Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) Játékos válasza Cyberbeni (#9600) üzenetére


Játékos
addikt

Nem rossz a teljesítményük? Mihez viszonyítod? :U
Úgy kérdezem inkább, hogy milyen szempontból jók? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9602) Cyberbeni válasza Játékos (#9601) üzenetére


Cyberbeni
addikt

jobbak, mint egy überbrutál léghűtés (Thermalright Ultra-120 eX. (~1140rpmx2)): http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/zalman-reserator-xt_10.html
a telj az jó, viszont ár/telj-ben tényleg szarok. (többi vizes cucchoz képest)

(#9603) tsar válasza Játékos (#9599) üzenetére


tsar
aktív tag

Haragszol a srácra? :U
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9604) tsar válasza Cyberbeni (#9602) üzenetére


tsar
aktív tag

Pár hónappal ezelőtt valaki belinkelt egy tesztet ahol többféle vízhűtés szettet teszteltek, ott eléggé leszerepelt a reserator, még a viszonyítási alapnak betett léghűtésnél (talán Zalman CNPS7500) is rosszabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#9605) Nyugdíjas válasza tsar (#9604) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát igen,ezért kell ezeket a teszteket kicsit mindig fenntartással kezelni, még akkor is, ha "neves" siteon publikálják:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9606) Cyberbeni válasza tsar (#9604) üzenetére


Cyberbeni
addikt

melyik reserator?

(#9607) tsar válasza Cyberbeni (#9606) üzenetére


tsar
aktív tag

Na ez jó kérdés. :F
Ha hazamegyek megnézem, úgy emlékszem otthon el van mentve az a teszt.

(#9608) Samanbacsii válasza Játékos (#9591) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Na, az a nagy lyuk szerintem nem számít, mert ha úgy lenne azt jelentené, hogy az alaplapot középen (a foglalat alatt!) be(le) nyomod abba a lyukba, (ezért az meghajlik és felfelé állnak a szélei)! Ez lehetetlen, ugye.
Szerintem továbbra is a kiálló kis lábak...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9609) Játékos válasza Samanbacsii (#9608) üzenetére


Játékos
addikt

Kiálló kis lábak? :U Arra gondolsz, ami az alaplapból kiáll hátrafelé? Mert ha igen, az nem jó ötlet, :( mivel pont fordítva kéne tőle hajolnia a lapnak!
Másrészt, ha a lefogató lábakra gondolsz, az már lehetséges. Pontosabban azoknak a végén lévő kis anya szerű képződményekre, amivel behajtod a backplate meneteibe.
DE! Mivel a backplate alatt van egy kb. 3mm vastag szilikonszerű műanyag lap, az nyugodtan bele tud nyomódni a lyukba, mivel a blokk pont ott akarja átnyomni a foglalattal együtt a procit. :K
Remélem, érthető voltam, de meg fogom mutatni fotón kb. holnapután. :K
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9610) Lucif-R válasza Cyberbeni (#9597) üzenetére


Lucif-R
senior tag

:U :B énkérek elnézést kedves fórumozó társaktól :U :))

noOffense :DD

(#9611) tsar válasza tsar (#9607) üzenetére


tsar
aktív tag

Nem találom :W
De emlékeim szerint az a probléma a reseratorral hogy passzív üzemhez kicsi a felülete.
Bár ennek ellenére volt aki meg volt elégedve, de nem ők képviselték a többséget.

(#9612) Cyberbeni válasza tsar (#9611) üzenetére


Cyberbeni
addikt

arra ott a reserator 2 vagy az xt (2: nagy felület; xt: aktív hűtésű)

(#9613) tsar válasza Cyberbeni (#9612) üzenetére


tsar
aktív tag

1,5 négyzetméter vagy 1db 140mm-es ventillátor szerintem elég kevés, bár attól függ mit hűteni vele.

(#9614) Tuja1


Tuja1
aktív tag

Azt hiszem.Nekem kell majd elnézést kérnem, az alábbi szentségtörésért :P

A konfigomra szeretnék vízhűtést kifejezetten spártait :K

a cpu blokkot vagy veszem ha van 3-4k ért vagy csinálok egy ilyet:)

nagyon tetszik mert minden felületén vörösréz így jobban vezeti a hőt mint ha műanyag is lenne benne.

a szivattyú: [hailea 2000a]

a maga 650l/h teljesítményével 2700huf ért tuti.Igaz kínai, szűrésre sem a legjobb, de vízkeringetésre egy pár halneveldében használják, mert bírja a strapát.

(úgy se használtam mert pont kaptam egy eihem 2010et az akváriumomba)

Azt hallottam, hogy ezek az akvárium szivattyúk nem nagyon bírják a 45C°-os meleget ezért mindenképpen a nyomó oldalra (hűvös) kötöm.

