Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9801) Tuja1


Tuja1
aktív tag

bim: kösz ,hogy szóltál mindenféleképpen letesztelem mielőtt beszerelném. Egyébként kifejezetten tetszik, hogy bearanyozzák belülről a rezet mert így nem tud reakcióba lépni az aluminiummal.

Mivel akváriumom van, abból tudom, hogy e legrekkenőbb hűségben sem megy 26C°-27C°-nál feljebb a vízem hőmérséklete. Télen viszont ha nem fűtöm 24C°os. Tehát körülbelül ilyen hőfokos lenne alapon innen indulna.
A tarályom csak kezdetben lenne, diszperzites míg ki nem fürkészem mennyi víz kell a passzívhoz.Később lehetne egy egyedi festésű t-5-ös pancsi tankja is, rengeteget dob rajta.
(nálunk a mocis kocsmában komplett P10es pani blokk+hengerbe építették bele a sörcsapot)
de ha befürdök a passzívval akkor a bontóból hozok egy klíma radit.de csak a legvégső esetben :K

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9802) B@bL3ve5 válasza Tuja1 (#9801) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

amíg nem használsz ventilátort a víz hűtéséhez addig az passzív. nem azért passzív mert nincs radid.....

(#9803) Tuja1 válasza B@bL3ve5 (#9802) üzenetére


Tuja1
aktív tag

tejesen igazat adok neked :K

ezt találtam:

aluminium radiátorok sajtolt

Közcsavartávolság mm 250 350 500 650 900
radiátormagasság mm 280 380 530 930 930
"n" kitevő 1,25 1,26 1,26 1,31 1,28
Tömeg kg/tag 0,71 0,89 1,17 1,43 1,92
űrtartalom liter/tag 0,11 0,13 0,15 0,17 0,21
fűtőfelület m2/tag 0,206 0,295 0,431 0,566 0,791
teljesítény (90/70) W/tag 71 94 131 162 207

radiátor helena fehér 900 mm 2 962 Ft amely a legnagyobb. a többi olcsóbb.

elméletileg a watt alapján már a 500×530as is 131wattot ad le.

[ez pl egész csinatos :DDD ] ha egyedi festést kap akkor pedig 100× dekoratívabb mint egy aotóhűtő sztem :C

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9804) hossszú


hossszú
őstag

Tudnatok ajanlani nekem olyan gyorcsatlakozot amivel a radit cseppenesmentesen letudnam valasztani a gephaztol.Szeretnek a jelenlegi aktiv hutos tripla radim melle egy masik passziv radit is beepiteni a rendszerbe amit kulonalloan szeretnek elhelyezni

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9805) Nyugdíjas válasza hossszú (#9804) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Cseppmentesen biztosan nem. De léteznek gyorszárós csatik,de egyrészről baromi szűkek, másrészről 1-2 csepp biztosan fog kijutni,de ha házon kivül van akkor maximum az ujjad lesz vizes. Házon belül természetesen nem ajánlott;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9806) hossszú válasza Nyugdíjas (#9805) üzenetére


hossszú
őstag

Egy-ket csepp hazon kivul termeszetesen nem gond.
Kozben rajottem nekem olyan csati kellene ami szetvalasztas utan egyik agan sem engedi a vizet, letezik egyaltalan ilyen

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9807) Nyugdíjas válasza hossszú (#9806) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Erről beszélek;)
De mondom. Baromi szűk. Ha az nem akadály,akkor van olyan amit keresel...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9808) hossszú válasza Nyugdíjas (#9807) üzenetére


hossszú
őstag

8mm-es belso atmero ala nem szivesen mennek :(
Linket tudnal adni merre keresgeljek :)

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9809) Nyugdíjas válasza hossszú (#9808) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze. Igy néz ki.
És szerintem simán szűkebb, mint 8mm. Balikának van ilyen, majd ő jól megmondja, hogy mekkora is a belseje...
A másik meg az ára. De ha jól nézem van 10/8nak nevezett változatban is,de szerintem attól ugyanez van belül,csak fix csatis, nem menetes...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9810) hossszú válasza Nyugdíjas (#9809) üzenetére


hossszú
őstag

Ennek tenyleg baromi szuk az atvezetesi ponton a keresztmetszete, valami mast kell kitalalni a radi levalasztasara

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9811) Nyugdíjas válasza hossszú (#9810) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem van egy tuti-tippem. Nem kell leveszegetni a radit:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9812) szacsee válasza hossszú (#9810) üzenetére


szacsee
nagyúr

Veszel ilyet, vagy ilyet, majd mindkét oldalára egy csapot, az egyiket egyből átalakítóval a radiba is tekerheted, azt csók.. ;)
Ez meg csapnak néz ki... :U :R

[ Szerkesztve ]

(#9813) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Hello mindenkinek!

