Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18301) Noddy válasza llll (#18300) üzenetére


Noddy
senior tag

Ezt a szakaszt ismertem, azt hittem, hogy magától Nagy Sándortól van valami feljegyzés, hogy ő direkt meg akarta valósítani a Bibliát. Korábban is írtuk, hogy igen a Bibliában vannak próféciák, amik teljesültek. Ezzel az idézettel nem érvelsz amelett, hogy a király próféciát akart teljesíteni. Vagy ez is csak anyira érv, mint Tírusz esete.

A jelenlegi felállásban azonban meg vana helye a szeretetnek, megbocsátásnak, bocsánatkérésnek, a kapcsolatok rendezésének, nem úgy ahogy a szülőket kizáró gyerek esetében.

Túl sok olyan előfeltevéssel élsz, ami bevallásod szerint realista gondolkodásmódodtól távol áll, úgy mint belátás, tiszteletben tartás stb...

A másik dolog, hogy én amikor ideális világról beszélek, akkor a mennyországról beszélek. A keresztyénség szerint a jelenlegi felállás koránt sem "jó". Hála Istennek ez el fog múlni.

Korábban is beszéltünk a pokolról és az nem azért lesz rossz, mert Isten azzá teszi, hanem azért lesz rossz, mert ott már Isten kegyelmével nem lesz jelen, mert akik ott vannak, kimondták, hogy nem kell nekik Isten, ahogy te is teszed. Nem csodálkoznék, ha te épp egy olyan helyzetbe kerülnél, amit szeretnél, egy olyan Isten nélküli világba. Te azt szeretnéd és meg is fogod kapni. És pont az, hogy te tudod, hogy miért választod az Isten nélküliséget, van módod változtatni, de ha nem akarsz? Isten nem erőltet rád semmit. Tehát nem jó érv az, hogy akkor neked annyi, hanem azt kapod amit szeretnél.

A Biblia sehol nem írja, hogy Istenből lenne teremtve a világ. Persze mivel te ehhez ragaszkodól, mást nem is tudsz elképzelni.

A többire egyelőre azt tudom mondani, hogy bátran forgasd a Bibliát, ha Istent jobban megakarod ismerni. Rájössz, hogy pont, hogy a Biblia emberhez nem hasonlítja IStent, benne vannak a dolgok a végítélettel kapcsolatban is és még lehet sorolni. És akkor még azzal se vádolhatsz, hogy az én értelmezésemet erőltetem rád, amivel vádolsz az értelmezés kapcsán. :)

Áldott Karácsonyi ünnepet és boldog új évet minden topiklakónak. Mert bár sokan lázadnak ellene, mégis jól érzik benne magukat :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18302) llll válasza Noddy (#18301) üzenetére


llll
senior tag

"Ezzel az idézettel nem érvelsz amelett, hogy a király próféciát akart teljesíteni."
"Túl sok olyan előfeltevéssel élsz, ami bevallásod szerint realista gondolkodásmódodtól távol áll"
abszolút igazad van
kicsit megint úgy érzem magam, hogy ami rendszeresen kondicionált hívő koromban még vitán felül bizonyítottnak tűnt számomra is, azokat a részeket most így újra kikeresve már korántsem azok
(...mindenesetre még mindig 1 elvileg LEHETSÉGES magyarázat lenne nagy sándor tíruszi viselkedésére, hogy olvasta ezt a próféciát, magára ismert és az esetleg ekkora hatással lett vona rá
de nem akarom tovább erőltetni
bizonyítéknak ez valóban édeskevés)

"A jelenlegi felállásban azonban meg vana helye a szeretetnek, megbocsátásnak, bocsánatkérésnek, a kapcsolatok rendezésének.."
és a jelenlegi felállásban mi a helyzet azokkal a vadbarmokkal, akikkel egyszerűen nem lehet mit kezdeni?
azokra milyen megoldásokat kínál?
...nyilván szinte semmilyet
és vajon miért nem?
csak nem azért, hogy ezzel is mintegy önmagához próbáljon visszaterelni bennünket?
mint amikor a birkák is szabadon eldönthetik, hogy előre mennek a számukra kiépített egyetlen lehetséges útvonalon, vagy pedig előre mennek

" A keresztyénség szerint a jelenlegi felállás koránt sem "jó"."
ez is világos
de én meg arról beszélek, hogy ami isten szerint még jó volt, néhány teremtményének már az sem volt az

pokol - isten nélküliség
" mert akik ott vannak, kimondták, hogy nem kell nekik Isten...Te azt szeretnéd és meg is fogod kapni."
én azt mondtam, hogy akkor jöhet a pokol, ha - önmagán kívül - odatesz minden egyebet, amit én szükségesnek tartok
ha viszont ezt nem teszi, akkor ÉN ugyan nem kérem a poklot sem
illetve ÉN ugyan szintén nem kérem a vadbarom teremtményei társaságát/a velük való összezártságot sem
ezt mondtam
és ezt kérném jegyzőkönyvbe is venni:)

" Isten nem erőltet rád semmit"
az utóbbi esetben én azért ezt megint erősen vitatnám

másrészt kérdeztem, hogy hogyan lehet majd kikecmeregni még a pokolból is?
erre nem kaptam választ

"A Biblia sehol nem írja, hogy Istenből lenne teremtve a világ. "
ez igaz
de ezt is kérdeztem, hogy akkor mi másból?
szted akkor volt ott vmi, ami istentől függetlenül jött létre, vagy létezett öröktől fogva?
volt vmi, ami kívül esett istenen?
és erre sem kaptam választ

...de minden nézeteltérésünk ellenére hasonlókat kívánok neked is:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18303) Noddy válasza llll (#18302) üzenetére


Noddy
senior tag

Teljesen elképzelhető, hogy Nagy Sándor magára vette és tudatosan be akart teljesíteni próféciákat, de semmi bizonyíték nincs erre. Marad az, hogy a prófécia valóban prófécia.

Hazugság, hogy nem lehet a vadbarmokkal mit kezdeni. Van törvény és van büntetés és lesz ítélet. Van bűnvallás és megbocsátás. Vannak megváltozott életek és van lehetőség az embereknek a szeretetben élésre.

Rátapintottál a lényegre. Isten jót teremtett és mikor annak ellene mentek az már nem volt jó semmilyen szinten, nézz körbe a világon, az Isten megtagadása vezetett a vadbarmok létrejöttéhez. És te az ő pártjukat fogod azt mondva, hogy néhány teremtménynek nem kellett a jó? Tehát a kulcs ott van, hogy az emberek nem rosszul érezték magukat, hanem csak istenek akartak lenni. Megvolt mindenük étel, ital, szerelem, hatalom, de ők istenek akartak lenni.

Ha már a jegyzőkönyvnél tartunk akkor az is belefog kerülni, ahogy viselkedsz, gyalázod, kifigurázod, hazugságokat állítasz Istenről és követőiről... remélem ezt is veszed.

