Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#8156) bronin7 válasza Dalai Láma (#8154) üzenetére


bronin7
csendes tag

Ne beszélj mellé, egyiket sem én állítottam. Hol van az én tudomány tagadásom, amiről beszéltél? És ezeket én mondtam? Nem én mondtam ezeket!

8152-es hozzáaszólás. A hal és a cserép példa.
Úgy látszik, hogy felejtesz.

Nem értem. Mondd el kérlek, attól, hogy hívő vagyok, miért ne érdekelhetnének ezek a dolgok? Nem is értem, mire akarsz célozni. Naná, hogy érdekel a világ működése, a fizika is hihetetlenül érdekes, a világegyetem törvényei nagyon izgalmasak. Nem csoda, hogy az emberek évezredek óta kutatják ezeket.
Most már csak arra szeretnék választ kapni, hogy ez hogyan is ütközik a hitemmel. Szeretném tudni, mert kezdelek nagyon nem érteni.
Hívőnek lenni nem annyit jelent, mint abszolút nem kíváncsi buta embernek lenni. Nem értem, miért okoz neked ekkora gondot az, hogy egy hívő embert érdekel az anyagi világ.
Légyszí magyarázd ezt el nekem!! Köszi

Érdeklődhetsz minden iránt, ezt nem tiltja senki.
Viszont akkor te nem egy olyan hívő vagy, mint a többi keresztény.
Te egy "Dalai Láma-féle elképzelése szerinti kereszténységet valló Istenhívő" vagy.
Azzal a hittel nem ütközik, de nem is vagy keresztény. Én sok kereszténnyel találkoztam, de te biztosan nem vagy az.
Te egy saját felfogásod szerinti vallást gyakorolsz, aminek része a Biblia is meg az Úr is.

Ideje lenne végre abbahagyni a képmutatást, s kijelenti:
"Én úgy hiszek a Bibliában és az Úrban, ahogy én vélekedek róla."

Ilyen formán akkor én is hívő vagyok, mert azt vallom, hogy van Isten, csak annak semmi köze nincs a kereszténység által bemutatott Istenhez.
Nem, ilyenkor én ateista vagyok és nem hívő, a keresztény hívők szerint.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.