Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18851) Huma válasza kymco (#18847) üzenetére


Huma
addikt

Látom megragadtad a lényeget. :D
Sajnálatos hogy nekem kell felvilágosítanom téged, de a többség szerint az bizony almafa volt. De ezt te is tudhatnád, ha olvasgatnál néha egy kicsit a keresztény mondákról.

Mivel a hozzászólásom többi részére nem válaszoltál, gondolom azokban egyetértesz velem.

(#18848) llll:
Értem amit írtál. Csak nem értek vele egyet.

(#18850) Zsolt_72:
Igyekszem higgadtan érvelni, csak ez a sok terelés meg csúsztatás elég bosszantó tud lenni. Valahányszor fölhozok egy kényes témát mindig megy a félremagyarázás. Még egy értelmes választ sem kaptam soha ebben a topicban.
Pl szerintük teljesen helyénvaló ha Isten ártatlan gyerekeket gyilkol. Az nem számít bűnnek. De hát miért is számítana hiszen a biblia szerint már egy újszülött is bűnös.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18852) llll válasza Huma (#18851) üzenetére


llll
senior tag

tehát azt mondod tökmindegy, hogy a tudás egészét tiltja-e, vagy annak 1 bizonyos szeletét??
jó, akkor ezt is nyugtáztam
de sztem ezt magad sem gondolhatod komolyan

mindegy, hogy a tanulást tiltom meg a kislányomnak, vagy mondjuk a drogok kipróbálását??

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18853) Huma válasza llll (#18852) üzenetére


Huma
addikt

Nincs jó és rossz tudás. Csak tudás van és kész. Ha valaki nem tudja hogy mi a különbség a jó és a rossz között, az nem tekinthető értelmes embernek. Tehát Ádám és Éva valami félállati szinten leledzettek a paradicsomban a biblia szerint.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18854) llll válasza Huma (#18853) üzenetére


llll
senior tag

na várjál, lehet hogy elbeszélünk egymás mellet?
én sem azt mondom, hogy van jó tudás, meg rossz tudás
a jóNAK és rosszNAK a tudása/ismerete tök mást jelent
azt jelenti, hogy azt is kipróbáltad milyen rossznak lenni/rosszat tenni

EZ volt tiltva
ezt tartod olyan nagy bajnak?
te nem tiltanád meg a gyerekednek?
ha akarja had próbálja csak ki nyugodtan, hogy milyen mondjuk embert ölni?
persze sarkított példa, de most érted

abban viszont vhol talán megint egyetértünk, hogy viszonyítási alap nélkül sztem is eleve értelmezhetetlen mondjuk a "jó" fogalma is
vagy legalábbis mi emberek nem vagyunk rá képesek
(sztem erre jött rá menet közben isten is, ezért találta ki a poklot:)
ha vki megint lázadni akarna, elég lesz ha isten csak odamutat...)
a viszonyítási alap pedig ez esetben a rossz
tehát tulképpen muszáj volt megismernünk, muszáj volt ennünk arról a fáról is
talán pont ezért is tette oda
tiltotta, de azért odatette:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18855) Psych0 válasza llll (#18844) üzenetére


Psych0
őstag

"én csak azt állítottam, hogy EGY angyal biztosan volt a kertben
(mégpedig a később sátán néven elhíresült, első a leendő bukottak közül)"

fanfiction, sehol sincs leírva, hogy az angyalok léteztek a teremtéskor. Sátán fogalma meg még bőven az angyalok után "keletkezett"

móz1 6:4
Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.

Mondhatnám erre azt is, hogy ez egy egyértelmű koppintás a görög mitológiából, meg azt is, hogy isten fiai csak akkor angyalok, ha olyan kedved van és úgy értelmezed, vagy inkonzisztens a sztori. Én az elsőre tippelek.

te egységes egésznek tekinted a bibliát
max egy ember irományait lehet. KB mint a Star Wars könyvek, egy ember konzisztensen ír, de írók között tele van elentmondással, amit a rajongók a saját képzeletükben simán el tudnak mosni(persze ők tudják, hogy mese az egész, még ha tényként írják is bele a könyvbe, hogy "réges rég egy messzi....").

ha belenyúlsz a konnektorba akkor is elkerülhetetlenül megbasz az áram, ha te ezt nem tudod előre:)
azért mert ez 1 magasabb rendű szabályszerűség annál, mint hogy elmondták-e ezt neked előtte, vagy sem

Ezzel azt mondod, hogy az eredendő bűn elkerülhetetlen volt, mert a feltételek így voltak elrendelve. Ez sem fejt túl jó képet apusról...

sztem az a bizonyos "egy" nem akármelyik közülük,
erre jó a biblia és a szar fordításai, hogy bemagyarázzunk vele valamit, és annak az ellenkezőjét is.
Amikor a kígyó azt mondta: gen 3:5 your eyes shall be opened: and ye shall be as gods, knowing good and evil.
Ebből nem következik, hogy több isten van.
amikor isten azt mondja: man hath become as one of us, to know good and evil
Ebből az következik, hogy van sátán. :W

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18856) Psych0 válasza llll (#18845) üzenetére


Psych0
őstag

"ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között"

Amit írtál, nem tudom miért de a kígyónak mondta:
14
És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban.
15
És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.
16
Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik te rajtad.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18857) Noddy válasza Huma (#18836) üzenetére


Noddy
senior tag

Hol írtam hogy bánt? Megint kekeckedsz mindenféle alap nélkül. Egyszerűen csak érdekel, hogy az ateizmusnak miköze a vallásokhoz. Ennyi. Nem értem minek foglalkoznak egyáltalán a vallásokkal, ha eleve elhatárolódnak tőle. Minek megy valaki húsboltba, ha somlói galuskát akar enni. Remélem érted a párhuzamot.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18858) Huma válasza Noddy (#18857) üzenetére


Huma
addikt

Az ateizmus a vallások ellensúlya. A kevés (talán egyetlen) józan hang a kocsmában amibe mind be vagyunk zárva.
Az emberek miért gyártanak rendőrös vicceket ha nincs hozzájuk közük?
Általában a jól kifigurázható dolgokról, emberekről születnek viccek. Rendőr, szőke nő, Móricka, vallások.
Miért pont a vallásról szóló viccek zavarnak téged? A rendőrös vagy szőke nős viccek nem zavarnak?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18859) Psych0 válasza Noddy (#18857) üzenetére


Psych0
őstag

"Minek megy valaki húsboltba, ha somlói galuskát akar enni."