Ha elutasíttod a jót, Istent mégis mit vársz? Ami jó most van az életedben Istentől van, ha megkapod a kívánságod és kizárod onnan Őt megtapasztalod milyen is a valódi lényed és nem az aberált vadállatoktól kellene félned, hanem saját magadtól, mert Isten nélkül te magad leszel az az aberált vadállat akitől óvnál másokat. Az nem rád erőltetés, hogy Ő megmutatja és cselekszi a jót és te annak hátat fordítasz, ez max a te gőgöd és büszkeséged. Az ember Istennel való kapcsolatra lett teremtve, ott a helye, ez nem erőltetés, hanem rend. A saját hatalomvágyad az ami téged megkötöz és nem Isten. Szerintem ezen gondolkozz el.

A pokolból nem lehet kikecmeregni, hiszen a te döntésed és azok döntése akik ott lesznek, hogy ott akarnak lenni, Isten nélkül. És ezt meg is kapják.

A teremtés lényege ahogy korábban is mondtam, hogy semmiből lett teremtve. Tehát ne keress "valamit". Ezt nem tudom jobban leírni. A semmiből létrehozás Isten képessége, olyan amit az ember nem tud, ezt korábban is beláthatad volna. Ez van leírva a Bibliában. Az eredeti héber szöveg pláne szemléletes mert az a szó ami a teremtésre használ az teljesen más mint amit az ember által művelt alkotás, vagy létrehozás. Teremteni csak Isten képes. Emésztgesd ezt a szót, hogy "teremtés". Persze, hogy teljesen emberi lesz az istenképed, ha ilyen alapvető dolgokat nem látsz be..., de ez nem a Biblia hibája, hogy te a saját ízed szerint módosítod a szavakat. Teremteni a semmiből létrehozni.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18304) llll válasza Noddy (#18303) üzenetére


llll
senior tag

"de semmi bizonyíték nincs erre. Marad az, hogy a prófécia valóban prófécia."
igen, én is ezt a KETTŐ lehetőséget látom...

"Hazugság, hogy nem lehet a vadbarmokkal mit kezdeni. Van törvény és van büntetés és lesz ítélet. "
van hát
de mondd ezt a különböző bűncselekmények áldozatainak
vagy a hozzátartozóiknak
meglátjuk melyikőnkkel értenek majd egyet
vagy annak aki mondjuk képtelen eladni a panel lakását és esetleg 1-ről a 2-re jutni, mert körben cigányok laknak és emiatt vhogy a kutya sem akar odaköltözni (pedig védené őket is a törvény...)
stb
vagy még inkább próbáld meg magadat a felsoroltak helyébe képzelni
és ha sikerül, akkor látnod kell hogy mennyire jelentenek megoldást ezek a törvények (emberiek+isteniek) a vadbarmok ellen
(szemben mondjuk az enyémekkel:) )

"és van lehetőség az embereknek a szeretetben élésre."
persze, szerencsére azért ilyenre is van példa
csak én a többiről beszélek

"az Isten megtagadása vezetett a vadbarmok létrejöttéhez"
vagy a szabad akarat
vagy egyáltalán a teremtés
nézőpont/hovatartozás kérdése

"És te az ő pártjukat fogod..."
nem
én elejétől kezdve azt mondom, hogy ha létezne akkor istennek is lenne része a létrejöttükben

" Tehát a kulcs ott van, hogy az emberek nem rosszul érezték magukat, hanem csak istenek akartak lenni."
legyen
tehát akkor azért érezték rosszul magukat, azért voltak elégedetlenek, mert istenek akartak lenni

"Megvolt mindenük étel, ital, szerelem, hatalom, de ők istenek akartak lenni."
nevezhetjük ezt tervezési hibának?
(költői kérdés, de jól összefoglalja az egész véleménykülönbségünket)

"Ha már a jegyzőkönyvnél tartunk akkor az is belefog kerülni, ahogy viselkedsz, gyalázod, kifigurázod, hazugságokat állítasz Istenről és követőiről... "
remélem is:)
...és azt is, hogy lesznek majd olyanok is (főleg Jézus) akik pl veled ellentétben a tartalomra fognak koncentrálni és nem a formára
tényleg kíváncsi lennék az ő válaszaira is
mert - zokon ne vedd, de - a hívők válaszait gyakrabban érzem vajmi kevésnek, mint kielégítőnek

"Ha elutasíttod a jót, Istent mégis mit vársz?"
tudod mit?
adtál 1 ötletet, mit aprózzam?
ha már eccer megteremtett, akkor MINDAZT várom, amit nektek ígér, amit ti fogtok kapni:)
csak éppen isten nélkül
(plusz esetleg még 1-2 dolog, amit én még szükségesnek tartanék)
tehát a büntetettek és jutalmazottak között valóban csak az ő "társaságának" kellene lennie az egyetlen különbségnek, ahogy te is felmondtad a leckét
(már bocsi, de nekem tényleg így tűnik)
sőt
még ennél is jobb ötletem van!:
legyen tietek CSAK a társasága és az összes többi nektek ígért dolog pedig a miénk
sztem ezáltal is valósabb képet kapnánk arról, hogy hányan pályáznak IGAZÁBÓL csupán a társaságára és hányan a beígért jutalmakra
na?
vagy ezt nem merné meglépni? ;]
(de most komolyan:
ez jutalmazósdi számomra megint szimplán vmiféle emberi vágynak tűnik
ami pedig megint inkább az egész dolog kitalált mivoltát valószínűsíti)

"megtapasztalod milyen is a valódi lényed és nem az aberált vadállatoktól kellene félned, hanem saját magadtól, mert Isten nélkül te magad leszel az az aberált vadállat"
igen, ezen is elgondolkoztam már
és bizony valóban lehetségesnek tartom én is, hogy bizonyos esetekben magam is azzá váljak
tehát ezt sztem is jól érzed
bár az mondjuk más kérdés, hogy valóban isten hiánya kellene ehhez, vagy megint egyéb külső körülményeké...?
továbbá abban is meglehetősen bizonyos vagyok, hogy ennek kivétel nélkül minden esetben elejét is lehetne ám venni a megfelelő szükségleteim kielégítésével, ill bizonyos ellenem elkövetett cselekmények megelőzésével!

"Az nem rád erőltetés, hogy...Az ember Istennel való kapcsolatra lett teremtve"
még azza együtt sem, hogy az esetleges ellenkezésem rám nézve káros következményekkel jár?
AKKOR MI???:)

" A saját hatalomvágyad az ami téged megkötöz és nem Isten. Szerintem ezen gondolkozz el."
megtettem
az vili hogy azt akarja, hogy ÖNKÉNT és dalolva mondjak le ezekről a vágyaimról
csak akkor retorziók nélkül! kellene ám tudomásul vennie azt is, ha esetleg nem teszem

"A pokolból nem lehet kikecmeregni"
oké, akkor ezt hogy értsem:
"Ha valaki a végítélet után megtér akkor az megmenekül"
mi van még az esetleges kedvezőtlen végítélet és a pokol között, ahonnan még meg lehet térni?

