Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18551) llll válasza Huma (#18550) üzenetére


llll
senior tag

"Igen, de nem számított arra, hogy mindenki alávaló lesz. "
úgy érted noé idejében?
(mert úgy egyébként azért biztosan csak nem tartasz gonosznak minden embert)
nekem ezzel (noé kora) leginkább az a bajom, hogy mondjuk a szintén vízbefojtott csecsemők vajon hogy a fenében lehettek gonoszak?
és még csak azt sem tartom elfogadható magyarázatnak, hogy a gonosz/engedetlen szülőkből kifolyólag a gyerekek is garantáltan gonosszá/engedetlenné váltak volna
hiszen ezzel az erővel már ádámék minden kölykét is kiírthatta volna
nekik mégis megadta az esélyt
(vajon mert ennyire kegyes?
vagy mert ezzel újfent el kellett volna ismernie, hogy befuccsolt az emberiség-projekt)

egyébként a hívők úgy gondolják, hogy - bár képes rá, de - nem nézi meg a jövőt
én némiképp megkérdőjelezem hogy így hogyan lehetne mindenható, de végül is lehet
ez is csupán a "mindenhatóság" fogalmának (az éppen célszerűen megválasztott) értelmezésén múlik
a hívők szerint akkor is megtehet bármit (azaz végül is tényleg "mindenható"), ha éppen nem kukucskál bele minden egyes ember jövőjébe
sztem meg aki nem tud mindent 1-1 adott pillanatban, az nem mindenható (mivel nem mindentudó ugye)
esetleg bonyolíthatnánk még a képet azzal, hogy a rossz emberek leszármazottjai között is felbukkanhatnak jók és nagy kegyelmében nekik is meg akarja adni az esélyt
de akkor megint mi van a végítélettel?
úgy értem az akkor kinyiffantott gonoszok - immár meg sem születhető - leszármazottaival...?

"két oldalanként kiírtja a fél emberiséget. A köztes oldalakon meg épp kínoz valakit"
na és?
biztosan te is szivesen kinyírnál, vagy megkínoznál egyeseket, mert szted ezt érdemelnék
sztem leszögezhetjük, hogy isten megítélése az aktuális szemlélő aktuális előítéleteitől függ
attól, hogy akkor éppen milyennek AKARJA látni

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18552) Huma


Huma
addikt

Hogy ne csak a kereszténységről legyen szó.

A múltkor olvastam a szvasztikáról. Tudtátok, hogy a legősibb szimbólumok egyike? Az egész világon elterjedt, szint mindenhol ismerik. Használták az európaiak, keletiek, indiaiak és az amcsi indiánok is. Van ahol jelenleg is használják.
Elég érdekes téma, hogy vajon hogyan is terjedt el az egész világban. Az egyik elmélet szerint egy égi jelenség lehetett az oka. Ezt onnan szedték, hogy egy ősi kínai kéziraton szerepelnek különféle üstökösök és az egyik szvasztika formájú. Ez számomra nem tűnik túl hihetőnek. Egy üstökösnek nem hiszem, hogy (csóvával, mindennel együtt) lehet ilyen alakja. Szóval vagy nem üstökös volt az amit láttak vagy pedig nem is láttak semmit, csak kitaláció az egész.
A másik elmélet pedig az hogy olyan ősi szimbólum hogy még az emberiség szétszóródása előttről való.
Pl az amcsi indiánok hogyan használhatták ezt a szimbólumot? Vagy a vikingek vihették el nekik, ami nem túl valószínű, vagy maguktól, a többi kontinenstől teljesen függetlenül lett jelkép náluk, ami szintén nem túl valószínű.

Az ősi magyarok is használták ezt a jelképet. Sőt még Habsburg Mária magyar királyné (1505–1558) ruháját is ezzel a jelképpel (is) díszítették.

A Biblia nincs 2000 éves sem. A szvasztika viszont minimum 7000 éves. Azért ez elgondolkodtató.

Itt lehet olvasgatni róla. De sok más helyen is fejtegetik ezt a témát.

(#18551) llll:
A Bibliát olvasva két dolog a napnál is világosabb.
1: Isten nem kegyes, hanem kegyetlen, sőt gyakran gonosz.
2: Nem mindenható

Arról nem is beszélve hogy olyan emberi gyarlóságokkal rendelkezik mint a bosszúvágy és az egoizmus.
Nem hiszem hogy ilyen jellemhibák után joga lenne bármit is számon kérni rajtunk. :)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18553) llll válasza Huma (#18552) üzenetére


llll
senior tag

ez is a sátán műve és kész:)

Soha többet DPD!

(#18554) kymco


kymco
veterán

Noé történetét lehet sokféleképpen nézni. És ti is teszitek ezt egyféleképpen. Pont úgy, hogy a cinikus, szarkasztikus énetek jól szórakozzon. Erről nekem az jut eszembe, mikor az apa a gyerekének elkezdi mesélni a történetét a gyerekkori vadászatáról, és kezdi: amikor reggel felkelt a nap....
De apa, feleli a gyerek, a nap nem tud felkelni, mert élettelen, és valójában nem is kel fel, hanem a Föld tengely körüli forgása adja azt az illúziót, hogy a Nap látszólagosan mozog a nem is létező égboltozaton.... Inkább hagyd abba a történetet, innen is lejött, hogy hülyeséget akarsz mondani....

Nos a történet lényegi üzenete helyett most az antropomorfizmus szükségszerű torzításain csámcsogtok.
Jó étvágyat hozzá!

www.refujvaros.hu

(#18555) Huma válasza llll (#18553) üzenetére


Huma
addikt

Az nem lehet hisz a kereszténység szerint a föld hatezer éve keletkezett. (Vagy rosszul tudom?) Isten még a sötétségben üldögélt és a Sátán még csak egy futó gondolat lehetett akkoriban.
Hogy lehet akkor 7000 éves egy jelkép?

Amúgy Isten mikor teremtette az angyalokat? Még a föld előtt vagy utána?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18556) kymco válasza Huma (#18552) üzenetére


kymco
veterán

A Biblia nincs 2000 éves sem. Ennél sokkal régebbi az Ószövetség része...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#18557) llll válasza Huma (#18555) üzenetére


llll
senior tag

"A Bibliát olvasva két dolog a napnál is világosabb."
erről beszélek
a hívők számára pontosan ugyanilyen "világos", hogy kegyelmes és mindenható

"Arról nem is beszélve hogy olyan emberi gyarlóságokkal rendelkezik mint a bosszúvágy és az egoizmus."
ebből 2 dolog következhet (megint pártállástól függően):
1. vagy ez is bizonyítja, hogy a saját képére teremtett bennünket:)
2. vagy mi teremtettük őt a saját képünkre

"Nem hiszem hogy ilyen jellemhibák után joga lenne bármit is számon kérni rajtunk."
akkor viszont te sem kérhetsz számon semmit a gyerekeiden?