Nem vártam tovább, és szétszedtem a rendszeremet, kipucoltam belőle a "vízispermát" :DDD , és beépítésre került az Öreg Szivar :DD által kapott Swiftech GPU-blokk, újra lett pasztázva minden, hát elképedtem, amikor először teszteltem a rendszert.
Hőfokok előtte:

CPU: idle 42, load 53-55
GPU (gyári cooler): idle 42-44, load 62-65

Hőfok utána:

CPU: idle 33-35, load 42-44 :Y
GPU: idle 29-31, load 35-37 :Y

Létezik, hogy ennyit javultak a fokok :F , ugyan jónak hangzik, de nem kevés ez egy kicsit?
Képek lesznek hamarosan... :R

Ezúton is köszönet az Öreg Szivar zRT-nek:C:R:R:R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#9814) bim válasza Tuja1 (#9801) üzenetére


bim
veterán

belül nincs learanyozva csak a talpa.az is csak egy lehelletvékony réteg.

(#9815) Nyugdíjas válasza Delta-Laca (#9813) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Létezik. Nemhiába vót ilyen drága....:D
Az enzo sünikről gyártsá má képet,arra én is kiváncsi vagyok;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9816) ^Sunrise^ válasza Delta-Laca (#9813) üzenetére


^Sunrise^
tag

Sztem a "vizispermak" kivontak a vizbu' a zoxigent aze' volt melegebb elotte a viz. :DD :))

(#9817) #41635072


#41635072
törölt tag

Na végre összeállt teljes mértékben a vízhűtésem.

Amivel hűtök:
XSPC Delta blokk
XSPC X2O 400 szivattyú
Magicool Tripla Extrém radiátor
3db AC venti leszabályozva Zalman Fanmate-val (párhuzamosan kötve)
Innovatek 10/8-as csövek
Naturland (gyógyszertári) desztilláltvíz + Valvoline Super Coolant

Amit hűtök:
Intel Core2Duo E6300@3,15Ghz

Amennyire hűtök:
Orthossal: 48°C
Orthos után rögtön: 41°C

(#9818) szacsee válasza #41635072 (#9817) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jó az az XSPC, a pöcsös gépébe azt veszek majd, ez már világos.
Amúgy inkább feszt írj, mint megahertzet, igaz az is fontos, de nem mindegy milyen feszen érted el.. :R

(#9819) rob210


rob210
nagyúr

Holnap végre megint összeáll a rendszer.
Szétkaptam és végeztem egy teljes karbantartást.
Kitakarítottam a radit a pumpa forgórészét felújítottam.
Meg ilyenek.
Holnaptól megint csend lesz a gépemben, jaj de várom már.:-D

Renault power

(#9820) #41635072 válasza szacsee (#9818) üzenetére


#41635072
törölt tag

Biosból 1,4V.
Everest, CPU temp szerint 1,325.
CPU-Z szerint meg 1,36.

[ Szerkesztve ]

(#9821) T.Robin válasza #41635072 (#9817) üzenetére


T.Robin
csendes tag

Ez a mag hömérséklete?
Nekem is E6300@2.4Ghz-es procim van,és a SpeedFan szerint a procinak a hőmérséklete 40-fok,a magoké terhelés nélkül 55-fokosak.

(#9822) #41635072 válasza T.Robin (#9821) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez bizony a magok hőmérséklete.
Vízhűtésed van? Milyen?

[ Szerkesztve ]

(#9823) #72042496 válasza hossszú (#9810) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olyan 4 mm lehet belül, de most hazautaztam falura, nem tudok pontos értéket mondani.

(#9824) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

meg tudnátok mondani, hogy egy Black Ice Pro tripla radi 2 csatival mennyit érhet?

(#9825) Laraxior válasza dvdbackuper (#9824) üzenetére


Laraxior
titán

15k körülre tippelném ha szép állapotban van.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9826) dvdbackuper válasza Laraxior (#9825) üzenetére


dvdbackuper
őstag

az jó, mert 3k-ért akarták elvinni.... :D :D ehh...

