémben is volt minimális "zselé" - 2 apró pötty, de semmi több. OMW fagyálló eddig bevált, most jön majd a GM :)

..szerintem jónak tűnik

(#10764) szacsee válasza Thrawn (#10762) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gyógyszertári desztvíz+ Valvoline antikorró (a jobbik fajta...) nyárig elketyeg ezzel, utána meg nézek valami mást.. :K

Shteer: Delta Laca segedelmével tenyésztettük ki eme új fajt.. :P

[ Szerkesztve ]

(#10765) Thrawn válasza shteer (#10763) üzenetére


Thrawn
félisten

Remélem a fagyálló nem hagy maga után ilyen cuccot, az XSPC blokkját nem lehet szétszedni...

szacsee: Gondolkodtam anno ezen a Valvoline löttyön, de már örülök, hogy nem vettem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10766) fuzik válasza Cyberbeni (#10736) üzenetére


fuzik
aktív tag

Erre már én sem tudok mit mondani....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10767) fuzik válasza szacsee (#10761) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nálam is gond lehet a jogvédett álattal, mert hétről hétre romlanak a hőfokaim...... remélem a kutas projekt nem fog elhúzódni, mert nincsen kedvem szétszedni a rendszert pucolási célzattal.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10768) Nyugdíjas válasza P00By (#10704) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Marha univerzális lehet ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10769) Játékos válasza Nyugdíjas (#10768) üzenetére


Játékos
addikt

Neeem! Ez egy univerzális termék, csak kevés alaplap jó hozzá... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10770) szacsee


szacsee
nagyúr

Van valakinek ötlete, mert valami gáz lehet nálam..
A radi teteje fentebb van a tartálynál és a felső része amikor kikapcsolom egy idő után levegősödik..
Reggelre a tartály tele volt, amikor elindítom a gépet, meg buborékáradatot tol a felső részéből a tartályba.
Valszeg levegős lehet, de már mindent próbáltam..
Ötlet? :R

(#10771) Thrawn válasza szacsee (#10770) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam is feljebb van a radiátor, sőt az van legfelül de nem levegősödött be :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10772) Játékos válasza szacsee (#10770) üzenetére


Játékos
addikt

Adjál neki D5-öt, az majd kitolja belőle! ;]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10773) szacsee válasza Thrawn (#10771) üzenetére


szacsee
nagyúr

Megvan a bibi úgy néz ki...1 Tody csati van a rendszrben és pont azt nem húztam meg eléggé...ott zsiványkodhatott a levegő... ;] (a radinál)

Játékos: Felnyomtam 5-ösre, hadd púposodjon a tartály.. :DDD Majd vissza kell vennem, mert így meg a szivattyú nem bir lelégtelenedni... :D

[ Szerkesztve ]

(#10774) szacsee


szacsee
nagyúr

Dobtam fel pár képet, az uccsók a mostaniak..

(#10775) Thrawn válasza szacsee (#10774) üzenetére


Thrawn
félisten

Télen ezzel a radival fűtesz? :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10776) szacsee válasza Thrawn (#10775) üzenetére


szacsee
nagyúr

:D :K

(#10777) hossszú válasza hossszú (#10653) üzenetére


hossszú
őstag

Úgy látom elég jó kis vitát váltottam ki a kérdésemmel de a válaszokból sajnos nem derül ki, hogy mi is lenne a helyes döntés.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10778) Lucif-R válasza hossszú (#10777) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Laing D5-nek nem lesz gond sztem a HK blokk, mellesleg hogy akarsz te abba nagyonbb járatot maratni? Max a bordákat tudod kicsit elvégonyítani de az nem lesz egy egyszerű munka az tuti... Amúgy van ellenállása az tény én is belecsókoltam ( ahogy a csókosszacsee is csináta :DDD ) és nagyobb az ellenállása mint egy XSPC v2-es blokknak... de hogy egy D5 ne tufjon elbánni egy HK-val... azé azt nem hinném :)

(#10779) szacsee válasza hossszú (#10777) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nyugi, a D5 elbánik vele..nálam most 2 körös rendszernél 3-as fokozaton is jön mindkét visszatérő csövön rendesen a víz, 5-ösön meg a tartályban is látom, hogy mozgolódik rendesen.. ;]
Ja és nem 4 deciliter van a rendszerben, hanem kb 3,8 liter folyadék és nem kis radi. :B

