Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) Thrawn válasza Játékos (#9750) üzenetére


Thrawn
félisten

Jézusnak vízhűtéses PC-je van? :Y :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9752) P00By válasza Thrawn (#9751) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor már abba bele se merek gondolni, hogy hány fpse van a krizisben :D ;]

(#9753) Játékos válasza Thrawn (#9751) üzenetére


Játékos
addikt

Mit gondoltál?!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9754) B@bL3ve5 válasza shteer (#9747) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

nekem 3200van bebeee ;] :DDD

(#9755) #72042496


#72042496
törölt tag

:D

Az Öreg azt mondta, még ne írjam be, de én beírom... Lehet, hogy lassan sikerül beizzítani a gépet, ugyanis a honlapjuk szerint Aquatuningéknál van raktáron nikkelezett tetejű RAM Freezer 4! :)

Ha ez így igaz, akkor már csak 11/8-as Tygon R3400-ból kell szereznem 1-2 métert, s összeállhat a masina!
Ilyen nincs valakinek eladó? ^Sunrise^? :))

(#9756) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#9755) üzenetére


^Sunrise^
tag

En is meg vagyok love a csovel, 2m-t rendeltem, de egyelore nincs sajna. :(

Es lenne egy fogos kerdesem is. Erosen gondolkodom egy otleten, hogy kifurjam a haz tetejet es odacsavarozzak egy egyenes csonkot, a gondom annyi, hogy a haz belsejen levo reszere hogy rogzitsem oda a csovet? Vmi olyan megoldas lenne az igazi, mintha 2db csonkot csavaroznak ossze es kozottuk lenne a haz lapja. Vmi ilyesmire otlet?
A haz kifurasa es a cso sima atbujtatasa nem jatekos megoldas, akkor inkabb lemondok a tervrol.

Upd.: Lehet hogy ez lenne a megoldas? [link]

[ Szerkesztve ]

(#9757) Laraxior


Laraxior
titán

nem találtam desztvizet,vettem ioncseréltet...vasalóba is ilyet kell tölteni, szal remélem jó lesz...
faygálló meg nincsen kisebb kiszerelésben,csak 5 literesben... :O

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9758) Cyberbeni válasza Játékos (#9743) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nem szorul be a levegő, ha fölül megy be a víz és alul jön ki a blokknál? mert valahol azt olvastam, és ez végül is logikus is lenne.

(#9759) Cyberbeni válasza Laraxior (#9757) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ja mert másra nem használható a fagyálló, mi?

(#9760) gyurczy válasza Laraxior (#9757) üzenetére


gyurczy
őstag

Pedig van az lityósban is, pl gyári Renault UV sárga színben.

[ Szerkesztve ]

(#9761) Játékos válasza Cyberbeni (#9758) üzenetére


Játékos
addikt

Félreétretted a képet! A proci kapja utoljára! :K Ezen láthatod, ha ismered a DDC-t...
:R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9762) Cyberbeni válasza Játékos (#9761) üzenetére


Cyberbeni
addikt

csak azért mondtam, mert chipset aljából cpu aljába megy, ebből következőleg valamelyik felülről kapja a vizet. akkor mostmár tudjuk h a chipset.

(#9763) Bivaly


Bivaly
tag

Skacok!

Nem tudna valaki linket egy olyan teszthez, amiben (többek között) a HTF-3 tripla, a NexXxos Pro III, és a NexXxos Extreme III teljesítményét hasonlítják össze?

Tudom, gugli a barátom, de hátha van valakinek a kedvencei között.

:R

Life begins at 140!

(#9764) Játékos válasza Cyberbeni (#9762) üzenetére


Játékos
addikt

Igen, viszont az muszáj volt, mert azért a Tygont sem lehet kettéhajtani. :(
Kellett neki ekkora sugár, de mejd, ha rendelek még csövet az Öregtől, akkor megvariálom egy cseppet. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9765) Pulsar válasza Cyberbeni (#9758) üzenetére


Pulsar
veterán

Nekem úgy megy a cpu blokkba... akkor ez most baj?