Mert a húsbolt a romlott húst a cukrászda elé önti (vallásos politikusok, vallási alapon hoznak törvényeket, vallási fanatikus terroristák random gyilkolnak embereket stbstbstb).

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18860) Psych0 válasza Huma (#18858) üzenetére


Psych0
őstag

A probléma szerintem az, hogy a templomban sem viccelődünk pedofil papokkal, és lehet, h a topicot ilyen helynek tekinti.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18861) exabit válasza Huma (#18851) üzenetére


exabit
tag

+1.
Hiába töröd magad a bibliában leírtak értelmezésével. Amíg nem azt gondolod ami az egyház álláspontja addig bár szép lehetsz, okos már nem.
1000 ateista 1000 féleképpen látja a bibliát, 1000 hívő pedig csak 1 értelmezést ismer, legfeljebb azon vitatkoznak hogy hány angyal fér el egy tű hegyén. A hit a könyebb út választása: olyan mint mikor alkoholba menekülnek a mindennapi problémák elől.
Ha konkrét dolgokat vetsz fel a bibliából, akkor megkapod hogy azok csak szimbólumok és nem úgy kell értelmezni, ha pedig valamit szimbólumként kezelsz akkor azt sziklaszilárd tényként lobogtatják előtted.
Viszont ez teljesen racionális reakció a vallásos emberek részéről: az emberi agy nehezen tolerálja ha téved, ha hibát vét és így egy mélyen hívő ember csuklóból elutasít minden kellemetlen tényt, hiszen ki szeretne azzal szembesülni hogy gondolkodás nélkül benyalt mindent ami a biblia című mesekönyvben van?

[ Szerkesztve ]

(#18862) llll válasza Psych0 (#18855) üzenetére


llll
senior tag

"sehol sincs leírva, hogy az angyalok léteztek a teremtéskor."
jó, tegyük fel
de a teremtéskor még nem is feltétlenül kellett létezniük
merthogy a mi kérdésünk most az volt, hogy a paradicsomi eseményekkor ott lehetett-e már egyikük?
(tehát elég ha EKKORRA meg lettek teremtve
de hogy pontosan mikor, az nekünk most tökmindegy)
arra pedig, hogy ott volt 1 sztem hoztam idézetet, ahogy kérted
"Édenben, Isten kertjében voltál;...Valál felkent oltalmazó Kérub;"
sztem ez elég tiszta
...sőt, ami azt illeti "garantáltan" voltak ott még további nagydarab kopasz securitis kerubok is:
" És kiűzé az embert, és oda helyezteté az Éden kertjének keleti oldala felől a Kerúbokat és a villogó pallos lángját, hogy őrizzék az élet fájának útját."
de most visszakanyarodva az első kerubunkhoz így folytatódik:
"...Feddhetetlen valál útaidban...míg gonoszság nem találtaték benned."
tehát összefoglalva ott volt 1 tökéletesnek megteremtett kerub az édenben
és vmi gonoszság találtatott benne
namost
én nem állítom, hogy garantáltan ő volt az, aki - miután maga is megromlott - kígyó képében megkísértette ádámékat is...de sztem azért elég furcsa egybeesés
ettől függetlenül benne van a pakliban az is, amit te állítasz:
hogy esetleg tényleg 1 szimpla kígyó vitte tévútra ádámékat és ugyanakkor vhol - szintén ott az édenben - megromlott 1 kerub is:)

"Sátán fogalma meg még bőven az angyalok után "keletkezett""
a fogalma valóban
de megint na és?
mert a személye az nem
az eddigi idézetekből sztem már totálisan egyértelmű, hogy eredetileg ő maga is 1 tökéletesnek teremtett angyal volt
csak nagyon elszállt magától és magával rántotta az emberiség 100%-át (mind a kettőjüket)
sőt ha figyeltél(?), már azt is megtudhattuk, hogy az angyalok egyharmadát is...:)

"isten fiai csak akkor angyalok, ha olyan kedved van"
oké
és ha nincs olyan kedvem, akkor mik lehetnek még?

"te egységes egésznek tekinted a bibliát
max egy ember irományait lehet"

ez is stimm
a hívők szerint isten az az 1 "ember"

"Ezzel azt mondod, hogy az eredendő bűn elkerülhetetlen volt, mert a feltételek így voltak elrendelve."
igen, pontosan ezt mondom:)
ELVILEG persze nem lett volna kötelező beleszaladnunk
eszegethettük volna az élet fájáról, kerülgethettük volna a jó és rossz tudásáét a végtelenségig is...de igen, GYAKORLATILAG bizony elkerülhetetlennek, vagy még inkább szükségesnek tartom
de sztem isten is
(mármint most szigorúan a mese szempontjából nézve)
az viszont sztem nem olyan fekete-fehér, hogy ezzel most rosszatt tett-e velünk
persze most én is azt mondanám neki, hogy kapja be
...de mégsincs kizárva, hogy hosszútávon akár még előnyünkre is válhatna elvileg a dolog
mint királyfinak, amikor helyet cserélt kicsit a koldussal

"erre jó a biblia és a szar fordításai, hogy bemagyarázzunk vele valamit, és annak az ellenkezőjét is"
hát ezt most vagy elhiszed nekem vagy nem, de ahogy kezded átlátni az egészet furcsa módon rohamosan fogynak a belemagyarázható hülyeségek, ill az egymástól nagyon eltérő értelmezési lehetőségek:)

" ye shall be as gods"
és ha én ezt úgy fordítom, hogy you shall be as isteni lények?:)
mert sztem ebbe simán beleférnének az angyalok is

"man hath become as one of us, to know good and evil"
efelől még mindig lehetne az az 1 az egyik angyal (konkrétan a sánta)

"Ebből az következik, hogy van sátán"
ez most nem vili, hogy ezzel mit akarsz mondani

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18863) Psych0 válasza exabit (#18861) üzenetére


Psych0
őstag

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18864) llll válasza Psych0 (#18856) üzenetére


llll
senior tag

"Amit írtál, nem tudom miért de a kígyónak mondta"
igen
...és?

