Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) B@bL3ve5 válasza shteer (#9200) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

volt képem h meik két ágat kell összekötni a táp ATX csaziján. valaki tudná ezt nekem pótolni? :B :U :R

(#9202) Thrawn válasza B@bL3ve5 (#9201) üzenetére


Thrawn
félisten

Ződ-fekete.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9203) B@bL3ve5 válasza Thrawn (#9202) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

:R

(#9204) Olekgsxr válasza easy...rider (#9199) üzenetére


Olekgsxr
tag

De ilyenre gondoltam köszi neked is, és shteernek is. :R
Na most már a neve is beugrott. :B

(#9205) shteer válasza Olekgsxr (#9204) üzenetére


shteer
titán

beugrott :)) mert megmondtuk :D szivesen amúgy. nagyon jó cucc, ramokon+vga memókon, feteken van nálam

..szerintem jónak tűnik

(#9206) jones965


jones965
Modder

(#9207) jones965


jones965
Modder

passzív radiátor
ha még nem lett volna... :U

(#9208) B@bL3ve5 válasza jones965 (#9206) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

űűűű de drága ez a Tygon :S mért csak 15m-es kiszerelésben? :( de még mértere is jó drága lenne :D
egy áramlásjelzőt am rendelnék :)

[ Szerkesztve ]

(#9209) Nyugdíjas válasza B@bL3ve5 (#9208) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mert 15m van egy dobozban,azt meg nem szivesen bontogatják máshol sem;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9210) lumpi79


lumpi79
csendes tag

ÜDV nektek!
Tudnátok ajánlani CPU-ra blokkot
a következő feltételeknek kell megfelelni:
1. max 10k-ból jó lenne ha kijönne
2. plexi borítású legyen
3. D830 sorozatú procira kell ott azért nagyobb a hőleadás
ótán
Köv. kérdésem: van valakinek tapasztalata a Thermaltake AquaBay M5 csomagban kapható pumpáról? Azt írják rá 500l/h... de nem is annyira a lényeg , inkább a megbízhatósága érdekel.
Köszönet a hozzászólásokért. :R

(#9211) yakuza.tora válasza lumpi79 (#9210) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Üdv neked!

Tudnánk ajánlani CPU-ra blokkot, de a következő feltételeknek kell megfelelni:

1. Mars kitölteni az adataidnál a "cuccok" részt! (komolyan mondom, hogy kezdek megkattanni! :DDD )
2. Indokold meg, hogy miért ragaszkodsz a plexihez?
3. Mit akarsz te attól a Tt szivattyútól?

;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#9212) nyunyu válasza B@bL3ve5 (#9187) üzenetére


nyunyu
félisten

Tygon csoves webshop

Ugye az is feltunt, hogy az "olcso" arak 1 lab (=30.48 centi) hosszu csore vonatkoznak, nem pedig 1 meterre?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9213) B@bL3ve5 válasza nyunyu (#9212) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

szerintem még úgy is olcsó....

(#9214) nyunyu válasza B@bL3ve5 (#9213) üzenetére


nyunyu
félisten

Annyira nem olcso az sem...

Peldaul nezzuk a 9.6mm belso atmeroju R3603-at, ami az altalad dragallott magyar weblapon 27270+afa/15 meter, ebbol az ami webshopban kerul 1 lab 2.35 USD-be, egy doboz=50 lab meg 117.5 USD, ami mai MNB kozeparfolyamon atszamolva 21079Ft, de erre meg rajon a szallitas, na meg import utan ugyanugy be kell csengetned az afat...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9215) B@bL3ve5 válasza nyunyu (#9214) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

mert ott is csak dobozonként vásárolhatok? :S

(#9216) nyunyu válasza B@bL3ve5 (#9215) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem, de marhara megerne rendelni 2-3 metert USAbol legipostaval ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9217) Nyugdíjas válasza B@bL3ve5 (#9215) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem hiszem, hogy fognak neked vagdosni...

De amugy is,ha 15méter drágább, mint itthon,akkor 2méter már olcsóbb lesz?:U

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9218) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

jolvanna most mért kell mindenkinek lerohannia??? nem lesz ilyen csövem ennyi..