"Az nem lehet hisz a kereszténység szerint a föld hatezer éve keletkezett."
vagy legalábbis az ember
igaz, maga a föld is csak "1 héttel" korábban
de arról már megint megoszlanak a vélemények, hogy ez pontosan mennyi időt is takar
(egyesek szerint pl még ma is a 7. nap ketyeg...)
de Jézustól ádámig tényleg évre pontosan vissza lehet számolni a 6000 valahány évet a nemzettségtáblák alapján

"Hogy lehet akkor 7000 éves egy jelkép?"
ezt egyrészt azoktól kell megkérdezni, akik szerint 7000 éves
másrészt ők valszeg nem hisznek a bibliának, mert szemmel láthatóan nem akarták ahhoz igazítani az eredményüket
ennyi
ki-ki döntse el, hogy melyiknek ad hitelt

"Amúgy Isten mikor teremtette az angyalokat? Még a föld előtt vagy utána?"
erre nem igen van pontos utalás, de inkább még az emberek előtt
mert az ő lányaikat már guvadó szemekkel lesték odafentről
az angyalok háborúja pedig a megteremtésünk után zajlott és már lezajlott

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18558) Huma válasza kymco (#18556) üzenetére


Huma
addikt

Azt hittem azokat a történeteket csak a középkorban találták ki és úgy írták bele, régebbre datálva. Ezek szerint akkor régebben.

Én arra lennék igazán kíváncsi hogy vajon hol tartana a technológia most, ha nem lett volna kereszténység. Ha csak 300-500 évvel vetette vissza a fejlődést a keresztény egyház, már abba is szinte lehetetlen belegondolni. Lehet hogy rég a csillagok közt utaznánk és több száz kolóniánk lenne, szerte az univerzumban. Vagy világbéke lenne és minden eszközünk, járművünk, gyárunk, stb környezetbarát lenne.

Érdekes lenne látni alternatív világokat ahol egy-egy dolog másképp alakult mint nálunk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18559) llll válasza kymco (#18554) üzenetére


llll
senior tag

"Pont úgy, hogy a cinikus, szarkasztikus énetek jól szórakozzon."
ebben is igazad van, de én azért picit vhogy mégis hiányolom a felsorolásból a "racionális"-t

Soha többet DPD!

(#18560) llll válasza Huma (#18558) üzenetére


llll
senior tag

..vagy még ma sem lenne szervezett oktatás, fejlett mezőgazdaság, mifene:)

és vallások hiányában vmi máson ölnénk egymást
mondjuk a bajszosak a szakállasokat
(mert kb ennyire tartom megalapozottnak a vallásháborúkat is)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18561) kymco válasza Huma (#18558) üzenetére


kymco
veterán

A Biblia egyes könyvei több, mint négyezer évesek. Bizonyítottan a középkorban nem írtak hozzá könyveket...A Biblia könyvei lezárultak kb az I. sz. végére.
És ha nem lettek volna keresztény tudósok, ma még a világűrbe sem jártunk volna...
Az ateista sztereotípiák hihetetlen módon torzítják el a múlt eseményeinek nem csak megítélését, hanem a konkrét eseményeket is.

www.refujvaros.hu

(#18562) kymco válasza llll (#18559) üzenetére


kymco
veterán

Tudatosan nem tettem be. Nem racionális szvsz, mint ahogy a cinikus gyerek is csak annak látszott, miközben csak az apját akarta alázni az ál-racionalitásával.
Nem racionális, mikor az antropomorfizmus korlátaiba kapaszkodunk bele, mikor a történet legnyilvánvalóbb üzeneteit helyezzük háttérbe azért, hogy legyen mit kritizálni.

www.refujvaros.hu

(#18563) Noddy válasza kymco (#18562) üzenetére


Noddy
senior tag

Igen, a raciónális helyett a "megvan a magához való esze" jobban illik ide.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18564) Huma válasza llll (#18557) üzenetére


Huma
addikt

"a hívők számára pontosan ugyanilyen "világos", hogy kegyelmes és mindenható"
No jó, de én logikusan le is tudom vezetni az álláspontom míg ők nem. Nekik csak el kellene hinni és kész, mert azt mondják.

"akkor viszont te sem kérhetsz számon semmit a gyerekeiden?"
Miért ne kérhetnék? Jellemhibákról volt szó. Nekem nincs egy sem.

Elképzelem ahogy az Isten, pusztán tréfából dinoszaurusz csontvázakat ás el a földbe és meghamisítja a szénizotópos kormeghatározás eredményeit. :D

Arról nem is beszélve, hogy a vasnál nehezebb elemek főleg a már elpusztult csillagokból származnak. Tehát a mi földünk már egy rég elpusztult csillag maradványaiból keletkezett. És ugye a csillagok több milliárd évig "élnek".
Szóval a hatezer éves világteremtés kissé érdekesen hangzik.
Persze az is lehet hogy később, meteorokban került ide a sok nehéz elem, de akkor is már több milliárd évesek voltak, ami kicsit több mint 6000 év.

(#18560) llll:
Lehet hogy nem lenne, de még valószínűbb hogy a sok korlátozó tényező hiányában már sokkal előrébb járnánk.

(#18561) kymco:
Ha nem lett volna kereszténység akkor nem keresztény hanem sima tudósok segítették volna az űrbe jutást. A kereszténység nem erény hanem állapot. (Ez persze igaz a többi vallásra is) Vallásosság nélkül messzebbre juthat az ember mivel nincs semmi a mi megkösse az elméjét, csak a saját korlátoltsága. Ugye az összes vallás egyik hátránya, hogy korlátok közé szorítja a híveit.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18565) Bad Pritt válasza llll (#18551) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Láttad a filmet?
Csak mert én igen és ez az egyik központi kérdés, amivel foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#18566) llll válasza Huma (#18558) üzenetére


llll
senior tag

"Érdekes lenne látni alternatív világokat ahol egy-egy dolog másképp alakult mint nálunk."
láttad már a csillagkapu c. sorozatot?
valszeg pont ezért szeretik a rajongók
de maradva a vallásos vonatkozásnál:
sztem az is érdekes kérdés, hogy az egymástól elzártan fejlődő civilizációk keveredése előtt sok nép nem is hallott istenről, vagy vmi totál más elképzelésük volt róla
oké, lehet mondani hogy őket már így akarta "értesíteni" isten
az odaérkezők által
de akkor is:
akár évszázadokkal! később tudatta őket is a létezéséről?
igazságos lenne ez?
vagy mi lett volna ha mondjuk az aztékok érik el hamarabb azt a szintet, hogy felkerekedhessenek és "felvilágosítsák" mondjuk az elmaradottabb európát ??
akkor ma a napistent imádnánk és vasárnaponként emberáldozatokra járnánk?
vagy a vikingek esetében a valhallában hinnénk?
már megint 1 szerencsés véletlen isten számára, hogy pont a benne hívő népek kezdtek hamarabb megerősödni?

Soha többet DPD!

