Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:57

LOGOUT.hu

The Division 2 (PC, XO, PS4) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) velizare válasza Anonymus23 (#7335) üzenetére


velizare
nagyúr

van még egy ága a történetnek, mégpedig amikor csinálsz egy lézerpuskát (nagyon sok accuracy, stability és ha még van, akkor optimal range), és rámész a +headshot damage-re.
persze ez igényelni fog némi kézügyességet a játék során. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7352) Polllen válasza Anonymus23 (#7349) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én inkább messziről lelövöm és nincs vele gond. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7353) velizare válasza Korcselmelet (#7346) üzenetére


velizare
nagyúr

yaahlról lebeszéllek, az 5%weapon damage nem éri meg, a 20%hazard damagenak meg eddig nem láttam volna még sehol hasznát (értsd: nem merült még fel, hogy bárhová is kellene).
a bagernek van egy jó (2)es bónusza, viszont azokra a cuccokra nem megy fel egy talent sem. :(

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7354) vvega30


vvega30
senior tag

Az ensnare resistance az mit takar pontosan?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#7355) Anonymus23 válasza velizare (#7351) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, nagyon sok lehetőség van, azzal együtt, hogy most megnéztem, és nekem is csak 18% CHC-m van a PvE fegyverrel és 32% CHD, de várom hogy essen egy VV tok a megfelelő statokkal és talenttel, és akkor +10% CHC lesz azonnal, és most is van 111% DTE.

Szombaton ugyanez még 30% CHC volt, de akkor nem volt Strained fegyver, és most így is az 5-ből 3 helyen CHC van, egy helyen AR sebzés, 1 helyen meg módosító +2% Weapon dmg-vel. Ha egy olyan tok esne, amin Offensive attribútum van, és az CHC (+max 15% vagy +max 24% CHD lenne) akkor még a VV +10% CHC-val már komoly lenne a sebzés, mindez a lenti CTAR-al ~1200as RPM-nél dúrván osztja.

Ennek a P416-nak meg van egy valamilyne alapsebzése, erre még bármilyen tálent mehet az első helyre.

;) - The Power of the Light Side

(#7356) oneal1


oneal1
senior tag

hali

exotic crafting...

ha minden anyag stb megvan a crafthoz akkor miért írja hogy : all crafting conditions are not met.

Köszi!

(#7357) Anonymus23 válasza oneal1 (#7356) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mert valami csak hiányzik.
Esetleg egy screen róla?

;) - The Power of the Light Side

(#7358) TTomax válasza TommyS_27 (#7333) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát nem tudom,de ha valamire 100% esélyem van akkor megkapom ha meg 0 akkor nem... szerintem..

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7359) arnikusz válasza oneal1 (#7356) üzenetére


arnikusz
veterán

Chatterboxot akarod?
3 komponens meg a blueprint kell hozzà .
Exo shotgunnál nem tudsz 500-ast csinálni mert bugos a craftasztal és nem engedi felfejleszteni 500 GS-re.

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#7360) arnikusz válasza Korcselmelet (#7346) üzenetére


arnikusz
veterán

Vector helyett Chatterbox kéne Amit tegnap felraktam LMG build Demolotionistra.
Ha PVE akkor Survivalist AR. build ami Anonymus felrakott nagyon jó.
Gear talentek Borz, Teknős, Orrszarvú, Szívecske, Armour 20 visszaheal,
De alakíts ki egy játék stílust és annak megfelelően probálgasd mi jön be és kész7lj a folyamatos változásokra nerfekre.

Vagy csak egyszerűen állj össze ismerős Agentekkel és játszatok.

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#7361) -=Jam=- válasza Anonymus23 (#7355) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nekem is ilyen sebzéses van pont ;) A többi stat meg így áll jelenleg. Nekem a sharpshooter sokkal jobban adja AR-rel, mint a survivalist. Mondjuk én fejeseket lövök leginkább, úgyhogy lehet azért :) Elitek ellen 93% az lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#7362) TTomax válasza arnikusz (#7360) üzenetére


TTomax
nagyúr

"és készulj a folyamatos változásokra nerfekre."

:DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7363) Habugi


Habugi
addikt

Tegnap postoltam a jelenlegi gearem, javítgatom szépen lassan, értelmes fegyvert továbbra sem ad a játék de a kérdésem az lenne, h látott-e már valaki Wyvern térdvédőből olyat amint nem Skill/electronics attrib van hanem health (kék) ?!

Le kéne cserélnem a jelenlegit mert sokkal nagyobb mozgástér van hátizsákoknál a további optimalizációt illetően, még CHC & Health stb..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#7364) John Marston válasza TTomax (#7358) üzenetére


John Marston
kezdő

Bocs#7359, 10 óra munka gép előtt nem tesz jót a a szemnek.
De:

:) :)

[ Szerkesztve ]

(#7365) Anonymus23 válasza -=Jam=- (#7361) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezzel csak az a baj, mármint nekem, hogy nekem a Survival van ennyi sebzésem, neked meg a csipással, szóval az enyémnek a sebzése max közepes lehet, míg a tiednek elég maxos körüli :C
Ilyen ez a RNG loot :D

Igenm, azt néztem is, nekem 3 körül van a headshot/kill, míg ez nálad 3,4 körül van :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#7366) #75376384


#75376384
törölt tag

Holnap karbantartás.

“Greetings Agents,

The servers will shut down for a scheduled maintenance Tuesday, April 16th at 09:30 AM CEST / 03:30 AM EDT / 12:30 AM PDT. Estimated downtime is approximately 3 hours.

We are deploying Patch 2.1 during this time.

Patch Notes:

• ⁠Fixed an issue where enemy NPCs could get stuck in a T-pose when being killed out of view.
• ⁠Fixed another issue with the Revive Hive not working properly. We are still working on instances where the skill sometimes will not resurrect players.
• ⁠Fixed an issue where the Gila Guard brand gear could not be donated to the Campus Daily Project “Brand Request: Gila Guard”.
• ⁠Fixed an issue where the Crafting Bench upgrade blueprint would not be granted to players when moving from one World Tier to another.
• ⁠Fixed an issue where the two piece bonus of the True Patriot gear set would not trigger correctly.
Please follow this thread for any updates as the maintenance progresses.

Thank you,
The Division 2 Team“

Linkelnék forrást, de a mobilos nézetben nem lehet. A lényeg, hogy nem kamuzok. :D
Kiváncsi leszek a hive javításra. Lassan csak összejön és nem hangulatfüggő lesz a működése.

[ Szerkesztve ]

(#7367) Lefty


Lefty
addikt

Base damage-et honnan tudjatok mennyi? Hol latni? :U

[ Szerkesztve ]

(#7368) norti válasza Lefty (#7367) üzenetére


norti
addikt

Amit nagy fehér betűvel látsz a fegyveren a DMG-nél.

[ Szerkesztve ]

(#7369) Anonymus23 válasza Habugi (#7363) üzenetére


Anonymus23
veterán

Eshet olyan, de akkor azon nem lehet tálent:

;) - The Power of the Light Side

(#7370) Lefty válasza norti (#7368) üzenetére


Lefty
addikt

Hogy az a tiszta base dmg, nem tudtam. Koszi!

(#7371) -=Jam=- válasza Lefty (#7370) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nem teljesen a base damage, mert a weapon damage-t és az adott fegyverhez tartozó damage-t már abba belekalkulálja.

(#7372) arnikusz


arnikusz
veterán

Mókolgattam a szetten és az M60-on.

[ Szerkesztve ]

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#7373) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez jó, lelőttem a csákót és lassan elkezdett felemelkedni,de a sátor megállította...ez a mennybug... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7374) -=Jam=-


-=Jam=-
őstag

A többi blueprint vajon honnan lesz meg? 119 van a 188-ból, de már nincs mellékküldetés, nem ad a 3-as control point sem és a heti feladatban sem látok egy ideje :F

(#7375) arnikusz válasza -=Jam=- (#7374) üzenetére


arnikusz
veterán

Heti Theatherben volt csak nem csinàltam meg 12 óra múlva lejár, ha nálad nem hozza akkor holnap nézd meg. A bebugolt Ghilásat törölted.

