Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) Olekgsxr


Olekgsxr
tag

Leszedtem a P5K Premium lapról a sz@r gyári hőcsöves izékat.
Hát nem volt kis meló mire le tudtam szedni azt a kula szürke pasztának nem nevezhető valamit, ami kb jó 1mmres vastagságban lett rágányolva. Hajszárító meg alkohol barátaim segítettek benne.:)
Ja és egy észrevétel a mosfeten lévő bordának nevezet gyári akármik nem igazán feküdtek rá mindenre. ...de szívás :U :(( .. még jó víz lesz mindenen..
[link]

(#10802) szacsee válasza NorDezs (#10800) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha mindent vízzel hűtessz, akkor törekedj a minél kisebb ellenállásra..(8-as vagy inkább 10-es belsővel menj végig).
A blokkok megvételénél is minél kisebb ellenállásra koncentrálj...
Ha összeáll és szütymörög a szivattyú, akkor a HK-t érdemes lecserélni valami highflow kialakítású blokkra...pl Enzotech, vagy D-Tek.. :K

(#10803) szacsee válasza Olekgsxr (#10801) üzenetére


szacsee
nagyúr

A proci alá tegyél be backplate-t akkor nem tekeredik ennyire a lap...
Mikor alátettem az én Deluxomnak, akkor csak lestem, hogy mekkora merevítést ad neki, még a mosfeteknél is...bár nem kell erőlködni, hogy meggörbüljön, ha megtépem a mosfeteknél a blokkok csavarjait.
A helyedben oda is tennék valamit alá (mosfet backplate) házi vagy valami gyári megoldást...nálam a hátsó mosfetsor miatt ez sajna kiesik..
A körmödet meg vágd le ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10804) NorDezs válasza szacsee (#10802) üzenetére


NorDezs
senior tag

Hát remélem, hogy a szivattyú bírna fogja, anno mikor vettem, elég jókat olvastam róla, és teljesítményre asszem 600l/h, bár nem egy laing :DDD

Sorrendre valami jótanács?

[ Szerkesztve ]

(#10805) fuzik válasza hossszú (#10798) üzenetére


fuzik
aktív tag

Az ellenállás nem csak a keresztmetszettől, hanem a hosszúságtól is. A rozsdaments acél talán 1,5 mm -es, a csatornát hossza a talpban irányonként 7 - 8 mm lehet. Így nikkelezett technikusi szemmértékkel nézve...

Egyébként hogyan kaptad ezeket a számokat?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10806) Reset Elek válasza fuzik (#10766) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

ÜSD!

De csak a fejét, hogy meg ne sántuljon!

:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#10807) Olekgsxr válasza szacsee (#10803) üzenetére


Olekgsxr
tag

Tervbe vannak a backplate-k is..
Csak még azt nem tudom, hogy milyen sorrendben kössem be a vizet.
Van egy Extrem Nova radim amire 2 kört is meg lehet játszani, csak még el kell döntenem, hogy 1 körös vagy két körös legyen a szisztéma, de ez még odébb van egy kicsit.
( Cpu, NB, SB,Fet1-2, Vga) ezeken lesz víz majd)
A körmömet meg nem vágom le, mert kell a melómhoz. :D :P

(#10808) Reset Elek válasza djtoomi (#10786) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Már ne is haragudj, de ez úgy f@sság, ahogy van.
Csak mert huszan leírták ugyanazt a hülyeséget, és hússzor elolvastad, még nem lesz igaz.

Valahol a sok marhaság közt megbújik egy olyan írás is, ahol ez elég jól ki van vesézve, és benne van pár sor arról is, hogy a passzív radiknál van egy optimális áramlási sebesség, ahol legjobban teljesít a radiátor.