(#18567) llll válasza Bad Pritt (#18565) üzenetére


llll
senior tag

még nem volt szerencsém, de mindenképpen sor fog kerülni rá
(és meghallgatom a rendező véleményét is a kérdésről:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18568) llll válasza kymco (#18562) üzenetére


llll
senior tag

kymco, Noddy:
rendben, tudomásul vettem
(nincs harag természetesen)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18569) kymco válasza Huma (#18564) üzenetére


kymco
veterán

A korlátot úgy éled meg, mint valami rossz dolgot. A forma 1-ben is pont a korlátok indítják be igazán a fejlesztéseket, a zeneszerzők pont a korszakok meghatározó keretei között voltak képesek arra, hogy maradandót alkossanak. Nem egy zeneszerzőt pont ezek a korlátok inspiráltak.
A korlátok sok tekintetben nagyon fontosak, csak az nem mindegy, hogy ki húzza meg őket és mi vele a szándéka...
A keresztény tudósokat sok esetben inspirálta és a saját korlátaik (főleg képesség) feszegetésére késztette a hitük. Nem a pénz, nem a hírnév, nem az elismertség...
Tehát ha valaki kijelenti (szerintem hibásan), hogy a kereszténység akadályozza a tudományos fejlődést, akkor fogadja el, hogy a kereszténység inspirálja a hívő tudósokat... :)

www.refujvaros.hu

(#18570) Bad Pritt válasza llll (#18567) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindenképpen érdemes megnézni, függetlenül vallási hovatartozástól meg attól, hívő vagy-e vagy sem.
Szerintem remekül ötvözte a Biblia tanításait az evolucionista elméletekkel, egy koherens egészet alkotva. Elég sok témát feszeget és nem feltétlenül bontja ki őket, inkább a nézőre hagyja, hogy saját értékrendje alapján döntse el, mit látott.
Nekem azért tetszett nagyon, mert nem erőszakolta meg végül a bibliai történet lényegét, de mégis más alapokra helyezte: ha belegondolunk a Biblia is hemzseg fantázia elemektől, kigyulladó bokor, szétváló víztömeg, eltűnő holttest és ezek csak a legismertebbek.
A rendező behozott pár ilyen elemet Noé történetébe is, amik akár még a Bibliában is szerepelhettek volna.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#18571) Naturalist válasza Huma (#18558) üzenetére


Naturalist
tag

Személy szerint nem gondolom úgy, hogy jelentősen visszavetette volna. Ugyan néhány gondolatot nem "szponzorált", de másrészt elvitathatatlan a szerepe a mai nyugati kultúra alapjainak lerakásában. Kétlem, hogy sokkal előrébb járnánk. Főleg nem csillagközi utazásban, ahol ha fénysebességgel tudnánk haladni, akkor is 4 évbe kerülne a legközelebbi csillag elérése. Szemét fizikai törvények néha határt szabnak a lehetőségeknek :)

(#18572) Noddy válasza Huma (#18564) üzenetére


Noddy
senior tag

Ilyen tisztán hazudni nem láttam még embert :)
És ez a lentebbi írásaiddal együtt is így már legalább két jellem hiba. De ha az egészséges önkritika hiányát vesszük akkor már három... Ahogy Besenyő Pista bácsi mondaná hát igazam van már amikor bejöttem, há' nem, há' de, ez már négy... :)

A hívők között biztos vannak olyanok is akiknek megmondták és bólogatnak mert lelkileg tényleg sérültek és biztonságot jelent nekik az egyház közössége, nem akarnak vagy mernek gondolkodni. De ott vannak azok is akiknek élő és személyes kapcsolatuk van Krisztussal, nos ők nem amiatt hisznek, mert megmondták nekik.

A keresztyén tudósokról már volt egy körünk IIII-el és a világ rendezettsége, a fizikai, kémiai, matematikai, biológiai törvényekről. Éppen a Biblia mesél erről, hogy a világ rendezett, mégpedig Isten által rendezett mégpedig éppen úgy, hogy emberi ésszel meglehessen ismerni és le lehessen írni. Itt már eleve a véletlen és társai is már kiesnek, mert nem egy káoszban élünk, hanem egy törvények által rendezett világban.
És pont itt jön be, hogy a keresztyén tudósok éppen amiatt jutottak messzebbre, mert tudták a Bibliából, hogy a világ ilyen, azaz megismerhető, kutatható, rendezett és Newton, Kepler, Pascal nem véletlenül tudott annyit letenni az asztalra amennyit.
És éppen a Krisztusba vetett hit teszi az embert szabaddá, szabaddá arra, hogy ne csináljon hülyeséget, hanem tegye a jót. Nem azért élünk a tízparancsolat szerint mert jön a verés, hanem hálából, mert Jézus Krisztus megváltott minket, helyettünk halt meg a kereszten. Beláttuk, hogy a törvény véd minket, a családunkat és nem korlátoz.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18573) llll válasza Huma (#18564) üzenetére


llll
senior tag

"No jó, de én logikusan le is tudom vezetni az álláspontom míg ők nem. "
dehogynem
legalábbis sztem nem 1 objektív vmi a logika sem
hanem nagyon is képlékeny, szubjektív, nyakatekerhető az aktuális célnak megfelelően

"Jellemhibákról volt szó. Nekem nincs egy sem."
ja, akkor én kérek elnézést:)

"tréfából dinoszaurusz csontvázakat ás el a földbe és meghamisítja a szénizotópos kormeghatározás eredményeit"
mire gondolsz pontosan?
csak mert az állatvilágot - ha jól emléxem - 1 teljes "nappal" korábban teremtette meg, mint az embert
tehát a dínók akár már ki is halhattak, mire ádámra került a sor
(mindezt persze úgy értem, hogy ha az a 6 nap esetleg tényleg mégsem feltétlenül 6x24 órát jelentene)
a szén-izotópos (és a többi - mert ezzel spec már nem is lehet évmilliós/millilárdos időket meghatározni) kormeghatározás pedig - ha jól vettem ki - végső soron megint csupán FELTÉTELEZI, hogy a C14 mennyiségét befolyásoló körülmények nem változtak az ELLENŐRIZHETŐ időintervallumokon túl sem
szal sztem ennyit róla
tájékoztató jellegű vminek jó, bizonyítéknak édeskevés

"És ugye a csillagok több milliárd évig "élnek"."
legalábbis manapság
de mi van, ha a teremtéskor isten kénye kedve szerint változtatott ezen is?:)
mert elvileg miért ne tehetné meg?

"Lehet hogy nem lenne, de még valószínűbb hogy a sok korlátozó tényező hiányában már sokkal előrébb járnánk."
hát én meg sajnos attól tartok, hogy nem a vallás és nem egyéb külső mondvacsinált ürügyek miatt nem tartunk még előbbre, hanem mi magunk vagyunk ennek az akadálya

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18574) llll válasza Bad Pritt (#18570) üzenetére


llll
senior tag

oké, ettől csak még kíváncsibb lettem rá:)

Soha többet DPD!