Tartály+hőcserélő: én egy 16L diszperzites vödörre gondoltam amit előzőleg kitettem az eresz alá esővízbegyüjtése céljából." lik a tetejére és a cső bedug. :DDD Ebbe süllyesztem bele a szivattyút.
Gondolom 16 litykót csak nem nyomat fel 40fokra a cpu-m :C

tisztítás: a szivattyút szét lehet szedni és megtakarítani ezzel no problem.

a csőveket és a "házi blokkot" átnyomatom sósavval.(egyébként így tisztítják a gázkazán hőátadóját is)

szállítás: a csővet körbetekerem a házon, a pót diszperzites vödrömet (amivel lanpartykra fogok menni a hónomalá csapom) és ott csapvizet használok 2 napig.

Szeretném a véleményeteket kikérni, hogy mi lehet a gyenge láncszem.(persze rajtam kívül :DDD )

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9615) Nyugdíjas válasza Tuja1 (#9614) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ÖN a leggyengébb láncszem!:DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9616) Laraxior válasza Tuja1 (#9614) üzenetére


Laraxior
titán

sósavval a rezet? azz a tuti :Y :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9617) Tuja1 válasza Laraxior (#9616) üzenetére


Tuja1
aktív tag

de majd csak ha vízköves lesz :)

amúgy milyen hőfokra számítsak?

és mi a vélemény a blokkról?

Ha kell síkköszörűvel letudom munkálni teljesen egyenletesre + polír

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9618) Laraxior válasza Tuja1 (#9617) üzenetére


Laraxior
titán

milyen hőfokra számíts? 16liter víznél ez kérdés? :DD
én nem tenném a gépbe,sőt,én maradnék a levegőnél.Nem kell oda a víz hidd el ;)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9619) shteer válasza Tuja1 (#9614) üzenetére


shteer
titán

csak röviden és tömören:

blokk: házilag is szebbre, hatékonyabbra meg lehet csinálni, nézelődj még a neten - gondoskodni kell előre a felfogásról is ;)
szivattyú: megfelelhet ha huzamos üzemeltetésre alkalmas. emelőmagasság?
szívó-nyomó oldali hőkülönbség: ilyen gyakorlatilag nincs
tartály+hőcserélő: huzamosabb időre nem alkalmas, akár hiszed akár nem egy idő után felmelegedik - fizika
sósav: nem ajánlott réz tisztítására :(

olvasni, utánajárni, tervezni! csak ügyesen! én is így indultam neki, kezdő vizet össze lehet rakni, aztán már úgysem menekülhetsz :)

szerk: vízkőőő??? atyaúristen! :Y azt nem kezelni kell hanem megelőzni. de NEM calgonnal :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#9620) Tuja1 válasza Laraxior (#9618) üzenetére


Tuja1
aktív tag

sajna kell :))

mert eddig egy 9600xt volt a gépemben és sose húztam a procit.

De ehez a karihoz már sovány :DDD ha felrakom 3.8Ghz-re terhelésnél 75C° nál beáll a dugója :DDD tehát olycsón akarom húzni a kicsit mert az egész cucc nem ér többet 35k nél :C

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9621) Laraxior válasza shteer (#9619) üzenetére


Laraxior
titán

emelőmagassága 1m.Végülis elég lehet ha nincsen kacskaringós radiátor.De azért kérdőjelezném.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9622) Tuja1 válasza shteer (#9619) üzenetére


Tuja1
aktív tag

a szivattyú linkjén aszongyahogy : -Altura máxima: 1 m

"egy idő után felmelegedik - fizika"

a fene se bánná ha megállna 50C°nál. azért 16l vizet felnyomni ilyen melegre :DDD

ha véletlen tudsz valami házi blokkot, légyszi rakj fel egy linket ;) (pedig ez olyan

köszi a biztatást! igyekszem.

de ha tudtok olcsó blokkot azt is megvenném ám :)

jó éjt. reggelt megyek munkába :R

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9623) Tuja1 válasza Laraxior (#9621) üzenetére


Tuja1
aktív tag

1m és 650 l/h mindezt 8W-al :R

egyenlőre radi nuku. komolyan mondtam a 16l diszperzitest :P

de ha nagyon kell beviszek egy műanyag 200l es cefréshordót :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9624) Laraxior válasza Tuja1 (#9623) üzenetére


Laraxior
titán

[link]
Játékos "homemade" blokkja

Látom elkötelezett vagy :C :R

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9625) Tuja1 válasza Laraxior (#9624) üzenetére


Tuja1
aktív tag

hááát ha szét lenne szedve könnyebben merítenék ihletet :B

de ennek van akkora hőátadó felülete mint amit én linkeltem be?Vagy az nem is számít?

húha rohanok aludni.

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9626) Laraxior


Laraxior
titán

nem tudok alvadni... :U

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9627) Pulsar válasza Laraxior (#9626) üzenetére


Pulsar
veterán

:DD :R

más: Úgy néz ki a szűrő mellékhatása + 2 fok. Hiába tekerem fel a pumpa feszét, akkor sem hajlandó leküzdeni a +2 fokot. Szerintem olyan nagy az a szűrő, hogy átveszi otta szoba melegét :)

[ Szerkesztve ]

(#9628) shteer válasza Laraxior (#9626) üzenetére


shteer
titán

:C élénkebb színnel?