Tessék szépen visszaolvasni, és kiguberálni azt a hozzászólást a sok szemét közül.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#10809) Samanbacsii válasza Cyberbeni (#10715) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szerinted mindegy (bármilyen csövezésnél), hogy egy vagy több szűkület van a rendszerben? Mert nem. Minél több szűkület (és utána tágulat) van a rendszerben a nyomás úgy esik egyre lejjebb és lejjebb a szűkületek után. A 10-es, 8-as cső estéről Elek már részletesen írt. Ezért ítam azt, valszeg a pumpa "kibírja" azt az egy szűkülést (főleg) ha a rendszer 10-es.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#10810) Reset Elek válasza djtoomi (#10732) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ha a kommented az ő hozzászólásának első részére vonatkozik, akkor lehet, hogy te még annyira sem értesz az egészhez, mint ő.

Az, hogy "nem a szivattyútól függ, h a rendszer többi részének mekkora az ellenállása" alaptétel.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#10811) Reset Elek válasza Cyberbeni (#10736) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Hehe.....
Jot mulattam ezen a hozzászóláson.
Eszembe jutott az a régi (Hofi?) poén, hogy Magyarországon mindenki ért a focihoz. Úgy látszik, már a vízhűtéshez is...
Minden tiszteletem a vízvetékszerelőké, de hogy átlásd egy számítógép-vízhűtés minden apró részletét, ahhoz olyan ismeretek kellenek, amelyeket előtanulmányid során feltételezem nem szereztél meg.

Hosszasan beszélgethetnénk a lamnáris és turbulens áramlások kapcsolatáról, vagy éppenséggel a hőátadás jellegzetességeiről, ha értenél hozzá...

Ebben a topicban miért nem tud visszaszerényedni valaki a saját szintjére? Miért akarja valaki eljátszani, hogy ő ért hozzá a legjobban?
Aztán meg osztogatja a hülye tanácsokat...

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#10812) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

A vita továbbra is izgi, mint mindig. Megpróbálom ezzel oldani a hangulatot. Majd megmutatom, milyen beépítve is.
Szóljatok hozzá... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10813) szacsee


szacsee
nagyúr

Olekgsxr & horny:
A sorrend mindegy, de ha babonás vagy, akkor CPU- egyéb sallang- VGA - radi - tartály - szivattyú.

Olekgsxr: 2 kör szerintem oda felesleges, de Te tudod, párhuzamosításnál sok mindenre kell figyelni...de a legfontosabb, hogy a 2 kör ellenállása megegyezzen. Ha egy kis trutyi kerül pl a prociblokkba, akkor a víz szívesen választja a könnyebbik utat és az a kör nem lesz megfelelő hatásfokú.. :( . inkább ha ventis radival tolod, akkor a proci után tennék be egy radit, vagy a radi egyik körét, és utána SB-NB-VGA... szerintem..
2 körös rendszerhez nem nagyon értek, de bevallom a vízhűtéshez sem :D , de szerintem ennek akkor van értelme, ha mindenen víz figyel (PSU, Memó, HDD is..) ;)

(#10814) Bulitt válasza Játékos (#10812) üzenetére


Bulitt
őstag

Elég baba cucc csak nem veszem ki hogy i akar ez lenni :D talán cpu blokk.

Na nem kell senkinek desztílált víz? Ingyé van még :D

(#10815) Játékos válasza Bulitt (#10814) üzenetére


Játékos
addikt

Jópofa gyerek vagy... :((
Vicc volt! :C :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10816) szacsee válasza Játékos (#10812) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hy, engem is megmosolyogtatnak a betévedt Ultrahigh IQ-val és önbizalommal rendelkező, vegyész, vízhűtéses szakik fikkandusz mondanivalója...
Bevallom nem értek és mélyebben nem is akarom érteni hogy műkszik a vízhűtés...nekem bőven elég annyi, hogy a vízhő szobahő körüli legyen, a proci, meg a VGA 40°C alatt legyen full Load is, a tobbibe meg belexarok... :D
Építő hsz-okra adok, no meg kiváncsi is vagyok egy-két ötletre, de ami néha itt megy, az már tényleg agyhalál....még jó hogy a vizeseknek van Lokálban topikja, ott senki sem akar bizonyítani semmit.. ;]