Soha többet DPD!

(#18865) Psych0 válasza llll (#18862) üzenetére


Psych0
őstag

""Ezzel azt mondod, hogy az eredendő bűn elkerülhetetlen volt, mert a feltételek így voltak elrendelve."
igen, pontosan ezt mondom:)""

Ezek után, ha szerinted ez nem probléma, akkor nincs miről tovább beszélnünk.

"át ezt most vagy elhiszed nekem vagy nem, de ahogy kezded átlátni az egészet furcsa módon rohamosan fogynak a belemagyarázható hülyeségek, ill az egymástól nagyon eltérő értelmezési lehetőségek:)"

Azzal kezdtem, hogy elolvastam a könyvet, felnőttként, és a mai napig szörnyűnek tartom a benne leírt istent. Szeretem a mitológiát, de sajnos, ami nekünk jutott az a legundorítóbb.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18866) llll válasza exabit (#18861) üzenetére


llll
senior tag

"1000 hívő pedig csak 1 értelmezést ismer"
ez mondjuk közel sem így van
-a pokol pontos miben léte
-Jézus és isten viszonya
-kik és hová fognak feltámadni
így hirtelen ezek jutnak eszembe
elég sarkalatos pontjai a keresztény hitnek és mégis bődületes különbségek vannak a magukat keresztényeknek vallók elképzeléseiben ezekkel kapcs

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18867) llll válasza Psych0 (#18865) üzenetére


llll
senior tag

"ha szerinted ez nem probléma, akkor nincs miről tovább beszélnünk"
mint mondtam egyelőre nem tudom biztosan, hogy ez probléma lenne-e
mert nem látom át
de ha te már igen, akkor előttem jársz

"Azzal kezdtem, hogy elolvastam a könyvet"
hát...hogy is mondjam
anno én is elolvastam vizsgára az élettan tankönyvet
kétszer-háromszor is
aztán megbuktam belőle:)
(egyébként ami a bibliát illeti annak én a nagyobbik felét máig nem is olvastam soha
szal már megint előttem jársz:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18868) Huma válasza Psych0 (#18865) üzenetére


Huma
addikt

"Azzal kezdtem, hogy elolvastam a könyvet, felnőttként, és a mai napig szörnyűnek tartom a benne leírt istent. Szeretem a mitológiát, de sajnos, ami nekünk jutott az a legundorítóbb."
Örülök hogy nem csak én látom így. A világ összes mitológiája sokkal szebb és színesebb. Nekünk nem jutott más csak egy folyton haragvó Isten akinek a legfőbb kedvtevése hogy szenvedést okozzon az embereknek. Kb az összes többi mitológiában vannak jó, rossz és semleges Istenek. Nekünk sajnos csak egy rossz jutott.
Ezért is tartom sokkal értékesebbnek az ősi magyar vallást. Azt ami már jóval a kereszténység előtt létezett. És sajnálatos, hogy ilyen keveset tanítanak róla nekünk. Pedig ha valaminek akkor ennek tényleg a kultúránk részének kellene lennie.
Sajnos a kereszténység, (mint általában) ez esetben sem ismerte el a konkurenciát és sikeresen kiirtotta ezt a vallást is.

(#18861) exabit:
Egyetértek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18869) llll válasza Psych0 (#18865) üzenetére


llll
senior tag

"eredendő bűn"
egyébként ha maga az elnevezés kelt benned negatív érzést, akkor megjegyezném hogy a bibliában sztem ez sem szerepel
(igen, mondom ezt úgy, hogy nagy részét még nem is olvastam:) )
szal verd le azokon, akik kitalálták ezt a fogalmat

Soha többet DPD!

(#18870) llll válasza Huma (#18868) üzenetére


llll
senior tag

"A világ összes mitológiája sokkal szebb és színesebb."
hát nem furcsa...?:)

Soha többet DPD!

(#18871) Noddy


Noddy
senior tag

Bárcsak mitológiáról lenne szó. Ajánlom végre, hogy olvassatok régészettel, történelemmel kapcsolatos dolgokat és megfogtok lepődni mennyi minden tudományosan alátámasztott a Bibliával kapcsolatban. Ennyit a mitológiáról.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18872) Noddy válasza Huma (#18858) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem zavarnak a vallásról szóló viccek... hányszor írjam még le?
Nekem csak az furcsa, hogy az ateisták éppen a vallástopikban élik ki magukat, holott pont azoktól kellene elszeparálódniuk. A józanságot pedig hagyjuk, amit itt kommentelés néven űztök az teljesen nélkülözi a józanságot. A Bibliát Psyc0 kivételével úgy kritizáljátok, hogy el se olvastátok, sztereotípiákkal lövöldöztök, dől belőletek a gyűlölet és intolerancia...
Persze csináljátok nyugodtan, de ne a tudományosság és józanság címkéje alatt.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18873) Huma válasza Noddy (#18871) üzenetére


Huma
addikt

Ugyan mi tudományosan alátámasztott a bibliával kapcsolatban?

(#18872) Noddy:
"Bibliát Psyc0 kivételével úgy kritizáljátok, hogy el se olvastátok, sztereotípiákkal lövöldöztök, dől belőletek a gyűlölet és intolerancia..."

