Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9551) Samanbacsii válasza Lucif-R (#9537) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Estét minden testnek!
Ott volt. (Azért írtam ilyen soká mert minden kezem feltettem.)
Sőt! Párhuzamosítósat elgondoló forumtásaimnak ajánlom azt az kicsit vaskosabb réz Y-t, amin a két végén két kis csap van! ...és mint írtam anno majdnem egy árban voltak (a műanyag és a réz idomok).
Én akkor vettem réz csőtoldót 10-es belsővel. (Kissé mesemondós lett de fáradok... :R )

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9552) Laraxior


Laraxior
titán

ööö,láttam olyan képeket hogy a pumpára csak rá volt húzva a cső és semmiféle szorító nem volt rajta... ez nem gáz? :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9553) Pulsar válasza Laraxior (#9552) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem is úgy megy 24/7-be és semmi gondom nem volt még vele!

(#9554) shteer válasza Laraxior (#9552) üzenetére


shteer
titán

nálam most is úgy van 3 csatin - én bízom bennük :)

..szerintem jónak tűnik

(#9555) shteer válasza Daemon09 (#9550) üzenetére


shteer
titán

így kapod a legtöbb segítséget: [link]

..szerintem jónak tűnik

(#9556) Daemon09 válasza shteer (#9555) üzenetére


Daemon09
őstag

Ok. Köszi! :R

(#9557) bim válasza yakuza.tora (#9520) üzenetére


bim
veterán

mégsem abitot vettél?
mik az első benyomásaid?(tudom a képen egy dq6-van az aláirásodban meg ds4)

(#9558) Pulsar válasza Lucif-R (#9540) üzenetére


Pulsar
veterán

Vágom, csak gondoltam hátha kell valakinek műanyag, T és 8as! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#9559) Lucif-R válasza Samanbacsii (#9551) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Napot,

Melyik Praktikerben láttad és hol? :D El KELL oda mennem... :U :K

Laraxior: Csöve és csatija válogatja... értem hogy ha 9.5es a cső belsője és 10es a csatid akkor nem lesz gond sztem, a 10es 10es kombinációval már lehet óvatosan kell bánni.

Ammondó vagyok hogy jobb félni ( kötözni ) mint megiedni (elázni) :K

bim: pm, vagy megfelelő totyik :U :B

Pulsar: :R :R :R de 10es kőőő :Y :C

szerk: nem kő kőőő hanem réz kőőő!

[ Szerkesztve ]

(#9560) Laraxior válasza Lucif-R (#9559) üzenetére


Laraxior
titán

a pumpára biztosan rá fog menni csati nélkül,mert annak a belső átmérője 7, a cső meg 10/8as... egyedül a radihoz kell,de azt most szerelem,hogy jó legyen :C jöhetne már a postás :((( ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9561) Samanbacsii válasza Lucif-R (#9559) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Lurdi házzal szemben. Emeltere vezető mozgólépcső lábánál voltak kitéve.
Kötni kell az ebet a 10-eshez... :)

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9562) Pulsar


Pulsar
veterán

bekötöttem az apró vízszűrőt :) Kíváncsi leszek, mennyi szmötyit fog összeszedni!
kép 1
kép 2

[ Szerkesztve ]

(#9563) yakuza.tora válasza bim (#9557) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Inkább kihagytam, mert nagyon szélsőséges tapasztalatokat sikerült begyűjteni. Volt, aki kicsit dicsérte és olyan is, aki nagyon nem volt ám megelégedve...Így maradt a DS4.
Egyenlőre elégedett vagyok vele. Húzva csak akkor lesz a cucc, ha a víz rákerül. Remélhetőleg a jövő hónapban már minden alkatrész meglesz hozzá. :K

(egyébként nem a gépemről készült fotót linkeltem! :P )

Alléz Olympique de Marseille!