(#18575) Naturalist válasza llll (#18545) üzenetére


Naturalist
tag

Olvasgatva a már több oldalnyi kérdéseidet és az azokra érkező válaszokat, azon gondolkodtam, hogy nem lenne-e jó ezekre megnyugtató és mindenki által elfogadott válaszokat kapni? Ha valaki tudná rá a választ és be is tudná azt bizonyítani neked és egyet tudnál azzal érteni.

Állítólag van olyan emberi foglalatosság, amiben kérdéseket tesznek fel és válaszokat keresnek, de nem állnak meg a válasz kidolgozásakor, hanem összevetik azt a valósággal, hogy helyes-e. Elméletileg ez az egyszerű mozzanat, hogy megnézik, hogy a válasz nem áll ellentétben a valósággal csodákra képes.

Lehet nektek is ezt kéne csinálni :)

(#18576) llll válasza Naturalist (#18575) üzenetére


llll
senior tag

az a helyzet, hogy így 43 éves koromra arra jutottam, hogy sztem nem léteznek ilyen "megnyugtató és mindenki által elfogadott válaszok"
mindenképpen (és egyformán!) hitet igényelnek legvégsősoron
(talán nem véletlenül tart már évszázadok óta ez a "létezik/nem létezik" vita)
ill hogy én magam sem tudnám megmondani, hogy mivel lehetne engem tutira meggyőzni akár pro, akár kontra
ami azt illeti a Jehova tanúi mestereimmel úgy zártam ezt le anno, hogy legyen ez isten gondja:)
ha létezik és esetleg akar tőlem vmit, akkor találja ki ő
mert akkor sem hinném el feltétel nélkül, ha elém állna és lobogtatná a személyijét, hogy na akkor ő volna isten
sőt ekkor kezdenék csak igazán gyanakodni

egyébként éppen megint eszembe jutott vmi, ami talán kapcsolódik is ide 1 kicsit:
kíváncsi lennék, hogy a gyerekeim örököltek-e vmit az ezirányú érdeklődésemből
és kíváncsi lennék hogy ha igen, akkor ők vajon mire jutnak majd ez ügyben
(mint hulk apja)
talán meg kellene szervezni vmi prohardveres fórumot, ahol majd a mi gyerekeink folytatják ezeket a megkezdett beszélgetéseket
...de az igazán érdekes gondolat nem is ez volt
hanem az hogy mi van, ha ez nem is annyira eredeti ötlet?
ha vki már kitalálta?
és mondjuk a "szülők" leírták az ószövit, a leszármazottaik pedig az újat...??
(ha hirtelen eltűnnék, akkor tudjátok hogy jó nyomon jártam!:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18577) llll válasza Naturalist (#18575) üzenetére


llll
senior tag

"lehet nektek is ezt kéne csinálni "
annyival egészíteném még ezt ki, hogy sztem nem NEKÜNK kellene ezt csinálni
hanem 1 a kérdésben tökéletesen ELFOGULATLAN vkinek
akinek tényleg tökmindegy, hogy létezik-e isten vagy sem
csak így hirtelen nem is tudom hol találhatnánk ilyet:)

Soha többet DPD!

(#18578) Huma válasza llll (#18566) üzenetére


Huma
addikt

A Csillagkapu nem jó példa mert ott más bolygókra utaznak, ha jól tudom. Nem alternatív valóságokba.
A Sliders volt az a sorozat ahol alternatív világokba utaztak.

(#18571) Naturalist:
Elméletileg a fénysebességnél sokkal gyorsabban is lehet utazni. A jelenlegi fizikai ismereteink szerint.

(#18572) Noddy:
Én nem szoktam hazudni és egészséges önkritikával rendelkezem. Arról nem én tehetek hogy tökéletes vagyok. Talán szégyellnem, titkolnom kellene?

"a keresztyén tudósok éppen amiatt jutottak messzebbre"
Hát ez nagyon merész kijelentés volt. Inkább nem is kommentálnám.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18579) llll válasza Huma (#18578) üzenetére


llll
senior tag

igaz, de a földről származó emberekkel telepítették be mindegyiket a goauldok
így vhol talán a bejárt fejlődési utak is hasonlóak voltak 1-1 alternatív valósághoz

a sliders viszont nekem vhogy nagyon nem jött be

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18580) Noddy válasza Huma (#18578) üzenetére


Noddy
senior tag

Én kérek elnézést. Semmiképen ne szégyelld a tökéletességedet, titkolni meg pláne ne titkold.

"Hát ez nagyon merész kijelentés volt. Inkább nem is kommentálnám."
Nem csak én beszéltem itt a keresztyén világszemlélet következményeiről. De ajánlom nyugodtan olvasd Newton, Kepler, Pascal életrajzát, életszemléletét taglaló írásokat. Sokat köszönhet a tudomány ezeknek az embereknek akiknek a világnézetét áthatotta az, hogy Isten munkásságát figyelembe vették és Neki engedve végezték munkájukat, nem megkötözve ahogy te azt állítod. Az a baj, hogy ez is egy olyan sztereotípia amit mindig bemondanak, de igazán senki nem néz utána, hogy milyen világnézete volt ezeknek az embereknek.

Mindenesetre az látszik, hogy sok olyan dologról meg van a véleményed amiről fogalmad sincs. Ajánlom, hogy mielőtt a Bibliáról nyilatkozol olvasd el (sok helytelen állításod volt, ez nem feltétlen hazugság akkor, ha már soha nem szoktál hazudni, hanem egyszerűen tudatlanság, de ezt könnyen lehet orvosolni).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18581) Huma válasza Noddy (#18580) üzenetére


Huma
addikt

Azt nem veszed figyelembe hogy ezek az emberek akár sokkal többet is hozzátehettek volna a tudományhoz, ha nem zárják be magukat a vallás börtönébe.

"Mindenesetre az látszik, hogy sok olyan dologról meg van a véleményed amiről fogalmad sincs."
Pl?

"Ajánlom, hogy mielőtt a Bibliáról nyilatkozol olvasd el"
Egyszer már elolvastam. A régi meséket. Az Újszövetséget nem mert az unalmas.

Milyen helytelen állításom volt egyébként?

Logikusan gondolkodó emberként nekem nincs szükségem Istenre. Soha nem is volt és nem is lesz. Már nyolcévesen volt annyi eszem, hogy felismerjem a kereszténység (akkor még csak azt ismertem) abszurditását. Kisgyerekként feltett kérdéseimre egy felnőtt sem tudott kielégítő válaszokat adni és én nem értettem, hogy akkor mégis miért mondják, hogy igaz az ami le van írva a Bibliában, ha egyszer nem tudják megválaszolni a hogyant és a miértet. A mateknál, kémiánál és a fizikánál nem voltak ilyen megválaszolhatatlan kérdések. Érdekes, nem?

Nekem a vallásokkal az egyik legfőbb bajom, hogy gyakran elveszik az egyén szellemi függetlenségét. A szülők ráerőszakolják a gyerekeikre a saját vallásukat és nézeteiket. Belenőnek egy olyan környezetbe ahonnan kellő szellemi érettség hiányában nem tudnak kitörni. És itt most nem arról beszélek hogy buták lennének. Sok összetevője lehet annak, hogy valaki nem tud kitörni egy vallásos közegből.