(#9219) nyunyu válasza B@bL3ve5 (#9218) üzenetére


nyunyu
félisten

Mert elobb jart el a billzeted, mintsem gondolkodtal volna. :C

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9220) Reset Elek válasza easy...rider (#9179) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Nem kéne semmitmondó általánosságokat írkálni.
Ennyi.
Máskor gondolkodj előre.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#9221) Reset Elek válasza B@bL3ve5 (#9171) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Feleslegesen nagy alutömb, a beömlőnél és a kiömlőnél a két 90 fokos törés nem tesz jot az áramlásnak.
És a csonkok olyan közel vannak, hogy az ember azt hinné, nem is fog elférni cső.
Persze ha megvetted már akkor kár ezek miatt bánkódni.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#9222) Samanbacsii válasza Játékos (#9197) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Az valszeg anno megint csak én voltam... :DD
Beszéltem három félhülyével különböző szervizekben majd feladtam az egész szorító projectet... Nem volt már kedvem -erőm hozzá. Még Ford szervizben is voltam (közel volt) de semmi. UNIX, Birner,LANG semmi.
Amiket itt feltúrtunk gyári cuccokat azokat láttam eddig is, de nem ilyenekre gondoltam. A Zalmané nekem is tetszik, lenne is nexus szerezni csak hosszú idő...
Kivi leszek a gyártásra! Már fel is iratkoztam!

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9223) B@bL3ve5 válasza Reset Elek (#9221) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

ezt elsőre is leírhattad volna :) de remélem megcáfollak majd a számokkal :)

(#9224) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Szerintetek egy max 30wattos ventit rá lehet kötni az alaplapra vagy inkább direkt a tápra tegyem?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9225) fuzik válasza Samanbacsii (#9224) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nem ajánlatos.... Inkább direktbe a tápra. De mihez kell 30W -os venti?

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#9226) Samanbacsii válasza fuzik (#9225) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nem kell, csak ez van ekkora méretben. Remélem 5v-on elindul, mert 12-n igen viharos. Persze, nem létkérdés vésznek gondolnám a MORÁra. A fentebb belinkelt oldalon voltak 30w ventik alaplapi csatival.. de gondoltam azért rákérdezek. :))

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9227) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

egy kis segítség kéne...: adott egy coolermaster aquagate vízhűtés. gépfejlesztés történt és a s-939-es blokk nem igazán passzol a s-AM2 foglalatra. megvettem egy Zalman WB5-ös blokkot. persze, hogy a csövek nem stimmelnek.... valaki legyen szíves mondjon egy olyan boltot bp-en ahol találok csőtoldókat amivel a két különböző csövet összehozhatom. thx

[ Szerkesztve ]

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#9228) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Jöttem tapasztalatot megosztani. :C
A corsair hydrocool 200-ra sikerült végre rákötni egy gpu blokkot.
Zalman ZM-GWB1, ebből a kisebbiket sikerült rátolni egy x850xt-re.
Valamint 3600-on dolgozgató e6850-essel orthos + atitool garifai bigyóval sikeresen felfűtöttem a vizet 35 fokra. :DDD /Nem dicsekvés/
A Cora 46-48-on, a gpu 54-en szaladgál. / de így is le tudtam venni 10 fokot a gpu válláról /

(#9229) Pulsar válasza Samanbacsii (#9226) üzenetére


Pulsar
veterán

30w-os venti? Miaz? csillárventillátor? :DDD Egyébként ha jól tudom az alaplap 10w-ig bírja a ventiket. Ha 5 volton nem indul el, de működni meg működik rajta lehet csinálni neki egy indító kapcsolást, ami bekapcsoláskor 12v-ot ad a ventinek, és rá pl 5 mp-re átkapcsol 5v-ra. (Ilyet csinálok most énis a pumpának :) )

(#9230) Lucif-R válasza jones965 (#9206) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Bilincs nem nyert :U ezt a tipust kitárgyaltuk már soxxxor...

