Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) sihu


sihu
tag

(#10602) yakuza.tora válasza sihu (#10600) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na ez már mindjárt jobban hangzik! :DDD
Egy jó tripla radi: Nexxxos Extreme III: 13-14K
CPU blokk: XSPC: 9K
Szivattyú: Laing DDC: 8K
Tartály: Noise Isolator AGB: 5K
Csövek, csatik: kb.: 6-7K (high-flow)

Azt az innovát pedig felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#10603) szacsee válasza sihu (#10600) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát most jelenleg ez a best buy..:
XSPC Delta Universal V2 ~9K esetleg fuzik approved Enzotech 14K(quadra is bőven elég)
Laing DDC by Nyugdíjas, ha jól tom ~8K
Danger Den Black Ice GTS v X-flow ~13-14K (tripla radi)
csöveket autósboltból ...csonkokat Nyugdíjastól, vagy Tody-tól (nehogy azt higgyjétek hogy részrehajló vagyok... ;] )
Folyadéknak vagy Glyco Shell + gyógyszertári desztvíz, vagy Valvoline antikorró + gyógyszertári desztvíz
ellenállás+borda a DDC-hez, hogy kuss legyen...
Na ez 35-40K-ból simán megáll, és bővíthető is...
Adatlapod töltsd ki, hogy lássuk mid van.. :R
Egy kis szösszenet rendszerajánlónak...

(#10604) yakuza.tora válasza szacsee (#10603) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Mester! Nagyon egyrugóra jár az agyunk. :DDD (Bibi!Kihagytad a tartit! :P )

Alléz Olympique de Marseille!

(#10605) szacsee válasza yakuza.tora (#10602) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt a radit hanyagolhatná, annyiért Black Ice GTS-t kap a tatánál és leveri a Nexxost.. :P
Más:
Miért mindenki a tata áraival dobálózik? Best buy talán? :B
Talán csak nem Ő szállít be mindenkinek? :D

Tartályra fölös költeni...most vettem egyet a praktikerbe...valami mikrós 1literes cuccos és 800 píz volt.elötte meg egy szlovák kepöcsös üveg...de ha ragaszkodik a gyári megoldáshoz... ;)

[ Szerkesztve ]

(#10606) yakuza.tora válasza szacsee (#10605) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Maradjunk annyiban, hogy az a buffer a költségvetésben! :DDD
Egyébként Bivaly MO-RA2-jét is megvehetné! Csak 18K! (persze, tudom, tudom! De ő úgyis tesz rá ventit...)

Alléz Olympique de Marseille!

(#10607) sihu válasza yakuza.tora (#10602) üzenetére


sihu
tag

tudtok ajánlani egy boltot, ahol ezeket belehet szerezni????(webshop, és vmi kisebb radi ami jó nincs???)

(#10608) H_Zozo válasza sihu (#10607) üzenetére


H_Zozo
tag

Lehet lesz eladó dupla nexxxos extreme-m.
Csak még el kell határoznom magam MO-RA ügyben.

___________________________________________________________________________

(#10609) shteer válasza fuzik (#10576) üzenetére


shteer
titán

jóhogy :K

yakuza.tora: :) majd futunk versenyt a gépeinkkel a kezünkben :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#10610) Brumi˘


Brumi˘
addikt

#10575-re valaki? Sürge lenne! :B

(#10611) Soak válasza Brumi˘ (#10610) üzenetére


Soak
veterán

Igen

(#10612) yakuza.tora válasza shteer (#10609) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem is tudtam, hogy te notebookot építesz?! :DDD Azért láttam én kend gépét! Az az egy extrém radi is komoly darab, nemhogy három!!! Ennyire te sem erősödhettél meg az elmúlt két hónapban... :P

Alléz Olympique de Marseille!

(#10613) Pulsar válasza Brumi˘ (#10610) üzenetére


Pulsar
veterán

mindenféleképpen jobb!

(#10614) Brumi˘ válasza Pulsar (#10613) üzenetére


Brumi˘
addikt

Soak, Pulsar: :R

Még 1 kérdés: megér 14K-t?

(#10615) Pulsar válasza Brumi˘ (#10614) üzenetére


Pulsar
veterán

az egész rendszer!
Szerintem simán!