Hálát adok az Istennek, hogy az én szüleim nem voltak vallásosak. Én pl meg sem lettem keresztelve. Úgy voltak vele, hogy szabadon rám bízták a döntést. Ha akartam volna, bármelyik valláshoz csatlakozhattam volna. Egy rossz szó nem ért volna érte. Na most el tudom képzelni, hogy egy mélyen vallásos keresztény család hogyan viszonyulna az iszlám vallást követő csemetéjükhöz.

Ez a különbség az ateizmus és vallásosság között. Egy ateista szülő bármikor elfogadja (legfeljebb idegesíti ha szóba kerül) ha a gyereke vallásos, de ez fordítva nem igaz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18582) kymco válasza Huma (#18581) üzenetére


kymco
veterán

Konkrétan milyen korlátra/korlátokra gondolsz, ami gátolja a tudomány fejlődését?

www.refujvaros.hu

(#18583) Huma válasza kymco (#18582) üzenetére


Huma
addikt

Minden olyasmire ami ellentétes a Bibliában leírtakkal. Evolúció, univerzum keletkezése, stb.
Pl a Biblia szerint az ember az univerzum közepe, a teremtés csúcsa, az egyetlen intelligens létforma. A valóságban viszont nagy valószínűséggel kismillió intelligens faj él szerte a galaxisban és közülük rengeteg sokkal fejlettebb mint mi. Nem szabad elfelejtenünk hogy a mi naprendszerünk viszonylag fiatal. Más fajoknak évmilliárdos előnyük van.

A lényeg az hogy minden vallásban vannak olyan tételek, amiket egy mélyen hívő ember nem kérdőjelez meg. És ha ezek a tételek ütköznek a valós tényekkel akkor a tételt választja. Tehát gátolja a tudomány fejlődését ha a tudós egyben hívő is. Persze egyértelmű, hogy ehhez olyan területen kell dolgoznia ahol ilyesmi előfordulhat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18584) kymco válasza Huma (#18583) üzenetére


kymco
veterán

A tudomány nem ellentétes a Bibliában leírtakkal, mert a tudomány nem a miértre keresi a választ, a Biblia pedig nem a hogyanokról ír.
Így elég messze gyűrűző félreértés, hogy a keresztény hit akadályozza a tudományt a fejlődésben.
Szvsz a tudomány fejlődésének a gátja inkább az önzés, az önteltség, a kevélység, a hatalom és a pénz szeretete.
Ma inkább olvasok arról, hogy a környezetszennyező, energiapazarló technikákat azért nem lehet kivonni, korlátozni, mert nem érdekeltek a lényegi döntéshozók a környezetbarát technikák kifejlesztésében. Persze, ez is egyfajta összeesküvés elmélet, de nem véletlen, hogy én már a hetvenes években az olajválságkapcsán arról tanultam, hogy le kell cserélni a szénhidrogén alapú világot, de rá 40 évre még mindig 99%-ban ki vagyunk ennek szolgáltatva.
Ellenben azt olvasom a Bibliában, hogy felelősséggel tartozunk a teremtett világért. Arra kaptuk, hogy műveljük és őrizzük. Nem a mi tulajdonunk ez a világ, nem tehetünk vele bármit.
A modern, zöld gondolattal "megfertőzött" ember is hasonlókat mond. Felelősség, nem a miénk, nem tehetjük vele bármit.
És amit a Biblia leírt, több, mint 4000 éves gondolatok.
Mellékesen tanácsolom, valahogy foglalkozni kellene azzal a tulajdonságoddal, hogy olyat kritizálsz, amivel nem vagy tisztában (pld hány éves a Biblia; mi van az Újszövetségben, amit nem olvastál, mert unalmas stb). Ez hiteltelenné teszi az öntelt állításod a magad jellemhibától való mentességedről... Mert szvsz a tudatlanság nem jellemhiba, de az arra épülő ítélkezés már az...

Ez a különbség az ateizmus és vallásosság között. Egy ateista szülő bármikor elfogadja (legfeljebb idegesíti ha szóba kerül) ha a gyereke vallásos, de ez fordítva nem igaz. Ez az állításod pedig alapvetően baromság úgy, ahogy van. Sztereotip általánosítás. A keresztény ember elfogadja alapvetően a nem hívő gyermekét, mert a hit nem tanult dolog. Lehet tanulni Jézusról, de a Jézusban való hit Jézussal való kapcsolat következménye. Nem lehet örökölni, nem lehet tanulni, nem lehet megfertőződni vele.
Max imádkozni lehet, és jó bizonyságként élni. De a hívő ember tudja, hogy a hit nem emberi produktum...

www.refujvaros.hu

(#18585) Noddy válasza kymco (#18584) üzenetére


Noddy
senior tag

Ez a gyakorlatias megközelítés most nekem nagyon kellett :)
Ha belegondolok, hogy a kutatást mi akadályozza legjobban az tényleg a pénz, anyagi forrásokhoz való hozzáférés és nem szellemi korlátozások... Hiába csinálnék valami hasznosat, ha pályázni csak haszontalan dolgokra lehet. Kb. ez most a helyzet az egyetemeken és még egyes kutatóintézetekben is. Nagyon piacorientált kutatási területtel kell foglalkoznia egy kutatónak, hogy ne legyen megkötése.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18586) Huma válasza kymco (#18584) üzenetére


Huma
addikt

"a hit nem tanult dolog. Lehet tanulni Jézusról, de a Jézusban való hit Jézussal való kapcsolat következménye. Nem lehet örökölni, nem lehet tanulni, nem lehet megfertőződni vele.
Max imádkozni lehet, és jó bizonyságként élni. De a hívő ember tudja, hogy a hit nem emberi produktum..."

Akkor gondolom pusztán véletlen, hogy muzulmán szülők gyereke 99%-ban muzulmán és a hívő keresztény szülők gyereke 99%-ban keresztény (már ha vallásos). Mindez azért van mert nem tanult dolog hanem szívből jön. Isten felosztotta az emberiséget, hogy különböző vallások jöjjenek nekik szívből. :U

Az igazság pedig az, hogy ha te Iránba születsz akkor 95% eséllyel muzulmán lennél és azt a vallást tartanád az egyetlen igaz vallásnak. És ez azért van mert fogékony vagy az ilyesmire. Szükséged van egy támaszra/vallásra. Azért lettél keresztény mert keresztény környezetben nőttél fel. Ha máshová születsz akkor lehet hogy most buddhista lennél.