Áramlásmérőő... hmm... elég nagyok azok a lapátok... nem tom ki kéne egyet próbálni hogy mégis mennyire nagy ellenállása van, mert az oké hogy elforog de kb a keréknek a 3/6-oda teli... hm... azé :R

Bilincskereséls még folyamatban... ;)

(#9231) Reset Elek válasza Lucif-R (#9230) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

3/6-od....
Jessz!

Na jo, nem basztatom tovább a békés fórumtársakat:DDD

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#9232) Samanbacsii válasza Pulsar (#9229) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nem. Autóhűtő. :) Eddig két tipust néztem Alfa és Volvo de u.a. motor. Ez a 10w azé' fontos info, :O Cenksz. (Lengyel)
Keresem tovább a gyengébb motorokat...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9233) Tody56


Tody56
aktív tag

Eladó egy vihűtéses új táp ha valakit érdekel: SilentMaxx Fanless watercooled 500W

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#9234) Lucif-R válasza Samanbacsii (#9232) üzenetére


Lucif-R
senior tag

(#9235) rob210 válasza lumpi79 (#9210) üzenetére


rob210
nagyúr

A blokk még megoldható lenne de a Tt pumpát felejtsd el.

Renault power

(#9236) Laraxior válasza lumpi79 (#9210) üzenetére


Laraxior
titán

eheim,vagy laing a nyerő :))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9237) Játékos válasza Reset Elek (#9231) üzenetére


Játékos
addikt

Az csak elírás. Szerintem 17/34-edet akart... :DDD
Bocs... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9238) #72042496 válasza Reset Elek (#9170) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Belső átmérőnek meg a cső külső átmérője kell."

Akkor 9.5/15.9-es csőhöz melyik csatlakozót érdemes megvenni?
Nekem ebből van egy rakás, s erre - bár mindenfajta trükk nélkül rá lehet nyomni - rászorul a cső. Pisztollyal meghúzott kábelkötegelővel rögzíteném a tövénél. Ez így nem biztonságos?

A leírás szerint 10 mm belsejű csőhöz ajánlják, mindeddig én is biztonságosnak gondoltam ezt a konstrukciót.

RAM blokkk persze még mindig nincs, egy ideig szerintem nem is lesz. Most már baromi pipa vagyok, közben találtam is egy másik forrást, csak elfogyott a pénzem, nincs miből megrendelni... :O

(#9239) #72042496 válasza shteer (#9102) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ilyen beállított képek azért elég csalókák lehetnek - a beletöltött folyadék is beleszól az összképbe. Kicsit is színes, vagy akármi lerakódik belőle a cső falára, már csúnya is lesz.

A fekete cső különben is szebb, s azon nem látszanak az effajta nyomok. ;)
(Mondjuk ez célszerűség szempontjából inkább hátrány, de nekem ezzel együtt is jobban tetszik. :B)

(#9240) Samanbacsii válasza Lucif-R (#9234) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Eeez már szimpi! Köszi!

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9241) Lucif-R válasza Samanbacsii (#9240) üzenetére


Lucif-R
senior tag

:R én is gondolkodok ilyenen... egyenlőre egy 3*12es van betárazva... de filózok egy MO-RA + 25ös pároson :B csak MO-RA 20+ HUF, meg nem is lehet nagyon hozzájutni hacsak nincs itten valaki akinek "sok(k)" van otthon :U

Reset Elek: :P jóvan... igy számoltam na... meg szemléletesebb is meee 3 lapáttyja van neki... 3*1/3 meg három "üres" része 3*1/3... :B

Játékos: :P 2346724521772456243/4693449043544912486-od jóvan? ;)

Balika911: imho 9,5es csőhöz 10es pont finom, igy lesz erő amivel szorul rendesen... ha nehezen megy fel akkor meleg(nem forrásbanlévő vagy akár ) áztasd kicsit attól kipuhul elviekben...

Pisztollyal meghúzott kábelkötegelővel rögzíteném a tövénél. Ez így nem biztonságos?