" azok döntése akik ott lesznek, hogy ott akarnak lenni"
na látod EZ a hazugság:)

"semmiből lett teremtve. Tehát ne keress "valamit". Ezt nem tudom jobban leírni...Persze, hogy teljesen emberi lesz az istenképed, ha ilyen alapvető dolgokat nem látsz be."
hát igen
vhol itt érkeztem el korábban is a szerény (igen szerény) képességeim határára:
amikor azt próbálták nekem elmagyarázni, hogy ez a 3D-s világ esetleg esetleg csak a leképezése egy 4D-snek
(vagy ha az időt vesszük negyediknek, akkor egy 5D-snek)
...de még így is csak azt tudom mondani, hogy ha visszalépünk egyet és vmi 3D-s dolognak elkészítjük a 2D-s leképezését, akkor sztem ez a 2D-s leképezés sem a "semmiből" lett
annak ellenére sem, hogy a leképezés előtt egyáltalán nem létezett
hiszen ott volt a 3D-s eredetije!
szal azt akarom kinyögni, hogy ha a mi XD-s világunk is csak a leképezése isten X+1D-s világának, akkor sem a semmiből lett
hanem istenből, vagy legalábbis isten dimenziójából

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18305) kymco


kymco
veterán

B(ízd)
Ú(jra)
É(leted)
K(risztusra)
!

www.refujvaros.hu

(#18306) Noddy válasza kymco (#18305) üzenetére


Noddy
senior tag

BÚÉK :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18307) llll válasza Noddy (#18303) üzenetére


llll
senior tag

"az emberek nem rosszul érezték magukat, hanem csak istenek akartak lenni."
szted miért akartak?
(a többit hagyjuk ha akarod, de ezt az egyet még gondoljuk végig a kedvemért)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18308) Noddy válasza llll (#18304) üzenetére


Noddy
senior tag

Bocsánat, hogy csak egy kis rövid beköszönésre futotta, de lebetegedtem és nem tudtam olyan állapotba kerülni, hogy normálisan megfogalmazott választ adjak.

Most képzeld el azt a világot, ahol még annyi törvény se lenne ami most van, akkor nem egy-két ember panaszkodna, hanem mindenki (bár van olyan ahol ez megtapasztalható, forradalmak, anarchiák voltak, vannak). A törvény be nem tartása nem a törvény hibája. Persze mindenki önbíráskodni akar és ez talán válasz arra, hogy miért akarunk Istenek lenni. Önbíráskodni akarunk mert mi mindent jobban tudunk mint Isten vagy a másik ember és nekünk van igazunk, csak hát ehhez nincs meg az erőnk és képességünk (ez a legnagyobb gond ugye? véletlenül se az hogy hülyeséget akarunk csinálni, másokat megbántva, kínozva...). Ahogy erre te is szép minta példány vagy, nincs semmiről konkrét elképzelésed, mindenben kételkedsz, de bezzeg a te elgondolásod a "tökéletes" világról mégis hihetetlenül jó és szerinted ha ez lenne akkor mindenki boldogabb lenne mint most. A cigányok mellé költözés nem a cigányok hibája, hanem a törvények be nem tartása (gondoljunk akár a BTK-ra vagy a tízparancsolatra).

A teremtés és a szabad akarat összemosása... Na emiatt nem hazugság, hogy az emberek szabad akaratukból fognak a pokolba kerülni, mikor tudatosan megtagadják Istent.

És nem kell emiatt rosszul érezni magadat, de ha Istent megtagadod rosszul fogod érezni magad, mert Isten nélkül csak szenvedés van, mert az ember az Istennel való közösségre lett teremtve. A cserépből kitépett virágot vissza kell ültetni és nem tengervízhez szoktatni, ahogy te szeretnéd. Persze a mindenhatóság megteheti, de Isten terve és akarata, hogy az ember ott legyen ahova Ő teremtette. És erre mondtam, hogy Isten nem csak mindenható, hanem szuverén is.

Jézus a Bibliából megismerhető, ajánlom olvasgass tőle :) Lehet, hogy bizonyos dolgokat nem jól vagy megfelelően interpretálok, de Jézus biztos a tartalomra koncentrál, Ő mindig az emberek szívét és gondolatát nézte és az alapján ítélte meg az embereket. Ezért volt fontos számomra, hogy kicsit nézz magadba. De ha tisztában vagy azzal, hogy mi áll a tetteid hátterében akkor részemről lezárva, de sokszor volt olyan érzésem, hogy meggondolatlanul bántasz másokat (elméletben(az elképzelt világodban) vagy gyakorlatban(itt a fórumon)).

Isten ajándéka a vele való közösség. Tehát ezt nem kaphatod meg ha őt megtagadod. Ha örök boldogságot, örömöt, fájdalommentességet, szeretetet akarod megkaphatod, ha nem ember vagy, mert az ember ezt Istenben kapja meg. De ami itt fantasztikus, hogy akik még itt a Földön Istennek odaadják magukat már itt megtapasztalják ezt. Nem egy távoli ajándékozásra várunk csak. Mondjuk itt csak a társaságát kapjuk ami lelki békét ad és nincs feltétlen öröm és gazdagság, egészség sőt megvetés, fájdalom jut... mert Őt követjük. Ötletnek jó amit írtál. Bennem is sok elégedetlenség volt/van, sok minden jó lenne ha megkapnám és sokminden volt amit megkaptam. De az Istennel való kapcsolattal eddig még nem ért fel semmi.
Egyébként ahogy a mennyről a pokolról is nagyon keveset tudunk, minden ami az emberek képzeletében él a hárfás felhőn ülésről és a üstökkel teli kemencéről mind mind kitaláció. Amit tudunk, hogy az egyik az Istennel való közösség a másik az Ő hiánya. Ha sablonos a válaszom nyugodtan vedd sablonosnak, de többet nem tudok én se mint a Biblia és amit megtapasztaltam.

A vadállattá válásnál említetted, hogy ha meglenne a szükséged akkor nem lenne semmi gond, de éppen ott van gond, hogy a szükséged az hogy másokat bánts... (néha azok csinálják a legnagyobb önpusztítást vagy mások bántását akiknek mindenük megvan)
Ahogy a korábbi példában is felhoztam nem az az erőltetés ha a virág a cserépben nő, hanem ha onnan kitépik... Ha te annyira perverz vagy, hogy a szenvedésben leled örömödet ok csak arra kérlek ne vigyél magaddal másokat :)

Pontosan nem tudom milyen vágyaid vannak (más emberek irányításán és befolyásolásán kívül), de ahogy írtam a hatalomvágy a probléma. Ha örömre, szeretetre, egészségre vágysz arról nem kell lemondanod. Csak arról, hogy másokat akarj irányítani, amihez se képességed, se jogod nincs, ne akarj Isten lenni. De tudom, hogy erről nehéz lemondani, mert mi mindig tudjuk mit akarunk (ahogy fentebb is írtam, csak kár hogy azzal csak bajt okozunk).