Épp eleget tudunk a bibliáról a véleményalkotáshoz. Miért kellene betéve tudni az egészet? Belőlem nem dől semmi. Felőlem abban hisz mindenki amiben akar, ha nem okoz vele kárt nekem.
Az intolerancia vádját azért vicces pont egy kereszténytől olvasni. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18874) kymco válasza Huma (#18873) üzenetére


kymco
veterán

Épp eleget tudunk a bibliáról a véleményalkotáshoz. Miért kellene betéve tudni az egészet? Belőlem nem dől semmi. Felőlem abban hisz mindenki amiben akar, ha nem okoz vele kárt nekem.
Ezt te honnan veszed? Max onnan, hogy te eldöntöd magadról, hogy eleget tudsz... ennek kb annyi értelme van és annyi értéke is, mint ahogy megállapítottad korábban magadról, hogy tökéletes vagy.
Egy csomó dolgot tudni vélsz a Bibliáról, de az érveid filmélményekből, tv műsorokból esetleg olyan érvekből táplálkozik, hogy egyesek úgy tartják....
Te, aki a történelemtudomány hitelességét megkérdőjelezed, semmiféle érvet nem hozol fel, csak a saját elfogult minősítéseidet, mások által (nincs sehol forrásmegjelölés) hallottakat tényként kezelve azt hiszed, hogy okosat mondtál. Ez szégyen.... de nem nekem.
Az mondod, hogy ismered a Bibliát, és jössz az almával... ami nincs a Bibliában. Hivatkozol a Bibliára, közben nem tudod, hogy mi van vagy éppen nincs benne.
Meg kell küzdened azzal, hogy fogalmakat nem értesz, és ahelyett, hogy belátnád, azt szajkózod, hogy olyan nincs...
Szövegértelmezési problémáid vannak.

Egyetlen állításod szerettem volna végigvinni a vitában. Megküzdöttem azért, hogy egyetlen konkrétumot kiszedjek belőled, de reménytelen volt. A végén még a saját állításodat is letagadtad. De akkor sem vállaltad fel szavaid, csak a minősítgetéseid konkrétumok nélkül.
És a végén, mikor egy példát akartam mutatni, mire gondolok, ahelyett, hogy az eredeti kérdésre válaszoltál volna, a példám tartalmával kezdtél vitatkozni.
Idejössz hatalmas arccal, hogy kioktasd, meggyőzd saját elmondásod szerint e keresztényeket, de nincsenek érveid, csak lejárató szavaid. Se a vitapartnered, se a vitapartnered álláspontját nem tiszteled.
Tények, érvek és tisztelet nélkül csak egy pökhendi mitugrász alaknak tarthatunk, aki ahelyett, hogy építene (pld kapcsolatot) csak rombol, és azt hiszi, ez így kóser.

Kedves Huma! Nagy arcnak képzeled magad, de amit itt a fórumon nyújtasz elég kicsinyes és nagyon szánalmas. Én szeretek vitatkozni, szeretek érveket ütköztetni, de veled nem lehet, mert nincsenek érveid, nem tudsz egyetlen dolgot végigvinni, érvelni mellett vagy cáfolni.
Arról részletes képünk van, hogy minek képzeled magad, de ez egy vitában nagyon kevés.

Itt a csodálatos állításod: "Az intolerancia vádját azért vicces pont egy kereszténytől olvasni."
Ezzel megint egy csúsztatott minősítést valósítasz meg, mintha minden keresztényről köztudott lenne, hogy intoleráns, és ezt mindenki tudja.
Miközben nem ismersz annyi keresztényt, hogy ilyen általánosítást tegyél. De ez téged nem zavar, mert mivel te írtad, ezért tény. Még alá sem kell támasztanod. Igaz ez messze van az általad istenített természet tudományos megközelítéstől, ennél azért a történelem tudomány jóval tudományosabban érvel, de ez sem számít.
Az, hogy Indiában a leprásokkal vallási hovatartozás nélkül a keresztény misszionáriusok foglalkoznak már nem érdekel, akkor is intoleránsak... Az, hogy keresztény ismerőseim hajléktalanokkal, alkoholistákkal foglalkoznak nem pénzért a szabadidejükben vallási hovatartozástól függetlenül, az nem számít...
Az, hogy te intoleráns vagy a keresztény emberekkel, az sem számít... a lényeg, hogy a keresztények intoleránsak... Mekkora arcnak képzeled magad?

Amikor kijavítottalak, hogy a tudást Isten nem akadályozza, a kísértő nem ajándékozta, te ezt válaszoltad:
És én nem is beszéltem másról eddig sem. Ha félreértetted akkor az nem az én problémám.

Pedig a korábban vitatott mondatod egyértelmű:
"A Sátán pl megajándékozta az emberiséget a tudással. Isten viszont ezért megbüntette az embereket"
Itt nincs szó a tudásról. Láthatóan kummantásod sincs arról, hogy mit ír a Biblia, de kritizálod. De azt sem tudod, hogy te mit írtál.

És hogy a zavar még teljesebb legyen, te magad fejted ki, hogy nem érted mit is jelen a "jó és rossz tudás fája":
"Mindegy hogy nevezzük, a tudás az tudás."
A tudás önmagában ismeretet jelen, amit meg lehet szerezni, sőt maga a Biblia is erre ösztönöz.

A jó és rossz tudás ismerete pedig etikai döntési helyzetet jelent. Nem valóságos tudás, hanem annak a deklarálása, hogy ki dönti el, hogy mi a jó. A társadalmak nem örülnek annak, ha ez az egyén kezébe kerül, mert ebből anarchia lesz. Ezért születnek törvények és szankciók, ezért deklarálnak alkotmányokat, irányleveket stb... hogy a törvényhozás, és nem az egyén határozza meg a jó és a rossz tartalmát. A jót támogatja, a rosszat szankcionálja. Ez nem TUDÁS.
Tehát az az érvnek látszó mondatod, hogy a tudás az tudás, hülyeség. És ezt te észre sem vetted, mert nem érted a "jó és és rossz tudás" értelmét. Nem tudod, de vitatod... Nagy arc vagy...
De ez még kevés... te továbbmész ezen az ösvényen:
"Nincs jó és rossz tudás. Csak tudás van és kész. Ha valaki nem tudja hogy mi a különbség a jó és a rossz között, az nem tekinthető értelmes embernek."

