Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#14701) csƵ válasza csƵ (#10817) üzenetére


csƵ
őstag

Azóta is vezetékkel volt összekötve a tv. Már majdnem visszavitettem gariztatni, mert az SSID-t látta, de csatlakozni nem tudott rá.
Aztán láttam egy reddit hsz-t, hogy csak akkor tud a tv kapcsolódni a wifire, ha nincs az RJ45 kábel csatlakoztatva.
Az eszem megáll.

(#14702) F.B.I. válasza Bogyi007 (#14700) üzenetére


F.B.I.
veterán

Barátom vett Series X-hez, meglepően jó, főleg ennyiért. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14703) zazenke válasza csƵ (#14701) üzenetére


zazenke
őstag

így igaz mint ahogy fontos a wifi csatorna szám is . Viszont ugyanazon helyen 3x akkora sebességet hoz mint egy telefon. Valószínű nagyobb a belső antennája

(#14704) Poccc97


Poccc97
csendes tag

1 hónapos Alza-s TCL 55C835.
Szerintetek szervizelhető és ha igen cserélik vagy csak képernyőcsere?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14705) Saccco válasza Poccc97 (#14704) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tippre panelt fognak benne cserélni, ha garanciáztatod.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14706) Poccc97 válasza Saccco (#14705) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Eltudnék állni a vásárlástól, de 20%-ot levonnak a vételárból, ezért fontos a kérdés.
Nem tudom ha cserélnek benne valamit, akkor attól nem jöhet-e elő több hiba.
Cserének örülnék a legjobban, nagyon jó TV egyébként.
Garanciáztatás vagy -20%. :F

[ Szerkesztve ]

(#14707) Saccco válasza Poccc97 (#14706) üzenetére


Saccco
nagyúr

Garancia (szerintem), újra is indul a fő alkatrészre akkor.
Nekem anno egy Samsung plazmában kellett cserélni, pár hetes volt a készülék.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14708) Vhiktor válasza Poccc97 (#14706) üzenetére


Vhiktor
veterán

Próbáltad telejsne áramtalanítani pár percre?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14709) Poccc97 válasza Vhiktor (#14708) üzenetére


Poccc97
csendes tag

Az érdekes az, hogy most eltűnt magától, ki-bekapcsoltam csak és 10 perc múlva eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#14710) gorje válasza gorje (#14401) üzenetére


gorje
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki 55C739 tulaj lettem. Igaz volt problémás újracsomagolt, majd új termék várás amit törölt az emag 2 hét után... aztán egy újracsomagolt... de megvan és remélem minden okés lesz vele. Bár megjártam párszor az emagot... Csak rövid időm volt megnézni, nem voltam itthon mostanság de ilyen panel test-es videók alapján nem láttam semmi problémásat.

Mit javasolnátok, hogyan teszteljem/kipróbáljam minden funkcióját, hogy megfelelően működik-e?

Ami érdekes volt most, hogy barátomnál néztem DV youtube videót és ha jól emlékszem nála átváltott, kép menüben is kiírta hogy DV IQ és fényes + sötét opció volt talán. Nálam csak a bal felső sarokban kiírja hogy hdr 10 és a kép menüjében látom az alap dolgokat. Dinamikus, szabvány stb. Ez valami beállítás miatt lehet vagy valami nem okés?

V468-as firm van rajta. Van jobb, érdemesebb?
Mozi mód vonalon induljak és kapcsoljak ki "minden dolgot"? mozgás, képtisztaság, folt és vibrálás csökkentés maradhat beállítva?
Xbox Series S esetén mire kell figyelni? Rendszer menün belül a játék módot kerestem de ott valamiért horvátul van kiírva?! Majstor igre, omoguci game master. Habár a menüleírásban már magyarul van leírva: " Nyisd meg a játékot, lesz"

Minden hasznos infót szívesen fogadnék :R

(#14711) Stealth válasza gorje (#14710) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nálam is ez van Youtube DV videóknál. Csak HDR10-ben játsza le az 55C739 V438 firmware.
Külső vinyóról megy a DV, úgy ahogy írod: Kép menü->DV IQ + a két választható opció.