Isten a teremtett világ felett áll, tehát lehet az univerzum X+1D dimenzióból is Isten afelett áll és nem úgy mint +1 dimenzió, hanem mint fizikán kívüli lét, hiszen Ő maga hozta létre a fizikát, mivel Ő a teremtő.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18309) llll válasza Noddy (#18308) üzenetére


llll
senior tag

"sokszor volt olyan érzésem, hogy meggondolatlanul bántasz másokat itt a fórumon"
akkor befejeztem
ez nem célom
ha így sikerült, akkor bocsánatot kérek minden érintettől

Soha többet DPD!

(#18310) Noddy válasza llll (#18309) üzenetére


Noddy
senior tag

Miért? A másik megbántása csak egy villanás a mátrixban, lehet nem is történt meg. Te se létezel sőt a másik ember sem... A rossz is csak egy relatív fogalom hiszen te jót akartál akkor a másik minek sajnálkozik...

Egyébként ha én is megbántottalak sajnálom, Meggyőznöm pláne mindenáron nem nekem kell. Ez nem Istenhez méltó és az Őt követőkhöz méltó. Gyakran úgy érzem magam mint egy lilaködös szerelmes aki nem lát semmit Istenen kívül, ez talán nem olyan nagy baj, de a másokkal való kommunikációt megnehezíti, de majd a házasság után biztos jobban lenyugszok :)
De jó, hogy te is látod, hogy kell határokat húzni, nem minden relatív és nem csinálhatunk akármit. Még akkor se ha a (kitudja mennyire számottevő) vágyainkat akarjuk kielégíteni és nem a vággyal van a baj, hanem a móddal.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18311) llll válasza Noddy (#18310) üzenetére


llll
senior tag

azért, mert semmi sem biztos:)
és mert akár nem is történt meg, vagy én akár másképp gondoltam is, te akkor is így élted meg
többek között erről beszéltem

és nyugi én nem sértődtem meg
már csak azért sem, mert szvsz azzal mintegy elismerném az igazadat velem szemben abban a témában, amiben megbántódnék
márpedig az kizárt:D
fentebb pl újabb 1 oldalas válaszomat töröltem ki...
szal valszeg oda-vissza ütögethetnénk ezt a labdát a végtelenségig, de minek?
(majd megbeszélem Jézussal ha tévedek és véletlenül mégis úgy alakulna...:) )

igen, határok kellenek
viszont sztem igenis minden relatív
és sztem sem csinálhatunk akármit
sőt sztem még ennyit sem lenne szabad megengedni nekünk, amennyi most meg van
(gondolok itt első sorban az egymásnak való ártásra)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18312) Noddy válasza llll (#18311) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha minden relatív akkor nincsenek határok. Ezt nem tudod sehogy se kimagyarázni. Ezt vedd komolyan. Az hogy te ebben a kérdésben, saját életedben nem akarsz felelősséget vállalni már egy más kérdés... és szerintem ez áll a mögött, hogy összevissza beszélsz és próbálsz hárítani. Jól hangzik meg nagyon new ages duma, de ha végig gondolod szerintem te is belátod, hogy nem igaz. Ha kellenek határok akkor nem lehet semmi se relatív. Emésztgesd.

Jézussal már most is megtárgyalhatod ahogy én is megteszem és még sokan mások. Szerintem ne várd meg a "majd"-ot.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18313) llll válasza Noddy (#18312) üzenetére


llll
senior tag

"Ha minden relatív akkor nincsenek határok. Ezt nem tudod sehogy se kimagyarázni"
egyelőre tényleg nem, mert nem értem
pedig még aludtam is rá egyet
kifejted pár szóban?
hadd ne kelljen találgatnom, hogy mit értesz ez alatt

"összevissza beszélsz és próbálsz hárítani"
1, mit kellene szted hárítanom?
2, én úgy érzem maximálisan következetes az álláspontom
(de ha kívűlről nézve össze-vissza beszédnek tűnik, akkor azt is tudomásul vettem)

"nagyon new ages duma"
a tied meg enyhén dogmatikus

a megtárgyalást pedig úgy értem, hogy válaszol is
de nem a biblián keresztül, nem a keresztények által és nem jelekkel, hanem szemtől szemben világos kérdésekre világos válaszokat adva
(szal úgy, hogy még én is megértsem)
vagy erre sem lesz lehetőségem?
eccerűen rám mutat majd, hogy "pokol" és mehetek?:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18314) Geri Bátyó válasza pocokxx (#18278) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tudom, hogy kicsit régi, de most van érkezésem reagálni.

"Ahhoz, hogy Jézus és Buddha közé egyenlőség jelet tudj tenni, nagyon messziről kell nézned az egészet. Úgy viszont nincs értelme nézegetni...."

Nem is kell olyan messziről nézni.
Sziddhártha herceg, mielőtt elérte a végső megvilágosodást és ezzel a Nirvánát és ténylegesen Buddhává vált, Bodhiszattva, vagyis megvilágosodott lett, ami (többé-kevésbé) megfelel a keresztény megváltónak. Ugyan úgy tanító volt, mint Jézus.
Ráadásul a tanításaik hasonló jellegűek (Ami nem is biztos, hogy véletlen).

Talán ha kellő távolságból nézzük, akkor jobban átlátjuk az egészet, vagy legalábbis nem veszünk el a részletek között.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18315) Noddy válasza llll (#18313) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem ezt neked is látnod kellene.
Ha minden relatív nem mondhatod semmire hogy rossz vagy hogy jó. Mert ami neked jó az a másiknak rossz, vagy fordítva, sőt ami ma rossz volt az holnap jó lesz. Tehát nincsenek is határok, mert mi alapján húzod meg a határt, hogy na mármost ez rossz vagy az jó. Ha pedig meghúzod a határt lemondasz a relatívizálásról, mert akkor nem pakolgathatod a dolgokat.

Azt hárítod, hogy igenis van jó és van rossz. És mindig dönteni kell melyiket választod. És ezért felelősséget is kell vállalni.
Tényleg következetes az álláspontod, hogy nincs álláspontod.

Világos kérdésekkel mehetsz Jézushoz. Az hogy te mit gondolsz a saját szellemi képességeidről az te rád tartozik. Hogy igében, jelben, keresztyének által vagy szemtől szembeni találkozásban fog Jézus válaszolni azt döntse el Ő. Mindenesetre ha a hülyének tetetés nem hiszem, hogy jó stratégia. Mert szerintem nem arról van szó, hogy nem érted, legfeljebb hogy nem akarod megérteni, vagy ha meg is értetted nem fogadod el. De ha rosszul látom akkor bocsánat. De nekem nagyon ez jön le, hogy játszod itt a félkegyelműt, holott gondolkodsz és értelmes vagy.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18316) 0xmilan válasza Geri Bátyó (#18314) üzenetére


0xmilan
addikt

"Ugyan úgy tanító volt, mint Jézus."

Itt kb. vége is van a közös pontoknak. :DDD
~20 dolog, amiben szöges ellentéte a két tanítás, hitrendszer egymásnak.
Ha mutatsz 20 tényezőt, amiben konkrétan megegyeznek - nem "hasonló jellegűek" meg "többé-kevésbé" -, akkor kiegyezhetünk egy egálban.