Amit nem értesz, az már nem is létezik. Az, hogy ezt mire alapozod, nem firtatod, megszoktad, hogy amit leírsz, az úgy van... ez egy valóban természettudományos megközelítés.
Ha igazad lenne, akkor nem lenne szükség törvényekre, nem kellenének szankciók. De mivel minden népnek vannak törvényei, minden nép alkalmaz szankciókat, ezért minden ember félállati sorban van szerinted... rajtad kívül, mert te tudod, mi a jó és rossz. Ezt még tanulnod sem kellett, szocializáció sem kellett neked hozzá, megszülettél, és már tudtad is... és nem érted, hogy másnál miért kellenek törvények, szocializáció stb...
De neked van igazad, mert te ezt kijelentetted.
Láthatóan nem érted, de véleményt fogalmazol meg, embereket nézel hülyének.... közeben magad minősíted...

És a végén, a le nem reagált hozzászólásod reagálása:
"Ha nincs a Sátán (véletlenül kisbetűvel írtad a nevét) akkor nem esznek az almából ergo megajándékozta őket vele. Mint ahogy Prométheusz is megajándékozta az emberiséget a tűzzel amit az Olümposzról lopott.

"A Biblia nem a tudás fájáról beszél, hanem a jó és a rossz tudás fájáról."
És én nem is beszéltem másról eddig sem. Ha félreértetted akkor az nem az én problémám.

Az a baj, hogy nem vagy hajlandó elfogadni a nyilvánvaló igazságot. Azt hogy egy gonosz Istent imádtok. A Biblia nem más mint a bűneinek a lajstroma. Minden rosszat a Sátánra kentek ill megmagyarázzátok, hogy az Istennek célja volt vele, csak az emberek nem érthetik meg az ő indítékait. Hihetetlen hogy a legnagyobb rémtettet is egy legyintéssel elintézitek, ha azt ő követte el. Egy pillanatig sem gondolkodtok el azon, hogy talán mégsem volt helyes az amit tett. Mégis milyen Isten követel véráldozatot? Milyen Isten öl meg minden elsőszülöttet? Milyen Isten az aki elpusztít és/vagy örök szenvedésre ítél mindenkit aki nem hajbókol előtte és tartja be minden egyes utasítását?
Még a maják emberáldozatot követelő Istene is szolidabb nála."

A sátán nevét szándékosan írom kisbetűvel, nem érdemes kijavítanod, te úgy írod, ahogy akarod, én is.

Alma: Te kijavítasz engem, és biztatsz, hogy nézzek utána. Én utána néztem... veled ellentétben.
A Biblia nem ír almáról csak gyümölcsről. A Biblia által idézett gyümölcs szó pedig túl általános, hogy almává konkretizáljuk. Tehát a Biblia nem ír almáról.
Egyes népek a gyümölcsöt, főleg, mivel nem tudják a képzőművészetben konkretizálás nélkül pld megfesteni, ezért az általánosból konkretizálták... így lett bizonyos helyeken alma... de más népeknél gránátalma, megint más népeknél ananász vagy banán.
Én utánanéztem, te az utánanézés helyett kioktattál... ismerethiányban szenvedsz, és ezt mások kioktatásával vezeted le... szvsz.

"Az a baj, hogy nem vagy hajlandó elfogadni a nyilvánvaló igazságot. Azt hogy egy gonosz Istent imádtok." Te utálod a dogmákat, de itt egyet gyártottál. Mert nyilvánvaló igazságnak fogalmazod meg azt, amit te gondolsz. Nincsenek tények az alátámasztásra, mert annyira igaznak tartod, hogy felesleges. És hülye, aki más következtetést von le az érv nélküli kijelentésedből. Azt megértem, hogy nem a Bibliából érvelsz, bár kicsit sejteted, hogy a Biblia sem tud megcáfolni, tehát megértem, hogy nem onnan hozod az érveid, mert ahhoz ismerni kellene és a leírtakat értelmezni. Ezt már láttuk korábban is, hogy gondot okozott...
De el kell fogadni, kész passz, igazad van, mert nyilvánvaló igazság.... Ezt az érvet majd más vitában én is bevetem, mert annyira nem lehet ellentmondani neki.

"Hihetetlen hogy a legnagyobb rémtettet is egy legyintéssel elintézitek, ha azt ő követte el. Egy pillanatig sem gondolkodtok el azon, hogy talán mégsem volt helyes az amit tett. "
Ez is csúcs. Te azt is tudod, hogy mi mire gondolunk vagy nem gondolunk. Belénk látsz, minden kereszténybe egyszerre... de hát mivel tökéletes vagy, ezért ez a minimum...
Most őszintén... ezek után mit lehet erre válaszolni? Olyan ciki azt írni, elnézést, de a sztereotípiád ellenére én gondolkodtam a dolgon, és bocsánat, de más eredményre jutottam...
Sajnos te meg vagy győződve, hogy a hiányos ismereteid ellenére mindenki arra a következtetésre jut, mint te, és ha nem, akkor vagy nem gondolkodik a másik, vagy hihetetlen...

És Kedves Huma, lehetne ezt még ragozni, de nem teszem. Túl sok időt pazaroltam rád.
Eddig úgy gondoltam, hogy te egy nagyon intelligens ember vagy, aki idejön a fórumra csipkelődve szórakozni... Időnként ír valami nagyon merészet, majd jól szórakozik rajta. De rájöttem, hogy ez nem így van. Nem vagy tisztába fogalmakkal olyan dolgokkal vagdalkozol, ami mögött nincs ismeret, miközben kioktatsz minket a tudatlanságunkból. Csak sztereotípiáid és megcáfolhatatlan kijelentéseid vannak. Ha valamiről kiderül, hogy rosszul tudod, szó nélkül továbblépsz egy újabb koncot megragadva, vagy ami még rosszabb időnként szánalmasan tovább kötöd az ebet a karóhoz. Olyan nincs, hogy bocs, tévedtem...
Én egyszer legalább megpróbáltam egy kicsi szálat a vitánkba végigvinni reménytelenül.
Nincs több időm erre.
Csak javasolni szeretném, ha meg akarsz itt győzni bárkit, ahhoz tudás, érvek minimálisan szükségesek. A sztereotípiák segítenek az életben, de a vitában nagyon bénán jönnek ki....
További jó fórumozást! Én innen kezdve értelmetlennek tartom veled a beszélgetést... Mindent leírtam, kiírtam magamból.
Mivel ez érzelmileg érintett, ezért elég személyes, talán több helyen személyeskedő volt. Sajnálom, de ki kellett írnom magamból, hogy nyugodtan továbblépjek.
Üdv!

www.refujvaros.hu

(#18875) Noddy válasza Huma (#18873) üzenetére


Noddy
senior tag

Ugyan mi tudományosan alátámasztott a bibliával kapcsolatban?