(#10616) Soak válasza Pulsar (#10615) üzenetére


Soak
veterán

Szeritnem is... egy jobb léghűtő ennyi... ez meg azért mégis csak viz :))

(#10617) djtoomi válasza sihu (#10607) üzenetére


djtoomi
addikt

webshopokat felejtsd el, maxmimum subcooling.hu, de főleg nyugdíjas kolléga a fő beszerző: Nyugdíjas

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10618) Andrej1 válasza Tuja1 (#10557) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszönöm :R
ja a satu nem mai darab elég sok mindent látott már
Igen szintereztettem a házat
lehet igazad van majd kisérletezgetek a beömlönyilással
nekem 1ik szivattyú sem zavart be

shteer köszi :R nekem a fö szempont az volt hogy minden elférjen a házban és mobil legyen, ez tünt a legjobb megoldásnak vagyis az 1etlen megoldásnak

yakuza.tora Köszönöm :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#10619) Cyberbeni válasza Cyberbeni (#10595) üzenetére


Cyberbeni
addikt

valaki le tudná írni, hogy ezeket kb mennyiért tudnám eladni, ha hoznék be? (800l/h-s szivattyú és 300ml-es plexi tartály, mind2 g1/4-es csatikkal)
ja meg innen melyik radiátorokat ajánljátok behozatalra, melyiket veszik leginkább? 120/240/360 szimpla/dupla vastag??? (mindegyik g1/4)
mert valószínűleg árban laing ddc, noise isolator, és a megfelelő méretű ismertebb radi ára alatt lenne (szvsz jobb a 800l/h-s szivattyú, mert nem valószínű h ereszt, meg különbenis ki lesz próbálva egy általam ha hozatok)
csak mert a dupla vastag 360-as radi valószínűleg kevesebb lenne, mint az itt belinkelt dupla vastag 240-es.

[ Szerkesztve ]

(#10620) fuzik válasza Cyberbeni (#10619) üzenetére


fuzik
aktív tag

:Y Figyusz..... most nem b@s..gatni akarlak, de senki sem ismeri szerintem ezeket a szutykokat. Mielőtt elárasztanád szeméttel a piacot, nem kellene berendelni pár (akár) ingyenes termékmintát, és azt leteszteltetni az ebben járatos kollégákkal?!?!

Nekem végülis tök mindegy, hogy mire cseszed el a családi kasszát... ...csak gondolkozz egy kicsit, mielőtt hűbelebalázs módjára össze vissza rendelgetsz "nagyobb" tételben eladásra. És ugye azt is tartsd szem előtt, hogy a "forgalmazás" nem kevés felelősséggel is jár.

Tudom... tudom... szeretnéd ingyenbe kihozni a saját vízhűtésed, de azért még nem kéne szarral gurigázni.....

Béke - - :R

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10621) Cyberbeni válasza fuzik (#10620) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ki beszélt itt családi kasszáról? és tudom mekkora felelősséggel jár a forgalmazás.

(#10622) fuzik válasza Cyberbeni (#10621) üzenetére


fuzik
aktív tag

Az érdemi részekre reagálj légy szíves, ne a mondanivaló olvasmányosabbá tételére szolgáló opcionális kitöltő komponensekre.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10623) #41635072 válasza fuzik (#10622) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hogyan legyen nekünk igazunk című hsz-ünket hallották. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10624) Játékos válasza fuzik (#10620) üzenetére


Játékos
addikt

Kolléga!
Hagyd már! Neked nem minndegy, mivel foglalkozik/köti a pénzét? Meg másokét? :D :U
Ha kereskedni akar, kereskedjen... :K
BÉKE! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10625) Cyberbeni válasza fuzik (#10620) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ma már szinte minden kínából jön, meg mi is egy csomó cuccot szereztünk onnan és mindegyik jó volt.
nem hiszem hogy lehetne ingyenesen hozatni, mert elég sok az áru értékéhez képest a szállítási költség ha csak 1db lenne behozva (mármint nem sokkal lenne olcsóbb a szállítás, mint többet hozatni). de majd utánaérdeklődök h lehet e.
de a radiátorméretes kérdésre, meg az árazásra válaszolhattok.

(#10626) djtoomi válasza Cyberbeni (#10619) üzenetére


djtoomi
addikt

A pumpát kb 4-5k-ért, radikat 8-9k-ért.
Nem nagy név, szóval szerintem örülnék neki a helyedben ha el tudnám adni, aki vízhűtésest vesz, ért hozzá, nem fog nonamet venni, laingot, eheimet, stb-t fog valószinüleg venni.Szóval szerintem ne nagyon eröltesd. :(
Radiból max 240-est, vagy 360-ast, 120-ast senki nem vesz.A 240-es 8k, 360-as, 9-10k max. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10627) fuzik válasza yakuza.tora (#10586) üzenetére


fuzik
aktív tag

Sajnos a hétköznapi (értsd.: megfizethető) szivattyút nem folyamatos üzemre vannak tervezve, így marad a Laing D5 - hogy hány darab kell végül azt nem tudom. Kettőben reménykedek, de a három még belefér.