Ez is a része az "utolsó időknek" - tudom, ezt errefelé nem szeretitek :D -, hogy elmossuk a határokat a vallások között, és nem csak a vallások között, hanem a vallás és a világ között is. Meg lehet nézni, hogy merre tart pl. a katolicizmus. Vajon miért olyan népszerű a Pápa az ateisták körében is? Mert azt mondja, amit hallani szeretnének. 2 Tim 4:3-4 ismerős?

(#18317) Geri Bátyó válasza 0xmilan (#18316) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Kellő távolságból nézve" a különbségek elhanyagolhatóak. A lényeg nem a szavakban, hanem az emberekre való hatásában rejlik!

Senkire sem akarom ráerőltetni azt, amiben én hiszek (ezt nem fedi le egy vallás sem), csak próbálom megérteni a "miértet"!
Próbálok nyitott szemmel járni (Nem ez lenne a lényeg?) és a magam képére formálni az információkat. Elvégre Isten bennem lakozik, miért kellene elfogadnom egy külső véleményt?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18318) 0xmilan válasza Geri Bátyó (#18317) üzenetére


0xmilan
addikt

"Kellő távolságból nézve", vagyis az panteizmus, univerzalizmus szemszögéből?
A lényeg márpedig szavakban van, mert az fejti ki a "hatását" az emberekre. A szavaknak teremtő erejük van, lsd. teremtéstörténet. :)
Az "emberekre való hatást" hogy érted? "Kellő távolságból nézve" a keresztény is a Nirvánába jut, még távolabbról nézve meg a buddhista is a Mennyországba? Mert ez az igazi hatás. Nem az, hogy itt a Földön a röpke 50-80 éve alatt milyen happy lesz azért mert Jézust vagy Buddhát követi.

Bár korábban biztos írtad, de nem tudom miben hiszel. Lehet, hogy egyetlen vallás sem fedi le pontosan az elképzeléseidet, de innen-onnan csipegetni, összerakni egy neked tetsző képet, ugyanúgy bálványimádás, mint bármi más, ami nem Isten imádata. És bálvány lehet bármi, ami Isten helyén van, de nem Isten. Buddha, autók, videojátékok, pornográfia, nők, pénz, akár saját magad is.
Gondolom a lényeg, hogy senkinek se kelljen felelősséggel tartozni és a cselekedeteknek ne legyenek következményük, ezek ugye több vallásban is megtalálhatók.
Nyitott szemmel járni jó dolog, de veszélyes minden bejövő információt a saját tetszésed szerint feldolgozni. Honnan tudod biztosan, hogy amit jónak hiszel az nem rossz és vica versa?
Ez a "magam képére formálni" kicsit olyan, mint mikor Isten Ádámot faragta a maga képére...
Az "Isten bennem lakozik" dolgot viszont nagyon jó, hogy említetted. "Kellő távolságból nézve" rá lehetne húzni, hogy a keresztények is ezt mondják.
Viszont a "Isten bennem lakozik, mert megváltott a halálból és a szívemben él" messze nem ugyanaz, mint "Isten bennem lakozik, mert én vagyok isten". Utóbbinak erősen önimádat szaga van, ami meg egyértelműen a sátánizmus egy tulajdonsága.

(#18319) Geri Bátyó válasza 0xmilan (#18318) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Hogyha nagyon be akarsz sorolni, talán a panteizmust mondanám. Keresztény (Római katolikus) szellemben neveltek, de geológusnak tanultam. Számomra a Teremtés és a Nagy Bumm nem összeegyeztethetetlen.
Isten és az univerzum törvényei (fizika, biológia, kémia, stb.) nem ellentétesek egymással.

Én hiszek a reinkarnációban, ugyanakor a nirvána és a menyország nem is áll olyan távol egymástól, hiszen mindkettő a földi élet végét jelenti! Kicsit más a megközelítés, de a lényeg ugyan az.

"És bálvány lehet bármi, ami Isten helyén van, de nem Isten."
Szerintem Isten nem határolja be önmagát, különben nem lenne mindenható. Vallásoktól függetenül létezik.
Korábban leírtam, hogy szerintem a hit a lényeg és nam a vallás!

"Gondolom a lényeg, hogy senkinek se kelljen felelősséggel tartozni"
Tévedés. A saját lelkiismeretemnek tartozom felelősséggel.

A "magam képére formálni" és "Isten bennem lakozik" azt jelenti számomra, hogy nekem kell megtalálnom az igaz utat.
Az, hogy Isten "saját képére és hasonlatosságára" teremtett, csak annyit jelent, hogy képesek vagyunk meglátni az igazságot. A szabad akarat, pedig azt, hogy nem kell mások gondolatait követnünk.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18320) llll válasza Noddy (#18315) üzenetére


llll
senior tag

"Ha minden relatív...nincsenek is határok"
mindaz amit ezzel kapcs elmondasz, a te elrendezésedben (=istenében) valóban megállja a helyét
mondjuk megint adódhatna a kérdés, hogy vajon nem azért akarja-e eldönteni helyettünk, hogy mi a jó nekünk és mi nem, hogy kijelölhesse a határokat?
vagy fordítva:
nem azért jelöli-e ki a határokat, hogy eldönthesse helyettünk?
de most mit kekeckedjek?:)
inkább maradnék annál, hogy az én elrendezésemben ez a probléma sem létezne
ott ugyanis mint mondtam mindenki SAJÁT MAGA dönthetné el, hogy mi neki a jó és mi a rossz
és ennek megfelelően saját maga jelölhetné ki a saját kis univerzumában azokat a határokat, ameddig a többiek elmehetnek
(ugyanakkor viszont nem élhetne vissza ezzel a jogával, mert a többiek is bármikor elhúzhatnának a közeléből, vagy viszontkizárhatnák őt)
és a "relativizálás" sem szenvedne semmilyen csorbát, hiszen továbbra is mindenki másnak is meg lehetne a saját véleménye arról, hogy szte jó-e az adott kis univerzum tulajdonosának az az adott dolog, vagy sem
és továbbra is változhatna is akár ennek a megítélése a körülmények függvényében
és viola:
lehetne minden relatív és mégis lennének határok is
...na?
ki tudom magyarázni, vagy sem?:)
igaz, nálam nem isten privilégiuma lenne a kijelölésük

"Azt hárítod, hogy igenis van jó és van rossz. És mindig dönteni kell melyiket választod. És ezért felelősséget is kell vállalni."
ehhez annyit tudnék hozzáfűzni, hogy ha létezne isten és szte ÉN lennék a rossz fiú, akkor 1 ilyen istennel sztem se lenne semmi közös dolgom
ez talán segítene elviselni, ha a pokolba küldene:)

"Tényleg következetes az álláspontod, hogy nincs álláspontod."
igazából tényleg nincs
mivel nem tudok semmi biztosat
én csupán lehetőségeket vetek fel

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18321) Deck


Deck
titán

Kedves vallásosok felkéne nőni végre ;]