(#9564) Lucif-R válasza Laraxior (#9560) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Én is várom a postást...: 1, mx-2 paszta 2, hk vga block

Várom hogy elkelljen a 3*12es radi... lesz helyette 9*12es magicool :K :K :K

Hmz.. a pumpa külsője, és a csöved belseje a lényeg amúgy... :U de monnyuk ha a pumpa 8as belül akkor a minimum hogy 9,5es kivül ;)

Amugy ha érdekel lehet rá egész értelmes áron EK tetőt szerezni ami g1/4-esekkel van ellátva :D igy nálam már az is 10es... ( próbálom ahol lehet a 10es átmérőt tartani ) enyimre 2 napja került fel a födö :K

Samanbacsii: eeee az nekem a világ másik vége :U de monnyuk most talátam egy rakat csöves bótot... körbe csörizem őket mert elviekben van itt valahol a III.ker környékén is.

Más:
Beszéltem egy Szentendrei céggel vannak csini bilincseik belül gumírozva... asszem ilyenekkel fogom rögzíteni a csöveket hogy ne fityegjenek majd össznye-vissznya a házon kívül illetve belül... kell még szerválnom menetes pálcát is hozzá... ÁÁÁÁáá de várom már jövhót hogy össze rakjam a rendszert... uh... :W :U :K

szerk : ctrl+b samanbá nevén :R

[ Szerkesztve ]

(#9565) Laraxior


Laraxior
titán

a blokkhoz egyébként jár valami lefogató? vagy csak simán blokk,oszt csavarozzam amivel akarom? :U nem fog ma már jönni :(

kenyőcs jön nekem is :C

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9566) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Megjött a hőmérőm, kijelzővel. :C
...Ma bemutatjuk: lázmérő vs. vízhőmérő!... ;]
Utoljára 68fokos magoknál mértem 36,7fok vízhőt. Ha jól emlékszem Shteer írta, hogy lényeges különbség nincs rendszeren belül, radi előtt és után. Akkor lehet nem kerül be több mérő...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9567) shteer válasza Laraxior (#9565) üzenetére


shteer
titán

ha az XSPC-re vársz milyen lefogatóra is gondolsz ezen kívűl? [link]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#9568) Laraxior válasza shteer (#9567) üzenetére


Laraxior
titán

valami csavar vagy mittomén,amit a beledugiszálok a lyukakba és az alaplaphoz erősítsem :))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9569) Lucif-R válasza Laraxior (#9565) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Kinek irtad vagy miről kérded? Aláírásban látom hogy XSPC-d van gondolom arra... illetve nekem is az van szal arról tok mondani:

A mondás:
- van hozzá szép fényes lefogató keret
- van hozzá 4 rugós csavar

Szal nem csak block oszt kész :D

Samanbacsii: lázmérővel csak az a baj ( ha higanyos ) hogy ilyen csúcsérték méréshez tökéletes... de ha hült a rendszered akkor azt nem mutatja... hacsak nem rázodle ( nem ki LEEE :DDD ) és méred újra... AQ-oldalon láttam két hŰmérőt... csak kék... nekem meg ződ világítás kéne... szal forrasztásra fel XD

(#9570) Laraxior válasza Lucif-R (#9569) üzenetére


Laraxior
titán

csak úgy a nagyvilágba írtam,hátha valakinek van :))
Igen arra a 4 csavarra gondoltam. tHx :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9571) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

nekem tegnap megjött mindeeen bebeee :B :P :U

(#9572) Lucif-R válasza B@bL3ve5 (#9571) üzenetére


Lucif-R
senior tag

pasztára... hk vga blokkra várok... meg hogy elkelljen a 3*12 es radi é beszerváljak helyette egy 9*12cm-es Magicool-t, ja meg még NB SB gyártására várok :U ... meg a hőméterek... de avval még barkács lesz, meg valalmi zöd uv-s lötyi köll... azt fetig. :B :K

(#9573) B@bL3ve5 válasza Lucif-R (#9572) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

lassan de épül a cuccom :) a radi helye mér kivgva csak valami faintos dizájnos csavart kell szereznem meg hőmérő kéne de sehol se találok :( jah meg ha valaki tud valami jó UV reagáns cuccot az se lenne hátrány :D

(#9574) Pulsar válasza Lucif-R (#9572) üzenetére


Pulsar
veterán

És mind a 9 helyre akarsz ventit?