Amúgy ezmiez? DDC átmoddolva?
Krómoztattad, vagy festetted az egészet, vagy aluból hajtogattál rá valami szajrét?
Ha kivi vagy szórok fel képeket, a rencerről...néha már úgy vagyok a topikban, mint az öregemberek....már csak nézelődöm.. :DDD

(#10817) szacsee válasza Bulitt (#10814) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ellopta a Tata pacemaker-jét.. :P .ami ráadás vízhűtéses, ha az öreg szíve beindulna... :DDD

(#10818) Játékos válasza szacsee (#10816) üzenetére


Játékos
addikt

Szórjál képeket bátran. Egyébként ez egy homemade DDC kupak, csak kapott egy kis krómfestéket... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10819) Bulitt válasza Játékos (#10815) üzenetére


Bulitt
őstag

Miért? Komolyan van ingyé :D akinek esetleg nincs jobb őtlete honnan szereze :)

(#10820) djtoomi válasza Reset Elek (#10810) üzenetére


djtoomi
addikt

Egy biztos, én semennyire nem értek hozzá, még enm volt vizem, csak érkezik, az itteni kommentek alapján mondtam. De ksözi az olvasmányt, elolvastam, így már világos. :K :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10821) RockHaRD


RockHaRD
addikt

:U <---- katt rá

(#10822) Játékos


Játékos
addikt

Hali!
Beépítve a DDC:
1
2
3
4
Csak az a baj, hogy morog, tehát kell majd csinálni egy okos talpat neki, hogy ne rázza a házat... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10823) Nyugdíjas válasza Játékos (#10822) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elég nájsz:D

Du az ugye ott nem egy Gainward 88GT GS?:F Mert akkor már most szólok, hogy bajaink lesznek:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10824) Játékos válasza Nyugdíjas (#10823) üzenetére


Játékos
addikt

Bliss 8800GT PCX. Ez van a dobozán. :U
Ne szopass... :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10825) Nyugdíjas válasza Játékos (#10824) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bliss az nem gond. Asztem GS. GS nem ref. nyákos. Bliss-el nincsen gond.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10826) Bivaly válasza Bulitt (#10814) üzenetére


Bivaly
tag

Nekem kell! Illetve kérek szépen. PÜ!

Life begins at 140!

(#10827) shteer válasza Nyugdíjas (#10825) üzenetére


shteer
titán

nézd meg a feteknél lévő lyukak elhelyezkedését... rossz hír :(

szerk: ha nem is GS, de a nyák egyezik: [link]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#10828) Nyugdíjas válasza shteer (#10827) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkk.... naszóval aztat!

AKkor hamarosan lesz az apróban egy "Nem ref. nyákos Gainward 88GT-met bármilyen ref. nyákos tipusra cserélném" hirdetésünk?:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10829) Játékos válasza Nyugdíjas (#10828) üzenetére


Játékos
addikt

A faszom bele!!! :W :W :W
Ha már leírtam, itt marad... :B Ez nem igaz!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10830) Játékos válasza Játékos (#10829) üzenetére


Játékos
addikt

Innen melóból még hírdetést se tudok feladni... :(
Biztosak vagytok a dologban egyébként? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10831) Nyugdíjas válasza Játékos (#10830) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

shteer jobban a szagértője ennek, én csak azt tudom,ha nem ref. nyákos (ami sajnos szokása a Gainwardnak), akkor probléma van. De nekem is nagyon úgy tűnik a képek alapján...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10832) szacsee válasza Játékos (#10830) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ez a piros hűtős ref nyákos az 100%. A fekete hűtős, az asszem nem...
Mi van meg, a kártya, vagy a blokk?
Képet toljak a refnyákos MSI-ről csupaszon? :F

[ Szerkesztve ]

(#10833) Játékos válasza szacsee (#10832) üzenetére


Játékos
addikt

A VGA a gépben van, a blokk meg úton ide... :W

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10834) szacsee válasza Játékos (#10830) üzenetére


szacsee
nagyúr

Van egy rossz hírem 100% hogy nem kompatibilis vele..
Neked ez van...nálam így néz ki a mosfetnél..

Mod: Bocs a rossz minőségű képért, de gyorsan akartam reagálni..de látom elöbb már megtették, de így látod legalább képpel alátámasztva a külömbséget..