-= Stealth =-

(#14712) rankesz válasza Stealth (#14711) üzenetére


rankesz
veterán

Tudtommal a youtube nem tud dv formátumot

(#14713) Stealth válasza rankesz (#14712) üzenetére


Stealth
aktív tag

Lehet. :D
Én a cím alapján választottam videót. Nem olvastam utána a témának. :DD

-= Stealth =-

(#14714) flash- válasza Stealth (#14711) üzenetére


flash-
veterán

nem lehet hogy a DV formátummal van a baj?
a TCL csak a dvhe.08.06, ot és a 05.06 ot kezeli DV-ként,a 07-eset nem.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14715) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!
C728-ra melyik fw-t érdemes most telepíteni?

(#14716) Stealth válasza flash- (#14714) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ez is lehet.
De most azt olvastam, hogy a YT nem tamogatja a DV-t.
Igazából nekem mind1 is, az általad említett DV profilos filmek futnak rendesen külső vinyóról. :D

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#14717) flash- válasza Stealth (#14716) üzenetére


flash-
veterán

sőt SMB2 ről is szépen megy 99%ban(vimu)
egyedül pont ma tapasztaltam hibát,a Smile remux HDR változatnál,az sok helyen akadt de külső hddről az is jól megy

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14718) proradeon


proradeon
őstag

A sok dícsérő komment és tökéletes kép youtube csatorna tesztje meggyőzőtt, és én is rendeltem egy új TCL 65C839-et eMAG-ról. :) Sajnos nem tartott sokáig az öröm, mikor megérkezett. A tartozékokat és dokumentumokat magában foglaló csomag bontott volt, és kókány módon vissza volt ragasztva ragasztószalaggal. Benne valami érthetetlen oknál fogva egy P63 széria QuickStartGuide-ja volt, továbbá a talp felszereléséhez is a P63 szériához tartozó csavarok kerültek a csomagba. Mivel utóbbinak teljesen más talpa és csavarjai vannak, mint a C839-nek, így esélyem nem volt összerakni. Ezen felül a talp szálcsiszolt része is több helyen be van horpadva. :(

Nem tudom, hogy a TCL gyárban vagy az eMAG-nál hibáztak-e, de természetesen jeleztem az eMAG-nak a problémát, és remélhetőleg elfogadható időn belül küldenek egy valóban új, bontatlan példányt.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#14719) Kiskutya válasza proradeon (#14718) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tuti emag hibázott. Valószínű újracsomagolt volt és valamit az emagnál összekevertek. A TCL nem gányol!

hmm...

(#14720) Stealth válasza flash- (#14717) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen.
En KODI-t használok, de valóban megy minden hálózatról is.
Egyedül netflix bajos nálam... nem mindent jatszik le, dob valami hibat az app. :F

-= Stealth =-

(#14721) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Adott egy TCL C735-ös. Facebook Watch miképp tehető rá? A kereső nem dobja. De kényelmesebb lenne, ha nem kell telefonról tükrözni a képet.

Köszönöm!

Mess with the best / Die like the rest

(#14722) Vhiktor válasza proradeon (#14718) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ez biztos egy ujracsomagolt tv volt. Azonnal visszakuldeni, vagy ha problemaznak elallni a vásárlástól.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14723) Saccco válasza Louro (#14721) üzenetére


Saccco
nagyúr

Play store ikon telepítéssel, utána Play store-on belül. Vagy angolra állítod és keresőbe diktálod angolul. Vagy PC-ről a fiókodon keresztül telepíted a TV-re.

szerk.: Feltételezem, hogy kompatibilis alkalmazást kérdezel. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14724) Louro válasza Saccco (#14723) üzenetére


Louro
őstag

Uh, mennyi opció.
Kezdtem az angolra állítással. Azon volt a TV :DDD De egye fene, kipróbáltam úra a "Facebook watch", "Facebook" és a "Watch" kulcsszavakat, de csak videókat kínál.
"A PC-ről fiókon keresztül" kapcsán próbáltam a play store-ból feltelepíteni, de ott nincs ez az app és a sima Facebook nem telepíthető a TV-re.
Marad ez az apk-s történet úgy látszik. Bár az ilyen külső forrásokban sosem bíztam. Sikerült feltelepíteni, de se a fenti app, se Facebook.