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#7376) -=Jam=- válasza arnikusz (#7375) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Nekem ott challenge outcast bounty-t adna. :(

(#7377) #75376384 válasza -=Jam=- (#7376) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ha nem blueprintet ad a heti, akkor nem érdemes megcsinalni. Mivel ebben az esetben elkezd halmozódni és jövőhéten tudod őket cserélni. Nekem is az egyik heti az egy bounty, míg a másik egy he item...
Ha nem változtatnak és marad heti leosztásban bp. Arról már beszéltek, hogy összevonják őket, így minden karakterre közös lesz. Talán érdemes elkezdeni húzni a következő karit. Így lehet egyszerre több hetit csinálni és növelni a normális blueprint drop esélyét.

Állítólag külön pool van cp-re és külön a hetikre. A tárak pedig utóbbiból eshetnek.

[ Szerkesztve ]

(#7378) sittes79 válasza Bird (#7290) üzenetére


sittes79
addikt

Szép Papa büszke vagyok rád :) kár nem pc-én vereted :) De lehet veszek ócsóért poénbúl egy xfobozt azt akkor csapatjuk

(#7379) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Nem játszottam az első résszel szóval tapasztalatom nincs.
Arra lennék kíváncsi, hogy Ubi fogja venni a fáradságot és fogja javítani a DX12 crash-eket? DX11-el nincs probléma azt leszámítva, hogy sokkal szarabbul fut a játék és még FPS droppok is vannak. A DX12 meg nagyon faszán fut csak 2-3 óra játék után kidobál mindenféle hiba nélkül, egyedül Win Even Logban van bejegyzés: "Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.".

Már mindent próbáltam (az előző hozzászólásokban leírtakat is, driver update - downgrade, etc. - google a haverom...), eddig semmi nem segített.

Ha jól tudom az első részben is voltak ilyen gondok. Azokat javították? Azért kérdezem mert így élvezhetetlen a játék PC-n (legalábbis számomra a saját PC-men, természetesen újat nem fogok venni...) és inkább megveszem konzolra.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#7380) Bird válasza sittes79 (#7378) üzenetére


Bird
addikt

Köszi Balu! :) Jó lenne már, ha Te is átpártolnál végre a microfos mennyországba. :D Jó lenne együtt tolni.... :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#7381) velizare válasza Ra's al Ghul (#7379) üzenetére


velizare
nagyúr

nem fogja. az nv driver crashel, annak a hibaüzenetét látod. ehhez az nv is kell.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7382) Mr.Franczy válasza Ra's al Ghul (#7379) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Szia.
Igazából, az első részben sem lett javítva, a dx12-es hiba végleg, csak ott, nem térdelt le a játék, mint itt! Nem értem, hogy nem tudnak egy épkézláb drivert faragni alá a zöldek! Gondolom itt mutatkozik meg igazán, annak az "előnye" hogy amd tólt bele monyót.......
A játék, hibátlanul megy az én kvarcjátékomon, igaz amd karival!

Gazember

(#7383) Bird válasza Mr.Franczy (#7382) üzenetére


Bird
addikt

Ezzel most foglalkoznak, folyamatban a megoldás....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#7384) Kiscsőke válasza arnikusz (#7372) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Hát én most egy kicsit lehangolódtam, mindenki linkelgeti az overkill fegyvereket, én meg itt cumizok.
Nekem esett egy 22K-s LMG hát a seggem vertem a földhöz, hogy ez milyen f@sza mert eddig 15-16K-sak voltak csak, erre neked van egy 30K felettid.

(#7272) fuvi itt is egy 21K-s P416 ehhez képest nekem van egy 14K-s

én meg örülök a 16K-s AK-nak amihez a bővített tárat rohadtul nem dobják a CP-k

Kíváncsi lennék miért van ekkora szórás azonos nevű és GS-ű fegyverek között.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#7385) velizare válasza Kiscsőke (#7384) üzenetére


velizare
nagyúr

ott van rajta az unhinged talent, ami ad +25% dmg-t.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7386) Lefty válasza -=Jam=- (#7371) üzenetére


Lefty
addikt

Erre gondoltam, mikor ezt naivan megkerdeztem. Akkor meg mindig nem ertem egyesek honnan tudjak a base dmg-t.