(#9766) Tuja1 válasza B@bL3ve5 (#9728) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Még, hogy komolytalan? :O
Az imént hívott fel a barátnőm Pestről, hogy sikerült megvennie ezt: [Zalman ZM-WB2 CPU blokk]

alig használt, minden cuccával 2k :R

komolytalan áron, jó vízhűtés cimre hajtok :P

a szivattyú 2,7k volt.Most már csak egy autós boltban veszek, 3m 10/8-as benzincsövet
(állatkereskedésben kerestem ott nem volt)

és uccu nekijjeeeeee :K

továbra is várom a kritikákat ;)

ja és a tartályom lehet nagyobb is ugyanis, egy 2m×1,5m es galéria alatt van a gép 2 asztalon közvetlen egy kanapé előtt aminek az ágyneműtartójába akár 200 l víz is elfér teljesen rejtve :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9767) Játékos válasza Cyberbeni (#9762) üzenetére


Játékos
addikt

Egyébként ilyen belülről, tehát nem lenne nagy tragédia fordítva sem, azért a DDC tolja neki bőven. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9768) Laraxior


Laraxior
titán

nah valaki lök nekem egy véleményt,hogy 100% fagyállót pumpálok a rendszerbe akkor mi lesz? Probléma lenne?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9769) Játékos válasza Laraxior (#9768) üzenetére


Játékos
addikt

Ne csináld! Nem túl jól vezeti a hőt, csak rontasz vele...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9770) Laraxior válasza Játékos (#9769) üzenetére


Laraxior
titán

de viszont szép kék lesz tőle..oks akkor marad az ioncserélt víz...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9771) bim válasza Tuja1 (#9766) üzenetére


bim
veterán

a zalman blokknál vigyázzatok az enyém nemsokára el kezdett ereszteni.pár hónapot ment, utána állt pár hónapot és amikor ujra üzembe akartam állitani akkor már eresztett.

(#9772) Thrawn válasza Játékos (#9769) üzenetére


Thrawn
félisten

+ a vízhez képest sűrűbb, a szivattyúnak sem használna.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9773) Tuja1 válasza bim (#9771) üzenetére


Tuja1
aktív tag

milyen tipus volt?

Hol enngedett pontosan?

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9774) Laraxior válasza Thrawn (#9772) üzenetére


Laraxior
titán

tHx :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9775) iCeAgE válasza Tuja1 (#9766) üzenetére


iCeAgE
tag

Fizika ide, vagy oda, tapasztalatból mondom, hogy nem fog még a 20 liter folyadék sem 40 fok fölé menni. (Hacsak nem egy szaunában laksz :) )

Hajrá-hajrá!!

gondolkozz.com

(#9776) Laraxior válasza iCeAgE (#9775) üzenetére


Laraxior
titán

nyáron biztos hogy pár óra alatt el fogja érni a 30 fokot a víz még ha egy hordónyi akkor is.
és párologni is fog mint a disznó,naponta kell majd tölteni,ha megint olyan nyár lesz mint tavaly...40fok körül... :O

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9777) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

sry h zöldfűlűként írom de megint kezdődik a magasreptű beszélgetés... :(( :(((

(#9778) Cyberbeni válasza Laraxior (#9768) üzenetére


Cyberbeni
addikt

csak desztvízzel higítottat. (ami minusz pár fokon fagy meg)

(#9779) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#9756) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ezzel úgy látom, minden további nélkül meg lehet oldani, amit szeretnél!

Cső meg reméljük lesz mielőbb. Ahogy néztem, az Aquatuning jelenleg az egyetlen német webáruház, ahol nincsen raktáron. Ez pech, ahogy az is, hogy a múltkor éppen az orrom elől vásárolták meg a maradék R3400-at. :(

Láttam, közben alakul a géped - durva lesz, ha elkészül!