Mod: Akik HK blokkal nyomják nem biztos, hogy highfolw csatival tolták, a D5-öt a kapillárcső visszafogja, de ha megvan a keresztmetszet, akkor egy blokk nem állítja meg.
Ha csökken a keresztmetszet, akkor a víz sebessége megnő, majd a blokk után visszaáll.
Amúgy már megfigyeltem, hogy pl nálam ha kisebb fokozaton tolom (3 vagy 2), akkor jobb hőfokok vannak, így passzívban, mint pl 5-ösön. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10780) Laraxior válasza szacsee (#10779) üzenetére


Laraxior
titán

bakke..az enyémben van kb 2.5 liter.mekkora a rencer :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#10781) szacsee válasza Laraxior (#10780) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nyáron még guberok egy radit, akkor meglesz szerintem közel az 5 liter is... ;]

(#10782) hossszú válasza Lucif-R (#10778) üzenetére


hossszú
őstag

Nem a blokkot akartam igazitani hanem a felfogató lemezen lévő 3 vékony terelő nyilást akartam nagyobb méretüre igazitani mert az a legszűkebb keresztmetszet a blokkban.A HK FET és NB blokkokat viszont simán ki lehet bőviteni.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10783) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

[link]
<---azok kevéért akik nem voltak este :)

(#10784) fuzik válasza szacsee (#10779) üzenetére


fuzik
aktív tag

"Amúgy már megfigyeltem, hogy pl nálam ha kisebb fokozaton tolom (3 vagy 2), akkor jobb hőfokok vannak, így passzívban, mint pl 5-ösön."

Érdekes :F .... nekem is ez volt a tapasztalatom.... de azt hittem, hogy csak meghibbantam (ami egyébként valószínűleg így is van). Amikor melegnek találtam a systemet ötösben, akkor beraktam egy highflow 600 -asat, azzal sokkal jobb lett. Majd beraktam újra a D5 -öt majdnem 3 -as fokozatban és úgy még egy kicsit jobb lett. Majd újra feltoltam 5 -re, és megint rossz lett. Elég sokat rágódtunk akkoriban ezen a dologon (telefonon), és arra jutottunk, hogy 5 ösben valószínűleg már elég rendesen melegszik a szivattyú. Valószínűleg a full fém felületek miatt elég jól át is tudja adni a víznek. Sajnos akkor még nem volt áramlásmérőm, így nem tudtam alaposabban kivizsgálni a problémát......

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10785) fuzik válasza hossszú (#10782) üzenetére


fuzik
aktív tag

Valószínűleg ha megtágítod a nyílásokat, akkor romlani fog a blokk "teljesítménye". Ha megnézed, akkor a Fuzionhoz is inkább nozzle kitet csináltak, hogy jobban koncentrálják a beömlő vizet a szükséges területekre. A megnöveled a lukakat, vagy a lukak számát, akkor kevesebb víz fog áramolni a proci középső részén. Esteleg egy paint kép, hogy mire is gondoltál?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10786) djtoomi válasza fuzik (#10784) üzenetére


djtoomi
addikt

Szerintem azért, emrt már túl gyorsan folyik át a víz, így nem elégéggé hűti le, jobban melegednek a cuccok, ezáltal a víz is.De csak ez szvsz. :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10787) Laraxior válasza szacsee (#10781) üzenetére


Laraxior
titán

az enyém se kicsi,mondjuk a tiéd legalább magas,könnyebben tárolható...származását lehet tudni? :U :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#10788) hossszú válasza fuzik (#10785) üzenetére


hossszú
őstag

A tervem, a beömlő nyilásnál lévő 1db 24mmX1mm-es és 2db 10mmX1mm-es nyilást 1,5mm szélesre bőviteni

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10789) Bulitt


Bulitt
őstag

huuu, csináltok olvasni valót :DD :DD

Akinek kell desztilált víz, az keresen meg :D Budapestiek előnyben, személyes átvételel csak :D

Shteer kollegának vasárnap szálitom, remélem nem haragszól a megbeszélt 1,5 liter helyet 3-at kapsz :DD