(#9575) Lucif-R válasza Pulsar (#9574) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Szélerőmű powa mmi? :Y Hááát nem igazán.. :( kinéztem egy 25cm-s ventit... de lehet boltolok inkább egy 30-asat és az majdnem tökéletes lesz :D

9 ventit is lehetne rá rakni csak jól le kéne szabályozni. :C

(#9576) Samanbacsii válasza Lucif-R (#9564) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Kivi leszek kapsz-é...
...szerk : ctrl+b samanbá nevén ...
Ez mit jelent? :B

Ácsi... :)) Hol tart a bolt a 25 ill. 30 cm ventivel? :Y

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9577) Pulsar válasza Lucif-R (#9575) üzenetére


Pulsar
veterán

értem. Csak mert pont ilyen radin gondolkodtam énis és énis kicsit sokalnám a 9 ventit. Az előlapi venti szabályzóm is csk 7 ventit tud kezelni :)

(#9578) Lucif-R válasza Samanbacsii (#9576) üzenetére


Lucif-R
senior tag

samanbacsii <--- ctrl+b nélkül

samanbacsii <--- ctrl+b vel

BOLD stílus tuod... wördben meg ilyen helyeken... :)) :)) :))

(#9579) Samanbacsii válasza Lucif-R (#9578) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Áhhááá.... ez nagyon huncut volt... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9580) Thrawn válasza Laraxior (#9568) üzenetére


Thrawn
félisten

Jár: Link
Sajnos hátlap nem jár hozzá, pedig jó lenne. A lapomon 2 furat van a felfogatásához, a csavarok feje meg alig szélesebb. Mivel nem voltam benne biztos, hogy ha jól megfeszítem őket akkor nem tépik-e át magukat, a gyári hátlapba a csavaroknak megfelelő menetet vágattam, így már tutira jól tart.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9581) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

TUD-é estleg ilyesmi "analóg" műszert vki? Az egyik hő- a másik áramlás kijelző.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9582) Samanbacsii válasza Játékos (#9525) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nálam is hajlított de rájöttem, hogy miért teszi. Bikóz egyik része a nyákra feküdt fel, a másik a nyákból kilógó lábakra! Néhány kis szigetelt alátéttel megoldottam. Hátha nálad is ez van.
Most a DQ6 fonákján van egy réz lap, azon a backplate és nem kell egy csavarás, hogy tökéletesen felfeküdjön felül. Eddik mindig rezegtem, hogy egyenletesen húztam-e meg a négy csavart.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9583) Samanbacsii válasza Samanbacsii (#9581) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Bocsánat, még egyszer:
TUD-é estleg ilyesmi "analóg" műszert vki? Az egyik hő- a másik áramlás kijelző.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9584) yakuza.tora válasza Samanbacsii (#9583) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ez egy ReseratorXT! :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#9585) Samanbacsii válasza yakuza.tora (#9584) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen. Csak a műszerei (kijelzői) kellenének. Imádom a mutatókat. :B

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9586) shteer válasza Samanbacsii (#9585) üzenetére


shteer
titán

vegyél egyet és szereld ki belőle :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#9587) Samanbacsii válasza shteer (#9586) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Már dobáltam rá a kabátom a Pixelben... :DDD

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9588) Játékos válasza Samanbacsii (#9582) üzenetére


Játékos
addikt

Az a baj, hogy nem támasztja meg az alaplapot pont a poroci alatt, ahol kéne! :(
Vágok egyet minnyá, csak most nincs kedvem kiszedni az alaplapot... :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9589) Samanbacsii válasza Játékos (#9588) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hát megnézem az enyémet...
Szerintem a foglalat és a lyukak között elég kicsi a távolság, hogy olyan mértékben hajoljon a lap. De szerintem nem is tud. A gumi alátét nem tudja elnyelni teljesen a lábakat. Biztos nem fekszik fel teljes felületén, alul! Persze, elhiszem ha mondod. A lábakat azért nézted? :B