[ Szerkesztve ]

(#10835) Játékos válasza szacsee (#10834) üzenetére


Játékos
addikt

Nem cserélünk? :U
Az enyém szép piros. :D

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10836) szacsee válasza Játékos (#10835) üzenetére


szacsee
nagyúr

Áááá nincs kedvem kivenni...túl sok meló lenne vele.. ;]

Beszélj Brekk-el, hátha megoldható nála..esetleg valami nevesebb eladót itt a PH-n..

[ Szerkesztve ]

(#10837) Játékos válasza szacsee (#10836) üzenetére


Játékos
addikt

Az a baj,hogy innen nem tudok ilyeneket intézni, csak otthonról holnap... :(
Ja, privit tudok. :B

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10838) szacsee válasza Játékos (#10837) üzenetére


szacsee
nagyúr

Privit sem? :F

(#10839) Játékos válasza szacsee (#10838) üzenetére


Játékos
addikt

Privit is csak akkor, ha a hivatkozásban nincsenek benne a rendszergazdik kedvenc "kucsszavaik". Pl. magamnak nem tudok, mert a "jatek" az tiltott szó... :(
Meg az "apro" is...viszont a pina.hu az 5 éve nincs letiltva, azt nézheti akárki, de egy formanyomtatványt nem tudsz letölteni, mert benne van a hivatkozásban a "download"... :F
Mindegy. :(

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10840) fuzik válasza Játékos (#10839) üzenetére


fuzik
aktív tag

Beteg egy helyen melózhatsz.....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10841) Játékos válasza fuzik (#10840) üzenetére


Játékos
addikt

Én szeretem, csak a rendszergazdik betegek. Meg a betegek is betegek... :DD
Nem cserélsz velem GT-T? :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10842) fuzik válasza Játékos (#10841) üzenetére


fuzik
aktív tag

:( Nekem most éppen 3870 -em van! Mondjik nem hazudok... ha GT -m lenne sem szedném ki a víz alól :DDD !

Szerk: utalj ki nekik egy felest, meg egy kis x...x -ot :D !

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10843) Játékos válasza fuzik (#10842) üzenetére


Játékos
addikt

Ha rólad lenne szó, én kiszedném... :K
Igaz, azzal nem tudnék mit kezdeni, amit kapnék helyette... :B
Egyébként a GTS blokkod már Laraxiornál van hardendbe állítva! :K :C

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10844) Soak válasza Játékos (#10843) üzenetére


Soak
veterán

Most milyen lelkiismeretfurdalása lesz :))

[ Szerkesztve ]

(#10845) Laraxior válasza Játékos (#10843) üzenetére


Laraxior
titán

így van,meg is döntöttem vele a 3dmark rekordomat :)) már csak az a fránya Q9450 hiányzik,ha valakihez vetődne egy megvenném :B :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#10846) fuzik válasza Játékos (#10843) üzenetére


fuzik
aktív tag

:B :R

Láttam, nyomon követtem az eseményeket.

Soak: Azt megvette a munkahelyem, és nem engedik, hogy hazahordjam! És most itthon vagyok ;] !

Szerk: De inkább itt offoljunk....

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10847) Bulitt válasza Bivaly (#10826) üzenetére


Bulitt
őstag

Válaszoltam :K

(#10848) sihu válasza Bulitt (#10847) üzenetére


sihu
tag

laining DDC
Nexxxos extreme III
xspc cpu blokk
Noise isolator AGB

ez az eddigi konfig, ha esetleg sikerülne egy 10-essel többet öszeszednem, azaz 50-et, akk meik alkatrészt lehetne jobbra cserélni(egy picivel)???

[ Szerkesztve ]

(#10849) B@bL3ve5 válasza sihu (#10848) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

szerintem egyiket se érdemes :) talán abból a 10esből vegyél halk ventiket..jobban jársz

(#10850) fuzik válasza B@bL3ve5 (#10849) üzenetére


fuzik
aktív tag

Meg back plate -et a cpu blokk alá :D !

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.