(#10790) fuzik válasza djtoomi (#10786) üzenetére


fuzik
aktív tag

Teeee.... ezek alapján az álló víz lenne a legjobb megoldás??? Ezt a dolgot is milliószor kiveséztük. Tessék szépen pótolni a hiányzó alvasmányokat.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10791) djtoomi válasza fuzik (#10790) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem, csak olvastam régebben itt, hogy ha túl gyors a víz az nem jó. :B
Muszáj pótolni, ha a héten megjön a cucc Nyugdíjastól. :K :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10792) fuzik válasza hossszú (#10788) üzenetére


fuzik
aktív tag

Hú ezzel most megfogtál :F - De szerintem a HK blokk esetében a nagy ellenállást nem az a szerencsétlen három luk jelenti, hanem maga a talp kialakítása.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10793) Lucif-R válasza fuzik (#10792) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ebben igazad van mert nekem a két füles verzió van egyenlőre de lesz egy négy füles is asszem és abban pl nem vannak azok a kis nyilások hanem csak a két nagy van... és igy is nagy az ellenállása... amúgy tuti hogy az szerepet játzik az a 3 lik?

Minnyá keresek neten olyat ahol szét van szedve egy ilyen 4 blokk de ha rakna fel valaki gyorsban képet az sem elnne gond :D de tippelem hogy nem játszik szerepet... :U

(#10794) szacsee válasza Laraxior (#10787) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#10795) szacsee válasza Lucif-R (#10793) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tessék lapozni...egy teljes teszt.. :K

(#10796) NorDezs


NorDezs
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Szeretném konfigváltás miatt módosítani a vízhűtésem egy kicsit. A kérdésem az lenne, hogy ti milyen blokkot javasolnátok P5K Premium alaplapra. Érdemes a SB-t is vízzel hűteni, vagy oda elég egy kisebb borda? A FETekre, és az NBre milyen hűtőt javasoltok? A rendszer már meglévő részei, X2O pumpa, MORA2, és Heatkiller 2.5 blokk, ezeken esetleg kellene változtatni valamit? A MORAtól nem szívesen válnék meg :D

(#10797) szacsee válasza NorDezs (#10796) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt van olcsóért rá cumó.. :K
A mobó-ra való cumók külön is eladóak.. :K

(#10798) hossszú válasza fuzik (#10792) üzenetére


hossszú
őstag

Na most már én is bekavarodtam egy kicsit :) jó lenne egy szaki aki áramlástanban otthon van, ha csak tisztán a keresztmetszeteket vizsgálom akkor a felfogatón lévő 3 nyilás a legszűkebb (44mm2) a blokkban a mikrobarázdák között viszont számitásaim szerint 86mm2

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#10799) Lucif-R válasza szacsee (#10795) üzenetére


Lucif-R
senior tag

hmmm a probléma az vót hogy nem tudtam hogy az most CPU vagy NB SB... mert NB SB is hasonló belülről de ott mivel oldlalt kapja a naftát igy tökmind1 milyen a közepe... de mivel most már tudomo mert kurkásztam egy kicsit és te is CPU tesztet linkeltél látom hogy a közepén megy bé a víz nem úgy mint az NB SB nél... és igy már okés hogy az a 3 kicsit lukica szerepet játszik :)

horny: nekem P5K-E -m van és mindent azzal hűtök... lehet SB-t nem kellene.. de ha má víz akkor legyen ott is az... én HK blokkokat fogok úgylátom oda juttatni... illetve mosfet-ek tody-tól vannak.

Más:
Éppen azon töröm a fejem hogy a tody blokk az 6mm-es belül... kiszámoltam hogy ha elosztom kettőbe a 10es csövet akkor is kb 54mm2 jön ki míg a tizes furattal 72mm2 jön ki...

Két opció van:
1, felfuratom vagy todyval vagy mással 7mm-sre mert akkor a az osztás miatt úgy jön ki mintha 10es lenne és kb 74mm2 jön ki és akkor maradnak a T-osztók

2, vagy eladom/todynál becserélem plusz ráfizetek és akkor lesz 2db 10es belsejű blokk... viszont akkor nincs osztás... ami kevesebb pöcsölés kevesebb cső... viszont má tökre beleéltem magam :D :D

eee... dillema van vazzee :DDD

(#10800) NorDezs válasza Lucif-R (#10799) üzenetére


NorDezs
senior tag

Mosfetekre én is todytól veszek blokkot, de még az nb sem kizárt. Milyen csöveket, csatlakozókat ajánlotok? És milyen sorrendben érdemes összekötni? Valószínű, hogy videókártya, és vinyók is vízzel lesznek hűtve, csak 1db venti lesz a gépben, az is 5V-on, és a memókat hűti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.