Igazából csak annyi lenne a cél, hogy mobil nélkül is lehessen néha Facebook Watch-on fellelhető anyagokat nézni.

Mess with the best / Die like the rest

(#14725) saelin válasza vrsptr (#14646) üzenetére


saelin
veterán

Alza 43".

A mai nap írok róla részletesen. Pár dolgot leszámítva nagyon elégedett vagyok vele! Viszont azt előre megsúgom, hogy a kontra amit majd ki fogok vesézni sokaknál deal breaker lehet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14726) golan7 válasza Louro (#14724) üzenetére


golan7
tag

Lehet, hogy ezért nem találod: [link]

(#14727) Louro válasza golan7 (#14726) üzenetére


Louro
őstag

Uh, akkor marad a mobilról való streamelés. Köszönöm szépen!

Mess with the best / Die like the rest

(#14728) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok!

Létezik ilyen beállítás/készülék?

Settopboxról megy a tv adás HDMI-kábellel. A TV hangszórójából, és egy hozzácsatlakoztatott (aux, BT, mindegy) fülessel is tud üzemelni egy időbe? Tehát legyen hang, a fülesbe, és a hangszórón is.

Köszi

(#14729) saelin


saelin
veterán

Nos, akkor írnék pár szót a TCL C735 43"-os változatáról. Ez inkább egy "első benyomás" szerű szösszenet lesz, mert még a TV beállításai nem véglegesek nálam. Szerintem kérdésem is lesz majd a Dolby Vision-nel kapcsolatban, mert a netflixen produkál egy érdekes anomáliát.

1. A legfontosabb és legszembetűnőbb eleme a TV-nek a kijelzője, és meg kell mondjam ez igazán jó minőségű panelt kapott. Néztem rajta pár tesztet, hogy mennyire koherens a háttér világítás és annyira minimális a felhősödés rajta hogy ez igazán meglepő egy ilyen olcsó készüléknél! Külön kiemelném hogy a HDR10 és variációi nagyon szép kontrasztos képet adnak. A fekete és sötét jelenetek megbújnak a háttérben, míg a világosabb vagy a szó szerint fényes jelenetek leugranak róla. Elvileg a TV olyan 400-500 körüli Nit-et tud, de én azt mondom hogy ezzel már élvezhető HDR képet tud létrehozni a panel. Nálam ilyenkor az a mérce, hogy vajon a HDR képe szebb mint az SDR-é, itt igen, úgyhogy nálam pipa. Természetesen az OLED és a jóval drágább TV-kel nem veheti fel a versenyt, de aki egy OLCSÓ 4K HDR képes megjelenítőre vágyik annak kiváló ilyen szempontból.
2. Rendszer UI. Itt olvasom a topicban hogy vannak elégedetlenkedők a Google TV rendszerével kapcsolatban... Mivel én eddig egy Chrome Cast with Google TV-t használtam majdnem napi szinten kellemes volt az ismert, jól megszokott elrendezést és designt újra látni. Tény, nem a legpofásabb felhasználói felület, de én úgy vagyok vele hogy úgyis csak addig látom amíg bekapcsol a TV vagy alkalmazást váltok rajta. Ami igazán zavar benne, hogy magából a menüből nem érhetőek el a HDR testreszabási lehetőségek. Gyakorlatilag az összes formátumot el kell kezdeni lejátszani és csak úgy lehet őket babrálni. Ez valami borzasztó hülye megoldás szerintem. Az mondjuk jó benne, hogy minden formátumnak külön menti el a beállításokat. VISZONT! A Chrome Cast-en volt lehetőség a HDR teljes letiltására, míg itt hasonló sem találtam (Lehet mégis, a service menü képében, csak tudnom kellene az én készülékemen hogy kell előhívni). Biztos nincs rá nagy igény felhasználói szinten, de ez nem egy olyan beállítás aminek az ember ne venné hasznát. Akkor azzal már ki sem egészítem ezt a témát, hogy magát a Dolby Vision-t nem lehet letiltani. Én úgy tudom hogy pl Netflix támogatja a HDRxy-t és a DV-t is, de ha a TV tudja a DV-t akkor automatikusan azt fogja használni...
3. A hangról sokat nem írnék, nem is tudnék. Szép tiszta, hangos és TV hangszórókhoz mérten tud mélyeket is. Csodát ettől senki nem várt szerintem.
4. Konzolhoz szvsz kitűnő választás! 4K HDR 144Hz-en és még VRR-is van benne. Még sok játékkal nem néztem, de az AC Valhalla alatt nagyot dob a látványon a HDR jelenléte.