(#7387) norti válasza Lefty (#7386) üzenetére


norti
addikt

Nekem továbbra is az a base damage, miért kéne még abból egy másik értéket kalkulálni?

(#7388) arnikusz válasza Kiscsőke (#7384) üzenetére


arnikusz
veterán

Ahogy írja Cain, emellett a kesztyűn is van 5% így 30% plussz sebzést mutat a karakterlapon.
Tegnap gondolkodtam, hogy a 2 True Patriot helyett ami ad 10% armor damaget, esetleg beteszek 2 egyebet amin van Orrszarvús talent, meg szívecske.
A fegyver meg Military M60 E4 -az eddigi M60-asok közül ennek van a legnagyobb sebzése azokhoz viszonyítva ami eddig esett.
A lényeg pedig Occupied DZ CH land boss adta. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#7389) Lefty válasza norti (#7387) üzenetére


Lefty
addikt

Hat most pl. a crit dmg a base-re alapul, nem a +weapon dmg-el es egyebekkel modositott ertekre.

(#7390) Kiscsőke válasza arnikusz (#7388) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

A kesztyűn lévőt nem írja a fegyverhez azt azon felüladja hozzá, az Unhinged-et nem figyeltem, de azt vele adta, szerencséd volt akkor vele. Még nem is találkoztam ilyen talenttel.
Azt a DZ bosst megnézem magamnak párszor az tuti.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#7391) -=Jam=- válasza norti (#7387) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Ha a saját karaktereden nézed, akkor nyilván egyből látod melyik a nagyobb sebzésű fegyver így is ugyanazzal a build-del, de látod itt is sokan megkeverednek, hogy jaj neked 21k-s LMG-t dob, de szerencsés vagy, nekem csak 16k...stb. Holott lehet a base damage egyforma, csak a rengeteg weapon damage miatt magasabb az egyik.

(#7389) baker_: Igazából a végeredmény szempontjából nincs jelentősége, hogy arra számolja a krit damage-et és utána szorozza fel a többivel vagy fordítva.

(#7390) Kiscsőke: De beleszámolja. Minden weapon damage és adott fegyvertípusra kapott damage bele van kalkulálva, de nagyon egyszerűen meg tudod nézni, vedd le a kesztyűt, amin 5% weapon damage van, és meglátod.

(#7392) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Szerintem én most szüneteltetem a játékot... kicsit kezdem unni a sok bajt ami az új patch óta benne van.
Jelenesetben most pl. egy olyanba futottam bele, hogy a fegyver nem akar lőni (természetesen töltve van/volt).

Ilyennel találkozott már valaki?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#7393) Anonymus23 válasza -=Jam=- (#7391) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk mibe került volna, ha meg lehetett volna nézni, hogy az adott fegyver alap sebzése (mindenféle szorzó nélkül) az adott Tier szerinti sebzésen belül hol helyezkedik el? Akár egy %-os arányban a minimum lett volna nulla, a max meg 100%, és azonnal lehetne tudni, hogy milyen fegyver is esett.
Ehhez képest megint megy a találgatás és a matek, hogy vajon milyen is az a cuccos.
Div1-ben a végén legalább a GS szerint jól skálázódott a fegyver, és egy 256-osról tudtad, hogy full alap mindenben.
:W

Ezt mondjuk nem is értem, hogy esik egy csomó cuccos, aminek a GS-e mondjuk mindnek 500, de pl közelében sincs az adott gearen lehetséges max értékeknek.
Elég zavaró pár dolog ebben, illetve jobban zavaró az, hogy nincsenek meg az alap adatok...
:(

;) - The Power of the Light Side

(#7394) -=Jam=- válasza Anonymus23 (#7393) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Igen, az nekem sem világos, hogy a GS miből ered, mert nem abból, hogy azokon magasabbak az értékek, az biztos. Egyedül az armor nő jelentősen az 500-as cuccokkal, lehet csak arra van hatással.