(#9827) dvdbackuper válasza Laraxior (#9825) üzenetére


dvdbackuper
őstag

double post, sorry...

[ Szerkesztve ]

(#9828) Laraxior válasza dvdbackuper (#9826) üzenetére


Laraxior
titán

8k alatt nem adnám el...de majd úgyis jönnek szakértők.
a subcooling árából indultam ki,ott van ugyanilyen csak nem pro hanem GTX az 24k. és te adsz hozzá csatit is,az sem 2 forint,ill.mától 5 forint.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9829) H_Zozo


H_Zozo
tag

Volt régebben szó alu blokkok eloxálásáról.
Csináltatott már valaki, esetleg van valakinek ismerőse aki csinál?

___________________________________________________________________________

(#9830) Nyugdíjas válasza H_Zozo (#9829) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

shteer majd jól megmondja;)
Ő szokott ilyet csináltatni rendesen,meg ahova ő jár, ott elég jól dolgoznak....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9831) Nyugdíjas válasza dvdbackuper (#9826) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

OMFG?:Y WTF? Noormális?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9832) gyurczy válasza dvdbackuper (#9826) üzenetére


gyurczy
őstag

Na igen, néhány arc itt a PH-n is érdekesen áll az üzleteléshez és az árképzéshez, ha pedig szóvá teszed, akkor még nekik áll feljebb, hogy mit is képzelsz valójában. :D

(#9833) gyurczy válasza Delta-Laca (#9813) üzenetére


gyurczy
őstag

"de nem kevés ez egy kicsit?"

A diagnosztizáló progi által mért hőmérsékletet kevesled, vagy a javulást? Sztem teljesen reális a változás, a hőfokok meg úgyis "has" értékek, a dT az, ami mérvadó lehet. E6300-nak teljesen rendben vannak ezek a hőfokok, anno az E6400-am is ilyesmin szaladgált.

(#9834) gyurczy


gyurczy
őstag

Valaki keresett nemrégen mutatós áramlásmérőt:

Lap alján keresgélje az, akinek inge és magára veszi. :))

Szerk.: Hőmérőjük is van!

[ Szerkesztve ]

(#9835) gyurczy válasza hossszú (#9810) üzenetére


gyurczy
őstag

Veszel egy ilyet, két végébe beletekersz két csatlakozót, cső ráhúz, és ha le akarod választani a radit, akkor csap elzár, cső csatiról lehúz. Hátránya, hogy a radi ilyenkor leürül, de a rendszer többi részében megmarad a vizenyő.

Esetleg megoldás lehet belső menetes (ha van ilyen) pneumatikus gyorscsatlakozó, képet most nemigen lelek róla...

(#9836) Játékos válasza gyurczy (#9835) üzenetére


Játékos
addikt

Ez is megoldás lehet, ha olcsót szeretne...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9837) Reset Elek válasza Tuja1 (#9803) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

"elméletileg a watt alapján már a 500×530as is 131wattot ad le."

Elméletileg?
Watt alapján?

És vajon mi lehet a 70/90?

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#9838) r-chee válasza gyurczy (#9834) üzenetére


r-chee
őstag

Szerintem ezek az áramlásmérők és hőfokmérők csak viszafogják a vízhűtéses rendszer hatékonyságát. Persze jó dolog látni hogy pörög a lapátkerék, LCD vagy éppen mutató jelzi a víz áramlását/hőfokát, de minek vannak akkor a CoreTemp és társai programok...?? Mindnek egy a lényege: észrevegye az ember ha csökken vmiért a hűtés hatékonysága. Ha meg nem vagy a gépednél, tök mindegy hogy mi jelzi azt hogy pl leállt a szivattyú és nincs áramlás, és grillcsirke-állapot közelében van a géped :DDD .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#9839) Nyugdíjas válasza gyurczy (#9835) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pneu csatit már mutattam neki, de azok baromi szűkek belül:(