Én pedig éppen azt látom, hogy még azt se nagyon értelmezitek amit be copy pasteltek...
Pl. itt volt a parázna nő esete, akit Jézus megmentet, egyikőtöknek se tűnt fel, hogy házasságot törni nem lehet egyedül, ugye... e fölött mindenki szépen elsiklott, tehát milyen jogi esemény lehetett az, hogy a zsidók a saját törvénykezésüket se tartják be. 3Mózes 20,10: a törvény szerint e férfit és a nőt együtt kell elítélni.

A teremtésnél is volt itt vita, hogy angyalok voltak-e vagy se. A Biblia első mondatai között van, hogy Isten teremtette a mennyet és a földet. Mint tudjuk az angyalok mennyei lények, illetve az éden kapujában lángpallossal is ott álltak már az angyalok. A kígyó és a sátán párhuzamára is rengeteg párhuzam van a Bibliában (ama régi kígyó: Jel 12,9)

Értem, hogy nem érdekel titeket, meg unjátok a Bibliával való foglalkozást, de ha szeretnétek egy picit is partiban lenni a keresztyénekkel való vitában, a gondolkodást és a fáradtságot nem tudjátok megspórolni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18876) Psych0


Psych0
őstag

Na még egyet.

A problémám azzal, hogy az ószövetségben levő necces részleteket az újszövetségben levő visszautalással teszik a hívőknek világossá, az az, hogy nem tartom megbízhatónak. Mivel az ószövetséget két független szervezet felügyelte, (így kb sérthetetlen volt), addig az újszövetséget többször is körbeülték kanonizáló "munkacsoportok". Tehát, ha még el is tudnám képzelni, hogy az ószövetség "isten szava", addig az újszövetség a keresztény egyház terméke. Azok az emberek döntötték el, hogy mi kánon, akiknek köszönhetjük a sötét középkort. Emiatt jókat nevetek azokon az evangélistákon, akik azt állítják, hogy nem az egyházban hisznek, hanem a bibliában.

A másik érvem a könyvek közi magyarázatokra, az a régi, "azt mesélünk be amit akarunk" hozzáállás, ugyanis ahány magyarázat van, annyi ellentmondás is, így pedig könnyedén ki lehet emelni tetszőleges jelentésű igét(amit meg is tesznek a mai napig, lásd melegházasság vita USA, abortusz vita Írország). Nem tudom ismeritek-e a reason pjojectet, ami a biblián belüli logikai ellentmondásokat ábrázolja egy gráfon. Meg lehet nézni a jobb oldalát.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18877) Psych0 válasza Noddy (#18875) üzenetére


Psych0
őstag

a cikkből:

"Nem beszélve a Biblia által emlegetett nagy ókori városokról, amelyeknek sokáig a létét is megkérdőjelezte a történettudomány: Ninive, Nimrúd, Babilon. A régészeti feltárások egymás után hozták felszínre azokat a nagy múltú, ókori városokat, amelyek létéről csak a Biblia tudósított."

wiki babylon Erről a cikkről ennyit. Mi az, hogy csak a biblia tutósított?

Szinte minden mitológia valós helyszíneken alapuló szájhagyomány útján mutálódó történetekből áll, amit egyszer valaki leírt. Az, hogy Mózes, vagy Hans Christian Andersen írta le, az tök mindegy, úgyanúgy mese mind. Vagy pl az "Igazságos Mátyás mítoszunk", mikor a valóság az, hogy H. Mátyás, az egyik leggyökérebb királyunk volt.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18878) llll válasza Psych0 (#18855) üzenetére


llll
senior tag

"Ebből az következik, hogy van sátán. :W "
...ez esetleg irónia volt, csak nem értettem?
ha arra céloztál, hogy ez közel sem bizonyítja a sátán valós mivoltát és esetleg az egész személye pusztán jelképesen értendő és ő is csak 1 tanmese, akkor abszolút egyetértek
sőt ha már itt tartunk, akkor én azt is simán el tudom képzelni, hogy istennel is ugyanez a helyzet, sőt akár Jézussal is
(sok hívőben valszeg 1 világ omlana össze ha ez véletlenül bebizonyosodna, de bennem pont nem:) )

Soha többet DPD!

(#18879) llll válasza Psych0 (#18876) üzenetére


llll
senior tag

"Mivel az ószövetséget két független szervezet felügyelte, (így kb sérthetetlen volt), addig az újszövetséget többször is körbeülték kanonizáló "munkacsoportok"."
erre is létezik 1 lehetséges válasz:
hogy tudniillik ezeket a kanonizáló munkacsoportokat (is, meg az ószövit összeállítókat is) meg maga isten felügyelte...
te ezt nyilván hülyeségnek tartod, de sztem arra elvileg igenis simán alkalmas ez a válasz, hogy továbbra se tekinthessük eldöntöttnek a vitát a te ezen újabb felvetésed ellenére sem

amit a régészeti leletekről írsz, abban viszont megint egyetértek veled
megint nem olvastam el a cikket, mert mondtam már hogy miért nem
de látatlanban borítékoltam volna, hogy a valóban ellenőrizhető leletek semmit nem bizonyítanak
max azt, hogy tényleg léteztek pl ilyen nevű városok
de mondjuk a bibliában leírt ottani történésekből ez ugyan mit bizonyít?
a világon semmit

majd ha megtalálják a frigyládát és tudunk telefonálni istennek
vagy mózes botját rajta 1 típustáblával és a tulaj nevével, ami kígyóvá változik és elnyeli a többi botot
na azok majd tényleg régészeti bizonyítékok lesznek:)
de addig...

