Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18225) Doze válasza llll (#18224) üzenetére


Doze
aktív tag

Kicsit utánanéztem a hetednapi adventista egyháznak. Persze nem vagyok teológus, de röviden talán arról szól hogy várják a végítélet, mikor Jézus visszajön, a végső összecsapás stb,stb. De megmenekülnek azok akik betartják a szabályokat:
-nincs abortusz
-egészséges élet
-szombaton nem dolgozik
-nem fogyaszt disznóhúst és/vagy tisztátalan állatot
-nincs válás
-nincs katonai szolgálat

Viszont úgy vettem észre elég erőszakosak.... ergo ha nem hozzájuk tartozol a végítéletben esélyed sincs.

A végítélet elég fontos szerepet tölt be az életükben, és ami a legfontosabb felbomlanak a családi kapcsolatok, ember-embernek farkasa stb.... most rokon valahogy erre rájátszik, mint aki szánt szándékkal zülleszti/bontja az emberi kapcsolatait "mert meg van írva", szerintem rosszul értelmezi ezt az egészet.... kicsit elszomorít...

nem az első rossz tapasztalatom az egyházzal, mostohanagyanyám is ráhagyta a katolikus egyházra a vagyonát. Beköltözött valami katolikus idősek otthonába, ahol 0 ellátást/törődést kapott.... segíts magadon isten is megsegít, (na puff), de a 25 millás (győri belvárosi 3 szobás) lakással legalább jól jártak.

Nem bánom hogy, nem vagyok megkeresztelve.

És visszatérve rokon, fanatikus.... csak a megszokott szöveget szajkózza. Ja és had ne mondjam, a vallás arról szól hogy valaki ezt csinálja? A gyüliben meg elnéznek fölötte csak a tized legyen meg?... remélem elégnek a pokol tüzében, már ha isten becsületes ember volt.... mert hogy ők nem, az biztos...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.