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9840) Nyugdíjas válasza r-chee (#9838) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Butaságokat beszélsz. Szerintem az a hülye aki nem akarja tudni mi folyik épp a rendszerében/gépében. Teljesen jogos igény, hogy valaki tudni szeretné mennyi az áramlás, viz hőfok, stb..
És azt még kérlek áruld el, miért fogják ezek vissza a hatékonyságot?
És még egy kéréd: Ugyan a CoreTemp-el hogyan mérsz vizhőfokot?;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9841) r-chee válasza Nyugdíjas (#9840) üzenetére


r-chee
őstag

Lehet, hogy van benne hülyeség (ez részben azért lehet, mert nincs tapasztalatom vízhűtés terén), de sztem azért fogja vissza valamelyest, mert képez egy plusz ellenállást a rendszerben. CoreTemp-el valóban nem lehet vízhőfokot mérni, de ha valamiért romlik pl. az áramlás (algásodás, szivattyúgond, levegősödés, kutyámfüle) azt észreveszed a hűtött hardverek hőmérsékletén is. Szerintem. Ha rossz a meglátásom, bocsika :) .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#9842) Nyugdíjas válasza r-chee (#9841) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért nem rossz az,ha közvetlenül méred ezeket az értékeket, nem kell megvárni, mig valaminek baja lesz;)
Ellenállást meg a megfelelően összeválogatott alkatrészek nem képeznek jelentősen...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9843) #72042496 válasza r-chee (#9838) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vissza éppen nem fogják, viszont tényleg hasznosak lehetnek. Ettől függetlenül én sem raknék ilyet a gépbe, mert bár kíváncsi lennék, hány fokos a víz, ill. mekkora sebességgel áramlik, de fél perc alatt elmúlna a varázsa, utána már rá sem bagóznék... erre viszont feleslegesek lennének.

(#9844) Tuja1 válasza r-chee (#9841) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Persze akit ez megnyugtat nyugodtan mérje. Hiszen a szoftveres figyelés magas hőfoknál már hibázhat és elfelejt riasztani a rendszer.
Persze a víz szállítása is kevésbé hatékonyabb minnél több cuccvan rákötve de ilyenkor komolyabb szivattyú dukál.
A procimon a gyári léghűtés van (még :DDD ) és egy párszor már beállt a kékhalál.Ilyenkor már tudtam a sok szösz telerakta a lamellákat (pordugó) és jól leszigetelte a hűtésemet.De sose égett le a cuccos :)

Mondjuk áramlásmérőt nem fogok venni, kitapasztalom meddig melegszik fel a rendszerem és a corecell-ben 10C°-al magasabbat állítok be, ilyenkor tudni fogom valami bibi van :DDD

Jövő héten megcsinálom a "borzalmamat" és leírom mit tapasztaltam.

Azt a 10k-s procit szeretném 5-6k ból hűteni.

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9845) Nyugdíjas válasza #72042496 (#9843) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát igen. Aki nem cserélgeti egyfeszt a blokkjait annak ugye eccer megméri,aztán csókolom. De aki feszt cserélget,annak minden egyes cserénél friss info, hogy mit váltoott az áramlás. Vagy több körös rendszernél ismét csak hasznos lehet, hogy tudja az emberfia, van-e eltérés a két(vagy több) kör ellenállása/áramlása közt...

Biszont itt jött egy jó ötlet: Kiadom bérbe az áramlásmérőket. Ugyis mindenki csak egyszer megméri az átfolyást, aztán enm kell neki többet. ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9846) Tuja1 válasza Reset Elek (#9837) üzenetére


Tuja1
aktív tag

sztem te tudod :D

mert én eddig észre se vettem ezt a 70/90-et, de fogalmam sincs mi lehet az.

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9847) Samanbacsii válasza gyurczy (#9834) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R
Remélem nem túl nagyok.
A RESERATOR XT -n elég jól lehet követni a változasokat áramlás növeléssel + venti ford. növeléssel. Én pont arra leszek majd kivi, hogy ha már nem lesz elég a passzív Mora 2x ()tuning, nyár...), akkor az oldalán a két óriás venti mennyire segítsen és ahoz kell-e áramlást növelni...
Ez játék... + érdekel, hogy az elmélet mit művel a gyakorlatban. :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9848) Cyberbeni válasza r-chee (#9841) üzenetére


Cyberbeni
addikt

pl egy hőmérő a tartályban semmilyen ellenállást nem képez.

(#9849) Játékos válasza Cyberbeni (#9848) üzenetére


Játékos
addikt

Bezony-bezony! De vannak átfolyó hőmérők is, lehet, hogy arra gondoltak... :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9850) szacsee


szacsee
nagyúr

Na nem vagyok egy fotóművész az már tuti..
Megvolt a polír a kereten, meg a csavarokon, nemtom mennyire látszik. Élőben igen.. :B
Elötte ilyen.
Utána ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.