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18880) llll válasza Noddy (#18875) üzenetére


llll
senior tag

...esetleg mondjuk szodoma tele volt megmagyarázhatatlan kráterekkel és égésnyomokkal?:)

az egyik kedvencem az volt, hogy a közelében állítólag megtaláltak vmi sótömböt is...

ha ez véletlenül igaz, akkor megint nagyobb összeget tennék arra, hogy vmi hívő régész találta meg
(érted)

vagy a másik, amikor az egyik Jehova tanúja mutatta izgatottan a fényképet, hogy a vörös-tenger fenekén lefényképeztek 1 szekérkereket
és hogy "íme 1 újabb bizonyíték"

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18881) llll


llll
senior tag

...vagy ilyen "perdöntő" bizonyítékokat láttatok már?
[link]
itt a kedvencem az, amelyiken az egyik régész fél lábbal a felbecsülhetetlen értékű lelet koponyáján áll:)

Soha többet DPD!

(#18882) Psych0 válasza llll (#18879) üzenetére


Psych0
őstag

"a kanonizáló munkacsoportokat meg maga isten felügyelte..."

Ha ez igaz, akkor az inkvizícióknál és a tordesillasi szerződésnél is felügyelte őket(vagy lehet, hogy pont akkor ment el sz.rni :D ). Még mindig nem túl meggyőző ez az istenfigura.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18883) llll válasza Psych0 (#18882) üzenetére


llll
senior tag

őket viszont már nem!
csak az üzenete hozzánk való eljutását felügyelte
az inkvizítoroknak viszont már ugyanúgy csak tiszteletben tartotta a szabad akaratát, mint a móri bankrablóknak:)
(hidd el, elég jól ki lett ez találva pár ezer év alatt)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18884) Psych0 válasza llll (#18883) üzenetére


Psych0
őstag

Na ez a szelektív fasság és kettős mérce az, ami keveri a biztosítékot minden normális emberben. :(

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18885) llll válasza Psych0 (#18884) üzenetére


llll
senior tag

nem biztos
gondold csak végig:
a mese szerint miért van most alkalma egyik embernek akár megölni is a másikat?
mert MI nem kértünk istenből
azt mondtuk, hogy majd nélküle, meg majd a sátánnal...
isten ezt tudomásul vette
jó, 1 istenhez kicsit talán méltatlan módon indulatból azért ideb@szott pár kellemetlen következményt is kicsinyes bosszúgyanánt:)
de nyilván a "nem kérünk belőle" azt kell jelentse, hogy EGYÁLTALÁN nem kérünk belőle
(máskülönben mi lennénk azok, akik segget csinálnánk a szánkból
mint a tinédzser aki a fater képébe vágná, hogy "boldohulok én nélküled is, nem kellesz...csak a havi zsebpénzemet nyomasd továbbra is, tankold meg időnkét a kocsit amit vettél nekem, had lakhassak továbbra is a házadban, stb
de egyébként nincs rád semmi szükségem")
tehát nem kérhetünk tovább a szaros fájából (mármint az élet fájából), nem kérhetünk a paradicsomából, nem kérhetünk abból, hogy ha kell egymástól is megvédjen bennünket, stb

ő viszont még mindezek ellenére is próbálná megüzenni (már akit érdekel), hogy ha akarunk visszakulloghatunk hozzá
és ennek az üzenetnek a hozzánk való eljutásáról nyilván gondoskodna is

...hol van ebben a szelektivitás, meg kettős mérce??

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18886) llll válasza llll (#18885) üzenetére


llll
senior tag

bocsi lejárt:
szóval nyilván gondoskodnia is KELLENE

Soha többet DPD!

(#18887) Psych0 válasza llll (#18885) üzenetére


Psych0
őstag

"de nyilván a "nem kérünk belőle" azt kell jelentse, hogy EGYÁLTALÁN nem kérünk belőle"

akkor nem kérjük se a fiát, se az özönvizét. Szodomában hol volt a szabad akarat?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18888) llll válasza Psych0 (#18887) üzenetére


llll
senior tag

a fiából nem kötelező kérni
az szabadon választott gyakorlat

az özönvízhez és szodomához hasonló mégis csak beavatkozásokat pedig már én is próbáltam firtatni :K
legutóbb pont a noé c film kapcsán
(és ha jól emléxem nem kaptam kielégítő választ)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18889) llll válasza Psych0 (#18887) üzenetére


llll
senior tag

...esetleg azzal lehetne itt is próbálkozni, hogy a szodomaiak is bedugták az ujjukat a konnektorba, meg noé kortársai is
azaz ok és elkerülhetetlen okozat
csak a bibliában ugye megint nem ez áll, ha ragaszkodunk az ott leírtak szoros értelmezéséhez
aszerint kifejezetten isten avatkozott közbe
(és igen, annak ellenére, hogy elvileg tudomásul vette, hogy - még mindig - nélküle szeretnénk próbálkozni)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18890) Huma válasza kymco (#18874) üzenetére


Huma
addikt

Ezt telefonon olvastam végig és soknak tűnt. Most a gépen nézve is elég soknak tűnik. :)
Sajnálom de ennyi mindenre nincs kedvem most válaszolni. Annyit azonban mondhatok hogy kb az összes állításodat meg tudom cáfolni. Kivéve ezt "egy nagyon intelligens ember vagy". Ennek megcáfolása sajnos meghaladja a képességeimet. :D

A Sátánnal kapcsolatban azért megjegyezném hogy illetlenség valaki nevét kisbetűvel írni. Még én is ügyelek arra hogy Isten nevét mindig nagy betűvel írjam. Pedig szerintem nem is létezik. Csupán tisztelem annyira más vallását hogy nem degradálom le az Istenüket egy kisbetűvel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18891) Huma válasza Psych0 (#18877) üzenetére


Huma
addikt

Erről van szó. Abban semmi meglepő sincs, hogy a bibliában említett városok a valóságban is léteztek.
Azt bizonyítsák be hogy volt égő csipkebokor vagy hogy Jézus tényleg tudott a vízen járni.