..szerintem jónak tűnik

(#9629) shteer válasza Tuja1 (#9622) üzenetére


shteer
titán

[link]

..szerintem jónak tűnik

(#9630) Játékos válasza Laraxior (#9624) üzenetére


Játékos
addikt

:B Köszi.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9631) B@bL3ve5 válasza Tuja1 (#9614) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

őőő...ez vicc?:D
Te vagy az Sebestyén Balázs? :D

(#9632) Samanbacsii válasza Játékos (#9609) üzenetére


Samanbacsii
őstag

A forrasztott alk. lábai lógnak ki. Lerajzolnám de béna vagyok. Nálam a kis anyák szerencsére nem fekszenek fel sehol. Na, majd mutasd. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9633) Játékos válasza Samanbacsii (#9632) üzenetére


Játékos
addikt

A kis anyácskák átférnek az alaplap lyukán? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9634) Samanbacsii válasza Pulsar (#9627) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Pedig az egy igazi gyöngyszem. Egy valóságos "Koppány-dob"!
Ez érdekes jelenség. Annyira lefogná a rendszert? (Mert ugye inkább hőt kéne átadni a környezetnek. :) ) ... gyűlik már a szemét benne?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9635) Samanbacsii válasza Játékos (#9633) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Jaj, nem az alaplap hanem a szilikon lyukán. Bocs.
Így feküdt fel teljesen a lap aljára és nem "támaszkodott" a szilikonon a csavarfej. Nálam legalább 1mm kilógtak anno az alk. lábak. A szilikon nem is tudta elnyelni őket teljesen.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9636) Laraxior


Laraxior
titán

már látom a :C postásautót... remélem hoz is valamit...

Shteer: hajnali fél 3kor csaptam össze...majd még dolgozom rajta :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9637) gyurczy válasza Laraxior (#9624) üzenetére


gyurczy
őstag

Semmiképpen sem kissebbíteném Játékos érdemeit a blokkal kapcsolatban, de ez csak részben home-maid, egészen konkrétan csak a tető, az alja Asetek.

(#9638) Laraxior válasza gyurczy (#9637) üzenetére


Laraxior
titán

fél hómméd.. :P

Nincsen víz...m*cskos ku*va posta....

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#9639) plömplöm válasza Samanbacsii (#9635) üzenetére


plömplöm
őstag

alkatrész-lábakkal volt nekem is gondom

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9640) Játékos válasza gyurczy (#9637) üzenetére


Játékos
addikt

Pontosan, de ezt nem titkoltam sose! :D
De a SB blokk az teljesen az lesz! :K
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9641) gyurczy válasza Játékos (#9640) üzenetére


gyurczy
őstag

(#9642) Játékos válasza gyurczy (#9641) üzenetére


Játékos
addikt

Igen figyelmes vagy! :C
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9643) Lucif-R válasza Laraxior (#9638) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ugyan ez volt velem is tengap... itt ált a kocsika a melóhely előtt... örvendezve mentem le a recepciós csajokhoz ( 1, jócsajok ;) 2,megjöttek a cuccaim )... hát kénytelen voltam :U a jócsajok társaságát élvezni egyedül mert nekem nem gyütt semmi :DDD

(#9644) P00By


P00By
nagyúr

(#9645) varga911 válasza P00By (#9644) üzenetére


varga911
senior tag

Az enyém ennél sokkal jobb... ;]

(#9646) Tuja1 válasza shteer (#9629) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Köszi a linket sokat okosodtam :)) (de nem eleget :DDD )

Bavleves: ez nem vicc a legolcsóbb vízhűtésre törekszem, mert még próbaidőn vok :C (doktorúr azt mondta: 2-eske ha megint gallyra vágja Paksot, akkor jön a váliumos-beöntés!!!)

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#9647) Pulsar válasza Samanbacsii (#9634) üzenetére


Pulsar
veterán

Hőt adni? :) A víz 15 fokos szokott lenni, a szoba meg 20-24... szóval nemigen fog átadni! :)
Hát a tartályban látszik hogy lefogja. Még nem volt benne, úgy jött a visszatérő ágból a víz, mint egy slaggból :) mostmeg... Mondjuk a szűrő két végén egyre növekvő a cső, úgyhogy lehet levágok majd holnap belőle egy kicsit. Még nem igen látok benne semmit. Mondjuk kb 2 hónpos rendszerem, morci is lennék, ha teli lenne kosszal :)

(#9648) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Feltettem a Cape Coraimat ma delelott/delutan.

Tovabbi kepek itt: [link]

Sztem egesz korrekt lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#9649) Samanbacsii válasza Pulsar (#9647) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ja,.. Neked nem a szobában van a radid? Nálam ha 23fok van a szobában akkor minden 23ról indul...
Áá.. lehet túlzottan óvatos vagy a szűrőt illetően.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#9650) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

csak én nem tudok a vízhűtésemen dolgozni mert melóba vagyok? :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.