Had ajánljam Richard Dawkins - Isteni Téveszme c. könyvét nektek.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#18322) kymco válasza Deck (#18321) üzenetére


kymco
veterán

Kedves vallástalan, le kellene szállni a magas lóról, és nem kellene más eszét osztogatnod. Szeretettel: kymco

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#18323) Deck válasza kymco (#18322) üzenetére


Deck
titán

Csak nem értem mire jó nektek, hogy mese világban éltek.. A papok meg a vatikán a pápa is egy vicc.. Utána lehet olvasni. Az összes vallás.. Persze te is biztos olyan vallású vagy amit a szüleid gyerek korodban rád erőltettek. Teremtés mi? És a dinókkal mi van? Pár ezer éves a föld a teremtés szerint hmm? Gondoltam rá egy paptól megkérdezem ezeket de én biztos nem megyek le templomba ;]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak"

A star wars is sokkal jobb vallás lenne mint a mostaniak ugyannyi lenne a valóság tartalma is ;)

PS5

(#18324) kymco válasza Deck (#18323) üzenetére


kymco
veterán

Örülök, hogy az összeollózott "bölcsességek" mellett valódi kérdéseket is feltettél.
Mesevilág... Mitől mesevilág? Attól, hogy te ezt nem tudod elfogadni? Attól, hogy nem hiszel benne? De ettől még nem mesevilág, max te nem tudod valóságosnak tartani. Én nagyon sok esetben szembesültem azzal, hogy ez a "mesevilág" reálisabb képet ad az emberről, a világ állapotáról, mint a mai posztmodern világ.
Volt idő, hogy én is mesének tartottam, ehhez az járult hozzá többek között, hogy felületesek voltak az ismereteim, az általános sztereotípiákból merítettem az érveimet.

Például a világ kereszténységének kb fele nem áll a pápa, a Vatikán hatalma alatt. A kereszténység nem egyenlő a római kereszténységgel. Ehhez elég lett volna egy kis google. Nos ebből nekem az jön le, hogy te kritizálsz minket úgy, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában... sebaj, én is voltam ilyen.

24 évesen lettem keresztény nem sokkal a villamosmérnöki diplomám átvétele után. A szüleim nem hittek nagyon Istenben, apám mszmp párttag volt. Nem erőltettek semmit rám, felnőtt koromig azt sem tudtam, hol van a református templom a településünkön. Ennyit a skatulyázásodról.

A teremtés vs dínók biztos nagyon izgalmas, de engem nem hoz lázba. Korábban is leírtam, el tudom fogadni, hogy szimbolikusan is lehet értelmezni a Teremtés történetet, és hiszem, hogy Istennek van hatalma arra, hogy napok alatt lezavarja azt, amihez nekünk évmilliók is kevésnek bizonyulnak.
A Teremtés történet legfontosabb üzenete, hogy létezik Teremtő, és mi, emberek a Teremtő teremtményei vagyunk, és vele való kapcsolatra lettünk megteremtve. Az ember tudatosan elszakadt a Teremtőtől, és ennek minden következményét viselnie kell. Ezt a más állapotot nevezi a Biblia bűnnek. És mivel ezt mi magunk nem tudjuk helyrehozni, Isten Jézusban állította helyre a kapcsolatot a Teremtővel.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#18325) Deck válasza kymco (#18324) üzenetére


Deck
titán

Belemehetnénk a végtelenségig de inkább ne.. Olvasd el az Isteni Téveszme c könyvet. Hátha felnyilik a szemed. Semmi valóságos nincs a vallásokban, sem jó dolog, az egész egy kitalált dolog. A biblia meg a mesekönyv csodákkal.

PS5

(#18326) D1Rect válasza Deck (#18325) üzenetére


D1Rect
félisten

Én csak azt ajánlanám neked, hogy gondolkozz el olyan megfigyeléseken amikre nincs materialista/ateista magyarázat. Ilyen például a placebo.
Tudományos módszerekkel bizonyított, megszámlálhatatlan esetben dokumentált, kétségbevonhatatlan, de mégis "megmagyarázhatatlan".

Olyan világképpel élsz amilyennel csak akarsz, de biztos vagyok benne, hogy nem válhat hátrányodra, ha néha kicsit megállsz és elgondolkozol, nem pedig csak dobálod a többiektől hallott üres frázisokat.

(#18327) kymco válasza Deck (#18325) üzenetére


kymco
veterán

Az általad csodaszernek tekintett könyv írója természet tudományos zseni, de nem kell sok ész ahhoz, hogy az ember meglássa, Istennel szemben meglehetősen elfogult. Sőt meg merem kockáztatni, hogy megszállott. Én inkább a te érveidre lennék kíváncsi, nem instant könyvekre, idézetekre.

www.refujvaros.hu

(#18328) Naturalist válasza D1Rect (#18326) üzenetére


Naturalist
tag

A placebo miért volna egy ateistának megválaszolni való kérdés? Egy ateistának semmit sem kell megmagyaráznia.

(#18329) Naturalist válasza kymco (#18327) üzenetére


Naturalist
tag

Amúgy Dawkinst szerintem félreérted vagy sokan félreértik. Egy több mint 70 éves régi vágású brit úriember, aki számára természetes az ateizmusa. Amikor megszállottnak vagy militánsnak nevezik, akkor ezeket a szavakat gyakorlatilag eljelentéktelenítik. Akkor mindannyiunkat nevezhetnének annak, ha nyilvánosság elé állnánk a gondolatainkkal. Az ő "balszerencséje", hogy a vallás ennyire fontos szerepet játszik a világon. A valláskritikájára nagyobb az ellenreakció.

Ajánlom ezt a beszélgetést, itt kicsit jobban meg lehet ismerni:
[link]

(#18330) 0xmilan válasza Geri Bátyó (#18319) üzenetére


0xmilan
addikt

Ne érts félre, nem akarlak besorolni, viszont jó tisztában lenni vele, hogy egy-egy vallás tanai nem állnak olyan messze attól amit mondasz, amiben hiszel.
"Isten és az univerzum törvényei (fizika, biológia, kémia, stb.) nem ellentétesek egymással."
Ebben egyetértünk.
"Számomra a Teremtés és a Nagy Bumm nem összeegyeztethetetlen."
Hallottam már olyan muszlimról, aki azt magyarázta, hogy Isten nagy bummal meg evolúcióval teremtette a világot.
Számomra csak azért összeegyeztethetetlen, mert a Bibliában leírja, hogy nem így történt.
Lehet, hogy a Nirvána és a Mennyország is a földi élet végét, a célt jelentik. A lényeges különbség viszont abban van, ahogyan eljutsz a célig.
Ha Isten nem határolná be magát, akkor nem mondta volna, hogy ne csinálj bálványt, faragott szobrot. Egy buddha szobrot vagy Jézust imádva nem ugyanazt azt az istent imádod.

(#18328) Naturalist Lehet, hogy a placebo nem tartozik az ateistákra. Az énközpontúság, az önimádat, a rituális egoizmus annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#18331) D1Rect válasza Naturalist (#18328) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem konkrét személyre vonatkoztattam, hanem világnézetre.

