Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9651) norbi1992 válasza Tuja1 (#9623) üzenetére


norbi1992
tag

Nagyon elvadult ötleteid vannak azért ha sokáig használod szerintem kevés lesz az a 16 liter, de majd maximum leál egy kicsit aztán vizet cserélsz és még meleg vized is lesz :DD :DD
de ha megcsinálod, akkor nagyon olcsón kihozol egy nagyon fasza hűtést :DD :DD
Bár kicsit kételkedek néhány dologba ( pl LAN partis elméleted ) , de összejöhet , bár munkával jár a fenntartása .

DE gratula :R :R :R :R :R :C :C :C

(#9652) Blizzard.9 válasza ^Sunrise^ (#9648) üzenetére


Blizzard.9
tag

Szép lett grat :R
Csak lanpartyra nem kell vele túl gyakran járni mert sérvet kapsz ;]

(#9653) szacsee válasza ^Sunrise^ (#9648) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szép lett...grat! :C
A mora profilokat nem kellett volna egy kicsit távolabb rakni a gépház oldalától, így azon a felén is hatékonyabb a hőleadás...ellenben most megszorul a levegő...
Csinálj neki távtartót nem bánod meg.. ;)
Fogsz egy erősebb anyagú laposacélt, amihez a mora tagokat fogatod (mint a létra és fokai, jobb hasonlat nem jutott eszembe :D ) és ezt így egyben egy menetszállal távtartod a gépház oldalától (vagy akár egy menetszáltoldót is bevethetsz, így nem látszik a menet és designosabb is...) ;]

(#9654) Pulsar válasza Samanbacsii (#9649) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát nem :) Jobb az ott kint :)
Hogy érted azt, hogy óvatos vagyok?

^Sunrise^: Grat hozzá, nagyon szép!

(#9655) RockHaRD


RockHaRD
addikt

EMBÖRÖK::DD

lesz 2, azaz kettő darab EK G92 GT/GTS blokkom eladó :K

akit érdekel esetleg, az dobjon privit... árban megegyezünk ;)

:R

(#9656) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Koszi mindenkinek! :R :B

szacsee, ez Cora, nem Mora, nem lesz rajta venti, hogy kelljen az ures hely mogotte. :) Igy legalabb a ket oldallap is bekapcsolodhat a holeadasba, jo alaposan odacsavaroztam. :))

(#9657) Silex válasza ^Sunrise^ (#9656) üzenetére


Silex
aktív tag

Én is grat! Szép idomok! :D Csak zárójelben jegyzem meg, hogy azért a Coráknak is kell szabad tér, hogy leadják a hőjüket, de lehet, hogy az oldallapra passzírozós megoldással még jobban jársz.

(#9658) szacsee válasza ^Sunrise^ (#9656) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát ha az oldallap egy 3-as alulemez lenne, akkor azt mondanám Ámen. Na meg azért a hőátadáshoz betegeknek kell ám egy kis paszta, sík felület, vagy gap-pad...ilyen biliacél oldallapnál, no meg a festék nem naon jó hővezető... :P
Szal jennek az okosok és megmondják, hogy nekem van igazam.. :D

(#9659) Pulsar válasza szacsee (#9658) üzenetére


Pulsar
veterán

Hát én azért fogadni mernék arra, hogy nem lesz hideg az oldallap, ha a radik melegek! Én inkább abba látnám a problémát, hogy nem biztos, hogy jót tesz a gépnek, ha meleg veszi körül... Visszafűti saját magát!

(#9660) gyurczy válasza ^Sunrise^ (#9648) üzenetére


gyurczy
őstag

Szép munka. Távtartó beépítését én is javaslom, de laposacél helyett inkább OBI-s négyszög keresztmetszetű alu zártszelvényt használnék, 1-2K körül van méteres darab, és stimmelne az ezüst CC-kkel.

[ Szerkesztve ]

(#9661) gyurczy válasza RockHaRD (#9655) üzenetére


gyurczy
őstag

Hogy a macska rúgjon meg! Miért nem tudtad ezt kitalálni pár napja?!?!?! :W Most megint az öregember zsebét kell teletömjem, mert már megrendeltem. Grrr....

Hogy legyen egy kis öröm is az ürömben valaki tegye magáévá az én EK G80 blokkomat. :))

[ Szerkesztve ]

(#9662) ^Sunrise^ válasza szacsee (#9658) üzenetére


^Sunrise^
tag

A Lian Li-nek minden eleme aluminium, igy az oldallapjai is. :C

(#9663) Ijk válasza ^Sunrise^ (#9656) üzenetére


Ijk
nagyúr

És ez elviszi a rendszered full passzívon?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9664) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Van ott hely azert a levegonek meg jocskan. Nem tudom szamit-e majd vmit hutesben, de egesz evben arnyekos fal melle tervezem betenni a gepet.