Ráfogod a stukkert az rájaüvöltesz hogy: SZORÚJÁÁÁ MEG !!! :Y :U :B

Sztem ha 9,5ös csőhöz 10es csatit használsz ( nem gyorscsatit ) akkor a cső bütyke meg a szorulás meg egy kézzel meghúzott gyorsköti bőven elég... nem 10-20bar-okkal dolgozunk amúgy se ;) ( de a ha a pisztolyos megoldás jobb álmot biztosít akkor gyiiii :DD )

(#9242) #72042496 válasza Lucif-R (#9241) üzenetére


#72042496
törölt tag

Felmegy az áztatás nélkül is, csak határozottan kell rátolni. Kézzel le is lehet szedni, de ezt csak úgy próbáltam, hogy a csati nem volt belepasszítva a blokkba. Úgy már esélyes, hogy kárt tennék valamiben, mert ehhez azért jó erősen kell húzni meg tekergetni.

Az Öregnek van ilyen kábelhúzó pisztolya (meg azt mondja, már nekem is van :R); jó ilyennel dolgozni, mert erősen rászorít, s amikor már nincs tovább, tőből levágja a felesleget. :D

(#9243) Lucif-R válasza #72042496 (#9242) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Úgy már esélyes, hogy kárt tennék valamiben

Őőőő milenne ha nem akkor gyömszölnéd rá amikor rajta van a CPU/VGA ...stbin? Hanem csak igy a levegőben... ( levegőben meg nagy kárt nem tehetsz... max ha a nagy erőlködésben túlzottan sok CO és CO2-t bocsájtaszt ki ;) )

Pisztoly... hmm... ha minden igaz lesz csipeszünk ;) szal nem kábelkötegelek... nem tetszik amúgyse... olyan kis csúnya :U

(#9244) #72042496 válasza Lucif-R (#9243) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt csak azért írtam, hogy érzékeltessem, mennyire stabil vagy sem. Csak a levétel lenne a gáz, rátolni biztonságosan rá lehet.

Nem tartom gáznak a kábelkötegelőt sem, egyszerű, s erősen tart... bár a csipesz valóban szebb lehet. :)

(#9245) Nyugdíjas válasza #72042496 (#9244) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem meg a kábelkötegelő szebb :P
BTW: Nem irtak ám vissza azok a pötsök. Akkó amugy elintézem;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9246) Petyb00


Petyb00
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, hogy Tygon csőből mi a legkiesebb ív amit "hajtogatni" lehet?
Arra gondoltam, hogy a Cape cora, sorba kötés nem "L" csatikkal oldanám meg hanem, ezzel a csodacsővel.)

Akinek van corája le tudná mérni, két egymás melletti elem végébe csavart csatlakozó két távolabbi széle közti távolságot?

(#9247) Játékos válasza Petyb00 (#9246) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem nem kizárt!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9248) #72042496 válasza Petyb00 (#9246) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezen az oldalon (éppen tegnap linkelték) megalálod a legkisebb hajlítható ívet!
Amit Játékos fent linkelt, az ez a cső, s adatlap szerint 1 3/4" a legkisebb hajlítható sugár, ami 3.5 cm.

Ezzel 7 cm-t lehet félkörben áthidalni (gondolom, középvonallal kell számolni), mig az egymás mellé illesztett Cora profilok tengelye 5 cm-re van egymástól - ahogy anno privátban még írtam is. ;)
Ennek ellenére a gyakorlatban megoldható, amit szeretnél. Átkötésenként legalább 12 cm anyag kell hozzá (előbb megnéztem), 2x10 profilnál összesen 18 átkötés van, így 6000 forintban lenne hozzá csak a cső...

Amúgy nem kell ehhez Tygon R3400, a ClearFlex is jó, csak még inkább sufni hatású lenne az egész. Nem azért, nagyon jó cső, sőt, de a Cora-hoz nem illik ez a megoldás: a derékszögű csatlakozók teszik valahogy dögössé az egészet. :)
Bár ez csak magánvélemény volt.

[ Szerkesztve ]

(#9249) Játékos válasza #72042496 (#9248) üzenetére


Játékos
addikt

:C :C :C
Egyébként kétségtelenül szebb a deréxügcsazis megoldás! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9250) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#9239) üzenetére


^Sunrise^
tag

Jol beszel a kollega :R :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.