Egyébként kívülállóként szemlélődve elég vicces nézni ahogy a különböző vallások követői mind a saját vallásukat tartják az igazinak. :D

Kb annyira vagyok tisztában a biblia korával mint te. Az újszövetséget meg miért kellene mélyrehatóan ismernem? Annyira ismerem amennyire kell. Nem teológus vagyok, hogy kívülről vágjam az egészet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18587) kymco válasza Huma (#18586) üzenetére


kymco
veterán

Mielőtt belemélyülnénk a vitába tisztázni kellene, hogy kit értesz keresztény alatt és kit értek én.
A Biblia szerint az a keresztény, aki Jézus Krisztust személyes megváltójának tartja, hit által elfogadta hogy a személyes életének ura legyen.
A közgondolkozás kereszténynek tarja, aki valamilyen formában a kereszténységhez köthető (pld meg van keresztelve; időnként templomba jár; hisz abban, hogy létezik valamilyen felsőbb hatalom, olvasta a Bibliát és tud belőle idézni; a keresztény értékrendet jónak tartja). Nos ez utóbbi sok esetben nem takar keresztény embereket. Mert a keresztény ember Krisztus követője. Nem csupán Krisztus ügyének támogatója...

Ha ezeket tisztáztuk, akkor már közel sem igaz az állításod, hogy a keresztény embernek a gyerekei is keresztények. Sok-sok tapasztalattal a hátam mögött elmondhatom, hogy még az sem evidens, hogy a hívő lelkész gyereki hívő emberek.

Tehát rossz fogalmat használsz, rossz következtetést vonsz le belőle... hát ez közel sem tökéletes.

(a muzulmánokkal nem szeretnék foglalkozni)

Bizonyára vicces, hogy minden vallás követője igaznak tartja a maga vallását. De ez még nem igazolja, hogy az egyik sem igaz, max azt, hogy mindegyik egyszerre nem lehet igaz.

Kb annyira vagyok tisztában a biblia korával mint te. Az újszövetséget meg miért kellene mélyrehatóan ismernem? Annyira ismerem amennyire kell. Nem teológus vagyok, hogy kívülről vágjam az egészet.

Szerintem evidens, ha az ember véleményt fogalmaz meg nagy nyilvánosság előtt valamiről, minősíti azt, akkor elvárható, hogy ismerje. Amennyiben tényként állítasz dolgokat, amik nem igazak vagy erősen vitathatók, akkor elvárás szvsz, hogy ezek mögött tények és ne sztereotípiák legyenek.Nem kell kívülről ismerned, én sem tudom kívülről, de nem kritizálnék olyan könyvet, amit nem olvastam... És nem hasonlítanám össze a tudásom másokkal, akiket nem ismerek, mert könnyen kiderülhet, hogy tévedek, mivel nem tudom ki van az avatar mögött. Nem ismerjük hasonlóan az újszövetség korát. Igaz nem vagyok teológus, de hittantanító igen. Tanultam eleget és vizsgáztam eleget a bibliai korok történelméből.

www.refujvaros.hu

(#18588) Huma válasza kymco (#18587) üzenetére


Huma
addikt

Jó következtetéseket vontam le csak te nem értelmezted megfelelőképpen az általam leírtakat. Azt írtam hogy 99%-ban keresztény lesz, ha vallásos. Tehát nem másik vallást választ magának ha igénye van egy mankóra, hisz készen kap egyet helyben. Ha nincs igénye akkor meg egy pap gyereke is lehet ateista.
Ez a muszlimoknál is ugyanígy van csak ott sokkal szigorúbban veszik a vallást. Ott nem olyan egyszerű ateistának lenni mert minimum kiközösítés jár érte. Ezért még a nem vallásosak is inkább úgy tesznek mintha azok volnának.

"Amennyiben tényként állítasz dolgokat, amik nem igazak vagy erősen vitathatók, akkor elvárás szvsz, hogy ezek mögött tények és ne sztereotípiák legyenek."
Szerintem ilyesmi nem történt. Vitathatónak is max csak egy vallásos ember nevezheti a hozzászólásaimat.

Olyasmikkel vádolsz amiknek nincs alapjuk. Megpróbálod tényként beállítani őket, de hol vannak a bizonyítékok?

Annyira ismerem a Bibliát hogy vitatkozni tudjak róla. És ha tévedek vagy nem tudok valamit akkor te, mint a Biblia szakavatott ismerője ki tudsz javítani. Ellenben erre még nem nagyon volt szükség mert a viták olyan dolgokról szóltak amikről én is tudom hogy részei a keresztény vallásnak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18589) kymco válasza Huma (#18588) üzenetére


kymco
veterán

Jó következtetéseket vontam le csak te nem értelmezted megfelelőképpen az általam leírtakat. Azt írtam hogy 99%-ban keresztény lesz, ha vallásos. Tehát nem másik vallást választ magának ha igénye van egy mankóra, hisz készen kap egyet helyben. Ha nincs igénye akkor meg egy pap gyereke is lehet ateista. Akkor kérnék erre valami adatot, különösen a 99%-ra. Vagy csupán ez csak a te logikus feltételezésed, amit te el is fogadsz, és logikusnak is találsz....

Szerintem ilyesmi nem történt. A 99%-od pont ilyen tényként beállított valami...

Annyira ismerem a Bibliát hogy vitatkozni tudjak róla. A focit is ismeri ennyire mindenki, vitázik is róla rendesen :)
De most őszintén... Mi értelme a vitának olyan esetben, ahol tényekkel nem lehet érvelni csak sztereotípiákkal?
Beszélgessünk arról, hogy milyennek látod a azokat az embereket, akiket kereszténynek tartasz... Beszélgessünk arról, hogy mi zavar téged azokban a tanításokban, amikre úgy gondolod, hogy a keresztény élet alapjait képezik... de ne minősítsünk és főleg ne vitázzunk olyanról, "hogy hol lenne, ha nem lett volna...", ha abban is hiányosak az ismeretek, hogy "mi volt valójában"....
A keresztény hitem arra tanít, hogy felelősséggel tartozom a teremtett világért. És ez arra buzdít, hogy ismerjem meg azokat a törvényszerűségeket, ami alapján működik, és próbáljak hozzá alkalmazkodni.
A XX. Isten nélküli világ pedig többnyire arról szólt, hogy legyőztük a természetet, uralmunk alá hajtjuk, és alárendeljük az érdekeinknek... És most pislogunk a XXI. században, mert nem tudjuk megfékezni ezt a szemléletet.
Gyakran járom a városunk melletti erdős cserjés területeket. Kb 2 óráig szemét mentes, közvetlenül a szemét összeszedés után..
A múlt héten egy bányatónál horgásztam. Meglepve láttam, hogy vannak emberek, akik 5-6km-et képesek a 3 zsáknyi szemetüket fuvarozni a tó partjára, hogy ott ledobják a víz mellé gond nélkül továbbállnak. És ott a kontraszt, Isten teremtett világa: a tóban fürdőző kárókatona, kócsag, és számtalan vízimadár...
Hol tartana a világ, ha nem hinnénk öntelten, hogy az egész azért létezik, hogy minket szolgáljon?
Természetesen nem te teszed fel ezt a kérdést, mert a fura és elfogult világodba ez nem róható fel csupán a keresztényeknek, a vallásnak.
Pedig feltehetnéd, amennyiben tárgyilagos akarnál lenni.
Nem tudom, hol tartana a világ, csak azt a Biblia alapján, hogy jól látszik ebből is, hogy valami nagyon elromlott az emberben. Ezen nem segít a tudomány, ezen nem segítenek a filozófiai magyarázatok, nem segít sajnos az sem, ha fenyeget minket a baljós jövő, tovább is rakjuk a szemetünket a vízpartra, lelki szemetünket pedig egymás képébe...
Ezen még a vallási rítusok sem segítenek...