(#9665) ^Sunrise^ válasza Ijk (#9663) üzenetére


^Sunrise^
tag

Remelem, hogy igen, ugy velem hogy az X1950XT-n kivul nincs semmi olyan forrofeju alkatresz ami oriasi hot termelne.

Hatul azert lesz egy 12-es venti bekotve amit szukseg eseten ki/be tudok kapcsolni.

(#9666) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Yakuzáé az egyik blokk :P még egy eladó :))

(#9667) yakuza.tora válasza RockHaRD (#9666) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ó jeee! :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#9668) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ha valakinek 8/6os rendszere van, vagy szeretne egy ilyen SB-blokkot a rendszerébe,arra rásóznék egy Koolance SB blokkot very diszkont áron:D

Sorry a direkt marketingért:B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9669) varga911 válasza Nyugdíjas (#9668) üzenetére


varga911
senior tag

8/6... az érdekes lehet.

(#9670) szacsee válasza varga911 (#9669) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jah nem is tudtam, hogy kapillárcsőbe is eltalál a víz.. :D

(#9671) Nyugdíjas válasza szacsee (#9670) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez a baja. Asszem felkeresek egy képkeretezőt, vagy eladom színesfímnek. Másra nem nagyon jó...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9672) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

aki nem hiszi, hogy nem fog felmelegedni nagyon a víz, az nyisson ki egy fizika könyvet/függvénytáblázatot, és lapozza fel a fajhő részt.
a víznek 4186 J/kg°C, az alumíniumnak 900 J/kg°C, a vörösréznek meg 385 J/kg°C
tehát az a 16l (tehát 1°C-os hőmérsékletváltozással 66976J-t tárol el(~18,6Wh)) víz 24/7-re elég. :)
tehát 1 óra alatt egy erősebb cpu-tól sem melegedne 2°C-nál többet, ha nem hűlne közben a víz.

[ Szerkesztve ]

(#9673) Cyberbeni válasza szacsee (#9670) üzenetére


Cyberbeni
addikt

hogyhogy nem tudtad? úgy párhuzamosítják a vizet a szökőkutakhoz, h egy csomón átvezetik, és miután kijött belőle, nem törik meg a felülete
egyébjként új tető rá, aztán az elég sztem, h 10/8-ba is lehessen tolni.

(#9674) Tuja1 válasza norbi1992 (#9651) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Köszönöm biztató szavaid, remélem sikerül az öreg melegedő 478 prescottomnak valami olcsó ám hatékony "rendszert" :DDD (fúúú de érdekesen hangzik, majdnem olyan mint a reform :DDD ) összeeszkábálni :))

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9675) Pulsar válasza Cyberbeni (#9672) üzenetére


Pulsar
veterán

lehet én beszéleg hülyeséget, de egy proci esetembe egy Q pl 105-120w-ot fűt el.. azért az kicsit több muint a 18,6! Vagy keverem a szezont a fazonnal? :D

(#9676) Cyberbeni válasza Pulsar (#9675) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ez nem egy fűtőtest, hanem egy proci. nem annyi hőt ad le, hanem annyi áramot használ (aminek csak egy része a hővé alakulás).
de pl a vasnak 465J/kg°C a fajhője, és ha utána számolsz, akkor 1kg 1000°C-os vas 10l 10°C-os vizet 20,8°C-ra melegít fel (átlagosan)
de még ha fölül van a bemenet, és alul a kimenet, akkor is nyerhet a vízhőmérsékleten, mert ugye a hő nagyobb része a tetején lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9677) Pulsar válasza Cyberbeni (#9676) üzenetére


Pulsar
veterán

Q6600 TDP: 130 W
Mi a TDP

szerk: egyébként meg de, ez egy fűtőtest! :)

[ Szerkesztve ]

(#9678) Cyberbeni válasza Pulsar (#9677) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ma már ennél bonyolultabb jelentése van a tdp-nek.
ja és akkor azt mivel magyarázod, hogy e8 és e6 és e4 c2d széria is mind 65W TDP, mégis kisebb a hőtermelése az e8-as szériának, ezért kisebb hűtőt is kapnak gyárilag?

(#9679) Pulsar válasza Cyberbeni (#9678) üzenetére


Pulsar
veterán

passz, nemtudom, én így tudtam, amit leírtam! :R

(#9680) Soak válasza Cyberbeni (#9676) üzenetére


Soak
veterán

ez nem egy fűtőtest, hanem egy proci. nem annyi hőt ad le, hanem annyi áramot használ (aminek csak egy része a hővé alakulás).

Amelyik része nem hővé alakul azzal mi lesz?