És végül a Dolby Vision-ös problémám:
A sötét és világos jelenetek gyors váltásánál érezhetően nagy fényerő eltérés van, és mintha előbb kapcsolna át a sötét jeleneteknél világosabb fényre mint ahogy az adott jelenet megjelenne. Erre találtam angol kifejezést is "luminance lag". Most hogy ez hardveres vagy szoftveres probléma azt nem tudom. Azt ajánlották még hogy kapcsoljak ki minden képjavító funkciót és úgy nézzem meg, hátha valami cpu/gpu bottleneck stb okozza. Erről még írok, és szívesen fogadom más ilyen TV tulajdonosának a véleményét a DV-vel kapcsolatban. Perpill csak a Netflixen játszottam le DV contentet, de majd nézek más forrást is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14730) cd930 válasza saelin (#14729) üzenetére


cd930
aktív tag

TCL Service Menu Instructions
Csak óvatosan :)

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#14731) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok! Aki c835-t használ PC-n. Chroma Subsampling 4:4:4-t 4k 120hz-n tudja? Mert azt olvasni, hogy nem megy. Elvileg maga a Mediatek chip az oka és nem lesz megoldva. :F

(#14732) Gstyler válasza saelin (#14729) üzenetére


Gstyler
senior tag

Ezt a DV "problémát" én is érzékeltem.
Erre én is kíváncsi lennék, hogy "ez ilyen" vagy csak vmi beállitás okozza ezt a jelenséget.

Nekem egyébként pár hét használat után egy dolog hiányzik a távirányítóról vagy egy gyors menüből, ez pedig egy ECO mód. Mikor este nem kivánnék már hatalmas fényerőt, akkor olyan jó lenne egy gombbal mondjuk közepes/alacsonyra tenni és nem pedig menüből levenni, majd másnap vissza.

(#14733) F.B.I. válasza saelin (#14729) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezek szerint a 43”-os változatban 120Hz-es panel van, hogy megy rajta konzolon a 4K 120Hz? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#14734) saelin válasza F.B.I. (#14733) üzenetére


saelin
veterán

Nem próbáltam még a 120Hz módot PS-en mert nem kell a potato grafika, de szépen felismerte a konzol hogy tudja. Nálam inkább a VRR miatt fontos ez.

Gstyler
Szórakoztam a Service menüvel, de semmivel nem vagyok vele előrébb. Arra rájöttem hogy Dolby alatt ezt a hirtelen sötét, világos késést a Contrast curve rossz beállításai okozzák. Sajna hiába állítom át az értékeket mert csak az adott videó alatt jegyzi meg őket, ahogy a Dolby jel kikapcsol oda a setting is. Amúgy úgy jó lenne ahogy belőttem. Talán a mélyebb feketékből veszít az én babrálásaimmal, de nem észrevehető. Úgyhogy egyértelműen szoftveres problémáról van szó. Csináltam factory resetet hátha csak bebuggolt nálam a rendszer vagy valami, de a DV "bug" még mindig fennáll. Nem lehet vele user szinten semmit kezdeni sajna. :(

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14735) erahurka válasza F.B.I. (#14733) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet megeszi a 120 Hz-es jelet de a panel szerintem csak 60 Hz-es.