www.refujvaros.hu

(#18590) Huma válasza kymco (#18589) üzenetére


Huma
addikt

Szép ahogy megpróbálod összefűzni a kereszténységet és a természet tiszteletét. A valóság viszont az hogy nincs sok közük egymáshoz. Nem kell ahhoz vallásosnak lenned hogy óvd a természetet. Én is óvom és nem szemetelek. Sőt a múlt héten szedtem össze három zsák szemetet a mellettünk lévő erdőből.
A hulladékot is szelektíven gyűjtöm. És nem vagyok kivételes egyén, ismerek még magamon kívül jó pár, nem hívő természetvédőt.

Ez a neveltetéstől és az egyéni értékrendtől ill igényességtől, lustaságtól függ. Vicces hogy pont ezt a szemetelős témát hoztad fel. Pont a múltkor kaptam három óra bant mikor burkoltan megmondtam hogy kik szoktak így szemetelni. :D

De az élőlényekkel is így vagyok. Nem bántom őket. Kivéve persze a szúnyogokat és a legyeket. De hát ők úgyis a Sátán teremtményei, nem? :)

"milyennek látod a azokat az embereket, akiket kereszténynek tartasz"
Olyanoknak akiket az orruknál fogva vezetnek. Olyanoknak akik elvesztették a valódi önállóságukat, a szellemi függetlenségüket. És olyanoknak akik veszélyessé is válhatnak a társadalom számára, ha többségbe vagy hatalmi pozíciókba kerülnek. Az elmebeteg szektavezérekről ne is beszéljünk.

"Beszélgessünk arról, hogy mi zavar téged azokban a tanításokban, amikre úgy gondolod, hogy a keresztény élet alapjait képezik"
Maradi, idejétmúlt, felesleges. Semmi olyat nem tanít amit otthon, normális (ateista) szülők mellett nem tanulnál meg.
No meg persze a lényeg. Meséket és kitalált történeteket próbál meg tényként beállítani. Emiatt hamis világkép alakul ki azokban akik elhiszik.

A kereszténységet kérdezted, de ez a többi vallásra is igaz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18591) 8th


8th
addikt

A legújabb rejtett kamerás hitgyüli videót láttátok már? Nem akarom linkelni (más se tegye) mert seperc alatt durva flame lenne belőle, de nézzétek meg. Kíváncsi lennék a véleményetekre.

(#18592) Huma válasza 8th (#18591) üzenetére


Huma
addikt

Erről beszéltem. A kereszténység igazi arca.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18593) kymco válasza Huma (#18590) üzenetére


kymco
veterán

Szép ahogy megpróbálod összefűzni a kereszténységet és a természet tiszteletét. A valóság viszont az hogy nincs sok közük egymáshoz. Nem kell ahhoz vallásosnak lenned hogy óvd a természetet. Én is óvom és nem szemetelek. Sőt a múlt héten szedtem össze három zsák szemetet a mellettünk lévő erdőből.
A hulladékot is szelektíven gyűjtöm. És nem vagyok kivételes egyén, ismerek még magamon kívül jó pár, nem hívő természetvédőt.
Ezt az összefűzést te erőlteted. Én arról beszélek, hogy nem a kereszténység a fejlődés gátja, hanem az emberi természet az önzésével, lustaságával, kényelemszeretetével, hatalomvágyával, pénzszeretetével....
A többire nem reagálnék...

www.refujvaros.hu

(#18594) Huma válasza kymco (#18593) üzenetére


Huma
addikt

"Én arról beszélek, hogy nem a kereszténység a fejlődés gátja, hanem az emberi természet az önzésével, lustaságával, kényelemszeretetével, hatalomvágyával, pénzszeretetével."
Meg emellett arról is, hogy a keresztény emberek jobbak mint a többiek. Ami egyértelműen nem igaz.
A keresztényeket is ugyanúgy sújtják ezek a jellemhibák. Csak ők emellett még sokkal álszentebbek is.

"A többire nem reagálnék."
Miért? Te hoztad fel a témát. Te akartál róla beszélni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18595) kymco válasza Huma (#18594) üzenetére


kymco
veterán

Szeretem, mikor csak úgy minősítgetsz embereket, hogy feltételezéseid vannak.
Hol írtam arról, hogy a keresztény emberek jobbak, mint a nem keresztények?
Te írod, hogy rosszabbak, butábbak, korlátoltabbak. Az ehhez fűzött cáfolataim nem tévesszenek meg... nem gondolom, hogy jobbak vagyunk másoknál. De ha példát tudnál hozni erre, no meg a 99%-os adatodra, megköszönném...
A keresztényeket is ugyanúgy sújtják ezek a jellemhibák.
Kb annyi jellemhibám van nekem is, mint neked :) De ha neked nincs jellemhibád, akkor a kettőnk közül nem én vagyok az álszent... pedig én vagyok a keresztény....
Most akkor hogy is van? Van egy magát jellemhiba mentesnek valló ember, aki másokat, akik elismerik, hogy nem tökéletesek, álszentnek tart... Hoppá... ez azért nem semmi :D

www.refujvaros.hu

(#18596) Noddy válasza Huma (#18581) üzenetére


Noddy
senior tag

Sajnálatos, hogy olyat akarsz a vallás rovására ami nem is. De bízok benne, hogy belátod, hogy az emberi irigység, hatalomvágy, kapzsiság sokkal nagyobb kerékkötője a fejlődésnek mint a vallás. Ahogy már ki is fejtettük a keresztyén világkép nem a tudomány akadályozója, hanem elősegítője, hiszen Isten ezt a feladatot bízta ránk: Ismerjük meg, kutassuk a teremtett világot és használjuk azt a javunkra, de vigyázzunk rá, ne pusztítsuk azt. Persze ezt lehet vallás nélkül is csinálni, de a kérdés nem az volt, hanem, hogy a vallás megkötöz-e és a fentiek tükrében a válasz az az, hogy nem.

"Egyszer már elolvastam. A régi meséket. Az Újszövetséget nem mert az unalmas."
Továbbra is aggasztónak tartom, hogy olyanról nyilatkozol amit nem ismersz... szerintem neked is furán venné ki, ha úgy idéznélek, hogy meg se ismerlek és olyanokat mondok rólad ami nem igaz és majd arra hivatkozok, hogy ez a Huma gyerek olyan unalmas csávó, nem is érdekel miről beszél, de már láttam két posztját, a többi nem érdekelt, te ez alapján 100%, hogy egy semmire kellő, ember aki megcsalja a feleségét, tivornyázik egész állónap... Kicsit éles példa volt, de remélem megérted az aggályaimat. És nem a kritikáddal van a baj, hanem azzal, hogy így hiteltelen az amit állítasz, hiteltelenné teszed magad.