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9590) Játékos válasza Samanbacsii (#9589) üzenetére


Játékos
addikt

Én nem lyukakról beszélek, hanem 1 nagy (kurvanagy) lyukról, egy nagy körről, ami a backplate közepén van. Nem egyformát kaptunk volna? :F Visszább kellett ereszteni a csavarokat, annyira meghajtotta a lapot. :K
Ha kiszedem, mutatok fotót!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9591) Játékos válasza Játékos (#9590) üzenetére


Játékos
addikt

Ezen látni lehet, de időközben az jutott eszembe, hogy a 4 szár, amit a backplate-be kel csavarni, lahet, hogy nem fér át az alaplapi lyukakon, és ők maguk (pontosabban a kis "anyák") tartanak ki.
Megnézem majd...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9592) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

a magicool pumpa meg blokk meg egyéb cuccok mennyire jók? csak mert lehet h tudnék szerezni olcsón. (persze nem egy darabot ;) )
itt a honlapja: http://www.magicool.biz/
és amellé a 700l/h-s pumpa mellé kell még tartály, vagy elég ami a pumpa körül van?

(#9593) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

ja és az új blokkjuk az könnyeb, tehát vékonyabb a rézréteg a víz és a proci között, tehát hatékonyabb???
ebben a tesztben a régi van, de a másik két cpu blokk mennyire számít jónak?
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/2038-magicool-copper-cpu-block-review-compared-tuniq-tower-fuzion-apogee-gtx.html
szerk.: közbe már kaptam választ h a magicool blokkok nem annyira jók.

[ Szerkesztve ]

(#9594) nyunyu válasza Lucif-R (#9569) üzenetére


nyunyu
félisten

Samanbacsii: lázmérővel csak az a baj ( ha higanyos ) hogy ilyen csúcsérték méréshez tökéletes... de ha hült a rendszered akkor azt nem mutatja... hacsak nem rázodle ( nem ki LEEE ) és méred újra... AQ-oldalon láttam két hŰmérőt... csak kék... nekem meg ződ világítás kéne... szal forrasztásra fel XD

Patikakban kaphato ~1000 penzes digitalis azt is mutatja, ha csokken a homerseklet, de magatol lekapcsol 2 perc utan, meg ugyanugy 35-43C kozott mutat csak erteket, mint az analog tarsa. (alatta, folotte NEM mer!)

Esetleg ha valaki ert az elektronikaja buheralasahoz, akkor idealis nyersanyag lehet nemi barkacsolashoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9595) nyunyu válasza Thrawn (#9580) üzenetére


nyunyu
félisten

Amds lapokon nem az alaplapra ragasztott hatlapba kell tekerni azokat a csavarokat?

Legalabbis A8N-E-re ragasztva volt, alig birtam letepni, amikor le kellett venni masik huto felszerelesehez.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9596) k78chriss


k78chriss
tag

Sziasztok

Valami egyszerű komplett vízhűtés érdekelne, olyan mint a CM Aquagate S1.
Ez jó? Vagy az ehhez hasonlók? Tudnátok valami egyszerüt ajánlani?

A konfigom látszik, csak cpu ra

köszi

(#9597) Cyberbeni válasza k78chriss (#9596) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nem érik meg az ilyen gyáriegybe vízhűtők. amik meg jók azok drágák. zalman reserator-okat ajánlom (1, 1 plus, 1 v2, 2, xt), de azok aranyárban vannak.

(#9598) Nyugdíjas válasza Cyberbeni (#9597) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

jajajj, azért a reszerátort sem kellene forszírozni.:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9599) Játékos válasza Cyberbeni (#9597) üzenetére


Játékos
addikt

:Y zalman reserator-okat ajánlom :Y

Haragszol a srácra? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9600) Cyberbeni válasza Játékos (#9599) üzenetére


Cyberbeni
addikt

teljesítménylieg nem rosszak. de azt írtam is h ahoz képest viszont drágák. (nemsokkal drágább egy kompresszoros hűtés)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.