(#9780) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Van valakinek valamilyen tapasztalata a thermaltake bigwater 745-el? :F Mert már hallottam róla jót is meg rosszat is és már nem tudom, hogy érdemes-e megtartani... :(
Üdv!

(#9781) Tuja1 válasza B@bL3ve5 (#9777) üzenetére


Tuja1
aktív tag

mi a baj azzal ha valaki a víz mennyiségével szeretné nőveli a leadott hőt? :DDD

vagy talán megtudod mondani hogy egy 18-20Wh hőteljesítmény, 10l vizet hány fokkal emel a környezetéhez képest? ;)

Mert az egésznek ez a lényege, passziv vízhűtés ha kell 40 liter vízzel. :C

Várom az építő jellegű hsz-odat. :))

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9782) Nyugdíjas válasza B@bL3ve5 (#9777) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most pont nem volt semmi off, nem értelek vazzeh:F:U

Fagyállós kérdéshez Laraxiornak: Ha megkérdezel valamit/tanácsot kérsz akkor feltételezzük, hogy nem szimpla önigazolást vársz. Ha mondanak valamit, fogadd el,hamár eccer tanácsot kértél. Nem kell visszakérdezni, hogy nem lehetne-e mégis;) Szerintem...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9783) iCeAgE válasza Laraxior (#9776) üzenetére


iCeAgE
tag

Bocsánat, de megkérdezném, hogy a nagy "ellenzők" közül ki próbálta már ezt az alternatív passzív hűtési megoldást?

Aki nem, csak az elméleti fizikával rajoskodik, az inkább próbáljon egy 300 W-os merülőforralóval felforralni egy hordó (200l) vizet. Sok sikert hozzá! :D

Mi hiányzik Nektek? 30-40e HUF passzív radikra kidobott pénz? Vagy mi?

Ez működik, persze nyáron egy panelban felmehetnek a hőfokok egy léghűtés szintjére, de legalább csend van.

BÉKE. :R

gondolkozz.com

(#9784) Játékos válasza iCeAgE (#9783) üzenetére


Játékos
addikt

Bocsánat, de én kipróbáltam 5 l vízzel, és kb. 15 percig bítra! Ha még erre dobsz 1-2 hűtendő alkatrészt, akkor nem fog működni, hacsak nem hideg pincében van a víz! Ott okés!
Ha van 30 °C a lakásban (vagy ahol a vödör van), és nincs huzat, akkor az fel fog forrósodni, és 40-45 fokos vízzel b@szhatod a vízhűtésedet...egyébként semmi jót nem ellenzek, sőt, TELJESEN ingyen volt a radim, a kerettel, hőmérővel együtt!
Béke!

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9785) fuzik válasza Játékos (#9784) üzenetére


fuzik
aktív tag

A pincében sem működik a dolog. Volt szerencsém kipróbálni egy nagyjából 100 - 150 literes tartály segítségével. (házi vízmű tartálya volt annó) A pincénkben nagyjából 5 - 10 °C van. (Télen 2 - 5 Nyáron 8 - 12) Nálam mondjuk mindíg 100% on megy a gép - de ugye mindíg az elméleti maximum fölé kell egy kicsit méretezni, ha nem akar az ember meglepetéseket....

iCeAgE kihagyta az elméletéből, hogy itt áramló vízről beszélünk. Ha a merülőforralót beleteszed egy csőbe, és ez szivattyúval ezen a csövön kersztül keringeted a vizet a 200 literes hordódból/hordóba, akkor jelentősen lerövidül a felmelegítéshez szükséges idő. (Egyébként így működnek az átfolyós vízmelegítők is.....)

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#9786) Játékos válasza fuzik (#9785) üzenetére


Játékos
addikt

Nem vagyok fizika expetr, de ha 5 lityit hipp-hopp felmelegített, akkor nem kell sok a 20 lietrnek sem szerintem. Ez egy vélemény, de az 5 liter az tapasztalat. :K
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9787) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#9779) üzenetére


^Sunrise^
tag

:R

Mostmar ugy vagyok vele, ha egy honapot kell varnom megint, mar az is mind1, december ota ugyis csak varok mindig vmire...