Ijk: Még csak tapogatózok. Hétvégén kipróbálom, hogy egy Laing D5 képes e egyáltalán megmozdítani a vizet ekkora rendszerben.

Egyébként három féle megoldási lehetőség körvonalazódik előttem:

1) Full soros rendszer. 2 db D5 -el. Reset Elek szerint elég kicsi lesz az áramlás - és sajnos valószínűleg igaza van.

2) Ha egy D5 képes pörgetni a vizet, akkor a radiátorom négy csonkja közül kettőre rákötöm a kútban keringetett vizet, a másik kettőre pedig a gépben lévő D5 -öt, meg persze a gépben lévő rendszert. Így a radiátorban keveredik a hideg, illetve a rendszer vize. Ezt gyakorlatilag Reset Elek javasolta - jó ötlet ez is - majd meglássuk.

3) Ha az első kettő nem alkalmazható, akkor 2 D5 fogja keringetni a kútban a vizet, ami rámegy egy 5-10kW -os (ez a legolcsóbb) hőcserélőre. A hőcserélő másik ágára pedig rámegy a rendszer egy harmadik D5 -el, vagy egy DDC -vel. Így teljesen el van választva egymástól a két kör. Ez lenne a leginkább praktikus, mert nem kell annyit vesződni a feltöltéssel, és szimpla radis állapotban még mobil is marad a gép.

Asszem meghibbantam - de most már mindegy..... ja és azt tervezem hogy a hűs kútvíz egy klímaradin keresztül - nyáron - még a szobámat is hűteni fogja.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10628) Cyberbeni válasza djtoomi (#10626) üzenetére


Cyberbeni
addikt

de ha pl egy "hozzáértő" szerint jó a pumpa, akkor kb mennyit lehetne érte kapni? szvsz megéri a próbát. ja meg a tartály mennyit ér?

(#10629) Nyugdíjas válasza djtoomi (#10626) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Radi árak kb. magicool, ami már bizonyitott, szóval mehet pcit lentebb. Én személy szerint a szivattyútól tartok leginkább, mert nem is néz ki túl jól, megaztán ez lehet a leggyengébb lncszem,ha meghibásodik, illetve ez tud úgy egyáltalán meghibásodni.

Más: Az ok, hogy tudjuk, hogy 800l/h-s,de tegyük fel traktor(mármint hangban), és lesz ilyenből a kollégának egy konténerrel(ha már nagyban játszunk ;] ), utána jól micsinál vele?:U
Ezzel csak arra akaródzottam rávilágitani, hogy egy tesztet tényleg meg kellene ejteni előtte;)
Meg ugye valóban,ha eladunk valamit, arra utánna illik vállalni, hogy ha egy rakás... na szóval rossz, akkor valamit csinálunk vele. Ez megint csak az előzetes tesztelés mellett szóló érv szerintem.
Viszont továbbra is mindenki azt csinál amit szeretné, és azzal kereskedik amivel jónak látja. Az meg vicc egy picit, hogy mi mondjunk árakat. Látszik mennyiért mennek a dolgok a "piacon", adott a beszer. ár, rárakódik az állambcsi jussa, meg a tisztességes kisker. árrés,azt csókolom...

fuzik: Az lehet, hogy te "asszed" nem vagy normlis,de mi ezt már régen tudtuk ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10630) djtoomi válasza Cyberbeni (#10628) üzenetére


djtoomi
addikt

Tartály max 3-4k, mivel 5k az agb isolator.o-matic meg 4k, szóval nem tom, inkább 3k fele, kisebb, stb... :( Pumpa(szivattyú :) )4-5k, esetleg maximum 7-8k, de inkább előbbi, mivel 8k egy laing ddc... :( Mármint a régi, az új 12.800( ;] :DDD ). :K
De ne nagyon remélj belőle olyan dolgot, hogy ebből fogsz meggazdagodni, nem sokan vesznek manapság vízhűtést, úgyhogy szvsz egy éven örülj ha 50-70db körül eladsz belőlük. :)

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10631) fuzik válasza Cyberbeni (#10625) üzenetére


fuzik
aktív tag

Nem tudom, hogy mennyire figyelted korábban a topik életét. Nem is olyan nagyon régen (pár hónapja) volt egy igencsak ráfaragós "story" az enzotech blokkok kapcsán. Ha érdekel, akkor olvass vissza. Pedig ott a forgalmazás megkezdése előtt le is lett tesztelve rendesen a cucc.
Szóval csak óvatosan.

Egyébként meg be kell hozni 2-3 darabot és alaposan megnézni, letesztelteni. Beszerezni a különböző tanusítványokat, stb. Ha tényleg forgalmazni akarod, akkor ez a te költséged, amit le kell nyelned. Ha minden oké, akkor jöhet a nagyobb tétel. Egyébiránt, ha komolyan érdeklődsz, és komolyan is vesznek, akkor minden további nélkül ki lehet préselni a mintadarabokat igen olcsón, vagy akár ingyen is.....