(#9681) Tuja1 válasza Cyberbeni (#9672) üzenetére


Tuja1
aktív tag

húúú majdnem értettem amit mondassz :R

tehát a képlet a következő:

legyen 16l 24C° víz

azt kellene tudnom hogy 24C° os 1 liter vízet vizet hány Watt ( vagy J) tart folyamatosan 25 C° -on

most okoskodni fogok: :DDD

ha 18,6Wh kell 16 liter vizet 1 fokkal melegebben tartani. ( 25C°)

akkor (ha kimagasló a hőtermelése a prescottomnak) legyen 125W

10 perc alatt 20 Wh állít elő.

Tehát 10 perc alatt 25C° os lesz a vízem.

20 perc 26C°
1 óra 30C°
2 óra 36C°
6 óra után lesz--------> 50C° ??????????

na ilyenkor már jönni szokott a professzor úr is mert kezd túlcsordulni az input :C
éa ha így folytatom akkor nem kapok hétvégére kimenőt :O

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9682) Pulsar válasza Soak (#9680) üzenetére


Pulsar
veterán

az elveszik az alkatrészek ellenállásában, illetve felhasználódik számítási teljesítményben! De ezzel kapcsolatba már valakivel vitatkoztam kb 1 héten keresztül valamelyik tápos topikba, ne kezdjük itt is :D

(#9683) B@bL3ve5 válasza Tuja1 (#9681) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

a víz hűtésével nem számoltál :(( de zoszi..ne így számolj már. van olyan h max....

(#9684) Pulsar válasza Tuja1 (#9681) üzenetére


Pulsar
veterán

azért nyilván a víz hüly folyamatosan merthogy a környezet ugye nem 50 fokos.

(#9685) Soak válasza Pulsar (#9682) üzenetére


Soak
veterán

az elveszik az alkatrészek ellenállásában

akkor az nem hővé alakul? :)

[ Szerkesztve ]

(#9686) gyurczy válasza Soak (#9685) üzenetére


gyurczy
őstag

Az is lehet, hogy világít, csak nem látod a kupaktól! :))

(#9687) Cyberbeni válasza Tuja1 (#9681) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nyugodj meg annyival hogy a víz mennyiségével nem lesz gond, maximum a blokk hatékonyságával.

(#9688) Tuja1 válasza Pulsar (#9675) üzenetére


Tuja1
aktív tag

az tuti, hogy 125Watt 10percig taró üzemeltetése az 20 Wh

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9689) Pulsar válasza Soak (#9685) üzenetére


Pulsar
veterán

nem csak azzá, hiszen nem fűtőtest! :DD

(#9690) Soak válasza gyurczy (#9686) üzenetére


Soak
veterán

De az is hőt termel... szoval akkor ugyanott vagyunk :D

(#9691) Soak válasza Pulsar (#9689) üzenetére


Soak
veterán

lol :D ... szoval a többi része az energiának számolásra használodik... logikus :DDD :)

(#9692) Tuja1 válasza B@bL3ve5 (#9683) üzenetére


Tuja1
aktív tag

ezért használok 16 liter vizet :)

ahoz nem kell aktív hűtés

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9693) Pulsar válasza Tuja1 (#9688) üzenetére


Pulsar
veterán

Hú srácok ez a sok szám.. teljesen összekavar... :) Szerintem az lesz a tuti, ha megcsinálod, és akkor kiderül :R

(#9694) Tuja1 válasza Cyberbeni (#9687) üzenetére


Tuja1
aktív tag

de a számolásom az jó? :DDD

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9695) Pulsar válasza Soak (#9691) üzenetére


Pulsar
veterán

az a baj, hogy ez nem kézzel foghtó, mint pl egy motor égés...

(#9696) Cyberbeni válasza Tuja1 (#9692) üzenetére


Cyberbeni
addikt

de passzívan azért hülni fog.

(#9697) Soak válasza Pulsar (#9695) üzenetére


Soak
veterán

Szerintem meg kézzelfoghatóbb ... de mondjuk PÜ-ben meghallgatnám az elméleted arról ,hogy a proci által felvett áram mivé alakul :)

(#9698) Cyberbeni válasza Soak (#9697) üzenetére


Cyberbeni
addikt

az maradjon az intel titka :P

(#9699) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Egy pillanatra becsuktam a szemem, és megjelent előttem az Aquatuning.de oldala, ahol a hőcserélők között megtalálható a 16 literes diszperzites vödör. Természetesen a passzív és a ventikkel teleaggatott aktív változata is... :B

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#9700) Tuja1 válasza Cyberbeni (#9696) üzenetére


Tuja1
aktív tag

igen, én is arra gondolok ezért lesz kb 16l víz.Megy ugye takarékoskodunk a radival+ventikkel.

de ha a200literes cefrés hordó se jó, akkor rákötöm a központifűtésre azon úgyis van szivattyú is :DDD

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.