Sztem a tied elobb elkeszul, de legalabb majd merithetek par tippet. :)) :R :C

(#9788) B@bL3ve5 válasza Nyugdíjas (#9782) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

sry de nekem nem teccik az az egész amit Tuja csinál. oké magánügy de. ne hari de tök igénytelenség az egész :( s ezen nem érdemes ennyit vacakolni itt ebben a jóféle topikban. közbe jönne a többi kezdő akik értékesebb válaszokra várnak...

(#9789) Nyugdíjas válasza B@bL3ve5 (#9788) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez szuverén jogod, és részben én is egyetértek veled. Itten látszik is, hogy egy a véleményünk.
Viszont akkor máskor tessen bátran rájatenyerelni a válasz-gombra;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9790) B@bL3ve5 válasza Nyugdíjas (#9789) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

ez se semmi(rédi de...uhh) :D [link]
Tuja sry csúnya véleményemért de szerintem inkább gyűjtsél egy normál rendszerre. nem a home made cuccokkal van a problem. azzal a kib***ott vödörrel inkább :D ne gyalázd meg kérlek a vízhűtés szentségét ezzel :) plexiből csináltass egy nagy tartájt vagy vegyél egy akváriumot. meg a másik a zalman blokk :(

[ Szerkesztve ]

(#9791) fuzik válasza B@bL3ve5 (#9790) üzenetére


fuzik
aktív tag

:Y Ezt a szörnyűséget évente felfedezi valaki, és belinkeli ide..... le kéne már szedetni a netről.....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#9792) B@bL3ve5 válasza fuzik (#9791) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

sry :DDD hidd el ha ezt tudom nem linkelem be :D

(#9793) iCeAgE válasza fuzik (#9785) üzenetére


iCeAgE
tag

A géped felmelegített a folyamatos 100%-os terhelés következtében 100 liter vizet egy 10 fokos pincében? És milyen hőmérsékletre?
Talán akkor fűthetnéd vele a házat?

gondolkozz.com

(#9794) fuzik válasza iCeAgE (#9793) üzenetére


fuzik
aktív tag

Azért a ház fűtéséhez kevés lenne :DDD - de a szobámat a gépem fűti!!! Egyébiránt 37°C -os volt a víz, amikor leállítottam a projektet. Napokig úgy üzemelt, hogy nem változott a víz hőmerséklete - aztán "szépen" megindult felfelé.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#9795) Cyberbeni válasza fuzik (#9794) üzenetére


Cyberbeni
addikt

talán mert bekapcsolt a villanybojler?

[ Szerkesztve ]

(#9796) fuzik válasza Cyberbeni (#9795) üzenetére


fuzik
aktív tag

Értékelem a humorodat....

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#9797) Játékos válasza fuzik (#9796) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem hagyni kell a dolgot, hadd próbálják ki, aztán meglátja mindenki, hogy igaza volt-e, vagy nem... :U
Béke! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9798) bim válasza Tuja1 (#9773) üzenetére


bim
veterán

zalmi WB-2 gold. 2 részből áll a blokk a kék henger az egy eloxált alu és a réz talpa amire menetesen rá kell csavarni a tetejét közte pedig egy O gyúrú van.na ott kezdett el szivárogni.
csak azért jeleztem hogy beépités előtt teszteljétek.
akár szét is szedhetitek megpucolni és meglesni nem kezdte e ki a korozio.

[ Szerkesztve ]

(#9799) #41635072


#41635072
törölt tag

Jippíííí!
Délután készen lesz a 3 venti összeforrasztása és akkor majd szolgálok eredményekkel!
Már nagyon kíváncsi vagyok, milyen értékek leszenek. ;]

(#9800) Tuja1 válasza B@bL3ve5 (#9790) üzenetére


Tuja1
aktív tag

no, mi a baj a zalman bokkal?

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.