(#18330) milangfx:
"Hallottam már olyan muszlimról, aki azt magyarázta, hogy Isten nagy bummal meg evolúcióval teremtette a világot."
Ez azért annyira nem meglepő, maga a katolikus egyház is elfogadja az evolúciót.

(#18332) kymco válasza Naturalist (#18329) üzenetére


kymco
veterán

Nekem nincs semmi bajom vele. A megszállottságot nem kifejezetten negatívan értem. Sokkal inkább annak tudom be, hogy metafizikai dolgok cáfolatára könyvet ír. Isten létét vagy nem létét nem lehet cáfolni, max bizonyos hitvilágokat, amik emberi képződmények.

www.refujvaros.hu

(#18333) Deck válasza kymco (#18332) üzenetére


Deck
titán

Nem fogok leállni vitatkozni mivel felesleges. Olyan hisztek ami nincs is.. Kitalált, megírt hülyeség.. Belemehetnénk miért rossz a vallás meg minden de nem fogunk. Nagyon utálom a vallásos embereket. Talán majd egyszer élőben megbeszéljük ezt nem fogok oldalakat gépelni. :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#18334) kymco válasza Deck (#18333) üzenetére


kymco
veterán

Nem fogok leállni vitatkozni mivel felesleges
Erre csak annyit tudok írni, hogy te kezdted.
Ezek szerint neked elég, hogy mások által megfogalmazott sztereotip véleményed beleírd egy fórumba, de a válaszokkal már nem tudsz mit kezdeni.
Ha felesleges a vita, akkor miért kezdeményezted?
Sajnálom, de nem értelek...
Max azt tudom gondolni, hogy mások gondolatain keresztül akartad számunkra a megvilágosodás szellemét átruházni.
Nekem ez nem jön be. Én többre tartok 1 saját gondolatot, mint tizenöt ajánlott könyvet. Jobban érdekel, hogy te mit gondolsz, mint hogy mit gondolnak általában mások. Engem nem az általános frázisok győznek meg, hanem a személyes bizonyságtételek....
Nekem nagyon úgy fest, hogy csak simán le akartál minket hülyézni, és nem érdekelt téged, hogy ki is írnak ide...
Az élőben való beszéd híve vagyok én is :)
Egyébként egy kicsit irigykedek a telefonodra :B

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#18335) pocokxx válasza Naturalist (#18329) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Engem Sartre ateizmusa sokkal inkább megdöbbent. Nem olyan mellveregetős, szemfelnyitogatós, hanem benne húzódik az a mély undor és magány, ami talán pokol Isten nélküli létének is a kínja lesz.
Nekem Dawkins ateizmusa inkább magamutogató, mint ésszerű. Megcáfol olyan érveket, amiket meg sem értett igazán, aztán kihúzza magát, hogy ugye, milyen jó ateistának lenni...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18336) Geri Bátyó válasza 0xmilan (#18330) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Ne érts félre, nem akarlak besorolni, viszont jó tisztában lenni vele, hogy egy-egy vallás tanai nem állnak olyan messze attól amit mondasz, amiben hiszel."
Nekem mindig az volt a bajom, hogy nem találtam olyan vallást, ami kielégítette volna az igényeimet. Tudom, hogy ez így rosszul hangzik, de nem tudom másképp magyarázni, hogy érthető legyen. Nekem mindegyik túlságosan behatárolt.

"Számomra csak azért összeegyeztethetetlen, mert a Bibliában leírja, hogy nem így történt."
Sok keresztény is azt mondja, hogy a Bibliát nem feltétlenül kell szó szerint értelmezni.
Szerintem a teremtésnél senki sem volt jelen, hogy elmondhassa, tényleg úgy történt. :N

"Lehet, hogy a Nirvána és a Mennyország is a földi élet végét, a célt jelentik. A lényeges különbség viszont abban van, ahogyan eljutsz a célig."
Ez a lényeg! Sok vallás tanítja, hogy az út a fontos, nem a cél! Én inkább ezt vallom. Tanulni kell és fejlődni, másképp nem lehetek érdemes arra, hogy elérjem a célt!

"Ha Isten nem határolná be magát, akkor nem mondta volna, hogy ne csinálj bálványt, faragott szobrot."
Ezen hosszan lehetne vitatkozni, de szerintem fölösleges, mert ez csak a keresztény tanítás. Más vallások mást mondanak és szerintem mi kevesek vagyunk ahhoz, hogy megítéljük, melyik az igaz. Attól, hogy valaki más vallású, nem rosszabb, vagy kisebb a hite és szerintem a hit számít.

"Egy buddha szobrot vagy Jézust imádva nem ugyanazt azt az istent imádod."
Buddha ugyan úgy valós személy volt, mint Jézus. Jézusról is csinálnak szobrot, Buddháról miét ne lehetne? Ráadásul Buddha szintén egyfajta megváltó a Buddhisták számára. Csak a körítés más, a lényeg nem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18337) 0xmilan


0xmilan
addikt

(#18338) llll válasza 0xmilan (#18337) üzenetére


llll
senior tag

ebből a statisztikából azt vonhatjuk le, hogy a megvizsgált emberi populáció többségénél nem olyan rossz a helyzet, mint az angyaloknál:)
utóbbiak között az ISH (isteni statisztikai hivatal) közlése szerint 33%-kal ugrott a pornó nézettsége a földi valóság show elindulása után

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18339) 0xmilan válasza llll (#18338) üzenetére


0xmilan
addikt

:) Nem. Az a statisztika csak egy-két nap változásaira vonatkozik.
Ez 42.7%-ot ír általánosságban, de ha jól látom elég régi, 2005-2006 köröli.
Egy másik: "Today, 68% of young adult men and 18% of women use porn at least once every week. Another 17% and another 30% of women use porn 1-2 times per month. This means for 85% of young men and nearly half of young women, watching porn is at least a monthly activity."

"50% of all Christian men and 20% of all christian women say they are addicted to pornography."
.. meg vannak még érdekes, komolyabb dolgok is.

Bárhogy is nézzük, jóval 33% fölött vagyunk.

(#18340) llll válasza 0xmilan (#18339) üzenetére


llll
senior tag

jó-jó, csak poén volt
természetesen úgy lehetne csak összevetni a 33%-kal ezt az első linket ha azt is tudnánk, hogy MENNYIRŐL nőtt ekkorát a nézettség
...mindazonáltal "hetente"?
meg "havonta"?
az angyalok valszeg FOLYAMATOSAN guvadtak ránk:)

szal bizony, sarkalatos kérdés
(tulképpen nekem is csak ez az 1 tiltás nem volt szimpi
és ebből lett ez a cserebogár, ami most vagyok)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18341) 0xmilan válasza llll (#18340) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem arról szólnak ezek a statisztikák, hogy mennyiről nőtt meg ekkorára - pl. előző hónaphoz képest, hanem, hogy adott időpillanatban az internetre csatlakozott emberek hány %-a használja / függő.