A személyes csalódásod keresztyén emberekben már érthetővé teszi a kiábrándultságodat. Teljesen jogos. Az embereket látva én is sokszor elszomorodok és teljes mértékben igazat kell, hogy adjak. A megválaszolatlan kérdésekre legtöbbször ott vannak a válaszok a Bibliában, sajnálom, hogy nem veszed a fáradtságot az elolvasására.
Biológusként mondhatom, hogy az én tudományterületemen sok megválaszolatlan kérdés van. Persze az máskérdés, hogy a modellek, elméletek sok ellentmondást feloldanak, de azok még sajnos nem tények és legtöbbször nem a problémák megoldása, de a további kutatásokat segítik, új kutatási irányokat vetítenek előre. Tudtommal ez a matematikában és kémiában is így van, bár azokba a szakterületekbe nem látok bele olyan mélyen.

A vallást érintő kritikád teljesen igaz ha külső vallásosságról van szó, ahol az emberek az identitásukat a vallástól várják. Ott tényleg megfeleléskényszer, erőszakosság és szűklátókörűség a jellemző. Ezek az embereknek lelki támasz kell és félnek a valóságtól. Azonban akik találkoztak az élő Istennel és vele személyes kapcsolatban vannak azoknak nincs szüksége megfélemlítésre, erőszakra, hitegetésre, félrenézésre, hazugságra.

"Hálát adok Istennek..." - Ezt komolyan gondoltad?

Az hogy te mit képzelsz el az nem a valóság. Ajánlom nézz utána a dolgoknak mielőtt sztereotípiákat puffogtatsz. Engem nem zavar, de magadat járatod le.

Tudok mondani olyat ahol az ateista szülő mellett szenved a hívő gyermek. De én se kezdek el általánosítgatni. Gondolkodj te is kicsit szabadabban, úgy látom a te elmédet a sztereotípiák kötözik meg. Ajánlom beszélgess hívő, keresztyén emberekkel előítélet nélkül.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18597) 8th válasza Huma (#18592) üzenetére


8th
addikt

Ne haragudj de kifejtenéd ezt vagy linkelnéd mert nem követem napi szinten a topikot. Bele bele olvasok néha napján de nem szoktam hozzászólni. Most is csak azért ragadtam billentyűzetet mert ez a most kiszivárgott mobiltelefonos videó rendesen kicsapta nálam a biztosítékot.

(#18598) Huma válasza Noddy (#18596) üzenetére


Huma
addikt

"a keresztyén világkép nem a tudomány akadályozója, hanem elősegítője, hiszen Isten ezt a feladatot bízta ránk: Ismerjük meg, kutassuk a teremtett világot és használjuk azt a javunkra, de vigyázzunk rá, ne pusztítsuk azt."
És ez hol is van leírva a Bibliában? Én úgy tudom, hogy a kereszténység nevében embereket öltek meg, ha olyan eretnek gondolatok fertőzték meg az elméjüket, hogy a föld nem lapos és nem a nap kering a föld körül hanem fordítva.
A kereszténység max azóta jön ki jól a tudománnyal mióta elvesztette a hatalmát és nincs beleszólása. Ha az egyházon múlna akkor még mindig víz és szélhajtású malom lenne az egyik legnagyobb vívmányunk.
A vallás egyik legnagyobb ellensége a tudás. Egy művelt, széles látókörrel rendelkező embert sokkal nehezebb átverni és téveszmékben tartani.

"Továbbra is aggasztónak tartom, hogy olyanról nyilatkozol amit nem ismersz..."
Már írtam korábban, hogy annyira ismerem amennyire kell. Nem teológiavizsgára készülök.

"Azonban akik találkoztak az élő Istennel és vele személyes kapcsolatban vannak azoknak nincs szüksége megfélemlítésre, erőszakra, hitegetésre, félrenézésre, hazugságra."
Melyik élő Istenre gondolsz? A sajátodra? Vagy arra a kismillió másikra ami más vallásban szerepel?
Miből gondolod hogy a te Istened a valódi és neked van igazad nem pedig a többieknek? Miből gondolod, hogy pont a kisebbségben lévő keresztények azok akik az igaz utat járják? Lehet hogy a Buddhisták vagy Muszlimok azok akik az egyetlen igaz utat járják.
Vagy az is lehet hogy több is van és nem csak egy mint ahogy azt a keresztények állítják. Érdekes módon a legtöbb vallás elismeri a többi létjogosultságát és elfogadja a létezését. Ezzel szemben a kereszténység mindig is tűzzel-vassal irtotta a többi vallást.

"Ezt komolyan gondoltad?"
Csak poén akart lenni. :)

"Tudok mondani olyat ahol az ateista szülő mellett szenved a hívő gyermek."
Ritka kivételek mindig vannak.

(#18595) kymco:
"De ha példát tudnál hozni erre, no meg a 99%-os adatodra, megköszönném..."
Minek neked példa? Arra gondoltam, hogy elhiszed nekem. Az amúgy is jól megy egy hívőnek. Gondolom a Biblián sem kéred számon a dolgokat és követelsz bizonyítékokat. :)

Én nem vagyok álszent. Csak szimplán tökéletes.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18599) kymco válasza Huma (#18598) üzenetére


kymco
veterán

Minek neked példa? Arra gondoltam, hogy elhiszed nekem. Az amúgy is jól megy egy hívőnek. Gondolom a Biblián sem kéred számon a dolgokat és követelsz bizonyítékokat. :)
Én azt gondolom, hogy az a tisztességes, hogy a vádolónak kell igazolni a vádjait. Ne várd, hogy alap nélküli vádakra bárki is alapos választ adjon. Ez a válasz megmutatja a jellemed. Valakit ócsárolsz, majd, amikor ennek alátámasztását várjuk tőled, megint a másikra mutogatsz...

Nem akarok hülyegyerek homokozójává lenni, én kiszállok....

www.refujvaros.hu

(#18600) Huma válasza kymco (#18599) üzenetére


Huma
addikt

"Ez a válasz megmutatja a jellemed."
Mégis hogy? Mit lehet leszűrni ebből a jellememet illetően?

"én kiszállok"
Akkor én most megnyertem ezt a vitát? :B

Amúgy nagyon érdekelne hogy honnan jön az a mérhetetlen magabiztosság és dölyf amivel magatokat igaz keresztényeknek hirdetitek ki de pl a hitgyüliseket nem. Pedig ha valakikről, akkor aztán róluk nem lehet azt mondani, hogy nem teszik oda magukat tiszta szívből. Teljes odaadással és lelkesedéssel követik az Úr tanításait. Mégis miben különböztök tőlük? Meg tudnád fogalmazni?
Mégis kinek van joga eldönteni, kijelenteni hogy melyik vallási irányzat az igazi?
Számomra pl már az elég érdekes volt mikor a Pápát lefitymáltátok ebben a topicban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.