Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18168) llll válasza Noddy (#18165) üzenetére


llll
senior tag

"Az hogy a keresztyének fogynak és hogy egy vallás eltűnik szerintem különbség. De ezt úgy is az idő válaszolja meg."
részemről is maradhatunk ebben egyelőre

"A Biblia túl sok üzenetet hordoz"
ez is lehetséges
meg az is, hogy csak a hívei tudnak egyre újabb és újabb "igazságokat" kihámozni belőle
tudod nekem mi jelentette az egyik legnagyobb pofára esést "hívő" koromban?
az ateisták ugye folyton azt kérik többek között, hogy ugyan mutassatok már csak egyetlen, még be nem teljesült jóslatot
ami ellenőrizhető idő intervallumon belül valóra is válik
ezt elfogadnák bizonyítékként
de (talán éppen emiatt) ez nyilvánvalóan nem megy
aztán jöttek a már "beteljesült" jóslatokkal
hogy na akkor ilyet mutassanak a hívők
én meg jól nekiduráltam magam, hogy ááá hát mi sem könnyebb, ilyenekkel tele a biblia
és ahogy újra kikerestem azokat az idézeteket, amiket addig én is szilárdan elfogadtam mint tényleg valóra vált jóslatokat, azt kellett látnom, hogy vhogy nem is annyira egyértelműek
eléggé nagyon nem
egyik sem
vagyis nagymértékben az olvasó hozzáállásán múlik, hogy annak minek érzi a leírtakat

"Nem fogynak a hívek "
oké
(kérdezném hogy létezik-e erről vmi objektív statisztika, de abból is mindenki olyat gyárt amilyet akar)

"ha valami hazugság az hazugság marad még ha sokan állítják is "
már megint 1 újabb pont, amiben egyetértünk:)

"Jézus az ember egóját sérti. Sokan nem tudják ezt elviselni."
ezt nem értem

"A kacsáról a finneket kérdezd"
ezzel arra célozgattam, hogy ha léteztek olyan emberek, akik azt a teremtéstörténetet is tényként kezelték, akkor talán újra kellene mérlegelni azt is, amit ti kezeltek tényként

"génmanipuláció, kvantumfizika, torzonbozonok és egyéb ilyen homályos hókusz-pókuszok)"
Ezek miért is vannak a teremtett világ határain túl? "

én azt mondtam, hogy LASSAN már a teremtett világ határain túl
és azért fogalmaztam így, mert a kvantum részecskék, húrelmélet, bozonok legjobb tudomások szerint inkább csak elméletileg feltételezett vmik
amik egyre inkább igazolást is nyernek, de igazából konkrétan nem ellenőrizhetők, mert már túl vannak a hagyományos értelemben vett "ellenőrizhetőség" határain túl
(mint isten ugye)
(és nem is olyan régen ez még a genetikai ismeretekre is igaz volt)
és lám mégis tudjuk már firtatni ezeket is
tehát akkor talán isten sem lenne olyan feltörhetetlen dió
bár abban feltétlenül igazad van, hogy én ezekhez (is) maximálisan hülye vagyok
tehát ha most vmi baromságot mondtam ezekkel kapcs, akkor azt légyszi tudjátok be ennek
de az elv talán érthető

"Keresztyén term. tudósok vannak és persze ateista lelkészek is...."
és le is szoktak ülni egyeztetni a nem keresztény természettudósokkal és a nem ateista lelkészekkel?

"Mi az hogy az emberi faj fejlődése? IQ növekedés?"
inkább azt mondanám, hogy tökéletesedése
és ezen belül az egyre több probléma megoldása (isten nélkül) végül is meg is van
amit én mégis vhogy hiányolok az talán a ti definíciótok szerinti "tökéletes ember"- hez való közelítés
mit értek ez alatt?
ádámra, évára és Jézusra pl még nem volt jellemző az önzés, a hatalom, a vagyon és az élvezetek mindenek felett való hajszolása
na az ilyesmikben nem látom vhogy a fejlődés legcsekélyebb jelét sem

"ma is halnak meg anyák és gyermekek, akkor még se olyan jó az orvostudomány? Nem vigasztalja a mai gyászolókat, hogy 100 éve többen haltak meg... "
azért az esélyeik csak jobbak, akárhogy csűröd-csavarod
szvsz nagyságrendekkel

"Ha Isten nélkül megtudsz oldani mindent akkor old meg Egyébként az emberi ész is ugyan olyan ajándék..."
no, ha így van ahogy te mondod, akkor azt vagyok képes megoldani, amire isten megadta a képességet!
tehát amire már nem vagyok képes, arra azért nem vagyok, mert isten az ahhoz való képességet már megtagadta tőlem
tehát ő tehet róla:)
emléxel?
már firtattam ezt is:
hogy ha már eccer megteremtett, akkor van-e joga bármilyen, a boldoguláshoz szükséges képességet megtagadni tőlem?
és milyen indíttatásból is tagadhatná meg vajon?
azon kívül, hogy nehogy már esetleg tényleg elboldoguljunk nélküle is??
visszautalnék a feltétel nélküli szeretetére:
csak nem a mi szeretetünket próbálja ezzel kisajtolni belőlünk?

"Ha X időn keresztül nem enged neked, akkor beteg marad és az állapota romlani fog...önfejűsége miatt "
jó, tegyük fel
és te ezt képes lennél elnézni, ha módodban állna segíteni rajta?

"Ha minden egyes egyént külön univerzumba helyezel nem oldja meg azt a problémát, hogy az ember társaslény "
nem figyeltél
a szabad átjárás (szomszédolás) lehetősége adott lenne
akár bármiféle időkorlát nélkül is
egyéb kifogás?:)

"De miért unná meg?"
hogy-hogy miért?
te nem unnád meg előbb-utóbb az általad épített robotok bámulását?
kellene bennhagynod némi bizonytalansági faktort (szabad akarat?), hogy ez ne történhessen meg
egyébként csak idő kérdése hogy ráunj
tehetnéd a polcra az új játékodat is és megint ott állnál, ahonnan elindultál

"De az utolsó kérdésedet én nem értem"
azt mondtad:
"Jézus nem jött volna le, de ugyan úgy imádva és dicsőítve lett volna mint most."
már bocsi, de nem pont azért van most dicsőítve és imádva (odafent is, idelent is), mert "lejött"?
és persze azért, amit ez a lejövetel takar:
amit tett istenért és értünk
és amire a lázadás nélkül nyilván nem lett volna szükség
szal azt akartam kinyögni, hogy mindezek nélkül már miért lenne ugyanígy imádva és dicsőítve??

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.