(#7395) Lefty válasza Anonymus23 (#7393) üzenetére


Lefty
addikt

Redditen volt egy remek kis komment ezzel kapcsolatban, hogy miert szar az ahogy most a GS es a hozza tartozo rollok mukodnek, eleg nagy tamogatottsaggal.

Jam, koszi az infokat!

(#7396) Anonymus23 válasza Lefty (#7395) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sejtem, hogy amikor a Div-1ben továbbfejlesztették ezt a GS dolgot az optimalizálással, akkor ez a része a Div2-nek már megvolt, és nem akartak belenyúlni, pedig a Div1-ben végre ezt jól megoldották, és egy GS-ből már azonnal lehetett látni, hogy mi is a helyzet, mondjuk az optimalizálással már csak az volt a lényeg, hogy max 2 statban térjen el a CF cucc az optimálistól, és hawaii volt :)

Azt nem értem, miért ekkora titok ez, hogy mi is esett, vagy akkor szembetűnőbb lenne, hogy mégis mekkora szar is a loot? :DDD
Tegnap kifarmoltunk kb 100-150 cuccost a DZ-ből, és mind kuka...

;) - The Power of the Light Side

(#7397) D4M13N


D4M13N
aktív tag

Én AR buildhez a pajzs skillt használom, persze a talent nerf után kérdéses lesz, de úgy vettem észre, hogy van a shieldnek is valami self healje, sokszor a HP-t visszatöltötte, nincs talent ami ezt tette volna, bár lehet valamelyik modnak volt. De nekem bevált. Mondjuk Soloban nehéz vele, de teamben nem feküdtem challenging bountynál

(#7398) #75376384 válasza Ra's al Ghul (#7392) üzenetére


#75376384
törölt tag

Igen volt ilyen korábban is az első részben, de ott javították. Érdekes látni, hogy ugyanazok a hibák jönnek elő rendre, mint anno első résznél. Ugye eleinte volt a gránát stag, ami előbb szedett ki a fedezékből minthogy célba ért volna.
Most nem rég előjöttek a teleportaló mobok, az ajtó mögé ragadt ellenfelek, plusz ez a lövéses probléma is.

A tegnapi nap után én is erősen elgondolkodtam, hogy lehet szünet kellene. Az fps drop már néha ott tart, hogy több másodpercre beakad minden és egyre sűrűbben és durvábban jön elő. Egyszerűen nem értem miért.
A hive tegnap már egyáltalán nem keltett fel. :D
Ja és volt teljes fagyás is. Ilyen korábban amióta divisionnel játszok eddig kb kétszer történt.

(#7393) Anonymus23:
Szerintem a két wt közötti váltás és a wt5 skáláza van elszúrva. Már amennyire én tapasztalom.
Ha megnézed a wt5-ben pottyant fegyverek szép ívet írnak le. Arányosan megy felfelé a sebzés és nő a gs.
A gond az, hogy anno wt4-ben sokkal jobb cuccokat kaptunk, mint ahol a wt5 kezdődik és a kettő annyira összemosódott, hogy a wt4 max már majdnem wt5 közeli (vagy nagyobb).
Például, tegnap esett az első olyan maszk, ami közelébe van a jelenlegimnek. Most egy 450est használok 42+15dte-vel. A tegnapin már volt 32 dte alapból. Ennél nagyobbat még sose láttam wt5-ben. :D
És ugyanez igaz az attributumokra is.

Ez persze csak személyes tapasztalat, biztos ennél komplexebb rendszer van az egész mögött.

(#7399) Madoc válasza Ra's al Ghul (#7392) üzenetére


Madoc
veterán

Egyre többször előfordul xboxon is.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#7400) HKorn


HKorn
addikt

Tegnap DZ-ztem kicsit, landmarkokat pucolgattam egyedül és meglepettem vettem észre, hogy kb semmit nem kellett kimentenem, minden egyből inventoryba ment, mindegy, hogy ládából jött, vagy boss dobta. Ez Div1-ben nem így volt.

Sőt, egy contaminated cuccal találkoztam összesen csak, pedig vagy 4-5 landmarkot kipucoltam.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.