(#14736) SoZo válasza saelin (#14734) üzenetére


SoZo
lelkes újonc

Azt esetleg nem tudod, hogy ez a DV probléma C835-nél is tapasztalható?

(#14737) saelin válasza SoZo (#14736) üzenetére


saelin
veterán

Fogalmam sincs. Első TCL TV-m és a környezetemben nincs senki másnak. Abban mivel van local dimming lehet nem érinti, de passz, majd valaki megírja ide akinek van.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14738) Vhiktor válasza SoZo (#14736) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nincs ilyen probléma a C835-n.

De lehet, hogy a C735 is csak rossz képmódban van, mondjuk dolby vision IQ ami figyelembe a tartalom és a szoba fényét is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#14739) saelin válasza Vhiktor (#14738) üzenetére


saelin
veterán

Sok beállítás nincs DV tartalom alatt. Van Bright meg Dark Dolby Vision és kész. Nagyon le van limitálva a DV beállítása. Hazamegyek majd nézegetem még a beállításokat, de már mindent próbáltam szerintem. Az energy saver és ECO nálam ki vannak kapcsolva. Esetleg egy dinamikus brightness, contrast vagy backlit szólhat még bele, de szerintem ezek is ki vannak offolva nálam.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14740) milu44


milu44
aktív tag

Sziasztok
A TCL 55P715-ömnél van egy furcsaság.
Idáig bármilyen pendrivet etettem meg vele max 32GB osak voltak működtek.
Ma vettem egy Kingston Datatraveller Exodia 128GB-os usb-t, fat32/exfat/ntfs tök mindegy mire formázom annyit ír a tv a beállításokban hogy leválasztva és semmit nem tudok vele csinálni.
Az lehet hogy nem fogom tudni használni a tv-vel, vagy mi lehet a gond szerintetek?

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#14741) zsolt20


zsolt20
tag

Kérdésem távitányítón áttlehet programozni a netfix gombot hogy egyéb alkalmazást indítson?

(#14742) flash- válasza saelin (#14729) üzenetére


flash-
veterán

Ez a Dolby Vision probléma videófájl(usbről vagy smb2) lejátszásnál is fennáll.
sőt eleve alulexponált a kép tehát a kalibrálthoz képest magasabb gamma kell ha DV módban akarsz filmet nézni.
De nem minden filmnél van ez a fényerőváltási mizéria.
Pl. ufo release-eknél ez van,de Trinity release-nál láttam már olyat(bosszúállók 2) ahol nem volt ez a hiba.
felthetőleg valamiféle különbség lehet a a DV filmek között amnak ellenére is hogy mindkettő pl. 08-as DV.
kell lennie valami más különbségnek is különben nem lenne az hogy egyiknél csinálja másiknál nem.
Tehát valószínűleg ez vmi Softweres bug lehet.
Már a releaserekkel is felvettem a kapcsolatot de náluk nincs ilyen gond(vagy csak ezt monják..)
talán metadata hiba ,legalábbis idáig jutottam a nyomozásban

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14743) saelin válasza flash- (#14742) üzenetére


saelin
veterán

Ma este én magamnak teljesen megoldottam a gondot a service menüvel. A picture curve-ot személyre szabtam sok tesztelgetés árán és így nincsenek hirtelen contrast vagy brightness ugrások. Rájöttem hogy a service menüben történő turkálás után kell egy picture setting reset default-ra és akkor az átírt értékekre ugrik alapba. Innen már kedvem szerint tudtam állítani az ui-ból a dolgokat. Nem írok még ide értékeket vagy hogy mit hogy kell csinálni mert most tesztelés fázis van.