De tekinthetjük a t0 időpillanatot az angyaloknál, a lázadás időpontjának, az embereknél ugyanígy a teremtés időpontjának.
Ebben az időpillanatban mindkét oldalon a kérdéses adat 0%-on áll. Ugye az angyal(ok) még épp nem lázadt(ak), az ember nem esett bűnbe.
Legyen f(t) függvény, ami megadja adott időponthoz az %-ot, és legyen tx a jelenlegi időpont.
Ekkor f(tx) - f(t0) = f(tx), mert f(t0) = 0. Q.E.D. :DDD

Amúgy nem csak "guvadtak", hanem - mondhatni - aktívan részt vettek a folyamatban. khm. :)

Tudom, korábban mondtad már, hogy nem volt szimpi, de ez a törvény is az emberért van, hogy később jó legyen neki. Jobb esetben Isten ad új vágyakat és nem egyedül néz az illető szembe a kísértéssel, már ha egyáltalán akar változtatni.

(#18342) Vladi válasza D1Rect (#18326) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Placebó még megmagyarázhatatlan. De úgy egyébként se szeretem, amikor a palcebót lóbálják. Basszus! Hát nincs az embernek természetes, veleszületett védekező, regeneráló képessége? :W
Hát dehogynincs.
Az, hogy nem tudják most pontosan az idegpályákat még leírni, meg a hormonális meg molekuláris válaszokat, az nem probléma. Majd rájönnek. :)

Szerintem nála inkább az a gáz, hogy azt írja: semmi valóságos nincs a vallásokban. A sok templom, meg írás, meg közösség, meg viselkedés az mind mind nem valóságos. Jóvan. :)

A vallás - tudomány kérdésben meg jókora melléfogás az, hogy alapvetően nem is egy pályán játszanak, tehát nem tudom miért kéne megmérkőzniük.
Ha játszana egymás ellen a magyar vízilabda válogatott és a brazil foci válogatott, ki nyerne? Mondjuk golfoznak egyet. :))

(#18333) dekrer:

Ennyi a bajod, utálod a vallásos embereket. Olyan dolgok meg előfordulnak az ember életében, amik nincsenek mégis vannak. A kedvencem a színek. Színek képzeld nem léteznek a természetben objektívan. Csak az ember tarkólebenyében. Oszt mégis vannak.

Más:

Bírom, mikor xy kutató leírja, hogy a vallásos élmények hol vannak az agyban. Ettől meg hirtelen se insten nincs, de még a vallás is hülyeség. :F Hát hogy függ össze??

Egyébként nemrég meg rájöttek, hogy nem, nincs vallás központ az agyban.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18343) D1Rect válasza Vladi (#18342) üzenetére


D1Rect
félisten

Nincs tudományos magyarázat arra, hogy okozhat egy gondolat/meggyőződés gyógyulást/javulást.
Nem az idegpályák leírásáról vagy a hormonok működéséről van szó.

Az, hogy szerinted a vallásnak nem kell megfelelnie annak, hogy empirikusan is "működjön" az a te nézőpontod.
Magam részéről hiszem, ha látom.

(gyk.: az, hogy valami le van írva csak azt bizonyítja, hogy van papír és tinta, semmi mást)

[ Szerkesztve ]

(#18344) 0xmilan válasza Vladi (#18342) üzenetére


0xmilan
addikt

"Bírom, mikor xy kutató leírja, hogy a vallásos élmények hol vannak az agyban. Ettől meg hirtelen se insten nincs, de még a vallás is hülyeség. :F Hát hogy függ össze??"

Nem teljesen értem, de ezek szerint azért nincs Isten, ill. hülyeség a vallás, mert egyes agyi területek aktivitást mutatnak pl. ima közben?

"Egyébként nemrég meg rájöttek, hogy nem, nincs vallás központ az agyban."

Ugyanúgy, ahogy nincs külön ugrás meg futás központ vagy külön rajzolás meg gépelés központ se. Milyen meglepő.
Azt viszont tényleg bebizonyították, hogy máshol mutat agyi aktivitást pl. a keresztény vagy a muszlim vagy a buddhista. Nyilván másik részeit használod az agyadnak, ha gondolkozol is, vagy pl. memóriából mondod tizedszerre ugyanazt az miatyánkot / üdvözlégyet. Ezért nem is lehet egy konkrét "vallás központ". Szerintem.

(#18345) Vladi válasza D1Rect (#18343) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben azért ne legyél biztos. a pszicho-neuro-immunológia igen népszerű manapság, elég sok eredménnyel.
Az azért már elég tiszta, hogy a gondolta, meggyőzés hogyan okoz testi tünetet, betegséget.

Inkább az a gond, hogy lesöpri az egészet. S valóban nem kell empírikus magyarázat ahhoz, hogy valami legyen. Mert kitaláltuk. :) Mert kitaláltuk! A tudomány feladata ebben a helyzetben max annyi, hogy leírja miért találtuk ki, mire jó és hogyan működik.

(#18344) milangfx:

Igen. Mármint az illető azt mondta. Spektrumon láttam. :)) Szerintem se annyira kauzális de mindegy.

Vallás központ tényleg nincs, ezt a kanadaiak csinálták legutóbb apácákon. Az, hogy vallásonként eltér marha érdekes! Jó biztos csak nekem, de ha belefutsz a cikkbe dobd már be ide! :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18346) llll válasza 0xmilan (#18341) üzenetére


llll
senior tag

igen, tudományos alapossággal szemlélve a dolgot így pontos a leírás - gondolom:)

és persze a gúvadás után a tettek mezejére is ráléptek
sztem ebből a mátrixnál is látványosabb film készülhetne hasonló költségvetésből
(én legalábbis nagyon csípem az "angyalos" filmeket)

szted ez a probléma hogy lesz kiküszöbölve abban a bizonyos éden 2.0-ban?:)

Vladi:
" Hát nincs az embernek természetes, veleszületett védekező, regeneráló képessége?"
van bizony!
és sztem a placebó-ra jól reagálóknál is pont ez van kihasználva
mert ők - szigorúan privát vélemény - vhogy kívülről várják inkább a segítséget
abban vhogy "jobban" bíznak/jobban hisznek, mint a saját (ez esetben gyógyulási) képességeikben
és sztem vhol ugyanez lehet a helyzet a hívőkkel is
mármint hogy ők is vmi "külső" segítséget várnak
(mondom ezt most minden bántási szándék nélkül!
csupán 1 saját elképzelés)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#18347) D1Rect válasza Vladi (#18345) üzenetére


D1Rect
félisten

"elég sok eredménnyel."
Például?

(#18348) Vladi válasza D1Rect (#18347) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

link, innen tudsz indulni például.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18349) D1Rect válasza Vladi (#18348) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet felületesen olvastam, de sok eredményt nem találtam.
(ezt az írást a top 5-ben hozta a google)
/pedig olyan kíváncsi voltam, hogy még a google 2. oldalára is kattintottam/

(#18350) Vladi válasza D1Rect (#18349) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, felületesen olvastad. Akkor nem sok, vagy egyse vagy mennyi? Egyébként nagyon sok és nagyon előremutató eredmény van benne.

A témában ne nagyon keress origó.hu-s bulvár írást.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.