Játékos: Oda is írtam, hogy engem tökre nem érdekel!!! De télleg!!! Most már az is baj, ha valaki kifejezi az aggodalmait? Szerintem konstruktív voltam - ha nem így lenne, akkor önvizsgálatot fogok tartani, és legközelebb jobban vigyázok. :R

Tel Elek: Majd öntök neked friss betont ;) !

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#10632) sihu válasza yakuza.tora (#10602) üzenetére


sihu
tag

akk vízhűtést nem jó szettbe venni???

(#10633) szacsee válasza sihu (#10632) üzenetére


szacsee
nagyúr

:(

(#10634) djtoomi válasza sihu (#10632) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem, de 40k-ért, a subcoolingon, van nyugdíjas kollégánál, a szetben lévő cuccoknál kb 3-szor jobb cuccot kapsz.Sokkal halkabbat, hűsebbet, szebbet. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10635) sihu válasza djtoomi (#10634) üzenetére


sihu
tag

és esetleg ha mégse tuningolnék, akk is érdemes a vízhűtés????(elbizonytalanodtam tuning téren, mindenki azt mondja fölösleges az E8400-at meg a 8800 gts-t)

[ Szerkesztve ]

(#10636) szacsee válasza fuzik (#10627) üzenetére


szacsee
nagyúr

Aranyapám...használod te azt a kutat?
Mennyi esély van arra, hogy a csövek megrongálódnak? (állat, ideges szomszéd stb)
Van egy ötletem, de ahhoz ásnod is kell... ;]

(#10637) djtoomi válasza sihu (#10635) üzenetére


djtoomi
addikt

Ki az a mindenki?Sztem fejen veregetheted őket, E8400-at, emg 8800gt-gts-t érdemes leginkább húzni, E8400-ból hozható a legtöbb lussz.Szóval tuning erre a két cuccra nagyon jó!
Vízhűtést emg tuningon kívül is érdemes, hűsen tart, hangtalan, és szép is. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10638) Cyberbeni válasza sihu (#10635) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szvsz megéri befektetni, mert ha új alaplap/cp/gpu van ami nem kompatibilis vele, akkor csak egy új blokkot kell rá venni ami kb léghűtés árú.

(#10639) Bagira01 válasza sihu (#10635) üzenetére


Bagira01
veterán

Vízhűtés előnye inkább abban van, hogy jóval halkabb. Persze teljesítményben is jobb, de szerintem e8400-hoz simán elég egy jobb fajta léghűtés a vga-ra szintén. Persze ha csendet akarsz akkor víz :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10640) Nyugdíjas válasza szacsee (#10636) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én úgy hallottam, már ásott ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10641) szacsee válasza Nyugdíjas (#10640) üzenetére


szacsee
nagyúr

Rossz irányban... :DD

(#10642) sihu


sihu
tag

a radiátornak muszály triplásnak lennie, egy single nem elég???? vagy a dupla???

(#10643) djtoomi válasza sihu (#10642) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem elég, de ezen ne spórolj, 500-600ft.... ;)
Írj neki: Nyugdíjas és ad neked konkrét árajánlatot, segít mindenben mit vegyél. :K Nagyon korrekt, Ő itt a fő árus. :K :DDD :P

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#10644) Cyberbeni válasza sihu (#10642) üzenetére


Cyberbeni
addikt

single nem elég szinte semmire. dupla: cpu+nb tripla: cpu+nb+vga

(#10645) szacsee válasza sihu (#10642) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezt sasold...az ismerősöm, ha megfelel, annyiért ajándék!!!

Radiból sosem elég... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10646) sihu


sihu
tag

tudnátok nyomni egy képet, h egy ekkora radi hol helyezkedik el a géepházon???

(#10647) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

hát Urak!!

Megvan :) Megvan ez a gyönyörű Cape Cora MO-RA fora csura hura... :):):):)
a lot of thx for Nyugdíjas :C :R

(#10648) szacsee válasza sihu (#10646) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem rajta, hanem mellette...mármint nálam ;] ...a triplákat meg a tetejére szokták rakni... :K

(#10649) sihu válasza szacsee (#10648) üzenetére


sihu
tag

de az gázos, me nekem egy cooler master cm 690-es házba lesz a pancsi, és ott a tetején vannak az usb-k, meg ezek

(#10650) djtoomi válasza sihu (#10646) üzenetére


djtoomi
addikt

Gép alájban, tetején, vagy a házon belül, fent.[link],[link]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.