Régebben láttam egy műsort amiben azon vitatkoztak hogy a Vörös-tenger szétválasztása csak egy félrefordítás eredménye a bibliában. Állítólag lehetséges hogy csak egy sivatagon keltek át. Nem volt semmi tengerszétválasztás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18892) llll válasza Huma (#18891) üzenetére


llll
senior tag

és aszerint a műsor szerint az üldöző egyiptomiak mibe fulladtak bele a sivatagban?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18893) Huma válasza llll (#18892) üzenetére


Huma
addikt

A könnyeikbe hogy elmentek tőlük a zsidók.

Szerintem nem kell összefüggéseket keresni, hisz az egész csak egy mese.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18894) Psych0 válasza llll (#18889) üzenetére


Psych0
őstag

"azaz ok és elkerülhetetlen okozat"

ez mindenhonnan nézve isteni beavatkozás, mert akkor a teremtés pillanata volt az ok, amit meg tudjukki csinált. A predesztináció és a szabad akarat egy lapon említése meg, mint tudjuk paradoxhoz vezet.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18895) llll válasza Huma (#18893) üzenetére


llll
senior tag

akkor miért mentek utánuk?:)

mert most érted:
azt mondják, hogy hülyeség az egész
mert kiragadták a tenger momentumát és azt állítják, hogy ott pl igazából a sivatag szó szerepelt eredetileg
csak ezzel meg máris totál értelmét veszti az összes többi részlet, amiből kiragadták a tenger momentumát
holott azzal még egészen kerek volt

és pl neked ebből az egész "műsorból" megint mi marad meg?
az, hogy íme 1 újabb bizonyíték arra, hogy logikátlan hülyeség az egész
kicsit sem érzed magad megvezetve?
tudom hogy 1 "hívő" szájából ez pont hülyén hangzik, de ez esetben sztem elég jogos

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18896) Huma válasza llll (#18895) üzenetére


Huma
addikt

Hát azért hogy visszahozzák őket.

Az maradt meg hogy hülyeség az egész. Egyszer félrefordítottak valamit vagy 1500 évvel ezelőtt. A többit meg hozzáköltötték.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18897) llll válasza Psych0 (#18894) üzenetére


llll
senior tag

"ez mindenhonnan nézve isteni beavatkozás"
ha belenyúlsz és megüt az áram, az isteni beavatkozás volt?
isten büntetett?
gondolom a válasz nem
na
erre próbáltam rávilágítani, hogy mi van ha mondjuk ténylegesen az özönvíz sem isten közvetlen és külön beavatkozásának köszönhető?
hanem vmi - közelebbről egyelőre nem ismert - módon az is egyenes és elkerülhetetlen következménye a noé kortársai viselkedésének?
mint az áramütés
ehhez persze kicsit el kellene szakadni a bibliában leírtak szó szerint értelmezésétől
vhogy talán úgy, hogy mi van ha az áramütés "törvénye" vmi módon ugyanabból az - közelebbről igazából szintén senki által nem ismert és pl bennünket is létrehozó - VALAMIBŐL származik, mint az emberek gonoszsága által kiváltott özönvíz törvénye
(tehát ha ez is 1 automatikusan működő vmi)
világos, hogy ez utóbbi azért még nem olyan első látásra magától értetődő/átlátható, mint mondjuk a gravitáció, vagy bármelyik másik ma már feltárt és természetesnek vett törvényszerűség
de emlékeztetnék rá, hogy nem is olyan régen még ezeket is az istennek/isteneknek tulajdonították, velük magyarázták
nemtom érthető-e még, hogy mire próbálok kilyukadni
tehát az én istenképemben isten se nem szeret, se nem büntet bennünket
mert nem annyira antropomorfizált, mint a bibliában
(tehát nálam értelemszerűen pl a sátán sem létezik
hanem talán bármi bennünket érő rossz forrása szintén a mi saját cselekedeteink
a sátán pedig talán csak a jobb érthetőség kedvéért ezt megszemélyesítő vki)
és így nézve a bibliában leírtakat (tehát elvonatkoztatva) akár még meg is állhatnák a helyüket
...vagy nagyon megsütött vmi?:)

"A predesztináció és a szabad akarat egy lapon említése meg, mint tudjuk paradoxhoz vezet"
sztem meg ez sem feltétlenül van így
mert elvileg 1 mindenható "isten" már akkor is tudhatná, hogy mit fogsz lépni, amikor még te magad sem
és ami a lényeg, hogy mégsem azért fogsz azt lépni amit, mert ő akarja így!
hanem a te döntésed lesz
csak ő már előre tudja
elvileg és ténylegesen is tehetnéd az ellenkezőjét is
de nem fogod
mert az/ő - mint a "készítőd" ugyebár - annyira ismer, olyan pontossággal tud téged megítélni, hogy gyakorlatilag nullához végtelenül közelít a tévedése esélye

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18898) llll válasza Huma (#18896) üzenetére


llll
senior tag

ja, bocsi
nekem vhogy az jött le, hogy az örömkönnyeikbe fulladtak bele...

tehát azt mondod eredetileg csak annyi volt leírva, hogy a zsidók átkeltek a sivatagon
aztán vki ezt vörös-tengernek fordította és az összes többit (az őket üldöző és vízbefúló reguláris egyiptomi haderőket) csak hozzáköltötték
oké
ez is 1 elvi lehetőség:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18899) kymco válasza llll (#18898) üzenetére


kymco
veterán

Azért az érdekes lenne megtudni, hogy milyen nyelvről milyen nyelvre fordította, és kicsoda...
Mert a héber szöveg elérhető, Milyen nyelveben lehet ezt félreérteni?
Csak ha több is érdekel egy városi legendánál...

www.refujvaros.hu

(#18900) Huma válasza kymco (#18899) üzenetére


Huma
addikt

Hogyne, városi legenda. Szerintem a szakértők ezt másképp látják. Azért egy archeológus szaktekintély véleményét nem lehet csak úgy egy legyintéssel elintézni. A régészet elég komoly tudományág.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.