A gamma dologgal viszont egyetértek. Nálam a black lvl-t és a gammát is fentebb kellett venni hogy ne legyen full sötét a kép Dolby alatt. Az openHDR formátum meg megy pöccre gyönyörű kontraszttal, csak a DV miatt kell baszakodni ilyennel... Nekem eddig nem szimpi ez a Dolby Vision. Ennek FALD vagy oled-nél van szerintem értelme csak.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14744) mrmft válasza saelin (#14743) üzenetére


mrmft
senior tag

Melyik FW van a TV-den?

(#14745) LÁZ


LÁZ
addikt

hali, úgy néz ki engem is elért vmi nyavaja

55c728

nem hajlandó
hbomax-netflix-jutub lejátszásra

rúter újraindítás megvolt, mindenhol van net, a tv-t kábelre raktam, csatlakoztatva, az ellenőrzése nem talál hibát, a wifijét kikapcsoltam, de vissza már nem tudom kapcsolni, hiába nyomok rá a wifire, már hálózatot sem hajlandó keresni/találni (csak feldobja a wifi alatt a 'rendelkezésre álló hálózatok' , 'egyéb beállítások' opciót, de választani már semmit sem lehet)

vásárlás óta nem volt frissítve v463.000346 a vége a termékverziónak

gyári visszaállításnál gondolom ugranak a képi beállítások, azokat vhogy ki lehet menteni vhova? :F vagy irosgassam fel :U

szerk. másik tv-n ok a hálózat és a netflix is, régebbi LG, 49col, már nem hbomax képes

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14746) laci laci válasza LÁZ (#14745) üzenetére


laci laci
addikt

Indítsd újra teljesen nálam is csinálta sokszor c725

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#14747) LÁZ válasza laci laci (#14746) üzenetére


LÁZ
addikt

Igen, áramtalanítás segített ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#14748) Saccco válasza LÁZ (#14747) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ugyanaz a hiszti, amit a telefonok csinálnak pár száz óra uptime után. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14749) saelin válasza mrmft (#14744) üzenetére


saelin
veterán

Közben xda-n találtam egy workaround-ot.

"UPDATE ABOUT FOR ALL OF US WHO HAVE DOLBY VISION BRIGHTNESS PROBLEM, THERE IS A WORKAROUND SOLUTION AND SOMETHING LIKE A GOOD NEWS.

I found these instruction here on xda in other thread with beyond TVs:
1. Activate Quick Start (EVEN if you have this option ON, just do TURN OFF AND TURN ON THIS OPTION once AGAIN)
2. Turn off (hold power button on remote control 5 seconds and say YES/ OK to turn off question and unplug the TV and of course after 10-15 sec, plug in powercord to TV again)
3. Turn on the TV
4. Let it load all the GTV UI
5. Turn off the TV with the remote control button (but not completly, just one short click - to quick start standby mode)
6. Turn the TV back ON with the button on the remote
7. Put the movie or series with Dolby Vision
8. Enjoy, finally, the movie or series without brightness changes in the scenes"

Magyarul röviden:
1. Menüben quick start/gyors indítás ki-be kapcsolása még akkor is ha alapból nincs bekapcsolva.
2. Távirányítón power gomb hosszan és teljesen ki kell kapcsolni a tv-t. Ezután konnektorból kihúzni (ürül a memória).
3. Tv be, megvárjuk amíg bebootol a Google tv felületre.
4. Tv alvó módba tétele a távirányító power gomb rövid megnyomásával. És kész is.

A bug onnan ered hogy valami energiatakarékos megoldás beragad, amit én a secret menüben gondolom kikapcsoltam.

Ja, és válasz a kérdésedre:
V8-R51MT05-LF1V477

A tv szerint ez a legfrissebb. Xda-n találtam ettől frissebbet, de nem merem manuálisan frissíteni rá, meg nem is biztos megoldja a gondot.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14750) H-Mano válasza LÁZ (#14747) üzenetére


H-Mano
tag

Szintén 55C728...
Én néha (kijelző tisztítás), csak simán "kirántom" a tápkábelt a TV stand by állapotában...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.