Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#14028) szab.tam válasza DrGonzo22 (#14014) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerk idő...

én most értettem meg.
kicsit más a definíciós értelmezésem.
nálam az is ateista, aki nyilvánosan, pl. topicolva keresi a bizonyítékait az istentagadásra,
de az is, aki szimplán nem hiszi Isten létét. még ha ezt kevésbé teszi nyilvánosan is.
az ateizmus "fokozatai" a menny nézőpontjából érdektelenek, hiszen a lényeg, hogy nincs üdvössége.

"egy ateistából sosem lesz hívő, pláne nem vallásos."
ez egyszerűen nem igaz. még szélsőséges ateistából is lett megváltott hívő.
tudok olyan tudósokat, (ha nagyon ekll előkersem a nevüket), akik túlfűtött ateizmusukban, egymástól függetlenül, majd összefogva cáfoló könyvet akartak írni a Bibliáról. de úgy tartották tisztességesnek, ha komoly elemzés alá vetik. a végén megtértek...

"sosem lesz hívő, pláne nem vallásos."
vallásos definiálás.
ennek a meghatározását itt nem szoktam nagyon erőltelni, de azért leírom. mint pont fordítva tartjuk
külön magayarázat nélkül:
a vallásosnak azt tartjuk, aki jár ugyan templomba, kívülről úgy látszik, mint aki Istenben hívő. foglakozik is Isten dolgaival. leehjt akár egy pap, lelkész is. de a szívében a valódi bizalmát sosem vetette Istenbe, noha akár úgy néz ki. rájuk mondja Jézus, hogy "nem vagy messze Isten országától".
az Istenben valóban hívő viszont teljesen megbízik Istenben, és hiszi, hogy egyedül Jézusért kaphat üdvösséget.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.